To je ode mě pro dnešek vše, s přáním hezkého zbytku středečního dne se s vámi loučím a u dalších zápasů z plzeňské Doosan Arény se opět budu těšit, na shledanou.

Je dobojováno. Zápas Davida s Goliášem končí jasnou výhrou plzeňské Viktorie. Ta na svém pažitu zvítězila jasně 7:0. Dvě branky dali Pavel Bucha Jean-David Beauguel a Lukáš Matějka, po jedné pak Lukáš Kalvach. Hostům se nedala upřít snaha, ale na rozjetou Plzeň to nestačilo.

90

Sestava FC Viktoria Plzeň
Hruška – Falta (46. Hybš), Brabec (C), Míka, Havel (62. Koželuh) – Mihálik, Kalvach (81. Hranáč), Bucha (46. Šulc), Ba Loua (46. Kayamba) – Matějka, Beauguel
Náhradníci: Staněk – Kayamba, Hybš, Ondrášek, Hranáč, Šulc, Koželuh

Sestava FK Přepeře
Truksa – Knejzlík, Tvaroha (C), Venc, Novotný – Pavlata, Marek Sedláček (46. Volf) – Bulíř (76. Vaníček), Jarosz (46. Hlůže), Martan (81. Michal Sedláček) – Ježek (62. Elbel)
Náhradníci: Vrána – Volf, Vaníček, Elbel, Hlůže, Nesvadba, Michal Sedláček, Synek

89

Plzeň právě vstřelila branku!
Zřejmě poslední branka dnešního utkání. Joel Kayamba z pravé strany našel uvnitř vápna LUKÁŠE MATĚJKU, který se trefil přesně k pravé tyči.

88

Robin Hranáč v další tutovce, nyní brankáře Truksu zachránil jeden z jeho spoluhráčů.

87

Utkání už se víceméně jen dohrává, domácí kombinují poblíž středové čáry.

86

Beauguel nezpracoval prudký balon, ten tak nakonec zamířil až ke kopačkám brankáře Severočechů.

85

Souhra dvou debutantů. Matěj Hybš našel ve vápně hlavu Robina Hranáče, ten ovšem branku přestřelil.

83

Knejzlíkovi utekl balon za postranní čáry, u lavičky hostujícího celku budou vhazovat domácí.

82

Kayamba dvakrát centroval z pravé strany, leč ani jeden jeho pokus adresáta nenašel.

81

Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Kalvach, přichází Hranáč.

81

Střídání v týmu FK Přepeře: ze hřiště odchází Marta, přichází Michal Sedláček.

79

Centr Hybše skončil v rukavicích Truksy.

78

Míč letěl na první tyč, kde byl připravený Pavlata, nicméně ten zakončit nedokázal.

77

A další nedovolený zákrok Plzeňanů, hosté mají k dispozici zajímavou standardku.

76

Střídání v týmu FK Přepeře: ze hřiště odchází Bulíř, přichází Vaníček.

75

Matějka našel ve vápně Beauguela, nicméně ten si v souboji počínal nedovoleně. Hlavní rozhodčí mu nakonec zákroky z dnešního zápasu sečetl a ukazuje mu žlutou kartu.

74

Hosté nemají vůbec čas na rozehrávku a pod tlakem ztrácejí jednoduché balony.

72

Z hranice vápna zkoušel technickou ránu Kayamba, leč jeho pokus o kousek minul bránu Přepeř.

71

Kayamba si na pravé straně pohrál s obranou, následně našel u druhé tyče Kalvacha, který měl před sebou prázdnou bránu, nicméně tygřím skokem zachránil teď svůj tým Truksa.

70

Michal Pavlata se snažil hlavičkovat, ale míč netrefil dle svých představ.

69

Ojedinělá šance hostů na gól. Zahrávat budou svůj první rohový kop.

67

Parádní souhra plzeňských odchovanců. Šulc našel na levé straně pokutového území Koželuha, který pořádnou jedovatou ránou zaměstnal Truksu.

67

Na druhé straně Knejzlík centroval, ale v pokutové území byl jediný jeho spoluhráč, který se k hlavičce nedostal.

66

Kalvach si nerozuměl s Kayambou a první jmenovaný poté faulem hatil rozvíjející se útok Přepeř.

