Fotbalisté Wolverhamptonu dokonale oplatili Liverpoolu vyřazení z FA Cupu, když do jeho sítě na domácím stadionu nasázeli tři góly a navíc udrželi čisté konto. Reds znovu prohráli a jejich obrana vypadá hodně špatně. Craig Dawson vstřelil během svého debutu gól. Konečný výsledek. Wolverhampton 3 Liverpool 0.

90+4

90+2

Wolverhampton na levém křídle vybojoval rohový kop, na který míč srazil James Milner. Liverpool už je v závěru zápasu úplně bezbranný a čeká jen na konec.

Aït-Nouri
83. min Castro
5 Lemina
Lemina
83. min Podence
8 Neves
Neves
27 Nunes
Nunes
21 Sarabia
Sarabia
60. min Moutinho
12 Cunha
Cunha
60. min Jiménez
Hwang Hi-čchan
42. min Traoré

Robertson
85. min Tsimikas
8 Keïta
Keïta
65. min Henderson
Bajcetic
77. min Elliott
Alcântara
85. min Milner
11 Salah
Salah
18 Gakpo
Gakpo
85. min Oxlade-Chamberlain

90

Alex Oxlade-Chamberlain vypálil na ose hřiště po rychlém protiútoku a jeho tečovaná střela těsně minula levou tyč brány Wolverhamptonu! Málem.

89

Raúl Jiménez se ocitl úplně sám na levé straně šestnáctky a chtěl jemným obloučkem přehodit Alissona, jenže ve své snaze uspět nedokázal!

88

Svěřenci Jürgena Kloppa směrem dopředu úplně nepropadli a byli nebezpeční, jenže když nedokáže vstřelit gól, tak je to hodně těžké. Wolves vedou 3:0.

87

Fanoušci Wolverhamptonu nemají dost a žádají si čtvrtý gól v síti Liverpoolu. Domácí zvládli takticky dnešní zápas parádně. Brzo se ujali vedení a bylo po zápase.

85

Střídání v týmu Liverpool FC:
ze hřiště odchází Andrew Robertson, přichází Kostas Tsimikas.

85

ze hřiště odchází Thiago Alcântara, přichází James Milner.

85

ze hřiště odchází Cody Gakpo, přichází Alex Oxlade-Chamberlain.

83

Střídání v týmu Wolverhampton Wanderers:
ze hřiště odchází Rayan Aït-Nouri, přichází Jonny Castro.

83

ze hřiště odchází Mario Lemina, přichází Daniel Podence.

82

Cody Gakpo před pár okamžiky centroval z levého křídla do šestnáctky, našel ale pouze brankáře domácího týmu. Mario Lemina zůstává sedět a zřejmě dohrál.

81

Dnešní utkání sleduje 31664 diváků.

79

Směrem do ofenzivy by to ještě šlo, přestože se žádný z hostů neprosadil, ale co předvádí obrana Liverpoolu, to je opravdu špatné a vědí to i přítomní fanoušci Reds.

78

Kde je silný Liverpool, který válcoval soupeře v UEFA Champions League a Barclays Premier League? Jako by Reds hráli úplně bez zájmu a bez touhy dnes vyhrát.

77

ze hřiště odchází Stefan Bajcetic, přichází Harvey Elliott.

75

Raúl Jiménez byl ve středovém kruhu nepříjemně nakopnut a obránce Joe Gomez viděl žlutou kartu.

74

Cody Gakpo byl faulován v blízkosti šestnáctky na levém křídle hřiště a Liverpool může skórovat po rozehrání standardní situace. U míče už stojí Andrew Robertson.

71

Wolves právě vstřelili branku! RÚBEN NEVES si naběhl uprostřed šestnáctky na přihrávku z pravé strany od Adama Traorého a po parádním zpracování pak z blízkosti propálil hostujícího brankáře! Je to 3:0! Asistence: Adama Traoré.

71

Mohamed Salah se ocitl na pravém křídle pod tlakem a vypadalo to na autové vhazování pro Wolves, nakonec ale vhazovali fotbalisté hostujícího Liverpoolu FC.

70

Liverpool utahuje šrouby, zatímco Wolverhampton se pouze brání. Otázkou času, kdy inkasuje nebo ne?

69

Trent Alexander-Arnold rozehrál standardní situaci a přímou střelou na bránu trefil pouze zeď, zatímco jeho druhá rána z dorážky zamířila vedle levé tyče brány.

66

Liverpool vyrazil do rychlého protiútoku a Darwin Núñez běžel z pravé strany po krásném pasu za obranu sám na bránu, z úhlu a blízkosti ovšem skórovat nedokázal a José Sá ho pěkně vychytal!

65

ze hřiště odchází Naby Keïta, přichází Jordan Henderson.

