Ode mne je to pro tuto chvíli již vše. Přeji pěkný večer.

Sledované utkání čtvrtého kola Premier League mezi týmy Manchester United a Newcastle United je u konce. Domácí tým potvrdil roli favorita a po výhře 4:1 si připisuje další tři body do tabulky. Cristiano Ronaldo se k Rudým ďáblům vrátil po dvanácti letech a návrat to byl velmi úspěšný. Portugalec totiž vstřelil první dva góly svého týmu a na svůj opětovný debut bude určitě vzpomínat v dobrém.

Držení míče: 65 % : 35 %.
Střely na branku: 7:3. Střely mimo: 9:6. Rohy: 7:3. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 8:2.

Manchester UnitedManchester United(4-2-3-1)

Greenwood
86. min van de Beek
Fernandes
85. min Martial
25 Sancho
Sancho
66. min Lingard
Ronaldo

Newcastle UnitedNewcastle United(5-3-2)

27 Woodman
Woodman
Manquillo
77. min Murphy
14 Hayden
Hayden
2 Clark
Clark
84. min Lewis
Lascelles
11 Ritchie
Ritchie
28 Willock
Willock
86. min Hendrick

90+3

Už tak není co řešit. Manchester United udělal za dnešním zápasem finální tečku a všechny body tak zůstávájí na Old Trafford.

90+2

Manchester United právě vstřelil branku!
Nakonec však přidávají ještě jeden gól. Pogba efektním způsobem přihrál do vápna JESSEMU LINGARDOVI, ten si hodil míč kolem obránce a trefil se přesně k pravé tyči brány.

90+1

Nyní už jsou u balonu opět hráči domácího celku a to se tak snaží ušetřit další sekundy.

90

Ve druhém poločase nás čekají ještě tři nastavené minuty navíc.

89

I nadále si hráči hostujícího celku přihrávají. Manchester je už ale opravdu výrazně více zatažený a na jeho polovině je tak méně místa než předtím.

88

Teď jsme sice viděli centr do vápna domácích a i pokus o hlavičku, ta byla však nepovedená a spíš jen tak prodloužila míč do zámezí.

87

Newcastle sice nyní hraje více na míči. Blíže k bráně soupeře ani kde střelám to ovšem nevede. Nemyslím si, že se hostům ještě podaří zápas zdramatizovat.

86

Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Mason Greenwood, přichází Donny van de Beek.
Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Joe Willock, přichází Jeffrey Hendrick.

85

Oba týmy nám pomalu začínají využívat svoje zbylé možnosti střídání. Je pravda, že oba trenéři s výměnou hráčů poměrně dlouho čekali.

85

Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Bruno Fernandes, přichází Anthony Martial.

84

Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Ciaran Clark, přichází Jamal Lewis.

83

Trochu se mi zdá, že domácí po třetím gólu trochu stáhli. Nejspíš nechtějí riskovat podobný protiútok jako v případě jediného gólu Newcastlu.

82

Domácí tým tak vede už o dvě branky a pro Newcastle už to tak bude těžké. K zisku bodu by za posledních zhruba deset minut totiž musel dát hned dva góly.

80

Portugalské představení na Old Trafford! BRUNO FERNANDES se opřel do míče ze střední vzdálenosti a parádní ranou jej poslal do levého horního rohu. Navázal tak na dva góly svého krajana Ronalda.

80

Teď už střela Newcastlu sice přišla, míč z velké dálky ale mířil přesně na Davida de Geu.

79

A ani po dlouhém výkopu brankáře Woodmana se Newcastle neudržel na míči snad ani deset sekund.

78

Newcastle si znovu prochází fází, kdy se mu už několik minut nepodařilo ani jednou vyrazit do nějakého protiútoku. To samozřejmě hodně vyhovuje domácímu týmu.

77

Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Javier Manquillo, přichází Jacob Murphy.

76

Lingard se snažil poslat míč před bránu z levé strany. Obránce jej ovšem srazil do zámezí. Po následném rohu přišla střela zprava, byla ale zablokována bránícím hráčem.

75

Patnáct až dvacet minut nám zbývá do konce zápasu. Domácí tým stále vede a i nadále útočí. Kromě gólů Ronalda to však ze strany Rudých ďáblů prostě nejsou žádné jasné gólovky.

74

Ronaldo získal míč na levé straně a poslal jej na Fernandese. ten z úhlu hledal ještě Lingarda, Hráč s číslem 14 na zádech ale pod tlakem obránce zakončit nedokázal.

