Je za námi utkání 9. kola Premier League mezi týmy Southamptonu a Burnley. Po remíze 2:2 si oba celky rozdělily po bodu. Southampton je tedy na bodech osmi, zatímco Burnley na čtyřech, neboť remizovalo už počtvrté v sezoně. Do vedení se dostali hosté ve 13. minutě díky úspěšné hlavičce Maxwela Corneta. Krátce před pauzou ale bylo vyrovnáno, když se trefil Valentino Livramento. V 50. minutě šli „Svatí“ poprvé do vedení, to se prosadil Armando Broja. O sedm minut později však podruhé v zápase skóroval Cornet a poté už žádná další branka nepadla.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dnešního dne. Na počtenou!

Držení míče: 61 % : 39 %.
Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 7:3. Rohy: 6:2. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 10:11.

Walcott
74. min Armstrong
27 Diallo
Diallo
Elyounoussi
11 Redmond
Redmond
89. min Armstrong
18 Broja
Broja
79. min Adams

Cork
70. min Rodriguez
Westwood
11 McNeil
McNeil
20 Cornet
Cornet
78. min Gudmundsson
9 Wood
Wood
90+1. min Vydra

90+4

Začala nám probíhat poslední minuta nastaveného času. Domácí si žádný velký tlak dosud nevytvořili.

90+3

Romain Perraud svůj centr nepropasíroval až do vápna. Výborně zapracoval Matthew Lowton.

90+2

Domácí fotbalisté jsou fanoušky hnáni k tomu, aby daleko rychleji přecházeli na útočnou polovinu. Nutno podotknout, že Southampton od Burnley mnoho prostoru nedostává.

90+1

Střídání v týmu Burnley FC: ze hřiště odchází Chris Wood, přichází Matěj Vydra.

90+1

James Tarkowski stačil odhlavičkovat míč při centru ze strany. Mezitím bylo čtvrtým rozhodčím oznámeno, že se budou nastavovat 4 minuty.

90

Wood si při zpracování míče pomohl útočným faulem. Southampton bude rozehrávat z vlastního pokutového území.

89

Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Nathan Redmond, přichází Adam Armstrong.

89

Poblíž rohového praporku si hostující tým vybojoval autové vhazování.

88

Jóhann Gudmundsson zkusil pozornost domácího brankáře střelou levačkou z dálky. Alex McCarthy si připsal zákrok z kategorie jednodušších.

87

Stuart Armstrong se na středu hrací plochy rychle otáčel, ale přesně svou přihrávku na pravé křídlo nepředal.

86

Nathan Collins se nechtěl pouštět do složité rozehrávky, a proto míč jen poslal do zámezí. Southampton zůstane na útočné polovině.

85

Ke střele se na opačné straně dostal i Jay Rodriguez. Ofenzivní hráč s číslem 19 na zádech ale znatelně minul domácí klec.

84

Pozornost Popeho zkusil z dálky i Diallo, ale gólman Burnley se ničím překvapit nenechal.

84

Domácí celek si nyní mění míč v okolí půlící čáry. Teď to vypadá na takové ticho před bouří.

82

Při chuti hrající Valentino Livramento se dostal k dalšímu zakončení. Jeho pumelice z uctivé vzdálenosti zaplavala vysoko nad břevno. Teď už bude mít brankář Pope práci s odkopem.

82

Hlavička Jaye Rodrigueze zamířila do rukavic domácího brankáře. Pro McCarthyho žádná potíž.

81

Mohamed Elyounoussi následně fauloval, ani on bez karty z dnešního klání neodejde.

81

Po zaváhání domácí obrany musel Alex McCarthy sebrat míč z kopačky jednoho z hostujících hráčů. Nepříjemnou situaci zvládl.

80

Redmondův centr, který se velmi zajímavě točil do šestnáctky, střídající Adams nezakončil. Pobídka byla pro něj příliš vysoká.

79

Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Armando Broja, přichází Che Adams.

79

V posledních desítkách sekund hra příliš velké tempo nemá. Teď navíc sudí odpískal útočný faul Southamptonu, čímž si poštval fanoušky.

78

Střídání v týmu Burnley FC: ze hřiště odchází Maxwel Cornet, přichází Jóhann Gudmundsson.

76

Zakončení však nepřišlo, takže Pope a spol. si na chvíli oddechnou. Southampton se totiž snaží napevno převzít iniciativu.

75

Elyounoussi rychle posunul na Redmonda, jehož centr byl okamžitě sražen. Domácí se budou muset spokojit jen s rohovým kopem.

74

Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Theo Walcott, přichází Stuart Armstrong.

73

Ashley Westwood si bude muset dávat pozor, neboť fauloval celkem brzy po dostání žluté karty. Southampton vybojoval další standardní situaci.

