To je z mé strany vše. Přeji krásný zbytek večera!

Statistiky zápasu:
Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 8:1. Střely mimo: 6:5. Rohy: 13:3. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 13:13.

Chelsea dnes doslova smetla Juventus. Po skvělém výkonu vítězí vysoko 4:0. Domácí po celý zápas dominovali. Za svou aktivitu byli poprvé odměněni ve 25. minutě, kdy se po rohovém kopu prosadil Trevoh Chalobah. Další trefy pak přišly na řadu po změně stran. V 56. minutě zvýšil na 2:0 Reece James a jen o dvě minuty později se po krásné kombinační akci radoval také Callum Hudson-Odoi. Skóre duelu pak uzavřel v páté minutě nastavení střídající Timo Werner. Blues tak vystřídali Juventus na čele tabulky skupiny a zajistili si postup do osmifinále LM.

Kanté
37. min Loftus-Cheek
Jorginho
76. min Saúl
Chilwell
71. min Azpilicueta
Zíjáš
10 Pulisic
Pulisic
72. min Werner
Hudson-Odoi
76. min Mount

Juventus FC(4-4-2)

Szczęsny
Cuadrado
80. min De Winter
Locatelli
67. min Arthur
Bentancur
59. min Dybala
McKennie
22 Chiesa
Chiesa
80. min Kulusevski
9 Morata
Morata
67. min Kean

Rozhodčí: Jovanović – Stojković, Mihajlović (SRB)

Chelsea právě vstřelila branku!
Domácí přidávají ještě jeden gól! Reece James vyhrál na půlce souboj s Keanem a poslal dlouhý pas na levé křídlo. Bránící McKennie chyboval, když míč pustil na Hakíma Zíjáše. Ten přízemním centrem na zadní tyč oslovil TIMA WERNERA, jenž zblízka doklepával do prázdné brány.

90+4

Ještě rychlá akce domácích. Balón putoval na levé křídlo, kde byl César Azpilicueta. Ten balón předával Masonovi Mountovi, kterého si pohlídal bránící hráč. Bude z toho roh.

90+2

Moise Kean přebral míč na útočné polovině a dostal se s ním až do docela dobré střelecké pozice. Rána mu ale vůbec nesedla a Mendy zůstal neohrožen.

90+1

Sudí nastaví ještě pět minut!

89

Zápas se už jen dohrává. Chelsea baví diváky přihrávkami na jeden dotek.

87

Málem ještě jeden gól Chelsea! Míč dostal Timo Werner, který si v blízkosti pokutového území počínal týmově a ještě balón předal do běhu Hakímovi Zíjášovi. Ten si přízemním zakončením nepřišel na Szczęsného!

84

Další útočná snaha Juventusu skončila rukou Dejana Kulusevského.

83

Edouard Mendy si musel připsat první ostrý zákrok v zápase! Weston McKennie se prezentoval halfvolejem z hranice šestnáctky a trefil to dobře. Balón směřoval pod břevno, ovšem Mendy ho přizvedl nad svou svatyni.

83

Arthur nahrál do levého křídla Aléxovi Sandrovi. Ten nedokázal odcentrovat přes Jamese. Je z toho alespoň roh pro Starou dámu.

81

Domácí i za stavu 3:0 vysoko napadají rozehrávku soupeře. Juventus to má proti dnešní Chelsea hodně těžké.

80

Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Federico Chiesa, přichází Dejan Kulusevski.
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Juan Cuadrado, přichází Koni De Winter.

78

Paulo Dybala pálil zpoza pokutového území vysoko nad bránu Chelsea. To radostně kvitovali fanoušci Blues.

78

Domácímu brankáři Edouardovi Mendymu nevyšla podle představ rozehrávka. Míč skončil v autu.

77

Akce Juventusu rychle skončila útočným faulem Moiseho Keana na Thiaga Silvu. Domácí rozehrávají z vlastní poloviny.

