Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 4:6. Střely mimo: 6:4. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 10:9.

Dnešní utkání je za námi. Domácí v něm dominovali a zaslouženě tak vítězí 3:0. Gól za domácí postupně vstřelili Ben Mee, Bryan Mbeumo a v 80. minutě po centru z levé strany hřiště Mathias Jensen. Hosté dnes předvedli špatný výkon a zaslouženě tak dnes prohrávají a připisují si na své konto už čtrnáctou porážku v letošní sezóně.

90+4

Brentford FC(4-3-3 )

1 Raya
Raya
2 Hickey
Hickey
61. min Roerslev
Jensen
82. min Jörgensen
Nörgaard
10 Dasilva
Dasilva
61. min Janelt
19 Mbeumo
Mbeumo
82. min Damsgaard
17 Toney
Toney
11 Wissa
Wissa
74. min Schade

Lavia
65. min Alcaraz
27 Diallo
Diallo
46. min Onuachu
Elyounoussi
46. min Sulemana
Ward-Prowse
23 Edozie
Edozie
65. min Walcott
10 Adams
Adams
83. min Armstrong

90+3

A. Armstrong vypálil z velké dálky, ale Raya jeho pokus pohodlně chytil do svých rukavic.

90+3

Dnešní utkání sleduje 17 051 diváků.

90+2

Pinnock v souboji s Onuachuem utrpěl nějaké zranění, ale ošetření si nežádá.

90+1

Roerslev se dostal ke střele uvnitř vápna soupeře, ale soupeřovu branku vysoko přestřelil.

90

Žlutá karta pro tým Southampton FC (Mohammed Salisu).

90

Právě se nám rozeběhla poslední minutka utkání.

88

Tento rohový kop však nenadělal domácím větší potíže.

88

Hosté budou zahrávat rohový kop z levé strany hřiště.

86

Henry už je zpět na nohou vypadá to, že bude moci dále pokračovat ve hře.

85

Henry má nějaké zdravotní potíže a musí tak být ošetřen.

85

Hra se momentálně pohybuje převážně ve středu hřiště.

83

Střídání v týmu Southampton FC:
ze hřiště odchází Che Adams, přichází Adam Armstrong.

82

Střídání v týmu Brentford FC:
ze hřiště odchází Bryan Mbeumo, přichází Mikkel Damsgaard,
ze hřiště odchází Mathias Jensen, přichází Mathias Jörgensen.

80

Brentford právě vstřelil branku! Domácí přidávají třetí branku! MATHIAS JENSEN si naskočil ve vápně na centr od Henryho z levé strany hřiště a míč poslal svou hlavou přesně k pravé tyči. Bazunu se po míči natahoval marně.

79

Hosté si mezi sebou neporozuměli na polovině soupeře a o míč tak přišli.

78

Ward-Prowse poslal nepřesný pas na Breeho a míč tak skončil jen v zámezí. Raya bude odkopávat od své branky.

77

Hosté drží míč na svých kopačkách a kombinují s ním na polovině soupeře.

75

Ward-Prowse vypálil z velké dálky, ale soupeřovu branku přestřelil.

74

ze hřiště odchází Yoane Wissa, přichází Kevin Schade.

72

Walcott se dostal k odraženému míč uvnitř vápna soupeře, ale svým střeleckým pokusem trefil pouze jednoho z domácích hráčů.

71

Mbeumo šikovnou rozehrávkou našel ve vápně Toneyho, který z otočky namířil míč mezi tři tyče, ale na brankové čáře stál jeden z hostujících hráčů, který míč následně poslal daleko od své branky.

71

Domácí budou zahrávat zajímavý přímý kop zhruba z třiadvaceti metrů. Na starost si ho bere Mbeumo.

69

Alcaraz zkusil vypálit z velké dálky, ale svým střeleckým pokusem trefil pouze Bena Meeho.

68

Domácí dnes hrají skvěle a svého soupeře prakticky nepouští ke svému vápnu.

66

Hosté se dostali k míči a snaží se vymyslet nějakou kloudnou akci směrem dopředu.

