• 14Lingard
  • 34van de Beek
  • 11Greenwood
  • 36Elanga

Norwich odehrál druhou půli nad hranici svých normálních možností. Byl lepší a měl i několik velkých šancí. Přesto domácí fotbalisté odchází ze hřiště se svěšenými hlavami, neboť kvůli proměněné penaltě Cristiana Ronalda z 75. minuty přišli i o cenný bod za bezbrankovou remízu. Pro United to byla upachtěná výhra. Ostatně podobně se dnes díky penaltám radovaly i týmy Manchesteru City, Liverpoolu a Chelsea. Hlavním strůjcem hostujícího úspěchu byl David de Gea, který vyčapal gólovku Pukkiho i dvě hlavičky Kabaka.

90+5

90+5

Rashford měl před sebou tříčlennou zeď, kterou svou pravou nohou trefil. Míč se ale odrazil na hráče United, kteří se vhodně rozestavěli okolo šestnáctky.

90+4

Rashford v původně slibném brejku zahnal Greenwoda do nepalebné pozice. Zanedlouho byl na hranici vápna faulován Fred a těsně před koncem zápasu je tady ještě jedna standardka pro United. Lees-Melou to má i za žlutou kartu.

90+4

Diváci chtěli penaltu kvůli souboji ve vápně, kam letěl nákop Gilmoura. Nic se ale nestalo a United ukrajují nesmírně cenné sekundy.

90+3

Hostující fotbalisté se chytají za hlavu. Opět bylo pískáno proti nim. Jmenovitě porušil legislativu Alex Telles. Bude se nakopávat z hloubi pole.

90+2

Trvalo to, ale nakonec se hvizd kvůli faulu na Cantwella ozval. Ze standardky na zadní tyči opět hlavičkoval Kabak. De Gea vytáhl další super zákrok, i když případný gól by pro ofsajd zřejmě neplatil.

90+1

Nad rámec druhé půle je přidáno pět minut. V úvodu nastaveného času dostal Ronaldo opět naloženo v tvrdém souboji.

90

GIlmour nastavil stoličku Ronaldovi, jenž z velké výšky spadl na kostrč. Autor jediného gólu zůstává ležet, ale sudí England přerušovat nehodlá.

89

Svěřenci Ralfa Rangnicka se v posledních minutách vymanili z největší letargie a kontrolují hru daleko od de Gey. Čas na vyrovnání se kanárkům krátí.

88

Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Bruno Fernandes, přichází Donny van de Beek.

87

United aktivovali vysoký presink. Balon získal Fred a zařídil palebnou pozici pro Bruna Fernandese, jenž pálil kousek vedle bližší tyče.

86

Rashford vystartoval do protiútoku. Po své pravici měl Ronalda a Greenwooda. Jako adresáta přihrávky si vybral Portugalce, jenž ale dostal míč na zadní nohu a z trochu krkolomné pozice z bezprostřední blízkosti přestřelil.

85

Scott McTominay pracuje jako defenzivní štít velmi solidně. Dnes mu vychází i důraznější osobní souboje, kterými mnohdy narušuje domácí akce ještě v zárodku.

84

Baillymu prošel podezřelý zákrok zezadu na Pukkiho. Rudí ďáblové si však balonu moc neužili, od penaltové trefy Ronalda prožívají dosud největší krizi.

82

Maguire odvracel balon jen na hranici vápna. Gilmourova první rána byla sražena. Dostal se i ke druhé, ale tu pro změnu Dalot ztečoval vedle brány.

81

Opět to byl mizerný první dotek od Pukkiho, jenž zastavil slibně se vyvíjející akci. V defenzivě United to po neplánovaném odchodu švédského stopera Lindelöfa dosti skřípe.

80

Bailly se trochu zapomněl Nechal volného Pukkiho, jenže ten si nevěděl rady se zpracováním dlouhé nahrávky od Leese-Meloua.

79

Sargent obešel Baillyho, ale místo toho, aby pokračoval směrem do vápna, nešikovně zapomněl balon za sebou. To afrického obránce dost zachránilo.

