Ode mě je to pro dnešní utkání vše. Děkuji vám za pozornost a přeji hezký zbytek dne!

Držení míče: 58 % : 42 %.
Střely na branku: 8:2.
Střely mimo: 4:4.
Rohy: 10:3.
Ofsajdy: 2:1.
Fauly: 8:14.

A máme tu konec dnešního utkání! V něm Tottenham porazil hosty z Watfordu 1:0 díky gólu Hung-min Sona z přímého kopu v závěru prvního poločasu.
Spurs si tak i napotřetí, stejně jako proti Manchesteru City a Wolves, připisují těsnou výhru 1:0 a s plným počtem bodů se posouvají na samotný vrchol tabulky Premier League!

Son Hung-min
88. min Gil
10 Kane
Kane
Bergwijn
68. min Moura

Watford FC(4-1-4-1)

Bachmann
Cathcart
51. min Ngakia
Sissoko
71. min Cleverley
33 Kucka
Kucka
25 Dennis
Dennis
7 King
King
65. min Cucho Hernández

90+4

Žlutou kartu dostává Emmanuel Dennis (Watford FC) za svůj faul na Lucase Mouru.

90+2

Tottenham získává roh. Všichni hráči a také domácí fanoušci nepochybně cítí, že výhra, která by tým posunula na první místo tabulky Premier League, už je opravdu blízko.

90+1

V poměrně nadějné příležitosti se nacházel Ismaila Sarr. Celou akci však zastavilo ofsajdové postavení útočníka ze Senegalu.

90

Druhý poločas se bude nastavovat o čtyři minuty.

88

Střídání v týmu Tottenham Hotspur: ze hřiště odchází střelec jediného gólu Son Hung-min, přichází letní akvizice Bryan Gil.

85

Žlutou kartu dostává Oliver Skipp (Tottenham Hotspur).

85

Další ohromná šance a opět u ní byl Harry Kane! Balón se po zahraném rohu odrazil právě k hrotovému útočníkovi, který napřáhl a prudce vystřelil, jenže jeho pokus byl fantasticky zblokován!

84

Tomu se říká opravdová smůla! Lucas Moura proběhl po pravé straně kolem Adama Masiny a následnou přihrávkou hledal Harryho Kanea. Míč však zasáhl Francisco Sierralta a z veliké příležitosti tak není nic víc než rohový kop!

83

Pokud započítáme možné nastavení, od této chvíle vstupujeme do posledních deseti minut hry. Dokáže Watford dotáhnout ztrátu, nebo Spurs své vedení dokonce navýší?

80

Hung-min Son protlačil míč z pravé strany až před branku, na jeho přihrávku ale žádný ze spoluhráčů nedokázal zareagovat.

78

7:2 ve prospěch domácího celku – taková je aktuální statistika střel na bránu.

76

Po půlhodině druhého poločasu se obraz hry výrazně proměnil. Zatímco na začátku druhé části se hosté hnali za vyrovnáním, teď už je zápas opět v režii Spurs.

73

Zajímavá šance! Pierre-Emile Höjbjerg poslal z přímého kopu na bránu soupeře přízemní střelu a nebýt zákroku Daniela Bachmanna, míč by nejspíš skončil v síti!

71

Střídání v týmu Watford FC: ze hřiště odchází Moussa Sissoko, přichází Tom Cleverley.

68

Harry Kane v pokutovém území po kolizi s Jurajem Kuckou padá, hlavní rozhodčí má ale jasno. Žádný faul, kopat se bude jen roh.

68

Střídání v týmu Tottenham Hotspur: ze hřiště odchází Steven Bergwijn, přichází Lucas Moura.

67

Hung-min Son z vlastní poloviny v rychlosti proběhl až k hranici velkého vápna, odkud přihrál Harrymu Kaneovi a anglický útočník míč posunul na Dele Alliho. Ten však v klíčové chvíli selhal a míč poslal těsně vedle levé tyče branky Watfordu!

66

Střídání už se chystá také na straně domácího týmu. V bílém dresu je připraven Lucas Moura.

65

Střídání v týmu Watford FC: ze hřiště odchází Joshua King, přichází Cucho Hernández.

63

Ismaila Sarr po zahraném rohu připravil pěknou šanci pro Moussu Sissoka, ten ale z první vystřelil jen vysoko nad bránu. Velká škoda, protože Watford se v druhém poločase žene za vyrovnáním.

63

To se ale může už vzápětí změnit! Rohový kop pro Watford.

62

Po více než hodině hry si Spurs stále drží tenké vedení 1:0.

61

Žlutou kartu dostává Dele Alli (Tottenham Hotspur). Anglický záložník poměrně ostře poslal k zemi unikajícího Ismailu Sarra.