65

ze hřiště odchází Samuel Edozie, přichází Theo Walcott,
ze hřiště odchází Roméo Lavia, přichází Carlos Alcaraz.

64

Ward-Prowse poslal do vápna centr, který však odhlavičkoval mimo tři tyče Mee.

64

Po faulu Ivana Toneyho budou hosté zahrávat zajímavý přímý kop.

64

Žlutá karta pro tým Brentford FC (Ivan Toney).

63

Edozie poslal do vápna centr z pravé strany hřiště, který však odhlavičkoval mimo vápno Mee.

62

Domácí přišli o míč na polovině soupeře a dopředu tak mohou vyrazit hosté.

61

ze hřiště odchází Aaron Hickey, přichází Mads Roerslev,
ze hřiště odchází Josh Dasilva, přichází Vitaly Janelt.

60

Mee se dostal k hlavičce uvnitř vápna soupeře po centru z levé strany hřiště, ale míč svou hlavou poslal mimo tři tyče.

59

Žlutá karta pro tým Southampton FC (Roméo Lavia).

57

Ward-Prowse vypálil z hranice vápna, ale soupeřovu branku přestřelil.

56

Bree poslal do vápna centr z pravé strany hřiště, kterým však nenašel hlavu vysokého Onuachua.

55

54

Hosté budou zahrávat rohový kop z pravé strany hřiště, který pro svůj tým vybojoval Onuachu.

53

Sulemana vypálil z velké dálky, ale Rayu svou střelou příliš nevyděsil.

52

Lavia byl faulován na polovině hřiště Nörgaardem.

51

Jensen se nedokázal dostat s míčem do vápna přes Breeho a hrát tak mohou hosté.

50

Lavia byl faulován poblíž vlastní šestnáctky a k míči se tak dostávají opět hosté.

49

Domácí přišli o míč na polovině soupeře a hrát tak mohou hosté.

48

Wissa dostal nepřesnou přihrávku za obránce a u míče tak byl dříve Bednarek.

47

Hosté kombinují s míčem na polovině soupeře.

46

ze hřiště odchází Mohamed Elyounoussi, přichází Kamaldeen Sulemana,
ze hřiště odchází Ibrahima Diallo, přichází Paul Onuachu.

46

Druhý poločas začne přibližně v 17:04.

První poločas je za námi. Domácí v něm byli jasně lepším týmem a zaslouženě tak vedou 2:0. První branku utkání měl na kopačce už v 8. minutě Wissa, ale trefil jen tyč. Ve 12. minutě se domácí opět dostali do velké šance, ale ani Toney nedokázal vsítit gól. Hosté zahrozili ve 14. minutě, ale stav utkání se stále neměnil. To se povedlo až v 41. minutě Benu Meeovi, který po centru z levé strany dokázal vsítit první branku utkání. O tři minuty později to bylo už 2:0, když se střelecky prosadil Bryan Mbeumo. Stav utkání je tak po první půli 2:0 a hosté budou muset do druhé půle o 100% zlepšit svou hru, pokud chtějí pomýšlet na nějaké body z dnešního utkání.

Držení míče: 54% – 46%
Střely na branku: 2 – 0
Střely celkem: 9 – 2

45+4

45+3

Jensen se dopustil faulu na polovině soupeře a hrát tak mohou hosté.

45+2

Toney se ocitl na trávníku po jednom ze soubojů uvnitř vápna soupeře, ale rozhodčí pokutový kop neodpískal.

44

Brentford právě vstřelil branku! Domácí vedou už o dvě branky! Wissa se dostal k míči uvnitř vápna soupeře. Následně ještě přihrál lépe postavenému BRYANU MBEUMOVI, který neměl problém poslat míč do poloodkryté branky!

43

Vypadá to, že oba borci budou v pořádku a utkání tak pokračuje za stavu 1:0.

42

Ben Mee je ještě ošetřován na hrací ploše spolu se Salisuem, neboť se při gólové hlavičce srazil právě s hostujícím obráncem.

