Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.

Držení míče: 38 % : 62 %.
Střely na branku: 9:1. Střely mimo: 4:7. Rohy: 4:7. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 10:8.

I přes vysokou porážku zůstane Southamptonu deváté místo. Aston Villa díky druhé výře v řadě poskočilo na pozici jedenáctou.

Aston Villa FCAston Villa FC(4-3-3 )

Martínez
2 Cash
Cash
Chambers
5 Mings
Ramsey
78. min Bailey
11 Watkins
Watkins
20 Ings
Ings
71. min Sanson
Coutinho
81. min Buendía

Perraud
58. min Walker-Peters
Armstrong
Ward-Prowse
6 Romeu
Romeu
77. min Diallo
Elyounoussi
46. min Valery

• 2Walker-Peters

Fotbalistům Southamptonu skončilo utrpení. Ve Villa Parku od deváté minuty prohrávali gólem Watkinse. Do konce poločasu nabídli domácím další čtyři velké šance a jednu z nich využil Douglas Luiz. Po změně stran rozklad "The Saints" pokračoval. Trefili se Coutinho s Ingsem a ve zbývajících 35 minutách nebylo co řešit. Hosté se trochu vzchopili, ovšem ani z mnoha oblíbených standardek pořádnou příležitost ke zkorigování manka neměli.

90+3

90+2

Buendíovy manévry vevnitř pokutového území narušil Forster. Argentinci nezbyl čas na provedení poslední kličky.

90+1

Trápení Hasenhüttlovy družiny bude trvat ještě tři nastavené minuty.

90

Diagonála McGinna směřovala k Baileymu. Ten se pokusil z úhlu přehodit gólmana, ale brána pro něj byla příliš malá.

88

Cash ztečoval balon na roh. Ward-Prowse hostující trápení ale neukončil, centrem překopl úplně všechny včetně na zadní tyči číhajícího Stephense.

87

Za předchozích pět minut fotbalisté dorovnali počet faulu uskutečněných za celý první poločas. Je znát, že řada hostů je značně podrážděna.

86

Na McGinnův nákop reagoval Watkins. Stejně tak Forster, v jehož dlaních se míč zastavil.

85

A znovu je pískáno. Tentokráte v domácí prospěch. Morgan Sanson se stal obětí Armstronga nedovoleného zákroku na boční lajně.

83

Peter Bankes musí řešit menší rozpory. Broja si stále něco vyříkává s Youngem. Jsou to docela zbytečné emoce za tak jasného stavu.

82

Armando Broja skončil kvůli faulu Younga na zemi. Patrně to odnesl jeho obličej. Rozehrává Forster.

81

Střídání v týmu Aston Villa FC: ze hřiště odchází Philippe Coutinho, přichází Emiliano Buendía.

81

Roh na krátko. Coutinho vracel balon Luizovi, který vyprášil Forsterovy rukavice projektilem z velmi ostrého úhlu.

81

Martínez postavil pevnou zeď. Ta zablokovala ránu Warda-Prowse a pomohla rozjet rychlý protiútok. Livramento zastavil Baileyho za cenu rohového kopu.

80

Che Adams byl těsně před pokutovým územím faulován skluzujícím Chambersem. Nařízen je přímý kop.

79

Stuart Armstrong si ve středovém kruhu vzal míč od čerstvého Dialla. Přímočaře vystartoval na hranici vápna, ale ve finále se dočkal ironického aplausu za zpackané zakončení.

78

Střídání v týmu Aston Villa FC: ze hřiště odchází Jacob Ramsey, přichází Leon Bailey.

77

Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Oriol Romeu, přichází Ibrahima Diallo.

76

Armando Broja se dnes vůbec nedostal do hry. V tento okamžik jej přeletěl nákop z nohy Warda-Prowse.

74

Ollie Watkins pyká za svou bojovnost. V téměř beznadějné situaci aktivně presoval. Snažil se získat malou domů a přitom se dopustil žlutého faulu na Forstera.

73

Livramento nedoručil zásilku Adamsovi. Jeden z domácích obránců nekompromisně odkopl balon doprostřed hřiště.

