Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 10:4. Střely mimo: 3:4. Rohy: 6:6. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 14:11.

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost.

Dnešní utkání sledovalo 1 000 diváků.

Sestava FK Jablonec
Hanuš – Surzyn, Martinec, Kubista, Zelený – Považanec /C/ (69. Štěpánek) – Černák (69. Nykrín), Kratochvíl, Houska (73. Ikaunieks), Malínský (69. Vaníček) – Silný (73. Smejkal)
Náhradníci: Hrubý – Holík
Trenér: Petr Rada

Sestava FK Mladá Boleslav
Šeda – Douděra, Suchý /C/ (60. Šimek), Preisler, Pech – Ladra, Hlavatý, Smrž (29. Matějovský, 60. Stránský), Dancák, Ewerton – Mužík (72. Langhamer)
Náhradníci: Mikulec – Leitl, Skalák
Trenér: Karel Jarolím

Je konec. Jablonec zvítězil v domácím prostředí nad Mladou Boleslaví vysoce 4:0 a postupuje do semifinále MOL Cupu, kde se utká se Spartou. V 15. minutě se Michal Hlavatý dostal do velké šance, ovšem jeho pokus letěl pouze nad domácí bránou. O pět minut později jsme se dočkali úvodní branky, když se po rohovém kopu prosadil Považanec. Ve 31. minutě to málem bylo 2:0 pro Jablonec, ale Šeda předvedl dobrý zákrok. Před poločasem mohlo být srovnáno, ovšem také Hanuš na druhé straně předvedl důležitý zákrok.
Vstup do druhé půle vyšel domácím velmi dobře, jelikož se v 50. minutě prosadil po chybě hostující obrany Malínský. O šest minut později se znovu trefil Tomáš Malínský a zvýšil vedení na 3:0. V 65. minutě mohl snížit Pech, ale jeho pokus byl sražen do zámezí. V 68. minutě si připsal svou první mistrovskou trefu v dresu Jablonce Jan Silný. Konec zápasu si Jablonečtí pohlídali bez problémů.

90

90

David Nykrín se dostal ještě v samém závěru do zakončení, ale jeho pokus vyrazil brankář Šeda.

89

Další centr měl najít Davida Ikauniekse, ale míč nakonec skončil jen bezpečně v rukou brankáře Šedy.

88

Jan Hanuš si poradil s dalším centrovaným míčem, který nadvakrát nakonec chytil Sudí Berka navíc přerušil hru, neboť David Štěpánek zůstal ležet na trávníku a jsou povoláni lékaři.

87

Trávník je momentálně na Střelnici v hodně špatném stavu a Sparta to bude mít v neděli tady v Jablonci na velmi těžkém terénu složité.

86

Hosté se snažili vstřelit alespoň jednu branku, ale ani tentokrát se jim nepovedlo projít po levém křídle a Jablonec je znovu na míči.

85

Miloš Kratochvíl se sice dostával do zakončení, ale to bylo zblokováno a navíc se domácí hráč nacházel pouze v ofsajdu.

84

Znovu to hráči Jablonce zkoušeli z dálky, ale ani tentokrát z toho nebylo nic vážnějšího.

83

Tentokrát si Jan Šeda poradil se střelou domácího hráče, jenž to zkoušel z nějakých dvaceti metrů.

82

Centr Kratochvíla byl sražen do zámezí a následuje tak rohový kop Jablonce.

80

Tentokrát Jablonec získal rohový kop z levé strany, ale ten letěl na přední tyč, kde byl připraven soupeř.

79

Další pokus o centr byl zblokován do zámezí a následuje tak autové vhazování svěřenců Petra Rady.

78

Smejakl našel na pravé straně Vaníčka, se kterým si dvakrát vyměnil míč a posléze se Jablonec dostal blíž k bráně soupeře.

77

Domácí nadále kontrolují konec utkání a snaží se přidat pátou branku, fanoušci na stadionu chtějí "bůra".

75

O postupujícím do semifinále MOL Cupu je s velkou pravděpodobností rozhodnuto, neboť Jablonec dnes předvádí velmi dobrý výkon, zatímco Mladá Boleslav otřesnou defenzívu.

74

Dominik Preisler dokázal odcentrovat a Langhamer se snažil dostat ke střele, ovšem obrana Jablonce si opět poradila.

73

Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Houska, přichází Ikaunieks.
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Silný, přichází Smejkal.

72

Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Mužík, přichází Langhamer.

70

Nepřesný pokus hostů letěl jen vedle brány domácího celku.

69

Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Malínský, přichází Vaníček.
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Považanec, přichází Štěpánek.
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Černák, přichází Nykrín.

