Statistiky zápasu:
Držení míče: 62 % : 38 %.
Střely na branku: 0:3. Střely mimo: 8:5. Rohy: 4:2. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 10:7.

Fotbalisté Wolverhamptonu nestačili na domácím hřišti na nováčka z Brentfordu, podlehli mu 0:2. Hostům skvěle vyšla první půle, v níž dostali míč do sítě hned čtyřikrát, nakonec ale platily dva góly. Ve 28. minutě proměnil penaltu za faul na vlastní osobu Ivan Toney a stejný hráč pak připravil další zásah pro spoluhráče z útoku Bryana Mbeuma. Vlci kontrovali jen tečovanou střelou Traorého do břevna. Po změně stran hostům zkomplikoval situaci Baptiste, který se nechal po druhé žluté kartě vyloučit. Wolves ale ani v přesilovce nedokázali obranu soupeře odemknout. Největší jejich šanci měl v závěru Raúl Jiménez, který po centru Traorého hlavičkoval těsně vedle. Na straně Včel naopak mohl ještě zvýšit Mbeumo, jenž trefil brankovou konstrukci.

Saïss
46. min Hwang Hi-čchan
22 Semedo
Semedo
82. min Silva
8 Neves
Neves
Moutinho
Marçal
72. min Podence

Jansson
82. min Jörgensen
Pinnock
7 Canós
Canós
67. min Onyeka
Baptiste
Nörgaard
27 Janelt
Janelt
3 Henry
Henry
75. min Rasmussen

90+6

Domácí kapitán Conor Coady vyfasoval žlutou kartu za taktický faul. Tím asi celý zápas také uzavřel.

90+6

Adama Traoré dokázal odcentrovat přes Rasmussena. Balón odkopl do bezpečí Nörgaard.

90+4

Z velké dálky to zkusil Rúben Nevés. Nebyl to špatný pokus, prolétl tak metr nad břevnem!

90+3

Domácím utíká čas a žádný větší tlak nepřichází. Brentford vhazuje na útočné polovině.

90+1

Rozhodčí nastaví šest minut!

90

Daniel Podence se prokličkoval do pokutového území. Jeho oblouček však zapadl za bránu soupeře.

90

Bryan Mbeumo mohl zpečetit zmar Wolverhamptonu. Svůj únik zakončil ranou do břevna!

89

Traoré se bez problémů zbavil Rasmussena. Pokazil ale centr.

88

Ani centr Trincãa zleva snížení nepřinesl. Hosté jsou už hodně blízko třem bodům.

87

Mohlo být sníženo! Adama Traoré další průnik na pravé straně tentokrát vyřešil i kvalitním centrem. Raúl Jiménez však ve vyložené šanci hlavičkoval těsně vedle!

86

Ivan Toney se po delší době připomněl! Prosadil se mezi dvěma obránci a z dálky zkusil přelobovat vyběhnutého brankáře domácích. Balón se snesl nad břevno, ale úmysl hodně dobrý.

85

Trincão nadějnou standardku zahodil! Míč napálil vysoko nad bránu, kterou hájí David Raya.

84

Daniel Podence ukličkoval bránícího Janelta, který ho už mohl jen faulovat. Přímý kop pro Vlky z velmi zajímavé pozice...

83

Střely celkem – 8:5

82

Střídání v týmu Wolverhampton Wanderers: ze hřiště odchází Nélson Semedo, přichází Fábio Silva.

82

Střídání v týmu Brentford FC: ze hřiště odchází Pontus Jansson, přichází Mathias Jörgensen.

81

Už jen deset minut do konce řádné hrací doby. Domácí stále nemohou odemknout obranu soupeře.

79

Adama Traoré opět pronikl dopředu na pravém křídle, ale své snažení nedokázal korunovat přesným centrem.

78

Centr Trincãa sebral do rukavic brankář Raya. Ten s výhozem nikterak nepospíchá.

78

Domácí fotbalista je již v pořádku a hra může pokračovat.

76

Na hrací ploše zůstává ležet Daniel Podence, který je v péči lékaře. Hra je tedy přerušena.

75

Střídání v týmu Brentford FC: ze hřiště odchází Rico Henry, přichází Mads Rasmussen.

75

Žlutou kartu za protesty si z předchozí situace odnesl Pontus Jansson.

