Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji hezký zbytek víkendu.

Střely mimo: 7:4
Rohy: 7:6
Ofsajdy: 1:2
Fauly: 4:3

Zápas je u konce, West Ham se raduje z vítězství 4:2 na hřišti Newcastlu. Sledovali jsme velmi atraktivní a z obou stran velmi útočné utkání s množstvím šancí. Do vedení šli domácí, už v páté minutě se prosadil po centru Saint-Maximina hlavou Callum Wilson. Domácí reagovali v 18. minutě, branku Aarona Cresswella musel posvětit až VAR. West Ham mohl poslat do vedení Bowen, ale Woodmana nepřekonal a pak už byli zase aktivnější hosté. Almirónova střela byla ještě sražena na břevno a Wilsonovu patu chytil Fabianski, na hlavičku Jacoba Murphyho už ale ani Polák nedosáhl. Ve 41. minutě vrátil domácím vedení Jacob Murphy. Druhý poločas ale jasně patřil West Hamu. V 53. minutě po Antoniově centru hlavou srovnal na 2:2 Saïd Benrahma. O osm minut později se kopala penalta, kterou sice Antonio neproměnil, ale s úspěšnou dorážkou přispěchal Tomáš Souček. O tři minuty později si Michail Antonio zpravil chuť, když uzavřel skóre atraktivního zápasu na 4:2 pro West Ham.

Krafth
85. min Longstaff
Shelvey
70. min Fraser
Almirón
9 Wilson
Wilson
85. min Joelinton

Bowen
90. min Jarmolenko
Benrahma
88. min Fredericks
Fornals
Antonio
90+3. min Johnson

90+4

Utkání už se jen dohrává, o výsledku je jasno, slavit bude West Ham.

90+3

Nový muž na hřišti Johnson už nestihl míč na hřišti, takže od branky bude rozehrávat Woodman.

90+3

Střídání v týmu West Ham United: ze hřiště odchází Michail Antonio, přichází Benjamin Johnson.

90+2

Sudí Atkinson píská faul Newscastlu, hrát budou moci hosté.

90+1

Nastavují se čtyři minuty.

90

Střídání v týmu West Ham United: ze hřiště odchází Jarrod Bowen, přichází Andrij Jarmolenko.

89

Newcastle se usadil na polovině West Hamu, který se nyní brání. Má dvoubrankový náskok, takže tohle mu teď úplně stačí.

88

Střídání v týmu West Ham United: ze hřiště odchází Saïd Benrahma, přichází Ryan Fredericks.

88

Další rohový kop už nebezpečí pro branku Hammers nepřinesl, rozhodčí totiž viděl ofsajd Fernándaze.

87

Newcastle zahrával rohový kop. Fraser centroval na střed vápna a k odraženému míči se dostal Ritchie. Jeho rána byla sražena na další rohový kop.

86

Dlouhý nákop našel Joelintona, který dostal míč do vápna na Murphyho. Ten se snažil ještě situaci vylepšit další přihrávkou, tu však vystihl Coufal.

85

Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Emil Krafth, přichází Sean Longstaff.
Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Callum Wilson, přichází Joelinton.

84

Wilson se snažil dostat rozehrávajícího Fabianského pod tlak, ten se ale nenechal rozhodit a dokázal míč odkopnout až na útočnou polovinu.

83

Rice našel Coufala, který pak přihrál pod sebe svému krajanovi Součkovi. Ten vypálil, ale jeho rána byla sražená na rohový kop.

82

Zatím to opravdu nevypadá, že by měli domácí ještě sílu na závěrečný tlak. West Ham drží míč a sebevědomě kombinuje.

81

Pablo Fornals si našel prostor na střelu po zemi z hranice vápna, bylo to ale hodně slabé zakončení.

80

Vypadá to, že West Ham má zápas pod kontrolou. Vede o dvě branky a ovládá střed pole.

79

Na opačné straně zakončoval akci střídající Ryan Fraser, branku ale netrefil.

79

Rice předal míč Bowenovi, ale ten pak o míč přišel a hosté zase musejí rychle spěchat do obrany.

78

Rice výborně vystihl rozehrávku Newcastlu a táhne akci West Hamu.

77

Ritchie ve vápně trefil loktem do obličeje Coufala, situaci rychle prověřil VAR a hraje se dál.

