On-line přenos je u konce. Děkujeme za pozornost.

Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 7:4. Střely mimo: 4:6. Rohy: 7:4. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 13:10.

Také druhý poločas přinesl po gólu na obou stranách, znovu se nálada na hřišti pořádně prolévala. Nejprve tempo utkání diktovali zejména domácí, jejichž převahu v 73. minutě zužitkoval střídající Arnaut Danjuma. Definitivní tečka za příběhem utkání byla ale daleko před námi. O deset minut později z náhodné akce srovnal Robin Gosens, jenže následné vyloučení Coquelina po druhé žluté kartě dostalo do náporu hosty z Atalanty. Poslední slovo přesto patřilo Villarrealu. Pau Francisco Torres závěrečnou hlavičkou málem přisoudil tři body na stranu Španělů, ale Juan Musso byl dnes proti zakončením ze vzduchu enormně odolný. Skvělým zákrokem uhájil remízu 2:2.

Ve dřívěji rozehraném zápase Manchester United nečekaně klopýtl s Young Boys Bern (1:2). Švýcarský klub tak překvapivě vede skupinu F, kdežto Atalanta se s Villarrealem dělí o druhý flek.

Pedraza
87. min Gaspar
21 Pino
Pino
72. min Moreno
6 Capoue
Capoue
60. min Coquelin
5 Parejo
Parejo
Trigueros
60. min Gómez
Moreno
16 Dia
Dia
60. min Danjuma

Djimsiti
61. min Demiral
Zappacosta
15 de Roon
de Roon
70. min Koopmeiners
11 Freuler
Freuler
8 Gosens
Gosens
Malinovskyj
70. min Pašalić
32 Pessina
Pessina
79. min Mirančuk
91 Zapata
Zapata
70. min Iličić

Rozhodčí: Turpin (FRA) – Danos (FRA), Gringore (FRA)

90+3

Opět svůj tým zachraňuje Juan Musso! Domácí se mohli vykoupit, ale hlavička Torrese skončila na ruce brankáře Atalanty. Po dalším rohu zní závěrečný hvizd.

90+3

Ke střele se nečekaně dostal Gerard Moreno. Domácí disponují rohem, poslední šance zápasu tak bude zřejmě patřit právě jim.

90+2

Další akci znovu vedl Josip Iličić, ale do cesty se mu postavil Pau Francisco Torres. Domácí se snaží ubránit jeden bod.

90+1

Pokus z dílny Josého Luise Palomina se ani nedá považovat za regulérní střelu. Gerónimo Rulli se po míči vrhnul spíše proto, aby našetřil další čas a Villarreal v oslabení uhájil alespoň remízu.

90+1

A už je všechno nad slunce jasné. Oba týmy budou v zápolení pokračovat ještě 180 vteřin.

90

Hosté si nyní vůbec nerozuměli. Remo Freuler nezpracoval balon, protože za sebou tušil parťáka, ten se ovšem nacházel o několik metrů dále. Blíží se nastavený čas.

89

Střelu Josipa Iličiće do rukavic schoval Gerónimo Rulli. Tady nešlo o žádný extra složitý zásah.

88

Povalení Danjumy sudí přehlédnul a Atalanta se může dále pokoušet využít „přesilovku“.

87

Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Alfonso Pedraza, přichází Mario Gaspar.

84

Jestli jsme před několika minutami hovořili o probuzení z noční můry, Villarreal znovu upadá do hororového spánku. Za zcela naivní zákrok dostává druhou žlutou Francis Coquelin. Je z toho logicky červená a záložník Villarrealu musí do kabiny.

83

Bergamo právě vstřelilo branku!
Z jednoho nevydařeného odkopu je tu rázem srovnání. Z ničeho nic udeřila Atalanta. Josip Iličić poslal balon do ohně a Alexej Mirančuk lehkým dotekem pravděpodobně bez sebemenšího záměru připravil pozici pro ROBINA GOSENSE. Ten už se ze středu pokutového území nemohl mýlit a tímto bleskem z čistého nebe srovnává na 2:2. Asistence: Alexej Mirančuk.

81

S míčem sice odvážně, ale poměrně zbrkle a neomaleně postupoval Alberto Moreno. Přišla také zákonitá ztráta.

80

Až na tribunu posla balon pro jistotu Francis Coquelin. Nyní už není proč riskovat, tři body z tohoto utkání by se určitě šikly.

79

Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Matteo Pessina, přichází Alexej Mirančuk.