73

O chvíli později pak z pravé strany centroval sám Greenwood. I jeho pokus byl ale až příliš vysoký. Nedoskočil jej ani Ronaldo, ani Lingard.

72

Po vhazování svého týmu centroval do vápna Paul Pogba, jeho nákop na Masona Greenwooda byl ale až příliš dlouhý a míč tak skončil až v zámezí.

71

Domácí tým už opět kombinuje na útočné polovině. Samozřejmě by bylo vhodný ještě jednou skórovat. Už jsme totiž jednou viděli, že Newcastle dokáže z protiútoku udeřit.

70

Ronaldo teď spadl kousek za pokutovým územím, podle rozhodčích to však faul nebyl a hra tak může pokračovat bez přerušení dál.

69

O další hostující střelu se postaral Allan Saint-Maximin. Jeho pokus z velké vzdálenosti ale mezi tři tyče ani zdaleka nezamířil.

69

Následný rohový kop pak pro domácího gólmana ani jeho obranu nebezpečí neznamenal. Manchester centr bez problémů odvrátil.

68

Joelinton si z levé strany naběhl do pokutového území tvrdě vystřelil. Škoda pro něj, že míč mířil přesně na de Geu. Domácí brankář jej tak dokázal reflexivně vyrazit.

67

Raphaël Varane do dostal k hlavičce po centru od rohového praporku. Míč bránu o kousek minul, nebylo to ale nikterak razantní.

66

Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Jadon Sancho, přichází Jesse Lingard.

65

V tomto případě by však domácí pochopitelně nechtěli dopustit podobný protiútok jako zhruba před desíti minutami. Do konce zápasu totiž ještě zbývá opravdu hodně času.

63

Domácí tým si poměrně brzy dokázal vzít svůj náskok zpět. Zásluhou dvou tref Cristiana Ronalda vede Manchester opět o gól. Newcastle se tak znovu musí snažit srovnat.

62

To je návrat z říše snů! Luke Shaw během protiútoku domácího týmu vysunul CRISTIANA RONALDA a ten z levé strany pokutového území překonal brankáře Woodmana střelou mezi nohy.

61

Woodman poslal míč daleko do hry na levé křídlo, tam se balonu však ujali domácí hráči.

60

První žlutou kartu v zápase dostává za nedovolený zákrok na útočné polovině domácí záložník Paul Pogba.

59

Miguel Almirón si s míčem naběhl na levou stranu pokutového území a posílal míč před brány. Saint-Maximin by ale potřeboval ještě pár kroků l tomu, aby na něj dosáhl.

58

Manchester tak bude muset opět hodně zapnout. Soupeř totiž udeřil z ničeho nic z protiútoku a nyní je stav utkání vyrovnaný.

56

Newcastle právě vstřelil branku!
Hosté vyrovnávají ze své první střely mezi tři tyče! Allan Saint-Maximin prostrčil míč na pravou stranu pokutového území na JAVIERA MANQUILLA a ten nezaváhal a poslal míč k levé tyči domácí brány.

55

Druhá půle zatím nikterak zajímavé není. Nyní centroval z levé strany Luke Shaw, i jeho míč ale letěl až příliš daleko a s vysokou razancí.

54

O první střelu druhého poločasu se z větší vzdálenosti postaral domácí záložník Matić. Míč se ale vznesl vysoko nad horní tyč brány.

53

Dva centrované míče v krátkém sledu teď letěly do pokutového území domácího celku. Oba však byly až příliš dlouhé.

52

Wan-Bissaka se nyní snažil dostal do pokutového území ve spolupráci s Ronaldem. To se jim ovšem nepovedlo a na první střelu druhé půle tak stále čekáme.

51

Teď už se hosté ale dopředu vydali. Útok vedl z levé strany Saint-Maximin, jeho přihrávka do pokutového území ale byla zastavena obranou soupeře.

50

Naopak Newcastle se snad v první pětiminutovce druhé půle k míči a zejména útočnou polovinu nedostal. Potřeboval by přidat. Na Old Trafford je to ale samozřejmě obtížné.

49

I do druhého poločase vstoupili lépe domácí hráči, kteří se opět drž na míči a snaží se najít cestu blíže k Woodmanovi. Manchesteru by se samozřejmě hodilo svůj náskok navýšit.

48

Wan-Bissaka nyní posílal z pravé strany pokutového území střílenou nahrávku na druhou tyč. Tam se ale nikdo z jeho spoluhráčů nenacházel.

