Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Pěkný den!

Držení míče: 68 % : 32 %.
Střely na branku: 9:4. Střely mimo: 8:1. Rohy: 6:3. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 9:7.

Je dobojováno! Newcastle fantastickým finišem vybojoval pro Newcastle remízu 1:1. Obrovský favorit se do vedení dostal už ve 4. minutě, kdy se trefil Mohamed Salah. Newcastle mohl vyrovnat ve 21. minutě, ale Longstaff nechal vyniknout Alissona. Další šance měl také Salah, ale v úniku jej vychytal Dúbravka. V samotném závěru první půle pak hrozil Mané, jenže z malého vápna netrefil branku. Ve druhém poločase měl Liverpool další šance, jenže Firmino ani Salah Dúbravku nepřekonali. Ve druhé minutě nastavení se sice prosadil Wilson, ale branka nemohla platit pro ruku hostujícího útočníka. Newcastle přesto nesložil zbraně a Joe Willock v závěru nastavení vyrovnal.

Alcântara
77. min Jones
Jota
58. min Milner

Clark
65. min Willock
Dummett
11 Ritchie
Ritchie
Longstaff
Shelvey
Almirón
85. min Gayle
Saint-Maximin
Joelinton
60. min Wilson

Newcastle právě vstřelil branku!
Neskutečná koncovka dnešního souboje! Newcastle se vyrovnání nakonec skutečně dostal! Nákop do pokutového území srazil jeden z hráčů Newcastlu k JOE WILLOCKOVI, jehož ránu si Fabinho srazil mimo dosah brankáře Alissona!

90+4

Hosté se přesto nadále tlačí do útoku. Centr z pravé strany si pohlídal Roberto Firmino a vnějším nártem odkopl míč do zámezí.

90+2

Hosté se sice radovali ze vstřelené branky, jenže VAR zasáhl ve prospěch Liverpoolu. Callum Wilson se hnal sám na Alissona, který jeho pokus zneškodnil tak, že se míč odrazil do ruky hostujícího útočníka a míč skončil v brance. Liverpool teď opravdu přestál pohromu.

90+2

Willock si naskočil na zajímavý centr z levé strany, jenže hlavou poslal míč nad břevno hostující svatyně. Newcastle se v závěru rozhodně nevzdává.

90+1

Nastavují se čtyři minuty!

90

Jacob Murphy se skvěle uvolnil na pravém křídle a odcentroval na malé vápno. Před Willockem odehrál míč Fabinho na rohový kop v hodině dvanácté.

89

Fabinho dohrál Saint-Maximina na polovině hřiště a vidí žlutou kartu.

88

Roberto Firmino chtěl při rychlém protiútoku rozběhnout Salaha, jenže Ritchie si dal na vysokou přihrávku pozor a nepustil egyptského hráče do úniku.

87

Allan Saint-Maximin se snažil oklamat Robertsona u rohového praporku, ale skotský obránce na náznaky soupeře nereagoval a ještě získal vhazování pro Liverpool.

86

Fabinho poslal přihrávku na pravou stranu, kam spěchal Mohamed Salah, jenže střelec dosud jediné branky neobešel ani prvního soupeře.

85

Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Miguel Almirón, přichází Dwight Gayle.

84

Fabinho přečetl nákop za obranu Liverpoolu, hlavou přizvedl míč mimo dosah hráčů Newcastlu a bez problémů získal balón pro sebe. Miguel Almirón navíc zůstává ležet na trávníku a má křeče.

83

Firmino ustál souboj s Longstaffem a kolmicí hledal rozběhnutého Maného. Před senegalským rychlíkem zasáhl obránce Murphy.

82

Domácí celek zahrával rohový kop. Trent Alexander-Arnold odcentroval na zadní tyč. Obrana Newcastlu srazila míč k Milnerovi, jehož dobrý přízemní pokus Dúbravka schoval do rukavic.

81

Trent Alexander-Arnold se na pravé straně zbavil obránce a procedil přihrávku na Maného. Senegalského šikulu skvěle vychytal Dúbravka.

80

Milner se parádní zasekávačkou v pokutovém území zbavil obránce a ještě odcentroval na zadní tyč. Sadio Mané v těžké pozici hlavou nezakončil.

79

Trent Alexander-Arnold měl o něco více prostoru na pravé straně, jenže místo centru do šestnáctky zvolil přihrávku na Salaha, který byl dobře bráněn.

