Sestava mistrovské Plzně pro druhý poločas byla výrazně úspěšnější než zahajovací jedenáctka a Táborsku dala tři branky. Skóre otevřel krátce po změně stran po Janoškově centru hlavou Trusa, během minuty pak dvě přihrávky Mihálika využili hostující Bezpalec k vlastnímu a domácí Kliment k regulérnímu gólu na 3:0. Viktoriáni jsou tak i po čtvrtém přípravném utkání výsledkově stoprocentní.

90

90

Ndiaye přenesl míč pod tlakem krásně křížem do běhu na Trusu, který se v plném běhu kličkou zbavil obránce, ale již mu nezbyly síly na tvrdší zakončení po zemi. Zadražil bez potíží chytá.

Sestava FC Viktoria Plzeň
Jedlička – Řezník (46. Cadu), Janošek (58. Hranáč), Pernica (46. Čihák), Havel (46. Falta) – Bucha (46. Qose), Kalvach (46. Ndiaye) – Kopic (46. Mihálik), Čermák (46. Sojka), Pilař (46. Trusa) – Chorý (46. Kliment).
Trenér: Michal Bílek

Sestava FC MAS Táborsko
Kotek (46. Zadražil) – Navrátil, Mezera (46. Alexandr), Bezpalec – Plachý (62. M. Šplíchal), Kopřiva (79. Babacar), Javorek (46. Liepa), Tusjak (79. J. Šplíchal) – Kosek (46. Tolno), Varačka (46. Provazník) – Mach (46. Svatek, 74. Musenge).
Trenér: Radoslav Kováč

89

Hostující útočník dostal pod tlak Jedličku, který zakopává míč na tribunu.

87

Plzeňskou akci na pravé straně zhatil útočný prohřešek.

85

Od brány rozehrává nakrátko nepříliš zaměstnaný brankář Martin Jedlička.

82

Plzeň právě vstřelila branku!
Za minutu vystihl Cadu křížnou přihrávku hostů a hlavou vyslal do sóla Ondřeje Mihálika. Jeho ideální přihrávku napříč vápnem využívá JAN KLIMENT chladnokrevnou placírkou ke zvýšení náskoku.

81

Kliment se pěkně proběhl za táborskou obranu a předal míč do strany Mihálikovi, jehož centr si srazil smolně MICHAL BEZPALEC. Sice míč ještě přes hlavu vykopl, ale dle signalizace pomezního až za brankovou čarou.

79

Střídání v týmu FC MAS Táborsko:
ze hřiště odchází Tusjak, přichází J. Špíchal.
ze hřiště odchází Kopřiva, přichází Babacar.

78

Plzeň ztrácí míč v rozehrávce, hosté si třikrát vyměnili přihrávky, ale nikdo z nich se ke střele neodhodlal.

77

Po útočném faulu hostů rozehráli viktoriáni z vlastní poloviny, ale jen se zahnali do autu.

74

ze hřiště odchází Svatek, přichází Musenge.

73

Domácí se museli rychle vracet, aby zneškodnili rychlý přízemní kontr Jihočechů.

71

Táborští stopeři si poradili s dalekonosným nákopem za cenu dalšího rohu.

69

Táborsko se ubránilo a dokonce bude vhazovat.

68

Adam Zadražil přesměroval tvrdou přízemní střelu Jana Klimenta zpoza šestnáctky od své pravé tyče na roh.

66

Zadražil vyběhl k penaltové značce a centrovaný míč vyboxoval. Následně domácí z druhé vlny nakopávají jen do ochranné sítě.

65

Fotbalisté obou stran míří do táborského území, koná se roh Plzně z levé strany.

63

Hosté musejí odevzdat míč po odmávaném ofsajdu.

62

ze hřiště odchází Plachý, přichází M. Šplíchal.

61

Jan Kliment vybojoval míč důrazným presinkem a domácí budou vhazovat.

58

Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň:
ze hřiště odchází Janošek, přichází Hranáč.

57

Brazilec Carlos Cruz, hrající pod fotbalovou přezdívkou Cadu, zakroutil tentokrát křížný pas do zámezí.

55

Na Janoškův roh nabíhal Trusa, jeho hlavičku však hosté zablokovali.

54

Tečovaný míč se obloučkem snesl za táborskou bránu, domácí budou kopat roh.

54

Ndiaye udržel míč a přihrál pod sebe Janoškovi, který zkusil po zasekávačce nabídnout spoluhráčům přihrávku od uličky. Nikdo však nezareagoval.

53

Viktoriáni si teď nerozuměli při přechodu do útoku a míč doklouzal do zámezí.

51

Dnešní utkání sleduje 350 diváků.

50

Pod tlakem jsou však hosté zahnáni až k Zadražilovi, který musí vypomoci s rozehrávkou.

49

Na druhé straně vybojovali Táborští roh levokřídelní akcí.

48

Expardubický Cadu rozběhl po pravém křídle, přihrál pod sebe Dominiku Janoškovi a jeho křížný pas zavěsil hlavou do sítě MATEJ TRUSA.

