To je ode mě pro dnešek z Dobřan vše, s přáním hezkého zbytku úterního večera se s vámi loučím a u dalších zápasů se opět budu těšit, na shledanou.

Je dobojováno. Český šampión porazil toho slovenského 3:1. V první půli se prosadil hezkou střelou Ondřej Mihálik, na jeho zásah ve druhém poločase navázal během jediné minuty dvakrát Tomáš Chorý, definitivu výsledku poté dal z penalty Vladimír Weiss. Závěr duelu se nesl i ve vyhroceném duchu, není zrovna běžné, aby v přátelském zápase padaly červené karty.

90

Sestava FC Viktoria Plzeň
1. poločas: Staněk – Pernica, Trusa, Čihák, Mihálik, Bucha, Falta, Čermák, Cadu, Holík, Ndiaye.<br /> 2. poločas: Jedlička – Hejda, Pilař, Kliment, Kopic, Čihák, Řezník, Chorý, Kalvach, Havel, Qose.
Trenér: Michal Bílek.

Sestava ŠK Slovan Bratislava
1. poločas: Chovan – Medveděv, Kašia, Abena, Pauschek – Lichý, Kankava – Čavrič, Holman, Zmrhal – Šaponjič<br /> 2. poločas: Chovan – Hrnčár, Križan, Abena (64. Voet), Vernon – Mustafič, Kankava (64. Agbo) – Barseghjan, Weiss (76. Šaponjič), Zmrhal (64. de Kamps) – Green
Trenér: Vladimír Weiss.

89

Ten si ovšem hosté svědomitě pohlídali, hra se rychle stěhuje k brankáři Martinovi Jedličkovi.

88

Tomáš Chorý vyhrál další osobní souboj, Řezník posléze hledal ve vápně Pilaře, ten ovšem nemá výškové dispozice k řádné hlavičce. Přesto Plzeň vybojovala alespoň rohový kop.

87

Václav Pilař již nestihl balon na hrací ploše, na půlce hřiště budou hráči bratislavského Slovanu vhazovat.

86

Green se tlačil přes Filipa Čiháka k centru zleva, to se mu nakonec povedlo, ovšem jeho přihrávka mířila jen do míst, kde se nepohyboval vůbec nikdo.

85

Radim Řezník vyslal fantastický centr zprava do vápna, Tomáš Chorý tam tělem odmítl protihráče a hlavou donutil Chovana ke skvělému zákroku.

84

Kristi Qose přihrával do míst, kde nikdo z jeho spoluhráčů nebyl. Rychlý protiútok Slovanu ovšem končí ofsajdem Saponjiče.

82

Dnešní utkání sleduje 2900 diváků. Dovolím si říci, že tolik lidí stadion v Dobřanech nepamatuje.

81

Václav Pilař dal opět do pohybu své rychlé nohy na levé straně, ale ani nyní jeho centr neskončil u některého z jeho spoluhráčů.

80

Zápas se nám přehoupl do své poslední desetiminutovky, dočkáme se ještě nějakého zajímavého momentu v zápase?

79

Václav Pilař si udělal prostor na levém křídle, jeho vysoký centr avšak končí v rukavicích slovenského brankáře.

78

Kristi Qose byl pod tlakem, exkarvinský hráč tak poslal míč raději až na vlastního brankáře.

77

Ofsajd Viktorky. Brankář Chovan bude odkopávat od své branky.

76

Přestože padly červené karty, pokračujeme stále v jedenácti na obou stranách, hlavní rozhodčí dal možnost oběma týmům poslal na hřiště jednoho nového hráče.

75

Jan Kliment a Vladimír Weiss dostali za strkanici červenou kartu.

73

Emoce na hřišti! Po faulu na Radima Řezníka se ocitla na hřišti menší mela, velké emoce museli vyřešit až všichni tři rozhodčí. Dámy a pánově, v Dobřanech to začíná být zajímavé.

71

Jan Kopic parádně vykombinoval hostující tři hráče, vzápětí dostal do brejku Radima Řezníka, který tlačil míč do vápna, Chovan si celou situaci dokázal ale pohlídat.

70

Slovan Bratislava právě vstřelil branku!
Hosté snižují na rozdíl dvou branek. VLADIMÍR WEISS zamířil přesně k pravé tyčce, zatímco brankář Martin Jedlička skočil na opačnou stranu. Dočkáme se ještě dramatu?

69

Na druhé straně hlavní rozhodčí po faulu píská penaltu pro Slovan Bratislava.

