Fotbalisté Crystal Palace dnes dobyli půdu Manchesteru City! Na hřišti šampiona loňského ročníku zvítězili 2:0. V 6. minutě potrestal ležérně bránící hráče domácích Wilfried Zaha. V první půli se Citizens velice složitě dostávali do větších šancí, navíc v úplném závěru úvodního dějství musel jít předčasně pod sprchy Aymeric Laporte. V 60. minutě se sice Gabriel Jesus radoval z vyrovnání, ale jeho trefu ještě přezkoumával VAR, který zjistil, že přihrávající Phil Foden si přebíral míč v ofsajdovém postavení. Manchesteru pak postupně docházely síly, v úplném závěru navíc zpečetil výhru Crystal Palace perfektně hrající záložník Conor Gallagher. Manchester City tak po dnešku ztrácí na první Chelsea už pět bodů, hosté se díky výhře vyhoupli na třináctou příčku.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost. Na počtenou!

Držení míče: 68 % : 32 %.
Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 4:4. Rohy: 7:1. Ofsajdy: 2:5. Fauly: 11:11.

Cancelo
78. min Mahríz
20 Silva
Silva
16 Rodri
Rodri
De Bruyne
59. min Stones
9 Jesus
Jesus
47 Foden
Foden
Grealish
78. min Sterling

Crystal Palace FCCrystal Palace FC(4-3-3 )

Kouyaté
85. min Olise
McArthur
9 Ayew
Ayew
65. min Benteke
22 Edouard
Edouard
73. min Schlupp

90+5

Hlavička Rijáda Mahríze doputovala zhruba metr vedle levé tyče z pohledu zakončujícího hráče.

90+5

Jesusova přihrávka byla na Phila Fodena až příliš dlouhá. Žádná potíž pro poctivě se vracejícího Joela Warda.

90+4

Michael Olise pošetřil pro své barvy cenné vteřiny. Už jen dvě minuty dělí Crystal Palace od senzačního vítězství.

90+3

Přihrávka Jeffa Schluppa rozběhnutého Zahu nenašla. Výtečně si počínal stoper John Stones.

90+2

Bernardo Silva posunul míč na Sterlinga, jehož přízemní pas na malé vápno nenašel žádného z hráčů ve světle modrém dresu.

90+2

Wilfried Zaha vybíhal z ofsajdu, takže balón putuje na kopačky domácích fotbalistů.

90+1

Nad rámec řádné hrací doby rozhodčí přidávají pět minut. Sice to není málo, ale dva góly v oslabení se budou dávat velice těžce.

90

Začala probíhat už 90. minuta tohoto klání. Za chvíli se dozvíme, kolik minut se bude nastavovat.

88

Crystal Palace právě vstřelil branku!
Crystal Palace dnes na půdě Manchesteru City zvítězí! Už to vypadalo, že zakončovat bude Wilfried Zaha, ale nakonec si balón ještě podržel a vybídl na pravé straně šestnáctky úplně volného Michaela Oliseho. Ten si všiml v lepší pozici CONORA GALLAGHERA, jenž úspěšně zavěsil k bližší tyči. 0:2. Asistence: Michael Olise.

87

Manchester City se snaží defenzívu Crystalu otevřít kombinací u půlící čáry. Je vidět, že někteří hráči už to tahají z posledních sil.

86

Žlutou kartu za zdržování hry viděl hostující brankář Vicente Guaita.

86

Rijád Mahríz se poprvé po svém nástupu na trávník výrazněji zapojil do hry. Míč mu ale odskočil od nohy, tudíž nic kloudného alžírský fotbalista vymyslet nedokázal.

85

Střídání v týmu Crystal Palace FC: ze hřiště odchází Cheikhou Kouyaté, přichází Michael Olise.

84

Hosté už jsou zatažení. Pokrývají si veškeré nebezpečné prostory, takže o to složitější to domácí mají.

83

Jesusův sražený centr zamířil přímo k brankáři hostů, který teď rozhodně nebude nikam spěchat.

82

Walkerův centr byl velice nepovedený. Krajní bek domácích poslal míč do zámezí.

81

Nyní dochází k ošetření jednoho z hostujících hráčů. Vypadá to, že někteří fotbalisté Crystal Palace toho mají už plné zuby.

80

Rúben Dias si seběhl na levou stranu, odkud i centroval. Vicente Guaita si ale doběhl pro balón a úspěšně jej podržel v rukavicích.