78

David de Gea drží vedení United při životě! Na základě centru zleva Kabak přehlavičkoval Maguirea a španělský gólman skokem k pravé tyči senzačně vyrazil balon pravou rukavicí.

77

Diogo Dalot u pomezní čáry zezadu podťal stojnou nohu protihráče a jako první ze všech inkasoval žlutou kartu.

76

Střídání v týmu Norwich City: ze hřiště odchází Lukas Rupp, přichází Pierre Lees-Melou.

75

Manchester United právě vstřelil branku!
Tim Krul před realizací pokutového kopu burcoval diváky za svými zády. CRISTIANO RONALDO se ale nenechal rozhodit a pravačkou prudce vystřelil do poloviny branky, kterou nechal nizozemský gólman odkrytou.

74

Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Victor Lindelöf, přichází Eric Bailly.

73

Další reminiscence s dnešním zápasem Manchesteru City, jenž vyhrál zejména díky penaltě! Tu nyní nařídil také rozhodčí England, který během centru Tellese viděl Aaronsovo stažení Cristiana Ronalda.

72

Norwich má krátkodobou přesilovku v době, kdy nás od konce zápasu dělí už jenom dvacet minut. Hosté budou muset hodně zabrat, aby potvrdili roli favorita.

71

Komplikace pro defenzivu Manchesteru. Victora Lindelöfa postihla nějaká slabost. Ukazuje na hrudník a s největší pravděpodobností dnes dohrál. Zblízka na něj dohlíží Cristiano Ronaldo.

70

Płacheta si při odchodu užil masivní potlesk. I on zvládl svou premiéru v anglické nejvyšší soutěži excelentně.

70

Střídání v týmu Norwich City: ze hřiště odchází Przemysław Płacheta, přichází Todd Cantwell.

68

Velká škoda pro Norwich! Pukki zahnal Płachetu, když šli dva na jednoho. Polský fotbalista nakonec jen centroval do dlaní de Gey.

67

Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Jadon Sancho, přichází Mason Greenwood.

67

Znovu si Ronaldo naběhl do obránce. Norwich byl vysvobozen faulem na Ruppa. V přerušení se podle všeho bude poprvé střídat na straně Manchesteru.

66

Ronalda během zpracování přepadl Sörensen. Je obdivuhodné, jak si tento dánský fotbalista, který ani není stoper, počíná. V Premier League do dneška odehrál jen deset minut.

65

Aarons spolupracoval s Ruppem. Německý záložník byl u postranní čáry zdvojen a k velkému údivu nevybojoval ani kýžené vhazování.

64

Bruno Fernandes rozhodně nemá svůj den. Přihrávka před vápno byla nepřesná snad o deset metrů.

63

Kanárci nabrali obrovské sebevědomí. V posledních minutách jsou lepším týmem, což před startem druhé půle asi nikdo nečekal.

62

De Gea precizně stáhl balon a započal rychlý protiútok. Sancho hrál na Rashforda, jenž natáhl zpoza vápna a o kousek minul ze svého pohledu levou tyč.

61

United se nedokáží vymanit z nepříjemného tlaku. K vidění je jeden roh za druhým. Počtvrté během pár desítek vteřin bude kopat Przemysław Płacheta.

60

Sargent prodlužoval Plachetův centr k zadní tyči. Míč se odrážel ze souboje Lindolöfa se Sörensenem a roh se bude opakovat.

59

Pukki posílal míč přesně na Maguirea. Ten ale neriskoval a nabídl domácím fotbalistům další roh. Diváci jsou ve varu!

58

Fred špatně načasoval skluz. U středového kruhu sestřelil Gilmoura a balon ještě zůstane v držení posledního týmu tabulky.

57

Pěkná možnost pro kanárky! Aaronsův centr před Pukkim odvracel Lindelöf. Finský hroťák ale dostal další míč od Ruppa. Procedil střelu mezi dvěma soupeři a de Gea jen konečky prstů vytěsnil prudkou ránu na roh.

56

Deset minut z druhé půle je pryč. United ještě nenavázali na tlak z prvního poločasu. Norwich drží soupeře na uzdě i díky nynějšímu faulu Bruna Fernandese.