78

Callum Wilson si poněkolikáté po svém příchodu na trávník nedal pozor na své postavení a byl chycen v ofsajdu.

77

Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Thiago Alcântara, přichází Curtis Jones.

76

Roberto Firmino pro změnu vyzkoušel své střelecké štěstí zpoza hranice velkého vápna. Technickou ránu domácího útočníka Dúbravka lapil.

75

Liverpool zahrával rohový kop. Nádherný centr přiletěl na malé vápno, odkud jej obránci srazili jen za hranici šestnáctky, ale Trent Alexander-Arnold z voleje branku netrefil!

74

Mohamed Salah se po další chybě v defenzivě Newcastlu dostal do vápna, kde si míč přehodil na levačku, ale přízemním pokusem rozvlnil jen boční síť.

73

Mohamed Salah se ocitl v pozici centrujícího hráče, jenže jeho pobídku z pravé strany schoval Martin Dúbravka do rukavic. Na hřišti zatím zůstává ležet zraněný Federico Fernández.

72

Trent Alexander-Arnold měl problémy se zpracováním a před napadajícím Wilsonem si musel pomoci nákopem vpřed. Krajní obránce domácího celku získal pro svůj tým vhazování.

71

Wilson si naběhl na dobrou přihrávku za obranu, jenže při náběhu si nedal pozor na své postavení a byl lapen v ofsajdové pasti.

70

Do konce dnešního souboje zbývá posledních dvacet minut a Liverpool stále drží těsné vedení. Newcastle ve druhé půli posílil útočné řady a snaží se vyrovnat.

69

Thiago Alcântara rozehrál na levou stranu, odkud centroval Andrew Robertson, ale napadající Jacob Murphy srazil balón mimo hrací plochu.

68

Milner chtěl zpětnou přihrávkou vybídnout k zakončení hvězdného Salaha, jenže Egypťan svůj náběh nenačasoval optimálně a obránce míč odkopl.

67

Roberto Firmino ustál souboj na levé straně hrací plochy, nicméně jeho pobídka do šestnáctky skončila na hlavě dobře postaveného Dummetta.

66

Thiago Alcântara poslal dobrou přihrávku na Firmina, kterého opět zradilo zpracování. Brazilec však v souboji zabral a ještě udržel míč pro Liverpool.

65

Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Ciaran Clark, přichází Joe Willock.

64

Andrew Robertson se z pozice krajního obránce dostal na hranici velkého vápna, odkud zakončil levačkou, ale jeho přízemná rána skončila vedle zadní tyče!

63

Callum Wilson fauloval domácího Wijnalduma na vlastní polovině a nabídl Liverpoolu rozehrávku přímého kopu. Domácí mohou uklidnit hru.

62

Dúbravka si riskantně zpracoval míč hrudí a napadající Sadio Mané jej napadal. Slovenský brankář situaci nakonec zvládl a Mané jej ještě fauloval.

61

Martin Dúbravka rozjel novou akci Newcastlu od vlastní branky. Slovenský brankář nakopl míč na levou stranu, ale nikdo v černobílém se k míči nedostal.

60

Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Joelinton, přichází Callum Wilson.

60

Je za námi hodina hry a domácí Liverpool si stále drží nejtěsnější možné vedení. Newcastle však hraje velmi sympaticky a stále může pomýšlet na body.

59

Alisson si dal pozor na další přihrávku za obranu domácího celku a rozehrál na osamoceného Robertsona. Liverpool přestál aktivitu Newcastlu z úvodu druhé půle.

58

Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Diogo Jota, přichází James Milner.

58

Firmino tentokrát poslal přihrávku mezi obránce, kam spěchal Sadio Mané, jenže Dúbravka byl u míče o kousek rychleji.

57

Roberto Firmino se po špatném zásahu jednoho z hostujících obránců opřel do padajícího míče, jenže jeho dělovka nártem skončila na noze Dúbravky!

56

Trent Alexander-Arnold bojoval o míč na pravé straně, kde jej také získal. Krajní obránce Liverpoolu však nedokázal odcentrovat do šestnáctky.

55

Newcastle mohl vyrovnat! Po nenápadné akci zakončoval Joelinton, ale skvěle hrající Alisson jeho dělovku dokázal zneškodnit!

