To je ode mě pro dnešek vše, s přáním hezkého zbytku sobotního dne se s vámi loučím a příští týden při startu jarní části FORTUNA:LIGY se opět budu těšit, na shledanou.

Je dobojováno. Plzeň nakonec v závěru přidala tři branky a nakonec slaví pohodlný vysoké vítězství 4:0. Dvě branky zaznamenal Pavel Šulc, který nastoupil až do druhého poločasu, jednu branku dal v první půli Milan Havel a čtvrtou zaznamenal opět střídající Filip Kaša.

90

Sestava FC Viktoria Plzeň
Staněk – Havel, Hejda (C) (68. Kaša), Pernica, Sýkora – Bucha, Kalvach – Kopic (46. Šulc), Čermák (68. Žilák), Mosquera – Chorý (68. Potočný).
Náhradníci: Hruška, Tvrdoň – Žilák, Kaša, Potočný, Šulc, Janošek, Káčer, Ndiaye.
Trenér: Michal Bílek.

Sestava MFK Chrudim
Floder – Řezníček, Kejř (C), Šejvl, Záviška, Kesner (67. Breda), Vrána (46. Šplíchal), Sokol, Průcha (46. Juliš), Firbacher (67. Surnaj), Gabriel
Náhradníci: Ordelt – Tkadlec, Breda, Látal, Drahoš, Šplíchal, Juliš, Čáp, Fišl, Surmaj.
Trenér: Radek Kronďák.

89

A další rána Chrudimi. Tentokrát pálil nebezpečně Adam Tkadlec, avšak ani on branku Plzně netrefil.

88

David Surnaj chtěl vstřelit alespoň čestný úspěch svého mužstva, leč jeho rána hranice vápna branku minula.

86

Plzeň právě vstřelila branku!
Dominik Janošek rozehrál další roh z levé strany a odražený balon napálili z hranice vápna do brány PAVEL ŠULC. Druhá branka pro domácího hráče v tomto zápase.

86

Jhon Mosquera hledal ve vápně Romana Potočného, ten byl ovšem hosty uhlídaný.

85

Pavel Šulc si až příliš předkopl balon, hrát mohou opět hosté.

83

Střídání v týmu MFK Chrudim: ze hřiště odchází Řezníček, přichází Tkadlec.
Střídání v týmu MFK Chrudim: ze hřiště odchází Kejř, přichází Drahoš.
Střídání v týmu MFK Chrudim: ze hřiště odchází Šejvl, přichází Čáp.
Střídání v týmu MFK Chrudim: ze hřiště odchází Gabriel, přichází Fišl.

82

Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Bucha, přichází Janošek.
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Kalvach, přichází Káčer.
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Sýkora, přichází Ndiaye.

81

Mosaquera rozkmital své rychlé nohy, míč na hrací ploše už ovšem nestihl.

80

Už se opět hraje a před námi je závěrečná desetiminutovka.

79

Nadále probíhá ošetření obou hráčů, snad bude vše v pořádku.

77

Potočný se nepříjemně srazil s Šimonem Gabrielem, oba nyní zůstávají ležet na trávníku.

75

Domácí dostali k dispozici další rohový kop, centr letěl přímo na malé vápno, kde ho do brány uklidil stoper FILIP KAŠA.

74

Viktoria měla další šanci z rohového kopu, hosté se ale ubránili. Poté byl nicméně faulován ve středu Pavel Bucha, domácí budou rozehrávat.

71

Viktoria zdvojnásobuje své vedení. PAVEL ŠULC se dostal k balonu u pravé tyče po centru Milana Havla a pohotovou ranou prostřelil Flodera.

70

Zbývá nám do konce zápasu zhruba dvacet minut, Plzeň nadále vede pouze o jedinou branku.

68

Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Hejda, přichází Kaša.
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Čermák, přichází Žilák.
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Chorý, přichází Potočný.

67

Střídání v týmu MFK Chrudim: ze hřiště odchází Kesner, přichází Breda.
Střídání v týmu MFK Chrudim: ze hřiště odchází Firbacher, přichází Surnaj.

66

Hraje se nyní více ve středu pole, ani jeden tým se nemůže dostat do zajímavé šance.

64

Pavel Bucha vypálil ze střední vzdálenosti, jeho rána měla gólové parametry, ovšem skvělý zákrok předvedl Floder.

62

Jhon Mosquera si nabíhal na levé straně, jenomže Šulc šel místo přihrávky do kličky, což nebylo to pravé ořechové.

61

Petr Juliš se před dobře bránicího Luďka Pernicu daleko nedostal.

60

Po hodině hry byl v zajímavém náběhu Pavel Šulc, ke střele ho ovšem hostující obrana nepustila.

59

Hosté rozehráli standardku z levé strany, ven ze své brány šel Staněk a i díky němu se domácí bez problémů ubránili.

58

Jhon Mosquera nedosáhl na prudký pas od Čermáka, hosté budou vhazovat na své polovině.

