V Líšni je tak dobojováno, historie z roku 2007 se přepisovat nebo aktualizovat nebude. Domácí prohrávají 0:3 a Sparta si zaslouženě došla pro postup do dalšího kola. Z Brna je to vše, v sobotu se odsud znovu přihlásím v rámci druhé ligy. Pěkný den.

Ve druhém poločase hráli domácí odvážněji, měli i nějaké náznaky šancí a jednu dobrou, ale snížení se nekonalo. Naopak Sparta si toho mnoho nevytvořila, ale výsledek bezpečně kontrolovala. V závěru ještě výsledek potvrdila gólem střídajícího Mincheva. Hosté vyhráli zaslouženě a potvrdili do puntíku roli favorita.

90+1

Sestava SK Líšeň 2019
Veselý – Pašek (66. Bednář), Jeřábek, Ševčík (C), Lutonský – Kučera (66. Burda) – Stáňa, Málek, Matocha (81. Otrísal), Rolinek (77. Ulbrich) – Silný (76. Zikl).
Náhradníci: Marek – Bednář, Otrísal, Chwaszcz, Ulbrich, Zikl, Burda

Sestava AC Sparta Praha
Heča – Vidheim, Štětina (C), Panák, Wiesner – Karlsson, Sáček (80. Jonáš), Souček, Karabec (88. Ryneš), Haraslín (64. Minčev) – Drchal.
Náhradníci: Kotek – Gabriel, Minchev, Vitík, Sejk, Jonáš, Ryneš

90

Nastavuje se jedna minuta.

88

Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Karabec, přichází Ryneš.

88

Sparta právě vstřelila branku!
Je rozhodnuto. Střídající MARTIN MINČEV dostal ideální pas za brněnskou obranu od Karlssona a sám před Veselým nezaváhal. Hosté potvrdili postup do dalšího kola MOL Cupu.

86

Z hranice velkého vápna napřáhl střídající Otrísal, jen to v hledišti zahučelo. Míč však z dobré palebné pozice skončil vysoko nad.

85

Nejde to domácím, veškeré centry a přihrávky do nebezpečných prostor většinou hostů v klidu pokryjí.

84

Sparta se dopustila ofsajdu, domácí rychle pospíchají se svou akcí.

82

Zdá se, že se utkání pouze dohrává. Sparta nehraje komplikovaně, převážně drží míč a soupeře do ničeho nebezpečného nepouští.

81

Střídání v týmu SK Líšeň 2019: ze hřiště odchází Matocha, přichází Otrísal.

81

Wiesner vybojoval pro svůj tým standardku. Ta byla však odehrána nepřesně.

80

Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Sáček, přichází Jonáš.

80

Deset minut před koncem roh pro Spartu. Ještě se ale bude střídat.

79

Dnešnímu utkání přihlíží 2070 diváků. Oficiální kapacita je 2100, je tedy téměř vyprodáno.

77

Střídání v týmu SK Líšeň 2019: ze hřiště odchází Rolinek, přichází Ulbrich.

76

Střídání v týmu SK Líšeň 2019: ze hřiště odchází Silný, přichází Zikl.

75

Patnáct minut před koncem u míče stále Sparta, která zahrozila střídajícím Minchevem. Jeho pokus z velkého úhlu končí mimo.

74

Žlutou kartu dostává Bronislav Stáňa (SK Líšeň 2019).

74

Alespoň zatím, na Líšni je vidět snaha dát kontaktní branku. Nejblíž ke snížení měl Jan Silný.

72

Na druhou stranu je třeba říct, že se Sparta nikam zbytečně nežene a kontroluje výsledek.

71

Odpískán ofsajd hostujícího týmu, který ve druhém poločase toho mnoho neměl.

70

Na druhé straně přišel přetažený centr Karabce, i Veselý může být v klidu.

68

Domácí dlouho váhali, nakonec se celé akce chopil Matocha, Heča vše pozorně sledoval a jeho pokus zachytil.

67

Hosté komplikovaně rozehráli, Líšeň toho ale nedokázala využít. Málkův centr pohodně lapil do rukavic brankář Heča.

66

Střídání v týmu SK Líšeň 2019: ze hřiště odchází Kučera, přichází Burda.
Střídání v týmu SK Líšeň 2019: ze hřiště odchází Pašek, přichází Bednář.

65

Ve druhém poločase hrají domácí rozhodně odvážněji, jen jim chybí lepší koncovka. Nějaké náznaky šancí už k vidění byly.

64

Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Haraslín, přichází Minčev.

62

Každopádně hned dvojitý roh pro Líšeň a oba centry byly nebezpečné. Heča musel vždy ve svém území vyboxovat míč před dotírajícími hráči.

61

Rolinek mohl po hodině hry snížit, jenže v klíčový okamžit trefil jen před sebou stojícího obránce. Heča by se po míči zřejmě natahoval marně.

60

Po hodině hry napřáhl z dálky Michal Šáček, jeho přízemní rána končí v rukavicích Veselého.

58

Kapitán Štětina zůstal na hřišti otřesený po jednom ze soubojů, nemělo by to být nic vážného.