78

Na hřišti už je i druhý z Morenů, Alberto. Ve spolupráci s Danjumou vymyslel centr na svého jmenovce, ale Gerard Moreno dnes gól hlavou asi jednoduše nesmí dát. Třetí velká šance ze vzduchu a zakončení vedle.

77

Rozhodčí už popohání Juana Foytha, aby autové vhazování obstaral rychleji. Je jasné, na kom nyní visí břemeno v podobě zdržování hry.

76

Zákrok za žlutou kartu předvedl na půlce Francis Coquelin. Pokud ale jeho týmu pomůže ubránit hubený náskok, zlobit se asi nebude.

73

Villarreal právě vstřelil branku!
První akce domácím ještě nevyšla a Gerard Moreno už zklamaně rozhazoval rukama. Jenže Dani Parejo se nevzdal a velká část tohoto gólu jde právě za ním. Remo Freuler se jeho přítomnosti vyloženě zalekl, odražený míč lehce prodloužil Gerard Moreno a ARNAUT DANJUMA parádním zakončením z první dává svůj úvodní gól v Lize mistrů. Villarreal se dokázal probudit z noční můry a otáčí stav tohoto duelu. Asistence: Gerard Moreno.

72

Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Yeremi Pino, přichází Alberto Moreno.

72

Žlutou kartu spatřil Pino za zákrok mimo hru.

71

Autové vhazování pořádně prodloužil Robin Gosens, po jeho hodu navíc Matteo Pessina s míčem vůbec nic nevymyslel.

70

Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Duván Zapata, přichází Josip Iličić.
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Marten de Roon, přichází Teun Koopmeiners.
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Ruslan Malinovskyj, přichází Mario Pašalić.

68

Alfonso Pedraza nezvládl centr do šestnáctky a pak ještě nesmyslně srazil Davideho Zappacostu, který se drží za hlavu. Villarreal by měl z podobných situací odcházet ve zcela jiném rozpoložení.

67

Potlesk sice za své netradiční zakončení sklízí Gerard Moreno, sám ale tuší, že mohl u poslední šance vymáčknout víc. Branku zhruba o metr minul.

66

Přihrávku Gosense si tentokrát v klidu pohlídal Yeremi Pino. Hosté mohou pokračovat po autovém vhazování.

65

Krásnou patičkou se prezentoval Moreno, jenže pak estetické body ztratil zbytečným faulem na půlce, za který navíc uvidí žlutou kartu.

64

S gólmanem si vypomůže Robin Gosens. Pro Atalantu je remíza na hřišti soupeře určitě vítaná, ale zároveň touží po navýšení bodového zisku.

63

Po řadě střídání je aktivnější znovu Atalanta. Robin Gosens kombinuje s Pessinou na levé straně, aby společně něco vymysleli. Ve vápně ale upadl i s míčem Remo Freuler.

61

Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Berat Djimsiti, přichází Merih Demiral.

60

Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Manu Trigueros, přichází Moisés Gómez.
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Étienne Capoue, přichází Francis Coquelin.
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Boulaye Dia, přichází Arnaut Danjuma.

60

V bolestech se ocitá kapitán Raúl Albiol. Domácí vybrali hned tři hráče, které současně pošlou na hřiště.

59

Na Berata Djimsitiho se obrací Duván Zapata. Okamžitě se přesouvá na své tradičnější místo.

58

Tentokrát přímý kop Dani Parejo příliš nezvládl. Dokonce netrefil ani bránu.

56

Hrotový útočník domácího výběru Gerard Moreno ani tentokrát neproskočil do vápna. Přesto zůstává důležitým členem ofenzivních výpadů Villarrealu.

55

I když šel Étienne Capoue do posledního souboje hodně nevybíravě, kdyby tolik nežvanil, možná se obešel i bez karty. Žlutá ale přijde a Matteo Pessina se docela diví, že zůstal v jednom celku.

53

Ruslan Malinovskyj rozehrál roh hodně nečekaně a Duván Zapata opírá svůj pokus o břevno. Prudká hlavička už dávno překonala Rulliho, jenže ten vlastnil kapsičku poslední záchrany.

53

Nesnadnou pozici pro Pareja připravil Remo Freuler. Jeho neúnavný presink přináší ovoce v podobě autového vhazování a následně rohového kopu.

52

Centr načepoval Yeremi Pino, teenager v sestavě Villarrealu ovšem nenašel nikoho ze spoluhráčů. Nadýchaný bochánek si žádal o zásah, ovšem Boulaye Dia míč podběhl a Gerard Moreno na něj pro změnu nedosáhl.

