Držení míče: 73 % : 27 %.
Střely na branku: 8:0. Střely mimo: 11:2. Rohy: 7:2. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 13:8.

Ve druhém zápase této skupiny Juventus vyhrál v Petrohradu 1:0 a karty tak jsou do druhé poloviny rozdány naprosto jasně, Juventus vede skupinu beze ztráty bodu i bez inkasované branky, Chelsea je o tři body druhá, Petrohrad zaostává o další tři body a Malmö je s hrozivým skóre 0:11 poslední.

Na Stamford Bridge je dobojováno! Chelsea deklasovala Malmö 4:0, když měla hru podle očekávání jasně pod kontrolou a čtyřikrát se ji povedlo překonat oba brankáře Malmö, kteří se v poločase vystřídali. Ze dvou penalt skóroval Jorginho, další branky přidali Christensen a střídající Havertz.

Problémem pro Chelsea je zranění obou útočných hvězd Romela Lukaka a Tima Wernera, kteří nedohráli první poločas a dá se čekat, že nějakou dobu budou chybět.

Azpilicueta
66. min James
7 Kanté
Kanté
65. min Saúl
Jorginho
Chilwell
66. min Alonso
19 Mount
Mount
11 Werner
Werner
44. min Hudson-Odoi
9 Lukaku
Lukaku
23. min Havertz

Malmö FF(5-3-2)

27 Dahlin
Dahlin
46. min Diawara
Berget
83. min Moisander
Innocent
Christiansen
58. min Nalić
8 Peña
Peña
58. min Rakip
9 Čolak
Čolak
Birmančević
46. min Abubakari

Rozhodčí: Letexier – Mugnier, Rahmouni (vš. Francie)

90+4

Ve hře už se může pokračovat, Alonso z rohu nakonec centroval přímo před branku, kam si naskočil Saúl, hlavou však branku přestřelil.

90+3

S Diawarou to nevypadá úplně ideálně, Malmö už má navíc dostřídáno, ovšem v případě potřeby nějakého hráče do pole by se jednalo už jen o pár sekund, což ale Diawara nakonec asi zvládne.

90+3

Kvůli Diawarově ošetření se závěrečný hvizd ještě o něco oddálí, po navázání hry s ním však rozhodčí Letexier nebude moc otálet.

Chelsea bude ještě zahrávat rohový kop, Jorginho s Mountem jsou připraveni k rozehrávce nakrátko.

90+2

Kai Havertz se ještě jednou dral do pokutového území, z ostrého úhlu však nevyzrál na brankáře Diawaru, ten navíc bude muset být ošetřen.

90+1

Rozhodčí Francois Letexier oddaluje závěrečný hvizd o dvě nastavené minuty.

89

Tak i závěr zápasu se přeci jen dohraje za znovu sílícího deště.

88

Z velké dálky tak po přiťuknutí spoluhráčů zakončoval Antonio Rüdiger, jeho rána však prosvištěla výrazně mimo branku Ismaela Diawary.

87

Kai Havertz byl nedovoleně atakován Brorssonem při průniku k pokutovému území, následovat bude další volný kop a teď už je na hřišti Marcos Alonso, míč je však umístěn o něco dále než v předchozích případech.

86

Malmö se po zisku míče pokusilo založit rychlý brejk, Martin Olsson však proti dvojnásobné přesile neměl žádnou šanci dostat se k míči, Chelsea nadále jistě kontroluje hru.

84

Na Stamford Bridge už takřka přestalo pršet, z nebe padají už jen drobné kapky.

83

Střídání v týmu Malmö FF: ze hřiště odchází Jo Inge Berget, přichází Niklas Moisander.

82

Malmö bude naposledy střídat, z rozcvičovacího prostoru zamířil k lavičce zkušený obránce Niklas Moisander.

80

Alonsův roh přeletěl klubko hráčů naskakujících před Diawarou a dostal se k úplně volnému Mountovi, ten ale byl svojí šancí tak zaskočen, že svoji hlavičku nedokázal vtěsnat na branku!

80

Mountovu střílenou přihrávku před branku hosté srazili na rohový kop.