68

Jablonec právě vstřelil branku!
A je to už 4:0! Hosté se dopustili velké chyby a znovu měl u gólu prsty Michal Černák, který místo střely proti vyběhnutému brankáři našel zcela volného JANA SILNÉHO a ten zakončil do prázdné brány Mladé Boleslavi..

66

Posléze sice Mladoboleslavští získali rohový kop, ale ten nepřinesl nic nebezpečného.

65

David Pech se dostal ke střele z hranice vápna, ale jeho pokus byl sražen a skončil těsně vedle pravé tyče!

64

Následně ale domácí nedokázali vytvořit nic vážnějšího a u míče bude Mladá Boleslav.

63

Nyní skončil balón jen v zámezí a následuje autové vhazování Jablonce.

60

Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Matějovský, přichází Šimek.
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Suchý, přichází Stránský.

60

Máme za sebou hodinu utkání a Jablonec vede nad Mladou Boleslaví poměrem 3:0.

59

Ewerton to zkoušel zpoza vápna, ale jeho přízemní pokus skončil bezpečně v rukou Hanuše.

58

Posléze se míč dostal znovu k domácímu gólmanovi, který musel poslat balón zpět ke středu hrací plochy.

57

Následně navíc přišel další nepřesný nákop Mladé Boleslavi a Hanuš bude odkopávat od své svatyně.

56

A je to už 3:0 pro domácí mužstvo! Michal Černák na sebe navázal dva hráče a následně skvělým centrem z pravé strany našel na zadní tyči volného TOMÁŠE MALÍNSKÉHO, který se trefuje podruhé během šesti minut.

55

Opět musel jít k hranici vápna brankář Jan Hanuš, neboť se k nakopnutému míči snažil dostat soupeř.

54

Tentokrát přišel faul ze strany domácích, ovšem Mladá Boleslav u míče dlouho nezůstala a Jablonec získal autové vhazování.

52

David Houska si poradil s nákopem soupeře a Jan Hanuš tak bude mít odkop od své svatyně.

51

Mladá Boleslav tentokrát sice získala rohový kop z pravé strany, ale nakonec z toho nebylo nic nebezpečného.

50

Domácí celek jde do dvoubrankového vedení a udělal rázný krok k postupu do semifinále! Marek Matějovský poslal velmi špatnou přihrávku na své stopery, čehož využil TOMÁŠ MALÍNSKÝ, který se vydal do rychlého úniku a následně zakončil do levé části branky.

49

Nyní už se opět pokračuje a po nepřesné přihrávce hostů následuje autové vhazování Jablonce.

48

Stále se nehraje, jelikož je Dominik Preisler ošetřován na hrací ploše a nechce se mu zrovna zvedat.

47

Tentokrát už ale uviděl žlutou kartu Jan Silný za tvrdý faul na Dominika Preislera.

47

Jan Silný se snažil dostat do zakončení, ovšem následně zbytečně upadl a může být rád, že neuviděl žlutou kartu za simulování.

Fauly: 7:7

První polovina utkání je za námi a Jablonec vede nad Mladou Boleslaví 1:0. V 15. minutě se Michal Hlavatý dostal do velké šance, ovšem jeho pokus letěl pouze nad domácí bránou. O pět minut později jsme se dočkali úvodní branky, když se po rohovém kopu prosadil Považanec. Ve 31. minutě to málem bylo 2:0 pro Jablonec, ale Šeda předvedl dobrý zákrok. Před poločasem mohlo být srovnáno, ovšem také Hanuš na druhé straně předvedl důležitý zákrok.

45

45

Poté Mladá Boleslav získala další rohový kop, ovšem ten přinesl jen útočný faul právě na domácího brankáře Jana Hanuše.

44

Michal Hlavatý si skvěle sběhl za obranu po pravé straně a následně poslal míč do vápna, kde se jeden z mladoboleslavských útočníků dostal do zakončení, ale Jan Hanuš předvedl důležitý zákrok!

43

Nyní Jablonec vybojoval další rohový kop z pravé strany, ale ani tentokrát domácí nenavázali na brankový moment z dvacáté minuty.

42

Následně hosté získali třetí rohový kop, který rozehráli nakrátko, ale následně si uvnitř šestnáctky opět poradila obrana Jablonce, která se zmocnila míče a dostala jej do bezpečí.

41

Ovšem míč ze standardní situace byl příliš nízký a obrana Mladé Boleslavi si poradila a odkopla jej do bezpečí.

40

Miloš Kratochvíl se dostal ke střele z pravé strany, která byla zblokována do zámezí a následuje tak rohový kop Jablonce.

39

Centrovaný míč se poodrážel ve vápně, ale nakonec skončil v rukou připraveného gólmana Jana Hanuše, kterému míč tentokrát nevypadl.