55

Fotbalisté Newcastlu jsou v posledních minutách hodně důrazní ve středu pole a získávají pro sebe odražené míče. Liverpool pokračuje ve vysokém napadání.

54

Sadio Mané se ve středu pole krásně otočil a našel Firmina. Také brazilský fotbalista ukázal své umění s míčem na kopačkách a udržel míč pro Liverpool.

53

Mohamed Salah bojoval o míč na pravé straně hrací plochy, jenže důrazný Clark se nenechal obhodit a hosté získali balón pro sebe.

52

Georginio Wijnaldum poslal přihrávku na hranici velkého vápna, nicméně tam neměl nikoho ze svých spoluhráčů a musel si pomoci zpětnou přihrávkou.

51

Joelinton sprintoval za obloučkem do pokutového území, ale Alisson se mu vrhl pod nohy a čistým zákrokem odehrál míč do bezpečí.

50

Newcastle se po delší době vydal do útoku. Na levé straně kouzlil Allan Saint-Maximin, který dokonce odcentroval do vápna, ale Alisson si jeho pobídku pohlídal.

49

Thiago Alcântara se uvolnil na levé straně a vyslal přízemní centr do šestnáctky. Jeho střílenou pobídku odehrál do bezpečí Clark.

48

Trent Alexander-Arnold dostal přihrávku do prostoru na pravé straně, ale místo průniku zvolil přihrávku na stopery. Liverpool pokračuje v trpělivé hře.

47

Alisson poslal přihrávku na levou stranu, kde byl osamocený Andrew Robertson. Krajní obránce Liverpoolu poté nakopl míč vpřed, ale Newcastle se ubránil.

46

Newcastle obstaral výkop do druhého poločasu dnešního souboje. Ani jeden z trenérů během poločasové přestávky nesáhl ke střídání.

46

První poločas končí! Po úvodní pětačtyřicetiminutovce mohou být spokojenější fotbalisté domácího Liverpoolu. Obrovský favorit se do vedení dostal už ve 4. minutě, kdy se trefil Mohamed Salah. Newcastle mohl vyrovnat ve 21. minutě, ale Longstaff nechal vyniknout Alissona. Další šance měl také Salah, ale v úniku jej vychytal Dúbravka. V samotném závěru první půle pak hrozil Mané, jenže z malého vápna netrefil branku. Do kabin se proto odchází za stavu 1:0.

45+2

45+2

Mohamed Salah napadal rozehrávku Newcastlu na jeho polovině. Stopeři hostujícího celku si tentokrát dali dobrý pozor a dokázali rozehrát.

45+1

Nastavují se dvě minuty!

45

V samotném závěru přišla ještě jedna šance pro Liverpool! Trent Alexander-Arnold si vzpomněl na poslední sezóny a poslal parádní centr na malé vápno, kde se do zakončení protlačil Sadio Mané, jenže netrefil branku.

44

Alisson vyrazil na hranici velkého vápna a zapojil se do rozehrávky domácího celku. Robertson se také nehnal vpřed. Domácí chtějí dohrát první půli bez inkasované branky.

43

Robertson chtěl kolmicí mezi obránce Newcastlu vysunout rozběhnutého Maného, ale Clark jeho úmysl přečetl a špičkou kopačky srazil míč mimo nebezpečí.

42

Fabinho diriguje rozehrávku Liverpoolu na polovině soupeře. Domácí fotbalisté jsou hodně aktivní, ale obrana Newcastlu stále drží šance hostujícího celku na bodový zisk.

41

Andrew Robertson znovu našel Jotu, který se otočil kolem Murphyho, jenže už míč neprotlačil k Salahovi. Newcastle si pomohl odkopem do autu.

40

Alisson zatím hraje vydařené utkání. Brankář domácího celku si dal pozor na dobrý centr směřující na Joelintona a schoval míč do rukavic.

39

Firmino vybídl přihrávkou do pokutového území Jotu, který zakončil přímým nártem, ale jeho přízemní pokus schoval Martin Dúbravka do rukavic.

38

Trent Alexander-Arnold pro změnu odcentroval z pravé strany na vzdálenější tyč, kam si naběhl Roberto Firmino, ale hlavou nenašel dobíhajícího Salaha.

37

Mohamed Salah mohl přidat svou druhou branku v dnešním duelu! Egyptský fotbalista se hnal sám na brankáře, ale Dúbravka vyběhl a připsal si důležitý zákrok!