78

Chelsea se baví fotbalem, domácí znovu kombinují u pokutového území soupeře, který odehráním míče do zámezí alespoň trochu přerušil souhru obhájce trofeje.

76

James s Jorginhem předvedli parádní akci u rohu pokutového území, přetažený centr Jorginha pak vracel před branku Hudson-Odoi, Havertz se ale provinil nedovoleným zákrokem v souboji s brankářem Diawarou.

75

Alonso si u praporku vyměnil míč s Jorginhem, pak centroval netradičně pravačkou, hosté odkopli míč k brankáři Mendymu, jenž se ocitl až na středové čáře a dobře naladěně publikum jej vyzývalo ke střele, Mendy si na ni ale netroufl.

74

Reece James se mezi čtyřmi protihráči neúspěšně snažil proniknout před branku, obecenstvo mu však za snahu zatleskalo, navíc z toho bude rohový kop.

73

Při dlouhém nákopu Larssona za domácí obranu byl v jasném ofsajdu přistižen Antonio Čolak. V posledních minutách se Malmö přeci jen pouští trochu více do ofenzivy.

72

Malmö vybojovalo další standardní situaci na útočné polovině, s vysokým centrem Martina Olssona si však poradil Edouard Mendy.

71

Hudson-Odoi se snažil prostrčit míč do pokutového území na Alonsa, ten však, vědom si svého ofsajdového postavení, se nesnažil přihrávku nijak převzít.

69

Po Olssonově centru míč nebezpečně propadl před Abubakariho, ten však kolenem jen prodloužil balón k Mendymu.

69

Po faulu Jorginha na Innocenta teď budou mít hosté možnost standardní situace.

68

Malmö hraje s míčem na útočné polovině, ovšem jen stěží se dostává vůbec někam ke třiceti metrům od branky domácího celku.

66

Celé trojici hráčů se dostalo potlesku ve stoje od vyprodaného Stamford Bridge.

66

Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Ben Chilwell, přichází Marcos Alonso.

66

Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází César Azpilicueta, přichází Reece James.

65

Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází N'Golo Kanté, přichází Saúl.

64

Martin Olsson tentokrát přeběhl k opačnému rohovému praporku, po jeho centru se do odraženého míče opřel Eric Larsson, jeho rána bez přípravy ale proletěla vysoko nad Mendyho brankou.

63

Antonio Rüdiger odvrátil Olssonův centr na další roh.

63

Malmö vybojovalo svůj první rohový kop a pokusí se ohrozit branku Edouarda Mendyho.

62

Další nápor Chelsea! Ránu Calluma Hudsona-Odoie od rohu pokutového území Diawara vyrazil jen před sebe, Kanté pak z druhé vlny přestřelil branku Malmö.

60

Chelsea znovu hraje s míčem na útočné polovině a nadále dobývá defenzivu švédského celku.

58

Střídání v týmu Malmö FF: ze hřiště odchází Anders Bleg Christiansen, přichází Adi Nalić.

58

Střídání v týmu Malmö FF: ze hřiště odchází Sergio Peña, přichází Erdal Rakip.

57

Chelsea právě vstřelila branku!
JORGINHO s druhou penaltou naložil jako přes kopírák! Kopl ji snad do úplně stejného místa uprostřed branky, jeho druhý protivník v brance Diawara také skočil doleva a úplně zbytečně.

55

Žlutou kartu dostává Eric Larsson (Malmö FF).

55

Domácí znovu rozebrali defenzivu soupeře, Rüdiger se na útočném výletu dostal až před Diawaru, kde byl faulován Larssonem a rozhodčí Letexier podruhé nařizuje proti Malmö pokutový kop!

55

Druhá penalta pro Chelsea!

54

Mason Mount z volného kopu trefil jen zeď.

53

N'Golo Kanté byl pří dravém průniku k pokutovému území podražen zezadu Christiansenem, ten dostává žlutou kartu, navíc tu bude velmi nebezpečný volný kop pro Chelsea.

51

Při další akci Chelsea Mount prudce centroval z pravé strany, naskakující Havertz před branku na míč nedosáhl.

50

Silný déšť ani přes přestávku neustal, stále tak trávník skrápí provazce vody.