38

Jan Hanuš nepředvedl úplně jistý zákrok a míč mu vypadl z rukavic do zámezí, což znamená rohový kop pro Mladou Boleslav z levé strany.

37

Hlavatý poslal nebezpečný centr do vápna Jablonce, ale ten nakonec nepřinesl nic vážnějšího a domácí obrana odvrátila balón do bezpečí.

36

Znovu se hostům nepodařilo něco vymyslet, neboť Zelený přečetl přihrávku, ale jeho následný nákop končí hodně daleko v zámezí.

35

Domácí mužstvo ovšem je lepším celkem v tomto zápase a vytváří si daleko smysluplnější akce, než nákopy ze strany Mladé Boleslavi, které končí jen v zámezí nebo u brankáře Hanuše.

34

Jablonec se dostal po levé straně do rychlého brejku, ale Zelený místo zakončení ještě volil přihrávku, která našla pouze soupeře.

33

Další nedovolený zákrok, kterého se tentokrát dopustil jablonecký hráč ve středu hrací plochy.

31

Michal Surzyn poslal skvělý centr do vápna ze standardní situace a domácí hráč se dostal ke hlavičce, ovšem Jan Šeda předvedl skvělý zákrok a podržel Mladou Boleslav ve hře!

30

Půl hodina utkání je za námi a Jablonec vede nad Mladou Boleslaví poměrem 1:0.

29

Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Smrž, přichází Matějovský.

28

Mladoboleslavští kombinovali s míčem na levém křídle, kde nakonec vybojovali alespoň autové vhazování a budou tak pokračovat v útočném snažení.

27

Tentokrát se Tomáš Ladra snažil sběhnout za obranu, kde dostal velmi dobrý míč, ale jablonecký obránce předvedl skvělý obranný zákrok a nenechal jej zakončit.

25

Další nepřesná přihrávka ze strany Mladé Boleslavi a míč tak skončil jen za bránou Hanuše.

24

Následná standardní situace hostů ovšem nepřinesla nic vážnějšího a u míče je Jablonec.

23

Tentokrát se hosté vydali dopředu po pravé straně, ale následný centr byl zblokován a následuje rohový kop.

22

Znovu se svěřenci Petra Rady dostali dopředu po pravém křídle, ale následná přihrávka byla nepřesná a skončila u gólmana Šedy.

20

Máme tady úvodní branku a domácí celek jde do vedení! Po rohovém kopu se z chumlu hráčů odrazil míč k volnému JAKUBU POVAŽANECOVI a ten z bezprostřední blízkosti napálil balón razantně do sítě Mladé Boleslavi.

19

Nyní to Mladá Boleslav zkoušela po levé straně, odkud přiletěl centr do vápna, ale tam si poradil Jaroslav Zelený, který získal pro Jablonec odkop od brány.

18

Oba týmy se zatím bojí ukázat své karty a dopustit se nějaké chyby, což znamená ne moc atraktivní zápas, který se hraje spíše ve středu hrací plochy.

17

Jan Hanuš musel opět ke hranici svého vápna, neboť míč letěl za jeho obranu a útočník Mladé Boleslavi se snažil dostat k balónu jako první.

16

Hra je znovu přerušená, neboť se mladoboleslavský útočník dopustil faulu na polovině Jablonce.

15

Volný kop sice nepřinesl nic vážnějšího, ale po chvíli se Michal Hlavatý dostal z pravé strany vápna do velké šance, ovšem jeho pokus letěl pouze nad svatyni Jana Hanuše!

14

Další nedovolený zákrok, kterého se dopustil hráč Jablonce a následuje tak standardní situace svěřenců Karla Jarolíma.

12

Jan Šeda musel opět k hranici své šestnáctky, kde si poradil s dalším nákopem Jablonce.

11

Ani jedno mužstvo se nechce dopustit nějaké fatální chyby v úvodu zápasu a také proto zatím vidíme spíše nakopávanou bez nějaké větší myšlenky.

10

Tomáš Malínský hledal Michala Černáka na zadní tyči, ale nakonec z toho pro domácí celek nebylo nic vážnějšího.

9

Hodně nepřesná přihrávka Jablonce a následuje tak autové vhazování hostů, o které se postará David Douděra.

8

Jablonec to zkoušel po levé straně nákopem za obranou, ale gólman Jan Šeda se zapojil do hry, když vyběhl z brány a chytil míč.

7

Úvod utkání se nehraje v moc velkém tempu a další nákop Mladé Boleslavi končí pouze v rukou připraveného brankáře Hanuše.

5

Po centru z rohu se Jakub Martinec vyšplhal do výšky a hlavou zakončil balón, ovšem pouze doprostřed svatyně, kde byl připraven Jan Šeda.

