Držení míče: 58 % : 42 %.
Střely na branku: 7:3. Střely mimo: 5:4. Rohy: 7:3. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 14:15.

Je konec! Ajax nakonec poráží Sporting Lisabon 4:2 a připisuje si šesté vítězství v základní skupině Ligy mistrů! Nizozemský celek se do vedení dostal už po osmi minutách, kdy se prosadil Sebastien Haller. Domácí útočník se tak prosadil v každém ze šesti zápasů v základní skupině a vyrovnal rekord Cristiana Ronalda. Za Sporting ale z ojedinělé akce vyrovnal Santos. Domácí Ajax se poté opět tlačil do útoku a v závěru poločasu se po chybě obrany Sportingu prosadil Antony. Po změně stran navýšil vedení Ajaxu David Neres. Exhibice domácího mužstva navíc pokračovala. Krátce po hodině hry se prosadil Steven Berghuis. Za hosty už pouze snížil Tabata.

90+3

AFC AjaxAFC Ajax(4-3-3 )

32 Pasveer
Pasveer
Mazraoui
77. min Timber
Schuurs
60. min Rensch
Martínez
17 Blind
Blind
46. min Tagliafico
Álvarez
73. min Taylor
Neres
60. min Klaassen

Esteves
73. min Nazinho
Braganca
81. min Essugo
15 Ugarte
Ugarte
73. min Sarabia
2 Reis
Reis
11 Santos
Santos
60. min Paulinho
19 Tomás
Tomás
60. min Gonçalves

90+2

Luís Neto se na polovině hřiště efektní kličkou otočil kolem napadajícího Antonyho, ale nedokázal míč udržet pro sebe. Ajax má závěr utkání pod kontrolou.

90+1

Nastavují se tři minuty!

90

Ajax v samotném závěru utkání zahrával rohový kop. Po něm se do zakončení z pravé strany velkého vápna dostal Timber, ale obránce jeho pobídku srazil na roh.

89

Ryan Gravenberch ustál další souboj na polovině Sportingu a sklepl míč na levou stranu. Jeho pobídka ale skončila v prostoru, kde kralovala defenziva Sportingu.

88

Sebastien Haller uspěl v souboji na polovině hřiště, nicméně pod tlakem obránce nedokázal míč sklepnout na někoho v červenobílém dresu Ajaxu.

86

Bruno Tabata dostal další přihrávku na hranici velkého vápna, přehodil si míč na levačku a zakončil. Jeho dělovka však skončila vysoko nad břevnem.

85

Steven Berghuis se na pravé straně krásnou kličkou zbavil obránce, přehodil si míč na pravačku a odcentroval. Ani na jeho pobídku nikdo z hlavičkářů nedosáhl.

84

Devyne Rensch se na polovině soupeře dobrou kličkou zbavil obránce a odcentroval do šestnáctky. Jeho přetažený centr propadl až do zámezí.

83

Jurriën Timber uspěl v souboji na polovině hrací plochy a vybojoval míč pro svůj celek. Jeho následná rozehrávka skončila v těsném autu.

82

Hostující brankář opět rozjel celou akci Sportingu z vlastní šestnáctky. Jeho pobídka směřovala na levou stranu, ale tam nebyl obránce.

81

Střídání v týmu Sporting Lisabon: ze hřiště odchází Daniel Braganca, přichází Dário Essugo.

81

Taylor dostal přihrávku do běhu na levou stranu, odkud následně odcentroval do šestnáctky, nicméně jeho pobídka skončila v rukavicích brankáře.

80

Esgaio poslal přihrávku na levou stranu, kam opět spěchal Tabata, ale tentokrát byla pobídka o kousek delší než bylo potřeba. Vhazovat bude Ajax.

78

Sporting Lisabon právě vstřelil branku!
Sporting se ještě dočkal druhé branky! BRUNO TABATA si navedl míč do blízkosti velkého vápna, odkud zkusil jednoduše vystřelit a parádním projektilem vrátil Sporting do hry!

78

Pablo Sarabia rozehrával rohový kop Sportingu Lisabon. Jeho pobídka směřovala na malé vápno, kde zasáhli zadáci Ajaxu Amsterdam.

77

Střídání v týmu AFC Ajax: ze hřiště odchází Noussair Mazraoui, přichází Jurriën Timber.