51

Nepřekvapí, že se o další střelu pokoušel Ruslan Malinovskyj. S míčem by nejraději i spal. Přesnost mu ovšem dnes zatím schází.

50

Tentokrát se o ofsajd nejednalo, ale Robin Gosens nedokázal dobrý náběh do vápna vytěžit lépe než střelou mimo bránu. Silné momenty si žádají stejně silné řešení, tentokrát ale spojení neplatilo.

50

Pas nevyšel Yeremimu Pinovi, takže Boulaye Dia se může v pohodě vracet na půlící čáru.

49

Ruslan Malinovskyj se mylně domníval, že byl podražen. Minimálně sudí z Francie tedy jeho názor rozhodně nesdílí.

48

V ofsajdovém postavení uvíznul Duván Zapata. Villarreal může začít budovat lepší zítřky.

48

Tentokrát svůj volej po rohovém kopu neukočíroval Davide Zappacosta. Pravdou nicméně je, že Atalanta znovu začíná poločas ve větším tempu. Historie se opakuje.

47

Solidní zákrok tentokrát musel předvést. Kroucený balon z nohy Malinovského hodně zazlobil.

46

Přihrávku na středový kruh poslal Étienne Capoue. Jenže Dani Parejo tentokrát neukázal kvalitu své kopací techniky a prvně zmíněný fotbalista musel zastavit akci Atalanty až ve vlastním vápně.

46

Přímo bláhově vstoupil Villarreal do dnešního utkání Ligy mistrů. Kdyby se Atalantě podařilo úvodní tlak využít častěji než jednou, možná mohlo být do 15. minuty po zápase. Takhle se prosadil za hosty jen Remo Freuler, který parádně trefil prostor u levé tyčky. Jenže žlutá ponorka postupně startovala motory a v 39. minutě její aktivita vyústila v trefu Manua Triguerose. Ten přišel k ideální možnosti tak trochu jako slepý k houslím, ale v koncovce si poradil náramně. Villarreal branka enormně nakopla a o několik desítek vteřin později téměř slavil Gerard Moreno. Kdyby se skvělým zákrokem nepřispěchal Juan Musso, byl by obrat na světě. Skóre nicméně zůstalo smírné – 1:1.

45+1

45+1

Zpoza vápna pálil odvážně, ale o to méně přesně Davide Zappacosta. To zřejmě znamená konec prvního poločasu.

45+1

Sudí nastaví v prvním poločase jen minutu. Rafael Tolói musí rychle na nohy, protože Atalanta má ještě k dispozici roh.

44

Už je ve připraveno k pokračování zápasu a rychlá rozehrávka zaskočila hosty. Boulaye Dia z ostrého úhlu nezamířil na bránu, přesto má aspoň roh.

43

Problém na středu má Gerard Moreno. A vypadá to na vážnější trable. Dostal se do nepříjemných kleští.

41

Najednou je to Atalanta, která ztrácí půdu pod nohama. Dani Parejo parádně sehrál přímý kop a Gerard Moreno nemůže věřit tomu, že hlavou nepřekonal na brankové čáře stojícího Mussu. Ten předvádí exkluzivní zákrok, jako z říše snů.

40

Villarreal jasně zvýšil aktivitu a Manu Trigueros znovu vypálil na bránu. Tentokrát z velké dálky a po zemi, takže nemohl uspět.

39

Konečně se žlutá ponorka prosazuje. Po nedůrazné rozehrávce hostů se ke střele naslepo dostal Alfonso Pedraza. Jeho práci nicméně perfektně dokonal MANU TRIGUEROS, který na středu vápna musel trefit zařízení. Zbytek už je jen gólová radost ve tváři domácího záložníka. Máme srovnáno. Bez asistence.

37

Až k rohovému praporku se zahnal Boulaye Dia. Špatný pas málem připravil kontr soupeře.

36

Na konci 36. minuty fauluje Étienne Capoue. Tento muž byl před několika měsíci vyhlášen mužem zápasu – jednalo se o finále Evropské ligy, které Villarreal ovládl po penaltách.

35

Do vzduchu se po rohu zavěsil Raúl Albiol a Juan Musso má další, mnohem snazší zákrok než před malou chvílí.

34

Po kvalitním centru Manua Triguerose se k ještě hodnotnějšímu zakončení procpal Gerard Moreno. Na přední tyči ale nohou zasáhnul Juan Musso, čímž udržel remízový stav.

