To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost.

Je konec. Sparta porazila Duklu v prvním přípravném utkání 2:1.
Na mokrém trávníku byly v první půli k vidění šance. V 19. minutě se Sadílek dostal do zakončení, které zblokovala obrany Dukly. Po půl hodině hry napálil Goljan pouze tyč. Sparta pokračovala v tlaku, ale ani střela Patráka ve 38. minutě nebo zakončení Pudhorockého o dvě minuty později neskončily v bráně.
V 63. minutě nejprve Vorel vyrazil střelu soupeře na roh a o minutu později šla Dukla do vedení, protože si Václav Drchal vstřelil vlastní branku. Sparta ale pokračovala v nátlaku a v 70. minutě srovnal Jan Fortelný. O čtyři minuty později navíc právě Václav Drchal vybojoval penaltu, kterou si vzal na starost a proměnil ji. V 82. minutě mohl zvýšit náskok Trávník, ale ten neprostřelil Radu. Těsně před koncem měl domácí brankář Vorel problémy, ale obrana Sparty nakonec vše vyřešila.

90

Sestava AC Sparta Praha
1. pol.: Holec – Mejdr, Kaštánek, Hancko, Wiesner, Goljan, Sadílek, Pudhorocký, Jonáš, Patrák, Juliš<br /> 2. pol.: Vorel – Vindheim, Krajinský, Večerka, Horák, Ryneš, Fortelný, Trávník, Sáček, Sprinz, Drchal
Trenér: Brian Priske

Sestava FK Dukla Praha
Náhradníci: Rada – Červenka, Matoušek, Souček, Ullman, Hrubeš, Hodek, Konan, Buchvaldek
Trenér: Petr Rada

90

Vojtěch Vorel se ocitl v nepříjemné situaci, jelikož byl napadán útočníkem Dukly a hosté získali balón, ale ten zastavil před brankovou čárou domácí obránce!

89

Pomalu to vypadá, že Sparta toto první přípravné utkání zvládne, neboť je stále na míči.

87

Nyní Dukla získala volný kop, po kterém se uskutečnila akce z pravé strany, ale zakončení Jiřího Hrubeše letělo nad bránu Vorela.

85

Dukla to zkoušela po levém křídle, ale tam nebyl dostatek místa a následuje autové vhazování Sparty.

84

Domácí následně rozehráli rohový kop, ovšem ten nepřinesl nic nebezpečného a Sparta drží míč ve středu hrací plochy.

82

Michal Trávník se ocitl v dobré šanci uvnitř vápna, ale Filip Rada jej skvěle vychytal! Následně se také Horák dostal ke střele, ale jeho pokus vyrazil hostující brankář nad svou svatyni.

80

Zbývá posledních deset minut utkání a Sparta drží míč na své polovině plně pod kontrolou.

79

Sparta Praha ovšem je v dnešním zápase jednoznačně lepším týmem i přes obměnění celé základní sestavy.

78

Vindheim hledal Drchala, ale míč nakonec skončil jen u obránce Dukly, který následně odkopl míč.

75

Červenka nyní uviděl od sudího žlutou kartu za tvrdý faul na své polovině.

74

Sparta právě vstřelila branku!
K pokutovému kopu se postavil právě zfaulovaný VÁCLAV DRCHAL, jenž poslal brankáře na levou stranu, zatímco zakončil k pravé tyči a odčinil tak vlastní branku. Sparta otáčí a vede nad Duklou 2:1.

73

Václav Drchal se dostal do šance, ale brankář Rada jej poslal k zemi a následuje pokutový kop pro Spartu!

72

Sparta znovu drží míč na své polovině u gólmana Vorela, který má času dost, protože Dukla čeká na polovině hrací plochy.

70

Je srovnáno na 1:1! Ryneš skvělou přihrávkou dostal do velké šance uvnitř vápna JANA FORTELNÉHO a jeho zakončení ve skluzu a lobem skončilo u levé tyče.

69

Tentokrát ale centr z levé strany nepřinesl nic nebezpečného a míč skončil u gólmana Vorela.

