Držení míče: 67 % : 33 %.
Střely na branku: 7:0. Střely mimo: 10:4. Rohy: 2:3. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 8:11.

Je konec! Favorizovaný Ajax ve fantastické atmosféře poráží Besiktas 2:0. Nizozemský celek vstoupil do utkání ve vysokém tempu. Přesto se do první šance dostal Batshuayi, který orazítkoval tyč. Domácí se ujali vedení v 17. minutě, kdy se prosadil Steven Berghuis. Další velkou šanci si Ajax připravil ve 39. minutě, jenže Haller trefil hostujícího brankáře a Tadič o minutu později trestuhodně netrefil odkrytou branku. Přesto ve 43. minutě přidal druhou branku Ajaxu Sebastien Haller. Po změně stran už si Ajax svůj náskok hlídal a snažil se bavit fanoušky. Největší šanci druhé půle zahodil Haller, který hlavou přestřelil poloodkrytou branku.

Berghuis
72. min Klaassen
Gravenberch
11 Antony
Antony
71. min Neres

Meraş
73. min Vardar
5 Josef
Josef
28 Karaman
Karaman
8 Uçan
Uçan
46. min Özyakup
Bozdogan
3 Yilmaz
Yilmaz
46. min Töre
Batshuayi

Rozhodčí: Bastien (FRA) – Zakrani (FRA), Berthomieu (FRA)

90+2

Žlutou kartu dostává Michy Batshuayi (Besiktas Istanbul).

90+2

Hosté si ještě v nastavení vypracovali možnost! Michy Batshuayi si na centr z levé strany naběhl na značce pokutového kopu, ale netrefil branku!

90+1

Nastavují se dvě minuty!

90

David Neres sklepl míč na pravou stranu pro Mazraouiho, který byl nedovoleným zákrokem poslán k zemi. Rozehrávat tak bude Ajax.

89

Gökhan Töre sprintoval za přihrávkou na polovinu soupeře, jenže proti přesile stoperů domácího celku neměl nárok. Ajax si svůj náskok s přehledem hlídá.

88

Remko Pasveer došel na hranici velkého vápna a pomohl spoluhráčům s rozehrávkou. Jeho pobídka mířila na levou stranu, kde neměl volného spoluhráče.

87

Turecký celek zahrával svůj třetí roh v utkání. Na prudký centr si brousil zuby stoper Serdar Saatçı, ale k zakončení mu scházely snad dva kroky.

86

Grevenberch je aktivní i v závěru dnešního souboje. Záložník domácího celku opět hledal spoluhráče ve vápně, ale jeho pobídce scházela přesnost.

84

Exekuce přímého kopu se ujal kapitán Dušan Tadić, který chtěl levačkou kroutit míč přímo do sítě, ale jeho ránu zablokoval stoper Fabrice Nsakala.

83

Noussair Mazraoui si krásně posunul míč směrem do šestnáctky, jenže byl faulován ještě v bezpečném prostoru. Ajax tak bude zahrávat jen přímý kop.

82

Michy Batshuayi o sobě dal po dlouhé době vědět. Belgický útočník operoval u postranní čáry, jenže proti přesile soupeřů vybojoval jen vhazování.

81

Ryan Gravenberch potáhl míč po pravé straně až na hranici velkého vápna, sklepl míč na Tadiče, jenže jeho patička se k Neresovi nedostala.

80

Do rozehrávky Ajaxu se musel znovu po delší době zapojit také domácí brankář. Tempo hry v posledních minutách poněkud opadlo.

79

Edson Álvarez fauloval na hranici velkého vápna a zhatil tak ofenzivní snažení domácího Ajaxu. Besiktas si může alespoň na chvíli odpočinout.

78

Také Lisandro Martínez si nyní udělal výlet do ofenzivy, nicméně ani jeho centr neoslovil nikoho z domácích fotbalistů v pokutovém území. Hosté už působí hodně unaveným dojmem.

77

Dušan Tadić si naběhl na dloubáček na hranici velkého vápna, jenže neobešel soupeře a musel si pomoci rozehrávkou do zadních řad.

76

Bozdogan podruhé během krátké chvíle fauloval na polovině hřiště. Fotbalista tureckého celku by si měl na podobné zákroky dávat pozor, jelikož by mohl jít do sprch.

75

Žlutou kartu dostává Can Bozdogan (Besiktas Istanbul).

