Držení míče: 44 % : 56 %.
Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 3:8. Rohy: 2:5. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 8:11.

Zápas je u konce. Druhý poločas byl naopak celý v režii hostujícího celku. Rossoneri se jen bránili a to nemohlo vydržet až dokonce. V 84. minutě se z voleje parádně trefil navrátilec Griezmann. V nastaveném čase pak zahrál rukou ve vápně Kalulu a to potrestal gólem z pokutového kopu Luis Suárez, čímž rozhodl o výhře Atlética a třech bodech do tabulky.

Saelemaekers
81. min Kalulu
Binnásir
81. min Florenzi
79 Kessié
Kessié
10 Díaz
Díaz
57. min Ballo-Touré
12 Rebić
Rebić
34. min Tonali
17 Leão
Leão
56. min Giroud

Atlético Madrid(4-4-2)

13 Oblak
Oblak
Trippier
40. min Félix
Giménez
18 Felipe
Felipe
22 Hermoso
Hermoso
46. min Lodi
Llorente
6 Koke
Koke
61. min Griezmann
Kondogbia
64. min Lemar
Carrasco
46. min de Paul

90+10

Domácí se k míči už moc nedostávají. Pozdní gól španělského celku je očividně dost opařil a vypadá to, jako by se dnes už odevzdali.

90+9

Hra stále pokračuje, protože u penalty se hodně času promeškalo. Atlético je v útoku a snaží se tam už zápas také dohrát.

90+7

Tak toto je velmi smutný závěr pro AC! LUIS SUÁREZ poslal míč z puntíku placírkou po zemi přímo doprostřed branky. Atlético tak v 90+7' otáčí stav a vypadá to, že si dnes už odnese tři body.

90+6

Žlutou kartu dostává Mike Maignan (AC Milán).

90+5

Tak je konečně potvrzeno! Sudí Cakir právě ukázal na puntík a Luis Suárez si už míč staví na pozici.

90+3

Sudí komunikuje situaci s VAR sudím a zatím ještě nemíří k monitoru. Taky se dohaduje s hráči AC, kteří jdou hodně rozčíleni. Penalta by se ale opravdu měla kopat.

90+2

Tohle bude penalta! Pierre Kalulu zahrál v šestnáctce rukou a bude z toho pokutový kop pro španělský tým! Sudí ale situaci ještě ověří na videu.

90

Sudí k tomuto poločasu nastaví ještě dalších šest minut!

89

Florenzi opět ve velké tutovce! Míč vypálil z obrovské dálky, ale poslal ho těsně nad horní tyčku!

88

Další volný přímý kop v podání Sandra Tonaliho opět neskončil úspěchem. Obrana velmi jednoduše míč odvrátila a nyní jde Atlético do brejku.

87

Sandro Tonali váhal s rozehrávkou volného přímého kopu. Spoluhráče pak poslal vpřed, ale míč na ně nedokázal dokopnout.

86

Alessandro Florenzi měl velkou šanci opět Milánu vrátit vedení! Vypálil z první ve velmi dobré pozici, ale míč poslal těsně vedle levé tyčky.

84

Je srovnáno! ANTOINE GRIEZMANN po rohovém kopu dostal skvělou přihrávku od Lodiho a následně vypálil parádní ránu z voleje přímo k levé tyči branky Mika Maignana! Asistence: Renan Lodi.

83

Rodrigo de Paul si vyžádal přihrávku před vápno a hned vypálil. Jeho střela byla zase sražena, Atlético ale alespoň vybojovalo rohový kop.

81

Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Alexis Saelemaekers, přichází Pierre Kalulu.

81

Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Ismaël Binnásir, přichází Alessandro Florenzi.

79

Žlutou kartu dostává Alexis Saelemaekers (AC Milán).

77

Thomas Lemar to zkusil z hranice velkého vápna poté, co si parádně naběhl na přihrávku ze zálohy. Maignan si připisuje úspěšný zákrok.

76

Statistika střel nyní už hovoří výrazně pro Španěly. Ti ale z patnácti střel ani jednou nevypálili na branku!

75

Už už to vypadalo, že Correa bude tentokrát úspěšný. Na poslední chvíli mu ale opět jeden z domácích hráčů míč z trajektorie srazil.

74

Thomas Lemar si vzal rohový kop na starost, ale míč poslal jen do hloučku domácích hráčů. Ti pak následně vykopli a u míče je opět Atlético.