79

John Stones dokázal srazit ránu Bentekeho, který po svém příchodu na hřiště podržel už několik balónů.

79

Domácí kouč Guardiola jednoznačně posílil ofenzívu. Uvidíme, jestli mu tento tah vyjde.

78

Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází João Cancelo, přichází Rijád Mahríz.
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Jack Grealish, přichází Raheem Sterling.

77

Christian Benteke sklepl míč do strany pro Conora Gallaghera, který měl před sebou hodně prostoru. Položil si Cancela, ale místo u přední tyče branky Citizens nenašel. Ederson předvedl výborný zákrok.

77

Londýňané se nyní snaží pošetřit cenné sekundy. Kombinují v okolí půlící čáry.

76

Benteke byl zastaven důrazným, ale zároveň velmi férovým skluzem Rúbena Diase.

75

Úřadujícímu šampionovi Premier League se čas pomalu ale jistě krátí. Zároveň je zcela evidentní, že ubývají síly, neboť už třicet minut hrají domácí v oslabení.

74

Jack Grealish manévroval na levém křídle. Chtěl alespoň získat rohový kop, ale to se mu v souboji s Joelem Wardem nepodařilo.

73

Střídání v týmu Crystal Palace FC: ze hřiště odchází Odsonne Edouard, přichází Jeff Schlupp.

72

Manchester City chce získat klid na míči, což se mu v posledních desítkách sekund celkem daří. Walker se ale hracího předmětu zbytečně zbavil, když zvolil centr do vápna, který skončil v rukavicích Guaity.

70

Fodenův nadýchaný centr zakončil Gabriel Jesus. Brazilský útočník hlavičkoval ze záklonu, takže střela neměla naději na výraznější úspěch.

69

Domácí tým se chystá na kop od rohového praporku. Míč si už staví Phil Foden.

68

Phil Foden byl těsně před vápnem čistým způsobem přistrčen Jamesem McArthurem.

67

V tuto chvíli sledujeme velmi dobrý fotbal z obou stran. Domácí se tlačí stále dopředu, ale to stejné lze říct i o hostech, kteří se snaží využívat pootevřených okének v defenzívě soupeře.

65

Conor Gallagher celkem nešetrně fauloval Grealishe. V tomto případě žlutá karta musela přijít naprosto bez diskuze.

65

Střídání v týmu Crystal Palace FC: ze hřiště odchází Jordan Ayew, přichází Christian Benteke.

64

Jordan Ayew mířil kupředu jako tank. Ve vápně si přehodil míč na levačku, se kterou i vystřelil. Bránu Manchesteru City ale minul o hodně čísel.

60

O minutu později se i domácí radovali z branky, oproti Zahovi navíc celkem dlouho. Foden naservíroval míč Jesusovi k zadní tyči, přičemž druhý jmenovaný úspěšně zakončil. Systém VAR ale odhalil, že Foden se už při přebrání míče objevil v nepatrném ofsajdovém postavení, takže branka neplatí.

59

Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Kevin De Bruyne, přichází John Stones.

59

Wilfried Zaha mířil úplně sám na bránu soupeře. Brankáře Edersona překonal střelou mezi nohy, avšak hned následně šel praporek pomezního rozhodčího nahoru. Opakovaný záběr mu dal za pravdu, jednalo se o metrový ofsajd.

59

Rozběhl se však Gabriel Jesus, jehož střela po zemi mířila doprostřed brány. Vicente Guaita bez potíží zasáhl.

58

V tuto chvíli hra nemá nikterak závratné tempo. Crystal Palace brání své pozice na obranné polovině.

57

Domácí mají i ve druhé půli častěji míč na kopačkách, přestože hrají v desíti. Směrem dopředu ale už zcela pochopitelně tolik netlačí.

56

Vicente Guaita ale uklidňuje hru, takže veškerý vzruch vyšel vniveč.

55

Phil Foden měl před sebou hodně prostoru. Navedl si míč na hranici vápna a poté postrčil do strany na Grealishe. Posledně jmenovaný hráč vybojoval pro Manchester City rohový kop.

54

Marc Guehi si tentokrát splnil své defenzivní úkoly na jedničku. Prudký centr Jesuse ze strany stačil odehrát co nejdále od branky svého celku.

53

Domácí kapitán Rúben Dias táhne další akci Citizens středem hřiště.