72

Žlutou kartu dostává Ashley Westwood (Burnley FC).

71

Perraudovi se rohový kop vůbec nepovedl. Domácí to chtěli sehrát nacvičeným signálem, ale s přesností se nepotkali.

70

Zdá se, že Jay Rodriguez je přemotivován. Hned po svém vstupu na trávník viděl žlutou kartu po evidentním šlapáku na Elyounoussiho.

70

Střídání v týmu Burnley FC: ze hřiště odchází Jack Cork, přichází Jay Rodriguez.

69

Redmond našel Perrauda, který si naváděl míč na střelu. Ta ale nepřišla, neboť Lowton si své defenzivní úkoly splnil skvěle.

68

Mohammed Salisu nedopustil, aby hostující hráči vyrazili do brejku. Znovu potvrdil, že je rychlostně velmi dobře vybavený stoper.

67

Bývalý záložník Arsenalu to ale ještě zkouší. Uvidíme, jak dlouho na hřišti vydrží.

66

Theo Walcott zřejmě nebude moct pokračovat ve hře, neboť si vyžádal lékařské ošetření. Po jeho odchodu ze hřiště domácí hrají zatím v deseti.

65

Další velká šance pro hosty! Po Cornetově centru se k balónu dostal Ashley Westwood, který rychle tlačil míč k zadní tyči. Chybělo velmi málo k tomu, aby ji trefil.

64

Salisu fauloval Chrise Wooda, tudíž Burnley vybojovalo další standardní situaci.

63

Nathan Redmond pořádně vystrašil hostujícího brankáře. Mezi dvěma bránícími hráči si navedl míč na pravou nohu. Jeho rána ale mířila jen do středu brány.

62

Matthew Lowton už nezachytil odražený míč na hrací ploše, tudíž na řadu přichází aut pro Romaina Perrauda.

61

Dwight McNeil si navedl míč na levačku, se kterou okamžitě střílel zhruba z dvaadvaceti metrů. Záložník Burnley jen o pár centimetrů netrefil bránu.

60

Cork ale získal pro své spoluhráče autové vhazování na útočné polovině. Fotbalisté Southamptonu se tedy musí vracet.

59

Dá se očekávat, že více si za třemi body půjdou domácí. Zřejmě nás čeká ještě hodně zajímavých třicet minut.

57

Burnley právě vstřelilo branku!
Z ničeho nic je opět srovnáno, a to po opravdu parádní brance! Diváky naprosto zmrazila pohotová a skvěle utažená střela MAXWELA CORNETA z dálky. Útočník Burnley trefil prostor u tyče naprosto přesně, McCarthy se natahoval marně. 2:2. Asistence: Ashley Westwood.

55

Redmond si zpracovával těžkou přihrávku Romeua. První dotek s míčem se mu ale příliš nevydařil. Míč od jeho kopačky doskákal za čáru, tudíž vykopávat bude Nick Pope.

55

Valentino Livramento přihrál Walcottovi, který byl ale od balónu odstaven. Vzápětí hosté jen odehráli do zámezí.

53

Domácí se snažili zamířit do otevřené obrany, ale hosté napoprvé vše vyřešili. O pár sekund později pálil z velké dálky Ibrahima Diallo, jehož rána zamířila zhruba tři metry vedle tyče.

52

Charlie Taylor sice hlavou posouval míč k zadní tyči, ale tam byl Cornetovi odpískán i odmáván ofsajd.

51

Hosté potřebují co nejrychleji odpovědět. Nyní budou mít k dispozici standardní situaci.

50

Southampton právě vstřelil branku!
Na začátku druhé půle to byla taková uspávaná, ale teď je vše jinak. Po mizerné přihrávce Tarkowského středem hřiště posunul středopolař Daillo míč na rozběhnutého ARMANDA BROJU, který ve vápně přesně usměrnil míč k zadní tyči. 2:1. Asistence: Ibrahima Diallo.

47

Nepovedený centr hostů skončil v rukavicích brankáře McCarthyho. Start do druhého poločasu je opatrný.

46

Je za námi prvních pětačtyřicet minut. Znát rozhodně není, že se dnes potkávají dva celky z dolní poloviny tabulky. Burnley se ve 13. minutě dostalo do vedení díky nádhernému centru Lowtona a preciznímu zakončení Corneta. Zhruba deset minut před pauzou si ale domácí vytvořili sérii několika šancí. Prosadili se ve 41. minutě, kdy Valentino Livramento přesně zakončil po rohovém kopu. Průběžný stav je tedy 1:1.

45+3

45+2

Tarkowského nákop šel do oblasti nikoho. Snadná práce pro brankáře McCarthyho, který bude moct v pohodě rozehrát.

45+1

Do šance se po něm ale Burnley nedostalo. Záhy jsme se dozvěděli, že se budou nastavovat dvě minuty.

