Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 2:8. Střely mimo: 5:7. Rohy: 8:3. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 9:5.

Je konec! Leicester nakonec zvládl duel na půdě Evertonu a zvítězil 2:0.První šanci měl po pěti minutách Daka, ale netrefil branku stejně jako na opačn straně Iwobi. V 15. minutě to zkoušel Maddison, který těsně minul pravou tyč. Do vedení se hosté dostali v závěru poločasu parádní střelou Tielemanse. Po změně stran mohl vyrovnat Dominic Calvert-Lewin, ale Danny Ward byl proti. Druhou branku hostů navíc přidal Harvey Barnes.

90+3

EvertonEverton(4-3-3 )

Pickford
23 Coleman
Coleman
71. min Patterson
30 Coady
Coady
Tarkowski
Mykolenko
8 Onana
Onana
61. min Doucouré
27 Gueye
Gueye
46. min Garner
17 Iwobi
Iwobi
7 McNeil
McNeil
71. min Gordon
Calvert-Lewin
61. min Maupay

Soumaré
70. min Ndidi
Maddison
Tielemans
90+1. min Mendy
Dewsbury-Hall
78. min Albrighton
7 Barnes
Barnes
20 Daka
Daka
70. min Vardy

90+3

Duel už se pouze dohrává. Leicester si s přehledem drží dvoubrankový náskok, zatímco Everton nemá na zvrat čas ani sílu.

90+1

Střídání v týmu Leicester City:
ze hřiště odchází Youri Tielemans, přichází Nampalys Mendy.

90

Po následném rohovém kopu se k zakončení tlačil James Tarkowski, ale důrazný obránce v modrém mu nedal prostor.

89

Everton se ještě nevzdává a tlačí se do ofenzivy. Domácí celek zatím vybojoval pouze rohový kop.

88

Domácí fotbalisté působí po další obdržené brance hodně zaskočení. Tohle už bude pro celek z Liverpoolu hodně těžké.

86

Leicester právě vstřelil branku! Hostující celek přidává druhou branku a přibližuje se k důležitému vítězství! James Maddison prošel po levém křídle do blízkosti vápna, našel HARVEYHO BARNESE, který si míč připravil na levačku a tvrdou střelou napnul síť!

86

Conor Coady poslal přihrávku na pravou stranu, kde operoval Nathan Patterson. Fotbalistům Evertonu rychle utíká čas na vyrovnání.

85

James Maddison nespěchal s exekucí rohového kopu, což se nelíbilo příznivcům Evertonu. Jeho centr si našel James Justin, ale jeho pokus postrádal razanci.

84

Patterson se dostal do blízkosti velkého vápna, kde hledal Maupaye, jenže druhý jmenovaný se nechal odstavit důrazným obráncem.

83

Everton se dostal do blízkosti velkého vápna, jenže Iwobi místo zakončení poslal přihrávku na levé křídlo, odkud nepřišel centr do vápna.

82

James Tarkowski si dal pozor na vysoký nákop a bez problémů zahrál míč hlavou do rukavic vyběhnutého brankáře Pickforda.

81

Domácí zaútočili po pravé straně hřiště, ale jejich akce skončila nepovedeným centrem, který do bezpečí srazil obránce Wout Faes.

80

Do konce duelu zbývá deset minut a Leicesteru se fantasticky podařilo otupit aktivitu Evertonu z úvodu druhého poločasu dnešního duelu.

79

Leicester hraje s míčem na kopačkách a nikam se nežene. Fotbalisté v tmavých dresech jsou aktivnější a soupeři zatím nepůjčují míč.

78

ze hřiště odchází Kiernan Dewsbury-Hall, přichází Marc Albrighton.

78

Hosté spěchali vpřed se zajímavým protiútokem. Do zakončení se dral Barnes, nicméně jeho nepovedený pokus nenašel zařízení.

77

Hosté se dostali vpřed nákopem na polovinu soupeře. Skvěle postavený James Tarkowski ale ovládl další hlavičkový souboj.

76

Nathan Patterson dostal přihrávku na pravou stranu, kde si míč skvěle zasekl a pomohl si rozehrávkou do zadních řad.

75

Harvey Barnes táhl akci Leicesteru po levém křídle. Aktivní hráč se dostal až do vápna, nicméně jeho přízemní pokus skončil v rukavicích brankáře.

74

Do rozehrávky Leicesteru se musel zapojit brankář Ward. K jeho nákopu se dostal Vardy, ale ten si nepohlídal ofsajd.

72

Jeden z domácích hráčů obdržel od trenéra Lamparda lísteček s pokyny pro další minuty dnešního souboje.