63

Střídající Raúl Jiménez se pokusil uvést gólem, jenže jeho střela ze střední vzdálenosti zamířila hodně vedle levého horního rohu brány. Alisson mohl zůstat v klidu.

62

Cody Gakpo vyrazil do protiútoku po strašidelné rozehrávce Wolves a Mohamed Salah chtěl technickou střelou z pravé strany šestnáctky snížit, jeho pokus ale těsně minul vzdálenější levou tyč! Liverpool nevyužil další slibnou šanci.

60

ze hřiště odchází Pablo Sarabia, přichází João Moutinho.

60

ze hřiště odchází Matheus Cunha, přichází Raúl Jiménez.

59

Trent Alexander-Arnold byl zřejmě hráčem, který na pravé straně hřiště rozehrál rohový kop, na přední tyči byl ale každopádně připravený domácí Matheus Cunha.

58

Reds rychle rozehráli standardní situaci a Andrew Robertson v rychlém sledu dvakrát vypálil na levé straně šestnáctky, obě jeho střely ale byly zablokovány.

56

Joël Matip nyní vypálil z hranice šestnáctky po zpětné přihrávce Mohameda Salaha, jenže trefil hlavu jednoho z clonících hráčů Wolves. Domácí tak stále vedou 2:0.

54

Naby Keïta a Darwin Núñez si chtěli narazit míč na pravé straně šestnáctky a vypadalo to na další šanci prvního jmenovaného, jenže Wolves opět míč odvrátili.

53

Mohamed Salah se ocitl na pravé straně šestnáctky u brankové čáry, a tak vracel míč pod sebe, dvojice hráčů Wolverhamptonu ale míč na přední tyči zablokovala.

51

Liverpool si teď vytvořil velký tlak a Naby Keïta vypálil dvakrát z hranice šestnáctky, ve druhém případě ale domácí míč odvrátili na brankové čáře! Max Kilman sice zahrál rukou, jenže u těla.

50

Liverpool zahrával v úvodu druhého poločasu krátce po sobě dva rohové kopy, ani po jednom se tedy ale do zakončení nedostal a zatím vystřelil na bránu jednou.

49

Cody Gakpo si nabíhal v blízkosti levé tyče na kolmou přihrávku a Nélson Semedo míč odvrátil na rohový kop.

47

Darwin Núñez je hodně aktivní a nyní z pravé strany šestnáctky posílal míč pod sebe, na přední tyči byl ale připravený Mario Lemina, který míč odvrátil na roh.

46

Druhý poločas začne přibližně v 17:08.

Wolverhampton prožil parádní vstup do zápasu, když si nejprve již v páté minutě vstřelil vlastní gól Joël Matip a o sedm minut později se navíc trefil debutující Craig Dawson. Reds sice měli šance, jenže drtivá většina střel skončila mimo. Skóre po prvním poločase je velice, ale velice překvapivé. Wolverhampton 2 Liverpool 0.

45+4

45+4

Darwin Núñez si nabíhal na kolmou přihrávku ve středu hřiště a Craig Dawson viděl za ostrý zákrok kartu.

45+1

Darwin Núñez se pokusil na ose hřiště vypálit z pořádné dálky, jeho střela zpoza šestnáctky teď ale postrádala přesnost a o pořádný kus minula pravý horní roh brány.

43

V závěru prvního poločasu zůstal ležet na hrací ploše také Rúben Neves, domácí kapitán ale na rozdíl od svého spoluhráče bude moci v zápase pokračovat.

42

ze hřiště odchází Hwang Hi-čchan, přichází Adama Traoré.

39

Andrew Robertson rozehrál standardní situaci a na přední tyč poslal přízemní centr, který domácí hráči bez problému odvrátili. Hwang Hi-čchan poté zůstal ležet.

38

Cody Gakpo se snažil prosadit na levém křídle a zezadu byl faulován. Standardní situace pro hráče Liverpoolu.

34

Fotbalisté Wolverhamptonu drží míč na kopačkách, což samozřejmě dělá radost domácím fanouškům. Liverpool se snaží napadat, jenže ne příliš účinně – 2:0 Wolves.

31

Matheus Cunha se prosadil na pravém křídle a z úhlu napřáhl k přízemní střele, která zamířila pouze doprostřed brány Liverpoolu a skončila u Alissona.

29

Matheus Nunes poslal na vzdálenější levou tyč nádherný diagonální pas a Craig Dawson poté hlavičkoval z ostrého úhlu těsně nad bránu!

27

Trent Alexander-Arnold měl obrovské množství času na to, aby si na pravé straně šestnáctky zpracoval míč a poté z úhlu vypálil, jeho rána ale zamířila hodně mimo.

