Držení míče: 63 % : 37 %.
Střely na branku: 9:2. Střely mimo: 8:0. Rohy: 8:2. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 13:15.

Arsenal si dnešním duelem pojistil čtvrtou pozici, na které má tři kola před koncem čtyřbodový náskok na Tottenham. Leeds naopak spadl na sestupové osmnácté místo.

Je konec! Arsenal nakonec zvládl domácí duel a poráží Leeds United 2:1. Po chybě hostujícího brankáře otevřel po pěti minutách stav utkání Edward Nketiah. O pět minut později navíc přidal druhou branku. Ve 27. minutě byl navíc vyloučen Ayling, čímž si hosté duel zkomplikoval ještě více. Arsenal byl poté naprosto dominantním týmem, ale své šance neproměnil. Po rohovém kopu v 66. minutě navíc snížil Llorente. Hosté se v závěru ještě snažili útočit, ale nedokázali vyrovnat.

Saka
68. min Pépé
30 Nketiah
Nketiah
90+1. min Lacazette
Martinelli
78. min Smith-Rowe

Klich
46. min Bate
Phillips
Raphinha
60. min Rodrigo
20 James
James
Harrison
Gelhardt
29. min Struijk

90+2

Alexandre Lacazette ihned po svém příchodu na hřiště zabojoval o míč a zbrzdil rozehrávku soupeře. Arsenal je blízko k důležitému triumfu.

90+1

Střídání v týmu Arsenal FC:
ze hřiště odchází Edward Nketiah, přichází Alexandre Lacazette.

90

Hosté v závěru zahrávali další rohový kop. Do vápna se vydal také brankář Meslier. Prudký centr ale odvrátil Gabriel.

89

Daniel James upadl po souboji na polovině hřiště a podle rozhodčího byl faulován. Hosté se následně vydali vpřed, ale centr z pravé strany zkrotil Ramsdale.

88

Leeds kombinuje s míčem na vlastní polovině a nikam se nežene. Naopak fotbalisté Arsenalu pokračují s vysokým presinkem.

87

Xhaka si ve středu hrací plochy předkopl míč daleko před sebe a musel si pomoci skluzem, který švýcarský fotbalista zvládl na jedničku.

86

Gabriel uspěl v dalším osobním souboji na vlastní polovině. Arsenal si zbytečně nechce komplikovat souboj o postup do Ligy mistrů.

85

Arsenal zahrával přímý kop z fantastické pozice. Jeho rozehrávky se chopil Martin Ödegaard, ale jeho pokus postrádal razanci.

84

Gabriel narýsoval přihrávku na hranici velkého vápna, kde byl faulován Emile Smith-Rowe. Domácí mají k dispozici přímý kop z fantastické pozice.

83

Xhaka krásným centrem hledal dobíhajícího Cédrica Soarese, který chtěl míč vrátit před branku ve skluzu, ale nezasáhl míč dobře.

82

Emile Smith-Rowe se u zadní tyče hnal za centrem z pravé strany, ale Daniel James před ním na poslední chvíli přizvedl míč mimo nebezpečí.

81

Martin Ödegaard na pravé straně hřiště pobavil fanoušky svým technickým uměním, když v kličkách vykoupal hned dva soupeře.

80

Cédric Soares deset minut před koncem zahrával další rohový kop. Po celé akci reklamoval Holding nedovolený zákrok, ale o faul se podle sudího nejednalo.

79

Xhaka přenesl hru na levou stranu, kde kombinoval Cédric Soares . Na poslední chvíli se k rychlonohému hráči stáhl Daniel James.

78

ze hřiště odchází Gabriel Martinelli, přichází Emile Smith-Rowe.

78

Arsenal měl k dispozici další standardní situaci. Rohový kop rozehrál Cédric Soares, jehož pobídka zahnala Gabriela mimo střelecký úhel.

77

Xhaka centrem z levé strany trefil Robina Kocha a ihned reklamoval hru rukou v podání hostujícího hráče. Sudí ale ukazuje jen rohový kop.