75

Noussair Mazraoui vhazoval na pravé straně hrací plochy, nicméně jeho pobídku mířila jen do míst, kde byl pokrytý Dušan Tadić. Valentin Rosier domácího kapitána po změně stran brání důrazně.

74

Problémy Besiktase stále nekončí! Hostující krajní obránce Umut Meras před malou chvílí musel střídat kvůli zraněnému tříslu. Početná marodka tureckého celku se tak ještě rozroste.

73

Střídání v týmu Besiktas Istanbul: ze hřiště odchází Umut Meraş, přichází Berkay Vardar.

72

Střídání v týmu AFC Ajax: ze hřiště odchází Steven Berghuis, přichází Davy Klaassen.

71

Střídání v týmu AFC Ajax: ze hřiště odchází Antony, přichází David Neres.

70

Do konce dnešního souboje zbývá posledních dvacet minut a domácí Ajax po chvíli aktivity Besiktase opět zařadil vyšší rychlostní stupeň a tlačí se vpřed.

69

Ajax si jako blesk z čistého nebe vytvořil obrovskou šanci! Dušan Tadić parádním centrem našel Hallera, který hlavičkou z malého vápna minul branku!

67

Michy Batshuayi se středem hřiště tlačil na polovinu soupeře, jenže Ryan Gravenberch jej taktickým faulem zastavil. Besiktas začíná hrát sympaticky.

65

Domácí už opět hrají na polovině Besiktase a snaží se držet míč na svých kopačkách. Favorizovaný celek se po změně stran nedostává tak často do šancí.

64

Aktivní Karaman se opět tlačil vpřed, jenže se s ním stáhl domácí kanonýr Haller, který soupeře čistým způsobem odstavil od míče.

63

Pozor! Hosté dopravili míč do sítě, jenže Kenan Karaman se obránce zbavil díky tomu, že jej odstavil nedovoleným zákrokem. Branka tedy neplatí.

62

Remko Pasveer si po delší době sáhl na míč. Domácí brankář jednoduše poslal přihrávku na levou stranu, kde měl Gravenbercha.

61

Daley Blind sice v blízkosti velkého vápna ukopl míč před rozběhnutým soupeřem, ale podle rozhodčího trefil i soupeřovu nohu. Píská se faul, rozehrávat bude Besiktas.

60

Je za námi hodina hry a favorizovaný Ajax si bez problémů kontroluje své dvoubrankové vedení. Besiktas se na polovinu nizozemského týmu dostává jen výjimečně.

59

Ryan Gravenberch si na polovině hřiště nechtěl přidělávat problémy a před napadajícím soupeřem si jednoduše pomohl malou domů.

58

Sébastien Haller sprintoval za dalším vysokým nákopem na polovinu Besiktase. Domácí kanonýr měl k míči o tři kroky dál než obránce v černém.

57

Oğuzhan Özyakup po delší době dostal přihrávku na polovinu Ajaxu, jenže ani on se nedokázal dobře uvolnit a hned první soupeř jej odstavil.

56

Dušan Tadić opět operoval na levé straně, jenže si přehodil míč na svou slabší pravou nohu a musel si pomoci přihrávkou na střed. Ajax soupeři balón prakticky nepůjčuje.

55

Domácí Ajax už se znovu usadil na polovině Besiktase, nicméně obrana soupeře teď stojí v pevném bloku a nenechává hráče Ajaxu projít do šestnáctky.

54

Michy Batshuayi si podruhé v utkání počkal na přihrávku na hranici ofsajdu, jenže tentokrát jeho rána skončila nad břevnem. Podle všeho navíc skutečně stál v ofsajdu.

53

Valentin Rosier dostal přihrávku k postranní čáře, jenže podcenil zpracování a míč mu uskočil do zámezí. Vhazovat budou fotbalisté Ajaxu.

52

Dušan Tadič znovu kouzlil s míčem u nohy na levé straně vápně, dloubáčkem na malé vápno našel Hallera, jehož hlavičku hostující brankář reflexivně vyškrábl nad břevno!

51

Michy Batshuayi si naběhl na přihrávku na polovinu hrací plochy, sklepl míč na levou stranu, ale centr do vápna si pohlídal Noussair Mazraoui.

50

Haller se hnal za dloubáčkem na hranici velkého vápna, jenže si míč nedokázal posunout optimálně do střelecké pozice a vůbec nezakončil.

