Je konec! Postupujícím na mistrovství Evropy se nakonec stává reprezentace Švýcarska, která vyhrála po penaltovém rozstřelu. Český celek se přitom v úvodu druhého poločasu dostal do vedení, jenomže to nevydrželo moc dlouho. Následovala hodně hluchá pasáž, která se přenesla také do prodloužení a o postupujícím tak rozhodly až penalty. Český výběr se dostal do průběžného vedení, jenomže špatnou koncovkou nakonec přišel o historický postup.

Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 7:6. Střely mimo: 3:4. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 10:23.

Sestava Švýcarsko
Thalmannová – Maritzová (88. Martiová) (104. Xhemailiová), Bühlerová, Stierliová, Aigbogunová – Gutová, Wältiová (C), Maendlyová (56. Sowová), Crnogorevićová, Bachmannová (71. Hummová), Fölmliová (56. Lehmannová)
Náhradníci: Pengová, Friedliová – Martiová, Rinastová, Pandová, Hurniová, Xhemailiová, Hummová, Bernauerová, Lehmannová, Widmerová, Sowová

Sestava Česko
Votíková – Petříková, Bertholdová C), Sonntagová – Dubcová (64. Krejčiříková), Cahynová (109. Pochmanová), Svitková, Szewieczková (81. Černá), Bartoňová – Stašková (101. Mrázová), Martínková

Svitková musela za každou cenu proměnit, jenomže její pokus se snesl pouze do horní konstrukce.

Crnogorevićová znovu mířila do protipohybu a česká strana má nůž na krku.

Svůj celek se pokoušela poslat zpět do vedení Martínková, která orazítkovala pouze tyč.

Domácí kapitánka Waltiová pro změnu mířila do protipohybu brankářky.

Stoperka Bertholdová mířila po zemi přesně k pravé konstrukci.

O vyrovnání se tak pokoušela Lehmannová, která rovněž mířila k levé tyči.

Krejčiříková to zkoušela k levé tyči, kam se brankářka nedokázala ideálně natáhnout.

Sowová to pro změnu zkoušela nahoru, jenomže míč poslala nad branku.

Za českou stranu se jako první představila Bartoňová, kterou Thalmannová dokázala vychytat při střele k levé tyči.

Jako první kopala Gutová, kterou Votíková dokázala vychytat.

118

Domácí celek ještě zahrával rohový kop, po kterém se na zadní tyči dostala k odraženému míči Sowová, která ovšem zakončila vysoko nad branku.

117

Švýcarsko mohlo vhazovat z levé strany, přičemž se do pokutového území dostala Lehmannová, která trefila pouze jednu z protihráček.

115

Česko si nyní vybojovalo standardní situaci z levé strany. K rozehrávce se nakonec postavil Svitková, jejíž nabídka se snesla pouze na břevno.

113

Česko se dokázalo usadit na útočné polovině, kde se mu povedlo nasbírat cenné vteřinky, jenomže poté přeci jenom došlo k nepřesné nahrávce.

112

Obrannou povinnost si poté dokázala splnit Bartoňová, která zkušeně za sebe nepustila protihráčku a na řadu tak přijde další vhazování.

111

Míč se znovu dostal ven z hrací plochy, načež mohla do bezpečí odkopávat Sonntagová, která ve středu hrací plochy našla Krejčiříkovou.

110

Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Klára Cahynová, přichází Aneta Pochmanová.

109

U postranní lajny skončila na zemi jedna z českých hráček a chvíli se tak hrát nebude, neboť to vypadá na křeče.

108

Thalmannová si po delší době připsala zákrok, a sice proti ráně z velké vzdálenosti. Švýcarská brankářka posléze rozehrála výhozem.

107

Odstartovalo nám druhé prodloužení, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost hráčky Česka, které budou hrát zleva doprava.

106

Začalo druhé prodloužení.

105+1

První poločas prodloužení skončil.

104

Střídání v týmu Švýcarsko: ze hřiště odchází Lara Martiová, přichází Riola Xhemailiová.

102

Hodně málo prostoru měla kolem sebe Lehmannová, která tak narazila. Česko se pouštělo do protiútoku, jenomže přišla další zbytečná ztráta.

101

Střídání v týmu Švýcarsko: ze hřiště odchází Andrea Stašková, přichází Miroslava Mrázová.