73

Angel Correa vypálil z vápna. Jeho rána byla sražena, ale následně alespoň Atlético dostalo k dispozici rohový kop.

72

Tak se zdá, že Mike Maignan bude v pořádku, což je velmi dobrá zpráva. Lékaři mu ale ještě něco domlouvají.

71

Mike Maingnan po předchozí srážce stále leží na zemi a vypadá to, že bude potřebovat ošetření. Každopádně týmový lékař už k němu míří.

70

Tomori se hodně zbytečně pustil do Suáreze, který chtěl pomoct soupeřovu gólmanu na zemi, když inkasoval ránu. Sudí musel následnou potyčku rozdělit.

69

Žlutou kartu dostává Theo Hernández (AC Milán).

69

Griezmann lobem překonal soupeře ve vápně a směrovall tak míč na Llorenteho, který ho ale nezachytil.

68

Olivier Giroud vyhrál hlavičkový souboj u vlastní branky a míč nasměroval o zem do náruče gólmana Maingnana. Zažehnal tak nebezpečí, protože si na hlavičku naskakoval i Suárez.

67

Griezmann se snad poprvé dostal do útoku, ale následně míč jen vrátil na své spoluhráče do zadních linií.

66

Po dlouhé kombinaci Atletů pálil z pozice před půlkruhem opět de Paul. Jeho rána ale letěla hodně vysoko nad branku a Diego Simeone se na lavičce stává nepříčetným.

65

De Paul ukázal své fotbalové umění, když se inteligentní přihrávkou dostal do do dobré pozice, soupeř mu míč vrátil a hráč Atlética následně ještě obešel další dva soupeře.

64

Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Geoffrey Kondogbia, přichází Thomas Lemar.

63

Joao Felix si naběhl na dlouhý pas do pokutového území a míč si nachystal na střelu. Vypadalo to už velice dobře, ale nakonec jeho pokus byl opět zablokován.

62

Atlético je nyní na míči dominantnější. Skoro k němu soupeře nepouští a hlavně hoděn střílí. Většina střel však končí mimo nebo nastřelením soupeře.

61

Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Koke, přichází Antoine Griezmann.

60

Žlutou kartu dostává Geoffrey Kondogbia (Atlético Madrid)za nesportovní chování.

59

Hernández vybojoval míč a šel do rychlého brejku. Následně se ale ukopl a dostala se k němu obrana soupeře, která ho obrala.

58

Koke se s míčem blížil po pravé straně, ale byl odstaven Tonalim. Chtěl si vyprosit faul, ale to sudí jednoznačně odmítl.

57

Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Brahim Díaz, přichází Fodé Ballo-Touré.

56

Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Rafael Leão, přichází Olivier Giroud.

54

Maingnan šel už dolů, protože očekával střelu. Kondogbiovi se tak objevila prázdná brána, ale jeho střela byla sražena.

53

Velice dobrou šanci vypracoval Suárez, který si naběhl na hranici malého vápna a následně si křikl o centr. Hlavičku však poslal mimo.

52

Felix sprintoval po levé straně, následně míč naservíroval Suárezovi, kterému byl ale okamžitě odkopnut a poslán k domácímu brankáři Maignanovi.

50

Kondogbia se dostal k míči na hranici pokutového území a okamžitě vypálil tvrdou střelu, která ale nakonec neskončila brankou, jen proletěla kolem levé tyče.

49

Vypadalo to, že se bude střídat na straně hostujícího týmu, ale k tomu nakonec nedošlo. Místo toho Atlético přebralo míč a postupuje na branku.

48

Hosté měli k dispozici rohový kop, který rozehráli nakrátko. Následně ale nevytěžili vůbec žádnou šanci a jen zahráli do obrany.

47

Felix si navedl míč až k vápnu, kde ho následně naservíroval Kokemu. Ten chtěl ještě vyšperkovat pozici pro Correu, ale míč už ztratil.

46

Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Mario Hermoso, přichází Renan Lodi.

46

Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Yannick Carrasco, přichází Rodrigo de Paul.

46

První poločas je za námi. AC Milán si z něho odnese vedení 1:0. Z počátku byli Rossoneri jednoznačně lepším týmem, nad soupeřem dominovali a vypadalo to, že je jen otázkou času, než přidají další branku. Jenže pak se Kessie provinil a dostal druhou žlutou kartu, takže byl vyloučen. Od té chvíle se domácí začali více zatahovat a soupeř naopak dostává více příležitostí k útoku, který ale zatím nevyužil.