49

Ersin Destanoglu se musel zapojit do rozehrávky svého mužstva. Jeho nákop směřoval na levou stranu, kde však ve vzdušném souboji uspěli hráči Ajaxu.

48

Dušan Tadić na levé straně umotal jednoho z obránců v černém dresu. Domácí fotbalista ale narazil hned v souboji s dalším soupeřem.

47

Besiktas se hned v úvodu druhého poločasu pokusil vydat do útoku, ale nákop na levou stranu doplachtil do zámezí. Vhazovat tak budou hráči Ajaxu.

46

Střídání v týmu Besiktas Istanbul: ze hřiště odchází Ridvan Yilmaz, přichází Gökhan Töre.
Střídání v týmu Besiktas Istanbul: ze hřiště odchází Salih Uçan, přichází Oğuzhan Özyakup.

46

První poločas končí! Po úvodní pětačtyřicetiminutovce mohou být spokojenější fotbalisté domácího Ajaxu. Nizozemský celek vstoupil do utkání ve vysokém tempu. Přesto se do první šance dostal Batshuayi, který orazítkoval tyč. Domácí se ujali vedení v 17. minutě, kdy se prosadil Steven Berghuis. Další velkou šanci si Ajax připravil ve 39. minutě, jenže Haller trefil hostujícího brankáře a Tadič o minutu později trestuhodně netrefil odkrytou branku. Přesto ve 43. minutě přidal druhou branku Ajaxu Sebastien Haller.

45+1

45+1

Nastavuje se jedna minuta!

45

Daley Blind opět operoval na levé straně, odkud procedil míč na Tadiče, jehož sražený centr hostující brankář Ersin Destanoglu schoval do rukavic.

43

Ajax právě vstřelil branku!
Domácí celek ještě během prvního poločasu přidává druhou branku a byla to krásná akce! Antony z pravé strany krásně odcentroval na malé vápno a SEBASTIEN HALLER stehnem sklepl míč do sítě!

42

Remko Pasveer se po delší době zapojil do rozehrávky Ajaxu. Gólman domácího celku nakopl míč na polovinu soupeře, ale jeho nákop skončil až u brankáře Besiktase.

41

Berghuis si na hranici velkého vápna chtěl zaseknout míč kolem statického obránce, jenže si jej předkopl daleko před sebe a už jej nedostihl.

40

Další zahozená možnost nizozemského celku! Haller se zjevil v roli přihrávajícího hráče, poslal míč na malé vápno, ale Tadić netrefil prázdnou branku!

39

Obrovská šance domácího Ajaxu! Dušan Tadić z levé strany krásně odcentroval na malé vápno, ale Haller trefil nohu hostujícího brankáře!

38

Antony si znovu došel pro míč, nicméně místo individuálního průniku raději rozehrál na střed hřiště, kde celou akci zbrzdil Dušan Tadić.

37

Domácí se pro změnu pokusili o rychlý přechod do útoku. Antony si odskočil na pravé straně, ale u rohového praporku už míč neudržel.

36

Lisandro Martínez jako stoper potáhl míč na polovinu Besiktase a rozehrál na levou stranu. Na jeho pobídku ale nedosáhl nikdo v červeném dresu.

35

Gravenberch si naběhl na padající centr do pokutového území, nicméně ani v tomto případě se nedokázal optimálně zorientovat. Ajax má sice velký tlak, ale ve finální fázi tomu něco chybí.

34

Po dalším rohovém kopu se domácí Antony zpoza velkého vápna levačkou opřel do padajícího míče, jenže jeho rána skončila nad břevnem.

33

Domácí zahrávali standardní situaci v blízkosti pokutového území. Tadič opět našel Berghuise, který se dostal do zakončení, ale obránce jeho pokus srazil na roh.

32

Ryan Gravenberch uspěl v hlavičkovém souboji na polovině hrací plochy. Od domácího záložníka se míč odrazil ke skvěle postavenému Antonymu.

31

Jurriën Timber potáhl míč na polovinu Besiktase, kde rozehrál na levou stranu, jenže Blind si netroufl na průnik do blízkosti velkého vápna.

30

Je za námi úvodní půlhodina dnešního souboje a zatím sledujeme parádní představení domácího Ajaxu, který se neustále snaží útočit.

29

Hraje se v opravdu hodně vysokém tempu. Domácí Ajax neustále napadá rozehrávku Besiktase na jeho polovině a komplikuje soupeři kombinaci.