46

Do druhé půle vyměnil Michal Bílek hned devět hráčů, zůstali pouze brankář Jedlička a obránce Janošek. Viktoria Plzeň vyběhne v této sestavě:
Jedlička – Cadu, Janošek, Čihák, Falta – Qose, Ndiaye – Mihálik, Sojka, Trusa – Kliment.
Střídá i Táborsko: místo Kotka jde do brány Zadražil, v poli nahrazují Mezeru, Koska, Varačku a Macha nově příchozí Alexandr, Tolno, Provazník a Svatek.

46

Svěřenci Radoslava Kováče udrželi v prvním poločase čisté konto a na hřišti mistrovské Plzně hrají 0:0. Domácí nevyužili při výrazné převaze několik slušných příležitostí, vidět byl zejména navrátilec Václav Pilař na levém křídle a v zakončení především Aleš Čermák.

45

44

Hosté jsou blízko bezbrankovému poločasu, po nepřesné akci Plzně se kope od Kotkovy brány.

41

Osmý tým druhé ligy se ubránil a přešel do rychlého brejku, ve vápně ovšem zasáhl čistým skluzem Kalvach.

40

Rychlá akce domácích po pravém křídle vede k dalšímu rohu.

38

Po následném rohu, prvním pro fotbalisty z Tábora, střílí jeden z nich z otočky vysoko nad břevno.

38

Plzeňský stoper odkopává míč od nohy těsně před Jedličkou pronikajícímu útočníkovi hostů.

37

Několik stovek diváků v Luční ulici sleduje sérii soubojů a faulů uprostřed hřiště.

33

Nebezpečný a ještě hlavou prodloužený rohový kop Plzně odkopávají hosté od zadní tyče.

29

První střelecký pokus druholigového klubu se mezi tyče nevešel.

27

Odražený míč po rohu napálil prudce z velkého vápna Aleš Čermák a brankář Kotek se vyznamenal robinzonádou k levé tyči.

27

S rohovým kopem Viktorie si hostující hlavičkář na přední tyči poradil. Následný tečovaný nákop z druhé vlny ovšem zařídil zopakování této standardky.

25

Další jedovatý centr přiletěl po spolupráci s Milanem Havlem na malé vápno zleva z kopačky Václava Pilaře, Tomáš Chorý ho v obtížné pozici usměrnil hlavou těsně vedle vzdálenější tyče.

24

Jeden z hostujících beků odvrací skluzem nebezpečný přízemní centr z malého vápna.

20

Plzeňští kopali přímák z pravé strany z docela nadějné vzdálenosti, ale zakončení šlo opět mimo.

19

Ze skrumáže vyletěla nedůrazná střela z velkého vápna vedle táborské brány.

17

Faul na Řezníka u pravé postranní čáry, z vlastní půlky hřiště rozehrává mistrovský celek.

16

Uprostřed hřiště fauloval Kalvach.

15

Po Kalvachově dobře míněné, avšak nepřesné střele ze střední vzdálenosti rozehrává odkopem od brány táborský gólman.

12

Na druhé straně zastavuje plzeňský nákop odmávaný ofsajd.

11

Dlouhý nákop naslepo sbírá plzeňský brankář Jedlička.

9

Hráčům Táborska se podařilo vyrovnat hru a na chvilku dokonce navštívili útočnou polovinu.

6

Do první vyložené šance se dostal plzeňský Aleš Čermák, který si naběhl na polovysoký pas z pravé strany a volejem zblízka nepřekonal brankáře hostů.

5

Obrana hostů odvrací centr z levé strany.

3

Útočný faul je pískán Plzni.

2

Táborská posila z béčka Sparty František Kotek byl pod tlakem při rozehrávce, následně ovšem Václavu Pilařovi utíká těžká přihrávka do autu.

1

FC Viktoria Plzeň: Jedlička – Řezník, Janošek, Pernica, Havel – Bucha, Kalvach – Kopic, Čermák, Pilař – Chorý.

FC MAS Táborsko: Kotek – Navrátil, Mezera, Bezpalec – Plachý, Kopřiva, Javorek, Tusjak – Kosek, Varačka – Mach.
Trenér: Radoslav Kováč.

Plzeň zatím v přípravě porazila celky z nižších soutěží Klatovy 9:0 a Karlovy Vary 6:0 a poté i slovenského mistra Slovan Bratislava 3:1.
Táborsko odehrálo zatím jen jeden přípravný duel, v němž podlehlo pražským Bohemians vysoko 3:5.

Fotbalisté Viktorie Plzeň odehrají čtvrté přípravné utkání proti druholigovému Táborsku na stadiónu v Luční ulici v netradičním čase ve všední den dopoledne. Vstupné pro fanoušky činí 50 korun, děti a držitelé permanentek mají vstup zdarma.
Na utkání bude připraven také fotokoutek s mistrovským pohárem, s nímž se mohou zájemci běheme celého zápasu zvěčnit.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.