34

Míč si dobře nepřebral Boulaye Dia. Zatím ho podobné nepřesnosti srážejí.

33

Zatím nejzajímavější situace ze strany španělského celku, ale Pau Francisco Torres i přes mohutný výskok na přední tyči nedokázal balon lépe umístit na zadní tyč.

33

Obranný zákrok má na kontě José Luis Palomino. Alfonso Pedraza totiž správně podpořil útok Villarrealu.

32

Příliš důrazný přízemní centr zkusil Davide Zappacosta. Samozřejmě nemířil, ale ve vápně bylo i tak dost nohou, které musel míč minout.

31

Oddechne si Dani Parejo, který se dostal do nepříjemných kleští. Kdyby balon odevzdal, mohli Italové pokračovat v útoku.

30

Nyní si pořádně natloukl Duván Zapata. Vůbec si nevšiml Albiola, který mu dost možná vyrazil dech. Kolumbijský útočník se dlouho nezvedal z podřepu.

29

Atalanta hraje hodně přes pravou stranu, výsostné území Zappacosty. Nyní postupoval přes hotovou dálnici, ale uzavírku mu nakonec vystavil Raúl Albiol.

28

Bergamasca se vytahuje hodně vysoko. Davide Zappacosta coby krajní bek skutečně napadal až u rohového praporku a pak se ještě bez úspěchu hlásil o aut.

26

Dobrý první dotek neudělal Duván Zapata, takže souboj tváří v tvář gólmanovi nepřetavil v přesnou střelu. Zas tak moc na tom ovšem nezáleží, už přihrávka Malinovského mířila do ofsajdu.

25

Palebnou pozici už si chystal Gerard Moreno, ovšem zastavil ho ofsajd. Na pomezního vrhá nemilý pohled.

24

Žlutou kartu vidí za šlapák a zatažení za dres Marten de Roon. Protestuje, ale ne kvůli trestu. Spíše se mu nelíbí, že podobné řešení rozhodčí nevykonal na druhé straně.

24

Špatně si rozuměli Gerard Moreno a Boulaye Dia. Prvně jmenovaný chtěl přihrávat, ale zamířil jen na paty. Dia naopak čekal, že Moreno vykoná minimálně další dva rychlé roky s míčem.

23

Jednoduchý souboj nečekal na Paua Francisca Torrese, který nakonec zaváhal s přihrávkou.

22

Tentokrát už se Yeremi Pino prolétl vzduchem, protože čistým skluzem jej obral Robin Gosens. Hra se vyrovnává.

21

Gerónimo Rulli, hrdina posledního finále Evropské ligy, posílá míč vpřed. Domácím se jakž takž povedla první akce, ale zakončení Manua Triguerose z otočky zvládl Juan Musso bez problému zachytit.

20

A tentokrát se viník našel v táboru hostů. Marten de Roon to přehnal s důrazem při střetu s Triguerosem.

19

Na trávníku si poleží Robin Gosens, což se příliš nelíbí Juanu Foythovi. Snažil se za každou cenu hrát míč.

17

Po neúspěšném rohu šel do zajímavého protiútoku Matteo Pessina, jenže skvělou příležitost zahodil. Těžko říct, zda se pokoušel o střelu nebo o centr, ale nevyšla ani jedna z možných alternativ, jak lze vnímat kop záložníka Atalanty.

16

Zdá se, že domácí se přece jen vzpamatovali z úvodního tlaku soupeře. Yeremi Pino se protáhnul po pravé straně, ale už nedokázal přihrát. Ono zastavit takto rychlostně vybaveného hráče, zvláště když je mu 18 let, není žádný med.

15

Z ostrého úhlu neshledal podporu kolegů Duván Zapata, rozhodl se proto pro přímé řešení. Zakončení namířil úplně vedle.

15

Souboj Alfonso Pedraza versus Davide Zappacosta se opakuje. Fotbalista Villarrealu jemně nakopnul druhého jmenovaného, zlobí se ovšem, že kontakt nebyl vůbec intenzivní.

14

Nyní si Zappacostu obhodil Alfonso Pedraza, ale zpětnou přihrávku už nedostal. Sprintoval opravdu zbytečně.

12

Cestu vpřed se snažil najít Matteo Pessina, ale neproskočil až do vápna. Vybojoval společně se Zapatou alespoň roh.

11

Také domácí si konečně užívají kombinaci a snaží se o rekonvalescenci po úvodním šoku. Ze středu chce míč rozdávat Dani Parejo.