76

Benrahma hledal centrem ve vápně Bowena, který se neprosadil. Pak ještě hledal Coufal před brankou Antonia, ale i tohle nebylo přesné.

75

Právě Rice hledal ve vápně Coufala, který chtěl míč hlavou posunout na Antonia, ale tento záměr mu nevyšel.

74

Menší zdravotní problémy měl po špatném došlápnutí Declan Rice, ale po rychlém ošetření už je zase na nohou.

73

Saïd Benrahma udělal kličku a pak prudce odcentroval z levé strany. Na zadní tyči číhal Antonio, ale před ním míč odkopl Federico Fernández.

71

Po dlouhé době se v útoku připomněli domácí fotbalisté. Z pravé strany hledal Ritchie centrem Murphyho, avšak bez úspěchu.

70

Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Jonjo Shelvey, přichází Ryan Fraser.

69

Hosté jsou při chuti a znovu si vytvářejí tlak, na pravé straně spolupracují Benrahma a Bowen.

68

Uvidíme, jak bude na rychlé dva góly West Hamu reagovat trenér Newcastlu Steve Bruce. Dá se očekávat, že brzy sáhne ke střídání.

67

West Ham právě vstřelil branku!
Hosté už vedou o dva góly! Tentokrát se West Ham prosazuje z rychlého protiútoku. Benrahma poslal do šance MICHAILA ANTONIA, který nekompromisně propálil Woodmana a zpravil si tak chuť po neproměněné penaltě! Asistence: Saïd Benrahma.

66

Z dálky se rozhodl vypálit Jarrod Bowen, ale trefil přesně prostor, kde stál brankář Freddie Woodman.

65

West Ham musel dvakrát dorovnávat skóre a teď poprvé vede. Jak na to budou reagovat domácí?

63

Antonio penaltu neproměnil, Woodman jeho střelu k levé tyči skvěle vystihl. Míč ale vyrazil před sebe a nejrychleji u něj byl TOMÁŠ SOUČEK, který balón bez problému dorazil do sítě. Bez asistence.

63

Michail Antonio (West Ham United) neproměňuje pokutový kop.

63

Penaltu potvrdil i VAR, míč si postavil Michail Antonio.

62

K odraženému míči se dostal Pablo Fornals, kterého fauloval Murphy a je z toho penalta pro West Ham!

62

Coufal našel z pravé strany před brankou Antonia a ten hlavou rozezvučel tyč!

60

Rohový kop hlavou odvracel Federico Fernández. Poté na zemi skončil po souboji s Ritchiem Bowen a jen hodně těžko se zvedá na nohy.

60

Jarrod Bowen sice míč před branku Newcastlu nedostal, ale vybojoval alespoň rohový kop.

59

Matt Ritchie fauloval Jarroda Bowena. Hosté hned na krátko rozehráli a pokračují v kombinaci.

57

Následný centr Saint-Maximina směřoval na Wilsona a tomu chyběl jen kousek, aby na míč kopačkou dosáhl.

57

Rohový kop rozehrál Jonjo Shelvey, domácí se tentokrát k hlavičce nedostali, obrana West Hamu odvedla dobrou práci.

56

Antoniova přihrávka na Bowena byla nepřesná, takže dopředu už zase spěchali domácí a po Saint-Maximinově centru nechybělo moc, aby šel Newcastle opět do vedení.

55

Fanouškům West Hamu teď muselo pořádně zatrnout, když Cresswell hrudí posílal míč na vlastní branku. Łukasz Fabiański naštěstí pro ně vlastní gól nedopustil.

55

Newcastle se snažil o rychlou odpověď, ale centr z pravé strany si v pohodě pohlídal Łukasz Fabiański.

53

Je znovu vyrovnáno! Antonio nezpracoval Bowenovu přihrávku ideálně, ale míč ještě stihl na hrací ploše, takže mohl z levé strany odcentrovat na SAÏDA BENRAHMU, který hlavou překonal Woodmana. Asistence: Michail Antonio.

52

Přímý kop si vzal na starosti Aaron Cresswell, ale byl hodně nepřesný, branku Newcastlu vysoko přestřelil.

51

Saïd Benrahma se sice proti dvěma hráčům Newcastlu neprosadil, ale bylo to jen proto, že ho fauloval Jonjo Shelvey, který dostává první žlutou kartu utkání.

50

Z levé strany posílal míč před branku West Hamu Miguel Almirón, ale bylo to hodně nepřesné.

