Spíše bojovný než pohledný souboj nováčků Premier League má hořký konec pro Watford, který hodinu hrací doby vedl, sedm minut před koncem se ještě opájel nadějí na první čisté konto v sezóně, po neubráněném rohu a zbytečné penaltě v 94. minutě ale odjíždí domů z nedalekého londýnského předměstí s prázdnou.
Brentford odčinil minulý zápas v Leedsu, kde o vítězství naopak v páté minutě nastavení přišel.

Držení míče: 64 % : 36 %.
Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 4:3. Rohy: 8:2. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 12:18.

Jensen
69. min Ghoddos
3 Henry
Henry
77. min Onyeka
19 Mbeumo
Mbeumo
11 Wissa
Wissa
69. min Forss

Cleverley
57. min Pedro
25 Dennis
Dennis
90+1. min Tufan
7 King
King
Cucho Hernández
77. min Sema

90+6

Hosté se ještě zoufale vrhli dopředu, ale míč neudrželi a Brentford bude minutu po ukončení avizovaného nastavení vhazovat.

90+5

Brentford právě vstřelil branku!
Autorem branky z pokutového kopu je BRYAN MBEUMO. Brankář se pohnul předčasně a domácímu útočníkovi stačilo zlehka zasunout na druhou stranu.

90+4

Byla nařízena penalta pro Brentford po hloupém zákroku Troosta-Ekonga na Ghoddose, který by pravděpodobně míč vůbec neudržel na hrací ploše.

90+3

Forss však na špatně kopnutý Ghoddosův centr nemohl na zadní tyči dosáhnout. Kope se od Bachmannovy brány.

90+2

Další nebezpečnou standardku v podobě krátkého rohu získal po faulu na Mbeuma Brentford.

90+1

Poslední změna v sestavě Watfordu: autora vedoucí branky hostů Emmanuela Dennise nahrazuje Ozan Tufan.

90+1

Žlutou kartu dostává Frank Onyeka (Brentford FC).

90

Souboj nováčků se protáhne ještě o pět nastavených minut.

90

Z rohového kopu Brentfrod nezahrozil, ovšem Goode si znovu otírá míč ručníkem a chystá se překonat dálkový rekord.

89

Dlouhý aut do vápna Watfordu se odrazil před Janelta, jehož halfvolej přizvedli hosté na roh.

87

Faulem se provinil Juraj Kucka. Držitel mistrovského titulu se Spartou z roku 2014 poradzil Forsse.

86

Čekalo se na potvrzení gólu videorozhodčím, který ofsajd nezaznamenal a radost v řadách „včel“ může vypuknout naplno.

84

Také vyrovnání přišlo z rohu a ani pošestnácté v sezóně neudrží bývalý klub Eltona Johna čisté konto. Jensenův opakovaný centr prodloužil hlavou střídající finský reprezentant Forss a PONTUS JANSSON ho ze dvou metrů trkl nechytatelně do sítě.

83

Střídající Onyeka si naběhl na Janeltovu zpětnou přihrávku od koncové lajny a tečovanou střelou o Ngakiu vybojoval roh pro domácí.

81

Žlutou kartu dostává Charlie Goode (Brentford FC).

79

Dnešní utkání sleduje 16 861 diváků.

77

Současně střídá i Brentford: hřiště opouští Rico Henry, nastupuje Frank Onyeka.

77

V mužstvu Watfordu odchází z trávníku volným krokem Cucho Hernández, na jeho místo přichází Ken Sema.

75

Watford sehrál výborně rychlý útok přes celé hřiště. Zakončil ho Joshua King křížnou střelou, se kterou si poradil Álvaro Fernández. Pro španělského brankáře to byl první zákrok večera.

74

Christian Nørgaard posílal do šestnáctky polovysoký centr, který obrana Watfordu odkopla z malého vápna. Janelt z dorážky také nenašel pro míč cestu do brány.

73

Naděje pro Brentford po Kingově faulu na Rasmussena u postranní čáry na úrovni šestnáctky.

72

Cucho Hernández z trestného kopu o dva metry překopl domácí bránu.

70

Žlutou kartu dostává Pontus Jansson (Brentford FC). Domácí kapitán úmyslně brnknul o nohu rozběhnutého Sissoka a od červené karty ho zachránilo jen to, že ještě za ním byl jeden domácí obránce.