76

Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Callum Hudson-Odoi, přichází Mason Mount.
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Jorginho, přichází Saúl.

75

Rozehrával Zíjáš, který posílal do šestnáctky takový oblouček. Balón odhlavičkoval z pohledu hostí do bezpečí Matthijs de Ligt.

75

Moise Kean fauloval Antonia Rüdigera. Domácí mají k dispozici standardní situaci.

74

Dopředu mířil Timo Werner, jenž ale nedokázal pláchnout Aléxovi Sandrovi. Domácí ale vhazují.

72

Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Christian Pulisic, přichází Timo Werner.

71

Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Ben Chilwell, přichází César Azpilicueta.

71

Hosté se snaží využít početní výhody a obehrávají prostor před šestnáctkou Chelsea.

69

Chelsea zatím pokračuje v deseti. Na Chilwellovo místo asi přijde Marcos Alonso.

68

Chilwell kulhá z trávníku v doprovodu dvou členů lékařského týmu. Zdá se, že tentokrát se už bude muset střídat.

67

Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Manuel Locatelli, přichází Arthur.
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Álvaro Morata, přichází Moise Kean.

67

Ben Chilwell bolestivě odnesl souboj s Rabiotem ve středu hřiště. Opět se ošetřuje na domácí straně.

66

Zíjáš bude moci pokračovat. Zatím není třeba střídání.

64

Hakím Zíjáš si naváděl míč k pokutovému území, ale po souboji s protihráčem skončil na zemi. Dokonce musí být ošetřen.

63

Chelsea opět potvrzuje, že nevede Premier League náhodou. Hostující celek je zatím bezradný.

61

Zápas se mění v exhibici Chelsea. Anglický celek má nakročeno na první místo tabulky skupiny.

59

Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Rodrigo Bentancur, přichází Paulo Dybala.

58

Nádherná akce Chelsea znamená třetí gól v síti turínského týmu! Dlouhý pas na pravou stranu pokutového území dostal James. Ten balón dával pod sebe na Hakíma Zíjáše, jenž ho předal Rubenovi Loftusovi-Cheekovi. Záložník Blues, který přišel na trávník v průběhu první půle, se s ním proháčkoval blíže k bráně a ještě hrací předmět posunul doleva na CALLUMA HUDSONA-ODOIE, proti jehož ráně do svého protipohybu byl Szczęsny bez šance – 3:0

56

Celek ze Stamford Bridge zvyšuje na 2:0! REECE JAMES si na pravé straně šestnáctky zpracoval míč hrudí a napálil ho ke vzdálenější tyči brány Szczęsného.

54

Bentancur ztratil míč na vlastní polovině a byl z toho nebezpečný protiútok Chelsea. Finální přihrávku dostal na levou stranu Callum Hudson-Odoi, který ale zakončoval z úhlu a Szczęsnému navíc pomohl spoluhráč.

54

Rozehrával ji Reece James, na jehož centr si naběhl Thiago Silva. Jeho hlavička nebyla vůbec špatná, ale Szczęsny byl na zemi včas a míč chytil.

53

Weston McKennie fauloval u postranní čáry Hudsona-Odoie. Standardka pro Chelsea.

52

Rabiot je v pořádku a vrací se zpátky na hřiště.

51

Reece James napálil zblízka míčem do obličeje Adriena Rabiota. Hostující záložník se skácel na trávník a už je v péči lékařů.

50

Následoval Zíjášův roh, ovšem hosté se ubránili.

49

Hakím Zíjáš z první sklepl míč na Calluma Hudsona-Odoie, který měl na levém křídle hodně prostoru a navíc mu do šestnáctky nabíhali i dva spoluhráči. Domácí fotbalista však situaci prováhal a nakonec střílel jen do stopera de Ligta.

49

S vysunutým presinkem to teď zkoušeli i hráči Juventusu. Domácí se ale s pomocí rozehrávky brankáře Mendyho vykombinovali.

48

Blues evidentně chtějí pokračovat v úspěšné taktice z prvního poločasu. Vysoko napadat a nedávat soupeři volně dýchat.