52

Po velmi dobře kopnuté standardní situaci se do vzduchu vyšplhal Marc Guehi, jehož hlavička minula břevno Edersonovy brány o pár čísel.

51

Conor Gallagher velmi šikovně vybojoval faul na svou osobu na útočné polovině. Hosté tak budou moct uklidnit hru a zároveň si mohou vydechnout.

50

João Cancelo pohlídal míč u postranní čáry. Nechal jej doputovat do zámezí, takže na rozehrávku se už může chystat Ederson.

49

Jack Grealish našel ve vápně úplně volného Rodriho, který se do balónu opřel. Španělský středopolař ale horní tyč hostující svatyně o pár centimetrů přestřelil.

48

Rohový kop Kevina De Bruyneho stačil odvrátit hostující pravý bek Ward, jenž poslal míč za sebe.

47

Guaitaovi se tak úplně nepovedla rozehrávka. Míč poslal do zámezí, tudíž Manchester City se bude moct usadit na soupeřově polovině.

46

Skončil první poločas, po kterém Crystal Palace vede na hřišti Manchesteru City 1:0. Hned v úvodu se trefil Wilfried Zaha a poté hosté kompaktně svůj náskok bránili. V závěru poločasu navíc viděl červenou kartu Aymeric Laporte, takže svěřencům kouče Vieiry teď vše hraje do karet. Podaří se jim utkání dotáhnout do zdárného konce?

45+5

45+5

Žlutou kartu za nesportovní chování dostává i brankář Ederson.

45+5

V nervózním závěru první půle fauloval za žlutou kartu i záložník Bernardo Silva.

45+4

Domácí ještě chvíli protestovali, ale po tom, co verdikt hlavního sudího potvrdil i videorozhodčí, musí stoper Manchesteru City opustit hrací plochu.

45+2

Červenou kartu dostává Aymeric Laporte (Manchester City). Těsně před pauzou přichází obrovská komplikace pro domácí. Aymeric Laporte byl v danou chvíli posledním hráčem, a tak musel zastavit Zahu, který se už už chystal vyrazit dopředu.

45+2

Na centr Jacka Grealishe nedosáhl Kyle Walker jen o pár centimetrů. Vypadá to, že hosté už první poločas přežijí bez úhony.

45+1

Walkerův centr žádný z domácích hráčů nedokázal doklepnout. Teď ale domácí tým má velký tlak.

45

De Bruyneho centr levačkou skončil na hlavě bránícího hráče. Mezitím jsme se dozvěděli, že se budou nastavovat 2 minuty.

44

James McArthur chtěl vyvézt míč co nejdále od své branky, ale zhruba na polovině hřiště byl zastaven. Neměl šanci, neboť proti němu stáli tři hráči domácího celku.

43

Wilfried Zaha byl čistým způsobem obrán o míč. Následně jej ale skvěle zastoupil Kouyaté, jenž útočnou akci domácích zastavil.

42

Joel Ward odkopl do zámezí šikovnou prostrkávačku Kevina De Bruyneho. Citizens zatím nejsou v šestnáctce soupeře přesní, chybí jim finální přihrávka.

41

Phil Foden, který se dnes do hry příliš nedostává, si musel naběhnout na pravou stranu. Míč si sice přebral, ale následně s ním nenaložil zrovna nejlépe.

40

Obrana hostů znovu zapracovala jako jeden muž. O chvíli později vpřed mířil Zaha, který ale ztroskotal na Diasovi a poctivě se vracejícím Walkerovi.

39

Pomalu ale jistě se dostáváme do závěru prvního poločasu. Hra Manchesteru City zatím ideální není.

38

Centr se však nepovedl dle představ. Balón proletěl pokutovým územím. Odkopávat tak bude Guaita.

37

Rodri parádně našel Grealishe, jehož centr z levé strany byl zablokován. O pár sekund později pálil Cancelo, jenž vybojoval pro Manchester City kop od rohového praporku.

36

Ani pobídka Jacka Grealishe ideální nebyla. Silva si nenaběhl do správného prostoru, tudíž k míči se nakonec bez větších potíží dostal brankář Vicente Guaita.

35

Přihrávka Bernarda Silvy na levou stranu byla velmi nepřesná. Zde došlo k velkému nedorozumění mezi ním a levým bekem Cancelem.

34

Mizernou přihrávku hostů si zpracoval Kyle Walker, který se ale ke střele ze střední vzdálenosti neodhodlal.

