Je konec. Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Brigtonu, který svého soupeře porazil poměrem 2:0. Druhý poločas nám přinesla vyrovnanou podívanou, přičemž Brighton & Hove Albion se snažil vycházet ze zajištěné obrany. To se nakonec podařilo a Watford se tak nedočkal ani kontaktní branky. Brighton & Hove Albion tak do tabulky získává další tři body, naopak Watford zaznamenal letošní první ligovou porážku.

Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 3:1. Střely mimo: 5:5. Rohy: 7:2. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 11:6.

Lallana
80. min Moder
Bissouma
20 March
March
Mac Alister
Trossard
71. min Mwepu
9 Maupay
Maupay
46. min Connolly

Watford FC(4-1-4-1)

Bachmann
Cathcart
65. min King
Louza
46. min Cucho Hernández
12 Sema
Sema
78. min Deeney

90+2

A je tu zisk rohového kopu pro domácí celek, což zřejmě znamená zisk tří bodů pro Brighton.

90+1

March si dával hodně načas, nakonec z toho je žlutá karta.

90+1

Connolly si nyní došel pro zisk standardní situace, domácí s rozehrávkou nikam nespěchají.

90

Nastavují se tři minuty.

88

Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby. Brighton se brání skutečně zodpovědně a kráčí za druhým ligovým vítězstvím.

86

Žlutou kartu dostává Enock Mwepu (Brighton & Hove Albion FC).

86

Cleverley se dostal k dalšímu zakončení, jenomže Sánchez nemusel zasahovat. Na následný centr si naskakoval Deeney, který na přihrávku nedosáhl.

85

Deeney se dokázal uplatnit ve vzduchu a povedlo se mu sklepnout míč pod sebe na Dennise, jehož slabá rána trefila pouze protihráče do zad.

84

Sarr se prodíral po pravém křídle, avšak ani tentokráte neměl potřebný prostor na práci s míčem. Následovat bude autové vhazování pro Watford.

83

Na vlastní polovině si pohrál s míčem hostující Kabasele, který ho poté přenášel na opačnou stranu hrací plochy, kde ho ovšem zastavil Moder.

81

Do konce tohoto zápasu zbývá poslední desetiminutovka. Watford je směrem dopředu stále hodně bezradný a na bodový zisk to nevypadá.

80

Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC: ze hřiště odchází Adam Lallana, přichází Jakub Moder.

80

Málem to bylo o tři branky! Nejprve se do šance dostal domácí Mac Allister, jenž ale nedokázal překonat Bachmanna. Na opačné straně prodlužoval vedle branky Deeney.

79

Sánchez si dával s odkopem od své branky celkem dost načas. Nakonec se ve vzdušném souboji prosadil Masina, který prodlužoval míč do zámezí.

78

Střídání v týmu Watford FC: ze hřiště odchází Ken Sema, přichází Troy Deeney.

77

O nahrávku si na opačné straně řekl Connolly, kterému se povedlo pracovat zády k brance, načež vyprodukoval zpětnou nahrávku až na Webstera.

76

Masina se rychle postaral o provedení autového vhazování, po kterém se jeho celek dostal na druhou stranu, kde se Sema nedostal přes Dunka.

75

Po předchozím souboji skončil na zemi jeden z hostujících hráčů. Vypadá to na Kabaseleho, který byl ovšem měl pokračovat v tomto zápase.

74

Na pravou stranu si poté nabíhal Sarr, který se v pokutovém území jako první dostal k míči, jenomže čistým způsobem ho dokázal zastavit March.

73

Kousek od pokutového území skončil na zemi domácí Mac Allister. Sice se jednalo o nedovolený zákrok, jenomže domácí hráč se přesto ocitl v ofsajdu.

72

Do konce tohoto zápasu zbývá poslední dvacetiminutovka. Brighton & Hove Albion stále vede o dvě branky a má tak nakročeno k zisku tří bodů.

71

Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC: ze hřiště odchází Leandro Trossard, přichází Enock Mwepu.

69

Od své branky tak mohl rozehrávat domácí brankář Sánchez. Tomu se povedlo odkopnout na druhou stranu, kde před Connollym zasahoval Masina.

68

Na opačné straně se míč objevil v domácí brance, jenomže v ofsajdovém postavení se nacházel Dennis. Pomezní sudí správně signalizoval ofsajd.