77

Virginia se zapojil do rozehrávky svého mužstva. Brankář Sportingu nakopl míč na polovinu soupeře, ale Braganca se až do zakončení nedostal.

76

Střídající Sarabia táhl akci Sportingu po pravém křídle. Jeho následný centr směřoval na malé vápno, ale tam číhal připravený obránce.

74

Sporting hraje s míčem na vlastní polovině a nikam se nežene. Portugalský celek by v závěrečných minutách dnešního souboje předvést úctyhodný výkon.

73

Střídání v týmu AFC Ajax: ze hřiště odchází Edson Álvarez, přichází Kenneth Taylor.
Střídání v týmu Sporting Lisabon: ze hřiště odchází Gonçalo Esteves, přichází Flávio Nazinho.
Střídání v týmu Sporting Lisabon: ze hřiště odchází Manuel Ugarte, přichází Pablo Sarabia.

72

Tabata se s míčem u nohy prodral na hranici velkého vápna, srovnal si míč na levačku a zakončil. Jeho rána skončila v rukavicích brankáře Pasveera.

71

Ricardo Esgaio nakopl míč na polovinu soupeře, ale ani jeho pobídka nenašla nikoho v zeleném dresu Sportingu Lisabon. Ajax brání na jedničku.

70

Do konce utkání zbývá posledních dvacet minut a vypadá to, že Ajax s přehledem kráčí za šestým vítězstvím v základní skupině.

69

Lisandro Martínez se zpoza hranice velkého vápna položil do padajícího míče, ale jeho rána levačkou prolétla kolem obránce a orazítkovala brankovou konstrukci!

68

Ajax už opět kombinuje na polovině soupeře, nicméně kombinace hráčů v červeném je plná nepřesností. Domácí už pojali duel v exhibičním tempu.

67

Virginia vyrazil z branky na hranici velkého vápna a nakopl míč na pravou stranu. Jeho pobídka však proskákala do zámezí. Vhazovat bude Ajax.

66

Ajax kombinuje s míčem na polovině soupeře, nicméně domácí se nyní nikam neženou. Naopak defenziva Sportingu skvěle vystupuje.

65

Ajax se dostal na polovinu Sportingu Lisabon, nicméně kombinace domácího celku teď byla hodně pomalá. Defenziva Sportingu se stačila srovnat.

64

Sporting se vydal na polovinu soupeře, ale kombinace hostujícího celku skončila nepřesnou přihrávkou na hranici velkého vápna.

62

Ajax právě vstřelil branku!
Ajax pokračuje v ofenzivní exhibici! Střídající Klaassen dostal přihávku na hranici velkého vápna, pobídkou na pravou stranu našel STEVEN BERGHUISE, který si míč navedl do vápna a levačkou přidal čtvrtou branku Ajaxu!

60

Střídání v týmu Sporting Lisabon: ze hřiště odchází Nuno Santos, přichází Paulinho.
Střídání v týmu Sporting Lisabon: ze hřiště odchází Tiago Tomás, přichází Pedro Gonçalves.

60

Střídání v týmu AFC Ajax: ze hřiště odchází Perr Schuurs, přichází Devyne Rensch.
Střídání v týmu AFC Ajax: ze hřiště odchází David Neres, přichází Davy Klaassen.

58

Domácí celek chvíli po změně stran přidává i třetí branku a výrazně se přibližuje k vítězství v dnešním duelu! Schuurs vybojoval míč v souboji se Santosem, prošel vpřed a přihrávkou na levou stranu uvolnil DAVIDA NERESE, který nikým netakován rozvlnil síť!

58

Antony dostal přihrávku na pravou stranu, kde si míč rychle přehodil na levačku a odcentroval do šestnáctky. Jeho pobídku udržel hostující brankář v rukavicích.

57

Berghuis se v blízkosti velkého vápna dostal k odraženému míči, jenže si jej prvním dotykem předkopl daleko před sebe a už se k míči nedostal před obráncem.

56

Tabata se ujal rozehrávky přímého kopu Sportingu z levé strany hrací plochy. Jeho centr přiletěl na hlavu prvního obránce v dresu Ajaxu.

55

Manuel Ugarte dostal přihrávku na pravou stranu, ale předkopl si míč daleko před sebe. K balónu se ještě dostal Tabata, ale ten byl pro změnu faulován.