65

Šulc hledal někoho ze svých spoluhráčů ve vápně, míč si ale pro sebe vzal Truksa, který posléze rozehrál.

63

Mihálik chtěl míč zpracovávat, to se mu ovšem nepovedlo a následně si domácí pomohli faulem.

62

Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Havel, přichází Koželuh.

62

Střídání v týmu FK Přepeře: ze hřiště odchází Ježek, přichází Elbel.

61

Beauguel byl ve středu pole faulovaný a domácí zůstanou u balonu.

60

Hodina hry je minulostí, před námi je posledních třicet minut, dočkáme se deseti branek?

58

Půltucet branek v síti Přepeř. JEAN-DAVID BEAUGUEL se obtočil ve vápně kolem protihráče, poté nic složitého nevymýšlel a jeho ránu zastavila až síť v bráně.

57

Kayamba byl zcela sám na pravé straně vápna, jeho finální přihrávka ovšem nebyla z kategorie nejpřesnějších.

56

Hosté neví kudy, tak míč obrana raději vrátil až k brankáři Truksovi, který s rozehrávkou milerád pomohl.

55

Další rohový kop rozehrál Lukáš Kalvach, míč se odrazil na hranici vápna, odkud z voleje pálil Kayamba, plzeňskému hráči nechybělo moc, aby se zapsal mezi dnešní střelce.

54

Nadále panuje počasí kolem mínus osmi stupňů, hráči to dnes nemají opravdu jednoduchél

52

Milan Havel z pravé strany oslovil Matějku, ten ovšem nezpracoval dle svých představ a tak nakonec střílel Beauguel, jenomže nad bránul

51

Centrovaný balon si našel v pokutovém území kapitán Jakub Brabec, nicméně hlavička byla velmi slabá a Truksa ji bez problému zachytil.

50

Matěj Hybš hned operuje na levé straně, po jeho centru budou domácí kopat rohový kop.

49

Po přihrávce Beauguela se pokoušel střílet Mihálik, zeď před sebou ale nepropálil.

47

Pro Matěje Hybše to jsou první minuty v plzeňském dresu.

46

Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Falta, přichází Hybš.
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Bucha, přichází Šuc.
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Ba Loua, přichází Kayamba.
Střídání v týmu FK Přepeře: ze hřiště odchází Sedláček, přichází Volf.
Střídání v týmu FK Přepeře: ze hřiště odchází Jarosz, přichází Hlůže.

46

Je za námi první poločas, který domácí jasně ovládli. Soupeří nasázeli celkem pět branek, dvakrát se trefil Bucha, po jedné pak Kalvach, Beauguel a krátce před poločasem Matějka. Spoustu dalších šancí ještě vychytal brankář Truksa. O postupujícím už je víceméně jasno, hosté se ve druhé půli budou snažit alespoň o čestný úspěch.

45

44

Krátce před poločasem domácí přidávají pátou branku. Hosté se špatně domluvili v pokutovém území, míč si vzal LUKÁŠ MATĚJKA, vystřelil a brankář se stačil pouze ohlédnout. Pro plzeňského hráče to je první soutěžní branka, kterou vstřelil za Viktorii.

42

Ba Loua si s Míhálikem vyměnili strany, centr zprava tak vedl Ba Loua, v pokutovém území chtěl hlavičkovat Beauguel, ten se ovšem k míči přes obránce nedostal.

41

Hezká kombinace Přepeř na jeden dotek, leč poslední pas byl moc prudký a skončila až za základní čárou.

40

Knejzlík se chtěl přes Havla probít k centru, plzeňský bek ho ovšem čistě zastavil a hned rozehrál na své spoluhráče.

39

Na druhé straně rychlý brejk Viktorie, jenomže pomezní mává ofsajd.

38

Lukáš Kalvach pouštěl balon, což ale nebylo dobré řešení. Martin Ježek posílal poté míč do ohně a nechybělo moc, aby hosté zakončili.

36

Hostům se nedá upřít snaha, ale proti natrénované Plzni to mají velice složité.

34

Čtvrtá branka v hostující v sítí. Spoustu prostoru kolem sebe dostal PAVEL BUCHA, ten tak zamířil a poslal míč pod břevno.

33

Šimon Falta se pokoušel centrovat, nicméně té se mu nepovedlo.