74

Obrovský závar v hostující šestnáctce, který byl ale zcela zbytečný! Asistent rozhodčího v té chvíli dávno držel praporek nad hlavou a signalizoval ofsajd. Hráči Brentfordu se na sudího Englanda zlobí, že hru nepřerušil!

73

Hosté zahustili prostor u svého pokutového území. Nyní se ubránili dlouhým odkopem.

72

Střídání v týmu Wolverhampton Wanderers: ze hřiště odchází Fernando Marçal, přichází Daniel Podence.

71

Začala poslední dvacetiminutovka řádné hrací doby. Brentford vede o dva góly, dohrává ale o deseti.

70

Conor Coady fauloval Ivana Toneyho, který byl u míče dříve. Rozehrávají hosté.

68

Málem šance Hwanga Hi-čchana. Ten byl s míčem v dobré pozici, ale do střely mu skočil Ajer!

67

Střídání v týmu Brentford FC: ze hřiště odchází Sergi Canós, přichází Frank Onyeka.

66

Trincão nyní atakoval Pontuse Janssona, který signalizuje, že potřebuje ošetření. Hosté budou střídat.

65

Hostům komplikuje situaci Shandon Baptiste! Ten ztratil míč a vzápětí stáhl na zem Trincãa. Za to dostal druhou žlutou kartu a tedy i červenou!

64

Hosté si i pod velkým tlakem presujících protihráčů dovolili kombinovat s vlastním brankářem a konstruktivně se dostali až na polovinu soupeře.

62

Na zem musel hostující stoper Ajer, který odehrál míč do autu před Trincãem.

61

Zase průnik agilního Adamy Traorého. Prudký centr rychlonohého fotbalisty prosvištěl šestnáctkou soupeře.

60

Žlutou kartu dostává Shandon Baptiste (Brentford FC).

60

Střely na bránu – 0:3

58

Shandon Baptiste byl zezadu přejet vracejícím se Rúbenem Nevesem. Domácí hráč dostal žlutou kartu.

56

Adama Traoré se snažil prohnat přes bránícího Henryho. Na dlouhou nohu už ale centroval do zámezí.

56

Střídající Hwang postupoval k bráně podél brankové čáry. Do zakončení ho hosté nepustili, korejský fotbalista si však vysloužil potlesk publika.

55

Nyní ale vyrazili hosté do protiútoku. Na levé straně kombinovali Ivan Toney a Bryan Mbeumo. Scházela přesná finální přihrávka do šestnáctky.

54

Na domácích je patrná snaha s výsledkem něco udělat. Potřebovali by kontaktní gól.

53

Domácí ve druhém poločase přešli na rozestavení se dvěma stopery a čtyřmi obránci.

51

Traoré se ve druhé půli přesunul z levého křídla na pravé. Nyní opět provětral Henryho a reklamuje, že ho hostující fotbalista bránil na hranici faulu.

49

Adama Traoré utekl na pravé straně Henrymu a hodně nebezpečně odcentroval! Balón přelétl brankáře Rayu, ale v malém vápně scházel někdo z útočících hráčů, který by ho doklepl do sítě.

48

Po standardní situaci domácích byla hra přerušena. Na trávníku totiž zůstal ležet stoper Brentfordu Kristoffer Ajer.

47

Hwang Hi-čchan se pustil do dravého průniku, který zastavil faulem Rico Henry. Hráč hostí dostal i žlutou kartu.

46

Obrovská chyba domácích v rozehrávce! Brankář José Sá nahrával Nevesovi, kterému ale balón sebral napadající Janelt. Z toho mohl těžit Bryan Mbeumo, který se řítil proti domácí bráně, kterou však z hranice šestnáctky těsně minul!

46

Střídání v týmu Wolverhampton Wanderers: ze hřiště odchází Romain Saïss, přichází Hwang Hi-čchan.