47

Ani jeden z týmů ke střídání po poločase nesáhl, do druhé půle tak vstupujeme ve stejných sestavách.

46

Úvodní poločas utkání je za námi. Manchester United podle očekávání více hraje na míči, má více ze hry a také se častěji dostává ke střelám. Žádnou vyloženou šanci jsme ale dlouho neviděli. Až v nastavení si debutant Cristiano Ronaldo našel odražený míč a poslal jej do sítě. Svůj velkolepý návrat tak osladil už i brankou. Uvidíme, zda se Newcastle ve druhé půli pokusí o nějaký větší ofenzivní odpor, nebo zda si domácí udrží body doma.

45+4

45+3

Poměrně zbytečný inkasovaný gól pro hostující tým. Greenwoodův pokus totiž Woodman určitě udržet mohl. To se ale nestalo a hosté tak ztrácejí.

45+2

Návrat do dresu Rudých ďáblů je oslaven prvním gólem už na konci prvního poločasu! Střelu Masona Greenwooda zpoza vápna totiž Woodman nedokázal udržet, míč mu vypadl a CRISTIANO RONALDO už tak měl jednoduchou pozici pro svůj premiérový gól.

45+1

Domácí se nyní nacházejí na vlastní polovině, je tak čas asi na jeden z posledních útoků.

45

Rozhodčí nastavuje dvě minuty nad rámec základního hracího času prvního poločasu.

44

Teď se individuálně snažil najít pozici ke střele Jadon Sancho, bráníc hráč jej ale dokázal zbavit míče a ani v tomto případě tak nemusel Woodman ani zdaleka zasahovat.

43

Nemanja Matić se teď rozhodl vystřelit ze střední vzdálenosti, trefil ovšem jen protihráče blokujícího na hranici pokutového území.

42

Woodman konečně odkopl míč od své brány a jeho spoluhráči se s ním nějakou dobu drželi na útočné polovině. Blíže k bráně Manchesteru se ale nedostali a teď už tak opět hrají domácí.

41

První poločas se nám pomalu blíží ke svému konci. Míč se nyní nachází v rukavicích brankáře Woodmana, hosté tak i nadále neinkasovali a drží remízu,

40

Míč se odrazil k Brunovi Fernandesovi a ten neváhal a centroval směrem na Greenwooda. Ani mladý domácí útočník na balon však nedosáhl a ten tak jen proletěl pokutovým územím.

39

Po nezakončeném protiútoku Newcastlu pak střílel na druhé straně Ronaldo. Jeho pokus z pravé strany pokutového území byl ovšem dvěma bránícímu hráči zablokován.

39

Ani rohový kop o chvíli později nějakou střelu na bránu Newcastlu nepřinesl. Obrana si s tímto centre bez potíží poradila.

38

Lascelles a spol. se v pokutovém území svého týmu rozhodně nenudí. Zatím to však zvládají bez problémů a brání tak bezbrankovou remízu.

37

Po delší odmlce se k míči a dokonce střele dostali i hráči hostujícího celku. Střela Allana Saint-Maximina zpoza obránce ale levou tyč brány netrefila. Nebylo to úplně ideálně trefené.

36

Ronaldo byl už poněkolikáté adresátem centru do vápna. V tomto případě se jej z levého křídla snažil najít Jadon Sancho. Obránce Newcastlu ale míč hlavou odvrátil mimo nebezpečí.

35

Domácí tým má v posledních minutách opět tlak. Stále se mu však nedaří si vytvořit nějakou ideální pozici pro střelu. Newcastle se nyní prakticky jen brání.

34

Znovu Bruno Fernandes, tentokrát hledal z levé strany vápna hlavu Ronaldo. Ani Cristiano se svým vysokým výskokem ale na míč nedokázal dosáhnout.

33

Na centr od orhového praporku nejvýše vyskočil Harry Maguire. Kapitán domácího celku ovšem o zem hlavou poslal jen přesně do míst, kde stál Woodman.

32

Fernandes je hodně aktivní. Nyní už míč Sanchovi opravdu přihrál, domácí křídelník si jej ale složitě zpracovával a jeho následná střela byla zblokována.

31

Na opačném konci pak posílal míč takovou střílenou přihrávkou Fernandes. Dobře si nabíhal Sancho, ten ale balon minul. Samotný míč pak netrefil levou tyč brány soupeře o několik desítek centimetrů. Woodman situaci ale kontroloval.