4

Následný centr do vápna byl velmi dobrý a Šeda musel vyrazit míč na rohový kop.

4

Posléze přišel faul ze strany hostů a Jablonec tak bude zahrávat volný kop z pravé strany.

3

Douděra posléze hledal Vojtěcha Smrže, který se dostal ke střele, ale Jan Hanuš byl připraven a chytil míč do rukou.

2

Mladá Boleslav získala autové vhazování na polovině soupeře.

1

FK Jablonec: Hanuš – Surzyn, Martinec, Kubista, Zelený – Považanec (C) – Černák, Kratochvíl, Houska, Malínský – Silný
Náhradníci: Hrubý – Vaníček, Holík, Štěpánek, Ikaunieks, Smejkal, Nykrín

FK Mladá Boleslav: Šeda – Ladra, Mužík, Hlavatý, Dancák, Suchý (C), Paixao, Douděra, Pech, Preisler, Smrž

FK Mladá Boleslav

Mladoboleslavští hráli už 3. kolo Mol Cupu, ve kterém se utkali doma s Vyšehradem. Ve 39. minutě poslal domácí mužstvo do vedení Ewerton. Prvoligový celek byl jednoznačně lepším celkem a v 79. minutě to mohl potvrdit z penalty Skalák, ovšem ten nedal, ale o minutu později se prosadil Mašek. V 84. minutě potvrdil výhru Boleslavi 3:0 Jurásek. 4. kolo nalosovalo soupeře z Opavy. Hrálo se právě ve Slezsku. Ovšem už ve 12. minutě otevřel brankový účet hostující Fila a těsně před poločasem zvýšil vedení na 2:0 pro Boleslav Stránský. V 50. minutě snížil Holík, ale v 64. minutě vrátil dvoubrankové vedení na straně hostů Ewerton. V 82. minutě ještě zvýšil náskok Hlavatý. V 89. minutě korigoval výsledek domácí Kramář a Mladá Boleslav tak zvítězila 4:2.
V osmifinále přišla na řadu těžká Plzeň. V první půli byla k vidění velmi vyrovnaná partie. V 55. minutě ale poslal Mladou Boleslav do vedení Ewerton. O pět minut později zvýšil vedení Jurásek. V 77. minutě sice viděl druhou žlutou kartu Matějovský, ale Viktoria nedokázala vstřelit ani jednu branka a svěřenci Karla Jaromíra vyhráli 2:0.
V domácí soutěži se Mladá Boleslav nachází na 7. místě s 26 body. Po domácí prohře 2:3 s Baníkem Ostrava přišla také prohra v Olomouci a to 1:2.

FK Jablonec

FK Jablonec se ve 4. kole MOL Cupu střetl s týmem Přepeře, které hrají ČFL. Hrálo se právě na trávě třetiligového celku. První poločas nic vážnějšího nepřinesl. Ve druhé půli padla pouhá jedna branka, kterou vstřelil v 55. minutě Nešpor a poslal Jablonec so osmifinále. V tom přišel na řadu druholigový Varnsdord. Tentokrát už se hrálo na Střelnici. Domácí mužstvo vstoupilo do utkání lépe a ve 38. minutě otevřel brankový účet Doležal. Ve 42. minutě uviděl hostující hráč červenou kartu a následně měl Jablonec k dispozici penaltu, kterou proměnil Kratochvíl a Jablonec vedl po poločase 2:0. V 55. minutě zvýšil vedení domácí Malínský a jednoznačnou výhru potvrdil v 89. minutě druhou trefou Nešpor. Jablonec tak vyhrál 4:0. V domácí lize se ovšem svěřenci Petra Rady nacházejí až na 13. místě s 20 body. V posledním utkání navíc brali pouze bod za remízu 1:1 v Karviné.

Ve čtvrtfinále MOL Cupu se proti sobě utkají týmy FK Jablonec a FK Mladá Boleslav. Naposled se spolu tato mužstva utkala v listopadu na půdě Jablonce v rámci 16. kola Fortuna ligy. V tomto zápase padla pouze jedna branka, o kterou se postaral hostující Hlavatý v 51. minutě a Mladá Boleslav si tak odvezla tři body za výhru 1:0. Dnes se bude opět bojovat na stadionu Střelnice v Jablonci nad Nisou. Utkání bude řídit hlavní rozhodčí Ondřej Berka a jeho asistenti Matěj Vlček a Jan Váňa. Jako čtvrtý rozhodčí bude připraven Jan Petřík. U videa bude Miroslav Zelinka a jeho asistent Ondřej Cieslar. Úvodní výkop je naplánován na 14:00.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.