55

Fernandes ve středovém kruhu postřehl náběh Rashforda. Ten sprintoval do vápna a až po výborném zákroku Kabaka zjistil, že byl v ofsajdu.

54

Giannoulis je už poněkolikáté na zemi. Když se vyhýbal Rashfordovi, tak nepřipraveně vrazil do McTominaye. Zřejmě dostal ránu na solar.

52

Fred otřel ambiciózní střelu o Sörensena. Získal tím roh, ale Fernandesův centr Krul rázně vyrazil na opačný konec hřiště.

51

Rupp startoval Plachetu, před kterým byl odvrácen míč do autu. GIlmour se pak nepochopil s Pukkim, jenž se mu v momentě přihrávky hnul do špatného prostoru.

50

Bruno Fernandes si vyšlápl na Giannoulise, jenž docela odvážně na vlastní pěst vyvážel balon z obrany.

49

Stojící Dalot dal balon až moc daleko od nabízejícího se Sancha. Následuje odkop Tima Krula.

48

Fred vyrazil míč Aaronsovi, ale zároveň ho přisunul na Plachetu. Ten si ve vápně dovolil kličku na Maguirea, ale ve finále zakončoval ke klečícímu de Geovi.

47

Ani jeden z trenérů v pauze nestřídal. Ostatně Smith ani Rangnick nemají moc na výběr. Do zápasu šli s omezenými kádry.

Žluté karty: 0 – 0.

Ralf Rangnick sledoval něco podobného, co pár hodin zpátky jeho trenérský kolega Pep Guardiola v zápase Man City proti Wolverhemptonu. Gigant z Manchesteru měl herně navrch a dlouho narážel na precizně organizovanou obranu, kterou musel opustit zraněný kapitán Hanley. Do sedmatřicáté minuty rudí ďáblové zahrozili jen břevnem Tellese z přímého kopu. S blížícím se koncem poločasu bylo u domácí branky rušněji, ovšem Ronaldo ani Maguire Krula nepokořili.

45+1

45+1

Další balon letící před Krula byl mnohem nebezpečnější! V souboji s Kabakem si dobře počínal Maguire a nizozemský gólman měl co dělat, aby padající lob vyškrábl nad břevno.

45

Marcus Rashford vytloukl Sörensenovy bloky a získal pro své barvy rohový kop. Tellesův centr komfortně odhlavičkoval Sargent.

45

Maguire přeskočil Pukkiho, na kterého letěl dlouhý pas Aaronse. Finský reprezentant se nedostal k míči ani o pár vteřin později, pohlídal si ho Telles.

44

Cristiano Ronaldo si dal balon daleko od nohy. Toho využil Aarons, jehož protiakci přesně na půlící čáře rázně utnul faulující Scott McTominay.

43

Josh Sargent startoval Pukkiho. Přihrávku do běhu ale dokonale přečetl Harry Maguire a finského kanonýra zakřižoval.

42

Kabak se vyhnul napadajícímu soupeři. V nejméně vhodný okamžik ale mírně ztratil stabilitu a odnesl balon do autu.

41

Kanárci ještě pokračovali. Vlevo měl místo Giannoulis, který na druhý pokus odcentroval, ale ani Ruppova hlavička za moc nestála.

40

Lukas Rupp nenápadně vnesl zmatky do hostující obrany. Pukki ale znovu nestál správně a přihrávku od německého kolegy nepřevzal.

39

Rashford se odrazil do vzduchu pro centr z levého konce hřiště. Hlavička ale měla zlé parametry a nizozemský gólman Norwiche práci neměl.

38

Dalot zajel do Sargenta, který si ani nestihl zpracovat balon. U rozhodčích to prošlo a nápor Manchesteru začíná nebezpečně sílit.

37

Pukkimu na půlce nevyšla přihrávka bez přípravy. McTominay v rychlém protiútoku předal balon Ronaldovi, jenž si ve vápně zasekl, ale levačkou nechal vyniknout zákrok Krula.

36

Ronaldo nechal Tellesovu přihrávku Rashfordovi, jenž zleva vkročil do pokutového území, nicméně byl rychle ztrojen a čistě odzbrojen.

35

Rashford získal míč na Aaronsovi, ovšem Bruno Fernandes spáchal další nepřesnost, když hledal rozběhnutého Jadona Sancha.