47

Antonio Rüdiger vyběhl za Moratou až na útočnou polovinu a tam ho fauloval.

Rohové kopy – 8:1

První poločas ostře sledovaného duelu mezi Chelsea a Juventusem zvládli lépe domácí. Ti hráli velmi aktivně, nedávají italskému soupeři téměř žádný prostor a zaslouženě tak vedou 1:0. Skóre se zatím jedinkrát měnilo ve 25. minutě, kdy se po rohovém kopu prosadil Trevoh Chalobah. Přestože byla Chelsea lepší, mohl Juventus na inkasovaný gól rychle odpovědět. Lob Moraty však odvrátil před brankovou čarou skvělým obranným zákrokem Thiago Silva.

45+3

45+3

Hosté v závěrečném útoku prvního poločasu. Federico Chiesa posunul zleva míč na Rodriga Bentancura, který střílel zpoza šestnáctky nepřesně.

45+1

Wojciech Szczęsny musel vystartovat ze své šestnáctky a odkopl míč do autu.

45+1

První poločas bude nastaven o dvě minuty.

44

Hosté přestáli další ze série rohových kopů Blues. Odražený míč pak napálil na tribunu Ben Chilwell.

43

Domácí zůstali v akci i po dalším rohovém kopu. Dloubáček Jorginha nalezl za obranu nabíhajícího Calluma Hudsona-Odoie, který už byl téměř sám před Szczęsnym, ovšem balón mu na poslední chvíli vypíchl špičkou kopačky Leonardo Bonucci!

43

Exekuci si vzal na starost James. Hosté se ubránili. Míč se ale dostal k Hakímovi Zííjášovi a ten pro domácí získal exekuci od rohového praporku pro změnu z druhé strany.

42

Reece James vybojoval pro domácí další roh. Míč odvracel do zámezí de Ligt.

41

Držení míče – 58 % : 42 %

40

Hosté zahrávali rohový kop. Centr Chiesy směřoval na bližší tyč, kde byl Aléx Sandro. Od něho se balón odrazil do zámezí.

38

Po rohovém kopu Zíjáše se dostal k hlavičce Antonio Rüdiger. Mířil ale vedle.

37

Tak ze hry jde N'Golo Kanté, který tedy zřejmě má nějaký zdravotní problém. Nahradil ho avizovaný Ruben Loftus-Cheek.

37

Hudson-Odoi přenesl hru doprava na Reeceho Jamese, který křížnou ranou pořádně protáhl Wojciecha Szczęsného. Ten balón vyškrábl na roh!

35

Na straně Chelsea se zřejmě bude střídat. U střídačky se připravuje Ruben Loftus-Cheek. Že by přeci jen musel odejít stoper Thiago Silva? Loftus-Cheek je ale hráčem do středu zálohy.

34

N'Golo Kanté vnikl z pravé strany do pokutového území Juventusu. Nakonec byl ale včas dostoupen a nedokázal bránícího hráče propálit.

33

Střely na bránu – 2:0

31

Thiago Silva je opravdu v pořádku a zapojil se i do rozehrávky svého týmu. Utkání se v posledních minutách zajímavě rozproudilo.

29

37 letý Brazilec dojel po odehrání balónu do reklamních panelů za bránou a tím si docela nepříjemně ublížil. Byl i ošetřován, ovšem zdá se, že v utkání bude moci pokračovat.

28

Mohlo být vyrovnáno! Locatelli vysunul krásnou přihrávkou Álvara Moratu, který přehodil vybíhajícího Mendyho a balón už padal do brány. Chelsea však zachránil vracející se Thiago Silva, který míč ještě před brankovou čarou vykopl zpátky do hřiště! Fantastický obranný zákrok tohoto veterána.

27

Hosté ještě reklamovali ruku Rüdigera. Situaci prověřoval i VAR, platnost gólu však byla potvrzena.