48

Náhradu za Lukaka s Wernerem Chelsea samozřejmě nemá vůbec špatnou! Callum Hudson-Odoi rozjel útok do otevřené obrany, potáhl míč z hloubi vlastní poloviny až k soupeřově pokutovému území, do něj vysunul KAIE HAVERTZE, jenž přehodil Diawaru a o tyč nasměroval míč do sítě!

46

Střídání v týmu Malmö FF: ze hřiště odchází Veljko Birmančević, přichází Malik Abubakari.

46

Střídání v týmu Malmö FF: ze hřiště odchází Johan Dahlin, přichází Ismael Diawara.

46

Johan Dahlin skutečně nevyběhl ze šatny zpět na trávník, uvidíme tedy nového muže v hostující brance.

Do pole přijde také Malik Abubakari.

Malmö bude možná střídat brankáře, u střídačky se totiž vysvléká do dresu Ismael Diawara.

Chelsea po prvním poločase vede nad Malmö 2:0, když měla i celou řadu dalších šancí a průběh zápasu zatím jasně kontroluje. O branky se už během úvodní dvacetiminutovky postarali Andreas Christensen a z penalty Jorginho.

Blues však přišli o dvě útočné hvězdy, Romelu Lukaku i Timo Werner nedohráli poločas kvůli zranění a jejich start v nadcházejících zápasech je velmi nejistý.

45+3

45+3

Bránící Jo Inge Berget dokázal vytlačit Chilwella s míčem do zámezí, což kvitoval nedaleko stojící kotel hostujících fanoušků.

45+2

První polovina nastaveného času se celá odehrála pod taktovkou Chelsea, ta však kombinuje převážně ve středu hřiště.

45+1

Rozhodčí Letexier k úvodním pětačtyřiceti minutám přidává tři nastavené.

45

V samém závěru řádné hrací doby se k další střele dostal Kai Havertz, levačkou zpoza pokutového území však výrazně minul branku.

44

Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Timo Werner, přichází Callum Hudson-Odoi.

44

Ani Timo Werner nebude schopen zápas dohrát kvůli zranění zřejmě zadního stehenního svalu, vystřídá jej Callum Hudson-Odoi.

43

Z rohu už Chelsea nijak nezahrozilo, mezitím se z toho deště stal pořádný liják.

41

Další nepříjemnost pro Chelsea, před brankou zůstal sedět Timo Werner, jenž bude muset být ošetřen.

41

N'Golo Kanté se uvolnil na útočné polovině, pak vysunul před branku Havertze, toho v obrovské šanci vychytal Dahlin!

39

Timo Werner si našel palebnou pozici, ze střední vzdálenosti mu však stačil strčit nohu do střely bránící Franz Brorsson.

38

Kai Havertz si po pádu před pokutovým územím soupeře marně říkal o faul, vysoká aktivita Chelsea však trvá.

37

Fanoušci Malmö si z nepříznivého vývoje zápasu nic nedělají a neustále hlasitě podporují svůj celek.

37

Antonio Rüdiger dostal příliš prudkou přihrávku k postranní čáře, míč na mokrém terénu navíc nabral rychlý odskok a zamířil do zámezí.

36

Trávník na Stamford Bridge začal skrápět poměrně výrazný déšť, na aktivitě Chelsea to ale nijak neubírá.

35

Po Chilwellově rohu se do zakončení nedostal Azpilicueta, pak ještě vytvořil skrumáž před Dahlinem svým centrem Werner, hosté se ale ubránili.

34

Převaha Chelsea je čím dál větší, domácí budou zahrávat další rohový kop.

33

Do další tutovky se dostal Havertz, jehož v pokutovém území našel Jorginho, Havertz si ale nepřišel na hostujícího brankáře Dahlina, navíc mu byl máván těsný ofsajd.

32

Po další pohledné souhře domácích Kanté připravil palebný prostor pro Chilwella, jenž tentokrát střílel svoji slabší pravačkou přímo do brankáře Dahlina.

30

Na branku Malmö se nadále valí jeden útok za druhým, do přetaženého centru Mounta se akrobaticky pokusil položit Chilwell, extrémně těžkým kopem však branku soupeře přestřelil.