28

Aktivní Berghuis si došel pro přihrávku na vlastní polovinu, kde se bez problémů otočil a rozehrál na pravou stranu. Domácí Ajax pokračuje v ofenzivním představení.

27

Batshuayi chtěl prostrčit míč na spoluhráče na pravé straně hrací plochy, nicméně jeden ze soupeřů stačil vystoupit a odkopl míč do bezpečí.

26

Berghuis po vstřelení úvodní branky opravdu hýří aktivitou. Tentokrát se dostal k hlavičce z druhé vlny, ale hostující brankář si věděl rady.

25

Dušan Tadić upadl po souboji na levé straně hrací plochy, ale podle rozhodčího se nejednalo o nedovolený zákrok. Ajax tak pokračuje v kombinaci.

24

Ryan Gravenberch se na hranici velkého vápna dostal k volnému míči, jenže pod tlakem si jej předkopl daleko před sebe a už jej nedohnal na hrací ploše.

23

Antony si došel pro míč na polovinu hrací plochy, kde si nechtěl komplikovat život a pomohl si rozehrávkou na stopery. Defenziva Besiktase zatím vypadá hodně pevně.

22

Noussair Mazraoui dostal okamžitě šanci na reparát. Místo dlouhého nákopu tentokrát přenesl hru na levé křídlo, odkud nebezpečí pro hosty nepřišlo.

21

Noussair Mazraoui z pravé strany nakopl míč na polovinu soupeře, nicméně jeho nákop si hostující brankář pohlídal a schoval míč do rukavic.

20

Antony si naběhl na přihrávku na pravou stranu, dloubl míč do pokutového území, nicméně Berghuis se k jeho průnikové pobídce nedostal.

19

Domácí navíc nepolevují! Gravenbech se dostal ke střele zpoza pokutového území, ale jeho dělovka pravačkou skončila vedle branky.

17

Domácí Ajax svůj tlak v úvodu utkání přetavil v první branku dnešního souboje! Daley Blind našel Tadiče, který ve vápně oslovil STEVENA BERGHUISE, na jehož ránu levačkou hostující brankář ani nezareagoval!

17

Dušan Tadič z levé strany oslovil zpětnou přihrávkou na střed Berghuise, který pohotově vypálil levačkou, jenže jeho přízemní pokus minul zadní tyčku.

16

Ryan Gravenberch si skvěle pokryl míč v blízkosti velkého vápna, jenže přihrávkou na levou stranu spoluhráče v červeném dresu nenašel.

15

Turecký celek zůstal usazený před pokutovým územím soupeře, nicméně kombinace Besiktase byla plná nepřesností a skončila přihrávkou do zámezí.

14

Fotbalisté Besiktase zahrávali rohový kop. Centrovaný míč přiletěl na přední tyč, nicméně Martínez míč dokázal bez problémů odhlavičkovat ven ze šestnáctky.

13

Antony si navedl míč do pokutového území, kde jednoduchým naznačením našel kousek prostoru a levačkou otřel míč o zadní tyčku!

12

Následně se do vápna dostali také domácí. Gravenberch chtěl vnějším nártem trefit padající míč, ale vůbec jej netrefil. Hosté měli kus štěstí.

11

Michy Batshuayi si na hranici ofsajdu počkal na přihrávku do pokutového území, srovnal si míč a pravačkou orazítkoval vzdálenější tyčku!

10

Antony se z levé strany probil do pokutového území, kde ještě hledal lepší pozici pro spoluhráče. Nakonec ale poslal pobídku jen do míst, kde číhal soupeř.

9

Umut Meraş si zpracoval dlouhý nákop na levou stranu, kde míč sklepl na Batshuaye, jenže belgický fotbalista byl u míče pozdě.

8

Can Bozdogan si výborně pokryl míč na polovině hrací plochy, nenechal se od něj odstavit, ale přihrávkou za obranu už neoslovil nikoho ze spoluhráčů.

7

Poprvé v utkání si na míč sáhl také domácí brankář Pasveer. Gólman Ajaxu následným nákopem na levou stranu nenašel nikoho v červeném dresu.

6

Besiktas zatím v úvodních minutách hraje prakticky bez míče. Za dalším centrem do pokutového území se hnal domácí kanonýr Haller, ale N ́Sakala jej ubránil.