68

Jan Kliment vybojoval zdánlivě ztracený balon, z velkého tlaku ale Plzeň vystřelit nedokázala.

67

Žlutá karta pro tým FC Viktoria Plzeň (Tomáš Chorý).

66

Slovan Bratislava zřejmě neunáší vývoj utkání. Vladimír Weiss na hřišti i hlavní trenér nyní slovně napadají hlavního i pomezního rozhodčího.

64

Střídání v týmu ŠK Slovan Bratislava:
ze hřiště odchází Abena, přichází Voel.
ze hřiště odchází Zmrhal, přichází de Kamps.
ze hřiště odchází Kankava, přichází Agbo.

62

Plzeň právě vstřelila branku!
Hezký fotbalový moment na stadionu v Dobřanech a Viktoria během minuty střílí další branku. Jan Kopic načechraným balonem našel hlavu Václava Pilaře, toho skvěle vychytal Chovan, na dorážku TOMÁŠE CHORÉHO už byl ovšem krátký.

61

To už ovšem neplatí! TOMÁŠ CHORÝ se opřel do odraženého balonu na hraně pokutového území a jeho přízemní rána zapadla přesně k pravé tyči.

60

Hodina hry je za námi, Viktoria Plzeň stále vede nad Slovanem Bratislava o jedinou trefu, o tu se postaral v první půli Ondřej Mihálik.

58

Na druhé straně dostal Slovan poprvé v zápase míč do brány, kvůli ofsajdu ale branka nemůže být uznána.

57

Lukáš Kalvach tentokrát zkusil své štětí střelou rovnou na bránu, prostor mezi třemi tyčemi ale netrefil.

56

Sledujeme pasáž hry, kdy si Slovan často pomáhá nedovoleně. A i tentokrát nedovolený zákrok neunikl očím hlavního rozhodčího.

55

Hostům vůbec nevyšla rozehrávka od své branky, do šance se dral Jan Kliment, leč tomu zase dle představ nevyšel první dotyk s míčem a Slovan tak může svou chybu rychle napravit.

54

Plzeň přesto zůstala u balonu, ten se rychle vrátil do pokutového území, kde se do něj opřel Jan Kopic, na poslední chvíli ho dokázal Chovan ale vytěsnit mimo bránu.

53

Lukáš Kalvach opět poslal míč rovnou do vápna, tam ho ale tentokrát nikdo netečoval, ani nezakončil.

52

Tomáš Chorý byl přistrčený u pokutového území, Plzeň má opět k dispozici standardní situaci.

51

Na druhé straně si Jan Kopic ukázal, kam chce balon, hosté přihrávku ovšem srazili na rohový kop. Ten následně skončil v rukavicích Chovana.

50

De Marco si udělal prostor na levé straně, jeho hezký centr ovšem nikdo nezakončil.

49

Lukáš Kalvach rozehrál zajímavě standardní situaci, Filip Čihák chtěl poté zavřít zadní tyč, jenomže promáchl, Plzeň se přesto dostala ještě k jedné střele a tečovaná rána skončila na břevně hostujícího mužstva.

48

Český mistr je nadále lepším celkem v zápase, i po změně stran se hraje převážně na útočné polovině Viktorky.

47

Radim Řezník předvedl ukázkový sprint na pravé straně, přesného pasu se ovšem nedočkal, hosté budou ještě k tomu i vhazovat.

46

I hosté vystřídali několik hráčů, na hřišti je například Vladimír Weiss či anglický Green.

Sestava Viktorie Plzeň pro druhý poločas:

Jedlička – Hejda, Pilař, Kliment, Kopic, Čihák, Řezník, Chorý, Kalvach, Havel, Qose.

Je za námi první poločas hry. Souboj dvou úřadujících mistrů zatím přinesl jedinou branku, ve 36. minutě se krásně prosadil střelou zpoza pokutového území Ondřej Mihálik. Po krátké přestávce jsme zpět se druhou půlí, buďte u toho s námi.

45

44

Hosté pokračovali ve svém snažení, k dispozici dostali dokonce rohový kop, na první tyči ale nejvýše vyskočil Modou Ndiaye, který osvobodil na pár vteřin své mužstvo.

43

Slovan se snaží se zápasem něco udělat, krátce před poločasem se usadil na útočné polovině, Viktorka ale skvěle brání a hosté nemají kudy se dostat k domácí brance.

