S konstatováním, že Borussia Dortmund ve druhém poločasu otočila zápas proti Zenitu Petrohrad a vítězí 2:1, se s Vámi loučí a hezký večer přeje Tomáš Lysý.

Ve druhém souběžně hraném utkání sice Club Bruggy dvakrát smazal vedení Lazia, ale kýženou výhru na půdě Římanů nezískal. Belgičani byli blízko, ale v nastavení zachránilo Lazio břevno, takže dál jdou fotbalisté týmu z věčného města. Skupinu vyhrál Dortmund se 13 body, Lazio získalo bodů deset a tyto dva týmy se mohou těšit z jarní fáze Ligy mistrů. Osmibodové Bruggy jdou do Evropské ligy a pro jednobodový Zenit letošní pohárová Evropa končí.

Rakyckyj
67. min Lovren
3 Santos
Santos
Kuzjajev
60. min Wendel
Barrios
27 Ozdojev
Ozdojev
79. min Krugovoj
11 Driussi
Driussi
60. min Dzjuba
8 Malcom
Malcom
79. min Karavajev
7 Azmún
Azmún

Borussia DortmundBorussia Dortmund(3-5-2)

35 Hitz
Hitz
Piszczek
72. min Zagadou
14 Schulz
Schulz
15 Hummels
Hummels
72. min Sancho
Passlack
58. min Moukoko
Hazard
83. min Knauff
19 Brandt
Brandt
58. min Reyna

• 37Raschl

Zenit ani potřetí doma v letošní Lize mistrů nevyhrál a podruhé v Gazprom Aréně neudržel vedení. Ačkoliv po poločase vedl nad již jistě postupujícím Dortmundem 1:0 zásluhou gólu Sebastiána Driussiho po hezké kombinaci, nakonec bere tři body Borussia.

Druhý poločas byl také poměrně koukatelný a hned na jeho začátku měli domácí dvě velké šance, ale bez gólového zužitkování. Když se neujala ani dobrá střela Douglase Santose těsně vedle, přišel trest. V 68. minutě totiž Michail Keržakov ještě stihl vyrazit střelu Hummelse zblízka, ale k míči se před Santose a Prochina dostal Łukasz Piszczek a pohodlně ho trkl do sítě. O deset minut později již hosté vedli. Axel Witsel naznačil, že bude přihrávat na pravou stranu, aby se bleskově opřel do míče a zamířil přesně k bližší tyči, kam překvapený Keržakov, čekající také přihrávku na pravou stranu, skočil o maličko později. V závěru zápasu měl Zenit přece jen více ze hry, ale na větší šanci než na střelu Karavajeva zpoza vápna se nezmohl – 1:2:

90+4

90+4

Zenit v letošní Lize mistrů nevyhraje a nedává tak vzpomenout na loňské představení, kdy mu druhé místo v milionářské soutěži uteklo o bod.

90+3

Postupnou akci Zenitu zastavuje Alex Suťormin, jenž naběhl do Nica Schulze, jenž byl ve výskoku. To bylo pro hráče hostí velmi nepříjemné, ale po chvilce se zvedá z trávníku.

90+3

Reus přímo před zraky asistenta sudího fauluje Dejana Lovrena.

90+2

Giovanni Reyna podnikl dlouhé sólo prakticky až deset metrů před vápno Zenitu. Až tam se proti němu postavil protihráč a přišlo tak přetažení hry na Sancha, jenž posílá balon dozadu na obránce.

90+1

Nákop Nico Schulze byl do území nikoho, takže Michail Keržakov spěchá pro míč, aby mohl provést odkop od své branky.

90

Vjačeslav Karavajev zahrál před Giovanni Reynou rukou.

90

Krugovoj na levé straně nedostal míč přes poctivého Jude Bellinghama do sítě. Následný další centr v podání Danily Prochina končí bezpečně v rukavicích Marwina Hitze.

90

Ve druhém poločasu budou nastaveny čtyři minuty.

88

Opět přišel poměrně nedůsledný odkop hráčů ve žlutém. K míči se zhruba pětadvacet metrů od vápna dostal Vjačeslava Karavajev. Zpracoval si jej na prsou a vystřelil, ovšem na vzdálenější tyči byl připravený Marwin Hitz. Obránci Zenitu chybělo, aby míč šel trošku výše nad trávníkem.

88

Následný přetažený centr Karavajeva nebyl úspěšný, ale Borussia odkopla míč jen na půlku a útok domácích pokračuje.