34

Velice nepřesný oblouček Fernandese. Ronaldo se po něm jen smutně ohlédl, nicméně Krulův výkop doletěl zpátky k zadákům United.

33

Nepřesnost Giannoulise rozjela další akci hostů. Řecký legionář ji však sám záhy zastavil, když se postavil do cesty diagonály na pravé křídlo.

32

Ďáblové to zkusili přes pravou stranu. Sancho nahrával do vápna na Dalota, avšak nedůrazná střela z otočky skončila v koši Tima Krula.

32

Poprvé měl Ronaldo více prostoru na levé straně. Na okraji vápna se ale nechal velmi snadno odzbrojit nezkušeným Sörensenem. U diváků to mělo velký ohlas.

31

Bruno Fernandes pouštěl putující přihrávku na obsazeného Ronalda. Další plusový kredit pro defenzivu kanárků.

30

Držení míče: 47 % – 53 %.

29

Jacob Sörensen nabral sebevědomí zastavením nákopu Maguirea na Rashforda. Norwich bleskově přešel do ofenzivi, nicméně Pukkiho u penalty zradilo zpracování.

29

Ze hry si ještě nikdo šanci nevytvořil. I po vynuceném odchodu Hanleyho působí zadní řada Norwiche stabilním dojmem.

28

Rashfordova přihrávka na rozběhnutého Tellese byla přeadresována za pomezní čáru. United couvají a domácí už jsou zase kompaktní.

27

Gilmourův letící centr si ze vzduchu stáhl de Gea a rychle vyhnal spoluhráče z vlastního vápna, aby se mohlo zaútočit do nezformované obrany.

26

Josh Sargent aktivně napadal a díky tomu udělal na Dalotovi rohový kop.

25

Napodruhé byla spolupráce mezi Dalotem a Sanchem přesnější. Míč ale putoval zpátky a zůstává v bezpečné vzdálenosti od Tima Krula.

23

Diogo Dalot chtěl zrychlil přechodovou fázi, jenže posunul balon mimo dosah Sancha. Aut provede Dimitris Giannoulis.

22

Victor Lindelöf odevzdává balon hodně přetaženým nákopem z obranné poloviny. Jednoduché sousto pro Tima Krula, jenž převzal kapitánskou pásku.

21

Střídání v týmu Norwich City: ze hřiště odchází Grant Hanley, přichází Jacob Sörensen.

20

Pro Granta Hanleyho to nevypadá dobře. Bude se muset střídat a to je velký problém pro Norwich, který nemá v záloze prakticky žádné alternativy do obrany.

19

Oba týmy už jsou zpátky v plné síle. Bojuje se o střed hřiště, kde nyní došlo k drobnému faulu na Marcuse Rashforda.

18

Ano. Levá ruka Hanleyho se při pádu dostala do nepřirozené pozice. Vypadá to ale, že lídr domácí obrany bude přinejmenším pár minut pokračovat.

17

Po zmíněném faulu Cristiana Ronalda se domácí kapitán Hanley nezvedá a podstupuje ošetření. Vypadá to na problém s ramenem.

16

Krul si napodruhé našel cestu k příchozímu balonu a vyboxoval jej alespoň do částečného bezpečí. Posléze se Ronaldo netrefil do voleje a místo toho fauloval Hanleyho.

15

Rohový kop se bude opakovat, protože Max Aarons vrátil Fernandesův centr za koncovou čáru.

14

United mají na výběr širokou škálu exekutorů podobných standardek. Teď to vyšlo na levačku Tellese, jehož tečovaná střela skončila na horní tyčce!

13

Rashford se neprotlačil skrz hranici velkého vápna. Podle sudího Englanda ho ale fauloval Hanley a je z toho nebezpečný přímý kop.

12

Dimitris Giannoulis házel na Sargenta. Gilmour poté toužil přihrát doprava, ale plány mu zhatil skluz jednoho z hostů.

11

Sanchovi se vpravo nabídl Dalot, jenž se ale ocitl moc blízko zadní čáry a byl rád, že stihl aspoň nepřesně nacentrovat.

