To by bylo z mé strany všechno. Já se s vámi loučím, přeji vám příjemné sobotní odpoledne a u dalšího fotbalu zase někdy na počtenou.

Držení míče: 64 % : 36 %.
Střely na branku: 8:5. Střely mimo: 5:1. Rohy: 7:6. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 8:11.

Je dobojováno! Ve druhém poločase jsme už žádný gól neviděli, a tak si Arsenal odváží z Leicesteru všechny tři body za vítězství 2:0. Hostující tým vstoupil do dnešního zápasu skvěle. V páté minutě se trefil Gabriel, v osmnácté zase Emil Smith-Rowe. Poté ale začal hrát domácí tým, který ale všechny své nebezpečné akce končil na výborném Aaronu Ramsdaleovi, který si dnes připsal velmi důležité čisté konto v tomto utkání.

Leicester CityLeicester City(3-4-1-2)

Schmeichel
18 Amartey
Amartey
46. min Barnes
Maddison
71. min Daka
Iheanacho
46. min Lookman

Saka
85. min Pépé
5 Partey
Partey
23 Lokonga
Lokonga
Smith-Rowe
90. min Kolašinac
Lacazette
58. min Ödegaard

90+5

Fanoušci Leicesteru předčasně odcházejí ze svých míst. Už je jasné, že jejich tým si z tohoto zápasu nic pozitivního neodnese.

90+4

Hráči Arsenalu vytlačili kombinaci svého soupeře až ke Schmeichelovi. To jim dozajista stačí a konec je za dveřmi.

90+3

Hostující tým získal na malý moment míč pod svou kontrolu, ale rozhodčí jim tuto výhodu opět beru. Tentokrát kvůli útočnému faulu na Patsona Daku.

90+2

Situace na hrací ploše se nemění. Leicester je na míči a kombinuje, Arsenal brání své pokutové území. Nic se v posledních minutách nezměnilo.

90+1

Michael Oliver prodloužil toto utkání o pět minut nad rámec základní hrací doby tohoto zápasu.

90

Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Emile Smith-Rowe, přichází Sead Kolašinac.

89

Aaron Ramsdale se před malou chvílí stal hráčem utkání a já musím říct, že úplně zaslouženě.

88

Çağlar Söyüncü poprvé podcenil souboj s Nicolasem Pépém, ale podruhé už jeho kličku zastavil a míč mu odebral. Leicester míří opět na míč a do útoku.

87

Naopak Arsenal už spoléhá jenom na obranu, která by měla uhájit toto vedení, které se událo už v prvním poločase. Všech deset hráčů je nastěhováno před svým vápnem.

86

Konec utkání se čím dál víc blíží a Leicester začíná všechno sázet na svůj útok. V zadní části hřiště zůstává jenom Çağlar Söyüncü, který všechno jistí.

85

Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Bukayo Saka, přichází Nicolas Pépé.

84

Rohový kop nebyl zahrán dobře, ale Leicester je i nadále u míče. Arsenal není schopen si přesně přihrát a třeba i založit útočnou akci svého týmu.

83

Youri Tielemans neměl jinou možnost, než vystřelit. Leicester získal aspoň výhodu rohového kopu. Obrana Arsenalu je opět pod tlakem ze strany svého soupeře.

82

Ben White míří za postranní čáru, kde bude pokračovat jeho ošetření. Na druhé straně se zase chystá hostující střídání. Uvidíme, pro koho utkání skončí a pro koho začne.

81

Harvey Barnes se prokličkoval až do chumlu hostujících hráčů. Tohle nebyl chytrý nápad domácího hráče, který o míč následně přišel. Následně rozhodčí opět přerušil utkání kvůli Whiteovi, který se opět ocitnul na trávníku.

80

Youri Tielemans se ujal exekuce rohového kopu. Míč z jeho kopačky ale skončil přímo v rukavicích hostujícího brankáře, který s rozehrávkou už nikde nebude spěchat.

