Krunić
83. min Bakayoko
8 Tonali
Tonali
59. min Saelemaekers
79 Kessié
Kessié
10 Díaz
Díaz
59. min Binnásir

Williams
90+3. min Bradley
Minamino
90+3. min Woltman
80 Morton
Morton
Oxlade-Chamberlain
10 Mané
Mané
65. min Gomez
27 Origi
Origi
80. min Fabinho
11 Salah
Salah
64. min Keïta

• 84Bradley

Střetnutí AC Milán s Liverpool FC tak končí těsným vítězstvím The Reds v poměru 2:1! Svěřenci Jürgena Kloppa zvládli po srovnání v první půli dokonat obrat v poločase druhém. Stalo se tak konkrétně v 55. minutě, kdy hlavou dorazil míč do sítě za bezmocného Maignana Divock Origi, jenž svým zásahem rozhodl nejenom tento duel. Ve zbytku utkání se Rossoneri marně snažili dobývat pevný anglický val. Nejblíže srovnání byl v 85. minutě Kessié, jenže Allisona neprostřelil. Liverpool tak vítězí i v šestém zápase základní skupiny Ligy mistrů a opustí tak skupinu B bez ztráty jediného bodu a s podstatnou dávkou sebedůvěry navíc.

The Reds totiž postupují dál do vyřazovací fáze Champions league a už nyní se mohou těšit na zvučné soupeře, které mohou na další cestě potkat.

To Rossoneri dnešní porážkou ztrácejí celou pohárovou Evropu! Atlétiko Madrid totiž v Portu vyhrálo 3:1 a doplní tak Liverpool na cestě do play-off Ligy mistrů, Porto putuje do Evropské ligy.

90+5

90+5

Jenže AC Milán se nedokáže prosadit do šance, Alexis Saelemaekers nepropálil Joa Gomeze, který zblokoval centr intimními partiemi, ale to mu asi vadit nebude.

90+4

Mike Maignan posílá z vlastní půlky poslední vysoký nákop až na hranici velkého vápna Liverpoolu. Rossoneri mají poslední šanci na záchranu pohárové Evropy.

90+4

Ošetřování Phillipse a střídání zabraly snad dvě minuty času, musíme tedy hrát alespoň ještě chvíli, což naznačuje i sudí Makkelie.

90+3

Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Takumi Minamino, přichází Max Woltman.
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Neco Williams, přichází Conor Bradley.

90+2

Alex Oxlade-Chamberlain šel na pravé straně do stoprocentní šance, Mike Maignan vyběhl z brány a vrhl se mu pod nohy, střelu dokázal zblokovat. Na trávníku mezitím leží Nathaniel Phillips, jenž dostal v hlavičkovém souboji zátylkem od Ibrahimoviće.

90+1

Liverpool chystá střídání, do hry půjdou mladší hráči The Reds. Nastavují se tři minuty nad rámec základní hrací doby.

90

Jenže AC Milán potřebuje alespoň bod, jinak v Evropě končí. Atlétiko Madrid vede nad Portem už 3:0, tam se stav již nejspíš měnit nebude a tady právě utekla poslední minuta základní hrací doby.

89

Ismaël Binnásir zahrával standardní situaci z pravé strany, centr na malé vápno byl možná poslední nadějí italského celku, ale i tato šance zůstala nevyužita.

88

Franck Kessié padl v pokutovém území k zemi poté, co ho dostoupil Naby Keïta, penalta se ale pískat nebude, sudí Makkelie si je jistý.

88

Alisson zastavuje zpětnou přihrávku do své šestnáctky a rozdává míč do pravé strany. Míč ale Liverpool rychle ztratil.

87

Franck Kessié se dostal po standardce zahrané z levé strany k hlavičce. Ta však nebyla ani trochu přesná.

86

Akce AC Milán ještě pokračovala, nakonec z ní Rossoneri vytěžili další standardní situaci ze zajímavé pozice.