49

Anglický střední záložník Declan Rice přihrával do ofsajdu, takže hrát budou moci domácí.

48

Teď už jsou u míče hosté, kteří kombinují na polovině soupeře, ale zatím hodně daleko od jeho branky.

47

Nástup do druhého poločasu mají lepší domácí, Saint-Maximin ale přihrávku do vápna zatím nevymyslel.

46

Ani jeden z trenérů během poločasu nesáhl na svou lavičku, pokračuje se v základních sestavách.

46

Druhý poločas začne přibližně v 16:03.

První poločas je za námi, Newcastle zatím na domácím hřišti vede nad West Hamem 2:1. Sledovali jsme velmi atraktivní a z obou stran velmi útočné utkání s množstvím šancí. Do vedení šli domácí, už v páté minutě se prosadil po centru Saint-Maximina hlavou Callum Wilson. Domácí reagovali v 18. minutě, branku Aarona Cresswella musel posvětit až VAR. West Ham mohl poslat do vedení Bowen, ale Woodmana nepřekonal a pak už byli zase aktivnější hosté. Almirónova střela byla ještě sražena na břevno a Wilsonovu patu chytil Fabianski, na hlavičku Jacoba Murphyho už ale ani Polák nedosáhl.

45+3

45+2

Dobrou defenzivní hlavičku sice předvedl Souček, ale domácí se do vápna s míčem vrátili a z voleje střílel úplně volný Emil Krafth. Branku ale netrefil.

45+2

Nakonec budou mít poslední slovo v první půli domácí, kteří budou zahrávat rohový kop.

45+1

Nastavují se dvě minuty.

45

Sérii hlavičkových soubojů ve středu pole vyhráli hosté a ještě by si mohli v první půli vybojovat jednu šanci na vyrovnání.

44

Hosté ale ještě zůstali u míče a zpoza vápna nebezpečně vystřelil Saïd Benrahma. Branku netrefil jen o malý kousek.

44

Bowen od rohového praporku svůj centr trochu přetáhl, nedosáhl na něj ani stoper Angelo Ogbonna.

43

Benrahma vybojoval čtvrtý rohový kop zápasu pro West Ham, to je pro hosty slušná šance na vyrovnání.

42

Newcastle splnil svůj tým a ještě před poločase se dostal do vedení. Jak zareaguje West Ham?

41

Newcastle právě vstřelil branku!
Domácí se krátce před pauzou vracejí do vedení, vyhrávají 2:1! Domácí si vytvořili tlak, který vyvrcholil centrem z kopačky Ritchieho z levé strany. Míč přistál na hlavně nevysokého JACOBA MURPHYHO, který míč umístil k tyči, Fabianski to neviděl a vůbec nereagoval. Asistence: Matt Ritchie.

40

Vladimír Coufal předvedl dobrý obranný zákrok a pak zůstával chvíli ležet na trávníku. Naštěstí se už ale zvedl a může pokračovat ve hře.

39

Saint-Maximin se dostal ve vápně k míči, ale dobře ho pokryl Rice, takže se Francouz ke střele nedostal.

38

Levý krajní obránce West Hamu Aaron Cresswell chtěl vybojovat rohový kop, avšak se svou snahou neuspěl.

37

Dnes zatím moc není vidět Saïd Benrahma. Nyní si ho všiml pomezní sudí kvůli jeho ofsajdu.

36

Saint-Maximin se zatáhl do hloubky pole a rozhodl se, že bude řídit rozehrávku svého týmu.

35

V hledišti St James' Parku sedí také zatím jediná letní posila Newcastlu Joe Willock, který přišel z Arsenalu, ale jeho transfer ještě není formálně dokončen registrací.

34

Do konce poločasu zbývá deset minut a oba týmy se určitě nesmíří s nerozhodným stavem, oba už měly šance na to, dostat se do vedení.

33

Oba týmy jsou zatím po rozích velmi nebezpečný. Tentokrát se do vzduchu pověsil Ciaran Clark, ale míč poslal hlavou nad břevno. Neuhlídal ho Dawson.

32

Newcastle sice nedostal míč před branku West Hamu, teď však bude mít šanci z rohového kopu.

31

Odražený míč za vápnem si našel záložník West Hamu Pablo Fornals, ale ke své asistenci gól nepřidal, netrefil totiž branku.