26

Matheus Nunes se dostal ke střele na levé straně šestnáctky, zatímco Matheus Cunha vzápětí na pravé, Alisson ale oba hráče Wolves vychytal!

24

Naby Keïta si nádherně zpracoval kolmou přihrávku na ose útočné poloviny Liverpoolu na střelu zády k bráně, jeho pohotová střela z otočky ale minula pravou tyč.

21

Mohamed Salah málem využil přiťuknutí míče od spoluhráče vpádu, jenže jeho pohotová střela z pravé strany šestnáctky zamířila těsně nad síť!

19

Trent Alexander-Arnold využil volného prostoru na pravém křídle a na vzdálenější levou tyč brány poslal centr, který ze vzduchu stáhl bez problému José Sá.

18

Pablo Sarabia zůstal ležet na hrací ploše poté, co se nepříjemně střetl s vlastním spoluhráčem, kterým byl Rúben Neves. Domácí hráč by měl být ale v pořádku.

17

Naby Keïta se dostal k odvrácenému míči po centru z levého křídla a zpoza šestnáctky se pokusil pohotově zakončit, jeho přízemní střela ale byla zablokována.

14

Darwin Núñez si hodil míč na levém křídle na svoji silnější nohu a zpoza šestnáctky napřáhl k prudké přízemní střele, kterou José Sá vyrazil!

12

Wolves právě vstřelili branku! Matheus Nunes hlavičkoval po zpětném centru z pravé strany šestnáctky do obránce, odražený míč poté ale kompromisně napálil do odkryté brány CRAIG DAWSON! Domácí Wolves vedou nad Reds 2:0!

8

Joël Matip se snažil zahrozit na pravém křídle, jenže se k ničemu nedostal. Liverpool založil další útočnou akci po vhazování, ani Stefan Bajcetic ale vzápětí neuspěl.

5

Wolves právě vstřelili branku! Hwang Hi-čchan si naběhl na pravé straně šestnáctky na parádní pas za obranu a z ostrého úhlu zamířil přízemní střelou ke vzdálenější levé tyči! Míč si nakonec srazil do vlastní sítě JÖEL MATIP! Wolves vedou.

4

Pablo Sarabia dostal na levé straně šestnáctky krásnou kolmou přihrávku mezi obránce a jeho střela po zemi minula přední levou tyč brány!

3

Matheus Cunha se na pravém křídle neprosadil, vzápětí ale vypálil na ose hřiště zpoza šestnáctky a Alisson si připsal první zákrok v tomto zápase!

1

Liverpool se bude snažit odčinit vypadnutí z poháru poté, co sice podstoupil přes dnešního soupeře, poté ale v FA Cupu podlehl Brightonu, stejně jako v lize.

1

Wolverhampton Wanderers: Sá – Semedo, Dawson, Kilman, Aït-Nouri – Lemina, Neves (C), Nunes – Sarabia, Cunha, Hwang Hi-čchan.
Náhradníci: Bentley – Collins, Castro, Bueno, Podence, Moutinho, Hodge, Jiménez, A. Traoré.
Trenér: Julen Lopetegui

Liverpool FC: Alisson – Alexander-Arnold, Matip, Gomez, Robertson (C) – Keïta, Bajcetic, Alcântara – Salah, Gakpo, Núñez.
Náhradníci: Kelleher – Tsimikas, N. Phillips, Milner, J. Henderson, Oxlade-Chamberlain, C. Jones, Elliott, Carvalho.
Trenér: Jürgen Klopp

Rozhodčí: Paul Tierney. Asistenti: Constantine Hatzidakis, Marc Perry. Čtvrtý rozhodčí: Matt Donohue. VAR: Lee Mason. AVAR: Timothy Wood.

Pokud by si někdo myslel, že si hráči Liverpoolu mohou pískat, tak tomu není. Reds vyhráli z posledních šesti zápasů ve všech soutěžích pouze jedno utkání, byl to ale právě Wolverhampton, který dokázali v FA Cupu udolat těsně 1:0. V dalším kole je ale vyřadil Brighton.

Wolverhampton Wanderers

Wolverhampton vyhrál z posledních sedmi zápasů ve všech soutěžích pouze jednou a jen lepší skóre ho dělí od sestupového pásma. Vedení klubu se tak rozhodlo reagovat a během ledna tým posílit, když z Flamenga přišel Joao Gomes a z West Hamu také Craig Dawson.

Mohameda Salaha již dělí pouze tři góly od vyrovnání rekordu Robbieho Fowlera, který v dresu Liverpoolu vstřelil v Premier League 128 gólů. Wolverhampton sice bojuje o záchranu a není v dobrém rozpoložení, vstřelit hattrick každopádně nebude chtít Egypťanovi dovolit.