85

Tohle ale byla ještě větší šance než před chvílí ta Ibrahimoviće! Franck Kessié pronikl obranou Liverpoolu a šel sám trochu ze strany na Alissona, jenž ale včas vyběhl a skvělým zákrokem zachránil svůj tým!

85

Franck Kessié se dostal k centru z pravé strany na malé vápno a Zlatan Ibrahimović zkusil své pověstné nůžky, které však tentokrát mířily mimo.

84

Alex Oxlade-Chamberlain s Naby Keïta kombinovali ve středu hrací plochy, defenziva AC je ale okamžitě obrala o míč.

84

Miláňané se dostali s další akcí jen do ofsajdu a nyní musí po útočném faulu Liverpoolu zakládat další akci z vlastní poloviny hřiště.

83

Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Rade Krunić, přichází Tiemoué Bakayoko.

83

Zlatan Ibrahimović to pochopitelně i ze standardky z větší vzdálenosti a trochu na straně zkusil, vyskočivší zeď ale nepřestřelil.

82

Zajímavou standardku budou mít hráči Rossoneri, Naby Keïta stáhl lehce k zemi Alexise Saelemaekerse, který se pádu na zem nebránil. Míč už si bera samozřejmě Zlatan Ibrahimović.

81

Obrana Milána znovu kombinuje v blízkosti vlastní šestnáctky. Trochu se zdá, že obránci AC nemají komu míč rozdat. Navíc je Liverpool v presinku stále velice aktivní.

80

Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Divock Origi, přichází Fabinho.

79

Po faulu na Kostase Tsimikase u levé lajny se píská faul a The Reds mají zajímavou standardku. Po ní se právě faulovaný hráč dostal po kličce, kdy obešel dva soupeře, k centru. Ten ale mířil do zámezí.

78

Rossoneri se opět drží s míčem na kopačkách na vlastní půli a sledují, jak jim utíká zbývající čas v Lize mistrů. Pokud v ní chtějí pokračovat, nutně potřebují alespoň dvakrát skórovat.

77

Zajímavý centr od Zlatana Ibrahimoviće šel nyní z levé strany do vápna soupeře, kde se po dorážce natahoval Junior Messias, Alisson byl však u míče první a schová jej ve své náruči.

77

Theo Hernández se po levé straně prohnal jako vítr a v pádu se mu podařilo zakončit na bránu Liverpoolu, ránu na přední tyč však Alisson kryje s velkou jistotou.

76

Zlatan Ibrahimović se zatím do zápasu moc nedostal, nyní jen z velké vzdálenosti pozoruje, jak se jeho obránci snaží založit útok.

75

Liverpool postupuje středem hřiště kupředu, krásně to udělal Takumi Minamino, jenž přešel dva soupeře a rozdal míč doprava Williamsovi, který ale odcentrovat přes beka nezvládl.

74

Na hřišti se toho nyní zrovna moc zajímavého neděje, oba celky se na vzdálenější straně hřiště dostaly s míčem do zámezí.

73

Prudká přihrávka kupředu byla pro Alessandra Florenziho až příliš rychlá a končí v zámezí, gólman Liverpoolu Alisson rozehrává.

72

Ve středu hřiště nyní došlo k dalšímu drobnějšímu faulu, když Naby Keïta přibrzdil v rozletu Juniora Messiase, sudí Makkelie píská.

71

Mike Maignan chytá míč do svých rukavic a hází ho svým obráncům, kteří ale nedokázali vůbec rozehrát a musí mu merunu po chvíli vrátit.

70

Dva hráči Liverpoolu nyní leží na hrací ploše. Minimálně druhý jmenovaný, Tyler Morton rozhodně faulován byl a trochu mě udivuje, že jsme ještě neviděli kartu.

69

Divock Origi dostal pěkný centr z pravé strany od Neca Williamse na hranici velkého vápna a hlavičkoval na přední tyč. Nakonec jeho pokusu moc nechybělo!

69

Rohový kop AC Milán žádné nebezpečí pro branku The Reds neznamenal. Po chvíli může Alisson v poklidu vykopávat.