30

Obrana Manchesteru ale není při rozehrávce tak jistá. Nyní získal na útočné polovině míč Saint-Maximin. Ideální pozici ale přeběhl a jeho následnou patičku zastavili obránci.

29

Na nějakou větší šanci ovšem i nadále čekáme. Půlhodina hry je přitom už skoro za námi.

28

Joe Willock už se ale ke střele z pravé strany pokutového území po menším zaváhání dostal. Jeho pokus ale letěl hodně nad bránu soupeře.

27

Po odkopu Woodmana se tentokrát k míči ž dostali jeho spoluhráči, kteří se pokusí svého soupeře znovu ohrozit. Už pár nějakých náznaků Newcastlu měl. Ke gólu to však také nevede.

26

Fernandes nyní viděl, že Woodman je trochu více vepředu ze své brány. Z poloviny hřiště tak zkusil své štěstí a vypálil. Míč nakonec skončil na horní síti brány.

26

Ani rohový kop Newcastlu ale nebezpečný nebyl a bránící hráči si s ním bez potíží dokázali poradit.

25

Saint-Maximin nyní dokázal odcentroval z velkého úhlu z levého křídla. ve vápně se však ani jeden z jeho spoluhráčů nenacházel a Luke Shaw tak odvrátil míč na rohový kop.

24

Na druhá straně hřiště se pak k odraženému míči dostal Ritchie, který jej zkoušel zpoza pokutového území poslat na bránu. Jeho pokus byl sice tečovaný, ovšem přesně tam, kam se natahoval de Gea.

23

Ronaldo se pokusil prostrčit míč na spoluhráče za obranu, ten se ovšem po zákroku obránce k němu vrátil zpět, Cristiano to tak zpoza vápna zkusil sám, levačkou ovšem opět trefil pouze bránícího hráče.

22

Manchester už opět kombinuje a trochu se tak vrátil ke hře ze začátku poločasu, na svou první vyloženou šanci ale domácí tým a jeho fanoušci nadále čeká.

21

O chvíli později pak zahrávali domácí fotbalisté další rohový kop. Tentokrát už si s ním obrana Newcastlu poradila lépe a i následný centr úspěch neslavil. Míč totiž skončil pouze u Woodmana.

20

Teď byl ve vzduchu ovšem silný i Raphaël Varane, jehož hlavička po rohovém kopu neminula pravou tyč brány Newcastlu o mnoho.

19

Je však celkem pochopitelné, že to domácí často zkoušejí právě přes centry. Ronaldo je ve vzduchu velmi silný, což nedávno opět předvedl i v reprezentačním dresu.

18

Pogba znovu centroval ze své obvyklé pozice. Nebylo to špatné, o něco vyšší však ano a míč tak skončil až v rukavicích brankáře Woodmana.

17

I nadále se však Newcastle držel na útočné polovině a tentokrát to zkoušel z pravé strany. Ani v tomto případě však prostor k prověření brankáře nenašel.

16

Poslední minuty už to od Manchesteru není do ofenzivy tak dobré jako na začátku a do útoku se tak občas vydají i hosté. David de Gea však zatím ani jednou nemusel zasahovat.

14

Fernandes si teď nerozuměl se Sanchem, když mu na levé křídlo posílal přihrávku. Posila z Dortmundu to ale nečekala a míč tak skončil až v zámezí.

13

Teď to hosté zkoušeli p levém křídle a dokonce vhazovali na úrovni pokutového území. Allan Saint-Maximin ale nedokázal z levé strany odcentrovat.

12

Naopak Newcastlu se od střely Joelintona nedokázal k bráně soupeře znovu dostat. Utkání tak zatím probíhá podle předpokladů s převahou domácích.

11

Z Cristiana Ronalda jde definitivně vyčíst snaha, zatím to však k ničemu extra nebezpečnému nevede a nejde mu to podle představ. To je však pochopitelné. Odehráno totiž je pouze něco málo přes deset minut.

10

Brankář Woodman tak odkopával od své brány. Míč ale poslal opět pouze na kopačky hráčů United. Ti si tak znovu můžou pokusit vydat dopředu.

9

Fernandes znovu posílal míč na nabíhajícího Ronalda, v tomto případě však zasáhl obránce. Balon ale znovu padal ke Cristianovi, ten jej ovšem z otočky z úhlu z halfvoleje netrefil ideálně.

9

Manchester znovu kombinuje s míčem, posledních pár minut už to ale není tak hluboko na polovině soupeře. Ten se trošku osmělil.

