To už je z mojí strany vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů z prostředí anglického fotbalu se těším na počtenou!

Statistiky zápasu:
Držení míče: 65 % : 35 %.
Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 9:2. Rohy: 6:3. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 12:15.

Souboj Leedsu s Wolverhamptonem skončil dělbou bodů. Hosté vedli od 9. minuty po zásahu Hwanga Hi-čchana. Domácí se pak dlouho nemohli v ofenzivě prosadit, ovšem s blížícím se závěrem si přeci jen vytvořili velkou územní převahu, k níž hodně přispěli i střídající mladíci Summerville a Gelhardt. Právě druhý jmenovaný měl největší příležitosti Peacocks a v nastaveném čase nakonec pro svůj tým získal i penaltu. Tu proměnil Rodrigo, jenž tak srovnal na konečných 1:1.

Raphinha
54. min Summerville
Shackleton
43 Klich
Klich
63. min Gelhardt
15 Dallas
Dallas
20 James
James
Harrison
46. min Roberts

Moutinho
89. min Neves
Aït-Nouri
83. min Hoever
Hwang Hi-čchan
37 Traoré
Traoré
76. min Podence

90+7

Joe Gelhardt ještě jednou! Z pravého křídla si navedl míč do zakončení, které srazil bránící hráč vedle vzdálenější tyče. Nescházelo zas tak moc, aby tam na balón dosáhl nabíhající Daniel James.

90+6

Summerville fauloval při napadání Semeda. Rozehrávat budou hosté.

90+5

Rodrigo vyfasoval žlutou kartu za následnou oslavu.

90+4

Leeds právě vstřelil branku!
Je vyrovnáno! RODRIGO nabídnutou příležitostí nepohrdl. Počkal si na pohyb brankáře a z penaltového puntíku poslal míč do jeho protipohybu – 1:1

90+3

Penalta pro Leeds! Zařídil ji Joe Gelhardt, který si to neohroženě namířil mezi bránícími hráči k bráně a nakonec byl faulován Nélsonem Semedem.

90+1

Rozhodčí Jones nastaví ještě šest minut!

90

Standardní situaci zahrával Rodrigo. Balón byl přizvednut jedním z hlavičkujících hráčů a Sá si ho ze vzduchu stáhl.

89

Střídání v týmu Wolverhampton Wanderers: ze hřiště odchází João Moutinho, přichází Rúben Neves.

88

Crysencio Summerville byl stažen bránícím Saïssem. Domácí budou zahrávat standardní situaci z blízkosti brankové čáry. Bude to takový vylepšený roh.

87

Na trávníku zůstává ležet hostující João Moutinho. Vypadá to na křeče.

86

Hostující tým přestál rohový kop soupeře. Leeds ale nadále drží míč na útočné polovině.

84

Opět Joe Gelhardt! Ten si naběhl do šestnáctky na pas Dallase, dokázal si míč připravit do šance, ovšem před Josém Sá přestřelil!

83

Střídání v týmu Wolverhampton Wanderers: ze hřiště odchází Rayan Aït-Nouri, přichází Ki-Jana Hoever.

81

Leeds v posledních minutách hodně přidal. Domácí hráči se snaží odvrátit další porážku.

80

Po následném rohu si domácí vytvořili v pokutovém území velký závar! Byl tam opět Gelhardt, který se marně snažil prosadit do zakončení. Poté měl míč i Summerville, ani on ale neměl kudy vystřelit.

79

Asi největší šance Leedsu v zápase! Joe Gelhardt dostal přihrávku na levou stranu šestnáctky a střílel pod břevno. Výtečný José Sá však ránu domácího mladíka vytáhl nad svou bránu!

77

Emoce v hledišti Elland Road! Rodrigo pronikl do pokutového území, kde se ocitl ve dvojbloku ve složení Saïss – Coady. Domácí hráč to neustál, ovšem podle sudího to na penaltu nebylo. Dal bych mu zapravdu.

76

Střídání v týmu Wolverhampton Wanderers: ze hřiště odchází Adama Traoré, přichází Daniel Podence.