68

Ibrahima Konaté dostal nyní pořádně naloženo od Ibrahimoviće, kterému nejdřív srazil centr na roh. Faul sudí Makkelie pískat nebude.

67

Alisson nyní dlouho otálel ve vápně Liverpoolu s rozehrávkou, nakonec se mu však společně s obránci povedlo dostat míč do bezpečného prostoru.

66

Zlatan Ibrahimović by určitě rád šel skrz obranu Liverpoolu do nějaké větší šance, jako se mu to skoro povedlo nyní. Píská se mu ofsajd.

65

Divock Origi se dostal k ráně na hranici šestnáctky AC Milán a tlačil míč na zadní tyč, kterou ovšem o kousek minul, zdálo se mi, že pokud by šla meruna do brány, gólman Mike Maignan by zvládl zasáhnout.

65

Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Pierre Kalulu, přichází Alessandro Florenzi.

65

Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Sadio Mané, přichází Joe Gomez.

64

Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Mohamed Salah, přichází Naby Keïta.

64

Chystá se střídání v dresu Liverpoolu, snad i dvojité, mezitím hráči The Reds rozehráli rohový kop, který se jim ale nepovedl.

63

Rohový kop The Reds nebyl nebezpečný pro obranu Rossoneri. Italský celek odvrátil centrovaný míč do vlastní šestnáctky bez větších potíží.

62

Na druhé straně se do zakončení dostal Mohamed Salah, jenž dostal trochu místa na pravé straně šestnáctky a ihned pálil, jeho sražená rána ale mezi tři tyče nešla.

61

Do zajímavé pozice se nyní dostal Rade Krunić, jenž měl možnost pálit z hranice velkého vápna na bránu Liverpoolu, kterou však těsně minul!

60

Obránci AC Milán rozehrávají u vlastní svatyně, vyměňují si míč, jako by jim na záchranu v Lize mistrů a potřebné dvě branky nezbývala už jen půlhodina.

59

Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Brahim Díaz, přichází Ismaël Binnásir.
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Sandro Tonali, přichází Alexis Saelemaekers.

58

Centr od rohového praporku zvládla obrana Rossoneri odvrátit do bezpečí, Neco Williams ještě vracel míč zpět do vápna, ale ani to Liverpoolu ovoce nepřineslo.

57

Takumi Minamino předal po rohovém kopu míč před vápnem soupeře Alexi Oxladeu-Chamberlainovi, jeho sražená rána končí vysoko nad a je tu další roh.

56

The Reds ve své aktivitě pokračují, v současné chvíli si vypracovali další rohový kop z pravé strany, s rozehrávkou moc nespěchají.

55

Liverpool právě vstřelil branku!
Liverpool otáčí skóre a vede 2:1! Z levé strany zakončoval na bránu AC Sadio Mané po chybě v rozehrávce Rossoneri, kterou vyrobil Fikayo Tomori. Maného ostrou ránu na přední tyč zvládl Mike Maignan vyrazit jen před sebe, kde DIVOCK ORIGI okamžitě trkl míč hlavou zpět do sítě a posílá Liverpool do vedení!

54

Mohamed Salah se na hraně velkého vápna dostal k odraženému míči a okamžitě pálil, dobře ale zasáhl brankář AC Mike Maignan.

53

Fotbalisté Rossoneri získali rohový kop, který rozehráli na krátko a špatně, merunu okamžitě ztrácí a musí se vracet ke své kleci.

52

Neco Williams se prohnal po pravé straně a v souboji padl na zem, nicméně se ihned zvedá a běží zpět na svůj post, aby bránil.

51

Liverpool se prohnal po levé straně kupředu, ale centr z krajní čáry si bezpečně pohlídal brankář Mike Maignan.

50

Pět hráčů se seběhlo k Makkeliemu poté, co Franck Kessié padl k zemi ve vápně Liverpoolu po lehkém střetu s Divockem Origim, nizozemský sudí nebude pískat penaltu.

