To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.

Utkání sledovalo 37 918 diváků.

Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 0:2. Střely mimo: 7:7. Rohy: 7:7. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 10:9.

Inter MilánInter Milán(3-5-2)

Handanovič
Škriniar
de Vrij
87. min Ranocchia
95 Bastoni
Bastoni
90+1. min Dimarco
Dumfries
87. min Darmian
22 Vidal
Vidal
87. min Gagliardini
Brozović
Çalhanoğlu
Perišić
Martínez
70. min Sánchez

Alcântara
86. min Milner
Fabinho
59. min Henderson
67 Elliott
Elliott
59. min Keïta
11 Salah
Salah
20 Jota
Jota
46. min Firmino
10 Mané
Mané
59. min Díaz

Rozhodčí: Marciniak (POL) – Sokolnicki (POL), Listkiewicz (POL)

• 15Oxlade-Chamberlain
  • 18Minamino
  • 21Tsimikas
  • 23Díaz
  • 27Origi
  • 32Matip

Utkání je u konce a hostující Liverpool musí být s výsledkem maximálně spokojen. Přečkal nápor soupeře z úvodu druhé půle, s postupem času převzal anglický celek iniciativu a nakonec se dočkal i dvou branek. Jako první se v 75. minutě trefil po rohovém kopu hlavou Roberto Firmino a v 83. minutě dal pojistku na výhru lehce tečovanou střelou Mohamed Salah. Zápas tak skončil výsledkem 0:2 a Liverpool tak má do odvety opravdu luxusní pozici.

90+3

90+2

Přihrávka za obranu Liverpoolu, Robertson čistým skluzem ale akci dokázal zastavit.

90+1

Střídání v týmu Inter Milán: ze hřiště odchází Alessandro Bastoni, přichází Federico Dimarco.

90

Budou se nastavovat tři minuty.

90

Vypadá to, že fanoušci italského celku už nevěří, hodně jich už odešlo a ti, co zůstali, tak nespokojeně pískají.

89

Odvrácený centr hostů, těm to už zase tak vadit nemusí.

88

Inter se snaží s výsledkem něco udělat, ale koncovka dnes skutečně vázne.

87

Střídání v týmu Inter Milán: ze hřiště odchází Denzel Dumfries, přichází Matteo Darmian.

87

Střídání v týmu Inter Milán: ze hřiště odchází Stefan de Vrij, přichází Andrea Ranocchia.

87

Střídání v týmu Inter Milán: ze hřiště odchází Arturo Vidal, přichází Roberto Gagliardini.

86

Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Thiago Alcântara, přichází James Milner.

85

Hosté chystají ještě jednu změnu, do hry půjde Milner.

84

Jestli měl Inter problém po první inkasované brance, nyní už jsou šance na případný postup hodně oslabené.

83

Liverpool právě vstřelil branku!
Akce ale pokračovalo, po odrazech se k míči dostal MOHAMED SALAH, ten vystřelil po zemi a jeho pokus s pomocí jedné lehké teče skončil mimo Handanovičův dosah – 0:2.

83

Rozehrál Robertson, krouceným centrem ale našel pouze hráče, kteří míč posunuli spíše od branky.

82

Přímý kop pro Liverpool, hosté s rozehrávkou z pravé strany samozřejmě nikam nepospíchají.

81

Robertson potáhl akci levou stranou, kousek od pokutového území hosté zpomalili a teď pouze drží míč.

80

Nenápadná Perišićova střela kousek za vápnem, ten trefil míč placírkou a zamířil tak půl metru nad branku.

78

Mohlo to být už o dva, neboť Keïta hledal v pokutovém území Díaze, dal mu ovšem až moc pomalou přihrávku.

77

Inter tak má najednou těžký úkol něco udělat s nepříznivým výsledkem.

75

A je tu první gól. Od rohového praporku centroval Robertson, na jeho pas si skvěle naběhl ROBERTO FIRMINO, kterého nedokázal ubránit Bastoni a křížná hlavička skončila přesně za tyčí Handanovičovy branky – 0:1.