87

Arťom Dzjuba to zkoušel znovu po pravé straně, ale na spoluhráče míč nedostal. Je z toho roh Zenitu.

85

Vjačeslav Karavajev ještě dokázal udržet míč proti napadajícímu hráči. Stejně tak jako následně, kdy po ostrém centru Suťormina vyboxoval míč před vápno gólman Marwin Hitz a přišel hodně nedůsledný odkop Reyny. Karavajev přiťukl balon pro Krugovoje, který napálil míč přes dva hráče na branku, ovšem Marwin Hitz byl znovu na místě!

84

Zenit nyní utahuje šrouby, ale ani třetí roh po sobe v podání Douglase Santose neznamenal pro Marwina Hitze žádnou velkou komplikaci.

83

Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Thorgan Hazard, přichází Ansgar Knauff.

82

Míč po rohu Douglase Santose proskákal na zadní tyčku, kde jej jeden z hráčů Borussie raději poslal před Arťomem Dzjubou na další roh.

79

Další střídání Zenitu. Dohrál Magomed Ozdojev, kterého střídá Danil Krugovoj. Na hřiště jde i ex-sparťanský bek Vjačeslav Karavajev, jenž střídá Malcoma.

78

Dortmund právě vstřelil branku!
Zenit měl dobrou šanci ke skórování, ovšem branku nedal. Na druhé straně tak udeřilo. AXEL WITSEL před vápnem naznačil, že nahraje na pravou stranu pro spoluhráče, kam se i díval. Pak se ale zničehonic opřel do míče a trefil se na přední tyč, kam skočil Michail Keržakov o malou chviličku déle, než by bylo zdrávo. Jednatřicetiletý Belgičan gól ale téměř neslaví, jelikož za Zenit dříve nastupoval.

78

A přišel tak rychlý protiútok Zenitu. Před vápnem převzal míč Marcus Wendel, který zkusil překvapit Marwina Hitze, ale ten byl na místě.

77

Tentokrát už centr Marco Reuse prošel až do vápna a Youssoufa Moukoko byl hodně překvapený, že se balon přes obránce snesl až k němu. Možná i proto míč nedokázal lépe zpracovat.

76

Jadon Sancho zkusil na pravé straně kličku na obránce. Kdyby se povedla, tak by už byl v dobré pozici na ohrožení Keržakova, ovšem výborně ho vystál Alex Suťormin.

75

Thorgan Hazard to nyní zkusil na bližší tyč, ale tolik nebezpečná situace, jako před zhruba sedmi minutami, z toho nebyla.

75

Marco Reus utekl po pravé straně a zkusil po potažení míče centr, který zblokoval jeden z hráčů Zenitu na roh.

72

Další dvě střídání Borussie. Přichází šikovný Jadon Sancho, jehož pouští na plac Mats Hummels a dohrál také střelec vyrovnávací branky Łukasz Piszczek, kterého střídá Dan-Alex Zagadou.

70

Po faulu Nica Schulze na Malcoma zůstanou u míče domácí.

69

Hned vzápětí nebyl Yousoufa Moukoko dalek k tomu, aby otočil stav. Ale těsně před ním odvrátili domácí míč na roh.

68

Dortmund vyrovnává zápas. Přetažený roh Hazarda zastavil na zadní tyči Marco Reus. Viděl před sebou volného Matse Hummelse, jenž jen tak ťukl do balonu a Keržakov výborně vytěsnil míč před sebe. Jenže tam na sebe vlastně jen koukali Douglas Santos a Danila Prochin, takže ŁUKASZ PISZCZEK měl mezi nimi volnou cestu, aby dokopl míč do sítě a vyrovnal.

67

Zkušený Jaroslav Rakyckyj jde ze hřiště a místo něj přichází neméně zkušený Dejan Lovren, jenž opět nastupuje po svém zranění.

66

Giovanni Reyna si našel odhlavičkovaný mír Rakyckého a rychle jej přiťukl na Jude Bellinghama. Angličan se nerozpakoval a opřel se do balonu, ovšem minul branku zhruba o tři metry.

65

A znovu jsme viděli rychlý protiútok Zenitu. Pokud by byli domácí poklidnější ve finální fázi, byli by i více nebezpečnější. Jako třeba nyní, kdy akci tři na tři zazdil Malcom, který dal přihrávku Azmúnovi na paty.

65

PO zákroku Wílmara Barriose budou hosté kopat roh.