76

Muhammad Alnaní dloubl míč za obranu Leedsu, kam si naběhl Edward Nketiah. Důrazný stoper Robin Koch jej ale vytlačil až k praporku.

75

Tomijasu na levé straně dohnal skákavý míč a levačkou jej poslal do šestnáctky. K jeho pobídce se ale nedostal nikdo z hráčů Arsenalu.

74

Po krátkém přerušení se znovu pokračuje ve hře. Arsenal se znovu usadil na polovině Leedsu a hledá si palebnou pozici.

73

Gabriel Martinelli zůstává po jednom ze soubojů ležet na trávníku a podle všeho jej trápí křeče.

72

Aktivní Firpo podpořil ofenzivu hostů centrem z levé strany, jenže jeho pobídka směřovala přímo do míst, kde číhal Aaron Ramsdale.

71

Stopeři hostujícího celku uklidňují hru kombinací na vlastní polovině. Naopak fotbalisté Arsenalu pokračují ve vysokém napadání.

70

Do konce utkání zbývá posledních dvacet minut a hostující celek i v oslabení vykřesal naději na vyrovnání. Arsenal nechce Leedsu půjčovat míč.

69

Tomijasu čistým způsobem zastavil rozběhnutého Daniela Jamese. Domácí fotbalista se s tím dnes rozhodně nemaže.

68

ze hřiště odchází Bukayo Saka, přichází Nicolas Pépé.

68

Arsenal okamžitě spěchal vpřed se snahou o odpověď. Na pravé straně kouzlil Saka, ale centrem trefil prvního soupeře.

66

Leeds právě vstřelil branku! Tak pozor! Hostující celek jako blesk z čistého nebe dramatizuje dnešní souboj! Po rohovém kopu si u zadní tyče našel prodloužený centr DIEGO LLORENTE a z první překonal brankáře!

65

Další ofenzivní akci Arsenalu zastavuje zdvižený praporek asistenta rozhodčího. Ofsajd!

64

Gabriel Martinelli chtěl prostrčit míč do pokutového území na rozběhnutého Saku, ale výborně se k němu stáhl Robin Koch.

64

Žlutá karta pro tým Arsenal FC (Takehiro Tomijasu).

63

Gabriel si dal pozor na dotírajícího soupeře a jednoduše přenesl hru na pravou stranu hřiště. Hosté už vypadají hodně frustrovaně.

62

Robin Koch si v souboji s Nketiahem pomohl důraznou hrou tělem a odstavil soupeře od balónu. Arsenal zatím hraje s velkým přehledem.

61

Gabriel Martinelli se dostal k odraženému míči, prodral se do velkého vápna, jenže pod tlakem obránce špičkou kopačky přestřelil branku!

60

Střídání v týmu Leeds United:
ze hřiště odchází Raphinha, přichází Rodrigo.

60

Je za námi hodina hry a domácí celek zatím pokračuje v takřka bezchybném výkonu. Leeds se jen minimálně dostává za půlící čáru.

59

Arsenal se dostal na polovinu Leedsu, nicméně tentokrát kombinuje daleko od šestnáctky soupeře.

58

Ani další standardní situace Arsenalu nepřinesla nebezpečí pro branku Leedsu. Centr tentokrát prolétl velkým vápnem bez jakékoliv teče.

57

Cédric Soares zahrával rohový kop Arsenalu. Jeho centr ale dobře postavený Firpo přizvedl na další roh.

56

Gabriel Martinelli se na levé straně šikovnou zasekávačkou zbavil soupeře a zakončil. Jeho střelu na přední tyč vyrazil Meslier na roh.

55

Robin Koch si dal pozor na napadajícího Gabriela Martinelliho a raději si před ním pomohl přihrávkou na spoluhráče v zadních řadách.

54

Takehiro Tomijasu napadal rozehrávku soupeře na jeho polovině, ale v souboji s Raphinhou si pomohl nedovoleným zákrokem.