45+1

45

K prvnímu poločasu se přidá jenom jedna minutka nad rámec základní hrací doby.

44

Tonali se pustil do souboje s Llorentem, kterého zatáhl za dres. Hráč Atlética okamžitě upadl k zemi. Sudí ale zákrok Tonaliho neposoudil jako nedovolený.

43

Llorente se snažil přihrát míč spoluhráči do dobré příležitosti, místo toho ho ale nasměroval jen na kopačky soupeře, který jde okamžitě do brejku.

42

Na Rafaela Leaa mířil dlouhý pas, který byl ovšem trochu přetažený. Leao musel do sprinterského souboje, který prohrál.

41

Yannick Carrasco se objevil u míče, ale rychle o něj zase přišel. Zahrál totiž rukou, což sudí viděl a okamžitě odpískal. Míč se tedy stěhuje na kopačky soupeře.

40

Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Kieran Trippier, přichází João Félix.

39

Tak toto byla obrovská šance! Leao se najednou zjevil v útoku, zpracoval míč, "hodil si" ho na nůžky a z těch míč vpálil do břevna!

38

Sudí ještě vykomunikoval situaci s hráči obou týmů a nyní už se pokračuje. Atlético pomalu přebírá otěže zápasu, což je ale logické, když hraje přesilovku.

37

Hosté centrovali z pravé strany na hranici malého vápna. V pokutovém území pak k zemi šli dva hráči, po jednom z obou týmů. Nakonec ale sudí odpískal faul Hermosa.

36

Leao byl tvrdě odstaven od míče před pokutovým územím. Vše ale proběhlo v rámci pravidel a Atleético jde do brejku.

35

Souboj o míč proběhl u trenéra Simeoneho. Nakonec za lajnu zakopl míč Kondogbia a trenér ho za to náležitě "odměnil", a to pořádným kartáčem.

34

Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Ante Rebić, přichází Sandro Tonali.

32

Atlético trochu zvýšilo obrátky a nyní už trochu hraje i na útočné polovině. Koke se dostával do šance, ale jeho ránu zablokoval hned nejblíže stojící hráč.

31

Po nepokojích mezi hráči už se zase pokračuje. Po půl hodině hry se tedy pokračuje v deseti na straně domácího týmu, který ale pokračuje v útoku.

30

A hned po Kessiem žlutou kartu obdržel Ante Rebić (AC Milán) za nesportovní chování!

29

Komplikace pro AC Milán! Druhou žlutou a následně červenou kartu totiž dostává dostává Franck Kessié (AC Milán) za hrubost!

27

Další rohový kop si vzal na starost Koke. Nacentroval ho ke Kondogbiovi, který ale vystřelil hodně vysoko nad branku.

26

Atlético získalo za své útočné snažení alespoň rohový kop. Ten ale nevyšel úplně nejlépe. Rossoneri míč opět odkopli pryč.

25

Carrasco centroval do pokutového území, ale u míče se ocitli mnohem dříve domácí obránci.

24

Na hranici malého vápna se po míči natahoval Leao, který ho pak i získal, ale jeho střela mířila jen do nohy obránce postaveného před ním.

23

Domácí si nyní míč zatáhli do obrany a několikrát si přihráli před brankou. Po lajně ho pak protáhl až do vápna Calabria.

22

Rossoneri branka očividně nabudila. Po vstřeleném gólu soupeře k míči skoro nepouštějí a když ano, tak mu s ním vůbec nic nedovolí.

20

AC Milán otevírá skóre zápasu! RAFAEL LEÃO byl ve vápně dobře postaven, počkal si na přihrávku od Díaze a následně poslal mezi nohami jednoho z obránců hostujícího týmu pozemní střelu k protější tyčce, než kde stál gólman Oblak. Asistence: Brahim Díaz.

19

Další parádní centr do vápna, tentokrát od Calabrie. Ve vápně ho ale nyní dostal do držení Felipe, který ho následně odstranil pryč.

18

Velmi dobrý centr do vápna nasměroval Leao. Rebić se za ním hnal, ale hlavou ho netrefil. Následně domácí opět reklamovali hru rukou soupeře, ale to sudí rezolutně odmítl.

17

Velmi slibný protiútok měli k dispozici Rossoneri. Díaz ale vše vzal na sebe až příliš brzo a míč skončil jednoduše v náručí soupeřova gólmana.