68

Hosty úvodní branka dost povzbudila a nyní má k dispozici další rohový kop.

66

Sparta nyní získala rohový kop a míč propadl do malého vápna, ovšem skončil v moci gólmana.

64

Dukla právě vstřelila branku!
Hosté jdou do vedení! Po rohovém kopu chtěl VÁCLAV DRCHAL odkopnout míč, ale srazil si jej pouze do své svatyně. Dukla tak nečekaně vede nad Spartou 1:0.

63

Vojtěch Vorel vyrazil nebezpečnou tvrdou ránu z dálky a následuje rohový kop.

61

Jiří Hrubeš centroval z pravé strany, ale Marek Červenka nedoskočil na míč.

60

Hodina hry je za námi a stále čekáme na úvodní branku tohoto utkání, které se hraje ve velmi těžkých podmínkách, neboť Strahov skrápí hustý déšť.

59

Dukla nyní vystřídala pět hráčů.

58

S centrem do vápna si poradil Vojtěch Vorel, který vyboxoval balón.

57

Dukla se snad poprvé ve druhé půli dostala na polovinu soupeře a vybojovala rohový kop.

55

Znovu se Sprinzovi otevírala možnost ke střele, ale opět zvolil jen přihrávku svému spoluhráči.

53

Trávník našel Fortelného, ale opět se domácí neprocpali ke střele. Tlak Sparty ovšem pokračuje.

52

Horák posunul míč do vápna Sprinzovi, ale ten se nedostal v dobré pozici ke střele a obrana Dukly si znovu poradila a odkopla míč.

51

Prahu stále skrápí déšť a dnes se tak hraje na velmi mokrém trávníku. Nyní to ovšem nevadilo Sprinzovi, který vybojoval autové vhazování.

49

Jan Fortelný se dostal ke střele, ovšem tu obrana Dukly zblokovala. Následně tlak Sparty pokračoval, ale pokus Daniela Horáka letěl vysoce nad svatyni Dukly.

48

Nepřesná přihrávka po levé straně a následuje tak odkop od brány Vorela.

46

Sestava Sparty ve 2. pol.: Vorel – Vindheim, Krajinský, Večerka, Horák, Ryneš, Fortelný, Trávník, Sáček, Sprinz, Drchal

46

Druhý poločas začne přibližně v 12:01.

První polovina utkání je u konce a branky jsme se nedočkali. Na mokrém trávníku ale nakonec byly k vidění šance. V 19. minutě se Sadílek dostal do zakončení, které zblokovala obrany Dukly. Po půl hodině hry napálil Goljan pouze tyč. Sparta pokračovala v tlaku, ale ani střela Patráka ve 38. minutě nebo zakončení Pudhorockého o dvě minuty později neskončily v bráně.

45

45

Následná standardní situace ovšem nepřinesla nic nebezpečného a míč skončil jen v zámezí.

44

Ke konci první půle se nám na mokrém trávníku dost přiostřilo a po faulu Holiše následuje volný kop Sparty.

43

Lukáš Juliš se nacházel v dobré pozici uvnitř vápna, ale míč nakonec netrefil.

42

Rozhodčí přerušil hru, protože David Kozel zůstal ležet na trávníku, ale lékaři na trávník nakonec nemusí.

41

Další rohový kop Sparty ale nepřinesl nic nebezpečného a následuje odkop od brány Štovíčka.

40

Domácí pokračují v nátlaku a Hancko našel ve vápně Pudhorockého, ovšem jeho zakončení bylo zblokováno těsně vedle levé tyče!

39

Štěpán Šebrle to následně zkusil na druhé straně z dálky, ale jeho pokus letěl jen vedle domácí svatyně.

38

Mejdr posunul míč na pravé straně Sadílkovi, který odcentroval a gólman Štovíček nepředvedl dobrý zákrok, neboť míč nedokázal vyboxovat a Patrák se ocitl ve velké šanci, ovšem jeho pokus na poslední chvíli zblokoval obránce Dukly!

37

Následně měla Sparta rohový kop, ovšem ten Dukla odvrátila pryč.