100

Aigbogunová si dokázala pohlídat míč, načež hodně nepřesně nahrávala obránkyně Bühlerová, která na druhé polovině našla pouze Petříkovou.

99

První prodloužení se výhradně odehrává na polovině českého celku. Švýcarsko sice kombinuje, jenomže to nevede vůbec k ničemu nebezpečnému.

97

A v krátkém časovém sledu jsme sledovali další autové vhazování pro Švýcarsko, po kterém se daleko s míčem nedostala Aigbogunová.

96

Po vhazování na pravém křídle se povedlo zakročit hostující Sonntagové, která odehrála míč znovu do zámezí a bude se znovu muset vhazovat.

95

Domácí celek se dostal do rychlého protiútoku, při kterém to na sebe zkoušela vzít Crnogorevićová, která byla zastavena čistým způsobem.

94

Votíková nyní mohla odkopávat od své branky, přičemž se jí velice přesně povedlo najít hlavu Svitková, jenž prodlužovala směrem za svá záda.

93

Kousek od středového kruhu skončila na zemi Hummová, čehož si všiml také hlavní, která nařídila standardní situaci pro domácí reprezentaci.

92

Odstartoval nám první prodloužení, jehož rozehrávku si vzal na starost švýcarský výběr, který bude tentokráte hrát zleva doprava.

91

Začal první poločas prodloužení.

Je za námi také druhý poločas, který nám nabídl dvě branky, bude se muset prodlužovat.

90+3

Druhý poločas skončil.

90+2

Žlutou kartu dostává Klára Cahynová (Česko).

90+2

Aigbogunová rovněž mohla vhazovat, jenomže mířila pouze do přehuštěného prostoru, kde se míč povedlo vybojovat hostující Cahynová.

90+2

Míč se nyní dostal ven z hrací plochy a vhazovat tak bude moci domácí Martiová.

90

Nastavují se tři minuty.

88

Střídání v týmu Švýcarsko: ze hřiště odchází Noelle Maritzová, přichází Lara Martiová.

87

Hummová si za pokutovým územím hledala střeleckou pozici, kterou nakonec dokázala najít, avšak míč nakonec putoval vysoko nad branku.

86

Lehmannová se pomalu a jistě dostávala do pokutového území, kde se drala do zakončení, jenomže na poslední chvíli přispěchala Sonntagová.

85

Český výběr se poměrně dlouhou dobu nedostal k opačnému pokutovému území, nyní si po autovém vhazování zahrála také Bartoňová.

83

Do kombinace se nyní zapojila také Votíková, načež jsme sledovali pas v podání Petříkové, po jejíž nahrávce si nedovoleně počínala Krejčíříková.

82

Do konce druhého poločasu zbývá poslední desetiminutovka. Sowová před malým momentem centrovala do malého vápna, kde Lehmannová nedosáhla.

81

Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Tereza Szewieczková, přichází Franny Černá.

80

Lehmannové se povedlo udržet míč na hrací ploše, jenomže se přesto daleko s míčem nedostala. Následovat bude autové vhazování z pravé strany.

79

Po delší době se do kombinace zapojila také domácí brankářka Thalmannová, která na jistotu rozehrála po zemi na volnou Bühlerovou.

78

Na opačnou stranu se po kombinaci dostala domácí Lehmannová, která se ovšem nepovedla nahrávka a směrem dopředu může hrát soupeř.

77

Nahrávka za hostující obranu měla směřovat na Hummovou, jenomže nejvýše do vzduchu se dostala Bertholdová, které se tak povedlo odvrátit míč.

75

Na útočnou polovinu se poté s míčem dostala domácí Maritzová, které se ke spolupráci nabídla Aigbogunová, jenž si ovšem nevěřila na centr.

73

Míč se nyní dostal ven z hrací plochy, což znamenalo autové vhazování pro domácí celek. Aigbogunová hledala Sowovou, kterou ovšem ubránila Svitková.

71

Střídání v týmu Švýcarsko: ze hřiště odchází Ramona Bachmannová, přichází Fabienne Hummová.

70

Votíková nyní mohla rozehrávat od své branky, přičemž to nakonec zkoušela výhozem do strany, kde se jí povedlo najít volnou Szewieczkovou.

69

V posledních minutách sledujeme celou řadu nedovolených zákroků. Nyní si taktickým nedovoleným zákrokem pomohla hostující Petříková.