71

Střídání v týmu Everton FC:
ze hřiště odchází Dwight McNeil, přichází Anthony Gordon,
ze hřiště odchází Séamus Coleman, přichází Nathan Patterson.

70

ze hřiště odchází Boubakary Soumaré, přichází Wilfred Ndidi,
ze hřiště odchází Patson Daka, přichází Jamie Vardy.

70

Do konce utkání zbývá posledních dvacet minut a Leicester si zatím s přehledem drží svůj náskok. Naopak obrana Evertonu má plno práce.

68

Ward si dal pozor na nepovedený centr z pravé strany a bez problémů schoval míč do rukavic. Gólman hostujícího celku s rozehrávkou spěchat nebude.

67

Po pravé straně se do velkého vápna dostal Justin, ale po souboji s obráncem míč neudržel.

66

Maupay potáhl míč do vápna, kde jej poslal pod sebe, ale dobíhající Conor Coady nedokázal nebezpečně vypálit.

65

Hostující brankář Ward nakopl míč na levou stranu, kde znovu uspěla defenziva. Sledujeme hodně bojovnou pasáž.

64

Střídající Neal Maupay uspěl v souboji na levé straně, odkud poslal míč do pokutového území, ale obrana Leicesteru znovu uspěla.

63

Zraněný Dominic Calvert-Lewin musel opustit hrací plochu. Uvidíme, zda se Everton dokáže prosadit i bez své hlavní palební síly.

61

ze hřiště odchází Dominic Calvert-Lewin, přichází Neal Maupay,
ze hřiště odchází Amadou Onana, přichází Abdoulaye Doucouré.

61

Dominic Calvert-Lewin zůstává ležet na trávníku a potřebuje ošetření. Uvidíme, zda bude schopen v utkání pokračovat.

61

Daka uspěl v hlavičkovém souboji, ale sklepl míč jen do míst, kde číhali hráči v modrých dresech Evertonu.

60

Je za námi hodina hry a hostující Leicester stále drží těsné vedení. Leicester navíc přestál aktivní nástup soupeře do druhé půle.

59

Demarai Gray se otočil na vlastní polovině a poslal pobídku na polovinu soupeře. Akci Leicesteru ale zastavil faul jednoho z domácích.

58

James Maddison táhl akci Leicesteru, rozehrál na levé křídlo, ale Barnes se až do zakončení nedostal. Obrana Evertonu se stihla vrátit.

57

Wout Faes diriguje rozehrávku Leicesteru na vlastní polovině. Nikdo v modrém dresu Evertonu navíc rozehrávku soupeře neatakuje.

56

Domácí Everton zahrával další rohový kop. Centr se stáčel přímo do branky, ale připravený gólman Ward jej bez problémů vyboxoval.

55

Everton se znovu usadil na polovině soupeře, ale zatím kombinuje daleko od branky soupeře.

54

Hra je přerušena! Onana zůstává ležet s bolestivou grimasou v obličeji.

53

James Maddison se zpoza velkého vápna opřel do volného míče, ale vystoupil proti němu obránce, který ránu srazil mimo nebezpečí.

52

Do rozehrávky Leicesteru se musel zapojit brankář Ward. Jeho nákop přiletěl na pravou stranu, odkud míč odehrál do bezpečí Onana.

51

Dominic Calvert-Lewin se hnal za další přihrávkou do pokutového území, ale tentokrát proti němu vyrazil brankář, který míč ukryl do rukavic.

50

Everton vstoupil do druhého poločasu dnešního souboje velmi aktivně. Celek z Liverpoolu ukazuje, že bude chtít vyrovnat.

49

Iwobi procedil přihrávku do vápna, kde byl Dominic Calvert-Lewin, ale ve vyložené šanci jej vychytal skvělý Ward!

48

Justin dostal přihrávku na levou stranu, kde si míč přehodil na levačku, ale míč mu při centru sjel po nártu a skončil vysoko nad brankou.

47

Před branku hostů přiletěl centr z pravé strany, ale defenziva Leicesteru míč odehrála mimo šestnáctku.

46

ze hřiště odchází Idrissa Gueye, přichází James Garner.

46

První poločas končí! Po úvodní pětačtyřicetiminutovce může být na půdě Evertonu spokojenější hostující Leicester. První šanci měl po pěti minutách Daka, ale netrefil branku stejně jako na opačn straně Iwobi. V 15. minutě to zkoušel Maddison, který těsně minul pravou tyč. Do vedení se hosté dostali v závěru poločasu parádní střelou Tielemanse.

45+3

45+2

Mykolenko se v nastavení dostal k míči na levé straně a odcentroval do vápna. Na jeho pobídku ale nikdo z dobíhajících hráčů Evertonu nedosáhl.