67

Na hranici pokutového území se nyní k míči dostal domácí Mac Allister, který si dal balón daleko od nohy, jenomže tam se nacházel zadák Kabasele.

66

Kousek od pokutového území si střeleckou pozici dokázal najít hostující Cleverley, který to zkoušel na bližší tyč, kde byl ovšem připraven brankář Sánchez.

65

Střídání v týmu Watford FC: ze hřiště odchází Craig Cathcart, přichází Joshua King.

65

A je tu další žlutá karta. Dennis znovu čelil nedovolenému zákroku, tentokráte od Duffyho.

64

Sledovali jsme tak roztažení hry na levou stranu, kde měl příliš málo prostoru kolem sebe středopolař Etebo, který se také nyní nechal obrat o balón.

63

Žlutou kartu dostává Adam Webster (Brighton & Hove Albion FC).

62

O autové vhazování se postaral hostující Cathcart, kterému na pomoc přispěchal také Sarr. Brighton & Hove Albion znovu dobře zapracoval dozadu.

61

Máme za sebou zhruba hodinu hry, která nám zatím nabídla dvě branky. Brighton & Hove Albion drží nadějné vedení a hosté budou muset zabrat.

59

Ve vzdušném souboji se dokázal prosadit domácí Duffy, který posléze marně reklamoval nedovolený zákrok. Watford se přesto daleko nedostal.

58

Poměrně zajímavou pozici pro zakončení měl domácí Trossard, který ovšem střelu poslal vysoko na branku a Bachmann nemusel vůbec zasahovat.

57

Dennis se ani v tomto případě daleko nedostal, neboť ho čistým způsobem dokázal zastavit domácí Duffy. Následně s rozehrávkou vypomohl také Sánchez.

56

Do pokutového území si poté naběhl domácí Trossard, který měl na práci s míčem hodně málo času a jeho nahrávku tak dokázal zablokovat Ekong.

55

Směrem dozadu musel spěchat domácí Dunk, který měl na zádech napadajícího Dennise. Před ním se mu povedlo přesně nahrát na Sáncheze.

54

K odraženému míči se jako první dostal domácí Connolly, který měl luxusní šance ke třetí brance, avšak balón poslal nad branku.

53

Sánchez tentokráte rozehrál nakrátko po zemi do strany na Webstera. Brighton & Hove Albion se dostal na druhou stranu, kde si o nahrávku řekl Gross.

52

Za domácí obranu si poté zkoušel seběhnout Sarr, který se dokonce dostal k míči, jenomže jeho prodloužení skončilo v rukavicích Sáncheze.

51

Domácí brankář Sánchez si přichystal odkop od své branky, který ovšem poslal mimo hrací plochu a o bleskové autové vhazování se postaral Cathcart.

50

Poprvé se k míči dostal také střídající Hernández, který pouze vracel na kopačku Eteba. Watford se v úvodu druhého poločasu dostává k určitému náporu.

49

Watford rozehrával z vlastní obranné poloviny. Kabasele poměrně dlouhou dobu váhal, nakonec zvolil nahrávku na vedle postaveného Cathcarta.

48

Hned v úvodu druhého poločasu to nákopem na druhou stranu zkoušel obránce Ekong, kterému se povedlo najít pouze připraveného Webstera.

47

Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost hostující hráči, kteří budou pro změnu hrát zleva doprava.

46

Střídání v týmu Watford FC: ze hřiště odchází Imran Louza, přichází Cucho Hernández.
Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC: ze hřiště odchází Neal Maupay, přichází Aaron Connolly.

46

Máme za sebou první poločas, který nám přinesl hned dva zásahy. O tu první se v desáté minutě postaral domácí obránce Shane Duffy, který po rohovém kopu o břevno zamířil za záda Bachmanna. Brighton měl i po této vedoucí brance více ze hry, druhá branka poté padla v samotném závěru poločasu, kdy se po chybě hostující obrany pro změnu prosadil Neal Maupay.

45+2

45+1

Maupay zřejmě bude moci pokračovat v tomto duelu, zatím spíše kulhá na hrací ploše.

45

Po předchozím souboji skončil na zemi v bolestech Maupay, chvíli se hrát nebude.