36

Fabinho byl velmi důrazný v souboji na polovině soupeře, jenže neudržel míč před napadajícím Clarkem. Newcastle získal vhazování.

35

Fabinho rozjel další akci Liverpoolu z vlastní poloviny. Brazilský fotbalista poslal pobídku na levou stranu a domácí opět musí otevírat skulinky v defenzivě soupeře.

34

Roberto Firmino hledal přihrávkou do blízkosti velkého vápna Roberta Firmina, ale Brazilec hned prvním dotekem o míč přišel.

33

Thiago Alcântara prošel na polovinu soupeře, kde rozehrál na levou stranu, jenže Robertson ani v tomto případě neodcentroval do šestnáctky.

32

Robertson si naběhl na dloubáček do pokutového území, jenže musel hlavičkovat z ostrého úhlu v náběhu a nedokázal míč poslat před branku.

31

Ciaran Clark poslal nákop na polovinu Liverpoolu, jenže jeho přihrávkou nepochopil nikdo z hostujících hráčů a balón propadl do autu.

30

Je za námi úvodní půlhodina dnešního souboje a zatím sledujeme zajímavé utkání. Domácí Liverpool je sice aktivnější, ale i Newcastle kouše z rychlých protiútoků.

29

Obrovská šance Liverpoolu! Ledabylou rozehrávku Newcastlu vybojoval Salah a Mané ještě získal střeleckou pozici pro Jotu, jenže Portugalec netrefil branku.

28

Salah překvapivou přihrávkou do pokutového území vybídl k zakončení Maného, který branku pravačkou netrefil. Asistent rozhodčího následně odmával ofsajd.

27

Diogo Jota operoval na levé straně, odkud zkoušel odcentrovat do pokutového území, ale trefil jen Murphyho. Domácí budou vhazovat.

26

Robertson už byl s míčem na hranici velkého vápna, jenže místo centru zvolil přihrávku na Jotu, který centrem trefil jen prvního obránce.

25

Alcantara našel přihrávkou na levou stranu Robertsona, který mu však přihrávku bleskově vrátil zpátky. Newcastle brání opravdu pozorně.

24

Sadio Mané oslovil přihrávkou do pokutového území Jotu, který pohotově zakončil levačkou, ale Martin Dúbravka si připsal snadný zákrok.

23

Po delší době o sobě dali vědět také domácí. Diogo Jota si naběhl na hranici velkého vápna, odkud střílel pravačkou, ale nártem napálil míč nad břevno.

22

Newcastle sice dokázal míč dopravit do sítě, jenže branka nemůže platit kvůli zřejmému ofsajdu. Shelvey se proti svému bývalému klubu mezi střelce zatím nezapíše.

21

Mohlo být vyrovnáno! Na krásnou přihrávku za obranu si naběhl Sean Longstaff, který pálil v pokutovém území, ale Alisson si připsal dobrý zákrok!

20

Georginio Wijnaldum si dal pozor na napadajícího soupeře a sklepl míč ke stoperů. Fotbalisté Liverpoolu nadále pokračují v kombinaci.

19

Allan Saint-Maximin si na levé straně poradil s bránícím Salahem a odcentroval na malé vápno. Jeho přízemní pobídku odkopl do bezpečí Ozan Kabak.

18

Roberto Firmino napadal rozehrávku hostujících stoperů na hranici velkého vápna. Clak si dal na brazilského útočníka pozor a odkopl míč vpřed.

16

Žlutou kartu dostává Federico Fernández (Newcastle United).

16

Salah si naběhl na přihrávkou za obranu domácího celku, jenže si jej zpracoval jen k noze prvního obránce v černobílém dresu.

15

Ciaran Clark potáhl míč vpřed volným prostorem na levé straně. Newcastle však celou kombinaci výrazně zpomalil a domácí obránci se stačili srovnat.

14

Allan Saint-Maximin chtěl přihrávkou za obranu Liverpoolu uvolnil Joelintona, ale Fabinho se s hostujícím rychlíkem stačil vrátit a odkopl míč do bezpečí.

13

Thiago Alcântara poslal přihrávku na pravou stranu, kde byl Trent Alexander-Arnold. Krajní obránce Liverpoolu si pomohl přihrávkou na stopery.

12

Sadio Mané dostal přihrávku na levou stranu, ale hostující obránce Murphy k němu okamžitě přistoupil a v ostrém souboji získal vhazování pro Newcastle.