74

Shackleton procházel dopředu na pravé straně. Následně našel Summervilla, po jehož akci se však jen bude kopat od brány hostí.

73

Po standardní situaci domácích se ocitl v ofsajdu zřejmě Pascal Struijk. Hosté zřejmě budou brzy střídat.

72

Na centr Rodriga si naskočil Tyler Roberts. Míč však nedokázal usměrnit mezi hostující tyče.

72

Do konce schází něco kolem dvaceti minut. Přijde nějaký větší závěrečný tlak Leedsu?

71

Exekuce standardní situace se ujal Raúl Jiménez. Ten střílel poměrně vysoko nad bránu.

70

Joe Gelhardt podrazil Raúla Jiméneze těsně před domácím pokutovým územím. To je dobrá pozice pro přímý kop!

69

Jamesův centr z levé strany skončil jen v rukavicích Josého Sá.

68

Fanoušci teď ženou Leeds dopředu. Domácí zatím kombinují na polovině hřiště a vyčkávají.

66

Žlutou kartu dostává Jamie Shackleton (Leeds United).

65

To teď mohli United změnit! Daniel James centroval z levé strany na vzdálenější tyč, kde se nacházel Crysencio Summerville. Balón však před ním přizvedl Saïss a tak z toho bude jen roh pro domácí.

64

Hře domácích schází myšlenka, moment překvapení. Tento prvek hry ještě více utrpěl s nuceným střídáním Raphinhi.

63

Střídání v týmu Leeds United: ze hřiště odchází Mateusz Klich, přichází Joe Gelhardt.

62

Nepomůže ji vytvořit ani Summerville, který u pravé postranní čáry neobešel Aïta-Nouriho.

61

Po hodině hry si Wolves drží své vedení. Leeds si ve druhém poločase nevytvořil jedinou gólovou příležitost.

60

Romain Saïss, který už má žlutou kartu, fauloval Rodriga. Od rozhodčího dostal poměrně ostré varování.

58

Domácí hráči mají problém nastartovat nějakou souvislejší útočnou akci. O míče většinou rychle přicházejí.

57

João Moutinho se nyní snažil kolmicí vysunout Adamu Traorého. Z brány však vystartoval Meslier a odehrál míč do bezpečí.

56

Hosté se ve druhém poločase snaží hrát aktivně a udržovat obranu Leedsu v napětí.

54

Raphinha musí ze zdravotních důvodů střídat. V domácí sestavě ho nahradí mladý křídelník Crysencio Summerville.

52

Raphinha se snažil obejít Romaina Saïsse, který si na míč sáhl rukou. Další žlutá karta na straně hostí.

50

Jack Harrison se dostával do rychlého protiútoku a za záchrannou brzdu musel zatáhnout Max Kilman. Sudí Jones mu ukázal žlutou kartu.

49

Zase dobrý vstup Wolves do poločasu! Rayan Aït-Nouri se dostal k zakončení na levé straně pokutového území, Mesliera ovšem neprostřelil! Bude z toho roh.

48

Leander Dendoncker si zabíhal za domácí obranu. Situaci dobře vyhodnotil Ilan Meslier, který vyběhl daleko z brány a odkopl míč do autu.

47

Oražený míč si našel za pokutovým územím aktivní Raphinha. Bránu však netrefil.

46

Střídání v týmu Leeds United: ze hřiště odchází Jack Harrison, přichází Tyler Roberts.

46

První poločas vyšel lépe Wolves. Ti se ujali vedení už v 9. minutě, kdy se dostal před bránou k odraženému míči po zablokované Jiménezově střele Hwang Hi-čchan a ten už neměl problém překonat Mesliera. Hráči Leedsu si pak postupem času vytvořili územní převahu, šance tomu ale chyběly.

45+1

45+1

Jamie Shackleton byl volný na pravém křídle. Odsud si to namířil do pokutového území, kde spadl po skluzu Aïta-Nouriho. Rozhodčí Jones však nechce o penaltě slyšet!