79

Tohle nevypadá pro Leicester vůbec dobře. Konec zápasu se nám pomalu blíží a oni stále prohrávají na svém hřišti o dvě branky.

78

Už se zdálo, že by se Patson Daka mohl rozběhnout do otevřené obrany soupeře. Všechno bylo jinak a domácí útočník si míč předkopnul do autu. Arsenal získává úplně zadarmo míč na své kopačky.

77

Hostující tým se postupnou kombinací dostal na útočnou polovinu, kde následně získal výhodu standardní situace poblíž domácí branky. Uvidíme, co z toho Arsenal dokáže vytěžit.

76

Jamie Vardy si před malou chvíli vyšlápnul na Bena Whitea, který teď potřebuje lékařské ošetření. Michael Oliver musel zápas opět přerušit.

75

Žlutou kartu dostává Jamie Vardy (Leicester City).

75

Tak tohle bylo pouze o centimetry. Harvey Barnes byl v pokutovém území opět sám, jenže svou hlavičku adresoval pouze vedle hostující branky.

74

Takehiro Tomijasu věděl, že by v běžeckém souboji na Barnese neměl, a tak ho raději fauloval. Rozhodčí neváhal a odpískal proti londýnské brance.

73

Arsenal se snad poprvé ve druhém poločase nadechuje k nějakému tlaku na domácí obranu. Ovšem nepředbíhejme, všechno je zatím v zárodku.

72

Martin Ödegaard roztáhnul hru do pravé strany, kde byl volný Bukayo Saka. Druhý jmenovaný to vyzkoušel střelou na zadní tyč, jenže ta byla nepřesná a skončila vysoko nad domácí brankou.

71

Střídání v týmu Leicester City: ze hřiště odchází James Maddison, přichází Patson Daka.

70

Parádně zahraný rohový kop v podání Arsenalu na zadní tyč, kde si skvěle naběhnul jejich kapitán. Pierre-Emerick Aubameyang si ale vylámal zuby na pohotovém Schmeichelovi.

69

Domácí obránce může být rád, že jeho zákrok nebyl zkoumám na video. Nikdo by se nemohl divit, kdyby za svůj zákrok dostal místo žluté karty rovnou tu červenou.

68

Žlutou kartu dostává Jonny Evans (Leicester City).

68

Jamie Vardy se ocitnul úplně sám v pokutovém území, ale svou hlavičku nedokázal zamířit do hostující branky. Tentokrát nemusel Ramsdale zasahovat.

67

Harvey Barnes se snažil udělat si prostor pro střelecký pokus. Po krátké chvíli si ho dokázal udělat, ale jeho střela neměla ty potřebné parametry. Hostující brankář i nadále drží čisté konto.

66

Na hrací ploše se začínají množit nedovolené zákroky na obou stranách. Rozhodčí tohoto utkání začíná mít s tímto zápasem dost práce.

65

Boubakary Soumaré se tomu sice diví, ale nedovolený zákrok to byl. Rozhodčí neváhal odpískat faul na pronikajícího Martia Ödegaarda. I Arsenal si vyzkouší exekucí přímého kopu.

64

Rohový kop byl sice rozehrán dobře, ale domácí Çağlar Söyüncü si počínal proti fotbalovým pravidlům a rozhodčí neváhal odpískat Leicesteru útočný faul.

63

Hostující brankář si opět připsal důležitý zákrok. Tentokrát proti střele Harveyho Barnese. Leicester bude mít k dispozici rohový kop.

62

Aaron Ramsdale si něco musel vyříkat s Johnny Evansen a hned z toho byla zajímavá roztržka v pokutovém území do které se zapojilo několik hráčů obou týmů.

61

Další rohový kop v podání Leicesteru a další ubráněný roh v podání Arsenalu. Tyhle standardní situace jim prozatím v zápase nejdou.