49

The Reds kontrolují míč a hru, přihrávají si na vlastní půli. To se s postupujícím časem bude AC líbit stále méně a méně. Rossoneri potřebují nutně vyhrát, aby se v Lize mistrů udrželi, mezitím byl Rade Krunić lehce udeřen do obličeje Ongirim, bude v pořádku. Sudí píská faul. Zajímavá standardka pro domácí.

49

Kostas Tsimikas a Takumi Minamino nyní zakombinovali na levé straně a druhý jmenovaný po otočce zkusil střelu na bránu Milána. Míč proletěl asi dva metry nad břevnem, přesto zajímavá akce.

48

Mohamed Salah zkrotil vysoký centr na lajnu skoro až u pravého rohového praporku, následně byl hlavní problém ten, že ho v útoku nikdo nepodpořil, pročež musel hrát útočník Liverpoolu dozadu.

47

Centr Juniora Messiase od pravé krajní čáry měl solidní parametry, obrana The Reds jej ale zvládla odvrátit do míst, které pro ni nejsou nebezpečné.

46

Liverpool se snažil svou první akci založit také u levé krajní čáry, ale po faulu na Brahima Díaze se bude muset spíš soustředit na obranu.

46

Miláňané rozehráli v druhé půli směrem dozadu a následně se vysokým míčem snažili na levé straně vysunout Sandra Tonaliho, jenž získal alespoň autové vhazování.

46

Hráči jsou zpět na hrací ploše, začíná 2. poločas.

Fauly: 6:6

První poločas souboje AC Milán s Liverpoolem patří minulosti. Sledovali jsme poměrně zajímavý fotbal, ve kterém bylo i několik solidních příležitostí, věřím však, že teprve druhá půle, ve které už Rossoneri půjde o všechno, nabídne světovou extratřídu. Po úvodní pětačtyřicítce máme stav 1:1. V 29. minutě šel italský velkoklub do vedení, když centr od rohového praporku Romagnoliho vyrazil Alisson jen před sebe, kde se o pohotovou dorážku zasloužil Fikayo Tomori. Na druhé straně udeřilo o sedm minut později, když vyražený pokus Oxladea-Chamberlaina vyboxoval Maignan jen ke kopačkám Mohameda Salaha, jenž ho svou dorážkou prostřelil a stanovil tak výsledek dosavadního průběhu utkání.

45

45+2

Divocka Origiho určitě posílila branka z utkání proti Wolverhamptonu v 94. minutě, kterou rozhodl poslední lihový zápas Liverpoolu. Nyní to zkusil z hodně velké vzdálenosti... extrémně nepřesně, Mike Maignan by musel mít deset metrů, aby jeho ránu chytil.

45+1

Nastavují se ještě dvě minuty nad rámec základní hrací doby prvního poločasu, na balonu je znovu gólman The Reds Alisson, jenž ho přízemní přihrávkou posílá na pravou stranu.

45

Rade Krunić nedokázal zpracovat poměrně ostrý centr z levé strany na malé vápno Liverpoolu a brankář Alisson tak bude v poklidu vykopávat.

45

Kostas Tsimikas dostal balon podél levé lajny dál od vlastní klece, jeho spoluhráči však na jeho přihrávku vlastní akcí navázat nedokázali.

44

Liverpool není moc aktivní směrem kupředu v této fázi zápasu, Neco Williams kazí velice složitou přihrávku z otočky a aktivita Ibrahimoviće přináší AC Milán autové vhazování ze zajímavé pozice.

44

Miláňané kombinují na polovině trávníku, přihrávka Thea Hernándeze kupředu však byla příliš prudká a zastaví ji až brankář Alisson ve svých rukavicích.

43

Zlatan Ibrahimović se po pravé straně dostal kupředu, jenže jeho centr zblokoval Nathaniel Phillips, náběh hráčů Rossoneri do šestnáctky soupeře tak byl zbytečný.

42

Liverpool v klidu rozehrává na vlastní půlce, až po chvilce napadlo hráče AC, že by bylo dobré presovat, aktivní Pierre Kalulu ale míč nezískal.

41

The Reds se neustále snaží podél pravé postranní lajny probít. Nyní je však opět na trávníku Rade Krunić, kterého Neco Williams dostoupil příliš pozdě.