57

Střídající Martin Šplíchal si nabíhal dopředu, jenomže hráč Chrudimi byl v ofsajdovém postavení.

55

Nadále panuje velmi krutá zima a hráči zatím svým výkonem fanoušky moc nezahřívají.

53

Kalvach jemný obloučkem našel ve vápně Aleše Čermáka, jehož nepříjemnou ránu vyrazil Floder nad břevno.

52

Pavel Bucha napřáhl za hranou pokutového území, rána domácího záložníka mířila ovšem jen doprostřed brány.

50

Janu Sýkorovi utekl balon od nohy do zámezí, hosté budou vhazovat. Začátek druhého poločasu je jaksi ospalý.

49

Lukáš Kalvach se snažil zrychlit hru, přihrávka se domácímu hráči ale vůbec nepovedla.

48

Hosté se snažili probít k centru z levé strany, jejich domněnky ale utnul Lukáš Hejda.

47

Na úvod druhé půle tu máme menší světelnou show, o kterou se postarali domácí fanoušči.

46

Střídání v týmu MFK Chrudim: ze hřiště odchází Vrána, přichází Šplíchal.
Střídání v týmu MFK Chrudim: ze hřiště odchází Průcha, přichází Juliš.

46

Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Kopic, přichází Šulc.

46

Je za námi první poločas, který nabídl jedinou branku. Tu vstřelil ve dvacáté minutě Milan Havel, který pohotovou dorážkou dostal balon do sítě. Hosté hrají velice sympaticky a zatím se nedá říci, že by jakkoliv propadli, ba naopak.

45

44

Hosté vystihli prudkou přihrávku Aleše Čermáka, následně se ale Michal Vrána dostal do úzkých a míč u postranní čáry opět ztratil.

43

Pomalu se nám blíží závěr první půle, zahřejí nás fotbalisté ještě nějakou hezkou akcí?

42

Zrychlit hru se opět pokoušel Luděk Pernica, který hledal napravo Milana Havla, ten míč ovšem na hrací ploše nestihl.

40

Marek Kejř ve čtyřicáté minutě rozehrál pro hosty první rohový kop v zápase, zakončit z něj ale hosté nedokázali. Plzeň se bez problémů ubránila.

39

Tentokrát již ano, nicméně následný centr Jana Kopice nikoho ve vápně nenašel.

38

Jan Kopic byl nyní zcela volný na pravé straně, domácí hráč se ovšem přihrávky nedočkal.

36

Jan Záviška se přes Lukáše Hejdu cpal opět do zakončení, avšak i tentokrát byl hostující hráč v ofsajdu. To je již po několikáté v krátké době, hráč Chrudimi by si na to měl dávat větší pozor.

35

Pavel Bucha pokazil jednoduchou přihrávku uprostřed pole, hosté však domácím balon bleskově vrátili.

33

Mosquera zajímavým centrem hledal někoho z dvojice Chorý – Kopic, ani jeden se nicméně k hlavičce z malého vápna nedostal.

31

Záviška byl i tentokrát v ofsajdu.

30

Po půl hodině vykouzlil krásný balon Pernica na rozběhnutého Havla, ten poté dával míč pod sebe, což se neukázalo jako šťastné řešení.

29

Jan Sýkora našel na první tyči Luďka Pernicu, který míč prodlužoval za sebe, na zadní tyči ovšem míč už nikdo nezasáhl.

28

Tentokrát se Jan Záviška poctivě vrátil pomoci kolegům do obrany, hostující hráč zblokoval centr Milana Havla na další rohový kop.

26

Na chvilku bylo v Plzni vyrovnáno. Jan Záviška dostal hezký balon skrz domácí obranou stoperskou dvojice, následně krásně přehodil brankáře Staňka, leč branka nemohla být kvůli ofsajdovému náběhu uznána.

25

Aleš Čermák se k balon skrz obránce nedostal, od své branky bude záhy vykopávat míč brankář Jiří Floder.

23

I Chrudim se nebojí útočit. Petr Průcha si našel svůj prostor, poté ale místo střely hledal spoluhráče na zadní tyči, tu však nikdo nezavíral.

22

Plzeň se hnala za další brankou, Jhon Mosquera byl ovšem v ofsajdu.

20

Tentokrát už to domácím vyšlo a Viktoria jde v zápase do vedení. Jan Sýkora z pravé strany našel hlavu Tomáše Chorého, ten orazítkoval jen břevno, odražený míč ale dorazil do sítě MILAN HAVEL.

20

Po delší době i Chrudim poslal balon do vápna, tam vše ale s pomocí Havla vyřešil brankář Jindřich Staněk.

19

Kalvach hledal v pokutovém území útočníka Tomáše Chorého, ten ač je velkého vzrůstu, tak ani na tento balon hlavou nedosáhl.

18

Hosté ubránili náběh Kopice na pravé straně, Viktoria vhodí míč zpět do hry poblíž rohového praporku.

17

Nyní to zkusil z velké dálky Jhon Mosquera, jeho jedovatá rána ovšem skončila vedle levé tyče.