16

Po dlouhé době se dostali na útočnou polovinu i hráči španělského celku. Correa dostal dlouhou přihrávku do vápna, ale míč nezastihl na vymezené hrací ploše.

15

Žlutou kartu dostává Franck Kessié (AC Milán).

14

Domácí si přihrávali před pokutovým územím, ale nedokázali najít cestu dovnitř. Následně vše vyřešil Koke, který se skvělým presingem k míči dostal a odkopl ho na opačnou stranu hřiště.

13

Díaz parádně zpracoval míč ze vzduchu a vymotal se ze sevření dvou hráčů. Následně ho předal Tomorimu, který vypálil z dálky. Ovšem hodně mimo branku.

12

Tak ne, penalta se nekoná. Po rozehrávce ale míč opět dostali hráči AC a už jsou zase v útoku. V šestnáctce se k němu cpal Díaz, který ale nezakončil.

11

Jeden z hráčů španělského giganta možná zahrál ve vápně rukou! Domácí se těší na pokutový kop, sudí ale míří k videu a celou situaci bude znovu zkoumat.

10

AC Milán zatím hraje co se ofenzívy týče jednoznačně aktivněji, než jeho soupeř. Nyní už opět kombinuje ve vápně Atlética Madrid.

8

Theo Hernández běžel po lajně do vápna, kam se nakonec taky dostal. Jenže nevypálil, míč mu nakonec na poslední chvíli vykopl Hermoso.

7

Felipe a Giménez opět zmatkovali před vlastní brankou. K míči se cpal Rebić, ale Oblak vyběhl a nakonec míč hosté zvládli uklidit.

5

Koke si vůbec nerozumněl s Kondogbiou a nepřesnou přihrávkou málem poslal do šance Kessieho. Ten nakonec ale míč před vápnem ztratil.

4

Atlético se zatím nedostává na útočnou polovinu. To stejné platí o Rossoneri. Na San Siru vidíme zatím hodně opatrný fotbal.

3

Kessie ztratil míč na pravé straně. Atlético šlo do brejku, ale ten zastavil ofsajd. ac hraje na své polovině.

2

Úvodní výkop zápasu provedl AC Milán. Ten dnes nastupuje v klasické domácí černo-červené variantě. Atlético zvolilo modrou barvu.

1

Oba týmy se v historii potkaly jen dvakrát. A bylo to v roce 2014. Tehdy se jednalo o osmifinále Ligy mistrů. První zápas skončil 0:1 po gólu Diega Costy. Následnou odvetu Atlético jednoznačně ovládlo 4:1. Dvakrát se opět trefil Costa, jednou Turan a jednou García. Za soupeře připsal jediný gól Kaká.

ATLÉTICO MADRID

Atlético Madrid je na tom trochu jinak. Ze sedmi zápasů vyhrálo pouze čtyři, dvakrát remizovalo a jednou prohrálo. Tým vstřelil devět branek a šest jich inkasoval. V posledním kole navíc podlehl v zápasu s Alavésem 0:1. Na kontě má zatím čtrnáct bodů a v lize je čtvrtý. V posledním utkání Ligy mistrů se Atlético střetlo s Portem a zápas dopadl bezbrankovou remízou.

Forma (liga): P – V – R – V – R

Poslední zápasy (liga):
Alavés – Atlético 1:0
Getafe – Atlético 1:2
Atlético – Athletic Bilbao 0:0

AC MILÁN

AC Milán zažívá povedený vstup do ligové sezóny. Vždyť z šesti zápasů jen jednou ztratil body, a to při remíze s Juventusem. Nyní je na druhé pozici za vedoucí Neapolí. Za šest zápasů již zvládl nastřílet dvanáct branek, přičemž pouhé tři inkasoval. V Lize mistrů zatím odehrál milánský celek jen jeden zápas. Byl to hodně podivný zápas s Liverpoolem, kde Rossoneri brzo inkasovali a přestáli penaltu. Následně byli pod nehorázným tlakem Reds, ale do poločasu vstřelili ve 42. a 44. minutě z ničeho nic dvě branky. Nakonec ale Liverpool utkání zvládl zase otočit a vyhrál

Forma (liga): V – V – R – V – V

Spezia – AC Milán 1:2
AC Milán – Venezia 2:0
Juventus – AC Milán 1:1