40

Liverpool dostal standardku na polovině hřiště, kterou se rozhodl vyřešit rychlou rozehrávkou dozadu. Následně se snažil z pravé strany centrovat Neco Williams, skvělý obranný zákrok zapisuje Pierre Kalulu.

39

Fikayo Tomori podkosil Divocka Origiho a sudí Makkelie okamžitě píská faul. Ani The Reds nyní s postupem vpřed příliš nespěchají, vyrovnávací branka je očividně uklidnila.

38

Obrana AC rozehrává na vlastní polovině trávníku. Stopeři si vyměňují merunu mezi sebou a s postupem kupředu nijak nespěchají. Brahim Díaz kazí svou kličku a ztrácí merunu.

37

Sadio Mané se po levé lajně opět aktivně cpal kupředu, jenže lajnový zvedá praporek, tohle je ofsajd, zakončen do boční sítě nikoho vzrušovat nemusí.

36

Liverpool srovnává na 1:1! Alex Oxlade-Chamberlain dostal na pravé straně před vápnem soupeře moc prostoru a tvrdě vypálil, brankář Mike Maignan zvládl ránu vyrazit, jenže u odraženého míče byl ze všech nejrychleji MOHAMED SALAH, který předstihl obránce Rossoneri a z hranice malého vápna srovnává pohotovou dorážkou na 1:1!

35

Liverpool se tlačí kupředu a je vidět, že hodně touží po vyrovnání, AC Milán nyní nemá velkou aktivitu směrem vpřed.

34

Sadio Mané se po pěkné zpětná přihrávce dostal ke střele zpoza šestnáctky, obrana soupeře ji dokázala ztečovat jen těsně vedle vzdálenější tyče!

33

Liverpool zahrával rohový kop z levé strany, nicméně z něj nedokázal vůbec nic vytěžit, AC jej snadno odvrátilo.

32

Omlouváme se za zmatečnou informaci, branku skutečně vstřelili Rossoneri, italský celek vede 1:0. Nyní na útočné půli napadá rozehrávku The Reds, ale Nathaniel Phillips zvládne míč vyvézt.

31

Divock Origi si nyní na levé straně pokutového území pohrál s obranou Milána, když nejprve naznačil kličku a pak pálil na přední tyč, kde však jeho prudkou ránu zvládl vyrazit brankář Mike Maignan.

30

The Reds chtějí jasně deklarovat, že takový průběh utkání se jim vůbec nelíbí a tlačí se na útočnou polovinu, kde rozjíždějí vlastní kombinaci.

29

AC Milán právě vstřelil branku!
AC Milán jde do vedení! Centr od pravého rohového praporku Alessia Romagnoliho šel přímo do branky, což naprosto nečekal gólman Alisson, jenž vyrazil míč jen přímo před sebe, kde ho velice snadno zpět do sítě Liverpoolu z bezprostřední blízkosti uklidil FIKAYO TOMORI! Rossoneri vedou 1:0!

28

První šance pro Zlatana Ibrahimoviće, jenž dostal míč od Brahima Díaze. Skvělý obranný zákrok zapisuje Ibrahima Konaté, jenž vytlačil Ibrahimoviće ze střeleckého úhlu a AC má jen rohový kop.

28

Centr od rohového praporku šel znovu na roh malého vápna k přední tyči, kde však Sadio Mané nepropálil hradbu těl, která před ním stála.

27

Třetí roh pro Liverpool, tentokrát se bude zahrávat poprvé z levé strany, uvidíme, co svěřenci Jürgena Kloppa vymyslí.

26

The Reds se poměrně složitou kombinací dostali na levou stranu trávníku, kde byl Sadio Mané faulován Pierrem Kaluluem. Sudí Makkelie to zaregistroval a píská.

25

Kostas Tsimikas poslal centr na první tyč k rohu malého vápna, kde dobře zakročil Zlatan Ibrahimović. Zpětný centr nadvakrát zkrotil v rukavicích ne zrovna jistý Mike Maignan. Rade Krunić reklamuje lehký faul, sudí jej raději nechá zkontrolovat a ujistí se, že je záložník AC v pořádku.