45

Před důraznými hosty, kteří operovali v pokutovém území, raději Bednarek poslal míč na rohový kop. Vzápětí bude kop od rohového praporku rozehrán.

44

Walcott tentokrát přihrával na hranici šestnáctky, ale tam hostující hráči skvěle zapracovali.

42

Žlutou kartu dostává Jack Cork (Burnley FC).

41

Máme zcela po zásluze srovnáno. Southampton se prosazuje po rohovém kopu. Na centr Nathana Redmonda si naběhl VALENTINO LIVRAMENTO dokonale. Hlavou usměrnil míč pod břevno, takže Pope byl v danou chvíli bezmocný. 1:1. Asistence: Nathan Redmond.

39

Tyč! Southampton pokračoval v tlaku a tentokrát to zkusil Valentino Livramento individuálně. Jeho obstřel byl ale až moc přesný, víc než by si domácí přáli.

38

To je až neuvěřitelné, co domácí zahazují. Nathan Redmond se po parádní práci spoluhráče, kterým byl Armando Broja, ocitl před prázdnou bránou. Přihrávku ale dobře netrefil, a proto velkou příležitost spálil.

37

V gólovce se ocitl Theo Walcott! Parádní balón ze strany na hranici šestnáctky zalepil na nohu a následně vystřelil po zemi. Bránu celku v černých dresech minul, takže vyrovnání nepřichází.

36

Jan Bednarek fauloval Brownhilla. Hosté budou rozehrávat z vlastní poloviny hřiště.

34

Southampton má problém s bráněním na své levé straně. Už poněkolikáté z tohoto prostoru přišel centr.

33

Nechybělo moc a hosté by šli do dvoubrankového vedení. Cornet přihrál míč McNeilovi, který ještě vybídl v lepší pozici Chrise Wooda. Útočník Burnley svou utaženou střelou k tyči ale nechal vyniknout Alexe McCarthyho.

32

Po jednom ze soubojů zůstal na trávníku sedět Mohamed Elyounoussi. Vyžádal si lékařské ošetření, takže chvíli se hrát nebude.

31

Romain Perraud střílel z nepřipravené pozice z velké dálky. Jeho pokus zaplul vysoko nad bránu hostujícího Burnley.

30

Těžiště hry se posunulo zpět blíže k bráně domácího celku. Tým v červených dresech se ale postará o autové vhazování.

29

Tohle vůbec nevypadalo špatně. Domácí záložník Mohamed Elyounoussi si naběhl na centr Romeua a následně hlavičkoval. Zhruba o metr ale zadní tyč hostující svatyně minul.

28

Další situaci ve vápně Burnley zvládl James Tarkowski dobře pozičně. Livramenta vykrokoval.

27

Romain Perraud vyslal k zadní tyči nepříliš povedený centr, který přeletěl všechny protagonisty na hrací ploše.

27

Je ale zcela zřejmé, že hosté nechtějí nikam pospíchat. Jsou si moc dobře vědomi toho, že průběžný stav jim zatím hraje do karet.

25

„Svatí“ se dostali vpřed rychlou kombinací. Livramento po náběhu solidně odcentroval, ale Broja svým zakončením z voleje napálil obránce.

24

Mohammed Salisu zvládl své defenzivní povinnosti skvěle. Přesprintoval křídelního hráče a následně poslal míč do autu.

24

Pro vysoký centrovaný míč ze strany si brankář Alex McCarthy v pohodě došel.

23

Ve středu pole zatím sledujeme velmi soubojové utkání. Moc šancí dosud k vidění nebylo, přestože už jedna branka padla.

22

Valentino Livramento naservíroval míč do vápna, kde se už už obtáčel Broja směrem ke střele. Obránci Burnley jej ale zdvojili, takže rána nepřišla.

21

Livramento si nyní přihrává se spoluhráčem Bednarkem. Domácí zatím nedostávají tolik potřebný prostor od vysoce presujících hráčů v černých dresech.

20

Po ztrátě míče ale musel faulovat kapitán Oriol Romeu, který byl hlavním rozhodčím napomenut bez karetního trestu.

19

Ibrahima Diallo se po kontaktu se soupeřem ocitl na zemi. Southampton bude rozehrávat zhruba z poloviny hrací plochy.

18

Nathan Redmond nerozehrál rohový kop domácího celku úplně nejlépe. Míč padal poměrně rychle, tudíž žádná větší potíž pro hostující obranu.

16

Dwight McNeil si přehodil hrací předmět na levačku, se kterou i centroval do vápna. McCarthy si znovu ve vzduchu poradil, když mu míč šel do rukavic.

15

Po přistrčení hlavou od obránce si pro míč došel Alex McCarthy. Uvidíme, jak Southampton zareaguje na rychlou branku soupeře.