75

Rohový kop se bude konat i na opačné straně, před Handanovičem je živo.

73

Inter si dal rohový kop, do zakončení se v náběhu nacpal Dumfries, i tohle ale šlo vedle Alissonovy branky...

72

Džeko byl ve slušné šanci, když měl prostor na levém křídle, Alisson navíc lehce podklouzl, jenže vše zase skončilo nepřesnou finální přihrávkou.

70

Střídání v týmu Inter Milán: ze hřiště odchází Lautaro Martínez, přichází Alexis Sánchez.

70

Firmino fauloval na půlce, tohle se odehrálo přesně před zraky hlavního rozhodčího.

69

Liverpool teď nikam nepospíchá, v poklidu kombinuje na vlastní polovině.

68

Džeko se na půlce uvolňoval a chtěl rozehrát na Martíneze, jenže ten si musel dávat velký pozor na to, aby se nevystavil do ofsajdu. A navíc mu Džeko přes obranu míč ani nakonec neposlal.

66

Nepovedená střela hostů, tohle šlo vysoko nad branku.

64

Roh už hostům tak nevyšel, Inter se hravě ubránil a zase vyráží do útoku.

63

Šance Liverpoolu, mezi obránce si naběhl Díaz a z první zakončoval. Jeho střelu ještě před Handanovičem odvrátil Škriniar na roh.

62

Opět Džeko, nyní zakončoval z levé strany, trefil však pouze stínícího Konatého.

60

Chvíli se domácí radovali z gólu, který po samostatném úniku proměnil Džeko, jenže jeho radost zhatil zvednutý praporek pomezního sudího, tohle byl celkem jasný ofsajd.

59

Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Harvey Elliott, přichází Naby Keïta.

59

Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Fabinho, přichází Jordan Henderson.

59

Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Sadio Mané, přichází Luis Díaz.

59

Perišić fauloval Elliotta, poté ale proti odpískání protestoval a mohl být rád, že za to nedostal žlutou kartu.

57

Roh už ale pro branku Liverpoolu nebezpečný nebyl, hosté si mohou na chvíli oddechnout.

56

Virgil van Dijk musel bleskově odvracet centr z levé strany a poté rázně vyčinil Alexander-Arnoldovi, že celou situaci dopustil.

55

Od Džeka míč došel k Martínezovi, tomu ale ve vápně míč před střelou odskočil. Kdyby se dostal do zakončení, měl by to Alisson při zákroku opravdu těžké, ne-li nemožné.

53

Martinez byl blízko otevření skóre, když mu scházely snad jen centimetry od sklepnutí Perišićova prudkého centru. Takhle míč skončil mimo hrací plochu.

52

Vidal se natahoval po vysokém centru a už to vypadalo, že míč ve vápně zkrotí. Na poslední chvíli mu ale míc odskočil od kopaček.

51

Úvod druhé půle se nese v duchu akcí Interu, hosté vypadají hodně ospale.

49

Perišićovi se povedlo z levé strany odcentrovat, jeho pas ale na malém vápně odkopl van Dijk.

47

První střelu druhé půle měli na svědomí hosté, střela Brozoviće byla ale nepřesná a scházela ji i přesnost.

46

Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Diogo Jota, přichází Roberto Firmino.

46

Druhý poločas začne přibližně ve 22:03.

Je za námi první poločas, který přinesl hlavně bojovné utkání bez vyložených šancí. Oba celky si jsou vědomy důležitosti zápasu a tak vycházely ze zabezpečených obran. Liverpool hrozil hlavně ze standardek a centrů a do zakončení se cpal převážně Mané. Ten jednou hlavou přestřelil a podruhé nůžkami trefil boční síť. Domácí měli jednu velkou příležitost, když Çalhanoğlu trefil břevno, víc toho už ale italský tým neukázal. Gólu jsme se nedočkali, do šaten se odešlo za stavu 0:0.

45+2

45

Rozhodčí nastaví dvě minuty.

45

Před koncem poločasu tu máme krátkou pauzu, neboť na trávníku sedí domácí de Vrij a naznačuje, že se necítí ve své kůži.