63

A znovu přišel rychlý protiútok Zenitu po vybojovaném míči. Z pravé strany centroval do vápna Azmún, jenž tentokrát raději nezakončoval. Našel naprosto přesně Douglase Santose, jenž ale poslal míč těsně vedle pravé tyče.

63

Rakyckyj nejprve vyvezl míč a poté přihrál na Dzjubu, jenž ještě ve vápně našel Sardára Azmúna. Ale přichází další zblokovaná střela.

62

Kombinace Dortmundu je pomalá, bez momentu překvapení. Nehledě na to, že nyní Jaroslav Rakyckyj přečetl narážečku Reyny a je z toho rychlý protiútok Zenitu.

62

Douglas Santos u pravé lajny poslal na zem Jude Bellinghama a přes soupeře ještě přepadl.

60

Sebastián Driussi, jenž zařídil zatím jedinou dnešní branku, střídá a na plac jde zkušený Arťom Dzjuba. Stejně tak jde ze hřiště Daler Kuzjajev, jenž také podal velmi dobrý výkon. Místo něj si zahraje Marcus Wendel.

60

Kombinace Moukoky a Reyny před vápnem nevyšla. Danila Prochin byl opět tam, kde měl být, a podává vedle Rakyckého velice jistý výkon.

58

Dnes poměrně neviditelný Felix Passlack přepouští místo na hřišti pro Youssoufu Moukoka a Juliand Brandt pustí na plac Giovanni Reynu.

57

Po delším času přišla akce Dortmundu. Bellingham přes Witsela poslal míč na pravou stranu a vzápětí se mu na levém vápně balon vrátil. Potáhl balon kousek do vápna a nacentroval ho naprosto přesně pro Thorgana Hazarda, jenž ale hlavičkoval jen do připraveného Michaila Keržakova.

55

Malcom převzal míč ve před vápnem v ofsajdu. Opakovaný záznam však odhalil, že vše bylo v pořádku. Ale i sudí je jen člověk a může se splést.

54

Domácí jsou stále v útoku, nyní kombinuje na pravé straně Malcom a Ozdojev. Jeho centr nyní nebyl tak přesný, jako před malou chvílí v podání Suťormina.

54

Malcom na pravé straně narazil míč pro Suťormina, jenž přihrál na malé vápno pro Sardára Azmúna. Ten ale dnes zatím nemá svůj den, balon totiž nedokázal ideálně zpracovat.

53

A ofsajd je máván a následně i pískán na druhé straně Thorganu Hazardovi.

52

Napadání domácích slavilo úspěch, takže hráči ve žlutém jen odkopli míč na střed. Tam byl Rakyckyj, jenž hlavičkoval balon zpět k vápnu, ovšem Sardár Azmún se nestihl vrátit z ofsajdové pozice.

52

Zenit se zatím pomalu blíží k prvnímu vítězství v letošním ročníku Ligy mistrů. A byla by to případně jeho teprve čtvrtá výhra z posledních sedmnácti zápasů. Aktuálně má v předešlých šestnácti vystoupeních bilanci tří výher, dvou remíz a jedenácti porážek.

50

Do protiútoku šli hned tři hráči Zenitu proti třem hostům. Z levé strany potáhl míč před vápno Daler Kuzjajev, ale v rozhodující fázi si míč ukopl daleko od nohy.

47

Ve vápně Dortmundu bylo pořádně rušno. Po rohu ještě nebezpečí nepřišlo, ale následný centr se odrazil na hranici penalty pro Kuzjajeva, jehož střelu výborně vytáhl Marwin Hitz. Následně zkusil z velkého úhlu po střílené přihrávce Prochina hokejově "tečovat" míč na branku i Sardár Azmún, ale balon byl Witselem sražen pro brankáře Hitze.

46

Malcom se hned rychle nahrnul do velkého vápna a dal si míč na střelu, jenže, Emre Can vystavil dobrý blok a je z toho roh domácích.

46

Do druhého poločasu jdou oba týmy ve stejném složení jako na začátku.