10

Plachetův centr nenadělal v obraně United žádnou paseku. Fernandes chtěl rychle otočit hru, jenže se dostal s balonem za postranní čáru.

9

Teemu Pukki potáhl balon pravou stranou, jenže nahrávku před de Geu mu McTominay odvrátil na rohový kop.

8

Podobně dobře si na opačném konci hřiště vedl Grant Hanley, na kterém se vyfauloval Jadon Sancho.

7

Fernandes si odskočil ze zálohy směrem dozadu. Zachytil kombinaci Norwiche a zařídil odkop od branky Davida de Gey.

5

Giannoulis skončil na zemi, když po něm sáhl Scott McTominay. Kanárci mají více klidu na budování útoku.

4

De Gea stihl zabránit rohovému kopu. Míč zakopl za boční lajnu, což znamená vhazování pro Maxe Aaronse.

3

Začátek je plný nepřesností. Naposledy si domácí obrana přivlastnila nákop z kopačky Victora Lindelöfa.

2

Na první setkání s balonem Ronaldo nebude vzpomínat úplně v nejlepším. Nikterak náročnou přihrávku mu ukradli hráči Norwiche.

1

Zakleknuto a rozehráno! Zahajovací výkop provedli domácí, kteří nastupují ve žlutozelených dresech. Díky tomu mohli United nasadit obvyklé červenobílé barvy.

1

Norwich City: Krul – M. Aarons, Kabak, G. Hanley (C), D. Giannoulis, Płacheta – Rupp, Gilmour, McLean – Sargent, Pukki.
Náhradníci: Gunn – Byram, Mumba, Dowell, Cantwell, Sörensen, Lees-Melou, Idah, Tomkinson.
Trenér: Dean Smith

Manchester United: de Gea – Dalot, Lindelöf, Maguire (C), Telles – McTominay, Fred – B. Fernandes, Sancho – Ronaldo, Rashford.
Náhradníci: Heaton, D. Henderson – E. Bailly, P. Jones, Shaw, Lingard, van de Beek, M. Greenwood, Elanga.

07.05.2016 Norwich – Manchester United 0:1
19.12.2015 Manchester United – Norwich 1:2.

Úřadující šampioni druhé nejvyšší soutěže byli ještě nedávno největším aspirantem na sestup zpět do Championship. V listopadu ale porazili Brentford se Southamptonem a k tomu přidali remízy s Wolves a Newcastlem. Pěkná série bez prohry skončila až minulý týden na hřišti Tottenhamu, odkud si kanárci odvezli porážku 0:3. V tabulce jsou sice poslední, ale na záchranu ztrácí hratelné tři body. Ve službách Norwiche je přitom jediný hráč, který dal více než jeden gól. Jde o Fina Pukkiho, jenž se postaral o pět z celkových osmi tref. Citelou ztrátou pro dnešní duel může být křídelník Milot Rašica. Nedostupní budou i Christoph Zimmermann a Brandon Williams, jenž v Norwichi hostuje právě z Manchesteru United.

Rudí ďáblové si zvykají na nového kouče, kterým se stal třiašedesátiletý Němec Ralf Rangnick. Pod jeho vedením zatím stihli odehrát dva duely. V tom ligovém zdolali gólem Freda 1:0 Crystal Palace, zatímco ze středečního zápasu v Lize mistrů si v kombinované sestavě odnesli bod za remízu 1:1 se švýcarským Bernem. V Premier League budou United usilovat o třetí vítězství v řadě a posun z šestého místa. Na pátý Tottenham ztrácí jediný bod. Souboj s Norwichem může být zrádný. Manchester už čtyřikrát za sebou nevyhrál, když nastoupil proti některému z nováčků. Nejlepším střelcem je s šesti zásahy Cristiano Ronaldo. Zranění nepustí do hry Cavaniho, Martiala a Pogbu. Otazník visí nad Wan-Bissakou, Varanem a Matićem.

Všem fotbalovým příznivcům přeji příjemné chvíle u sledování textového přenosu ze zápasu šestnáctého kola anglické Premier League. Od osmnácti hodin a třiceti minut se můžeme těšit na konfrontaci mezi Norwichem a Manchesterem United!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.