56

Pašek se pokusil vybojovat roh pro svůj tým, hostující obrana si situaci pohlídala.

55

Na hřišti chvíli zůstat ležet Drchal, bude ale pokračovat.

53

Na opačném konci hřiště roh pro Spartu.

52

Silného rána ze slušné vzdálenosti nevypadala vůbec zle. Heča se musel protáhnout a měl kus štěstí. Po jemné teči se míč kroutil do šibenice, ale nakonec je velká šance Líšně nevyužitá.

50

U míče Heča, který pomáhá svému týmu s rozehrávkou. Brňané znovu vysoko napadají.

48

Pašek zkušeně obral Haraslína, ten se k zakončení nakonec vůbec nedostal.

47

Hraje se teď chvíli u Hečovy brány, Sparta odkopává nepřesně míč do autu.

46

Hráči se postupně trousí zpátky na hřiště, zatím to nevypadá na nějaké úpravy v sestavách.

Na hřišti v rámci poločasu registrujeme tenistku Barboru Krejčíkovou, která dostala od klubu dres a momentálně probíhá s touto hráčkou rozhovor.

Máme za sebou první poločas, ve které dominovali hosté. Líšeň měla slušný úvod a do zhruba patnácté minuty nehrála vůbec špatně. Akce Drchala je však opařila a od té doby diktují tempo svěřenci Pavla Vrby. Hostující útočník ještě přidal druhou branku ve 38. minutě a Pražané tak mají nakročeno k postupu.

45+1

45+1

Ještě přišel centr Málka na Silného, který ale nemá vyloženě svůj den. Od jeho hlavy se míč odrazil mimo Hečovu bránu.

45

Nejspíš závěrečná střela prvního poločasu v podání Štětiny končí vedle Veselého brány..

45

44

Přesto Líšeň znovu vysoko napadá, ale vytěžit z toho nic moc nedokáže. Sparta může být v klidu.

43

Hraje se ve středu hřiště, do konce poločasu už mnoho nezbývá.

41

Krátce před koncem poločasu domácí napadali rozehrávku, snaží se zabojovat o korekci ve skóre. Silnému to ale hrubě nevyšlo, při střele smolně upadl.

40

Hosté tak mohou být v klidu, těsně před poločasem získali dvoubrankové vedení. Pro Líšeň to bude velmi těžké.

38

Hosté jdou dvoubrankového vedení. Po rohu se dostal k míči Sáček, jehož centr do vápna byl ještě prodloužen Součkem na připraveného VÁCLAVA DRCHALA, který dopravil míč z bezprostřední blízkosti pohodlně do branky.

36

Drchalova sice nepřesná střela, ale byla tečovaná, bude z toho roh pro Spartu.

34

Lutonský v hlavičkovém souboji srazil Součka, zatím se to obešlo bez karetního napomenutí.

33

Sparta zatím bezpečně kontroluje výsledek a nutno říct, že je momentálně lepším týmem. Líšni možná chybí větší odvaha a i nervozita je patrná.

32

Po delší době šance. Součkova střela však byla hodně nepřesná a šla do sektoru fanoušků hostů za Veselého bránou.

31

V nepěkné pozici se nyní ocitl Málek, nevypadalo to s ním vůbec dobře, ale i on naštěstí vyvázl bez zranění.

30

Hosté ho rozehráli na krátko, šance se z toho neurodila.

29

Wiesner vybojoval pro Spartu další roh.

28

Panák dostal tvrdý direkt do obličeje, ale vypadá to, že se Sparta obejde bez střídání. Zatím hraje v deseti.

27

Silného rána z otočky musela pořádně bolet. Filip Panák už je v péči lékařů a po svých pomaličku odkráčel mimo hřiště.

26

Pražané znovu nebezpečně hrozili, Karabec si rovnal míč na střelu, ta byla sražená a následně se píská ofsajd.

25

Nyní jsou ale Marvani u míče a chtějí něco vymyslet. Na sebe to po pravé straně zkusil vzít Stáňa, ale odcentrovat se mu nepovedlo.

23

Matochův nepřesný pas na Paška, bohužel pro domácí časté problémy s rozehrávkou pramenící možná s nervozitou.

21

Vzápětí Rolinek v ofsajdu. Sparta bude rozehrávat od své brány.

20

Další zajímavý pokus vyslal přes obránce Moberg Karlsson, míč proletěl těsně vedle brněnské brány.

18

Po slibném úvodu, kdy domácí celkem slušně napadali, je teď aktivnější Sparta, které hodně pomohla úvodní uklidňující branka.

17

Přetažený centr na Karlssona si domácí obrana pohlídala. Líšeň ale dlouho nedokáže udržet míč na svých kopačkách.

16

Bude se kopat proti sparťanské bráně, takže standardka pro domácí fotbalisty.

14

Teď už je to gól v brněnské síti. Haraslín vyslal z levé straně hřiště prudký střílený centr, který Veselý konečky prstů vyrazil pouze na zadní tyč, kde byl v pravý čas postavený VÁCLAV DRCHAL. Jeho střela do prázdné brány znamená vedení hostů – 0:1.