60

Rohový kop opět nebyl v podání Leicesteru dobrý, ale domácí tým nemusí zoufat, jelikož je neustále na míči a kombinuje na útočné polovině svého soupeře.

59

Parádní patička Vardyho, která vysunula do pokutového území Ademolu Lookmana. Ten se ovšem dostal do velkého úhlu, a tak vybojoval jenom rohový kop pro svůj tým.

58

Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Alexandre Lacazette, přichází Martin Ödegaard.

57

Tohle se Leicesteru nepovedlo. Centr z rohového kopu skončil až na druhé straně hřiště u Luka Thomase, kterému se centr nepovedl. Míč skončil v rukavicích hostujícího brankáře.

56

Hostující tým je pod obrovským tlakem. Navíc Leicester bude rozehrát rohový kop z levé strany. Obrana Arsenalu musí být neustále na pozoru.

55

Boubakary Soumaré vysunul do zakončení Luka Thomase, který ale svou střelu na zadní tyč nasměroval pouze vedle levé tyčky domácí branky. Tohle byla obrovská šance pro domácí tým.

54

Arsenal nezažívá úplně povedený vstup do druhého poločasu. Rozhodně tento tým nenavázal na povedený první poločas, který jim přinesl dvě branky na jejich konto.

53

Jamie Vardy nabil na střelu Harvey Barnesovi, ale ten svou volej namířil pouze mimo hostující branku. Následovat bude další odkop od branky v podání brankáře Arsenalu.

52

Netrvá to dlouho a Leicester se opět nastěhoval před pokutové území svého soupeře. Jenže vzápětí přichází další nepřesná přihrávka, tentokrát od Thomase.

51

Akci domácího týmu zakončil Harvey Barnes a jeho nepřesný centr z pravé strany, který nikoho ze svých spoluhráčů nenašel. Míč z něj skončil v zámezí, hostující brankář bude odkopávat od své branky.

50

Postup domácího týmu na útočnou polovinu brzdí nepřesnosti v jejich kombinaci. Arsenal dostává k dispozici poblíž soupeřova vápna autové vhazování. Schmeichel musí být na pozoru.

49

Arsenal měl k dispozici další rohový kop v zápase, ale jeho rozehrávka nebyla jedna z těch přesných. Obrana Leicesteru se dokázala ubránit a ještě udržela míč pod svou kontrolou.

48

Jamie Vardy byl proti přesile a o míč přišel. Arsenal se poprvé ve druhém poločase dostává na míč a postupuje vstříc domácí branky, kterou dnes hájí Kasper Schmeichel.

47

Domácí tým začíná poněkud lépe než své první dějství. Leicester se drží na míči a s přehledem kombinuje po celé šíři hrací plochy.

46

Druhý poločas před malou chvíli začal. Leicester má před sebou velmi těžký úkol, jelikož musí dotahovat dvoubrankové manko z prvního poločasu.

46

Střídání v týmu Leicester City: ze hřiště odchází Daniel Amartey, přichází Harvey Barnes.
Střídání v týmu Leicester City: ze hřiště odchází Kelechi Iheanacho, přichází Ademola Lookman.

46

Druhý poločas začne přibližně v 14:34.

Po prvním poločase můžou být spokojenější přece jenom hostující hráči, kteří po něm vedou 2:0. Arsenal vstoupil do utkání opravdu skvostně a už v páté minutě se dostal do vedení po hlavičce Gabriela. Druhý gól přišel za necelých patnáct minut, kdy vedení londýnského týmu zvýšil mladík Emile Smith-Rowe. Od té doby se už Arsenal do výraznější šance nedostal. Naopak začal hrát domácí tým a byl nebezpečný. Zvlášť Kelechi Iheanacho a James Maddison, který hostujícího brankáře nejednou vyzkoušeli.

45+2

Jamie Vardy se snažil získat výhodu rohového kopu, ale rozhodčí mu na jeho návnadu neskočil. Rohový kop to nebude, hostující brankář bude odkopávat od své branky,

45+1

Rozhodčí Michael Oliver nastavil v prvním poločase dvě minuty nad rámec základní hrací doby.