59

Přímý kop Tottenhamu rozehrál opět Hung-min Son. Centr bez problémů zastavil jeden z obránců.

57

Davinson Sánchez se po rohu Hung-min Sona dostal ke střele, jenže jeho zajímavý pokus nebyl přesný.

54

Žlutou kartu dostává Moussa Sissoko (Watford FC).

53

Zatím největší šance Watfordu! Ismaila Sarr poslal k zemi Sergia Reguilóna a z pravého křídla vyslal povedený centr na před brankou číhajícího Juraje Kucku. Slovenský záložník ale pálil vysoko nad.

52

Hung-min Son ztratil balón a držení míče si tak po delší době mohou užít hosté.

51

Střídání v týmu Watford FC: ze hřiště odchází Craig Cathcart, přichází Jeremy Ngakia.

50

Je to tak, Cathcart míří mimo hrací plochu a dojde ke střídání.

48

Zdá se, že Craig Cathcart, pravý obránce a kapitán Watfordu, dnešní utkání nedohraje. Musel si sednout na trávník a už jsou u něj zdravotníci.

47

Dele Alli se snažil chytrým pasem najít Harryho Kanea, to se mu však nepodařilo. Mrzet ho to ale nemusí, byl totiž faulován a Tottenham tak získává výhodu v podobě přímého kopu.

46

Hráči jsou zpět na trávníku, utkání bude moci zanedlouho pokračovat druhým poločasem.

Po prvním poločase dnešního utkání mezi Tottenhamem a Watfordem se z průběžného vedení mohou radovat domácí! Nutno podotknout, že zaslouženě – Spurs byli během prvních 45 minut aktivnějším a lepším týmem.
Zatím jediný gól zápasu vstřelil ve 42. minutě Hung-min Son, když z volného kopu vystřelil napřímo a překvapil tak nejen přítomné fanoušky, ale také obranu soupeře v čele s brankářem Danielem Bachmannem.

45+2

45+1

Přímý kop se Watfordu vůbec nepovedl.

45

Žlutou kartu dostává Harry Kane (Tottenham Hotspur). Anglický útočník zezadu podkopnul nohy jednoho z protihráčů.

45

První poločas se bude nastavovat o jednu minutu.

45

Hung-min Son padá v pokutovém území k zemi, rozhodčí faul nepíská!

42

Tottenham právě vstřelil branku!
Tak tohle je velká paráda! HUNG-MIN SON rozehrál volný kop z levé strany vápna napřímo a míč zaplul k pravé tyči za záda bezmocného a pravděpodobně velmi překvapeného gólmana Daniela Bachmanna. Tottenham tak využívá dosavadní převahu a ujímá se vedení! Bez asistence.

41

Z prvního poločasu dnešního zápasu nám zbývá posledních pět minut. Tottenham je v dosavadním průběhu utkání lepším týmem, ale také Watford se především na počátku střetnutí dostal k několika nadějným příležitostem. Stav však zatím zůstává bezbrankový.

35

Ani střela Dele Alliho nebude tou, která by změnila aktuální stav dnešního utkání. Jeho pokus směřující doprostřed branky našel jen připraveného Daniela Bachmanna.

33

Hung-min Son z levé strany vápna našel Dele Alliho, ten ztratil míč, ale následně ho dokázal získat zpět a vrátit přihrávku Sonovi. Střela jihokorejského útočníka neměla gólové parametry a zamířila mimo bránu.

31

Japhet Tanganga centroval míč do vápna, Adam Masina zvládnul míč hlavou odvrátit mimo hrací plochu. Následný rohový kop Hung-min Sona nepředstavoval pro obranu Watfordu žádnou složitější práci.

30

Střela Erica Diera z volného kopu mířila doprostřed branky, kde míč do rukavic bez větších obtíží chytá Daniel Bachmann.

29

Žlutou kartu dostává Peter Etebo (Watford FC) za svůj trochu nešťastný faul, kterým k zemi poslal Harryho Kanea.

23

Juraj Kucka byl těsně před hranicí vápna faulován Oliverem Skippem a Watford mohl bránu Llorise ohrozit pokusem z přímého kopu. K němu se postavila letní akvizice Emmanuel Dennis. Nigerijský útočník zkusil přímou střelu, která však letěla velmi vysoko nad tři tyče.

20

Obrana Watfordu by si měla opravdu začít dávat pozor! Po opakovaném rohu v podání Sona se v šestnáctce míč odrazil k Japhetu Tangangovi, proti jeho dorážce musel Daniel Bachmann vytáhnout parádní zákrok!

19

K rohovému praporku se postavil Hung-min Son. Celá situace se bude navíc znovu opakovat.

18

Tottenham k míči soupeře příliš nepouští a žene se za prvním gólem utkání.