46

Statistiky 1. poločasu:
Držení míče – 56 % : 44 %
Střely mimo – 4:1
Rohové kopy – 1:2

První poločas vyšel mnohem lépe hostujícímu Brentfordu. Ten soupeře varoval už v 8. minutě, kdy poslal míč do sítě Toney, ovšem jeho zásah nebyl uznán pro ofsajd. Ve 28. minutě pak opět Ivan Toney zahrával pokutový kop po faulu na vlastní osobu a ten bezpečně proměnil. Hlavní postava Včel vzápětí skórovala znovu, při zpracování míče si však pomohl loňský nejlepší střelec Championship rukou. Domácí kontrovali tečovanou střelou Traorého do břevna, ale ve 34. minutě se podruhé radovali hosté. Toney tentokrát nahrával a míč doklepl do sítě Bryan Mbeumo. Vlci toho směrem dopředu mnoho nevymysleli a mají o čem přemýšlet.

45+3

45+3

Vlci se ještě snaží něco vymyslet na své útočné polovině. Je to ale pomalé a obrana Brentfordu je zformovaná.

45+1

První půle bude nastavena o tři minuty!

45

Tempo hry se po té bláznivé pasáži se šancemi a dvěma zásahy hostí zklidnilo. Běží už poslední minuta první půle.

42

Domácí obehrávají pokutové území soupeře. Je to ale bez nápadu.

41

Hosté dnes skórovali už čtyřikrát. Připomínám, že dvě trefy jim nebyly uznány.

38

Romain Saïss neměl pochopení pro kličky Ivana Toneyho a za faul na něj dostal žlutou kartu.

37

Máme za sebou hodně divokou pasáž zápasu. Brentford z ní vytěžil dva góly a domácí tak mají co dohánět.

34

Brentford právě vstřelil branku!
Hosté navyšují skóre! Ivan Toney na levém křídle přehrál bránícího Kilmana a dostal se s míčem do šestnáctky. Tam balón naservíroval na zadní tyč BRYANOVI MBEUMOVI a ten ho jednoduše uklízel do prázdné brány – 0:2.

32

Nyní si vybrali smůlu domácí! Adama Traoré vypálil zpoza šestnáctky a bránící hráč jeho ránu přizvedl do břevna. Odražený míč se pak snažil akrobaticky dorážet Trincão, ovšem to už byla pro brankáře Davida Rayu lahůdka.

31

Ivan Toney si při zkrocení míče opravdu pomohl i rukou a gól tak není definitivně uznán!

29

Hosté vstřelili další gól! Ivan Toney patičkou dorazil míč do odkryté brány, ale pomezní mával ofsajd a domácí navíc reklamují ruku Toneyho. Vše ale ještě prověří systém VAR.

28

K exekuci penalty se postavil sám faulovaný IVAN TONEY. Míč poslal placírkou k opačné tyči, než ke které skočil José Sá.

27

Žlutou kartu za nesportovní chování dostává domácí brankář José Sá. Ten vykopnul drn z penaltového puntíku.

26

Penalta pro hosty! Sudí England nepřehlédl evidentní držení Fernanda Marçala na Toneyho. Obránce Wolves protihráče dokonce strhl k zemi a tady budou veškeré protesty zbytečné.

25

Centr na přední tyč usměrnil do zámezí Rúben Neves. Další roh hostí...

24

Nörgaardův nákop hledal Henryho, před kterým přizvedl míč do zámezí Nélson Semedo. Rohový kop pro hosty.

24

Držení míče – 57 % : 43 %

23

Domácí brankář José Sá raději zahrál na jistotu a odkopl míč do autu.

21

Hosté dlouho obehrávali prostor před pokutovým územím. Už to vypadalo, že to Vitaly Janelt vezme na sebe, ale nakonec chtěl místo střely ještě přihrávat a neudělal to dobře.

20

Hráči Brentfordu se nyní usadili na útočné polovině a vylepšují si procento držení míče.

19

Hosté se prezentují kompaktní hrou směrem dozadu. Dokáží se rychle vracet a stejně bleskově pak vyrážejí do kontrů.

17

Adama Traoré postupoval dopředu ve dvojici s Raúlem Jiménezem. Rozhodl se zakončovat sám a z 18 metrů zamířil poměrně hodně nepřesně.

16

Bryan Mbeumo dobře napadal rozehrávku Wolves. Romain Saïss byl nucen odehrát míč do zámezí.

15

Domácí křídelník Adama Traoré se nedokázal prosadit proti dvojici bránících hráčů. Hosté budou vhazovat.

14

João Moutinho zahrával rohový kop. Neodcentroval ale dobře a tak se bude jen kopat od brány Včel.