53

Gabriel Martinelli se prosmýkl do pokutového území a nadýchaným centrem na malé vápno hledal Saku, kterému k zakončení scházel krok.

52

Jack Harrison se výborně stáhl na vlastní polovinu, kde si pohlídal přihrávku za obranu a odehrál míč do bezpečí. Leeds se pouze brání.

51

Edward Nketiah se dral do pokutového území, ale první soupeř mu míč špičkou kopačky odkopl do zámezí.

50

Lewis Bate sprintoval za přihrávkou na pravou stranu hřiště, jenže si nepotykal se zpracováním a míč mu pod kopačkou utekl do zámezí.

49

Arsenal mohl hned v úvodu druhého poločasu udeřit potřetí! Za povedeným centrem spěchal Granit Xhaka, ale Koch na poslední chvíli zachránil situaci.

48

Alnání přenesl hru na pravou stranu, kam si naběhl Bukayo Saka. Mladý talent Arsenalu se ale nechal odstavit prvním rivalem.

47

Arsenal i v úvodu druhého poločasu pokračuje v trpělivé hře s míčem na kopačkách. Londýnský celek si to dnes může pokazit jedině sám.

46

ze hřiště odchází Mateusz Klich, přichází Lewis Bate.

46

První poločas končí! Po úvodní pětačtyřicetiminutovce je na tom mnohem lépe domácí Arsenal. Po chybě hostujícího brankáře otevřel po pěti minutách stav utkání Edward Nketiah. O pět minut později navíc přidal druhou branku. Ve 27. minutě byl navíc vyloučen Ayling, čímž si hosté duel zkomplikoval ještě více.

45+5

45+4

Tomijasu v závěru prvního poločasu potáhl míč na polovinu soupeře a před napadajícím rivalem si pomohl přihrávkou na střed.

45+3

Gabriel Martinelli u rohového praporku udržel míč ve hře, nicméně se nedokázal otočit a odcentrovat do šestnáctky.

45+2

Cédric Soares na vlastní polovině zaváhal při odkopu míče, jenže následně chyboval při zpracování i hráč soupeře.

45

Cédric Soares chtěl z pravé strany vyslat centr na malé vápno, jenže balón trefil vnějším nártem a poslal jej mimo hrací plochu.

44

Martin Ödegaard opět vymyslel překvapivou kolmici do pokutového území, kam spěchal Bukayo Saka. Druhý jmenovaný na pobídku nedosáhl.

43

Júnior Firpo podpořil ofenzivu Leedsu náběhem po levé straně, jenže stáhl se k němu Bukayo Saka, který mu čistým skluzem vypíchl míč.

42

Hosté se po delší době usadili s míčem na kopačkách, ale mají obrovské problémy s přechodem na polovinu domácího Arsenalu.

41

Martin Ödegaard se šikovně zbavil soupeře poblíž velkého vápna. Norský šikula už ale nedokázal levou nohou zakončit mezi tři tyče.

40

Arsenal zahrával pět minut před koncem prvního poločasu přímý kop. Martin Ödegaard zvolil překvapivě střelu přímo na branku a Meslier jeho tečovaný pokus reflexivně vyškrábl!

39

Gabriel Martinelli si naběhl na nádhernou Xhakovu kolmici do velkého vápna, ale levačkou z ostrého úhlu brankáře nepropálil!

38

Tomijasu táhl akci Arsenalu po levé straně, nicméně domácí fotbalisté se nyní rozhodli pro poklidnou kombinaci. Arsenal dnes nemusí spěchat.

37

Gabriel Martinelli předvedl další parádní průnik po levém křídle, ale vnějším nártem už míč netrefil na hrací ploše.

36

Cédric Soares bojoval o míč na pravé straně s Jackem Harrisonem. Fotbalista hostujícího celku vybojoval vhazování pro Leeds.

35

Saka dostal přihrávku na pravou stranu, jenže neustál souboj s obráncem a poroučel se k zemi.

