Držení míče: 43 % : 57 %.
Střely na branku: 4:10. Střely mimo: 1:7. Rohy: 4:6. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 7:2.

Tak a je tu konec. To si může Šachtar oddechnout. Po docela vyrovnaném prvním poločasu přišla druhá část hry, ve které bílý balet neskutečně dominoval. Už za prvních jedenáct minut druhé půle vstřelil Vinícius Júnior dvě branky, navíc v rozmezí pěti minut. Následně se přidal ještě Rodrygo a debakl Šachtaru dokončil v nastaveném čase Benzema.

Ismaily
74. min Kornijenko
7 Maycon
Maycon
21 Patrick
Patrick
79. min Stěpaněnko
14 Tetê
Tetê
46. min Marlos
Pedrinho
19 Solomon
Solomon
46. min Antônio
Fernando
74. min Mudryk

Real Madrid CFReal Madrid CF(4-3-3 )

Courtois
Vázquez
Militao
87. min Vallejo
4 Alaba
Alaba
23 Mendy
Mendy
69. min Marcelo
10 Modrić
Modrić
79. min Camavinga
Casemiro
8 Kroos
Kroos
78. min Valverde
21 Rodrygo
Rodrygo
79. min Asensio

90+1

Pátá! Real Madrid nasázel soupeři "bura". Velkou zásluhu na této brance má Asensio, jenž ladným centrem přes obranu našel úplně volného KARIMA BENZEMU. Ten už se jen otočil a poslal míč za Trubina. Asistence: Marco Asensio.

90

Sudí nastaví ještě pět minutek nad rámec základní hrací dobry.

89

Jeden z domácích skluzem sebral nejen míč, ale i Camavingu. Nebylo to ale s nedovoleným zákrokem, takže Šachtar může ještě pokračovat do útoku.

88

Real Madrid v posledních minutách základní hrací doby drží míč na kopačkách na obranné části hřiště. Hráči si mezi sebou přihrávají skoro ve vlastním vápně.

87

Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Éder Militao, přichází Jesús Vallejo.

86

Úplně mimo hru se do souboje dostali Michailo Mudryk a jeden z hráčů Realu. Domácí fotbalista do soupeře nešetrně zajel, ale faul se nakonec žlutou kartou trestat nebude.

85

Camavinga si na středu parádně zpoza zad přehodil míč před sebe. Chyběly centimetry a mohl by jít do šance sám na gólmana.

84

Vinícius tentokrát svého spoluhráče zkusil ve vápně najít. Obrana Šachtaru Doněck ale jednoduše sebrala vzdušný centr, vyslaný z jeho kopačky.

83

Benzema dostal dlouhý pas na pravé křídlo. Do tandemu mu nabíhal Vinícius, který ovšem přihrávku na úroveň penaltového puntíku nezpracoval a velkou šanci zahodil.

82

Bílý balet sehrál u postranní čáry krásné bago. Fotbalista Šachtaru neměl uprostřed trojúhelníku vůbec šanci odebrat míč.

80

Real Madrid už také zpomalil tempo, přestože na hřiště v posledních minutách poslal několik nových sil. Spíš ale přihrává v obraně a čeká, až se hra na nějakém místě otevře.

79

Střídání v týmu FK Šachtar Doněck: ze hřiště odchází Alan Patrick, přichází Taras Stěpaněnko.

79

Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Luka Modrić, přichází Eduardo Camavinga.
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Rodrygo, přichází Marco Asensio.

78

Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Toni Kroos, přichází Federico Valverde.

77

Šachtar už stagnuje. Má příležitosti, ovšem hráči už neběhají, nehlídají si dlouhé přihrávky do šancí a a na gól to prostě moc nevypadá.

74

Střídání v týmu FK Šachtar Doněck: ze hřiště odchází Ismaily, přichází Viktor Kornijenko.

74

Střídání v týmu FK Šachtar Doněck: ze hřiště odchází Fernando, přichází Michajlo Mudryk.

74

Karim Benzema obdržel dobrý pas do vápna, který dokazoval i přes výskok nohou výtečně zpracovat. Následně ale jeho rána byla okamžitě zablokována hradbou těl soupeře.

73

Vinícius Júnior se snažil oklamat Doda na levé straně, ale to se mu nepovedlo. Šachtar získaný míč jen odevzdal co nejdále od branky.

71

Benzema se prodral skrze dva hráče až do vápna. Tam nakonec i vystřelil, ovšem jeho rána byla parádně odepřena domácím gólmanem, který sice dnes čtyřikrát inkasoval, ale několika gólům už i zabránil.