25

Domácí se ujímají vedení! Po rohovém kopu Hakíma Zíjáše se balón odrazil od ramene Antonia Rüdigera k TREVOHOVI CHALOBAHOVI, který ho pravačkou zblízka napálil za záda bezmocného Szczęsného.

24

Reece James se ujal exekuce standardní situace a nečekaně se pokusil překvapit hostujícího gólmana přímou střelou. Wojciech Szczęsny byl ale u bližší tyče včas a míč vyrazil!

23

Ostrý souboj Juana Cuadrada s Callumem Hudsonem-Odoiem. Hostující krajní bek si pomohl i zápasnickým chvatem a uviděl žlutou kartu.

21

Přihrávka Hakíma Zíjáše na Hudsona-Odoie byla moc prudká. Křídelník Chelsea balón nestihl na hřišti.

21

Teď hosté svou útočnou polovinu navštívili a zůstanou tam i nadále formou autového vhazování.

19

Těžko říci, zda Antonio Rüdiger střílel, nebo se snažil ještě nabídnout míč na zadní tyč někomu z nabíhajících spoluhráčů. Balón každopádně netečován prošel do zámezí a tak bude rozehrávat Wojciech Szczęsny.

19

Hostům se ani teď nepodařilo přejít s míčem dopředu. Modří zase rychle získali balón zpátky.

17

Domácí opět kombinují v blízkosti šestnáctky soupeře. Juventus hraje obezřetně. Chelsea má silný tým, který vede tabulku Premier League a hosté přeci jen mají určitý respekt.

15

Výborná spolupráce Calluma Hudsona-Odoie s Benem Chilwellem. Druhý jmenovaný posílal z levé strany před bránu prudkou střílenou přihrávku a moc nescházelo, aby balón za Szczęsného dopravil buď Christian Pulisic či bránící hráč!

14

Podobně si počínali také domácí. Zíjáš nahrával za paty Jamesovi.

13

Hostujícímu stoperovi Matthijsovi de Ligtovi nevyšla rozehrávka. Míč skončil v autu.

12

Hakím Zíjáš postupoval s míčem do otevřenější obrany Juventusu. Výtečně se ale vrátil Weston McKennie.

10

Snad vůbec první útočná akce Juventusu. Míč se dostal k Álvarovi Moratovi, jenž v Chelsea v minulosti působil. Nedařilo se mu podle představ a příznivci Chelsea jeho první dotek s balónem ocenili bučením a pískotem. Morata následně pokazil.

9

Po rohovém kopu Reeceho Jamese hlavičkoval mimo Trevoh Chalobah. Kope se od brány Staré dámy.

9

Srbskému rozhodčímu se nelíbilo, jak si v šestnáctce počínali právě Rüdiger a Rabiot. Oběma hráčům domluvil. Poté přišel centr Zíjáše, který odvracel Bentancur na další roh.

8

Antonio Rüdiger vyvezl z pozice stopera balón dopředu a vybojoval pro londýnský klub rohový kop.

7

Právě Cuadrado musel zasahovat v defenzivě. Zastavoval průnik Calluma Hudsona-Odoie.

7

Pokud už hosté míč mají, hned jsou dostupováni hráči v modrých dresech. Své o tom už ví i Juan Cuadrado, který neměl u pravé postranní čáry prostor.

5

Hosté se zatím nedokáží udržet na míč. Chelsea hraje na své ofenzivní polovině hřiště.

3

Zíjášův roh hosté odvrátili. Poté ještě přišla rána Bena Chilwella z velké dálky, která prostor brány Juventusu nenašla. Blues začali utkání náporem.

2

N'Golo Kanté se dostal s míčem k brankové čáře, odkud ho obloučkem vracel do ohně. Našel Calluma Hudsona-Odoie, který neprostřelil obrannou vozbu italského celku. Hosté následně odehráli balón na roh.

2

Christian Pulisic vzal na levé straně míč a snažil se s ním projít do pokutového území. V tom mu zabránila obrana Juventusu.