34

Domácí si nyní přihrávají na obranné polovině. Do hry se zapojili všichni defenzivní hráči.

33

Edouard a Zaha se vydali dopředu. Pro tým v červenomodrých dresech získali autové vhazování na útočné polovině.

31

Nádherná kombinace domácích nakonec větší šancí neskončila. Rodri obelstil dva hráče, načež si všiml na pravé straně volného Jesuse. Posledně jmenovaný ale blokující hostující hráče nepropálil. Cheikhou Kouyaté skvěle zasáhl.

30

Rodri přenesl hru na Jesuse, který si chtěl narazit míč s De Bruynem. Belgický reprezentant mu hrací předmět okamžitě vracel, ale výborně se v danou chvíli zatáhl Tyrick Mitchell.

29

Citizens to dlouho obehrávali před pokutovým územím, ale přihrávka do něj na Gabriela Jesuse mířila do ofsajdu. Domácí zatím těžko hledají správný rytmus hry.

28

Domácí ale celkem snadno ztratili míč. Zpět se jej pokoušel získat De Bruyne, ale na hrací ploše jej už nezastavil.

27

První žlutou kartu utkání viděl Jordan Ayew, jenž skluzem sestřelil pronikajícího Jacka Grealishe.

25

K odraženému míči se dostal Jack Grealish, jehož pokus ale bránící hráči Crystal Palace kompaktně zablokovali.

25

Přízemní centr Walkera mířil k přední tyči, tam ale zasáhl jeden ze stoperů hostů, tudíž vzápětí se bude kopat rohový kop.

24

Těžiště hry se už přeneslo na ofenzivní polovinu Manchesteru City. Zatím nevýrazný Jack Grealish vybojoval aut.

23

Odsonne Edouard se snažil dostat do pokutového území celku z Manchesteru, avšak v útočném postupu jej zastavil zdvižený praporek pomezního sudího. Ofsajd.

22

Tentokrát Rodri seslal na zem středopolaře Kouyatého, který zatím precizně sbírá balóny na svém prostoru.

22

Fotbalisté Crystal Palace vyhnali hru na útočnou polovinu. Míč je sice v moci Citizens, ale hraje gólman Ederson.

20

João Cancelo získal na levé straně hromadu času a prostoru. Poté se odhodlal k ráně z velké dálky, ale z nepřipravené pozice zamířil hodně špatně. Jeho pokus zaplaval několik metrů nad horní tyč.

19

Domácí se dostali do první šance. Po rohovém kopu sklepl Gabriel Jesus míč proti noze Rodriho, jehož pumelice zamířila do středu brány. Vicente Guaita svůj celek podržel.

18

Bernardo Silva si sice sympaticky obhodil Mitchella, ale na centr se neodhodlal. Domácí to znovu zkoušejí po zemi.

17

Zaha se už už rozbíhal na levé straně, ale parádně proti němu vystoupil Walker. Nicméně na celku z Londýna je vidět, že útočné choutky jej jen tak neopouští.

16

Gabriel Jesus je teď u rozhodčího Marrinera na koberečku. Brazilský útočník dohrál u postranní čáry hostujícího Zahu až příliš tvrdě.

15

Odkop Kylea Walkera skončil až u střídačky, kde si míč zpracoval Pep Guardiola. Autové vhazování pro Crystal Palace.

14

Wilfried Zaha se na levém křídle ocitl v osobním souboji s domácím kapitánem Diasem. Stoper Citizens ale situaci zvládl.

14

Domácím ale ani tento centr příliš nevyšel. Teď to celek ve světle modrých dresech obehrává poblíž šestnáctky.

13

Rozběhnutého Gabriela Jesuse zatáhl za dres Tyrick Mitchell. Levý obránce hostů dostává od hlavního rozhodčího napomenutí, příště bude podobný faul za žlutou kartu.

11

Rohový kop Kevina De Bruyneho moc ideální nebyl. Hosté jej okamžitě u přední tyče dokázali odvrátit.

11

Cheikhou Kouyaté si na středu hřiště pomohl faulem. Rozhodčí celou situaci moc dobře viděl, a proto do píšťalky foukl.

10

Zaha se snažil prosmýknout mezi čtyřmi hráči domácího celku. Nelze se co divit, že nakonec byl zastaven.

9

Pro svěřence Patricka Vieiry se jedná o výborný začátek tohoto střetnutí. Hosté navíc působí velmi dobrým dojmem. Nebojí se hrát a vypadá to, že jsou fyzicky výborně připravení.