41

Brentford právě vstřelil branku! Domácí se dostávají do vedení! Mbeumo poslal do vápna krásný centr z levé strany hřiště, na který si naskočil BEN MEE, a ten svou hlavou dokázal rozvlnit síť za Bazunuem!

40

Jensen poslal do vápna centr z pravé strany hřiště, který však neskončil u nikoho z jeho spoluhráčů.

39

Hosté však o míč rychle přišli a do protiútoku se dostali domácí. Toney pálil uvnitř vápna soupeře, ale svým střeleckým pokusem trefil pouze Salisua.

38

Hosté se po delší době dostali s míčem na polovinu soupeře, kde s ním momentálně kombinují.

37

Dlouhé vhazování Jensena nakonec končí pouze v moci brankáře Bazunua.

36

Dasilva se dostal k míči uvnitř vápna soupeře, ale vystřelit se mu nepodařilo.

34

Domácí drží míč na svých kopačkách a snaží se vymyslet nějakou kloudnou akci směrem dopředu.

33

Mbeumo byl faulován zhruba na polovině hřiště a hrát tak mohou domácí.

32

30

Hosté rozehráli rohový kop na krátko. Následný centr do vápna od Perrauda dokázal odhlavičkovat mimo vápno jeden z domácích hráčů.

29

Edozie se dostal ke střele uvnitř vápna soupeře, ale svým pokusem trefil pouze Nörgaarda, od kterého se míč odrazil do zámezí. Hosté budou zahrávat rohový kop.

29

27

Wissa se snažil odcentrovat z levé strany hřiště, ale svým pokusem jen trefil Breeho.

26

Henry se dopustil faulu na polovině soupeře a hosté tak u míče zůstanou i nadále.

25

Nepřesná přihrávka Nörgaarda končí pouze v zámezí. Hrát tak mohou hosté.

25

Domácí se usadili s míčem na polovině soupeře.

24

Mbeumo se dostal ke střele uvnitř vápna soupeře, ale soupeřovu branku minul.

23

Jensen poslal do vápna dlouhý aut, který však odhlavičkoval mimo vápno Salisu.

22

Domácí rozehráli rohový kop na krátko. Následný centr do vápna od Dasilvy minul Ben Mee. Bazunu bude odkopávat od své branky.

21

Domácí budou zahrávat rohový kop z pravé strany hřiště, který vybojoval pro svůj tým Toney.

20

Mbeumo poslal do vápna přízemní centr, který však skončil pouze u jednoho z obránců.

19

Nepřesný pas Dialla končí pouze v moci brankáře domácích.

18

Domácí kombinují s míčem na polovině soupeře.

17

Hosté přišli o míč zhruba na polovině hřiště a hrát tak mohou domácí.

16

Elyounoussi nedokázal zpracovat míč uvnitř vápna soupeře, a ten mu tak následně utekl do zámezí.

14

Ward-Prowse se dostal k míči uvnitř vápna soupeře. Místo střely však volil nepochopitelně ještě přihrávku na Adamse, který se však k míči nedostal.

14

Hosté rozehráli rohový kop na krátko. Následný centr do vápna od Perrauda však odhlavičkoval mimo vápno Wissa.

13

Hosté budou zahrávat svůj první rohový kop v dnešním utkání.

12

Wissa dostal skvělou přihrávku do vápna od jednoho ze svých spoluhráčů. Ten následně místo střely volil ještě přihrávku na lépe postaveného Toneyho. Jeho následný střelecký pokus však zablokoval Perraud.

11

Ward-Prowse poslal do vápna centr, který však skončil pouze v rukavicích brankáře domácích.

10

Hosté budou zahrávat zajímavý přímý kop kousek za hranicí vápna soupeře. Faulován byl Edozie.

9

Wissa dostal přihrávku do ofsajdu, a tak nemohl dále pokračovat ve hře.

8

Wissa dostal fantastický pas do vápna od Dasilvy. Ten dokázal oklamat brankáře, ale následně poslal míč pouze do tyče!