54

Žlutou kartu dostává Edson Álvarez (AFC Ajax).

53

Haller dostal přihrávku na hranici velkého vápna, ale ani tentokrát se nedostal do střelecké pozice. Akce domácího hráče skončila na pozorném Esgaiovi.

52

Lisandro Martínez diriguje rozehrávku Ajaxu na polovině hřiště. Stoper domácího celku poslal pobídku na levou stranu, kde byl Mazraoui.

51

Ryan Gravenberch poslal přihrávku na hranici velkého vápna, kde se nedokázal otočit kolem obránce, který mu míč špičkou kopačky vypíchl.

50

Álvarez v souboji poslal k zemi rozběhnutého soupeře, který se jen těžko zvedá. Ani v tomto případě sudí neukáže domácímu hráči žlutou kartu.

49

Do rozehrávky Sportingu Lisabon se musel zapojit i hostující brankář. Jeho nákop na levou stranu ale propadl do těsného autu. Vhazuje Ajax.

48

Ajax i v úvodu druhého poločasu pokračuje v aktivní hře a dostává se na polovinu soupeře. Akce domácího celku nyní skončila nepřesnou přihrávkou.

46

Střídání v týmu AFC Ajax: ze hřiště odchází Daley Blind, přichází Nicolás Tagliafico.

46

První poločas končí! Po úvodní pětačtyřicetiminutovce je na tom o něco lépe domácí Ajax. Nizozemský celek se do vedení dostal už po osmi minutách, kdy se prosadil Sebastien Haller. Domácí útočník se tak prosadil v každém ze šesti zápasů v základní skupině a vyrovnal rekord Cristiana Ronalda. Za Sporting ale z ojedinělé akce vyrovnal Santos. Domácí Ajax se poté opět tlačil do útoku a v závěru poločasu se po chybě obrany Sportingu prosadil Antony. Do kabin se proto odchází za stavu 2:1.

45+2

45+1

Nastavuje se jedna minuta!

45

Sporting se v závěru prvního poločasu snaží o rychlou odpověď, nicméně obrana nizozemského mužstva hraje v pevném bloku a nedává fotbalistům Sportingu prostor ke kombinaci.

44

Žlutou kartu dostává Perr Schuurs (AFC Ajax).

42

Domácí celek si ještě před přestávkou bere zpět své ztracené vedení! Domácí ve vysokém počtu napadali rozehrávku Sportingu. Obrovskou chybu nakonec udělal obránce Gonçalo Inácio, který nepovedeným odkopem našel ANTONYHO. Domácí hráč si ještě chytře navedl míč do lepší pozice a prostřelil brankáře!

42

Blind krásným přenesením na pravou stranu našel Antonyho, který centrem do velkého vápna hledal Sebastiena Hallera, ale domácí útočník si v souboji pomohl útočným faulem.

42

Nuno Santos na polovině hřiště přišel o míč a Ajax se ihned vydal do brejku. Haller místo zakončení ještě hledal spoluhráče a Ryan Gravenberch celou akci zbrzdil.

41

Antony si krásným průnikem připravil míč na hranici velkého vápna, odkud vyslal technickou střelu levačkou, ale jeho pobídku brankář vytáhl na roh!

40

Daley Blind sice dostal pěknou přihrávku na levou stranu, nicméně akce Ajaxu byla zbytečná, jelikož právě Blind si nepohlídal své postavení. Ofsajd!

39

Hra je přerušena! Tabata se na polovině hrací plochy srazil ve vzdušném souboji s Álvarézem a odnese si z něj bolestivý šrám. Na hřišti se dokonce strhla menší potyčka, ale sudí karty nechal v kapse.

38

Daley Blind na levé straně udržel míč a zkusil přenést hru přes šíři hrací plochy. Za pobídkou se hnal Antony, ale neuspěl v hlavičkovém souboji.

37

Na hřišti se v posledních minutách pořádně přiostřilo. Sudí musel řešit několik nedovolených zákroků, ale karetními tresty zatím v utkání spíše šetří.

36

Žlutou kartu dostává Bruno Tabata (Sporting Lisabon).

36

Ajax se po rohovém kopu mohl vrátit zpátky do vedení! Centrovaný míč přiletěl na přední tyč, odkud jej domácí hráč přizvedl za sebe, ale hned dvojice dobíhajících fotbalistů Ajaxu na balón snad o krok nedosáhla!