8

Rána Kevina De Bruyneho byla zablokovaná. Manchester City ale pokračuje v držení míče.

6

Šok na Etihad Stadium! První střela hostů končí v Edersonově síti. Conor Gallagher získal míč a následně si jej rychle předal s WILFRIEDEM ZAHOU. Krajní útočník Crystalu levačkou zamířil po zemi přesně k zadní tyči, brazilský brankář se natahoval marně. 0:1. Asistence: Conor Gallagher.

6

Gabriel Jesus nemohl postupovat vpřed, neboť tam bylo přehuštěno. Také on zvolil zpětnou přihrávku.

5

Marc Guehi se dostal do úzkých, ale i přesto přesně přihrál míč na kopačku Mitchella. Obránci Crystalu se dokázali vykombinovat z nepříliš ideální pozice.

4

Citizens se stále snaží pobývat na útočné polovině, ale hosté zatím mají klid na balónu.

3

Vicente Guaita nechal doskákat centr z levé strany do zámezí. Gólman hostů se vzápětí ujme odkopu.

2

De Bruyneho centr mířil do vápna, ale na jeho hranici lépe zapracovali hostující fotbalisté.

2

João Cancelo získal míč na kopačky Manchesteru City. Následně si pomohl i s brankářem Edersonem.

1

Hosté měli výkop. Okamžitě se snažili dostat vpřed po levém křídle, ale průnik jim nevyšel. Autu se už ujímá Kyle Walker.

1

Manchester City: Ederson – Walker, Rúben Dias (C), Laporte, Cancelo – B. Silva, Rodri, De Bruyne – Jesus, Foden, Grealish.
Náhradníci: Steffen – Stones, N. Aké, Zinčenko, Fernandinho, Gündoğan, Palmer, Sterling, Mahríz.

Crystal Palace FC: Guaita – J. Ward, Joachim Andersen, Guehi, T. Mitchell – Gallagher, Kouyaté, McArthur (C) – J. Ayew, Edouard, Zaha.
Náhradníci: Butland – Clyne, Tomkins, Kelly, Milivojević, Olise, Schlupp, Mateta, Ch. Benteke.

Rozhodčí: Marriner – Ledger, Holmes.

MANCHESTER CITY

Úřadující vítěz Premier League v průběhu týdne vypadl z Anglického Ligového poháru. Přestože na hřišti West Hamu nastoupil ve velmi kvalitní sestavě, v průběhu devadesáti minut branku nevstřelil a nakonec musel jít do penalt. Loterii svěřenci kouče Pepa Guardioly nezvládli, tudíž se soutěží se rozloučili už v osmifinále. V lize patří Manchesteru City třetí místo za Chelsea a Liverpoolem. Letos šestkrát vyhrál, dvakrát remizoval a prohrál jen na hřišti Tottenhamu. Minulý víkend si De Bruyne spol. s chutí zastříleli, na hřišti Brightonu vyhráli 4:1. Nejlepším střelcem mužstva je Phil Foden se třemi góly na kontě.

CRYSTAL PALACE FC

Londýnský celek čeká jeden ze zápasů, ve kterém může jen a jen překvapit. Citizens ale takto zaskočil poměrně nedávno, v lednu minulého roku remizoval na půdě favorita 2:2. Crystalu momentálně patří patnáctá příčka se ziskem devíti bodů po devíti odehraných zápasech. Překvapivým zjištěním je, že svěřenci kouče Patricka Vieiry jen dvakrát prohráli, avšak také hned šestkrát remizovali. Momentálně mají na kontě hned čtyři plichty v řadě, body si totiž rozdělili s Brightonem, Leicesterem, Arsenalem a naposledy i s Newcastlem. Nejlepším střelcem týmu je tříbrankový Francouz Odsonne Edouard.

Vzájemné zápasy z posledních let

01.05.2021 Crystal Palace – Manchester City 0:2
17.01.2021 Manchester City – Crystal Palace 4:0
18.01.2020 Manchester City – Crystal Palace 2:2
19.10.2019 Crystal Palace – Manchester City 0:2

Hezké sobotní odpoledne při sledování textového přenosu z 10. kola Premier League. Dnes se můžeme těšit na bitvu mezi Manchesterem City a Crystal Palace. Výkop utkání je naplánován na 16:00.