Fauly: 5-7

První poločas je minulostí a rozhodně nebyl k vidění špatný fotbal. Oba týmy hrají možná už trošku uvolněně, jelikož Zenit je ze hry venku a Borussia postupuje. Hned z první vážnější akce padl gól, když domácí zakombinovali zásluhou Druissiho, Suťormina a Malcoma na pravé straně vápna a Sebastián Driussi i za pomoci teče Hummelse skóroval přesně k tyči. To se psala šestnáctá minuta a za tři minuty mohlo být srovnáno, ovšem Michail Keržakov dobře vyrazil střelu Hazarda na roh. Zenit následně přidal druhou branku, ale Sardár Azmún stál při přebírání míče v ofsajdu. Závěr poločasu nabídl dvě šance Dormundu. Nejprve Bellingham hlavičkoval z malého čtverce těsně nad a s koncem poločasu se ve vápně hezky uvolnil Marco Reus, jenže napálil jen vzdálenější tyč – 1:0.

45

45

Jude Bellingham si trošku nerozuměl se spoluhráčem a srazili se, nicméně akce Dortmundu pokračuje. Míč dostal Witsel, jenž viděl na levé straně na hranici vápna zcela volného Marca Reuse, jenž výborně napřáhl na vzdálenější tyč, nicméně jeho radost zastavila tyč!

44

Emre Can dával míč na levou stranu pro Nico Schulze, který zkusil centr pod sebe, ale přes dobrý zákrok domácích hráčů míč na Marco Reuse neprošel.

43

Jude Bellingham přijal na hranici malého vápna centrovaný míč na hlavičku. Teprve sedmnáctiletý Angličan se na malou chvíli odpoutal od zkušeného Jara Rakyckého, nicméně ve svém mladičkém věku gól zatím nedává, jelikož hlavičkuje těsně nad branku.

42

Další dlouhý nákop doběhl Daler Kuzjajev, který vrátil míč Barriosovi. Kolumbijec přiklepl míč pro Kuzjajeva a to už bylo na tři hráče Dortmundu moc, takže míč je odpálen na aut.

41

Dlouhý nákop Zenitu končí v autu, o míč se následně bojuje na polovině hřiště. Úspěšnější byl domácí Barrios.

40

Douglas Santos si u střídaček pohlídal míč proti Nico Schulzovi a domácí budou mít autové vhazování.

39

Dortmund, který dnes i díky postupu hraje v hodně kombinované sestavě, se nyní nemůže dostat k nějakému souvislému tlaku. Ale to samé se dá říct i o Zenitu.

37

Douglas Santos si nyní narazil míč s Dalerem Kuzjejevem a následně odcentroval z levé strany do vápna. Ačkoliv hráči Borussie srazili balon na roh, ten se kvůli předešlému ofsajdu Kuzjajeva kopat nebude.

36

Jaroslav Rakyckyj si zatím organizuje obranu dobře a nyní uklidňuje své spoluhráče, jenž se hnali po zisku balonu bezhlavě dopředu.

35

Ani nyní nebyl Nico Schulz přesný, sedmadvacetiletý záložník zatím poměrně hodně ztrácí míče. Ačkoliv Dortmund posléze znovu přišel k míči, žádné ohrožení branky Michaila Keržakova nenastalo.

33

Felixi Passlackovi šel míč daleko od kopačky, čehož využil Rakyckyj, aby založil rychlý protiútok. Ve finále celé akce dostal Sardár Azmún míč za obranu od Malcoma a hnal se na branku, kde prostřelil Marwina Hitze. Jenže jeho radost byla jen na pár sekund, než István Kovács odpískal signalizovaný ofsajd.

32

Hosté nyní dobře presovali hráče Zenitu, takže Dortmund poblíž velkého vápna vybojoval autové vhazování.

31

U míče je nyní opět Borussia. Nico Schulz si na levé straně vápna vybral asi nejhorší možnost, když zkusil přízemní centr, který odvrátil Ligou mistrů nepříliš zkušený Danila Prochin.

29

Jak vidno, ukrajinský bek Jaroslav Rakyckyj u mí i zabrousit. Nyní si vyhlédl Marca Reuse a může být rád, že od Istvána Kovácse nevidí žlutou kartu. Možná mu pomohla i blesková omluva, že to nebylo až tak úmyslné.

29

Ozdojev zakombinoval se Santosem, jenž posunul balon na hranici vápna pro Kuzjajeva. Ten měl ale k míči přeci jen o něco dále než obránci ve žlutém.

28

Rakyckyj byl na polovině hřiště napadán soupeřem, proto musel dát míč jen do strany na Douglase Santose a ten malou domů přenechal balon pro Michaila Keržakova.

27

Postupný útok Zenitu pokračovat nemůže, neboť Alex Suťormin byl přistrčen Nico Schulzem. Z následné akce se ale Petrohradští daleko nedostali.