32

Na druhé straně střílel opět Bulíř, jeho rána ovšem skončila na prvním hráči a k Hruškovi se vůbec nedostala.

31

Beauguel šikovně přepustil míč Buchovi, ten se prokličkoval přes dva hráče až do vápna, vystřelit se mu ovšem nepodařilo.

29

Další velké věci v pokutovém území Přepeř. Nejprve Lukáš Matějka hlavou trefil pravou tyč, poté Milan Havel trestuhodně překopl hostující bránu.

28

První střela Přepeř na bránu. Jarozs přiťukl míč doleva na Tomáše Bulíře, ten vystřelil přes Brabce, nicméně jen doprostřed brány, kde stál Aleš Hruška.

27

Plzeňský záložník bude nejspíš v pořádku, po krátkém ošetření za lajnou už se opět vrací na hrací plochu.

26

Nevybíravý zákrok krátce za půlicí čárou a na zmrzlém trávníku zůstává ležet Ba Loua.

25

Martan se opět pokoušel centrovat z pravé strany, nicméně jeho plány zhatil vracející se Pavel Bucha.

24

Plzeň se rozstřílela. Truksa nejprve parádně chytil dvě rány Mihálikovi, nicméně dorážka JEANA-DAVIDA BEAUGUELA již skončila v síti.

23

Další domácí roh rozehrála Plzeň nakrátko, centr z levé strany ovšem nikoho nenašel.

22

Filip Jarosz poslal míč do pokutového území, který ovšem nikdo netečoval a ten tak skončil až za čárou. Hruška se chystá rozehrávat.

21

I hosté budou mít šanci ohrozit branku. Ze střední vzdálenosti mají k dispozici standardní situaci.

19

A rázem už je to o dvě branky. Šimon Falta skvělým centrem našel na pravé straně Havla, který hlavičkou předal míč LUKÁŠI KALVACHOVI a jeho povedená rána skončila pod horní tyčkou.

17

Domácí jdou do vedení. Havel se dostal s míčem až na levou stranu, přes Ba Louu se kulatý nesmysl dostal až do vápna, odkud centroval Falta, na penaltě si udělal prostor PAVEL BUCHA a jeho rána skončila v síti.

16

Beauguel vyslal nebezpečnou ránu z levé strany, Truksa opět na svém místě. Ten se dnes opravdu nudit nebude.

15

Viktoria rozebrala hostující obranu, z pravé strany pokutového území centroval Mihálik, jeho přihrávka našla hlavu Havla, toho ovšem skvěle vychytal brankář Truksa.

14

Ladislav Martan se pokoušel o centr, nicméně jeho pokus skončil až za brankou Hrušky.

13

Beauguel zastavil rychlý protiútok Přepeř a od hlavního rozhodčího si vyslýchá nějaké věci.

12

Ten domácí rozehráli na zadní tyč, kam skákal i Truksa a největší nebezpečí na malou chvíli zažehnal.

11

Beaguel parádně přenesl hru na levou stranu, odkud centroval Ba Loua, nicméně jeho centr hosté odkopli na rohový kop.

10

Ten nakonec přeci jen přišel, ale Ba Loua opět nebyl dostatečně rychlý, ale míč na hrací ploše zastihl.

9

Plzeň se nyní kombinuje uprostřed hřiště, čeká se opět dlouhý míč za obranu.

8

Viktoria poté vhazovala i poblíž rohového praporku, nicméně Ba Loua už byl s míčem za základní čárou a odkopávat tak může v klidu Truksa.

7

Ladislav Martan byl domácími zahnán až za postranní čáru, Plzeň bude vhazovat. Hostující záložník měl poté co dělat, aby mimo hrací plochu neuklouzl.

6

Ondřej Mihálik si nabíhal za hostující obranu, jenomže míč se k němu nedostal. Více důrazu prokázal následně Ba Loua, který už ve vápně s míčem byl, tygřím skokem si ho ale pro sebe vzal gólman Truksa.

5

Ostrý zákrok na plzeňské polovině, domácí budou rozehrávat. Marek Sedláček dostává žlutou kartu.

4

I hosté se pokusili o nákop směrem dopředu, jejich snahu zhatil debutují v základní sestavě Václav Míka.

3

Domácí v pokutovém území, jenomže střela z pravé strany skončila na boční síti.