70

Sedmdesát minut hry je za námi. Skóre mluví jednoznačně pro Real Madrid. Ten na hřišti opravdu dominuje.

69

Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Ferland Mendy, přichází Marcelo.

68

Marlos se dostal před soupeřova gólmana, ale střílel ve výskoku a jeho střelu si Courtois spíše zpracoval, než aby předvedl nějaký fantastický zákrok.

65

Tady už to zavání debaklem! Vinícius protáhl míč po levé straně a parádně ho naservíroval boční přihrávkou k penaltovému puntíku, kde se nacházel RODRYGO. Ten nastavil placírku a míč tečoval přímo pod víko Trubinovy branky. Asistence: Vinícius Júnior.

64

Dobrá kolmice do šestnáctky mířila na Pedrinha. Ten okamžitě pálil, z první. Jeho míč ale proskákal těsně kolem pravé tyče domácí branky.

63

Pedrinho se prezentoval skvělou střelou z hranice pokutového území. Jeho nadějnou střelu však odepřel hostující obránce skvělým skokem do trajektorie míče.

62

Alan Patrick poslal míč do centra dění v malém vápně. Tam si ho ale rychle do svého držení stáhnul hostující gólman Thibaut Courtois.

61

Tohle je parádní pasáž hry pro Ismailyho. Ten tvoří hru a vytváří jednu dobrou příležitost pro svůj tým za druhou. Tentokrát po střele domácích míč skončil za brankovou vnější čarou.

60

Ismaily se prezentoval velmi dobrým centrem do šestnáctky. jeho spoluhráč si ale ani nevyskočil do vzdušného souboje a akce tak skončila neúspěchem.

59

Pedrinho se dostal do pokutového území, kde se chtěl ještě utrhnout obraně, což se mu ale nepovedlo a po dobrém obranném zákroku byl zastaven.

56

Neskutečný VINÍCIUS JÚNIOR! Ten prošel obranou soupeře opravdu jako horký nůž máslem! Z levé strany se dostal až do malého vápna, kde oklamal i gólmana a míč technicky dokonale umístil pod břevno. V rychlém sledu si tak připsal druhou branku.

55

V dobré pozic se octl Fernando! Ve vápně se proháčkoval mezi několika hráči a nakonec jeho míč musel zastavit až Courtois.

54

Rodrygo se snažil technickými finesy dostat až k brankáři, ale moc mu to nevyšlo. Jednoho soupeře sice obešel, druhý mu už ale míč sebral.

53

Ismaily se snažil soupeře přechytračit u lajny, ale soupeř na něj parádně vyzrál a zabrzdil jeho postup směrem k brance.

51

Real Madrid už vede o dvě branky! Tohle byla opravdu paráda. Kombinace po ose Benzema – Modrić skončila až u úplně volného VINÍCIUSE JÚNIORA, který už jednoduše překonal domácího gólmana Trubina. Asistence: Luka Modrić.

50

Marlos se snažil po levé straně kolem lajny protáhnout do útoku. Nakonec ho ale zastavil Kroos, který o něj ještě míč otřel tak, že vybojoval aut.

49

Casemiro je zpět a už ani nekulhá. Nyní navíc parádně od míče odstavil Pedrinha a rychle přeposlal míč na svého spoluhráče.

48

Casemiro je nyní ošetřován. Jeho kotník by měl být v pořádku, ale lékaři ho raději prohlídnou a ošetří. Zranění v oblasti kotníku se nemůžou brát na lehkou váhu.

47

Tak toto bylo hodně rychlé. Marcos Antônio (FK Šachtar Doněck) minutu po vstupu na trávník obdržel žlutou kartu. Zezadu přišlápl Casemira.

46

Střídání v týmu FK Šachtar Doněck: ze hřiště odchází Tetê, přichází Marlos.
Střídání v týmu FK Šachtar Doněck: ze hřiště odchází Manor Solomon, přichází Marcos Antônio.

46

První poločas je za námi. Real Madrid se dostal velmi šťastně do vedení, když domácí kapitán poslal nešťastně míč do vlastní branky. |Hlavně v druhé půlce první části byl Real dominantní a po gólu se na dlouho zabydlel na útočné polovině u vápna, kde si vypracoval několik šancí. Vše je ale otevřené.

45

44

Ismaily si připsal veledůležitý blok, když nastavil nohu do trajektorie centru Vázqueze. Míč zapadl do autu, který si ještě Real hodí a pak už pravděpodobně poločas skončí.

43

Další rohový kop Toniho Kroose už tak úspěšně nedopadl. Míč si našli domácí a okamžitě ho vyvezli až za polovinu. Na chvíli tak mají oddych, protože se ze spáru Realu nemohli dlouhé minuty vymanit.