44

Duffy si po delší době vyzkoušel práci s míčem a domácí fanoušci jsou ve varu. Watford nezkouší napadat rozehrávku a domácí tak sbírají cenné vteřinky.

41

Brighton právě vstřelil branku!
V závěru prvního poločasu je tu druhá branka domácích! Watford rozjel poklidnou kombinaci, kterou velice dobře napadal Bissouma, kterému se povedlo obelstít protihráče. K volnému míči se tak dostal NEAL MAUPAY, který snadným zakončením vyzrál na Bachmanna.

40

Maupay přeposlal nahrávku do tandemu na Trossarda, ke kterému se bleskovým způsobem dostal obránce Masina, jenž raději odkopával do zámezí.

39

První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco nastavovat.

37

U středového kruhu operoval s míčem domácí March, který si musel dát pozor. Před napadajícím Dennisem se mu povedlo nahrát Websterovi.

36

Watford se znovu musel bránit, přičemž domácí celek rozjel rychlou protiakci, při které Mac Allister nahrávkou navíc nedokázal oslovit kolegu Grosse.

35

Do protiútoku se tak pokoušel vyrazit Louza, který si dal míč daleko od kopačky, čehož dokázal využít domácí Webster, jenž navíc vybojoval další vhazování.

34

Domácí zahrávali další rohový kop, znovu se k němu postavil křídelník Gross. Jeho technická nabídka tentokráte našla pouze hlavu Kabaseleho.

33

Po zisku míče se do protiútoku dostával domácí Gross, který neměl kolem sebe potřebnou podporu spoluhráčů a zpětnou nahrávkou tak našel Bissoumu.

32

Hosté rozjeli kombinaci kousek od středového kruhu. S míčem si zahrála kompletní obranná čtveřice, načež se s míčem kupředu vydal zadák Masina.

31

Je za námi třetina utkání a stále platí, že jsme se dočkali jediné branky, o kterou se v desáté minutě po rohovém kopu postaral domácí Duffy.

29

Bachmann tak mohl obstarat rozehrávku od své branky. Tu nakonec velice přesně poslal na levou stranu, kde se Masina na chvíli dostal za záda Grosse.

28

Bissouma si poté zkoušel narazit s Trossardem, načež prvně jmenovaný pronikal do pokutového území, kde ho ovšem zastavila dvojice protihráčů.

27

Bissouma se chopil rozehrávky standardní situace, jenomže své zakončení poslal pouze do připravené zdi a k míči se tak dostal hostující Louza.

26

Momentálně se nehraje, po předchozím souboji totiž skončil na zemi hostující Etebo.

25

Cleverley šel nyní do souboje o míč hodně ostře a dle sudího se jednalo o nedovolený zákrok. Na první žlutou kartu budeme muset i nadále čekat.

24

Etebo nyní čistým způsobem dokázal zastavit protihráče, jeho celek se ovšem na polovině soupeře neudržel ani na několik desítek vteřin.

23

Po delší době se do kombinace svého celku zapojil také hostující brankář Bachmann, kterému se velice přesně povedlo rozehrát na Kabaseleho.

22

Sema to nyní zkoušel vzít znovu sám na sebe, jenomže rychlostním způsobem se nedostal přes protihráče, který ho zastavil čistým způsobem.

21

Je za námi úvodní dvacetiminutovka zápasu. Brighton se dostal do kýženého vedení, v posledních minutách jsou o něco aktivnější hostující hráči.

19

Sema se uvolnil přes protihráče a poté se mu do pokutového území povedlo poslat další centr, se kterým si ovšem poradil domácí Webster.

18

Nakonec se Brighton rychlým výpadem dostal na druhou stranu, kde se mu povedlo vybojovat další rohový kop.

17

March se pokoušel o dalekonosné přenesení hry na druhou stranu, kde našel pouze protihráče. Do protiútoku se tak dostává hostující celek.

16

Na hranici šestnáctky se do zakončení dostal hostující Sarr, kterému se střela zrovna moc nepovedla a brankář Sánchez nemusel zasahovat.

15

Lallana se s míčem dostal za středový kruh, kde si soupeř pomohl nedovoleným způsobem a Brighton tak bude rozehrávat standardní situaci.