24

Alisson vyběhl před vlastní pokutové území a pomáhá stoperům s rozehrávkou, míč letí opět doprava na Williamse, který jej šikovně předal na Oxlade-Chamberlaina, jenž našel Salaha. Liverpool získal rohový kop.

23

Tentokrát už se The Reds provinili drobným útočným faulem, a tak mají Rossoneri možnost vyjet z vlastní poloviny trávníku, to se jim ale nedaří a hrací předmět rychle ztrácí, hrát může na pravé straně Neco Williams a také Mohamed Salah.

22

Mike Maignan dostal zpětnou přihrávku do vlastní šestnáctky a poslal vysoký nákop na Zlatana Ibrahimoviće, který byl důrazně postrčen Konatém a reklamoval u sudího faul, ten však tentokrát nepíská.

21

Miláňané se nyní dokázali chvilku držet na míči na útočné půli. Franck Kessié nakonec ale podklouzl v souboji s Takumim Minaminem a následně převedl zajímavý trakař, který působil poněkud komicky. Smál se i sudí Makkelie, který ale i tak odpískal nedovolený zákrok.

20

Balon od pravého rohového praporku našel ve vápně AC adresáta, Ibrahima Konaté se dostal k hlavičce, která však byla opravdu hodně nepovedená.

20

Po centru Williamse se cpal do zakončení Divock Origi. Obrana Rossoneri před ním dokázala poslat míč na rohový kop.

19

Neco Williams dobře zastavil útok AC a sám okamžitě založil protiútok, rána Alexe Oxladea-Chamberlaina zpoza hranice velkého vápna však byla zblokována.

18

Méně zajímavější pasáž utkání, o mičudu už se delší dobu bojuje na straně, která je dál od hlavní kamery, oba celky se několikrát dostaly s míčem do zámezí.

17

Junior Messias ztratil hrací předmět u pravé krajní lajny, takže vhazují hráči Liverpoolu, ti ale znovu volí rozehrávku dozadu pro Ibrahimu Konatého.

16

Theo Hernández vhazuje na levé lajně, obrana The Reds však jeho pas přečetla a poslala merunu do bezpečné vzdálenosti od vlastní klece.

15

Liverpool kombinuje podél postranních čar a snaží se najít prostor, kudy by pronikl do šestnáctky AC, finální centr ale končí téměř na střeše San Sira.

15

Fikayo Tomori lehce zezadu přistrčil Divocka Origiho a v hlavní roli je tak znovu rozhodčí Makkelie, jehož píšťalka znovu úřaduje.

14

Nizozemský arbitr věnoval míč obraně The Reds a Liverpool se snažil o útok, Nathaniel Phillips ale nakonec volí zase jen zpětnou přihrávku k Alissonovi.

13

Trenér AC Milán Stefano Pioli se trochu zlobil na sudího, že okamžitě nepustil zdravotníky na hrací plochy, obránce Rossoneri se však zdá být v pořádku.

12

Alessio Romagnoli leží na zemi a nevypadá to s ním vůbec dobře poté, co do něj v souboji nechtěně narazil Divock Origi, kapitán AC Milán si nejspíš vyrazil dech, rukou k sobě honem volal lékaře.

11

Junior Messias nyní fauloval u krajní čáry Kostase Tsimikase, což nizozemský sudí postřehl a píská nedovolený zákrok.

10

Alisson v poklidu sbírá míč ve vlastní šestnáctce, následně ho rozehrává na levou stranu, kde kombinuje Kostas Tsimikas.

9

Liverpool šel kupředu po pravé lajně, jenže Neco Williams se k centru od krajní čáry nedostal, takže obrana AC může zůstat v klidu.

8

Junior Messias zahrál standardní situaci lehkým centříkem na hranici velkého vápna, kde hlavičkoval Fikayo Tomori, brankář Alisson si připisuje rovněž první zákrok utkání.