68

Žlutou kartu dostává Coumba Sowová (Švýcarsko).

67

Aigbogunová se u postranní lajny pokoušela dostat za záda soupeřky, jenomže si sama pomáhala nedovoleně a rozehrávat tak bude Petříková.

66

Žlutou kartu dostává Tereza Szewieczková (Česko).

65

Rohový kop ovšem nepřinesl nic nebezpečného, neboť se nejvýše do vzduchu dostala hostující Martínková, která prodlužovala míč za sebe.

64

Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Kamila Dubcová, přichází Tereza Krejčiříková.

63

Sowová si seběhla na pravou stranu, kde ovšem čelila hned dvojici protihráček. Nebude z toho odkop od branky, nýbrž pouze další rohový kop.

62

Petříková to zkoušela vysokým nákopem na druhou stranu hrací plochy, kde se do vzdušného souboje dostávala Stašková, která neuspěla.

61

Pakliže by tento zápas dopadl tímto výsledkem, tak bychom sledovali prodloužení. Naopak v případě jakékoliv další branky se prodlužovat nebude.

59

Švýcarsko právě vstřelilo branku!
Poměrně rychle máme vyrovnáno! Sledovali jsme kolmici za obranu, kam si naběhla COUMBA SOWOVÁ. Pro ní vyběhla Votíková, která na míč nedosáhla a hrací předmět se tak snášel do prázdné branky, odkud ho nedokázala odkopnout dobíhající dvojice českých hráček.

58

S míčem se na opačnou polovinu pokoušela dostat domácí Bühlerová, která si to nakonec rozmyslela a pouze hledala osamocenou Stierliovou.

57

Na opačné straně to centrovanou nabídkou do pokutového území zkoušela domácí Aigbogunová, která ovšem našla pouze hlavu Bertholdové.

56

Střídání v týmu Švýcarsko: ze hřiště odchází Sandy Maendlová, přichází Coumba Sowová.
Střídání v týmu Švýcarsko: ze hřiště odchází Svenja Fölmliová, přichází Alisha Lehmannová.

56

Martínková měla kolem sebe hodně prostoru, což se snažila využít k ráně směrem na domácí branku, jenomže míč nakonec poslala kousek nad.

55

Na opačné straně domácí obrana zapomněla na volnou Szewieczkovou, která se pokoušela o rychlé zakončení, jenž nakonec putovalo vedle branky.

54

A po hezké kombinaci se k tvrdé ráně pravou nohou dostala domácí Bachmannová, která ovšem mířila pouze do rukavic připravené Votíkové.

53

Najednou to budou mít domácí hráčky hodně složité, za každou cenu totiž musí skórovat, na což má švýcarský výběr ještě poměrně dost času.

51

Česko právě vstřelilo branku!
Tak pozor, český výběr jde do vedení! KATEŘINA SVITKOVÁ se s míčem uvolnila přes protihráčku, načež to zkoušela pravou nohou zpoza pokutového území. Její rána nakonec dokonce zapadla pod břevno, kam se Thalmannová nedokázala ideálně natáhnout.

51

Švýcarsko se pokoušelo vybojovat pokutový kop, avšak marně reklamovalo hru rukou. Český výběr tak dokázal rychle roztáhnout hru do strany.

50

Na opačné straně měla hodně času na centrovanou nabídku domácí Maritzová, která to zkoušela centrem do šestnáctky, kde našla pouze soupeřku.

49

Ve vzdušném souboji se poté povedlo zakročit domácí Stierliové, jenomže po zisku míče to na sebe vzal Martínková, jejíž rána nadělala Thalmannové velké problémy.

48

Hned v úvodu druhého poločasu se k míči dostala domácí brankářka Thalmannová, která na jistotu zvolila rozehrávku po zemi na Bühlerovou.

47

Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzal na starost domácí celek, který bude pro změnu hrát zprava doleva.

46

Máme za sebou první poločas, který nám nakonec nepřinesl ani jednu branku. Sledovali jsme maximálně vyrovnanou podívanou, jenž dokonce nenabídl ani jednu vyloženou šanci. Úvod zápasu patři spíše Švýcarsku, avšak postupem času se směrem dopředu začalo projevovat také Česko, které se snažilo hrozit centry do pokutového území. Žádný z nich se neujal, Česko tak má na vstřelenou branku už jenom polovinu zápasu.

45+1

45

Nastavuje se jedna minuta.