14

Bachmann nyní musel jednat hodně rychle, přičemž se mu míč povedlo dostat na druhou stranu hrací plochy, kde ale zasahoval Webster.

13

Watford to každopádně bude mít hodně složité, prohrává totiž o jednu branku, i tak do konce tohoto zápasu zbývá ještě hodně času.

12

March to zkoušel nadýchaným centrem do pokutového území, se kterým si ovšem poradila hostující obrana. Brighton bude zahrávat úvodní rohový kop.

10

Na první branku tohoto zápasu jsme nemuseli dlouho čekat! Rohový kop se totiž snášel za malé vápno, kde se nacházel SHANE DUFFY. Ten se v souboji dostal přes protihráče a hlavičkou o břevno dokázal překonat hostujícího brankáře Bachmanna.

10

Je za námi úvodní desetiminutovka, která nám zatím nepřinesla ani jednu branku. Sledujeme trochu hluchou pasáž, jenž přináší hodně nepřesností.

9

Před malým momentem se po pravém křídle dral na útočnou polovinu hostující Sarr, kterému se povedlo vybojovat další autové vhazování.

8

Úvodní rohový kop ovšem nepřinesl nic nebezpečného. Ven z branky se vydal domácí brankář Sánchez, který si s nabídkou dokázal poradit.

7

Watford si díky rychlé kombinaci vybojoval první rohový kop.

6

Bissouma si kousek za pokutovým územím našel palebnou pozici, jenomže svůj pokus poslal hodně vedle branky a bude se vykopávat.

5

Do kombinace se nyní zapojil také domácí Gross, který do pokutového území cpal centrovanou nabídku, na kterou ovšem nedosáhl Maupay.

4

March se s míčem dostal k hranici pokutového území, kam posílal přízemní nahrávku, se kterou si poradila hostující obrana, jenž míč odvracela pryč.

3

Poprvé se do kombinace a k míči dostal hostující brankář Bachmann, kterému se následně po zemi povedlo rozehrát na obránce Ekonga.

2

Hlavní sudí tohoto zápasu poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost hosté, kteří budou hrát zprava doleva.

1

Brighton & Hove Albion FC: Sánchez – Webster, Duffy, Dunk (C) – March, Mac Alister, Lallana, Bissouma, Groß – Trossard, Maupay.
Náhradníci: Steele – Alzate, M. Caicedo, Connolly, Moder, Zeqiri, Mwepu.

Watford FC: Bachmann – Cathcart, Troost-Ekong, Kabasele, Masina – Etebo – Sarr, Cleverley (C), Louza, Sema – Dennis.
Náhradníci: Foster – Baah, Cucho Hernández, Deeney, A. Fletcher, J. King, Ngakia, Rose, Sierralta.

Rozhodčí: Taylor – Beswick, Nunn.

Brighton & Hove Albion FC

Fotbalisté Brightonu se v loňském ročníku umístili na šestnácté pozici, přičemž to stačilo na záchranu v Premier League. Brighton dohromady nasbíral jednačtyřicet bodů a na osmnáctý Fulham měl hned třináctibodový náskok. Brighton si před startem letošního ligového ročníku vyzkoušel čtyři přípravné duely. V nich si připsal jednu výhru, jednu remízu a dvě porážky. Brightonu se ovšem vstup do ligového ročníku povedl na jedničku, souboj proti Burnley se mu povedlo otočit a v závěrečné dvacetiminutovce ho otočil na konečných 2:1.

Watford FC

Soupeřem bude nováček soutěže, kterým je Watford. Tomu se do Premier League povedlo postoupit ze druhé pozice, přičemž na vedoucí Norwich ztrácel šest bodů. Watford se tak vrátil zpět mezi anglickou elitu, kde se pokusí o záchranu. Watford měl v létě pernější přípravu, neboť sehrál hned šest přátelských duelů. Vstup do přípravy byl velice dobrý, úvodní dvojzápas proti Colchesteru totiž přinesl dvě výhry. Následně duely proti těžším soupeřům nedopadly dle představ, na konci přípravy totiž Watford nejprve nestačil na Arsenal, posléze také na Crystal Palace.

Hezký den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Anglická Premier League má na programu druhé kolo, my budeme společně sledovat souboj mezi Brighton & Hove Albion FC a Watford FC.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.