71

Střídání v týmu Aston Villa FC: ze hřiště odchází Danny Ings, přichází Morgan Sanson.

70

James Ward-Prowse si kopl další roh. I ten byl snadno zneškodněn Mingsem. Do ohně vracel balon Valery, avšak Bednarek nehlavičkoval přesně.

68

Romeu přišel jako třetí do souboje mezi Walkerem-Petersem a skoro ležícím McGinnem. Neodpustil si zbytečný kopanec a po zásluze spatřil žlutou kartu.

68

Villans v této době přenechali iniciativu hostům. Ti rázem mají jednu standardku za druhou, ale do šancí se z nich nedostávají.

67

Ward-Prowse měl možnost napřáhnout z hranice vápna. Martínez byl opět bez práce, zakročil místo něj vhodně postavený člen obrany.

66

McGinn odkopl nízký balón k Armstrongovi. Ten si věřil na ránu z těžkého voleje, jež se vytočila hodně vedle brány.

65

Zmar hostů trvá. Ward-Prowse prudkým centrem sestřelil jediného hráče ve „zdi“. Vylepšit reputaci si může dalším rohem.

64

Faul Coutinha na Walkera-Peterse dal Wardu-Prowseovi druhou možnost. Půjde o takový zkrácený roh z levé strany.

63

V 63. minutě to byla první standardka pro Jamese Warda-Prowse. Ten je považován za skvělého exekutora, nicméně teď to zrovna nepotvrdil.

62

Valeryho centr byl odhlavičkován na Walkera-Peterse, kterému Cash srazil balon na rohový kop.

61

Coutinho se poctivě vrátil a pomohl získat balon. Přihrát ale nezvládl a znovu bude hrát hostující ekipa.

60

Ve Villa Parku panuje všeobecné veselí. Příznivcům birminghamského týmu se nestává často, aby byli svědky vedení 4:0.

58

Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Romain Perraud, přichází Kyle Walker-Peters.

57

Che Adams mohl trochu zmírnit hostující ztrátu. Do šance jej přihrávkou z pravé autové čáry dostal Livramento, ovšem Martínez na bližší tyči střelu vyrazil.

56

Ralph Hasenhüttl nevěřícně kouká na to, jak špatně jeho svěřenci dnes hrají. Zbytek zápasu bude pro hosty pocitově nekončený.

54

Aston Villa právě vstřelila branku!
V 54. minutě už se ze zápasu stává jasná záležitost! Minutu před čtvrtou kapitulací Fraser Forster zastavil rychlý protiútok. DANNY INGS ale dostal druhou šanci, když mu Cash naservíroval přízemní pas z pravé strany. Střela z jedné byla tentokrát dokonale umístěna k tyči.

52

McGinn vtrhl do vápna. Kromě stability tam ztratil i balon, nicméně Ings jej udržel pro domácí barvy a přisunul jej na PHILIPPE COUTINHA, na jehož tečovanou střelu zpoza rohu malého čtverce nemohl Forster zareagovat.

51

Perraud zatáhl za dres Cashe. Nepřehlédl to asi nikdo nastadionu, včetně hlavního rozhodčího Bankese.

50

Che Adams byl faulován Chambersem. Je to velmi neobvyklý obrázek, za celou první půli došlo jen k pěti faulům.

48

I start druhé půlky se nese ve velmi opatrném duchu. Villans nemají důvod otevírat obranu.

46

Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Mohamed Elyounoussi, přichází Yan Valery.

Žluté karty: 0 – 0.

Úvodní půlhodina byla na zajímavé situace chudá. Na otevření skóre to ale stačilo, protože ojedinělou povedenější akci proměnil v domácí radost Ollie Watkins. Stejný hráč mohl v 31. minutě skórovat i podruhé, ovšem Forster byl proti. Gólman Southamptonu podobně vychytal i Coutinha, avšak ve 44. minutě už nenašel odpověď na trefu Douglase Luize. V nastaveném čase pak ještě nedal šanci na 3:0 Coutinho.

45+1

45+1

Málem se zrodil i třetí gól Villans! Watkins vyhrál nad Bednarkem souboj o Martínezův výkop a tím vyslal na zteč Coutinha. Ten se snažil před vybíhajícím Forsterem střílet ze svého pohledu k pravé tyči a jen o pár centimetrů minul.