44

Česko se kombinačně dostalo na druhou stranu, kde ovšem přesto nepřesně nahrávalo a k volnému míči se tak dostala domácí Aigbogunová.

42

Na hrací ploše skončila po předchozím souboji na zemi domácí Bachmannová, která dostala celkem dost naloženo, avšak by měla pokračovat ve hře.

40

Žlutou kartu dostává Lucie Martínková (Česko).

40

První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.

39

Po autovém vhazování se do vzdušného souboje dostávala domácí Maendlyová, která se povedlo prodloužit za sebe, kde se ovšem nacházel Svitková.

37

Zpětná nahrávka poté putovala na domácí brankářku Thalmannovou, která na jistotu rozehrála do strany, kde jí po chvíli vracela zpět Aigbogunová.

36

Do akce se dostala také pomezní sudí, která si všimla ofsajdového postavení Česka.

35

U postranní lajny se v souboji povedlo zakročit domácí Gutová, která za sebe nepustila Bartoňovou. Na pořadu dne tak bude další autové vhazování.

33

Na opačné straně se do volného prostoru dostávala s míčem Maritzová, po jejíž nahrávce se nepovedeně zkoušel nahrávkou prezentovat Maendlyová.

32

Nápor nakonec přinesl třetí rohový kop, který se nebezpečně snášel k zadní brankové konstrukci, kde se ovšem povedlo zakročit domácí Stierliové.

31

Je za námi také třetina hry, která nám stále nepřinesla ani jednu branku. Nyní směrem dopředu ožil český celek, který ovšem stále naráží do obrany.

30

Po závaru v pokutovém území následoval druhý rohový kop. Do hlavičkového souboje se dostávala Bertholdová, která ovšem nedokázala hlavičkovat.

29

Český výběr si rovněž vybojoval svůj první rohový kop, ke kterému se nakonec postavila Svitková. Její nabídku nakonec za sebe prodloužila protihráčka.

27

K oné rozehrávce volného kopu se nakonec postavila Maendlyová, jejíž vzdušná nabídka se snesla přímo do rukavic brankářky Votíkové.

26

Středem hrací plochy to na sebe vzala Waltiová, která táhla přečíslení svého celku. Po faulu Sonntagové bude následovat standardní situace pro domácí.

25

Po delší době k míči zavítala také domácí brankářka Thalmannová, která na jistotu rozehrála po zemi na Maritzovou, jenž se dostala na druhou stranu.

24

Následoval nedovolený zákrok v podání vracející se Szewieczkové. Ta nakonec lehce zatáhla za dres protihráčku, čehož si všimla také hlavní sudí.

23

Je za námi úvodní dvacetiminutovka tohoto zápasu, která nám zatím nepřinesla ani jednu branku. Dokonce čekáme také na první výraznější šanci.

22

Gutová si potáhla míč k hranici pokutového území, odkud se pokoušela najít natěsno bráněnou Bachmannovou, kterou ovšem dobře dostoupila Sonntagová.

21

Následoval rychlý protiútok, při kterém to Martínková zkoušela kolmicí za obranu, jenomže na poslední chvíli se povedlo zakročit domácí Bühlerové.

20

Následoval první rohový kop tohoto zápasu, ke které se postavila domácí Maendlyová. Na přední tyči se ovšem povedlo zakročit Petříkové.

19

Nyní se na druhou stranu dostala domácí Aigbogunová, která místo centrované nabídky raději na jistotu hledala vedle postavenou Maendlyovou.

18

Česká reprezentace se nyní s míčem dokázala usadit na útočné polovině, načež to hodně nepřesným pasem za obranu zkoušela Bertholdová.

17

Aigbogunová zablokovala nahrávku a míč se tak znovu snesl ven z hrací plochy, což znamenalo autové vhazování pro obránkyni Petříkovou.

16

Do zakončení se před malým momentem dostala Waltiová, která se rána moc nepovedla. České obraně se poté povedlo dostat míč ven z vápna.

15

Švýcarky se kombinačně dostaly na druhou stranu, kde se sice povedlo vydolovat míč Sonntagové, jenomže ta odkopem našla nohu protihráčky.

14

U svého pokutového území operovala s míčem domácí Stierliová, které se povedlo rozehrát na vedle postavenou Bühlerovou, jenž vyvezla míč vpřed.