7

Tohle je faul od Neca Williamse na Radeho Kruniće, jenž si na levé straně snažil zpracovat míč. Obránce The Reds do něj vletěl až příliš důrazně. Zajímavá standardka pro Milán hned v úvodu duelu.

6

Rossoneri jdou kupředu po pravé lajně, kde si šikovně dvakrát vyměnili míč. Junior Messias ale neprošel mezi dvěma soupeři, když ho zastavil Kostas Tsimikas a Alisson o chvíli později míč chytá.

5

Liverpool nalezl na soupeře a aktivním presinkem získal autové vhazování pro sebe. Další nákop ale končí zase v zámezí a balon si bere Theo Hernández.

5

The Reds zatím hodně často hledají Mohameda Salaha vysokými míči na pravou stranu trávníku. Tento pas byla ale příliš dlouhý a Miláňané mohou vhazovat u vlastní šestnáctky.

4

Viděli jsme první zakončení na bránu. Mohamed Salah posunul z pravé strany míč na osu hřiště, kde kousek za velkým vápnem pálil na klec AC Neco Williams, jeho přízemní pokus však brankář Mike Maignan bez potíží chytá.

3

Nathaniel Phillips vrací míč Alissonovi do pokutového území Liverpoolu. Hráči anglického celku rozehráli nakrátko a následný vysoký balon hledá Salaha.

3

Mike Maignan má mičudu u své kopačky ve vlastní šestnáctce, výkop na pravou lajnu se mu nepovedl. The Reds se rychle dostali na míč a Mohamed Salah se šikovnou kličkou zbavil napadajícíh protivníka.

2

The Reds se kombinací ve středu hřiště dostali k levé lajně, kam šikovnou přihrávkou přenesl hru Alex Oxlade-Chamberlain, následně se ale hra rychle přelévá doprava znovu na Neca Williamse.

1

Zápas byl zahájen, italský celek může vhazovat u pravé lajny dlouhý aut, nicméně v žlutých dresech hrající borci Liverpoolu se rychle dostali k míči a Neco Williams posílá míč až do vlastní šestnáctky.

1

Aktuálně zní hymna Ligy mistrů, kamera se trochu déle zdržela u Mo Salaha a pochopitelně také Zlatana Ibrahimoviće.

Oba celky už za vedení sudích přichází na hrací plochu, v Itálii prý na San Siru panuje pěkná kosa, uvidíme, zda bude chladné počasí lehkou výhodou pro Liverpool.

Dovolte mi, abych vám popřál ještě jednou krásný dobrý večer. Start parádního fotbalového mače mezi AC Milán a Liverpoolem se blíží, níže si můžete prohlédnout sestavy obou celků. Úvodní výkop by měl proběhnout přibližně za pět minut.

AC Milán: Maignan – Hernández, A. Romagnoli (C), Tomori, Kalulu – Krunić, Tonali, Kessié – B. Díaz, Ibrahimović, Messias.

Náhradníci: Tătăruşanu, Jungdal – Ballo-Touré, Binnásir, Florenzi, Maldini, Bakayoko, Gabbia, Saelemaekers.
Trenér: Stefano Pioli.

Liverpool FC: Alisson (C) – Tsimikas, N. Phillips, Konaté, N. Williams – Minamino, Morton, Oxlade-Chamberlain – Mané, Origi, M. Salah.

Náhradníci: Kelleher, H. Davies – Fabinho, Keïta, Joe Gomez, Robertson, Matip, Alexander-Arnold, Woltman, Dixon-Boner, Norris, Bradley.
Trenér: Jürgen Klopp.

Rozhodčí: Makkelie – Steegstra, de Vries – Higler. VAR: van Boekel. AVAR: Dieperink. (všichni NIZ).

Aktuální podoba tabulky skupiny B

1. Liverpool FC – 15 bodů
2. FC Porto – 5 bodů
3. AC Milán – 4 body
4. Atlétiko Madrid – 4 body

Sestavy z posledních ligových utkání:

AC Milán: Maignan – Florenzi, Tomori, A. Romagnoli, Hernández (62. Ballo-Touré) – Kessié (79. Tonali), Bakayoko (46. Binnásir) – Saelemaekers, B. Díaz, Leão (46. Messias) – Pellegri (15. Krunić).