26

Po rohu Juliana Brandta zkusil štěstí Emre Can, jenže na tuto střelu bude chtít hodně rychle zapomenout, Mířil vysoko nad.

25

Hosté nadále kombinují před pokutovým územím Zenitu. Nyní se snažil najít nějakého spoluhráče ve vápně Lukasz Piszczek. To se mu sice nepovedlo, ale nakonec je z toho alespoň rohový kop po odhlavičkování Douglase Santose.

23

Marco Reus to zkusil podruhé během dvou minut. Tentokrát zkusil technickou střelu po zemi, což rozhodně nebyl špatný úmysl. Jenže kapitán hostí trefil pouze místo, kde byl připravený mladší bratr Alexandera Keržakova Michail.

21

Michail Keržakov si připisuje po střele další zákrok a Dortmund začíná rozhodně výrazněji tlačit na pilu, jak by bylo záhodno na mírného favorita, který navíc prohrává.

20

Po Santosově rohu si našel míč agilní Sebastián Driussi, jenž zatím hraje velmi dobře. Ovšem tentokrát mířil mimo.

20

Hraje se zatím výborný fotbal. Hned po rohu zaútočili do otevřené obrany Dortmundu i domácí, ale nakonec je z toho taky jen roh, který bude kopat Douglas Santos.

19

A mohlo být rychle srovnáno. Thorgan Hazard se ve vápně krásně uvolnil a zkusil střelu na bližší tyč, kterou si ale výborně pohlídal Michail Keržakov a vytáhl míč na roh.

16

Petrohrad právě vstřelil branku!
Zenit teprve podruhé v letošní sezoně Ligy mistrů vede! Celou akci začal Driussi, jenž poslal míč na první pohled možná trošku dozadu na Suťormina. Ten si ale výborně narazil míč s Malcomem a z pravé strany vápna dal přízemní centr pod sebe na SEBASTIÁNA DRIUSSIHO, jenž i s pomocí teče Hummelse poslal míč přesně k tyči. Asistence: Alex Suťormin.

15

Nyní už to Zenitu vyšlo. Malcom dal míč na pravou stranu pro Suťormina, který mu míč vrátil. Šestadvacetiletý Brazilec měl chvilku prostoru ke střele, takže to zkusil a jeho projektil prošel zhruba dva metry nad brankou.

15

Rakyckyj sice posunul míč dopředu na Kuzjajeva, ale balon se mu brzy vrátil. Není komu přihrát dopředu.

14

Ve druhém souběžně hraném utkání skupiny vede Lazio nad Bruggami 1:0 a postupující týmy jsou v tuto chvíli jasné. S jistým Dortmundem by šli dále i Římané.

13

Kuzjajev kombinuje se Suťorminem na pravé straně útočné poloviny. Druhý z nich nakonec přenáší míč na druhou stranu pro Douglase Santose, jenž poslal do vápna nebezpečný centr. Ale ani jeden z hráčů Zenitu nenačasoval výskok dobře.

11

Pokus Witsela byl hodně nepřesný a nemohl Michaila Keržakova nijak výrazně vystrašit.

11

Po rohu Thorgana Hazarda se míč odrazil daleko za vápno Zenitu, kde šel Sardár Azmún hodně nebezpečně do souboje s Emre Canem. Sudí Kovács ale neměl pro ukázkový šlapák pochopení a ukazuje pětadvacetiletému Íránci žlutou kartu.

10

Julian Brandt si našel za vápnem odražený míč a napřáhl ke střele, která by byla pro Michaila Keržakova jistě nepříjemná. Ale míč byl sražen a Rakyckyj raději poté odkopl míč na roh.

9

Přišel tak rychlý protiútok Dortmundu, po kterém Jaroslav Rakyckyj odvrátil přízemní centr na první roh zápasu.

9

Sardár Azmún si vyměnil míč s Driussim a zkusil z dobré pozice zakončit, ale v dobrém postavení byl Mats Hummels a míč zblokoval.

8

Julian Brandt se řítil do pokutového území. Vybral si přihrávku na jednoho z útočníků, ale ulička za obranu Zenitu neprošla.

6

Tohle vůbec nebyla špatná akce Dalera Kuzjajeva, jenž přebral míč na hranici levé strany vápna a zkusil takovou polostřelu – polocentr na branku Marwina Hitze, čímž jej řádně vyděsil. Ale veškeré vzrušení nakonec bylo zbytečné, neboť je Kuzjajevovi pískán ofsajd.