45

Rozběhnula se nám poslední minuta základní hrací doby tohoto poločasu. Rozhodčí nám za malý moment prozradí počet nastavených minut.

44

Arsenal před malou chvíli utekl hrobníkovi z lopaty, ale i po minulém incidentu porkačuje v nevýrazném výkonu v posledních desítkách sekund. Leicester je lepším týmem.

43

Parádní zákrok hostujícího brankáře proti přímému kopu v podání Jamese Maddisona, který míč zakroutil opravdu skvěle. Následná dorážka Johnnyho Evanse neprošla přes brankovou čáru.

42

James Maddison se stal před pokutovým územím soupeře obětí nedovoleného zákroku. Leicester má velkou šanci, aby snížil své brankové manko v tomto zápase.

41

Arsenal mohl zaútočit do otevřené obrany, ale nakonec z toho byla postupná kombinace, která se posléze ukázala jako nepřesná. Míč jde opět na kopačky Leicesteru.

40

Youri Tielemans dal v posledních týdnech pár branek po dalekonosných střelách, a tak to zkusil i teď. Bohužel pro jeho tým se mu jeho střela příliš nepovedla.

39

Hostující brankář pomohl svým obráncům a pro míč si opět vyběhnul ze své branky, aby ho následně odkopnul na útočnou polovinu. Arsenal se opět dostává na dostřel domácí branky.

38

Tentokrát jsou u míče hostující hráči, kteří takový problém s napadáním své rozehrávky nemají. Leicester si drží odstup a když už napadají, tak až od poloviny hřiště.

37

Rozehrávka domácího týmu je neustále pod obrovským tlakem. Leicester nedokáže v klidu rozehrát nějakou zajímavou šanci, která by vedla k ohrožení hostující branky.

36

Nuno Tavares si ukousnul příliš velké sousto a zaplatil za to faulem na jeho osobu. Rozhodčí neváhal odpískat faul proti domácí brance.

35

Deset minut do konce základní hrací doby prvního poločasu. Arsenal i nadále vede v Leicesteru o dvě branky. Uvidíme, co nám nabídne závěr tohoto dějství.

34

Aaron Ramsdale byl pod obrovským tlakem, který nakonec musel vyřešit odkopem na domácí polovinu hrací plochy. Leicester tenhle dárek od něj přijímá a bude se ho snažit co nejdříve ohrozit.

33

Opět v hlavní roli byl japonský obránce, který tentokrát na poslední chvíli zastavil přihrávku Maddisona na rozběhnutého Vardyho. Tohle byl parádní obranný zákrok.

32

Takehiro Tomijasu se na pravé straně prodral k centru, který ovšem nakonec skončil v rukavicích dánského brankáře hájící branku Leicesteru. Pro Schmeichela to nebyl problém.

31

Jamie Vardy se zapojil do hry, když se vracel z ofsajdu. Rozhodčí neváhal mu ho odpískat. Míč se po delší době stěhuje na londýnské kopačky. Arsenal míří do útoku.

30

Rohový kop byl sice ubráněn, ale Leicester je i nadále u míče. Zdá se, že hrůzostrašných dvacet minut je zapomenutých a domácí tým se snaží hrát a být lepším týmem.

29

Kelechi Iheanacho dostal prostor před pokutovým územím a málem toho využil. Hostující brankář se musel natáhnout, aby jeho střelecký pokus dokázal vytěsnit mimo jeho branku.

28

Youri Tielemans to chytře zkoušel na Jamie Vardyho, ale jeho přihrávka byla o něco delší než si domácí útočník přál. Aaron Ramsdale si skvěle vyběhnul pro míč.

27

Po delší době jsou domácí hráči nastěhováni na útočné polovině. Uvidíme, co z této snahy dokáži vytvořit. Zatím sledujeme jenom kombinaci z jedné strany hrací plochy na druhou.