44

Mezi dva obránce si nabíhal na vysokou přihrávku Džeko, ještě před zakončením jej ale čistě obehrál van Dijk.

42

Džeko teď vysunoval Dumfriese, toho ale hravě předběhl van Dijk a vše ukončil malou domů na Alissona.

41

Martínez chtěl přihrávku Çalhanoğluovi vrátit, ten ale při pokusu o průnik nechal míč za sebou.

40

Centr od rohového praporku našel hlavu Milana Škriniara, ten mířil na vzdálenější tyč, branku však minul.

38

Roh domácí lehce ubránili a hned se vydali do brejku. Çalhanoğlu po dlouhém sprintu přihrál na Martíneze, ten po kontaktu s Konatém vyžadoval faul, sudí byl ale jiného názoru a nechal pokračovat ve hře.

38

Salah neuspěl ani v dalším výpadu, jeho pokus o centr po zemi zblokoval Bastoni na rohový kop.

37

Překombinovaná akce Liverpoolu v pokutovém území, Salah byl vytlačen z ideálního úhlu a proti dvojici se mu ani nepovedlo odcentrovat.

36

Rohový kop Interu moc nevyšel, míč se rychle dostal mimo šestnáctku a Dumfries poté raději zahrál velkou malou domů na Handanoviče.

35

Tohle vypadalo nadějně. Domácí podnikli bleskový výpad, Dumfries po sprintu hledal centrem Džeka, Konaté na poslední chvíli skluzem poslal míč na roh!

33

Vypadá to, že si Vidal při obranném zákroku ublížil, u pomezní čáry proběhlo krátké ošetření jeho levého boku.

32

Robertson nepřešel přes skluzujícího Vidala, míč skončil v zámezí, vhazuje Inter.

31

Salah prodloužil rychlý výpad Liverpoolu na Elliotta, ten však na pravé straně narazil. Nakonec z toho byl jen domácí obranou hravě odvrácený centr.

29

Přesto to pravačkou zkusil. Zeď hravě překonal, rána ale letěla kolem levé tyče do zámezí.

28

Přímý kop pro Liverpool, Alexander-Arnold to má ale na přímou střelu až moc daleko.

27

Salah se střetl s Džekem, vypadalo to jako šlapák, rozhodčí však nechal hru plynout dál.

25

Po akčnějších minutách tu máme uklidnění, kombinace probíhají ve středu hrací plochy.

23

Po rohovém kopu se protažený centr dostal k Manému, ten se položil do nůžek, těmi trefil boční síť Handanovičovy branky.

22

Trochu kostrbatá rozehra Interu u vlastního vápna, hráči v modročerném se jen tak tak vykombinovali do bezpečnějších míst.

20

Rohový kop pro Inter, ten vybojoval Ivan Perišić. Rozehru obstaral Çalhanoğlu, zkoušel to přímo na branku, tu ale překopl.

18

Au, tohle muselo bolet. V souboji o míč Martínez nechtěně přilehl Alcântarovi ruku, ta se prohnula, ale hostující hráč je skutečný tvrďák, ošetřování se nekonalo, dokonce ani přerušení hry.

18

Nakopávaný míč do pokutového území domácí obrana celkem v poklidu odvrátila, akce skončila u rohového praporku.

17

Vše se nám zase přesunulo na opačnou stranu, Liverpool má další přímý kop.

16

A velká šance i na druhé straně. Z levého křídla se do vápna dostal Hakan Çalhanoğlu, vystřelil a svou ranou trefil Alissonovo břevno!

14

První šance utkání! Hostující Robertson rozehrál z levé strany přímý kop, na centr si hned naběhlo několik hráčů a k hlavičce se dostal Mané. Jeho pokus skončil jen maličký kousek nad břevnem!

12

Na levé straně přijal přihrávku Martínez, chystal se k centru, jenže jej zastavil praporek pomezního – ofsajd.

10

Nepovedený centr hostujícího Robertsona, jeho vysoký pas přistál přesně v rukavicích gólmana Handanoviče.