11

Ofenzivní fotbalista Newcastlu už je zpátky na trávníku a podle všeho to ještě zkusí. Uvidíme, zda Saint-Maximin dohraje alespoň první půli.

10

Hra je přerušena! Allan Saint-Maximin zůstává po předchozím souboji ležet na trávníku a drží se za kotník. Právě zraněný kotník trápil hostující hvězdu už před tímto duelem.

9

Právě Ozan Kabak při rychlé akci Newcastlu sestřelil soupeře a vidí žlutou kartu.

9

Robertson dostal přihrávku na pravou stranu, jenže proti němu bleskově vystartovali hned dva soupeři. Wijnaldum přesto dostal míč na Kabaka.

8

Georginio Wijnaldum si našel prostor v blízkosti velkého vápna, jenže nedokázal přenést hru na pravou stranu. Obrana Newcastlu teď stojí v pevném bloku.

7

Liverpool i po brzkém vstřelení úvodní branky pokračuje v aktivitě. Fotbalisté domácího celku už se znovu usadili na polovině soupeře a hledají si cestičku do zakončení.

6

Na opačné straně se do pokutového území vřítil Allan Saint-Maximin, jenže Kabak na něm visel jako klíště a nepustil hostujícího hráče do zakončení.

4

Liverpool právě vstřelil branku!
Liverpool se hned v úvodu dnešního souboje dostává do vedení! Centr z levé strany přiletěl na zadní tyč, kde si MOHAMED SALAH počkal na odskok a střelou z otočky napálil míč pod břevno!

4

Robertson poslal přihrávku na pravou stranu, po které se vydal vpřed Trent Alexander-Arnold. Krajní obránce poté kombinoval s Jotou, ale neposlal mu přesnou přihrávku.

3

Diogo Jota prošel po pravé straně do blízkosti velkého vápna, jenže jeho entr skončil na hrudi prvního obránce v černobílém dresu.

2

Georginio Wijnaldum poslal přihrávku na polovinu hřiště a domácí už se znovu usadili na polovině soupeře. Domácí Liverpool si hledá cestičku do zakončení.

1

Liverpool se ihned po výkopu do prvního poločasu vydal do útoku. Za nákopem na hranici velkého vápna sprintoval Diogo Jota, ale stoper Newcastlu byl důraznější.

1

Oba týmy už nastupují na hřiště. Liverpool bude hrát v červeném, zatímco Newcastle oblékne černobílé dresy.

Liverpool FC: Alisson – Alexander-Arnold, Fabinho, Kabak, Robertson – Wijnaldum (C), Th. Alcântara – M. Salah, Diogo Jota, Mané – Firmino.
Náhradníci: Adrián – Jones, Keïta, Milner, Oxlade-Chamberlain, Shaqiri, Tsimikas, N. Williams, R. Williams.

Newcastle United: Dúbravka – Jacob Murphy, F. Fernández, Clark, P. Dummett, Ritchie – S. Longstaff, Shelvey (C), Almirón – Saint-Maximin, Joelinton.
Náhradníci: Gillespie – Carroll, Gayle, Hendrick, Krafth, Lewis, Manquillo, Willock, C. Wilson.

Rozhodčí: Marriner – West, Eaton.

Vzájemný zápas

V podzimním duelu na severu Anglie se týmy rozešly bez branek.

Ani domácí Liverpool letos neprožívá povedenou sezónu. Úřadující mistr Anglie odehrál v letošním ročníku třicet dva zápasů a získal v nich paesát tři bodů. S tímto ziskem patří Liverpoolu sedmá pozice. Na čtvrtou příčku zaručující účast v Lize mistrů ztrácí jen dva body a v posledních šesti kolech bude muset výrazně zabrat. V posledním kole však uhrál jen remízu 1:1 na hřišti Leeds United.

Newcastle si v posledních duelech vylepšil svou pozici. Celek ze severu Anglie získal ve dvaatřiceti odehraných zápasech třicet pět bodů a patří mu patnáctá pozice. Na sestupové vody má nyní k dobru náskok osmi bodů. Za tímto náskokem stojí zlepšená forma Newcastlu z posledních zápasů. Po vítězství na hřišti Burnley dokázal doma porazit také rozjetý West Ham.

Dobrý den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání Premier League mezi Liverpoolem a Newcastlem United.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.