34

Žlutá karta pro tým Leeds United (Mateusz Klich).

34

Hostující brankář Meslier nakopl míč na levou stranu, jenže tam neměl volného spoluhráče. Oslabení hosté to proti Arsenalu mají těžké.

33

Gabriel Martinelli se znovu usadil na levé straně, ale centrem levačkou trefil nohu prvního obránce v modrém dresu Leedsu.

32

Xhaka narýsoval přihrávku na levou stranu, kam sprintoval Gabriel Martinelli. Hostující Klich se k šikovnému Brazilci stáhl a odstavil jej od míče.

31

Daniel James napadal rozehrávku Arsenalu na jeho polovině, nicméně se znovu dopustil nedovoleného zákroku.

30

Je za námi úvodní půlhodina dnešního souboje a Arsenal zatím v duelu naprosto dominuje. Tomijasu teď o kousek nedosáhl na centr od rohového praporku.

29

ze hřiště odchází Joe Gelhardt, přichází Pascal Struijk.

28

Na hřišti nyní planou emoce! Hráči hostujícího celku jsou nyní hodně naštvaní a ještě argumentují s rozhodčím.

27

Žlutá karta pro tým Leeds United (Raphinha).

27

Ayling nakonec dostává červenou kartu! Místo míče sestřelil rovnou hráče Arsenalu.

26

Tak pozor! Celý zákrok ještě řeší VAR.

25

Ayling u praporku zbytečně sestřelil soupeře a je rád, že viděl jen žlutou kartu. Po zásahu VARu nakonec putuje hráč hostů do sprch!

25

Další obrovská šance Arsenalu! Z pravé strany velkého vápna zakončoval Bukayo Saka, ale jeho pokus levačkou Meslier házenkářsky vyrazil!

24

Gelhardt si při napadání rozehrávky domácích stoperů pomohl nedovoleným zákrokem. Arsenal tak může pokračovat v kombinaci.

23

Hostující fotbalisté se snaží hrát důrazně, ale zatím to na domácí Arsenal nestačí. Dalším nedovoleným zákrokem se provinil Daniel James.

22

Klich poslal přihrávku mezi stopery Arsenalu, nicméně pozorný stoper Rob Holding si rozehrávku pohlídal a získal balón pro domácí mužstvo.

21

Robin Koch je zatím fantastický ve vzdušném prostoru. Stoper Leedsu uspěl v souboji s Bukayo Sakou.

20

Hosté se snad poprvé v utkání dostali do pokutového území, jenže Raphinha centrem na zadní tyč nenašel spoluhráče.

19

Gabriel Martinelli ustál souboj na levé straně hrací plochy a vymyslel nádherný centr do šestnáctky. Edward Nketiah špičkou kopačky branku netrefil.

18

Meslier vyrazil na hranici velkého vápna, kde si míč zpracoval a rozehrál nákopem na levou stranu. Opět odražený míč získali hráči Arsenalu.

17

Martinelli uspěl v hlavičkovém souboji s Aylingem, jenže prodloužil míč jen za sebe, kde už neměl nikoho ze spoluhráčů v červenobílém dresu.

16

Žlutá karta pro tým Arsenal FC (Gabriel).

16

Xhaka diriguje rozehrávku Arsenalu na polovině hřiště. Nikdo v tmavě modrém dresu akci domácího mužstva neatakuje.

15

Arsenal zahrával rohový kop. Jeho exekuce se ujal Bukayo Saka, který poslal centr na malé vápno, ale ve vzduchu kraloval Robin Koch.

14

Robin Koch si dal pozor na nákop za obranu Leedsu a hlavou si pomohl malou domů do rukavic Ilana Mesliera.

13

Ian Meslier poslal přihrávku na pravou stranu, jenže k jeho nákopu se nikdo v tmavém dresu nedostal. Hráči Arsenalu jsou zatím všude o krok dříve.