14

I na druhé straně to vypadalo zajímavě. Stáňa chtěl nadvakrát propálit sparťanskou clonu, ale Štětina pomohl svému brankáři.

13

Po následném rohu už brněnský brankář zasahovat nemusel.

13

Tohle už byla velká šance pro Spartu. Souček z dobré pozice napřáhl a Veselý musel ukázat své umění. Na brankové čáře zasáhl pravou nohou a vyrazil míč do bezpečí.

12

Hosté zahrávali roh, Brňané se ubránili.

11

Sparta přežila tři rohy protivníka a teď se snaží něco vymyslet. Centr Součka odpravil mimo tři tyče obránce Jeřábek.

10

Třetí roh pro Líšeň. Kučerovu dělovku blokuje Štětina.

9

Slibná akce Líšně, která nevypadala vůbec špatně. Domácí šli do rychlého kontru a možná měl Silný přihrát na Rolinka na pravou stranu a zkusit to kombinací. Brněnský ostrostřelec napřáhl z dálky sám a zhruba o minul pravou tyč Hečovy brány.

8

Líšeň se snaží dobrým pohybem napadat rozehrávku soupeře, což se teď i povedlo. Jen chyběla lepší kombinace a souhra Silného s Málkem. Heča by měl starosti.

6

Přihrávka Karabce na Drchala sice prošla, ale hostující hráč se dostal do velkého úhlu a nedokázal zakončit ideálně.

5

Vidheim odkopává na první roh. Po něm zahrával centr Málek a celá situace se zopakuje na druhé straně. Silného hlavička byla zblokovaná.

4

První střelecký pokus vyslal z dálky Lukáš Haraslín a nebylo to vůbec špatné. Veselý musel pohybem vzduchem kontrolovat situaci. Zákrok si nakonec nepřipsal.

3

Nevypadalo to pro domácí špatně, Rolinek se uvolnil na pravé straně hřiště, ale nedostal ideální přihrávku do běhu.

2

První postupný útok Pražanů končí u obrany Líšně, následuje faul Drchala před pokutovým územím.

1

Rozhodčí Hocek zahájil první poločas, úvodní výkop má Sparta, která je u míče.

1

Oba týmy nastupují na hrací plochu, úvodní výkop budou mít hosté.

Velký svátek pro líšeňský fotbal si nechtěl nikdo nechat ujít a nutno dodat, že i fanoušci Sparty obsadili svůj sektor do takřka posledního místa.

Ještě jednou hezké odpoledne z Líšně, kde už se vše připravuje k začátku zápasu. Jedna věc je už při pohledu do hlediště jistá, je tu natřískáno do posledního možného místa. A to se týká i našeho komentátorského stanoviště.

SK Líšeň 2019: Veselý – Pašek, Jeřábek, Ševčík (C), Lutonský – Kučera – Stáňa, Málek, Matocha, Rolinek – Silný.

AC Sparta Praha: Heča – Vidheim, Wiesner, Souček, Štětina (C) – Karlsson, Sáček, Karabec, Haraslín, Panák – Drchal,

Rozhodčí: Hocek – Paták, Caletka.

Stadion v Líšni bude otevřen ve středu 22.9. od 14.00 hodin a pořadatelé hlásí vyprodáno!

Od pořádajícího klubu také přišlo upozornění:

Ulice Kučerova bude pro dopravu zcela uzavřena, doporučujeme všem fanouškům, aby přišli s dostatečným časovým předstihem. Žádáme fanoušky z Líšně a blízkého okolí, aby použili MHD, protože možnost parkování u stadionu bude omezená.

Spartě se v lize poměrně slušně dařilo, především v úvodu. Nyní však přišly drobné výpadky. V dosavadních osmi ligových zápasech prohrála Sparta pouze jednou na hřišti Plzně a doma remizovala s Jabloncem. Zatím je na třetím místě prvoligové tabulky, kterou vede právě Plzeň, druhá je Slavia.

Sparta rozhodně nebude chtít svého soupeře podcenit a zkušený kouč Pavel Vrba si je jistě vědom, že jeho hráči budou muset k utkání přistoupit zodpovědně. Líšeň patří dlouhodobě v domácím prostředí k nepříjemným týmům, své o tom už ví mnozí soupeři. Možná je to i prostředím a hřištěm, na kterém Marvani hrají. V loňské sezoně skončili Brňané na druhém místě tabulky druhé ligy, letošní start sice nebyl úplně ideální, ale už se Líšenští vydrápali na čtvrtou pozici a mají pětibodovou ztrátu na první Zbrojovku.

Pěkné odpoledne z Líšně, kde dnes budeme sledovat velký svátek fotbalu, ať už pro tamní příznivce a především pro klub sídlící v brněnské městské části. Domácí se poměrně nedávno vydrápali z divize až do druhé ligy a v ní rozhodně nehrají druhé housle. Už jsme na tomto hřišti zažili mnohé, nejslavnějším úspěchem Marvanů je jistojistě vyřazení Slavie v roce 2007, nyní přichází další velká událost. Líšeň hostí doma Spartu a vyprodané tribuny poženou domácí tým k dalšímu úspěchu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.