29

Po rozehrávce nakrátko Jorginho posunul míč do pokutového území Mountovi, ten se jej snažil prodloužit před branku, hosté však odkopli balón do bezpečí.

28

Po přihrávce Azpilicuety se patičkou snažil zakončovat Timo Werner, byl však pokryt hostujícími zadáky, kteří srazili míč na rohový kop.

27

Poprvé zahrozilo také Malmö, Antonio Čolak si našel zajímavou pozici v pokutovém území Chelsea, branku však vysoko přestřelil, čímž udělal radost kotli domácích příznivců.

26

Na střelecké pokusy je to 5:0 pro Chelsea, na bránu podle statistiků 2:0, ti tečovanou střelu Lukaka, kterou zpod břevna vytáhl Dahlin, nezapočítali jako střelu na bránu.

25

Chelsea už znovu hraje s míčem na útočné polovině a hledá další skuliny v obraně obrovského outsidera.

23

Romelu Lukaku přeci jen není schopen pokračovat a ještě před navázáním hry hostující rozehrávkou ze středového kruhu je střídán Kaiem Havertzem.

23

Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Romelu Lukaku, přichází Kai Havertz.

21

JORGINHO s velkým přehledem kopl penaltu přímo do středu branky, Johan Dahlin spadl doleva a neměl nejmenší šanci zasáhnout!

21

Tak Lukaku dokonce zůstává na hřišti a bude sledovat Jorginhovu penaltu.

20

Za potlesku obecenstva Lukaku pozvolným krokem kulhá za postranní čáru. To by byla obrovská rána pro Chelsea, pokud by o svoji elitní hvězdu měla přijít.

19

Lars Nielsen za svůj zákrok dostal žlutou kartu.

19

Lukaku však byl Nielsenem nešetrně zasažen a musí být ošetřen.

18

Teď už se ale Chelsea penalty dočkala! Romelu Lukaku se v pokutovém území šikovně zbavil bránícího Nielsena, jenž jej pak srazil zezadu a tady o penaltě nemůže být žádný pochyb!

17

Kanté potáhl míč po útočné polovině, pak jej posunul do pokutového území Wernerovi, ten se ale mezi třemi protihráči nedokázal protlačit ke střeleckému zakončení.

16

Jorginho byl po průniku do pokutového území sražen před branku, domácí se ale marně dožadovali odpískání pokutového kopu.

14

Jelikož na trávníku není Marcos Alonso, jenž se běžně ujímá těchto standardních situací ideálních pro leváky, tak to vyzkoušel pravák Mount, vysoko však přestřelil branku švédského mistra.

13

N'Golo Kanté byl faulován v blízkosti pokutového území Malmö, to bude velmi nebezpečný volný kop ve prospěch Chelsea.

13

Lukakův centr ke vzdálenější tyči směřoval do prostoru, kde nebyl nikdo z jeho spoluhráčů, Chelsea se ale brzy zase ujala míče.

11

Antonio Rüdiger pobavil obecenstvo parádní kličkou proti Čolakovi, pak ale svoji snahu zazdil nepřesnou přihrávkou.

9

Chelsea se ujímá vedení! Z rohu se domácí ještě neprosadili, pak ale vrátil míč do pokutového území Jorginho a ANDREAS CHRISTENSEN se trefil z voleje!

9

Chelsea rozjela další nebezpečnou akci, k odraženému míči se dostal Romelu Lukaku, jehož střelu Larsson nešťastně tečoval směrem pod břevno vlastní branky, Dahlin ale stačil balón vytáhnout na roh!

8

Birmančević se teď objevil nalevo, tam se však k centru nedostal a bude se jen kopat od domácí branky.

6

Sergio Peňa nákopem po pravé straně uvolnil Veljka Birmančeviće, ten nakopl vysoký míč k hranici pokutového území, hosté už se pak do zakončení nedostali.

5

První obrovská tutovka! Romelu Lukaku se uvolnil na pravé straně pokutového území, pak přihrál před branku, kde Timo Werner ze dvou metrů levačkou neuvěřitelně minul zařízení! Lukakovi pak byl máván ofsajd, ten by se však v případě branky ještě posuzoval u videa, neboť šlo o těsnou situaci.