26

Stadionem v Leicesteru se začíná ozývat pískot. Domácí fanoušci zřejmě nejsou spokojeni s dosavadním výkonem svého týmu a dávají to jasně najevo.

25

Leicester se snaží o držení míče, jenže je pod enormním tlakem ze strany svého soupeře. Tohle je v podání Arsenalu skvělé napadání. Klobouk dolů.

24

Po krátkém ošetření se zdá, že to Gabriel ještě zkusí. Budoucí minuty napoví, zda tento obránce bude pokračovat nebo ne.

22

Nepovedená kombinace domácího týmu končí u hostujícího brankáře, který ale zahazuje míč do zámezí. Gabriel má nějaké zdravotní potíže, rozhodčí tohoto utkání přerušuje hru.

21

Náběh Kelechi Iheanacha si pohlídal hostující obránce Gabriel, který míč před dotírajícím útočníkem odkopnul do bezpečí. Blýská se Leicesteru na lepší časy?

20

Hráči Leicesteru jsou zaskočeni vývojem utkání a vůbec nejsou si schopni přihrát na pár metrů. Toho využívá soupeř, který z toho těží.

18

Arsenal právě vstřelil branku!
Parádních dvacet minut od hostujícího týmu, který se dostává do dvoubrankového vedení v zápase. EMILE SMITH-ROWE využil zaváhání domácí obrany, dostal se k odraženému míči a krásnou střelou placírkou poslal svůj tým do trháku – 0:2. Bez asistence.

18

Centr z rohového kopu byl opět zbytečně přetažený, a tak domácí obrana i v tomto případě dokázala přežít standardní situaci v podání svého dnešního soupeře.

17

Krásná inviduální akce od Nuna Tavarese, který ve finále přihrál do strany na volného Alexandra Lacazetta. Ten ještě hledal svého kapitána, ale jeho přihrávka našla pouze kopačku obránce.

16

Domácí tým se stále nehledá a rozhodně nezažívá povedený vstup do zápasu. Arsenal je lepším týmem a více drží míč na svých kopačkách.

15

Jenže tento rohový kop nebyl zahrán dobře. Domácí obrana si dokázala poradit a míč odehrála daleko od své branky. Stav zůstává i nadále stejný, Arsenal vede.

14

Albert Sambi Lokonga nevěděl co s míčem, a tak vystřelil. Tento záložník získal pro svůj tým další rohový kop v prvním poločase.

13

K exekuci přímého kopu se postavil James Maddison, který ale svůj střelecký pokus poslal pouze do dobře postavené zdi hostujícího týmu.

12

Thomas Partey dostal krásnou přihrávku od Saky a následně zkusil své štěstí se střeleckým pokusem. Domácí brankář ovšem jeho střelu viděl a připsal si jednoduchý zákrok.

11

Emile Smith-Rowe si sice poradil s obráncem, ale jeho centr už nebyl přesný. Míč z jeho kopačky skončil vysoko nad brankou Schmeichela.

10

Tohle bylo ze strany hostujícího týmu dost překombinované a Leicesteru to nedělalo problém ubránit. Ovšem skvělým napadáním získali hosté opět míč na své kopačky.

9

Tohle bylo na domácího Thomase dlouhé. Domácí obránce nestihnul míč na hrací ploše, a tak od své branky bude odkopávat hostující brankář.

8

Arsenal se zatáhnul na vlastní polovinu, odkuď bude bránit možné ataky domácího týmy. Ten se ovšem stále k ničemu nemá a jenom kombinuje na polovině hřiště.

7

Na tahu je domácí tým, který v úvodních minutách nic závratného nepředvedl. U míče jsou momentálně jeho obránci.

5

Druhý rohový kop už vyšel náramně. Centr z rohového kopu dopadnul na hlavu GABRIELA, který svou hlavičku poslal na zadní tyč. Domácí brankář byl bez šance zasáhnout. Asistence: Bukayo Saka.