10

Souboj před vápnem sice neustál Ruslan Malinovskyj, ale zatím jsme v podstatě neviděli žlutou ponorku na útočné polovině. Teď to chtěl změnit Boulaye Dia, ale hned prvního bránícího hráče neobešel.

8

První zákrok musí vytáhnout Gerónimo Rulli, obrana domácího celku má velký problém. Robin Gosens se dostal až na střed hřiště a přízemní střelou protáhnul brankáře.

6

Dobrý vstup Atalanty do utkání je po zásluze odměněn. Ve vápně dostal přihrávku Duván Zapata, udržel na zádech svého strážce a jemným prostrčením uvolnil REMA FREULERA. Tomu už stačilo vejít se mezi tři tyče. Umístění bylo absolutně precizní, od levé tyčky se míč nakonec odrazil do sítě. Asistence: Duván Zapata.

5

Ukrajinský fotbalista Ruslan Malinovskyj si neporadil s předávkou do vápna. Vzdušný pas končí až za čarou.

4

Tentokrát už před gólmanem zůstal Duván Zapata a Davide Zappacosta mu zkoušel přihrávat. Na zem se včas položil Gerónimo Rulli.

3

Na pravé straně se vydal na výlet Davide Zappacosta, ani on si zatím ale netroufne posunout balon směrem k brance.

2

S míčem musel zastavit Ruslan Malinovskyj, protože se nedočkal dostatečné podpory ze strany svých spoluhráčů.

1

Dopředu se nedostane Davide Zappacosta, protože ho tělem velmi dobře pokryl Pau Francisco Torres. Oba týmy se snaží od úvodních vteřin útočit.

1

Villarreal CF: Rulli – Foyth, Albiol, P. Torres, Pedraza – Pino, Capoue, Parejo, Trigueros – G. Moreno, Dia.
Náhradníci: Asenjo – Coquelin, Estupiñán, Iborra, Mándí, M. Gaspar, A. Moreno, Alcácer, Peña, Moisés Gómez, Groeneveld.

Atalanta Bergamasca Calcio: Musso – Tolói, Palomino, Djimsiti – Zappacosta, de Roon, Freuler, Gosens – Malinovskyj, Pessina – D. Zapata.
Náhradníci: F. Rossi, Sportiello – Maehle, Pašalić, Al. Mirančuk, Demiral, Lovato, Iličić, Scalvini, Gi. Pezzella, Piccoli, Koopmeiners.

Rozhodčí: Turpin (FRA) – Danos (FRA), Gringore (FRA).

ATALANTA BEGAMASCA CALCIO
10. místo (Serie A), 3 zápasy, 4 body, skóre: 3:3

Atalanta už si v předchozím kole neporazitelnost neudržela, v sobotu totiž na domácím hřišti váhala s Fiorentinou (1:2). Tříbodový zisk naopak zaznamenala hned na úvod sezony, když si venku poradila s Turínem (2:1). Soupis dosavadních výsledků ještě doplňuje bezkrevná remíza proti Bologni (0:0).

VILLARREAL CF
11. místo (La Liga), 3 zápasy, 3 body, skóre: 2:2

Žlutá ponorka v dosavadním průběhu nejvyšší španělské ligy ještě neprohrála, přesto po třech kolech panuje pocit zklamání. Utkání proti Atléticu Madrid (2:2), Espanyolu (0:0) a Granadě (0:0) měla vždy remízové vyústění. Villarreal tak pokračuje v nastoleném trendu z minulé sezony.

Zní až neskutečně, že poslední vítězství v základní hrací době zažil momentálně 11. tým La Ligy před více než čtyřmi měsíci! Na počátku května porazil 1:0 Getafe a od té doby nanejvýš remizoval. Přesto dokázal ve finále Evropské ligy po penaltách porazit Manchester United a dojít si pro druhou nejcennější klubovou trofej planety. Villarrealu se následně málem podařilo udolat v Superpoháru UEFA i Chelsea, ta ale penaltový rozstřel zvládla lépe.

Během reprezentační přestávky neukořistil přístavní celek ani přátelské setkání s Bragou (2:3) a do startu Ligy mistrů si tak nepřenáší ideální rozpoložení. Přesto si všichni hráči musí uvědomovat důležitost prvního duelu. Právě Atalanta se bude s Villarrealem s největší pravděpodobností prát o druhé postupové místo. Liga mistrů nicméně teprve otevírá své brány a stát se může cokoliv.