69

Brentford dvakrát střídá: ze hřiště odcházejí Yoane Wissa a Mathias Jensen, které nahradili Marcus Forss a Sámán Ghoddos.

68

Žlutou kartu dostává Vitaly Janelt (Brentford FC).

66

Náznak nadějné pozice prováhal Yoane Wissa, který nevěděl, co s míčem, a tak ani nevystřelil, ani nepřihrál.

63

Sudí nechává hru plynout, i když na trávníku sedí Dennis. Pokračující hra je však dobrou medicínou, nigerijský útočník rychle vstává.

62

Mbeumo dostal míč na pravé křídlo, přes Ngakiu však nepřešel.

61

Tak konečně nějaký vzruch před bránou! Jensen poslal skvělý centr na Henryho, který mohl střílet, jenže míč si nechal příliš odskočit od nohy a po dvojitém odrazu alespoň získal roh.

59

Henry nevyužil podklouznutí watfordského kapitána Sissoka a akci po levém křídle zabrzdil přihrávkou dozadu.

57

Poprvé střídá Watford: ze hřiště odchází Tom Cleverley, přichází João Pedro.

56

Potyčka na hřišti vypukla, když Cleverley jakoby náhodou došlápl na Rasmussena, kterého vteřinu před tím poslal k zemi nedovoleně Ngakia. Ani tento incident nepřiměl sudího Olivera poprvé tasit kartu.

55

Za stehno se držel faulovaný Mathias Jensen a svíjel se v bolestech na trávníku, nakonec však ošetření nepotřebuje a vstává.

54

Střídají se souboje, fauly a ztráty uprostřed hřiště. Claudio Ranieri vyhlíží na střídačce rozladěně a dává pokyn náhradníkům k intenzivnějšímu rozcvičování.

51

Baptiste vysunul na křídlo Henryho, jehož centr směřoval do „losího“ území.

49

Po přestávce se zatím v nezměněném složení hraje jen ve střední třetině hřiště.

47

I za nepřesnou průnikovku do zámezí Dennis spoluhráči Hernándezovi zatleskal.

46

Po dvou nevyužitých šancích Brentfordu z úvodní čtvrtiny zápasu udeřili hosté po rohovém kopu ve 24. minutě Dennisem. Rohu předcházela Kingova střela do tyče, do prostoru brány však „Losi“ kromě gólové střely nezamířili. Do poločasového hvizdu se již v premiérovém souboji nováčků anglické ligy nic zvláštního neudálo.

Statistiky první půle:
Držení míče 61% – 39%, střely na bránu 2:1, střely mimo 3:2, rohy 5:2, fauly 5:12, ofsajdy 0:0.

45+1

45

Rozhodčí Oliver přidává jednu nastavenou minutu.

44

Dva rohy během pár vteřin byly odpískány hráčům Watfordu, domácí však rozehrávají na jistotu do šířky.

42

Charlie Goode po druhém rohu v řadě hlavičkuje zblízka obloučkem na horní síť watfordské brány.

42

Roh se bude po obranném zákroku Cucha Hernándeze opakovat.

41

Razantním odkopem vyřešil domácí Jensen obrannou svízel a navíc vysunul do uličky Mbeuma, který posouval míč do šestnáctky na Wissu. Za ním však zrychlil Femenía a vypíchl mu balon na roh.

39

K Hernándezově průnikovce nepustila domácí obrana Dennise.

36

Emmanuel Dennis naskočil na centrovaný míč ze Sissokovy kopačky a z 10 metrů ho hlavou posílá nad bránu.

34

Střídají se fauly na obou stranách, teď dostávají výhodu přímého kopu hosté.

31

Dennis napadal Goodea v rozporu s pravidly, nedaleko vlastní brankové čáry rozehrají trestný kop fotbalisté Brentfordu.

29

Oč lepší byl průnik Emmanuela Dennise po levé straně, o to méně se povedl jeho následný centr.

28

Po trestném kopu pálí Bryan Mbeumo zpoza šestnáctky těsně nad břevno. Watford dál může doufat v první čisté konto sezóny.

27

Na levém křídle si došel pro faul domácí Wissa.

24

Watford právě vstřelil branku!
Předchozí střela do tyče hosty nemusí mrzet, z následného rohu odcentroval Tom Cleverley na malé vápno a EMMANUEL DENNIS prudkou hlavičkou napnul síť.