13

Hosté se ve 13. minutě dostávají do vedení! Na brilantní centr Matthewa Lowtona ze strany si naběhl MAXWEL CORNET, který hlavou postrčil míč k zadní tyči. Právě po odrazu od ní balón zaplul za brankovou čáru. 0:1. Asistence: Matthew Lowton.

12

Josh Brownhill získával rychlost na levé straně. Skvěle jej však v rozhodující chvíli zakřižoval Salisu, od něhož šel míč do zámezí.

12

Lowtonův centr ze strany skončil na kopačkách prvního bránícího hráče.

11

Rychlonohý Walcott se znovu dostával do zajímavé pozice. Na hranici šestnáctky se snažil vystřelit, ale pod nohy mu zrovna skočil Charlie Taylor, jenž tak vytáhl ukázkový skluz.

10

Dwight McNeil nechal doskákat odražený míč do autu. Nyní se hraje okolo půlící čáry.

9

Matthew Lowton po takové neučesané pasáži nakopl míč směrem dopředu. Situaci si rozhodně nekomplikoval.

8

Theo Walcott si nabíhal na přihrávku spoluhráče po pravém křídle, jenže zároveň byl chycen do ofsajdu. Praporek pomezního rozhodčího tak šel nahoru.

7

Střílený centr ze strany udělal Popeovi pořádné potíže. Míč padal přesně pod břevno, tudíž gólman Burnley musel být obezřetný.

5

Armando Broja se vydal za míčem, ke kterému měli podstatně blíže hosté. I tak na ně dokázal zatlačit a téměř se k zakončení dostal.

4

Při následném centru si pro míč došel Alex McCarthy, který posléze přesně rozehrál do strany.

3

Po nákopu Burnley bude následovat autové vhazování. Ještě připomeneme, že Southampton dnes hraje v červených dresech, zatímco Burnley v dresech černých.

2

Po souboji se soupeřem se na trávníku ocitl Taylor. Už se však zvedl a jeho celek bude rozehrávat.

1

Lavina několika domácích hráčů se ihned řítila směrem dopředu. Střela Redmonda ale skončila na bránícím hráči.

1

Southampton FC: A. McCarthy – Livramento, Bednarek, Salisu, Perraud – Romeu (C) – Walcott, Diallo, M. Elyounoussi, Redmond – Broja.
Náhradníci: Forster – Walker-Peters, Lyanco, Valery, S. Armstrong, Djenepo, Tella, A. Armstrong, Ch. Adams.

Burnley FC: Pope – Lowton, Tarkowski (C), Collins, Ch. Taylor – Brownhill, Cork, A. Westwood, McNeil – Cornet, Wood.
Náhradníci: Hennessey – Pieters, Bardsley, K. Long, Lennon, Gudmundsson, A. Barnes, Jay Rodriguez, Vydra.

Rozhodčí: Kavanagh – Mainwaring, Cook.

BURNLEY FC

Už teď můžeme říct, že Burnley bude mít co dělat, aby se v Premier League zachránilo. Tým kouče Seana Dychea má na kontě pouhé tři body z osmi odehraných duelů, jen o skóre se drží před Newcastlem a o bod před posledním Norwichem. Burnley letos v lize ještě nevyhrálo, kromě pěti porážek si připsalo remízy s Leedsem, Leicesterem i Norwichem. V minulém kole prohrálo na hřišti Manchesteru City 0:2. Do zápasu se s největší pravděpodobností nepodívá český útočník Matěj Vydra, jenž se v posledních dnech ocitl na marodce.

SOUTHAMPTON FC

Fotbalisté Southamptonu se momentálně nachází na patnácté příčce ligové tabulky. V osmi zápasech si připsali sedm bodů a na sestupové pozice drží jen čtyřbodový náskok. V minulém kole Southampton vůbec poprvé v sezoně vyhrál, na domácím hřišti totiž zdolal fotbalisty Leedsu 1:0. Svěřenci kouče Hasenhuttla předtím čtyřikrát remizovali, to se jim povedlo v soubojích s Manchesterem United, Newcastlem, West Hamem a Manchesterem City. Nejlepším střelcem týmu, který dosud nastřílel pouhých šest branek, je dvougólový James Ward-Prowse

Vzájemné zápasy z minulých sezon

04.04.2021 Southampton - Burnley 3:2
26.09.2020 Burnley – Southampton 0:1
15.02.2020 Southampton – Burnley 1:2
10.08.2019 Burnley - Southampton 3:0

Přeji hezké sobotní odpoledne při sledování textového přenosu z 9. kola Premier League. Dnes se společně zaměříme na utkání mezi Southamptonem a Burnley. Začínáme v 16:00. Hezkou zábavu!