12

Ethan Pinnock poslal k zemi Raúla Jiméneze přímo před zraky pomezního rozhodčího. Ten ale hlavnímu nedal žádný signál a tak se hraje dál.

10

Vlci mají míč častěji na kopačkách. Brentford ale kontruje přímočarými akcemi, které mohou být velmi nebezpečné.

8

Hosté se radovali, ale jejich gól není uznán. Canós našel napravo rozběhnutého Bryana Mbeuma, který balón předal Ivanovi Toneymu. Ten poslal míč do sítě střelou o tyč, ale pomezní rozhodčí zvedl praporek. Gólu totiž předcházel ofsajd Mbeumy.

7

Hostující brankář David Raya si musel stahovat ze vzduchu centrovaný míč. Tyhle situace pro něj nemusejí být úplně jednoduché. Do očí mu totiž svítí odpolední slunce.

4

Míč poslal do šestnáctky sám Canós. Domácí se ubránili.

3

Sergi Canós pronikal dopředu na pravé straně a bránící Romain Saïss ho zastavil faulem. Standardní situace pro hosty.

1

Wolverhampton Wanderers: J. Sá – Kilman, Coady (C), Saïss – N. Semedo, Neves, Moutinho, Marçal – Trincão, Jiménez, Traoré.
Náhradníci: Ruddy – F. Silva, Dendoncker, Hwang Hi-čchan, Mosquera, Boly, Podence, Aït-Nouri, Hoever.

Brentford FC: Raya – Ajer, P. Jansson (C), Pinnock – Canós, Baptiste, Nörgaard, Janelt, Henry – Mbeumo, Toney.
Náhradníci: Fernández – Rasmussen, Ghoddos, Wissa, M. Jensen, M. Jörgensen, Onyeka, Thompson, Forss.

Rozhodčí: England – Lennard, Kirkup.

Oba celky si proti sobě naposledy zahrály v sezóně 2017/18 v Championshipu. Zápas v Brentfordu skončil bezgólovou remízou, doma pak Vlci vyhráli 3:0.

Wolverhampton Wanderers (13. místo, 1 – 0 – 3, skóre 2:3, 3 body)
Wolves by si rádi vylepšili reputaci po nepříliš povedené minulé sezóně, ale ani úvod té letošní se jim moc nepovedl. Prohráli totiž první tři ligové duely. Body si připsali až před týdnem, kdy po reprezentační pauze zvítězili 2:0 na hřišti nováčka z Watfordu. Hosté zápas rozhodli v závěrečné dvacetiminutovce, kdy jim nejprve pomohl vlastní gól Sierralty a poté se prosadila posila z Lipska Hwang. Dlouhodobě mimo jsou portugalský křídelník Pedro Neto a španělský krajní obránce Jonny.

Posledních 5 zápasů Wolves:
Leicester – Wolves 1:0
Wolves – Tottenham 0:1
Nottingham – Wolves 0:1 (League Cup)
Wolves – Man. Utd. 0:1
Watford – Wolves 0:2

Brentford FC (10. místo, 1 – 2 – 1, skóre 3:2, 5 bodů)
Brentford je po postupu místního fotbalového týmu na nohou a začátek Premier League euforii ještě přiživil. Na anglické poměry skromný klub totiž hned v úvodním kole doma sestřelil 2:0 Arsenal, z čehož bylo velké haló. Poté následovaly dvě remízy a teprve před týdnem si Včely připsaly první porážku, když na domácí půdě podlehly 0:1 Brightonu. Kouč Thomas Frank nemůže nadále počítat s marody Joshem Dasilvou a Madsem Bechem Sörensenem.

Posledních 5 zápasů Brentfordu:
Brentford – Arsenal 2:0
Crystal Palace – Brentford 0:0
Brentford – Forest Green 3:1 (League Cup)
Aston Villa – Brentford 1:1
Brentford – Brighton 0:1

Vítám tu všechny milovníky kvalitního fotbalu! Sobotní program 5. kola anglické Premier League otevře souboj Wolverhamptonu s Brentfordem. Domácí Vlci nezažívají moc povedený úvod sezóny a v tabulce jim patří až třinácté místo. Nováček z Brentfordu si zatím počíná sympaticky a drží se přesně ve středu dvacetičlenného pelotonu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.