16

Obrovské šance domácího celku! Nejprve Jhon Mosquera hlavou orazítkoval břevno, následně měl na kopačce první trefu zápasu Lukáš Kalvach, branku soupeře ale trestuhodně překopl.

15

Milan Havel měl opět spoustu místa na pravé straně, jeho centr hosté odklidili opět jen na rohový kop.

14

Záviškův centr trefil ve vápně Firbacher, hostující hráč byl ovšem v ofsajdu.

13

Jan Sýkora chtěl z jedničky poslal balon hned do ohně, což se domácímu křídelníkovi ale vůbec nepovedlo.

12

Floderovi se nepovedl nákop od své branky, Viktoria bude poblíž své střídačky vhazovat.

11

Chrudim hraje zatím velice sympatický fotbal, rozhodně se nedá říci, že by v prvních minutách zápasu jakkoliv propadla.

10

Hosté zachybovali u své branky, k míči se dostal Jan Kopic, ale ani nadvakrát nedokázal dostat balon až k brankáři.

9

Souboj dvou dvacítek vyšel lépe pro Pavla Buchu, domácí se i hned ženou opět do útoku.

8

Havel se přes Sokola neprobil k centru, domácí ale zůstanou u balonu, budou vhazovat míč zpět do hry.

7

Havlův nebezpečný centr hosté odrazili na rohový kop, Kalvach následně našel hlavu Hejdy, jehož hlavička ovšem neměla gólové parametry.

6

Lukáš Hejda dalším dlouhým nákopem oslovil ve vápně Jhona Mosqueru, jeho hlavička ovšem nikoho dalšího z domácích nenašla.

5

Domácí se stále nemohou dostat k soupeřově bráně, tentokrát to VIktoria zkusila dlouhým nákope, jenomže Jan Kopic už balon na hrací ploše nestihl.

4

Ondřej Kesner to zkusil přes zeď rovnou na bránu, jenomže prostor mezi třemi tyčemi netrefil.

3

Hejdovi utekl balon za záda a následně domácí kapitán musel faulovat. Zajímavá standardka pro Chrudim.

2

Plzeň zatím kombinuje na vlastní polovině, brankář Floder zatím může ještě být v klidu.

1

Po patnácti vteřinách se dostal z levé strany k centru do vápna Filip Firbacher, v pokutovém území ovšem nikdo z jeho spoluhráčů ještě nebyl.

1

Obě mužstva už nastupují na hrací plochu, první poločas co nevidět bude zahájen.

Ještě jednou krásné dopoledne, tentokrát již přímo z plzeňské Doosan Arény. Do utkání nám zbývá zhruba deset minut. V Plzni dnes nepanuje příliš hezké počasí, nad stadionem nám momentálně prší, tak doufejme, že se to brzy zlepší.

FC Viktoria Plzeň: Staněk – Havel, Hejda (C), Pernica, Sýkora – Bucha, Kalvach – Kopic, Čermák, Mosquera – Chorý.

MFK Chrudim: Floder – Řezníček, Kejř (C), Šejvl, Záviška, Kesner, Vrána, Sokol, Průcha, Firbacher, Gabriel

Rozhodčí: Hocek – Mokrusch, Duda..

Krásné dopoledne z Plzně!

Dnes od jedenácti hodin sehraje plzeňská Viktoria poslední přípravné utkání před jarní části sezóny 2021/22. Na svůj pažit v Doosan aréně si svěřenci Michala Bílka pozvali druholigovou MFK Chrudim.

Viktoria je po podzimní části FORTUNA:LIGY na druhém místě, na vedoucí Slavii ztrácí ale jen pouhý bod. Třetí Sparta zaostává za svým rivalem o body tři. Jarní část tak bude nesmírně napínavá. Pro Plzeň je dnešní souboj generálkou na jarní část. Doposud v přípravě Viktoria sehrála pět zápasů, z čeho tři vyhrála, jeden remizovala a jeden prohrála.

První zápas sehrála Plzeň proti Písku. Po poločase vedla Plzeň o dvě branky, leč ve druhé půli spustila gólostroj a nakonec slavila vysoké vítězství 8:0. Podobným duchem se neslo i proti Příbrami, výsledkem bylo další vysoké vítězství, nyní 6:0. Další zápas rozhodla již první minuta, díky gólu Jana Sýkory zvládla Viktoria vyrovnanou partii s Ústí nad Labem. Ve čtvrtém zápase se "body dělily", v duelu se Zbrojovkou Brno se zrodila remíza 1:1. Premiérový gól v plzeňském dresu zaznamenal Roman Potočný. Zatím poslední utkání sehrála Plzeň minulou sobotu proti Mladé Boleslavi a po 27 zápasech v přípravě červenomodří utrpěli hořkost porážky. Středočeši vyhráli nejtěsnějším možným rozdílem 1:0.

Dámy a pánové, pohodlně se usaďte a užijte si náš onlajn přenos. Tím vás provede Jakub Štěrba.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.