Liverpool FC: Alisson – Robertson, V. van Dijk, Matip, Alexander-Arnold – Th. Alcântara, Fabinho, J. Henderson (68. Origi) – Mané, Diogo Jota (82. Oxlade-Chamberlain), M. Salah (90+6. Milner).

První vzájemný duel

První měření sil obou celků se událo v již v polovině září na Anfieldu. AC Milán v první půli třikrát skóroval, Tomori však pouze do vlastní sítě, takže Rossoneri vedli v poločase po zásazích Rebiće a Díaze 2:1. V druhé pětačtyřicítce však přišel velký obrat Liverpoolu, ve 49. minutě srovnal Salah a v 69. pak otočil střetnutí Henderson, jehož trefa byla rozdílová. The Reds porazili italský velkoklub 3:2 a úspěšně tak vykročili do celého podzimu Ligy mistrů.

15.9.21 Liverpool FC – AC Milán 3:2

The Reds bojují v Premier League o titul s Manchesterem City a Chelsea. Na úřadující šampióny – Citizens, aktuálně ztrácí jediný bodík a na The Blues mají zase jeden bod k dobru. Forma svěřenců Jürgena Kloppa je excelentní, v domácí soutěži ovládli poslední čtyři zápasy. V prosinci nejprve rozstříleli v městském derby Everton na jeho trávníku 4:1, což pro ně byl velice cenný úspěch. V sobotu pak ale museli na Molinuex Stadium doslova uštvat Wolverhampton, který porazili až brankou z 94. minuty 1:0, když se prosadil Origi.

V Lize mistrů má Liverpool vystaráno. V základní skupině B vyhrál doposud všech pět zápasů s celkovým skóre 15:5. Postup do osmifinále nejslavnější evropské soutěže tak mají The Reds již naprosto jistý. V posledním utkání porazili na konci listopadu na Anfieldu Porto 2:0. Bude zajímavé sledovat, jak k tomuto mači svěřenci Jürgena Kloppa přistoupí.

AC Milán

Rossoneri se po letech v útlumu znovu derou ke světlu. V loňské sezóně obsadili v domácí soutěži 2. místo za jejich městským rivalem – Interem, který byl loni bezkonkurenční. Letos je to ale právě AC, kdo zatím vede tabulku o bod právě před úřadujícím šampionem. Fotbalisté z Milána se navíc po nezdarech v závěru listopadu dostali zpět do formy a na začátku prosince dva poslední ligové zápasy vyhráli. Trápící se Janov porazili na jeho trávníku 3:0 a následně přemohli i poslední Salernitanu na San Siru 2:0. Dobře se tak naladili před dnešním těžkým duelem.

V posledním zápase skupinové fáze Ligy mistrů potřebuje AC nutně urvat nějaké body. V současné chvíli je totiž až na 3. místě skupiny B a případná porážka by ho mohla stát jarní účast v evropských pohárech. Na konci listopadu porazili Rossoneri Atlétiko Madrid na jeho hřišti 1:0 a zapsali tak vůbec svou první výhru v letošním ročníku nejslavnější evropské soutěže. Na tento úspěch ale nutně potřebují navázat i dnes proti The Reds.

Krásný dobrý večer přeji všem příznivcům toho nejlepšího klubového fotbalu na téhle planetě! Liga mistrů dnes zavírá brány své skupinové fáze, odehrají se její závěrečná 6. kola. Někde už je rozhodnuto, jinde ještě zuří litý boj o místa ve vyřazovací fázi i Evropské lize. Čeká nás celkem osm utkání, my se společně detailně zaměříme na duel, ve kterém slavný italský velkoklub AC Milán přivítá na San Siru neméně legendární anglický tým Liverpool FC, hrající ve skvělé formě. Lepší pozvánku na úterní večer zkrátka nemůžete dostat.