35

David Neres se na levé straně krásně zbavil obránce, přehodil si míč na levačku a odcentroval. Jeho pobídku odkopl Luis Neto na rohový kop.

34

Tiago Tomás se na pravém křídle snažil zbavit Blinda a odcentrovat do šestnáctky. Domácí obránce byl hodně obratný a centr z pravé strany zablokoval.

33

Luís Neto se na polovině hřiště výborně otočil s míčem a přenesl hru na pravou stranu. Sporting v posledních minutách hraje velmi sympaticky.

32

Berghuis si došel pro přihrávku na vlastní polovinu, rychle se s míčem otočil a přenesl těžiště hry na pravou stranu. Jeho pobídka proskákala do autu.

31

Stopeři Sportingu Lisabon uklidňují rozehrávku postupnou kombinací na vlastní polovině. Hráči Ajaxu jsou při napadání aktivní, ale nemohou se dostat k míči.

30

Po půlhodině hry se s míčem do velkého vápna dostal David Neres, ale zbytečně si míč pustil na levačku, kterou už nestačil zakončit.

29

Antony sprintoval za přihrávkou na pravou stranu hrací plochy, jenže pobídka byla o něco delší a proskákala do zámezí. Vhazovat bude Sporting.

28

Tabata je po vstřelení vyrovnávací branky Sportingu hodně aktivní a táhne ofenzivu portugalského mužstva. Jeho další průnik středem zastavil Schuurs.

27

Nuno Santos dostal přihrávku do blízkosti velkého vápna, přehodil si míč na pravačku a odcentroval. Jeho pobídka ale skončila na hlavě obránce.

26

Edson Álvarez vystoupil na polovinu Sportingu, kde si podle sudího pomohl nedovoleným zákrokem. Rozhodčí měl faul přímo před očima a nařídil rozehrávku pro Sporting.

25

Tabata prošel po levé straně do blízkosti velkého vápna, nicméně jeho následný centr skončil na noze vracejícího se stopera Ajaxu.

24

Další zajímavý útok domácího Ajaxu. Centr z levé strany vyslal do pokutového území David Neres, ale dobíhající Antony levačkou z voleje trefil Virginiu.

23

Tiago Tomás se dostal s míčem do pokutového území, kde si pěknou kličkou obhodil obránce a následnou přízemní střelou minul branku.

22

Je vyrovnáno! Hostující celek srovnává jako blesk z čistého nebe! Na centr z pravé strany si v pokutovém území naběhl NUNO SANTOS a levačkou ve skluzu poslal míč k tyči!

22

Manuel Ugarte se na polovině hřiště pěknou kličkou zbavil napadajícího soupeře, ale následně míč nepřenesl na spoluhráče. Defenziva Ajaxu si mohla oddechnout.

21

Daley Blind vhazoval na levé straně hrací plochy. Zkušený obránce Ajaxu našel Gravenbercha, kterého bez problémů uhlídat obránce Esgaio.

20

Perr Schuurs přenesl hru vysokým nákopem na pravou stranu, nicméně jeho pobídka skončila v zámezí. Vhazovat budou hráči portugalského Sportingu.

19

Haller sklepl na polovině hřiště míč pod sebe, kde měl rozběhnutého Nerese. Krajní hráč domácího celku ale narazil na dobře postaveného Neta.

18

Ryan Gravenberch poslal průnikovou přihrávku do pokutového území, kam spěchal Antony, ale hostující brankář Virginia vyrazil ven z branky a míč udržel v rukavicích.

17

Ryan Gravenberch poslal přihrávku na hranici velkého vápna, odkud následně vypálil Berghuis, ale jeho rána levačkou skončila vedle branky.

16

Haller napadal rozehrávku obránců Sportingu na jeho polovině. Obránce Neto si dal na domácího hráče pozor a odkopl míč do zámezí.

15

David Neres dostal přihrávku na levou stranu, dal si pozor na napadajícího soupeře a nakopl míč za obranu. Defenziva Sportingu volný míč získala pro sebe.

14

Ryan Gravenberch na polovině hřiště sklepl míč na levou stranu, nicméně následný centr směřující do velkého vápna se mu vůbec nepovedl.

13

Pasveer se snad poprvé v utkání musel zapojit do rozehrávky domácího Ajaxu. Jeho nákop směřoval na levou stranu, ale míč propadl do autu.