12

Raphinha kouzlil na pravé straně, otočil se s míčem a musel si pomoci rozehrávkou do zadních řad. Hosté to dnes budou mít velmi těžké.

10

Arsenal právě vstřelil branku! Arsenal přidává druhou branku a zlepšuje si své vyhlídky na postup do Ligy mistrů! Martinelli prošel po levém křídle až do pokutového území, poslal míč pod sebe a EDWARD NKETIAH levačkou trefil odkrytou část branky!

10

Martin Ödegaard spěchal za dloubákem do pokutového území, nicméně stopeři Leedsu si dali pozor a Meslier si dokráčel pro balón.

9

Ramsdale dostal přihrávku do pokutového území a dal si pozor na zaváhání. Brankář Arsenalu následně nakopl míč na levou stranu.

8

Martin Ödegaard dostal prostor na pravé straně, jenže si míč pouštěl zbytečně daleko za sebe a už nestačil adresně odcentrovat do vápna.

7

Na stadionu po úvodní brance Arsenalu panuje parádní atmosféra. Domácí fanoušci ženou své oblíbence do ofenzivy.

5

Arsenal právě vstřelil branku! Neskutečný zkrat brankáře Mesliera! Hostující gólman daroval Arsenalu úvodní branku. Po přihrávce od obránce si dal míč daleko od nohy a dobíhající EDWARD NKETIAH měl snadnou práci!

5

Domácí brankářsi dal pozor na průnik soupeře z pravé strany hrací plochy, vyrazil ven z branky a schoval míč do rukavic.

4

Martin Ödegaard se ujal rozehrávky přímého kopu Arsenalu. Jeho nadýchaný centr přiletěl na zadní tyč, ale Meslier si dokráčel pro míč.

3

Bukayo Saka se hnal po pravé straně, dostal se před Firpa, který jej nedovoleným zákrokem poslal k zemi. Arsenal bude zahrávat přímý kop.

2

Júnior Firpo vhazoval na levé straně hrací plochy. Na jeho pobídku si naběhl spoluhráč v tmavém, ale následně nedokázal přesně přihrát.

1

Hostující Leeds obstaral výkop do prvního poločasu dnešního souboje. Arsenal bojuje o Ligu mistrů, zatímco Leeds svádí boj o setrvání v Premier League.

1

Arsenal FC: Ramsdale – Tomijasu, Holding, Gabriel, Soares – Ödegaard (C), Alnaní, Xhaka – Saka, Nketiah, Martinelli.
Náhradníci: Leno – Lacazette, Lokonga, Pépé, M'Hand, Patino, Smith-Rowe, Swanson, Tavares.

Leeds United: Meslier – Ayling (C), Llorente, Koch, Firpo – Klich, K. Phillips – Raphinha, D. James, Harrison – Gelhardt.
Náhradníci: Klaesson – Bate, C. Cresswell, Hjelde, Ar. Gray, S. Greenwood, Rodrigo, Shackleton, Struijk.

Arsenal FC

Londýnský Arsenal je na tom o něco lépe. Po třiceti čtyřech odehraných duelech má na kontě šedesát tři bodů a bojuje o postup do Ligy mistrů. V boji o nejlepší čtyřku jej čeka severolondýnský boj s Tottenhamem. Na začátku dubna Arsenal ztratil cenné body za porážky s Crystal Palace, Brightonem a Southamptonem. Od té doby ale přehrál Chelsea, Manchester United i West Ham.

Hostující Leeds čeká zajímavý závěr letošního ročníku Premier League, ve kterém Bielsovi svěřenci budou muset bojovat o setrvání v nejvyšší anglické soutěži. Leeds má po třiceti čtyřech odehraných kolech na kontě třicet čtyři bodů a drží sedmnáctou pozici ligové tabulky. Na osmnáctý Everton má k dobru jen dvobodový náskok. Everton navíc odehrál o jedno utkání méně. V posledním utkání prohrál Bielsův celek 0:4 s Manchesterem City.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.