Je tu konec zápasu, který přinesl zcela zaslouženou výhru hostující Aston Villy. Svěřenci Stevena Gerrarda byli v zápase prakticky po celou dobu lepším týmem a pod jejich výhru se podepsali Matthew Cash a Ollie Watkins. První jmenovaný se prosadil v prvním poločase ranou zpoza vápna, druhý zakončil rychlý protiútok v 68. minutě hry. Aston Villa dokázala vyhrát po dvou porážkách v řadě, naopak Brighton si dnes připsal třetí prohru z posledních tří zápasů.

90+3

90+2

Hosté nechávají svého soupeře stále hrát. Brighton je dnes opravdu neškodný a zápas spěje do úplného konce.

Moder
63. min Welbeck

Konsa
5 Mings
Luiz
72. min Sanson
41 Ramsey
Ramsey
11 Watkins
Watkins
20 Ings
Ings
79. min Young
Coutinho
86. min Iroegbunam

90+1

Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.

90

Hosté opravdu nikam nespěchají. Nemají ani důvod, dnešní zápas určitě vyhrají.

89

Po rychle rozehraném rohu centroval do vápna z levé strany Marc Cucurella, hostující defenziva ale balon v pohodě odvrátila.

88

Leandro Trossard zkoušel dlouhým nákopem hledat někoho ze spoluhráčů v útoku. Jenže našel jen gólmana Martíneze.

86

Devatenáctiletý Tim Iroegbunam nastupuje ke svému prvnímu zápasu v anglické Premier League.

86

Střídání v týmu Aston Villa FC: ze hřiště odchází Philippe Coutinho, přichází Tim Iroegbunam.

85

Balon znovu doputoval až na kopačky domácích obránců, kteří nyní zdlouhavě kombinují na vlastní polovině.

83

Brankář Emiliano Martínez nyní dostal žlutou kartu za zdržování. Příliš dlouho otálel s rozehrávkou odkopu od brány.

83

Míče stále lítají okolo vápna soupeře, jenže domácí se ne a ne dostat do zajímavé šance.

81

Obraz hry se nemění. Hosté jsou nyní zataženi do defenzivního bloku a přestože domácí hodně drží balon, do zakončení se nedostávají.

79

Střídání v týmu Aston Villa FC: ze hřiště odchází Danny Ings, přichází Ashley Young.

76

Domácí teď sice hodně kontrolují balon, jenže do zakončení se ani zdaleka nedostávají.

74

Necelých dvacet minut před koncem mají domácí fotbalisté nula přímých střel na bránu. Hosté vystřelili přímo na bránu čtyřikrát a dali z toho dva góly.

72

Střídání v týmu Aston Villa FC: ze hřiště odchází Douglas Luiz, přichází Morgan Sanson.

72

Gól na 1:2 měl nyní na hlavě Welbeck, jenže svou hlavičku poslal z malého vápna trestuhodně mimo.

70

Domácí jsou pod velkým tlakem. V dnešním zápase se jim vůbec nedaří a nyní, dvacet minut před koncem, musí dohánět dvoubrankové manko.

68

Aston Villa právě vstřelila branku!
Tyrone Mings dlouhým nákopem z hloubi pole našel na levé straně rozběhnutého OLLIEHO WATKINSE, který prolétl kolem posledního obránce a následně podél vybíhajícího gólmana zvýšil na 2:0 pro Aston Villu.

64

Hosté stále drží jednobrankové vedení a zatím se nezdá, že by jim měli domácí dělat nějaké velké problémy v honbě za třemi body.

63

Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC: ze hřiště odchází Jakub Moder, přichází Danny Welbeck.

61

Po rohovém kopu Aston Villy byl ve vápně faulovaný domácí Cash a Brighton měl možnost výhody. Nic s ní ale nedokázal udělat a rozhodčí Brooks tak dopískl faul.

60

Hosté jsou nadále v tlaku a domácí se musí bránit.