7

Perraud poslal do vápna centr z levé strany hřiště, který však skončil pouze v rukavicích brankáře domácích.

6

Hosté se usadili poprvé v dnešním utkání na polovině soupeře.

5

Tentokrát "The Bees" rozehráli rohový kop na krátko. Následný centr do vápna od Dasilvy skončil na zadní tyči u Hickeyho, který však nepropálil jednoho z obránců.

5

Domácí budou zahrávat svůj třetí rohový kop v krátkém časovém sledu.

4

Ale opět míč skončil pouze na hlavě jednoho z hráčů v modrém dresu, který ho svou hlavou poslal mimo vápno.

3

Hosté si mezi sebou neporozuměli na vlastní polovině a domácí budou zahrávat další rohový kop, tentokrát z opačné strany.

3

Jensen poslal míč od rohového praporku pouze na hlavu jednoho z hostujících hráčů, který ho následně poslal mimo vápno.

3

Domácí budou zahrávat svůj první rohový kop v dnešním utkání.

2

Toney se dostal k hlavičce uvnitř vápna soupeře, ale v záklonu poslal míč pouze k Salisuovi.

1

Wissa vybojoval pro svůj tým autové vhazování na polovině soupeře.

1

Hosté rozehráli první poločas a míč posílají ihned směrem dopředu.

1

Oba týmy přichází na hrací plochu. Domácí dnes oblékli červeno-bílé pruhované dresy, hosté dnes nastupují ve světle modrých dresech.

Brentford FC: Raya – Hickey, Pinnock, Mee, Henry – Jensen, Nörgaard (C), Dasilva – Mbeumo, Toney, Wissa.
Náhradníci: Cox – Ajer, Damsgaard, Ghoddos, Janelt, Lewis-Potter, Roerslev, Schade, Jörgensen.
Trenér: Thomas Frank

Southampton FC: Bazunu – Bree, Bednarek, Lavia, Salisu – Perraud, I. Diallo – Elyounoussi, Ward-Prowse (C), Edozie – C. Adams.
Náhradníci: Caballero – Alcaraz, Aribo, A. Armstrong, Lyanco, Maitland-Niles, Onuachu, Sulemana, Walcott.
Trenér: Nathan Jones

Rozhodčí: Bond – Holmes, Wilkes.

Poslední 3 vzájemná utkání

Brentford – Southampton 3:0
Southampton – Brentford 4:1
Southampton – Brentford 0:2 (EFL Cup 2020)

Southampton se momentálně nachází v tabulce až na poslední příčce s pouhými patnácti body. Po dvaceti odehraných zápasech má na svém kontě 4 výhry, 3 remízy a 13 porážek. Venku odehráli svěřenci trenéra Nathana Jonese deset zápasů, ze kterých 3x vyhráli a 7x prohráli.

Nejlepším střelcem "The Saints" je momentálně s pěti góly anglický záložník James Ward-Prowse.

Posledních 5 zápasů

Newcastle – Southampton 2:1 (EFL Cup)
Southampton – Blackpool 2:1 (FA Cup)
Southampton – Newcastle 0:1 (EFL Cup)
Southampton – Aston Villa 0:1
Everton – Southampton 1:2

Brentford se momentálně nachází v tabulce na osmé příčce se třiceti body. Po dvaceti odehraných zápasech má na svém kontě 7 výher, 9 remíz a 4 porážky. Na domácí půdě odehráli svěřenci trenéra Thomase Franka deset zápasů, ze kterých 5x vyhráli, 4x remizovali a 1x prohráli.

Nejlepším střelcem "The Bees" je momentálně se třinácti góly anglický útočník Ivan Toney.

Leeds – Brentford 0:0
Brentford – Bournemouth 2:0
Brentford – West Ham 0:1 (FA Cup)
Brentford – Liverpool – 3:1
West Ham – Brentford 0:2

Zdravím všechny fotbalové fanynky a fanoušky. Vítejte u dnešního zápasu 22. kola anglické Premier League mezi Brentfordem a Southamptonem.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.