24

Joshua King obstřelil brankáře Brentfordu, kterého zachránila levá tyč. Dobíhající Janelt pak raději zakopává míč na roh.

22

Bleskový brejk po pravém křídle podnikli domácí fotbalisté. Mbeumo postupoval jeden na jednoho, obstřelil obránce a od zadní tyče vyškrabuje míč mocným skokem na roh brankář Bachmann.

21

Cleverley našel svým centrem Juraje Kucku, jehož hlavičku zastavuje obrana Brentfordu.

20

Po přímém kopu Janelta z vlastní poloviny rozjel Watford protiútok, kterému zabránil za cenu rohu Jansson.

18

Emmanuel Dennis se marně vzteká na rozhodčího, i když oprávněně – z jeho souboje s Goodem skončil míč za čarou evidentně od domácího hráče a sudí teď okradl Watford o rohový kop.

16

Rasmussenův průnik zastavil v šestnáctce čistě hostující Craig Cathcart.

14

Hra se teď odbývá delší čas jen uprostřed hřiště, oba celky hrají ze zajištěných obran.

11

Henryho centr si stahuje ze vzduchu bez potíží Bachmann.

10

Nørgaard zajel příliš tvrdě do Cucha Hernándeze, kope se proti domácí bráně.

7

Goode si otřel míč ručníkem a dohodil ho jako katapultem až na střed pokutového území, odkud kapitán Pontus Jansson hlavičkoval nad břevno.

4

Brentford kopal dva rohy v řadě, ale do dalšího zakončení se neprosadil.

3

Centr Charlieho Goodea přizvedla hostující obrana před Shandona Baptistea, který si míč prvním dotykem zpracoval na hrudi a druhým ho poslal pěkně pod břevno. Daniel Bachmann vyškrabuje na roh.

1

Hosté hrají ve žluto-černých sadách dresů, domácí mají červenobíle pruhované.

1

Brentford: Fernández – Goode, Jansson (C), Janelt – Rasmussen, Baptiste, Nørgaard, Jensen, Henry – Mbeumo, Wissa.
Náhradníci: Cox – Thompson, Sørensen, Stevens, Onyeka, Bidstrup, Ghoddos, Forss, Young-Coombes.
Trenér: Frank.

Watford: Bachmann – Femenía, Troost-Ekong, Cathcart, Ngakia – Sissoko (C), Kucka, Cleverley – Dennis, King, Hernández.
Náhradníci: Elliot, Angelini – Rose, Kabasele, Louza, Sema, Tufan, Pedro, Fletcher.
Trenér: Ranieri.

Rozhodčí: Oliver – Burt, Bennett.

Hřiště obou klubů jsou vzdálena jen asi 25 kilometrů, v celé historii se ale jen dvakrát potkaly ve stejné soutěži. Zatímco ve druhé lize v sezóně 2014/15 vyhrál oba zápasy Watford 2:1, v loňském ročníku Championship byl úspěšnější Brentford – doma 2:0 a venku 1:1.
V Premier League se jedná o historickou premiéru souboje „včel“ a „losů“.

Watford FC
Srdcová záležitost Eltona Johna se do nejvyšší soutěže vrátila po roce s elánem. Watford má osmý nejlepší útok ligy, ale také třetí nejhorší obranu a nejvíce porážek ze všech mužstev. Prohrál i všechny tři poslední zápasy a je těsně nad hranou sestupu s tříbodovým náskokem na Burnley, jež má ale zápas k dobru. Po extrémně těžké sérii teď "losy" čekají hratelnější soupeři.
Že by se dočkali prvního čistého konta v sezóně? Jsou zatím jediní, komu se to dosud nepovedlo.

Střelci: 6 – Dennis, 5 – King, Sarr.

Zatím nejlepší z trojice nováčků po povedeném startu do soutěže trochu ubral. Za prvních sedm kol vybojoval 12 bodů, v dalších osmi zápasech jich přidal jen pět a je na 13. místě tabulky Premier League. Fotbalisty ze západního okraje Londýna mrzí hlavně poslední duel v Leedsu (2:2), v němž přišli o vítězství v páté minutě nastaveného času.
Na domácím hřišti zatím osm gólů Brentfordu nastřílelo osm různých hráčů. Pokud by se příště trefil znovu někdo nový, byl by to vyrovnaný rekord soutěže.
Na marodce jsou brankář Raya a záložník Dasilva.

Střelci: 5 – Forss, Toney, Wissa.