58

A další žlutá karta! Tentokrát ji dostal domácí Jöel Veltman, který u postranní čáry doslova přepálil Philippe Coutinha.

57

Yves Bissouma podkopl protihráče a dostává žlutou kartu.

54

Douglas Luiz pokazil přihrávku, po které mohli jít domácí do rychlého protiútoku. Jenže místo šance z toho byl jen faul na polovině hřiště. Brighton se pokoušel rychle rozehrát, nic z toho ale nebylo.

52

Pokud chtěli domácí ve druhém poločase dominovat, zatím se jim to rozhodně nedaří. Více na balonu jsou hosté.

50

Philippe Coutinho kopl přímý kop téměř dokonale. K úplné dokonalosti chyběl jen gól, kterému skvělým zákrokem zamezil gólman Robert Sánchez. To byl jednoznačně zákrok dnešního zápasu!

49

Do zajímavé pozice se dral Jacob Ramsey, po faulu na jeho osobu budou hosté kopat přímý kop z velmi zajímavé pozice.

46

Druhý poločas začne přibližně 17:32.

První poločas zápasu mezi Brightonem a Aston Villou je minulostí. Sledujeme v poli vyrovnané a bojovné utkání, přesto spokojenější budou bezpochyby hosté, kteří si vytvořili hned několik dobrých šancí a jednu z nich navíc hned v 17. minutě proměnili, když se ranou zpoza vápna prosadil Matthew Cash. Domácí se sice snažili odpovědět, avšak opravdu velkou šanci si nevytvořili.

45+2

45+2

Domácí kopali rohový kop, po kterém se do odraženého míče opřel Yves Bissouma. Pálil z dobré pozice, míč ale poslal vysoko nad bránu.

45+1

První půle bude nastavena o dvě minuty.

45

Hosté mají nyní míč na svých kopačkách a snaží se první poločas dohrát v klidu.

43

První poločas spěje ke svému konci. Domácí fotbalisté se jen velmi složitě dostávají na polovinu soupeře.

41

A vzápětí dostal další žlutou kartu Tyrone Mings, kterému se nelíbily teatrální gesta Cucurelly a dal mu náležitě pocítit.

40

Přeci jen za faul na Cucurellu uviděl žlutou kartu Ollie Watkins.

39

Ollie Watkins se v souboji ohnal po Marcu Cucurellovi a je pískáno. Cucurella se divoce kroutil na hrací ploše, což se hostům moc nelíbí.

36

Opět sledujeme spíše boj, avšak zápas je to zatím velmi zajímavý a je rozhodně se na co dívat.

34

John McGinn se dostal do střelecké pozice, dobře ho ale vychytal gólman Robert Sánchez.

33

Čas rychle plyne a první poločas se nám přehoupnul do své druhé poloviny. Domácí jsou teď více na balonu, avšak daleko od brány soupeře.

31

Domácí se nyní hodně snaží, dokonce si vytvořili tlak a následně kopali také rohový kop. Jenže nakonec se k přímému ohrožení brány soupeře opět nedostali.

28

Philippe Coutinho se dostal také do další střelecké pozice. Ten zkoušel zakončit nahoru, jenže míč z jeho kopačky byl tečovaný, nakonec příliš vysoký a následuje alespoň roh pro Aston Villu.

26

Jacob Ramsey byl nyní ve velké šanci. Hezky se uvolnil ve vápně a dokonce se pár metrů od brankové čáry dostal k zakončení. V rozhodující chvíli mu ale pod nohy skočil jeden z obránců.

24

Jestli se hrálo v úvodu důrazně, tak nyní se hraje ještě více. Po vzájemné potyčce navíc dostali žlutou kartu Douglas Luiz a Leandro Trossard.

22

Vyrovnání měl nyní na kopačce Alexis Mac Allister, který dostal kousek za penaltovým puntíkem balon přesně proti noze. Vypálil sice tvrdě, avšak také nepřesně. Míč skončil nad bránou.