42

Libor Holík nejprve vybojoval na hraně pokutového území balon, vzápětí krajnímu beku Viktorie ale nevyšla klička a po nedovoleném zákroku bude hrát bratislavský Slovan.

41

Plzeňský kotel právě vyvolává jméno Mariána Čišovského, dnes tomu totiž dva roky, co nás tento slovenský bojovník opustil.

39

Aleš Čermák chtěl přenechat míč ve vápně Faltovi, který si tam hezky naběhl, opět chybělo málo, aby se domácí tým dostal ke střele.

38

Matej Trusa se nechal obrat o balon a následně útočník Viktorky fauloval.

36

Český úřadující mistr vede nad tím slovenským. ONDŘEJ MIHÁLIK udělal hezkou kličku do středu hřiště, následně se do balonu opřel a jeho projektil zaplachtil přesně k levé tyči. Hezký fotbalový moment.

35

Šimon Falta skvěle běhá podél levé postranní čáry, jeho centr hledal Cadua, tomu ovšem chyběl krok.

33

Jen pár centimetrů chybělo k tomu, aby se poprvé v zápase měnilo skóre. Libor Holík předvedl parádní náběh do pokutového území a jeho střela nakonec skončila na levé tyči.

31

Hosté se opět dostali k zajímavému centru do pokutového území, tentokrát se ale k hlavičce žádný hráč Slovanu nedostal.

30

Po půl hodině hry se ke střele dostal ze střední vzdálenosti Cadu, jeho střela ale spíše ohrozila projíždějící auta za stadionem.

29

Hlavnička Šimona Falty přistála na ruce bránicího hráče, hlavní rozhodčí nicméně penaltu nenařídil.

28

Na malý moment byly na hřišti dva míče, hlavní rozhodčí ovšem nechal hru běžet dál.

27

Fantastický Jindřich Staněk v plzeňské bráně proti hlavičce Saponjiče z malého vápna. To je ten Staněk, kterého moc dobře známe z FORTUNA:LIGY.

25

Holman rozehrál standardku přímo do vápna, obrana VIktorie se nicméně o vysoký balon postarala a Luděk Pernica poslal míč daleko od své branky.

24

Dneska panuje na západě Čech opravdu velké horko, hlavní rozhodčí tak dává oběma týmům možnost se občerstvit.

23

Cadu perfektně odmítl obránce na levé straně, jeho kvalitní centr ale jen sebral do svých rukavic brankáře Chovan.

21

Modou Ndiaye perfektně přenesl hru na pravou stranu, leč dnes zatím obou týmům chybí vůle vystřelit, brankáři se zatím ve svých bránách spíše nudí.

20

Čavrič si chtěl udělat prostor ke střele, poslední klička hostujícímu hráči ale nevyšla dle představ. Jindřich Staněk bude odkopávat od své branky.

18

Ondřej Mihálik nevypočítal pořádně svůj skluz, hlavní rozhodčí mu okamžitě píská nedovolený zákrok.

17

Matej Trusa kvalitním napadáním získal balon pro své barvy, poté byl ale ubráněn Abenou a Slovan tak opět získal kulatý nesmysl pod svou kontrolu.

16

I bratislavský Slovan hraje v obraně velice dobře, utkání zatím shází jakákoliv velká šance.

14

Medveděv si křikl o balon na pravé straně, až k šestnáctce Plzně se ovšem nedostal, Viktorka hraje zatím velice slušně.

13

Cadu centroval na první tyč, tam byl ovšem na svém místě Saponjič, který míč odkopl daleko od své brány.

12

Přihrávka Ndiayeho byla sražená, VIktorka bude kopat první rohový kop v zápase.

11

Aleš Čermák si narazil ve vápně s Pavlem Buchou, hostující obrana ovšem byla připravená na náběh a vše nakonec končí jen odkopem od branky.

10

Po deseti minutách hry centroval z levé strany Šimon Falta, jeho centr ale nikdo ve vápně nedokázal zakončit.

8

Aleš Čermák centroval na zadní tyč, kam si nabíhal Cadu. Domácímu hráči ovšem chyběl jeden krok k tomu, aby míč zasunul za brankáře Chovana.

7

Matěj Trusa byl faulován na polovině soupeře, první standardka pro plzeňské mužstvo.

6

Zápas provází od první minuty fantastická atmosféra, na přátelském zápase málo vídaná věc.

5

Šimon Falta si zajímavě naběhl do pokutového území, balon cpal pod sebe, zakončit se nicméně domácímu týmu nepodařilo.