36

Vojtěch Patrák si udělal místo ke střele, ale jeho pokus byl zblokován nad bránu Dukly.

34

Sadílek posunul míč Patrákovi, ale jeho pokus letěl jen doprostřed brány, kde byl připraven Štovíček.

32

Následný rohový kop Sparty už nepřinesl nic nebezpečného a Dukla získala míč po faulu soupeře.

31

Adam Goljan se zbavil obránce a následně uvnitř šestnáctky vypálil do pravé tyče, od které se míč odrazil do ruky brankáře a skončil v zámezí!

30

Půl hodina utkání je za námi a zatím jsme neviděli nějakou vážnější příležitost.

29

Kim se dostal do zakončení před vápnem, ale jeho pokus letěl jen vedle brány Holce.

28

Goljan si říkal o míč, ale ten byl na mokrém trávníku velice rychlý a skončil jen v zámezí vedle brány Štovíčka.

27

Další faul hostů ve středu hrací plochy a Sparta tak zvyšuje svůj nápor, ovšem zatím je to stále málo.

25

Vojtěch Patrák skvěle prošel středem hrací plochy, ale nakonec jej nedovoleným zákrokem zastavil Barac.

24

Nyní Sparta získala rohový kop, ovšem centr Sadílka nic vážnějšího nenabídl.

23

Pomezní rozhodčí zvedl praporek na signalizaci ofsajdu hostů a útok Dukly je tak u konce.

21

Goljan našel Mejdra, který chtěl patičkou naslepo najít spoluhráče, ale ten se mu nerozběhl po pravé straně.

20

Následně se Goljan postaral o exekuci rohového kopu a svým centrem našel na přední tyči Hancka, ovšem jeho patička letěla mimo bránu soupeře.

19

Mejdr vyslal Pudhorockého, který posunul míč pod sebe do vápna na Sadílka, ale jeho rána byla zblokována do zámezí a následuje rohový kop!

17

Mejdr posunul míč Goljanovi a následně domácí přesunuli hru na levou stranu, ovšem tam přišel útočný faul Pudhorockého.

15

Posléze se právě Patrák, který nosí po Hložkovi číslo 20, dopustil útočného faulu.

14

Znovu nepřesnost v přihrávce na straně Dukly a Sparta se posléze dostala dopředu po levé straně kde se k míči dostal Patrák, ale nevymyslel nic vážnějšího.

12

Stále čekáme na nějakou vážnější šanci utkání, které se v těžkých podmínkách odehrává především okolo středu hrací plochy.

10

Daniel Souček to zkusil z dálky, ale Dominik Holec si poradil bez větších problémů a chytil míč do rukou.

9

Déšť je ovšem stále velmi silný, a proto také přihrávka domácích na levou stranu utekla jen do zámezí.

8

Zatím může být trenér Dukly Petr Rada spokojen, neboť Spartu jeho svěřenci nepouští do žádné šance.

7

Lukáš Juliš se snažil zakončit po centru z levé strany, ale nezpracoval si míč podle svých představ.

6

Další centr z pravé strany, který tentokrát proletěl do vápna, ale obrana Sparty odvrátila míč do zámezí a následuje rohový kop.

5

V úvodu utkání je to ale stále spíše Dukla, která je aktivnější na míči a snaží rozbíhat svá křídla.

4

Jan Mejdr zkoušel odcentrovat z pravé strany, ale nakonec z toho byla nepřesná přízemní přihrávka.

3

Dnes v Praze celkem silně prší a hosté se znovu snaží něco vymyslet.

2

Dukla se snažila něco vymyslet po levé straně, ale tam nakonec nebylo dostatek místa a Sparta Praha získala autové vhazování.

1

AC Sparta Praha: Holec – Mejdr, Kaštánek, Hancko, Wiesner, Goljan, Sadílek, Pudhorocký, Jonáš, Patrák, Juliš

FK Dukla Praha: Štovíček – Barac, Piroch, Holiš, Svoboda, Peterka, Kozel, Šebrle, Kim, Moulis, Matějka
Trenér: Petr Rada.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.