12

Gonçalo Esteves dostal přihrávku na hranici velkého vápna, ale včas proti němu vystoupil obránce v červenobílém dresu, který ránu zablokoval.

11

Haller se dokázal prosadit v každém ze šesti zápasů v základní skupině a dorovnal rekord Cristiana Ronalda.

10

Haller se pustil do hlavičkového souboje na polovině hřiště, ale hlavou prodloužil míč jen do míst, kde číhali stopeři Sportingu.

8

Domácí Ajax se dostává do vedení! K exekuci pokutového kopu se postavil SEBASTIEN HALLER a s přehledem poslal míč k tyči!

8

Penalta pro Ajax! Sudí zkoumal na videu zákrok v pokutovém území a přisoudil domácím penaltu!

8

Žlutou kartu dostává Daniel Braganca (Sporting Lisabon).

7

Antony si na polovině hřiště skvěle pokryl míč tělem a napadající Esgaio jej tvrdě atakoval. Sudí dává hostujícímu hráči najevo, že to příště bude karta.

6

Bruno Tabata nakopl míč na polovinu Ajaxu, jenže stoper Perr Schuurs míč udržel na kopačkách domácího celku. Ajax se ale vpřed dostává těžko.

5

Esteves vhazoval na levé straně, ale jeho pobídka byla příliš dlouhá a skončila v moci domácích stoperů. Hráči Ajaxu mohou rozjet další útok.

4

Perr Schuurs poslal z levé strany prudkou přihrávku na malé vápno, ale dobíhající Neres se k jeho pobídce nedostal. Defenziva Sportingu je v úvodu pozorná.

3

Matheus Reis poslal přihrávku na levou stranu, kde byl Inacio, jenže jeho průnik skončil u důrazného Davida Nerese.

2

Ryan Gravenberch si na polovině hřiště pokryl míč před Manuelem Ugartem, který jej zápasnickým chvatem poslal k zemi. Ajax bude rozehrávat.

1

Sporting obstaral výkop do prvního poločasu dnešního souboje. Ajax v dnešním duelu útočí na plný bodový zisk ze základní skupiny.

1

Oba týmy už jsou na hřišti. Ajax bude hrát v červeném, zatímco Sporting oblékne černou sadu.

AFC Ajax: Pasveer – Mazraoui, Schuurs, Lisandro Martínez, Blind (C) – E. Álvarez, S. Berghuis, Gravenberch – Antony, Haller, Neres.
Náhradníci: Gorter, A. Onana – Danilo, Daramy, Jensen, Klaassen, Labyad, Rensch, Tadić, Tagliafico, J. Timber, Taylor.

Sporting Lisabon: Virginia – Neto (C), Esgaio, Inácio – Esteves, Braganca, Ugarte, Reis – N. Santos, Tomás, Tabata.
Náhradníci: Adán, Paulo – Essugo, Marsa, Nunes, Paulinho, Nazinho, P. Gonçalves, Porro, Sarabia..

Vzájemný zápas

V úvodním vzájemném souboji zvítězil Ajax na půdě Sportingu vysoko 5:1. Haller se v tomto duelu trefil hned čtyřikrát.

AFC Ajax

Domácí Ajax je na tom ještě lépe. V pěti duelech získal maximální možný počet patnácti bodů a s přehledem slaví postup do jarní fáze z prvního místa. V nizozemské Eredivisie Ajax také kraluje a vede o bod před Feyenoordem. O víkendu doma porazil Willem II vysoko 5:0. V Lize mistrů navíc domácí útočník Haller nasázel už devět zápasů a spolu s Lewandowskim kraluje tabulce kanonýrů.

Sporting Lisabon předvedl v podzimní části Ligy mistrů vynikající formu a po pěti duelech má s devíti body na kontě jistý postup do jarní fáze prestižní soutěže. Za sebou dokonce nechal Borussiu Dortmund s Haalandem. Venku dokázal Sporting zvítězit na půdě tureckého Besiktase. Od porážky v Dortmundu na konci září navíc portugalský celek dvanáctkrát zvítězil. V posledním ligovém kole navíc uspěl na půdě Benficy a dostal se na druhé místo za vedoucí FC Porto.

Dobrý den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání Ligy mistrů mezi AFC Ajax a Sportingem Lisabon.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.