8

Pogbův pěkný nákop směrem za obranu letěl na Fernandese, ten byl však zády k bráně a běhu tak míč jen dokázal prodloužit. Woodman to tak měl jednoduché a bez problémů zasáhnul.

7

Až nyní se fotbalisté Newcastlu United nějakou dobu drželi na míči, Joelinton si po chvíli počínal dobře na levé straně a kolem Varaneho si našel místo ke střele. Ta mu ale nesedla a míč po zemi minul levou tyč brány.

6

Cristiano Ronaldo se zatím nedokáže ideálně potkat s míčem, ten mu totiž trochu uskakuje. Newcastle se ale i nadále jen brání a tlak domácích tak pokračuje.

5

Ze strany Manchesteru je to ale minimálně na držení míče dominantní nástup. Fernandes nyní hledal za obranou Ronalda a to se mu dokonce povedlo. Druhý jmenovaný ale po teči soupeře nedokázal ideálně zpracovat balon a do zakončení se tak nedostal.

4

Matić vysunul po pravé straně Wan-Bissaku, následný centr krajního obránce domácích ovšem letěl až příliš vysoko a pokutového území soupeře tak přeletěl.

3

Fernandes si chtěl na levém křídle narazit balon se Shawem. Obrana soupeře to ale vystihla. Následuje vhazování domácího celku.

2

Hosté se zatím k míči nedokázali dostat, fotbalisté Manchesteru United si přihrávají na své polovině a budou hledat cestu dopředu.

1

Úvodní výkopu se ujali hráči domácího celku. Již chvilku po hvizdu přišlo přidržení dresu Matiće, Manchester se tak rychle vrátí k míči.

1

Manchester United: de Gea – Wan-Bissaka, Varane, Maguire (C), Shaw – P. Pogba, N. Matić – M. Greenwood, B. Fernandes, Sancho – Ronaldo.
Náhradníci: Heaton – Lindelöf, Bailly, Dalot, Mata, Lingard, Fred, van de Beek, Martial.

Newcastle United: Woodman – Manquillo, Hayden, Clark, Lascelles (C), Ritchie – Willock, S. Longstaff, Almirón – Joelinton, Saint-Maximin.
Náhradníci: Darlow – Schär, Lewis, Krafth, F. Fernández, Hendrick, Jacob Murphy, Gayle, White.

Rozhodčí: Taylor – Beswick, Nunn.

CR7 znovu v Premier League!

Zraky skoro všech fotbalových fanoušků se v sobotu budou upínat na jediné. Hrající legenda tohoto sportu Cristiano Ronaldo si totiž připíše svůj opětovný debut v Premier League po návratu do dresu Manchesteru United. Manažer Rudých ďáblů Ole Gunnar Solskjær již potvrdil, že se Ronaldo zápasu určitě zúčastní. Zda bude už v základní jedenáctce, nebo čekat na nástup z lavičky, to se dozvíme až před samotným zápasem. Po debutu Lionela Messiho v PSG se tak po několika dnech můžeme těšit na další výjimečný okamžik.

Vzájemné zápasy v loňské sezoně:

17. 10. 2020 | Newcastle Utd – Manchester Utd 1:4
21. 02. 2021 | Manchester Utd – Newcastle Utd 3:1

Žádná hitparáda. Tak se dají nazvat první tři utkání fotbalistů Newcastlu v sezóně. Los k nim přitom nebyl nikterak krutý. V prvních dvou utkáních ovšem nestačili na West Ham ani následně na Aston Villu. Svůj první bod si tak připsali až domácí remíze 2:2 se Southaptonem. Remíza s tímto jihoanglickým celkem tak spojuje oba naše soupeře. Postavení Newcastlu v tabulce je však jiné než v případě MU. Tým ze severní Anglie se totiž zatím nachází na sedmnácté přícce.

Rudí ďáblové zažívají dobrý, ale nikterak výjimečný vstup do sezóny. Po vítězné kanonádě doma proti Leeds totiž ztratili jeden v bod v Southamptonu. Naposledy si však díky jednomu gólu Masona Greenwopda poradili s Wolves a po třech odehraných zápasech tak mají na kontě sedm bodů, tedy stejně jako West Ham, Chelsea, Liverpool a Everton. Všechny tyto týmy jsou seřazeny za zatím bezchybným vedoucím Tottenhamem. V zápase proti Newcastlu bude Manchester United bezpochyby favoritem.

Zdravím vás u čtvrtého kola anglické Premier League. Společně se zaměříme na souboj týmů Manchester United a Newcastle United.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.