45

Leicester právě vstřelil branku! Leicester se v závěru prvního poločasu dostává do vedení a byla to skutečně nádherná branka! Obrana Evertonu odvrátila míč jen za hranici velkého vápna, odkud se do skákavého balónu položil YOURI TIELEMANS a krásnou střelou napálil míč do horního rohu!

45

Maddison na polovině hřiště sklepl míč pod sebe a zadáci hostujícího celku nyní uklidňují hru na vlastní polovině.

44

Před branku Leicesteru přiletěl nadýchaný centr, za kterým se tlačil Dominic Calvert-Lewin, ale důrazný obránce mu nedal prostor.

43

Další možnost pro Leicester! Do vápna vlétl Daka, který ihned zakončil levačkou, ale Pickford jeho ránu vyrazil a odražený míč odehrála do bezpečí obrana.

42

Amadou Onana se v pokutovém území dostal do zakončení hlavou, jenže zakončoval ze záklonu a poslal míč vysoko nad břevno.

41

Amadou Onana poslal přihrávku na levou stranu, kde neměl volného spoluhráče v modrém dresu. Defenziva Leicesteru ale drží kompaktní blok.

40

James Maddison zahrával rohový kop Leicesteru. Jeho pobídka přiletěla na malé vápno, kde ve vzduchu kraloval James Tarkowski.

39

Everton už opět hraje na polovině Leicesteru. Domácí to tentokrát zkoušeli po levé straně, ale nepovedenou přihrávku zastavil Tielemans.

38

Demarai Gray na pravé straně udržel míč před Amarteym. Everton se v závěru prvního poločasu snaží tlačit do ofenzivy.

37

Dwight McNeil si skvěle převzal míč na polovině hřiště, otočil se a rozehrál na křídlo. Defenziva Leicesteru v prvním souboji získala míč pro sebe.

36

Dominic Calvert-Lewin předvedl pohledný slalom z poloviny hřiště až na hranici velkého vápna. Jeho pokus levačkou ale zablokoval obránce.

35

Coleman poslal nákop na polovinu hřiště, kde souboj s důrazným soupeřem neustál McNeil. Podle rozhodčího se ale o faul nejednalo.

33

Domácí Jordan Pickford nakopl míč na pravou stranu hrací plochy, kde však neměl volného spoluhráče. Pokračuje bitva o každý metr trávníku.

32

Další zakončení obstaral zpoza velkého vápna Barnes, ale projektil mu znovu nevyšel a Pickford schoval míč do teplých.

31

Na pravé straně vhazoval Castagne. Na jeho pobídku si poté naběhl Tielemans, ale důrazný hráč v modrém jej skvěle odstavil.

30

Je za námi úvodní půlhodina dnešního souboje a zatím sledujeme zajímavé utkání. Leicester je během první půle o něco lepším týmem.

29

Maddison poslal dloubáček do vápna, kde zakončoval Kiernan Dewsbury-Hall, ale trefil jen místo, kde stál James Tarkowski.

28

Maddison se snažil oslovit spoluhráče ve vápně, ale toho důraznou hrou ubránil Onana.

27

Idrissa Gueye si v souboji na polovině soupeře pomohl šlapákem a může být rád, že za svůj zákrok neobdržel žlutou kartu. Sudí je zatím milosrdný.

26

Youri Tielemans na vlastní polovině vypomohl obraně Leicesteru a zastavil přihrávku za obranu. Záložní řada hostů se skvěle pohybuje.

25

Ward nyní rozhodně nespěchal s odkopem od branky, což se nelíbilo domácím příznivcům, kteří svou nevoli dali najevo pískotem.

24

Everton zahrával rohový kop. Centr se stáčel přímo do branky, ale gólman Ward byl faulován dotírajícím McNeilem.

23

Po další akci už se hosté dostali do dalšího zakončení. Zpoza vápna zkoušel placírkou štěstí Barnes, ale míč poslal vysoko na tribunu za brankou.

22

Barnes na levé straně obešel napadajícího soupeře a rozběhl Maddisona. Druhý jmenovaný si chtěl míč zaseknout, jenže podklouzl.

21

Pickford se musel zapojit do rozehrávky domácího mužstva. Gólman Evertonu poslal levačkou nákop na polovinu soupeře, ale míč propadl až do rukavic brankáře.

20

Iwobi poslal přihrávku na pravou stranu, jenže Everton se jen těžko dostává skrz pevnou defenzivu Leicesteru.

19

Mykolenko dostal prostor na levé straně hřiště, jenže neměl dostatečnou nabídku spoluhráčů. Obrana Leicesteru se tak srovnala.