45

Nastavuje se pouhá minuta.

44

Třetí domácí šance během tří minut už měla gólové parametry! Chambers famózně sladil pas za obranu s náběhem Coutinha. O ofsajd nešlo a Brazilec z jedničky sklepával míč k DOUGLASU LUIZOVI, jenž ho vpádu dopravil do sítě.

43

Ještě jednou bývalý hráč Liverpoolu nebo Barcelony! Watkins se drze uvolnil na rohu šestnáctky. Z přízemní přihrávky střílel Coutinho do protipohybu Forstera, ale ten znovu zvládl natáhnout svou pravou dolní končetinu.

42

Jen dva muži stačili Aston Ville k rychlému přechodu po pravé straně. Výsledkem však byla nepřesná rána Brazilce Coutinha.

41

Hasenhüttlova je v poslední době lepším týmem. Na vyrovnání to ale nestačí, Perraud z delší vzdálenosti bránu netrefil.

40

Perraudův centr se před Martínezem znovu neohřál. Southampton se musel s míčem stáhnout na půlící čáru.

39

Bednarek si nepočínal stoprocentně v rozehrávce. V jeden moment namazal Ingsovi, ale zároveň svou chybu okamžitě odčinil.

38

Perraud si vyměnil přihrávky s Armstrongem. Pak už byl ve vápně, ale přihrávku pod sebe na Elyounoussiho mu protihráči ukradli.

37

Svatí by potřebovali více zapojit do hry svého kapitána Warda-Prowse. Ten zatím neměl možnost zazářit ani zahráváním standardních situací.

36

Jako další byli na tahu hosté, ovšem centr Elyounoussiho se stal jednoduchou kořistí pro argentinského gólmana.

35

McGinn byl Livramentem vytlačen za pokutového území. K ráně z dálky nasadil Young, ale Forster reagoval rutinním zákrokem.

33

Perraud udržel balon ve vyznačeném poli. Moc to hostům ale nepomohlo, protože nalevo od pokutového území byl snadno odzbrojen Che Adams.

32

Stuart Armstrong doběhl do vápna, ale tam byla jeho střela sražena. Po centru Livramenta hlavičkoval nad bránu Che Adams.

31

Konečně přišlo potřebné zrychlení! Ollie Watkins se rázem řítil na Forstera, ovšem ten mu druhou gólovou radost nedopřál. Předvedl důležitý zákrok vystrčenou pravou nohou.

30

Jsou sváděny další a další bitvy o přehuštěný střed. Je to na úkor tempa i poněkud utlumené atmosféry.

28

Hosté to teď brali hodně ze šířky, jenže Elyounoussiho plány nebyly proměněny v realitu. Aut pro Cashe.

27

Broja si na křídle vypomohl s Perraudem. Tomu se ale centr nepovedl a jeho kolegové to zkusí trochu vylepšit z pravé strany.

25

Držení míče: 48 % – 52 %.

23

Špatná rozehrávka přistála u Stuarta Armstronga, avšak ani Livramento svým centrem domácí obranu příliš nezatížil.

22

Chambers jistě odehrál příchozí centr zpátky. Pokračující akci hostům zmařil zásah polského reprezentanta Cashe.

21

Do pohybu balon uvedla levačka Johna McGinna. Na zadní tyči byl Ings, nicméně hlavou zakončil dost nepřesně.

20

Elyounoussi se vrátil s Cashem až k zadní čáře, kde proměnil centrovaný balón ve druhý domácí roh.

19

Coutinho v protiútoku našel Ingse. Ten však zakopl a z přímočarého výpadu se stalo dobývání zformovaných řad.

18

Che Adams si pokryl balon v souboji a započal tím menší zámek poblíž pokutového území.

17

Cash a Chambers zacouvali až k Martínezovi, jenž to pro změnu zkouší přes Tyronea Mingse.

16

V sedmnácté minutě evidujeme první střelecký pokus ze strany Southamptonu. Martínez se při něm nezapotil, Stuart Armstrong střílel nepřesně.