5

Arsenal měl k dispozici první rohový kop v tomto utkání, který byl zahrán velmi dobře. Bohužel byl také dobře ubráněn Jamie Vardym, který míč odehrál opět do zámezí.

4

Albert Sambi Lokonga si vyšlápnul na domácího Soumarého, který zřejmě bude potřebovat lékařské ošetření. Zápas byl na malý moment přerušen.

3

V úvodních minutách je to Arsenal, který se snaží o držení míče a postupnou kombinaci. Hráči Leicesteru zatím vyčkávají na své polovině.

2

Bukayo Saka si krásně narazil s Alexandrem Lacazettem a dostal se do zakončení. Domácí brankář zasahoval až na poslední chvíli na brankové čáře.

1

O úvodní výkop tohoto utkání se postarali hráči Arsenalu, kteří dnešní zápas odehrají ve žluté kombinaci. Domácí Leicester hraje ve svých typických modrobílých barvách.

1

Leicester City: Schmeichel (C) – Amartey, J. Evans, Söyüncü – Castagne, Tielemans, Soumaré, Thomas – Maddison – Iheanacho, Vardy.
Náhradníci: D. Ward – Bertrand, Vestergaard, H. Barnes, Choudhury, Ndidi, Dewsbury-Hall, Daka, Lookman.

Arsenal FC: Ramsdale – Tomijasu, White, Gabriel, N. Tavares – Saka, Partey, Lokonga, Smith-Rowe – A. Lacazette – Aubameyang (C).
Náhradníci: Leno – Holding, Soares, Kolašinac, Ödegaard, Maitland-Niles, Alnaní, Pépé, Martinelli.

Arsenal FC
Tento tým je na tom podobně jako jeho dnešní hostitel z Leicesteru. Arsenalu momentálně patří desáté místo se ziskem čtrnácti bodů. Právě Kanonýři letos můžou v lize těžit z menší vytíženosti, jelikož Artetův tým chybí v poharové Evropě. Na druhou stranu ani Arsenalu se nevyhnul pohárový zápas uprostřed týdne, kdy si na domácím hřišti poradil s výběrem Leedsu.

Pravděpodobná sestava
Ramsdale – Tavares, Gabriel, White, Tomijasu– Lokonga, Partey – Rowe, Lacazette, Saka – Aubameyang

Poslední zápasy
26. října 2021 | Arsenal – Leeds 2:0
22. října 2021 | Arsenal – Aston Villa 3:1
18. října 2021 | Arsenal – Crystal Palace 2:2
2. října 2021 | Brighton – Arsenal 0:0
26. září 2021 | Arsenal – Tottenham 3:1

Domácím Liškám se vstup do nové sezóny příliš nepovedl. Leicester má velké štěstí, že týmy v horní části tabulky dělí minimální rozdíl bodů. Právě tento tým je průběžně na devátém místě se ziskem 14 bodů. Na pátý Brighton ztrácí jeden bod. Leicester odehrál uprostřed týdne pohárový zápas s Brightonem, který musel rozhodnout až penaltový rozstřel. Uvidíme, jak se tenhle zápas promítne do toho víkendového.

Schmeichel – Söyüncü, Evans, Amartey – Bertrand, Tielemans, Soumaré, Castagne – Maddison – Vardy, Daka

27. října 2021 | Leicester – Brighton 3:2 na penalty
24. října 2021 | Brentford – Leicester 1:2
20. října 2021 | Sp. Moskva – Leicester 3:4
16. října 2021 | Leicester – Manchester United 4:2
3. října 2021 | Crystal Palace – Leicester 2:2

Hezký sobotní den, Premier League nezastavuje a i tento víkend má na programu své zápasy. My se v tomto on-line textovém přenose zaměříme na zápas desátého kola mezi Leicesterem a Arsenalem. Tímto utkáním vás provede Radim Polák, který přeje příjemnou zábavu u jeho sledování.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.