45+1

První poločas bude nastaven o pouhou minutu.

45

Balón se odrazil do autu od Daniela Jamese a hosté se tak dostávají k míči.

44

Diego Llorente poslal do pokutového území nákop, který Raphinha z první sklepával na Jacka Harrisona. Ten byl ale včas pokrytý stopery hostí.

43

Vlci v posledních minutách otupili sílící nápor Leedsu. Závěr poločasu zatím dohrávají relativně v klidu.

42

Moutinho zkusil vysunout rychlého Adamu Traorého. Toho ale dokázal ve skluzu zastavit Liam Cooper.

40

Na levé straně bojoval s domácí obranou Hwang, po jehož snaze budou Vlci vhazovat.

39

Rayan Aït-Nouri mířil dopředu na levém křídle. Faulem ho zastavil domácí záložník Shackleton.

38

Držení míče – 64 % : 36 %

36

Územní převaha Peacocks je už poměrně značná. Stále ale Leedsu nepřinesla nějakou větší šanci.

35

Raphinha se krásně zbavil dvojice protihráčů a ještě dokázal uvolnit Jamieho Shackletona. Ten už si tak dobře nevedl, v šestnáctce napálil jen soupeře.

34

Hosté se teď osvobodili za cenu odkopu do autu. S pasivitou by to ale neměli přehánět. Do konce zápasu je opravdu hodně času a Leeds by to mohl potrestat.

33

Po ní se míč odrazil na hranici šestnáctky k Pascalovi Struijkovi. Ten byl ale rychle dostoupen a nic velkého nevymyslel.

32

Romain Saïss se dopustil faulu na Stuarta Dallase. Domácí mají k dispozici standardní situaci.

31

Půlhodina hry za námi. Wolverhampton vede 1:0 díky velmi dobrému vstupu do zápasu. Leeds zatím gólově neodpověděl.

30

Rohový kop zahrával João Moutinho, domácí se ubránili.

29

Teď ale přišel rychlý brejk hostí. Táhl ho Adama Traoré, který v šestnáctce hledal Aïta-Nouriho, jemuž balón čistě vypíchl na roh Stuart Dallas.

28

Domácí Whites postupně vylepšují svůj výkon a vytvářejí si územní převahu.

26

Traoré ztratil na půlce míč a Leeds vyrazil do rychlého protiútoku. Míč putoval na levé křídlo, kde byl Jack Harrison, který po vběhnutí do pokutového území volil ránu, jež minula bližší tyč brány Wolves.

25

Zajímavá akce Leedsu. Ta však skončila přihrávkou Klicha na paty Raphinhi.

24

Cooperův nákop nedostihl na levém křídle Daniel James. Hosté budou vhazovat.

22

Mateusz Klich si na levé straně pokutového území přehodil míč na pravačku. Jeho střela však zamířila jen do koše brankáře Josého Sá.

21

Tu rozehráli nakrátko, doprava na Traorého. Ten odcentroval na zadní tyč, kde se dostal k nepřesné hlavičce Max Kilman.

20

Zápas přináší také hodně osobních soubojů. Po zákroku na Adamu Traorého budou Wolves zahrávat standardní situaci.

19

Daniel James poslal k zemi docela ostře Raúla Jiméneze. Obešlo se to bez karetního trestu.

18

Rodrigo dotáhl balón do hostující šestnáctky. Tam byl ale zdvojen a odzbrojen obránci Vlků.

18

Utkání má velmi bouřlivou atmosféru, o kterou se starají oba tábory fanoušků.

16

Liam Cooper bránil Raúla Jiméneze a mexického útočníka Wolves, který nosí po ošklivém zranění hlavy ochrannou přilbu, zasáhl rukou do obličeje. Fanouškům hostí se to vůbec nelíbilo, rozhodčí ale nedovolený zákrok neviděl.

15

Rayan Aït-Nouri utekl bránícímu Llorentemu a posílal míč do šestnáctky, kde hledal nabíhající spoluhráče. Dobře však zakročil stoper Leedsu Cooper.