15

Hosté se ubránili a už vymýšlí způsob k přechodu středního pásma.

14

Young nepropasíroval centr přes prvního hráče. Na druhou stranu mu to stačilo k zisku rohového kopu.

13

Podle názoru sudích k faulu Adamse na Mingse nedošlo. Nic zásadního to ale neznamená, míč je i tak v moci Villans.

12

Za hlasitého skandování diváků skončil v kotrmelcích Romeu. Španěl se snažil zvednout, ale bolest u kotníku mu v tom brání.

11

Okamžitá reakce se kvůli ofsajdu Brjoy nekonala. Naopak přišla další útočná vlna Aston Villy a Luizova střela z necelých třiceti metrů, pro kterou si Forster došel k levé tyčce.

9

Hned první střela je gólová! Danny Ings posunul balon na OLLIEHO WATKINSE, který se až nečekaně snadno obtočil kolem Stephense a pak umístil dostatečně prudkou střelu kousek vedle Forsterových rukavic.

8

Poprvé jsou Villans nastěhováni na polovině soupeře. Proti zformovanému bloku hledají nějakou mezírku.

7

Saints vysunuli presink. Domácí byli ve svízelné situaci, ale nakonec se z vlastního malého vápna vykombinovali do bezpečí.

6

Jacobu Ramseymu neprošel špatně načasovaný skluz zezadu. I k němu však došlo v klidném středu pole.

4

Navíc dochází k nevynucené chybě hostujících fotbalistů a dalšímu budování od Emiliana Martíneze.

3

Začíná se postupným oťukáváním a oboustranným poznáváním hry soupeře. Nikdo se do ničeho bezhlavě nežene.

2

Úvodního výkopu se zhostili hosté, jejichž žlutomodré dresy nápadně připomínají barvy Ukrajiny. První nákop jim však překazila přítomnost Martíneze.

1

Ve Villa Parku proběhne minuta potlesku za oběti ruské invaze na Ukrajinu.

Aston Villa FC: E. Martínez – Cash, Chambers, Mings (C), Young – J. McGinn, Douglas Luiz, J. Ramsey – Watkins, Ings, Coutinho.
Náhradníci: Olsen – Bailey, Buendía, Hause, Chrisene, Iroegbunam, O'Reilly, M. Sanson, B. Traoré.
Trenér: Steven Gerrard

Southampton FC: Forster – Livramento, Bednarek, J. Stephens, Perraud – S. Armstrong, Ward-Prowse (C), Romeu, M. Elyounoussi – Ch. Adams, Broja.
Náhradníci: Caballero – A. Armstrong, Diallo, Djenepo, Redmond, Smallbone, Valery, Walcott, Walker-Peters.

3. A. Armstrong.

Hosté si lebedí uprostřed tabulky a nemusí vůbec myslet na sestupové starosti, které se jim v posledních sezónách úplně nevyhýbaly. S osmi výhrami, jedenácti remízami a sedmi prohrami figurují na devátém místě, kde mají o pět bodů více než jejich dnešní soupeři. Svatí od půlky prosince jen jednou prohráli. V předchozím kole zdolali 2:0 Norwich a k tomu přidali i výhru 3:1 nad West Hamem a postup do 1/4 finále FA Cupu. Největší gólovou oporou je v lize Che Adams, jenž dal sedm branek.

Aston Villa

Vzhledem k tomu, jaké zvučné posily za poslední rok do Birminghamu dorazily, je současně postavení Villans zklamáním. S bilancí devíti výher, tří remíz a třinácti porážek jim patří patnácté místo a ještě si ani nemohou říct, že jsou mezi elitou zachráněni. Od osmnáctého Burnley je dělí devět bodů, kdežto pohárová místa jsou mnohem dál. Minulý týden však Aston Villa měla důvod k radosti, z Brightonu si odvezla výhru 2:0. S šesti góly je nejlepším střelcem Ollie Watkins.

Všem fotbalovým příznivcům přeji příjemné chvíle u sledování textového přenosu ze zápasu osmadvacátého kola anglické Premier League. Od šestnácti hodin se můžeme těšit na konfrontaci mezi Aston Villou a Southamptonem