1

Hned v úvodu zápasu byl faulován Jorginho. Záložník domácích, který dnes nastoupil s kapitánskou páskou, sám rozehrává.

1

Chelsea nastupuje bez klasického hrotového útočníka. Na špici ofenzivy by se měl podle rozestavení pohybovat Christian Pulisic. Uzdravení forvardi Romelu Lukaku a Timo Werner začnou duel na lavičce.

Chelsea FC: E. Mendy – T. Chalobah, Silva, Rüdiger – R. James, Kanté, Jorginho (C), Chilwell – Zíjáš, Pulisic, Hudson-Odoi.
Náhradníci: Arrizabalaga, Bettinelli – M. Alonso, Christensen, R. Lukaku, Werner, Loftus-Cheek, Saúl, Barkley, Mount, Azpilicueta, M. Sarr.
Trenér: Tuchel

Juventus FC: Szczęsny – J. Cuadrado, Bonucci (C), de Ligt, Sandro – Rabiot, Locatelli, Bentancur, McKennie – Chiesa, Morata.
Náhradníci: Pinsoglio, Perin – Arthur, Dybala, Kean, Rugani, Kulusevski, De Winter.
Trenér: Allegri

Rozhodčí: Jovanović – Stojković, Mihajlović (SRB).

První vzájemné utkání ve skupině zvládl lépe Juventus, který na Allianz Stadium zvítězil 1:0 trefou Federica Chiesy z úvodu druhé půle. Celkově se oba týmy utkaly v rámci LM pětkrát. Chelsea vyhrála jednou, dva duely skončily remízou a dvakrát se radovala z triumfu Stará dáma.

Chelsea FC:
Za postupem do další fáze Ligy mistrů kráčí také úřadující vítěz soutěže z Londýna. Chelsea stačí k definitivní jistotě bod, ovšem do domácího duelu s Juventusem určitě půjde s cílem zvítězit.

Blues se na to skvěle naladili v sobotu, kdy v rámci Premier League triumfovali 3:0 na půdě nevyzpytatelného Leicesteru. O góly se podělili Rüdiger, Kanté a Pulisic. Chelsea dokonce vede tabulku nejvyšší anglické soutěže o tři body před Manchesterem City. Dosud prohrála jen jednou, ve 12 utkáních navíc inkasovala pouze 4 góly.

Posledních 5 zápasů Chelsea:
Chelsea – Southampton 1:1, 4:3 pen. (Ligový pohár)
Newcastle – Chelsea 0:3
Malmö – Chelsea 0:1 (LM)
Chelsea – Burnley 1:1
Leicester – Chelsea 0:3

Juventus FC:
Italský celek je zatím v Lize mistrů stoprocentní. Vyhrál všechny čtyři zápasy se skóre 9:2 a už má jistý postup do osmifinále. Na domácím hřišti dokázala Stará dáma zdolat 1:0 i svého úterního soupeře.

Tým po loňské neúspěšné sezóně přebral staronový lodivod Massimiliano Allegri. Ani on to ale nemá po odchodu Cristiana Ronalda jednoduché. V Serii A se totiž Juventus nachází až na osmém místě, byť poslední dva zápasy vyhrál. Naposledy přehrál venku 2:0 Lazio. O oba góly se z penalt postaral stoper Bonucci.

Posledních 5 zápasů Juventusu:
Juventus – Sassuolo 1:2
Verona – Juventus 1:0
Juventus – Petrohrad 4:2 (LM)
Juventus – Fiorentina 1:0
Lazio – Juventus 0:2

Vítám tu všechny milovníky dobrého fotbalu! V úterý a ve středu jsou na programu zápasy 5. kola skupinové fáze LM. V rámci skupiny H se odehraje atraktivní souboj mezi Chelsea a Juventusem. První vzájemný duel vyhráli Italové, nicméně za postupem do dalších bojů míří oba celky. V úterý se bude hrát především o čelo tabulky.