42

Karim Benzema si našel míč, který do ohně poslal Toni Kroos od rohového praporku. Následně vypálil do dolní části branky, ale Trubin reflexivně zasáhl a míč vyrazil.

41

Vinicius Júnior dostal pas do šestnáctky, kde udělal pár kroků a nakonec vypálil. Jeho míč ale srazil jeden z domácích fotbalistů jen na rohový kop.

40

Rodrygo si našel prostor a vyběhl pro průnikovou kolmici za obranu. Jeho následná střela ale letěla úplně mimo branku.

39

Po vstřelené brance se bílý balet pořádně rozjel. Přišla střela, kterou Trubin vyrazil a následný Rodrygův pokus, který letěl kousek nad branku.

37

Real Madrid se ujímá vedení! Gól ale nepadl z kopačky nikoho ze španělského týmu. Po centru Vázqueze míč velmi nešťastně lobem přes gólmana do své branky poslal SERHIJ KRYVCOV. Asistence: Lucas Vázquez.

36

Velmi dobrou akci vymyslel Real. Provedení ale už nebylo tak dobré. Casemiro přihrál vzduchem na špičku vápna, kde ale jeho spoluhráč nezpracoval.

35

Benzema ve velkém vápně přenechal míč Rodrygovi. Ten ale se střelou přespříliš otálel, až ho nakonec doběhl soupeř a o míč ho obral.

34

Benzema a Rodrygo se rozběhli k rozehrávajícímu Trubinovi. Čím blíže něho ale byli, tím více ztráceli rychlost a nakonec ho nechali docela pohodlně rozehrát.

32

Je za námi první půlhodinka hry. Zatím stále bez branek. Držení míče už se srovnalo. Real už ale vypálil sedmkrát, z čehož tři střely mířily na branku. Šachtar pouze jednou mimo.

31

Toni Kroos se neostýchal vypálit. Jeho rána z poloviny hřiště nakonec skončila parádním zákrokem brankáře domácího celku Trubina.

30

Alan Patrick zbystřil volného Solomona a poslal mu parádní průnikovku z obranu. Jeho spoluhráč ale neměl dostatečnou rychlost a tak velká akce zůstala nevyužita.

29

Domácí získali míč na středu, ale stáhli si ho do obrany. Tam si už několik desítek sekund jen přihrávají. Obrana zatím funguje, ale směrem dopředu se Ukrajincům moc nedaří.

27

Kroos předal ve středu hřiště Alabovi. Ten se snažil rozehrát na křídlo, místo toho ale míč přihrál soupeři a ještě upadl. Šachtar rychle rozehrál do protiútoku.

26

Lucas Vázquez "brousí lajnu", jako by měl na zádech motor. Jeho sprinty jsou neuvěřitelné. nyní ale zbytečně zahodil míč.

25

Rodrygo parádně zpracoval balon na pravém křídle. Následně chtěl do vápna, ale jeden ze soupeřů mu míč odkopl. Aut pro bílý balet.

24

David Alaba se prezentoval centrem do pokutového území, který ale brankář Trubin velmi jednoduše sebral přímo ze vzduchu. Následně ho rychle rozehrál.

22

Solomon protáhl míč kolem vnější brankové čáry po levé straně až do vápna. Před prázdnou brankou situaci zachránil Mendy, ale nakonec se stejně jednalo ofsajd.

21

Dvacet minut je za námi. Na hřišti to zatím vypadá otevřeně. Šachtar má převahu, co se týče hry s míčem, ale ještě nevystřelil na branku. to už naopak Real stihl dvakrát.

20

Casemiro se dostal k odraženému míči, který nakonec po zásahu jednoho z obránců Šachtaru zapadl do zámezí.

19

Viniciusova přihrávka, nebo spíše pozemní centr z levého křídla, byl katastrofální. Míč nasměroval na kopačky nejbližšího soupeře a navíc do prostoru, kde žádný z jeho spoluhráčů ani nebyl.

18

Solomon se snažil prostrčit míč do pokutového území na Ismailyho. Do trajektorie se ale vložil Kroos, který se stáhl pomoct do obrany a zachytil herní pomůcku.

17

Míč se po ose Marlon – Ismaily – Solomon posunul až k Fernandovi do vápna. Toho ale obléhalo příliš mnoho hráčů soupeře a tak nakonec nedokázal vypálit.

16

Benzema si ve vápně vyskočil do hlavičkového souboje, ale míč, letící od rohového praporku, zachytit nedokázal. Šachtar se snažil o rychlý protiútok, což mu ale nakonec nevyšlo.