20

Nyní jsou tedy na tahu domácí fotbalisté, kteří budou kombinovat na vlastní polovině a budou hledat cestu, jak překonat zformovanou defenzivu soupeře.

18

Matthew Cash svlékl při oslavě gólu dres a od rozhodčího dostal žlutou kartu.

17

Po centru z levé strany odvrátil balon mimo vápno Alexis Mac Allister tak nešťastně, že se k němu dostal MATTHEW CASH, jehož střela s pomocí tyče končí za zády gólmana Sáncheze!

16

Žlutou kartu dostává Marc Cucurella, který poslal u lajny k zemi unikajícího Johna McGinna.

15

Neal Maupay byl příliš horlivý a při snaze dostat se do šance fauloval posledního obránce Aston Villy Ezriho Konsu.

13

Po rohovém kopu se domácí k přímému ohrožení brány soupeře nedostali.

12

Solly March nyní díky dobrému průniku vybojoval rohový kop pro domácí tým.

11

A další faul. Tentokrát byl u postranní čáry k zemi poslaný Tariq Lamptey, rozehrávat budou domácí.

10

Leandro Trossard po souboji s protihráčem odletěl asi tři metry, rozhodčí Brooks je ale v klidu a ukazuje, že se bude pokračovat ve hře. To se domácím pochopitelně nelíbí.

8

Jenže po rychlé rozehrávce to s důrazem u rohového praporku přehnal pro změnu Digne a balon zadarmo získávají domácí.

7

Zatím se hraje pěkně od podlahy, teď byl k zemi složený John McGinn a balon budou mít ve středu pole hosté.

5

Po krátké mezihře bylo ve vápně Aston Villy velké horko, gólman Martínez ale díky dobré práci defenzivy nakonec zasahovat nemusel.

4

Marc Cucurella rozahrál přímý kop nákopem na pravou stranu, kde se k balonu dostal March. Jeho centr do vápna ale nakonec nebezpečný nebyl.

3

Jacob Ramsey poslal ve středu hřiště tvrdě k zemi Alexise Mac Allistera, míč mají domácí.

2

Fotbalisté Aston Villy začali s míčem na kopačkách. Zatím kombinují ve středu pole a rozhodně se nikam neženou.

1

Vše je připraveno k úvodnímu výkopu, zápas může s půlhodinových zpožděním začít!

Hráči obou týmů již konečně nastupují na hrací plochu. Utkání 27. kola Premier League bude moci začít.

Úvod zápasu bude o 30 minut opožděný. Důvodem je skutečnost, že oba celky uvízly v kolonách kvůli špatné dopravní situaci. Týmy jsou ale již na stadionu a výkop je tak posunutý o 30 minut na 16:30.

Brighton & Hove Albion FC: Sánchez – Lamptey, Veltman, Dunk (C), Cucurella – March, Moder, Bissouma, Mac Allister – Trossard – Maupay.
Náhradníci: Steele – Alzate, M. Caicedo, Duffy, Ferguson, Groß, Leonard, Welbeck, Offiah.
Trenér: Graham Potter

Aston Villa FC: E. Martínez – Cash, Konsa, Mings (C), Digne – J. McGinn, Douglas Luiz, J. Ramsey – Watkins, Ings, Coutinho.
Náhradníci: Olsen – Bailey, Buendía, Hause, Chambers, Iroegbunam, M. Sanson, Young, O'Reilly.
Trenér: Steven Gerrard

Rozhodčí: John Brooks.

Hezké odpoledne všem fanouškům anglického fotbalu při sledování online reportáže ze zápasu 27. kola Premier League mezi domácím Brightonem a hostující Aston Villou. Čeká nás souboj dvou celků ze středu tabulky, domácí jsou desátí s 33 body, hosté jsou aktuálně třináctí a na kontě mají 27 bodů. Nutno ale dodat, že Aston Villa má ještě jeden neodehraný zápas k dobru.