2

Plzeň pochopitelně od začátku drží balon a postupně míří dopředu.

1

Hlavní rozhodčí poprvé pískl do píšťalky, dnešní utkání může začít. Výkop měli na starosti domácí, kteří v prvním poločase budou útočit zprava doleva.

1

Jako první na hrací plochu nastupují domácí fotbalisté, v těsném závěru hosté ze severu Čech.

Čtvrtá hodina se naplnila, přesto obě mužstva nadále zůstávají v útrobách stadionu.

Na západě Čech dnes panuje velmi chladné počasí, aktuálně je kolem mínus osmi stupňů.

Ještě jednou krásné odpoledne z plzeňského stadionu, do začátku zápasu nám zbývá zhruba pět minut...

FC Viktoria Plzeň: Hruška – Falta, Brabec (C), Míka, Havel – Mihálik, Kalvach, Bucha, Ba Loua – Matějka, Beauguel

FK Přepeře: Truksa – Knejzlík, Tvaroha (C), Venc, Novotný – Pavlata, Marek Sedláček – Bulíř, Jarosz, Martan – Ježek

Rozhodčí: Petřík – Matoušek, Leška.

Krásné a příjemné odpoledne z Plzně!

Vítám všechny fotbalové fanynky a fanoušky, kteří se rozhodli si na středeční den dopřát trochu fotbalu. Od čtyř hodin se totiž v plzeňské Doosan Aréně hraje třetí kolo MOL Cupu, ve kterém domácí FC Viktoria Plzeň přivítá na svém zeleném pažitu tým FK Přepeře.

Plzeňská Viktoria je po osmnácti zápasech FORTULA:LIGY překvapivě až osmé příčce se ziskem 27 bodů. Na své pražské kolegy ztrácí již propastných jedenáct bodů respektive již dvacet jedna bodů na první Slavii. Červenomodří po tristním podzimu se pomalu zvedají, na "jaře" uhráli sedm bodů z dvanácti. Na úvod přišla bezbranková remíza v Příbrami, následovala domácí výhra 2:0 nad Pardubicemi, další víkend výhra 2:0, tentokrát na horké půdě Baníku Ostrava, jenom v posledním zápase na domácím trávníku nestačila parta Adriana Guly na Slovan Liberec. V prvním poločase byl vyloučen domácí stoper Kaša a hosté ve druhé půli přesilovou hru zužitkovali. Co se týče domácího poháru, tak dnes to bude premiérové vystoupení v letošní sezóně.

Fotbalisté Přepeř hrají ČFL, konkrétně skupinu B, což je třetí nejvyšší liga v českém fotbale. Fotbalový klub byl založený v roce 2013 a během osmi let se dokázal dostat z "pralesa" až do ČFL. V letošní sezóně díky pandemii koronaviru odehráli pouhých osm zápasů, naposledy to bylo v polovině října proti béčku Bohemias, vyhráli 4:1 a v tabulce jim patřila třetí příčka. Na vedoucí Zápy ztráceli pouhé tři body. Nejlepším střelcem týmu byl jedenatřicetiletý Ladislav Martan, který má zkušenosti z FORTUNA:LIGY. Za Liberec, Slovácko a Hradec Králové odehrál v nejvyšší soutěži dohromady 42 zápasů, ve kterých se dokázal dvakrát prosadit. Před dvěma lety se zkoušel prosadit ještě v dresu Českých Budějovic, zde si ovšem během osmi zápasů zahrál pouhopouhých 25 minut. Jedna minuta z toho byla proti pražské Spartě.

Utkání se mělo původně mělo hrát na hřišti Přepeř, což byl pro domácí fanoušky byl jistě velký svátek, ale díky vládním opatřením muselo být utkání přesunuto do Doosan Arény, což zase musí být svátek pro účastníky střetnutí. Aby proti Plzni mohli vůbec hrát, museli si poradit nejdříve v prvním kole s druholigovým Varnsdorfem (3:1) a ve druhém kole Mol Cupu s Vysokým Mýtem a díky brance Voltra z 93 minuty se to podařilo.

Dámy a pánové, pohodlně se usaďte a užijte si příjemné odpoledne s doprovodem našeho textového přenosu, tím vás provede Jakub Štěrba.