9

Akce ještě chvíli pokračovala, Thiago Alcântara však mířil kousek nad břevno.

8

Roh si vzal na starost Alexander-Arnold, ve vápně se do zakončení cpali Mané a Fabinho, Handanovič byl ale pro dobrou práci obránců bez nutnosti zasáhnout.

7

Brejk Liverpoolu. Mané přihrával na pravou stranu na Saleha, jeho následná střela byla sražena na rohový kop.

6

Dlouhý nákop Interu na levou stranu, Alexander-Arnold ale zvládl zakročit a společně s Fabinhem výpad Liverpoolu ukončil.

5

Domácí na útočné polovině vybojovali v důrazném souboji míč a Martínez i zpoza vápna vystřelil. Šlo to těsně vedle Alissonovy branky!

4

Malá domů na Alissona, ten ihned rozehrál na levou stranu na svou obrannou řadu.

3

Salah si naběhl k vápnu, jenže to bylo do přehuštěného prostoru a nevystřelil. Pokoušel se ještě patičkou přihrát na spoluhráče, to už ale obrana Interu zvládla přerušit.

2

Inter v protiútoku, akce ale skončila hned za půlkou. Anglický celek se nikam nežene.

1

Hosté začali zhurta, hned z první akce se dostali k centru, u malého vápna ale fauloval Diogo Jota.

1

Inter Milán: Handanovič (C) – Škriniar, de Vrij, Bastoni – Dumfries, Arturo Vidal, Brozović, Çalhanoğlu, Perišić – Lautaro Martínez, Džeko.
Náhradníci: Cordaz, I. Radu – Gagliardini, Alexis Sánchez, Ranocchia, Dimarco, D'Ambrosio, Darmian, Sangalli, Carboni, F. Caicedo.

Liverpool FC: Alisson – Alexander-Arnold, Konaté, V. van Dijk (C), Robertson – Th. Alcântara, Fabinho, Elliott – M. Salah, Diogo Jota, Mané.
Náhradníci: Kelleher – Milner, Keïta, Firmino, Joe Gomez, J. Henderson, Oxlade-Chamberlain, Minamino, Tsimikas, L. Díaz, Origi, Matip.

Rozhodčí: Marciniak (POL) – Sokolnicki (POL), Listkiewicz (POL).

Oba celky jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.

Zápas na Stadio Giuseppe Meazza začne ve 21:00, takže si na večer nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Rozhodčí

Hlavním sudím tohoto utkání bude Szymon Marciniak, kterému budou na pomezí asistovat Paweł Sokolnicki a Tomasz Listkiewicz. Čtvrtým rozhodčím byl nominován Paweł Raczkowski a u videa budou připraveni Tomasz Kwiatkowski a Bartosz Frankowski. Všichni pánové jsou z Polska.

Inter Milán

Domácí tým postoupil do vyřazovacích bojů z druhého místa skupiny D, když za sebou nechal Sheriff Tiraspol a Šachťar Doněck. Vybojoval celkem 10 bodů, což nestačilo na Real Madrid, který jich vybojoval o pět více. V domácí soutěži je pak Inter na druhém místě a bojuje s lehce kolísavou formou. Nejprve v derby s AC doma padl 1:2, vylepšil náladu v domácím poháru čtvrtfinálovou výhrou nad AS Řím, aby nakonec v lize remizoval 1:1 na půdě Neapole.

Hosté byli v základní skupině B stoprocentní, šesti zápasy prolétli se skóre 17:6 a nechali za sebou Atllético Madrid, Porto a AC Milán. I Liverpool je v domácí soutěži na druhém místě, jenže na rozdíl od soupeře na lídra už ztrácí plných devět bodů. Formu má ale anglický tým výbornou, napříč soutěžemi vyhrál šest zápasů v řadě a pouze v jediném z nich inkasoval! Inter se tak má rozhodně na co těšit...

Dobrý večer u fotbalové Ligy mistrů. Společně se podíváme na první osmifinálové utkání mezi týmy Inter Milán a Liverpool FC.