17

Nebezpečně vypadající centr Dele Alliho zlikvidoval marocký obránce Adam Masina.

16

Trpělivá kombinace Spurs nepřinesla své ovoce, k míči se alespoň na chvíli dostali hosté.

15

Slabší střela Ismaily Sarra z pravé strany vápna zamířila jen do rukavic Huga Llorise.

13

Rohový kop Tottenhamu rozehrál Hung-min Son, s jeho centrem si ale hráči Watfordu dokázali poradit a míč odkopnout do bezpečí.

11

Moussa Sissoko poslal k zemi mladého záložníka Olivera Skippa, jasný zákrok za hranicí pravidel.

10

Sergio Reguilón dokázal od míče odtlačit Sarra a domácí se tak vrací k balónu.

9

Pěknou kombinaci Spurs kolem vápna soupeře zakončoval Harry Kane, jeho oblouček však zamířil mimo hrací plochu. Následovat bude odkop od branky Watfordu.

7

Centr Ismaily Sarra směřující před branku zvládnul Eric Dier vlastním tělem zblokovat.

6

Hosté z poměrně nadějné pozice pro volný kop žádnou větší šanci nevytěžili. Škoda.

5

Reguilón zezadu podkopnul nohy Sarra. Faul a přímý kop pro Watford.

1

Následný rohový kop v podání Watfordu neohrozil Llorisovu branku.

1

Juraj Kucka se před hranicí vápna dostal k prudké střele, kterou dokázal zblokovat Eric Dier.

1

Harry Kane ve vápně padá na zem. Rozhodčí faul nepíská a fanoušci domácího celku se zlobí.

1

Hráči obou týmů jsou již připraveni na trávníku, utkání bude moci za malou chvíli začít.

Tottenham Hotspur: Lloris – Tanganga, D. Sánchez, Dier, Reguilón – P.-E. Höjbjerg, Skipp, Alli – Son Hung-min, Kane, Bergwijn.
Náhradníci: Gollini – B. Davies, Doherty, B. Gil, Lo Celso, Lucas Moura, Romero, R. Sessegnon, Winks.

Watford FC: Bachmann – Cathcart, Troost-Ekong, Sierralta, Masina – Etebo – Sarr, Moussa Sissoko, Kucka, Dennis – J. King.
Náhradníci: Elliot – Cleverley, Cucho Hernández, Rose, Ngakia, Louza, A. Fletcher, Kabasele, Sema.

Rozhodčí: Marriner – Long, Smart.

Poslední vzájemné ligové utkání:

17. 1. 2021: Watford – Tottenham – 0:0

Watford FC: Foster – Masina, Cathcart, Dawson, Mariappa – Capoue, Chalobah (79. Pereyra) – Deulofeu, Doucoure, Sarr (89. Pussetto) – Deeney (C)

Tottenham Hotspur: Gazzaniga – Tanganga, Vertonghen (C), Alderweireld, Aurier – Alli (73. Eriksen), Winks, Lo Celso (80. Fernandes) – Son, Lucas, Lamela

Watford FC

Watford, který se po roce stráveném v Championship vrátil zpět do Premier League, na úvod sezóny předvedl pěkný útočný fotbal proti Aston Ville. Hornets už po první půli vedli 2:0 zásluhou letní akvizice Emmanuela Dennise a senegalského útočníka Ismaily Sarra. Třetí gól zařídilo geniální střídaní střelce z Kolumbie Cucha, který skóroval už po necelé minutě na hřišti. Aston Villa následně zahrozila dvěma góly, ale Watford už si vedení pohlídal a získal tak první tři body.
Druhé utkání se celku z hrabství Hertfordshire nepovedlo. Na půdě Brightonu padli 0:2 a se třemi body jim tak v tabulce Premier League aktuálně patří 12. místo.

Tottenham Hotspur

Domácí tým v úvodních dvou zápasech získal všech šest možných bodů. V premiéře letošního ročníku poměrně nečekaně překvapil úřadující šampiony z Manchesteru a Citizens porazil díky trefě Sona těsně 1:0. I ve druhém střetnutí museli Spurs hájit tenké vedení, jediný gól utkání proti Wolves vstřelil v 9. minutě z penalty Dele Alli. Tottenham zatím nad vodou drží dobré výkony obranné řady a především gólman Hugo Lloris, který pochytal všech 10 střel, které na něj z kopaček soupeřů zamířily.
Londýnský celek se tak aktuálně v tabulce anglické nejvyšší soutěže drží na šestém místě a pokud se mu dnešní zápas vydaří, může se vyšplhat až na její samotný vrchol.

Zdravím všechny milovníky fotbalu! V rámci 3. kola anglické Premier League se proti sobě dnes utkají Tottenham Hotspur a Watford FC.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.