4

Malmö se poprvé usadilo n polovině Chelsea, po pár sekundách však o míč přišlo.

3

Na načechraný centr Jorginha si před branku naskočil Ben Chilwell, střelec rozhodující branky ze sobotního zápasu na Brentfordu však v tísni hlavou přestřelil branku.

3

Dlouhý nákop Thiaga Silvy před Wernerem uklidil do zámezí bránící Eric Larsson.

2

Po povedené souhře domácích ve středu hřiště mířil dopředu Kanté, před pokutovým územím mu ale hosté stačili míč ukopnout.

1

Úvodního výkopu se ujali hosté ze severu Evropy a je rozehráno!

1

Fotbalisté už jsou na trávníku, čeká nás hymna Ligy mistrů.

Sestava Chelsea odpovídá potřebě dneska nutně uspět, navíc kromě povinných tří bodů určitě budou hrát svěřenci Thomase Tuchela i na dobré skóre, můžeme se tak těšit na ofenzivní podívanou.

Zatímco fotbalisté už z rozcvičky zamířili zpět do útrob stadiónu, tak tribuny se pomalu zaplňují. Jako obvykle tu dnes bude beznadějně vyprodáno, po lístcích se jen zaprášilo.

Na trávník Stamford Bridge už k rozcvičce vyběhly oba celky, do úvodního výkopu zbývá 35 minut.

Chelsea FC: E. Mendy – Christensen, Silva, Rüdiger – Azpilicueta (C), Kanté, Jorginho, Chilwell – Mount, Werner – R. Lukaku.
Náhradníci: Bettinelli, Arrizabalaga – M. Alonso, Kovačić, Loftus-Cheek, Saúl, T. Chalobah, Barkley, Zíjáš, Havertz, Hudson-Odoi, R. James.

Malmö FF: Dahlin – Larsson, M. Olsson, Brorsson, Nielsen, Berget – Innocent, Christiansen (C), Peña – Čolak, Birmančević.
Náhradníci: Ellborg, Diawara – N. Moisander, Rakip, Abubakari, Nalić, Eile, Gwargis, Björkqvist.

Rozhodčí: Letexier – Mugnier, Rahmouni (vš. Francie).

Malmö FF

Zatímco Chelsea měla samozřejmě jistý postup do základní skupiny Ligy mistrů, tak Malmö muselo v létě projít hned přes čtyři předkola, což však zvládlo na výbornou a postupně si poradilo s Rigou, HJK Helsinky, Rangers FC i Ludogorcem Razgrad.

Ve skupině už to ale stěží vyjde na lepší než poslední místo, neboť Malmö dosud prohrálo 0:3 doma s Juventusem a 0:4 v Petrohradu, což s vyhlídkou dvojzápasu s Chelsea už je více než kritické.

Švédská liga se hraje systémem jaro-podzim a po 23 kolech z třiceti je Malmö sice v čele soutěže, ovšem ve velmi vyrovnané špičce má jen dvoubodový náskok na čtvrté místo.

Chelsea FC

Chelsea obhajuje titul loňských šampionů Ligy mistrů, navíc v létě výrazně posílila, když se po letech vrátila belgická hvězda Romelu Lukaku.

S ním Blues po osmi kolech vedou Premier League o bod před Liverpoolem a další bod před Manchesterem City. Svůj poslední zápas Chelsea odehrála v sobotu, kdy díky štěstí i skvělému výkonu brankáře Mendyho zvládla londýnské derby na hřišti nováčka z Brentfordu 1:0.

Právě 1:0 skončily i oba dosavadní zápasy Tuchelova týmu v Lize mistrů, nejdříve Chelsea zde na Stamford Bridge porazila Zenit Petrohrad, pak stejným výsledkem prohrála v Turíně s Juventusem.

Hezký večer živě ze Stamford Bridge, kde se v rámci třetího kola skupiny H Ligy mistrů střetne Chelsea se švédským Malmö a půjde o důležitý zápas, neboť Chelsea musí dohánět manko z prohry na Juventusu a proti obrovskému outsiderovi nutně potřebuje vyhrát.