30

Znovu byl rohový kop hostů hodně nebezpečný, bylo to sehrané tak, aby zakončoval Souček. Ten se však na poslední chvíli k hlavičce nedostal.

29

Teď už se zase vše stěhuje před branku Newcastlu, bude to rohový kop.

28

Sledujeme zatím velmi kvalitní utkání Premier League, kterému z hlediště přihlíží také trenér Anglie Gareth Southgate.

26

Miguel Almirón mohl vrátit Newcastle zpět do vedení! Našel si prostor na střelu, kterou obrana West Hamu srazila na břevno!

25

Bowen hledal centrem z pravé strany hlavu Tomáše Součka, ale toho dobře pohlídal kapitán Newcastlu Federico Fernández.

24

Na druhé straně odpovídal Callum Wilson, který si zpracoval míč ve vápně a byl zády k brance, tak se rozhodl vystřelit patou. Fabianski byl pozorný.

23

Do gólové šance se dostal Jarrod Bowen! Přímočaře se dostal do pokutového území a následně i ke střele, avšak nepřekonal Woodmana, který předvedl vynikající zákrok a míč vyrazil!

21

Máme za sebou dvacet hodně zajímavých minut tohoto utkání, které nyní začíná vlastně znovu. West Ham byl před utkáním mírným favoritem, takže uvidíme, jak se do toho teď obuje.

18

West Ham se dočkal vyrovnávací branky, kterou musel uznat až VAR! Z levé strany posílal míč před branku AARON CRESSWELL a míč nakonec netečoval kopačkou Souček a Bowen pak míč trefil až za brankovou čárou, proto o ofsajd nešlo. Asistence: Pablo Fornals.

19

Tak všechno je jinak, zasáhl VAR a ta branka nakonec platí!

18

Míč nakonec dokonce skončil v brance Newcastlu, ale ta branka neplatí, protože střelec Jarrod Bowen byl v ofsajdu!

17

West Ham se natlačil před pokutové území Newcastle a jeho tlak začíná být doslova drtivý!

16

Ani centr Benrahmy z levé strany nebyl ideální, nenašel před brankou nabíhajícího si Tomáše Součka.

15

Brankář Newcastlu Freddie Woodman měl hodně snadnou práci, protože centr Cresswella do vápna směřoval přímo na něj.

14

Spolupráce Riceho s Antoniem nevyšla West Hamu podle představ, Newcastle získal míč a nedovolil nic nebezpečného pro svou branku.

13

Utkání se zatím hraje ve velkém tempu, jak jsme ostatně v Premier League zvyklí. První velké šance zápasu měl West Ham, ale do vedení šel následně Newcastle.

12

Cresswell hledal dlouhým centrem na zadní tyči Antonia, na toho to ale bylo příliš dlouhé.

12

Z tohoto rohového kopu branka West Hamu ohrožena nebyla a teď už jsou to zase hosté, kteří mohou spěchat dopředu.

11

Newcastle si svou aktivitou vybojoval svůj první rohový kop tohoto ročníku Premier League.

10

Až na hrot se vydal obránce Newcastlu Isaac Hayden, ale znovu byl u něj včas zkušený stoper Craig Dawson a k ničemu ho nepustil.

9

Craig Dawson odvedl tentokrát v obraně dobrou práci a nedopustil ani rohový kop pro Newcastle United.

8

Do prvního zakončení v této sezoně se dostal hrotový útočník West Hamu Michail Antonio. Střílel ale z velké dálky a jeho pokus byl zablokovaný.

7

Následně byl v ofsajdovém postavení přistižen Callum Wilson.

6

I další útok Newcastlu táhl Saint-Maximine, ale tentokrát se daleko nedostal.

5

Domácí hned ze své první šance otevírají skóre utkání! Saint-Maximine dokázal z levé strany před Riceho pravačkou odcentrovat a našel na první tyči CALLUMA WILSONA. Ten měl sice proti sobě dva obránce, ale dokázal se přes ně prosadit a skórovat hlavou. Asistence: Allan Saint-Maximin.

4

Newcastle se pokusil zaútočit, ale přihrávka Saint-Maximina doprava na Ritchieho byla nepřesná.

4

Domácí se ocitli hned od začátku pod velkým tlakem, teď ale drží míč a potřebovali by si ho taky na chvíli užít.

3

Další rohový kop West Hamu mířil na Craiga Dawsona, ten se však ve vzduchu prosadit nedokázal.