15

Rodrygo se na pravém křídle několika technickými finesy snažil oklamat Marlona. Ten se ale vůbec nenechal nachytat a pozemní centr nakonec parádně zablokoval.

14

První rohový kop večera si na starost vzal po Dodově teči míče za vnější brankovou čáru Vázquez. Ten ho ale nedokázal nasměrovat na některého ze spoluhráčů.

13

Carlo Ancelotti zatím nevypadá, že by byl se hrou svého týmu zrovna spokojen. Je pravda, že držení míče Realu je stále pouze pod 35%.

12

Lucas Vázquez poslal načechraný centr do šestnáctky. Jeden z domácích hráčů ale míč na hranici malého vápna odhlavičkoval do bezpečné pozice.

11

Maycon má na svědomí první střelu domácího týmu. Spíše to byl tedy takový střílený centr. Míč se nebezpečně vznesl k břevnu, ale branku nakonec přeletěl.

10

Po deseti minutách tady máme stále bezbrankový stav. Lépe zatím hraje určitě španělský gigant, který už si připsal tři střelecké pokusy. Šachtar se ke střele ještě nedostal, přestože jeho držení míče je přes 70%.

9

Dodo sprintoval podél autové čáry, ale na pravé straně došel jen ke středové půlící čáře. Nakonec z toho byla jen laciná ztráta míče.

8

Vinicius Júnior se dostal do vápna, kde následně poslal skrytou střelu. Trubin se skokem lehl k zemi a míč docela jednoduše vytáhl.

7

Mendy se snažil soupeře technicky oklamat. Místo toho ho ale jen trefil míčem. Vybojoval vlastně ale aspoň autové vhazování.

6

Courtoisův nepřesný výkon zachytil u pravé lajny Maycon. Ten ale jen zahrál do obrany, protože se k němu rychle stahovalo několik soupeřů.

5

Real Madrid se poprvé v zápase dostal do střelecké pozice. Míč do vápna navedl Benzema, který ho ale nakonec urychlenou střelou poslal vedle pravé tyče.

4

Už už to vypadalo, že si Tete a Maycon na pravé straně vypracují nějakou šanci. Rychle postupovali po lajně, ale nakonec s míčem až do vápna nedošli.

3

Modrić ztratil míč veprostřed hřiště. Sebral ho Kryvcov, který s ním ale jen zaběhl do obrany. Šachtar si nyní kope na vlastní polovině.

2

První poločas je v plném proudu. Šachtar Doněck měl k dispozici úvodní výkop. Dnes nastupuje v oranžových dresech. To Real Madrid zvolil klasickou bílou variantu.

1

FK Šachtar Doněck: Trubin – Dodô, Marlon, Kryvcov, Ismaily – Maycon, Patrick – Tetê, Pedrinho, Solomon – Fernando.
Náhradníci: Pjatov – Antônio, Bondar, Dentinho, Konoplja, Kornijenko, Marlos, Mudryk, Sikan, Stěpaněnko, Sudakov, Vitão.

Real Madrid CF: Courtois – L. Vázquez, Militao, Alaba, F. Mendy – Modrić, Casemiro, Kroos – Rodrygo, Benzema, Vinícius Júnior.
Náhradníci: López, Lunin – Asensio, Blanco, Camavinga, M. Díaz, Nacho Fernández, Gutiérrez, Marcelo, J. Vallejo, Valverde.

Rozhodčí: S. Jovanović (Srbsko).

REAL MADRID CF

Real Madrid taky není v Lize mistrů v optimálním rozpoložení. Za dva zápasy získal tři body, když vstřelil dvě branky a dvě taky inkasoval. V minulém kole ale fatálně podlehl v duelu s outsiderem Tiraspolem, který nyní vede skupinu. V La lize je Madrid na druhém místě za Realem Sociedad.

Forma (LM): P – V

Poslední zápasy (LM):
Real Madrid – Tiraspol 1:2
Inter – Real Madrid 0:1

FK ŠACHTAR DONĚCK

Šachtaru se zatím v Lize mistrů nedaří. Po dvou kolech je s jedním bodem až na posledním místě. Zatím nevstřelil ani jeden gól, ale dva inkasoval. V posledním zápase zaznamenal bezbrankovou remízu s Interem Milán. Ve své lize má ale Šachtar dobrou formu. Z posledních pěti zápasů vyhrál čtyři a jednou remizoval. Zatím se nachází na druhém místě za Dynamem Záhřeb.

Forma (LM): R – P – x – x – x

Šachtar – Inter 0:0
Tiraspol – Šachtar 2:0