18

Idrissa Gueye už je po krátkém ošetření zpátky na nohou a podle všeho bude schopen nadále pokračovat ve hře.

16

Na stadionu v první půli panuje vynikající atmosféra. Jeden z domácích hráčů však nyní potřebuje ošetření.

15

Další zajímavá možnost Leicesteru! Zpoza vápna to zkoušel James Maddison, jehož rána pravačkou skončila vedle pravé tyče!

15

Wout Faes se v úvodních minutách snaží dirigovat rozehrávku Leicesteru. Po další akci se do vápna hnal Barnes, ale stopku mu vystavil Mykolenko.

14

Leicester útočil po levém křídle, jenže přihrávka za obranu byla příliš prudká a skončila v moci důrazného obránce v modrém dresu Evertonu.

13

Dwight McNeil poslal přihrávku na pravou stranu, odkud si míč do zakončení navedl Gray, ale ze záklonu vypálil vysoko nad břevno.

12

James Tarkowski skvěle vystoupil a na poslední chvíli zastavil přihrávku směřující na volného Patsona Daku. Duel se hraje ve vysokém tempu.

11

Další přihrávku mezi stopery Leicesteru si pohlídal hostující brankář Ward, který si pro balón doslova doklouzal na hranici vápna.

10

James Tarkowski diriguje rozehrávku Evertonu na polovině hřiště. Nikdo z napadajících hráčů v černých dresech se však k balónu nedostal.

9

Domácí brankář Pickford se musel zapojit do rozehrávky Evertonu. Domácí brankář nakopl míč na levou stranu, ale domácí se nyní nikam neženou.

8

Daka dostal přihrávku mezi obránce Evertonu, jenže si chtěl míč zpracovat ve statické pozici a obránce jej bez problémů odstavil.

7

První obrovská šance také pro Everton! Po nedůru v obraně Leicesteru zakončoval z dobré pozice Iwobi, jehož rána prolétla kolem zadní tyče!

6

James Maddison si skvěle pokryl míč na polovině hřiště a před dotírajícím rivalem si pomohl přihrávkou do zadních řad.

5

Do zajímavé pozice se dostal aktivní Patson Daka, který levačkou zakončoval z hranice velkého vápna, ale jeho přízemní ránu Pickford zneškodnil!

4

Snad poprvé v utkání se do ofenzivy dostal také domácí Everton. Nákop na levou stranu ale doplachtil jen na hlavu pozorného obránce.

3

Do rozehrávky hostujícího celku se musel zapojit také brankář Ward. Ten přenesl hru na levou stranu, ale Barnes se s míčem daleko nedostal.

2

Hosté se vydali vpřed po levém křídle. Po rychlé akci přiletěla přihrávka na značku pokutového kopu, ale Daka na míč těsně nedosáhl.

1

Hostující Leicester obstaral výkop do prvního poločasu dnešního souboje. Uvidíme, zda hosté potvrdí zlepšenou defenzivu z posledních kol.

1

Oba týmy už jsou na trávníku. Everton bude hrát v modrém, zatímco Leicester oblékne černou sadu.

Everton FC: Pickford – Coleman, Coady, Tarkowski, Mykolenko – Onana, Gueye, Iwobi – McNeil, Calvert-Lewin, D. Gray.
Náhradníci: Begović – Davies, A. Doucouré, Garner, A. Gordon, Holgate, Keane, Maupay, Patterson.

Leicester City: D. Ward – Castagne, Amartey, Faes, Justin – Soumaré – Maddison, Tielemans, Dewsbury-Hall, Barnes – Daka.
Náhradníci: Iversen – Albrighton, Iheanacho, N. Mendy, Ndidi, Pérez, Vardy, Thomas, Vestergaard.

Everton FC

Domácí celek z Liverpoolu zatím prožívá o něco lepší sezónu. Everton ve třinácti kolech získal čtrnáct bodů a patří mu dvanáctá pozice. Spodní polovina tabulky Premier League je ale nesmírně našlapaná. Na záchranu tak má Everton k dobru jen tři body. V posledním kole remizoval bez branek na půdě Fulhamu. V posledním domácím střetnutí však přehrál 3:0 Crystal Palace.

Hostující Leicester zatím nemůže být s letošním ročníkem Premier League spokojený. Ve třinácti duelech získal mistr ligy z roku 2016 jen jedenáct bodů a zatím se krčí na sestupové osmnácté pozici. Na záchranu ale ztrácí jediný bod a v posledních kolech dokázal zlepšit defenzivu. Naposledy ale prohrál doma 0:1 s rozjetým Manchesterem City.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.