5

Zadáci Ajaxu se znovu usadili na polovině soupeře. Tadič z levé strany odcentroval do pokutového území, ale stoper N ́Sakala míč odehrál do bezpečí.

4

Na levém křídle operoval Daley Blind, který se nenechal odstavit od míče. Zkušený nizozemský fotbalista ale nedokázal odcentrovat do šestnáctky.

3

Lisandro Martínez diriguje rozehrávku Ajaxu na vlastní polovině. Favorizovaný celek proti oslabenému soupeři od úvodu vrhá všechny síly do útoku.

2

Domácí celek vlétl do dnešního souboje ve vysokém tempu. Ajax se ofenzivou baví také v nejvyšší domácí soutěži a gólové hody přinesl i jeho první duel v Lize mistrů.

1

Domácí Ajax obstaral výkop do prvního poločasu dnešního souboje. Nizozemský celek se ihned vydal do útoku. Ryan Gravenberch přízemní střelou trefil prostor, kde číhal brankář.

1

AFC Ajax: Pasveer – Mazraoui, J. Timber, Lisandro Martínez, Blind – E. Álvarez, S. Berghuis, Gravenberch – Antony, Haller, Tadić.
Náhradníci: Gorter, Setford – Danilo, Daramy, Klaassen, Kudus, Labyad, Neres, Rensch, Schuurs, Tagliafico, Taylor.

Besiktas Istanbul: Destanoglu – Rosier, Saatçı, Nsakala, Meraş – Josef – Karaman, Uçan, Bozdogan, R. Yilmaz – Batshuayi.
Náhradníci: Günok – Özyakup, Töre, Delibas, Tiknaz, Vardar.

Rozhodčí: Bastien (FRA) – Zakrani (FRA), Berthomieu (FRA).

Nasazení sudích

Jako hlavní rozhodčí bude zápas řídit Benoît Bastien, na čarách mu pak budou asistovat pánové Hicham Zakrani a Aurélien Berthomieu.

Vzájemná utkání

Na vzájemné zápasy obou soupeřů už sedla pořádná vrstva prachu. Týmy Ajaxu a Besiktase se v základní skupině Ligy mistrů utkaly v sezóně 1966/1967 ve druhém kole, nejprve vyhrál Ajax 2:0, v odvetě pak 2:1. V celkovém součtu tedy 4:1 a postoupil dále. Ajax se pyšní čtyřmi tituly v Lize mistrů, naposledy tuto ušatou trofej získal v sezóně 1994/1995. Besiktas Ligu mistrů ani jednou nevyhrál.

Hosté z Istanbulu jsou zatím třetí a první duel jim nevyšel, protože nezískali ani bod. V domácím prostředí narazili na silnou Borussii Dortmund, se kterou už v první půli prohrávali 0:2. Francisco Montero na konci zápasu ještě vykřesal jiskru, když snížil na 1:2. Bylo to ale už v nastavené čtvrté minutě a soupeř si svůj těsný náskok pak už pohlídal. Hosté tak dnes budou usilovat o první body v hvězdné Lize mistrů, ale rozhodně je na půdě Ajaxu nečeká nic lehkého. Uvidíme, jak to nakonec dopadne a kdo ze zápasu vzejde jako vítěz. Nebo se budou body dělit? Nechme se překvapit.

AFC Ajax

Fotbalisté nizozemského Ajaxu Amsterdam jsou po prvním utkání v této evropské soutěži na prvním místě se třemi body. Proti portugalskému Lisabonu si totiž s chutí zastříleli a zvítězili 5:1. Základ prvním třem bodům dali už v prvním poločasu, který vyhráli 3:1. V tom druhém už hru kontrolovali a ještě navíc dva góly přidali. Výhru nizozemského klubu v podstatě režíroval Sebastien Haller, jenž konto soupeře zatížil čtyřmi brankami. Byla to tak jeho "one man show". Dnes se poprvé v Lize mistrů představí hráči Ajaxu doma před svými diváky a budou chtít znovu uspět. Tentokráte je ale čeká těžší soupeř, a sice turecký Besiktas Istanbul.

Hezký úterní večer přeji všem příznivcům fotbalu. Dnes jsou na programu další zápasy prestižní Ligy mistrů a my prostřednictvím tohoto textového online přenosu budeme sledovat duel mezi týmy AFC Ajax a Besiktas Istanbul.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:45.