13

Z větší vzdálenosti střílel Raphinha. Jeho pokus skončil v náručí Josého Sá.

11

Vlci tedy začali zápas výborně. Leeds musí zapnout, aby jeho hráči odvrátili další špatný výsledek.

9

Wolves právě vstřelili branku!
Hosté se ujímají vedení! Kapitán Conor Coady našel krásným pasem na pravém křídle rozběhnutého Nélsona Semeda. Ten se vyhnul bránícímu hráči a nahrál do šestnáctky Raúlovi Jiménezovi, jenž neprostřelil obránce. Míč se ovšem dostal k HWANGOVI HI-ČCHANOVI a ten zblízka po zemi překonal bezmocného Mesliera.

5

Žlutou kartu dostává João Moutinho (Wolverhampton Wanderers).

3

Rayan Aït-Nouri zasprintoval dopředu na levé straně a prudkým centrem oslovoval Hwanga. Míč ale sklepl do rukou brankáře Mesliera obránce Llorente.

1

Leeds United: Meslier – D. Llorente, Struijk, Cooper (C) – Raphinha, Shackleton, Klich, Dallas, D. James – Harrison – Rodrigo.
Náhradníci: Klaesson – Drameh, Summerville, T. Roberts, Cresswell, Hjelde, Forshaw, Phillips, Gelhardt.

Wolverhampton Wanderers: J. Sá – Kilman, Coady (C), Saïss – N. Semedo, Dendoncker, Moutinho, Aït-Nouri – Hwang Hi-čchan, Traoré – Jiménez.
Náhradníci: Ruddy, Moulden – Cundle, Trincão, Hoever, Podence, Neves, F. Silva, Campbell.

Rozhodčí: Jones – Cann, Scholes.

Leeds United (17. místo, 1 – 3 – 4, skóre 7:15, 6 bodů)
Leeds, který se loni jako nováček prezentoval sympatickým herním projevem, nechytl začátek ročníku ideálně. Výsledkově to není ono a tým se tak pohybuje jen těsně nad hranou sestupu. Svěřenci manažera Marcela Bielsy čekali na svou první a dosud jedinou ligovou výhru do 7. kola, v němž na domácí půdě zdolali 1:0 Watford. Naposledy padli stejným skóre na hřišti Southamptonu.

Posledních 5 zápasů Leedsu:
Newcastle – Leeds 1:1
Fulham – Leeds 0:1 po prodl. (Ligový pohár)
Leeds – West Ham 0:1
Leeds – Watford 1:0
Southampton – Leeds 1:0

Wolverhampton Wanderers (10. místo, 4 – 0 – 4, skóre 8:8, 12 bodů)
Wolves se nacházejí uprostřed tabulky. Začátek ročníku se jim moc nepovedl, ovšem do klidných vod ligového pořadí je vynesla aktuální dobrá forma, kdy zvítězili ve třech zápasech v řadě. Triumfovat dokázali v Southamptonu, doma s Newcastlem a před týdnem se jim povedl senzační obrat na hřišti Aston Villy. Tam prohrávali ještě na začátku 80. minuty 0:2, ovšem zásahy Saïsse, Coadyho a Nevese otočili skóre na konečných 3:2. Zdá se tedy, že pod vedením kouče Bruna Lageho, který mužstvo převzal v létě, si postupně začíná vše sedat.

Posledních 5 zápasů Wolves:
Wolves – Brentford 0:2
Wolves – Tottenham 2:2, 2:3 na pen. (Ligový pohár)
Southampton – Wolves 0:1
Wolves – Newcastle 2:1
Aston Villa – Wolves 2:3

Vítám tu všechny milovníky dobrého fotbalu! V 9. kole anglické Premier League se utkají také Leeds a Wolverhampton. Domácím Peacocks se zatím moc nedaří a v tabulce se nacházejí těsně nad sestupovým pásmem. Vlkům to jde přeci jen lépe, o čemž svědčí aktuální desátá pozice.