4

První velká šance utkání a na kopačce jí měl Čavrič ze Slovanu Bratislava, ten ale z pokutového území hezkou ranou těsně minul pravou tyč.

3

Za hostující obranu si zkoušel nabíhat Ondřej MIhálik, Pauschek se o něj ale čistě postaral. Viktorka bude alespoň vhazovat.

2

Výkop měli na starosti hosté ze Slovenska, ale míč si dlouho neužili. Na druhé straně si míč na středu připravoval Cadu, hráz těl před sebou ale nepropálil.

1

Hlavní rozhodčí poprvé pískl do píšťalky, souboj dvou aktuálních mistrů byl právě odstartován.

1

Hráči obou týmů nastupují na hrací plochu, na stadion v Dobřanech si našlo cestu spousta fanoušků.

FC Viktoria Plzeň:
1. poločas – Staněk – Pernica, Trusa, Čihák, Mihálik, Bucha, Falta, Čermák, Cadu, Holík, Ndiaye.
2. poločas – Jedlička – Hejda, Pilař, Kliment, Kopic, ČIhák, Řezník, Chorý, Kalvach, Havel, Qose.

ŠK Slovan Bratislava: Chovan – Medveděv, Abena, Kašia, Puschek – Mustafič, Holman, Kankava – Čavrič, Šaponjič, Zmrhal.
Náhradníci: Trnovský, Hrnčár, Voet, Križan, Vernon, Agbo, Lichý, De Kamps, Barseghjan, Weiss, Green.

Krásné fotbalové odpoledne z Dobřan, nedaleko Plzně.

Mistrovská Viktoria Plzeň zde odehraje svůj třetí přípravný duel před novou sezónou. A utkání to nebude tak ledajaké, český šampión totiž vyzve toho slovenského. Na západ Čech dorazí v rámci přípravy ŠK Slovan Bratislava.

První zápas odehráli svěřenci Michala Bílka 18.června v Žákavě, rovněž několik kilometrů za Plzní, a tam dokázali porazil Klatovy vysoko 6:0. Pálili převážně navrátilci. Hattrickem se blýskl Václav Pilař a jeden gól vsítil také Ondřej Mihálik. Svou vůbec první trefu zaznamenal Jan Kliment, který do západočeského klubu přichází jako možná náhrada za Jean-Davida Beauguela. Posledním střelcem byl Pavel Bucha.

Utkání posléze zhodnotil pro klubový web asistent trenéra Pavel Horváth. „Chtěli jsme, aby si kluci zahráli, což se nám podařilo. Výsledek není úplně rozhodující, protože jsme teprve na začátku přípravy. Dali jsme šest gólů, z toho vstřelil Vašek Pilař tři a trefil se poprvé i Honza Kliment, takže na naší straně panuje spokojenost a jedeme dál!“

Druhé střetnutí se odehrálo v Městě Touškov, kam si Plzeň pozvala Slavii Karlovy Vary. Červenomodří šli do vedení již ve druhé minutě, kdy špatnou rozehrávku hostí potrestal Jan Kliment. Druhý zásah v prvním poločase zaznamenal Cadu, který se prosadil šikovně patičkou hned ve svém prvním utkání za Viktorku. Do druhé půle se protočila sestava Plzně a ve druhých 45 minutách se mohli přítomní diváci radovat hned sedmkrát. Dvakrát se totiž prosadili Mosquera s Chorým, po jednom zásahu ještě přidali Mihálik, Řezník a ČIhák.

I po tomto utkání přišel k mikrofonu Pavel Horváth. „Pro pohodu hráčů, hlavně těch nových, je dobré, že se gólově prosazují. Pro kluky je určitě lepší odehrát poločas proti papírově slabšímu soupeři, než jen trénovat. Navíc se nikdo nezranil, takže dnes jsme určitě spokojeni.“

Jak již bylo řečeno, do plzeňského celku se vrátili hráči z hostování, ale najdou se tu i zcela nové tváře. Dohromady zatím Viktoria ohlásila sedm posil. Václav Pilař se na západ Čech vrátil z Jablonce, Jan Kliment posílil mužstvo z Wisly Krakov, Mohamed Tijani z pražské Slavie, brankář Martin Jedlička z Dunajské Stredy, Kristi Qose z Karviné a naposledy dvojice Filip Čihák a Cadu z Pardubic.

Dámy a pánové, pohodlně se usaďte a užijte si příjemné odpoledne s doprovodem našeho textového přenosu, tím vás provede Jakub Štěrba.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.