13

V obraně se poté povedlo zakročit Bertholdové, která ovšem odvrácením našla pouze Bachmannovou, jejíž nahrávka skončila až v moci Votíkové.

12

Na opačné straně měla hodně daleko k míči naběhnuvší Martínková, která tak na balón neměla šanci dosáhnout a rozehrávat tak bude moci Thalmannová.

11

První střelecký pokus tohoto zápasu měla na svědomí domácí Crnogorevićová, která si potáhla míč na pravou nohu, avšak poté mířila doprostřed.

10

Česko ovšem velice dobře napadalo rozehrávku a na malý moment se tak k míči dostala Szewieczková, která ovšem nepřihrála přesně.

9

Švýcarsko posléze raději uklidnilo hru, přičemž se velice přesně povedlo rozehrát Bühlerové, která na opačné straně hrací plochy našla Bachmannovou.

8

V pokutovém území před malým momentem skončila na zemi Stašková, která se pokoušela vybojovat penaltu, avšak Bühlerová zakročila čistě.

7

K rozehrávce volného kopu se nakonec postavila Bertholdová, která to zkoušela pasem k hranici pokutového území, kde ovšem zasahovala Bühlerová.

6

Posléze kousek od středového kruhu faulovala domácí Waltiová, která místo míče trefila protihráčku a na pořadu dne tak bude volný kop.

5

Posléze jsme sledovali zpětnou nahrávku na kopačku Votíkové, která to zkoušela dalším nákopem do bezpečnějšího prostoru, kde se k míči dostala Dubcová.

4

Do pokutového území se před malým momentem dostala domácí Aigbogunová, která to zkoušela nabídkou do malého vápna, kde trefila pouze soupeřku.

3

Poprvé se k míči dostala Votíková, která to zkoušel nákopem na opačnou stranu hrací plochy, kde se ovšem povedlo zakročit domácí Maendlyové.

2

Hlavní sudí tohoto zápasu poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali hostující hráčky, které budou hrát zprava doleva.

1

Švýcarsko: Thalmannová – Maritzová, Bühlerová, Stierliová, Aigbogunová – Gutová, Wältiová (C), Maendlyová Crnogorevićová, Bachmannová, Fölmliová

Česko: Votíková – Petříková, Bertholdová C), Sonntagová – Dubcová, Cahynová, Svitková, Szewieczková, Bartoňová – Stašková, Martínková
Náhradníci: Růžičková, Sloupová – Dlasková, Šlajsová, Mrázová, Krejčiříková, Pochmanová, Bužková, Ringelová, Necidová, M. Dubcová, Černá.

První zápas

První barážový zápas nabídl hodně zajímavou podívanou, která od úvodu nabídla ofenzivní záležitost z obou stran. Aktivněji sice do zápasu vstoupilo Švýcarko, které po šesti minutách nastřelilo brankovou konstrukci. Český výběr ovšem převzal nadcházející minuty, během kterých si rovněž vypracoval několik zajímavých šancí, avšak ke vstřelené brance to nevedlo. Švýcarsko se v závěru poločasu dostalo k náporu, jenomže fantastická Votíková nakonec nepustila míč za svá záda a do kabin se šlo za bezbrankového stavu. Vstup do druhého dějství vyšel lépe Česku, které si hned v úvodu vybojovalo pokutový kop, který se povedlo zužitkovat Kateřině Svitkové. Zbytek zápasu byl lehce v režii Švýcarska, kterému se v tomto duelu nedařilo ve finální fázi a dlouhou dobu to vypadalo, že se střelecky nepřichází. Krátce před nastaveným časem ovšem vybojovala penaltu Pandoová a k následné exekuci se postavila Ana-Marie Crnogorevićová, která srovnala na konečných 1:1. Lepší výchozí pozici tak bude mít švýcarská reprezentace, které k postupu bude stačit i bezbranková remíza. Naopak český celek bude muset za každou cenu minimálně jednou skórovat.

Krásný úterní večer všem příznivcům ženského fotbalu! Česká reprezentace je papírově postupu na vysněné Euro nejblíže za poslední dobu. Po zvládnutém boji o druhé místo v kvalifikační skupině se musí na šampionát dostat přes baráž. A v ní dostaly holky nejtěžšího možného soupeře, kterého mohly dostat. První duel nakonec skončil remízou 1:1 a papírově lepší výchozí pozici pro odvetu bude mít Švýcarsko

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.