2

Nakonec z toho byla velká šance Hammers! K hlavičce se dostal právě souček a nechybělo moc k tomu, aby otevřel skóre zápasu.

2

Hosté si vybojovali rohový kop, takže v pokutovém území Newcastle už jsou připraveni hlavičkovat všichni hlavičkáři včetně Tomáše Součka.

1

Jako první útočí West Ham, který se snaží dostat míč do vápna po autovém vhazování.

1

Domácí Newcastle nastoupí ve tradičních pruhovaných černobílých dresech, West Ham obléká taktéž tradiční vínovo-bílé barvy.

Hráči obou mužstev už jsou nastoupeni na trávníku v St. James' Parku, utkání za malou chvíli začne.

Newcastle United: Woodman – Jacob Murphy, Krafth, F. Fernández (C), Clark, Ritchie – Hayden, Shelvey, Almirón – C. Wilson, Saint-Maximin.
Náhradníci: Gillespie – Fraser, Gayle, Joelinton, Lascelles, Lewis, M. Longstaff, Schär, Hendrick.

West Ham United: Fabiański – Coufal, C. Dawson, Ogbonna, Cresswell – Rice (C), Souček – Bowen, Benrahma, Fornals – Antonio.
Náhradníci: Aréola – Baptiste, Coventry, Diop, Fredericks, Johnson, Lanzini, Noble, Jarmolenko.

Rozhodčí: Atkinson – Betts, Mainwaring.

V minulé sezoně byl ve vzájemných zápasech překvapivě úspěšnější Newcastle, který vyhrál nejprve na hřišti West Hamu 2:0 a pak doma 3:2. Newcastle s WHU dokonce neprohrál už čtyřikrát v řadě a doma s ním prohrál jen jednou z posledních sedmi duelů.

West Ham United

West Ham je menším londýnským klubem, který je však v Premier League už zavedeným. Za sebou má úspěšnou sezonu, kdy získal nejvíc bodů v klubové historii v Premier League, skončil šestý a vybojoval si účast v základní skupině Evropské ligy. West Ham před sezonou zatím moc neposiloval, spíše se snaží udržet současný kvalitní kádr, kterým disponuje. Kromě navrátilců z hostování tak přišli jen Craig Dawson z Watfordu a Ekwah Pierre jako volný hráč z Chelsea. Oba už v minulé sezoně ve WHU hostovali. Žádní stabilní členové A týmu z minulé sezoně West Ham zatím neopustili, zmiňme pouze přestup Felipeho Andersona, který však za West Ham odehrál v Premier League jen dvě utkání. Stabilními členy základní sestavy West Hamu jsou také dva čeští hráči. Tomáš Souček v minulé sezoně z pozice osmičky nasázel hned deset branek a byl vyhlášen hráčem sezony West Hemu. Na pravém kraji obrany by měl nastoupit Vladimír Coufal, který si zase připsal skvělých sedm asistencí a byl zvolen nejlepší posilou WHU. Před startem sezony stihl West Ham odehrát hned sedm přípravných duelů, z nichž pět vyhrál a dva remizoval. V generálce porazil Atalantu Bergamo 2:0.

Newcastle je klubem, který v posledních sezonách hraje ve spodních patrech tabulky. Od svého posledního postupu mezi elitu v sezoně 2016/17 byl Newcastle vždy ve spodní polovině, ale zároveň nemusel do posledního kola bojovat o udržení. V minulém ročníku skončil dvanáctý. Klub stále nemá vyjasněnou svou majetnickou budoucnost, což se odrazilo i na přestupovém trhu, do Newcastlu přišli jen navrátilci z hostování. V jednání je příchod záložníka Joa Willocka, který v minulé sezoně v klubu úspěšně hostoval v Arsenalu. Newcastle zatím ani neprodával, o žádnou ze svých hvězd zatím nepřišel, po skončení smlouvy odešel jen útočník Andy Carrol. Na soupisce najdeme slovenského brankáře Martina Dúbravku, toho ale momentálně trápí zranění. V rámci předsezónní přípravy Newcastle odehrál pět utkání s bilancí tří výher, remízy a prohry. V generálce porazil Norwich 3:0.

Zdravím a vítám všechny příznivce anglického fotbalu u sledování on-line přenosu utkání 1. kola Premier League mezi týmy Newcastle United a West Ham United. Zápas se odehraje v St. James' Parku v Newcastlu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.