5

Nyní anglický reprezentant získal míč na pravé straně vápna, byť to vypadalo, že by to mohlo být s faulem. Nicméně centr před branku poslat nedokázal.

5

Piszczek začal kombinaci na jeden dotek, která vedla i přes Bellinghama, který ale opět musel přihrát na své obránce.

4

Nyní už to vypadalo v podání Reuse výrazně lépe. Kapitán Borussie si hledal na území pokutového vápna prostor ke střele. Nakonec volil přihrávku, která ale skončila na nohách obránců Zenitu.

3

Podobně to dopadlo i nyní, kdy se Reus opět nedostal dále než několik metrů za středovou čáru.

2

Borussia se poprvé dostala na druhou polovinu hřiště, nicméně Reus musel zahrát dozadu.

1

Sardár Azmún balon do velkého vápna nedostal. Vzápětí míč zachytil na středové čáře Jaro Rakyckyj a Borussia se tak stále musí bránit.

1

Kuzjajev na pravé straně zachytil rozehrávku hostí a Zenit zůstává na polovině soupeře u míče.

1

Na stadionu je vše připraveno k zahájení zápasu.

FK Zenit Petrohrad: M. Keržakov (C) – Suťormin, Prochin, Rakyckyj, Santos – Kuzjajev, Barrios, Ozdojev, Driussi – Malcom, Azmún.
Náhradníci: Vasjutin, Luňov – Krugovoj, Lovren, V. Karavajev, Mostovoj, Žirkov, Wendel, Jerochin, Dzjuba, Leon Musajev, Šamkin.

Borussia Dortmund: Hitz – Ł. Piszczek, N. Schulz, Hummels – Passlack, Witsel, Can, Bellingham, Reus (C) – T. Hazard, Brandt.
Náhradníci: Bürki, Drljača – Zagadou, Sancho, Moukoko, Reyna, Knauff, Raschl.

Rozhodčí: István Kovács – Vasile Florin Marinescu, Ovidiu Artene.

Rozhodčí:
Dnešní zápas bude pískat rumunský sudí István Kovács. Šestatřicetiletý sudí začínal s rozhodováním fotbalu před třinácti lety a na listině FIFA je od roku 2010. V Lize mistrů doposud odpískal čtyři zápasy a další dva přidal v jejích předkolech. Výrazně větší zkušenosti má s Evropskou ligou, kde řídil sedmadvacet utkání. Ve své kariéře pískal i utkání evropské kvalifikace na Světový pohár, Ligu národů, mistrovství světa hráčů do 17 let, evropský šampionát jednadvacítek nebo devatenáctek. Na čarách mu budou asistovat rumunští kolegové Vasile Florin Marinescu a Ovidiu Artene.

Poslední vzájemné zápasy:
Dortmund – Zenit 2:0 (28.10.2020)
Dortmund – Zenit 1:2 (19.3.2014)
Zenit – Dortmund 2:4 (25.2.2914).

Borussia Dortmund:
Německý velkoklub si vlastně už po čtyřech zápasech zajistil postup dále, jelikož měl nad Bruggami lepší vzájemný zápas. Ačkoliv začali Němci letošní základní skupinu porážkou na stadionu Lazia, kdy ve fantastickém klání prohráli 1:3, rychle se oklepali. Následovali hned tři výhry v řadě a zejména dvojzápas proti Bruggám, kdy Dortmund získal plný počet bodů při skóre 6:0, což bylo stěžejní pro postupové plány německého celku. Aktuálně tak zbývá dořešit, zda Dortmund skupinu vyhraje nebo bude na druhém místě.

FK Zenit Petrohrad:
Ruský celek nebude na letošní sezonu Ligy mistrů vzpomínat v dobrém. Aktuálně má totiž pouze jediný bod a i kdyby dneska německého soupeře rozstřílel, v Evropě končí. Vše jakoby předznamenal první zápas Zenitu, kdy byl doma proti Bruggám o něco lepším týmem a dokázal na vedení belgického týmu zareagovat, jenže v závěru inkasoval druhou branku a prohrál. Po prohře v Dortmundu následoval pro Zenit stěžejní zápas doma s Leziem, kdy Rusové neudrželi vedení 1:0 a pouze remízovali 1:1. Následné dvě porážky pak pojistili vyřazení Zenitu už po šesti utkáních.

Zápasy Petrohradu v Lize mistrů:
Bruggy – Zenit 3:0
Lazio – Zenit 3:1
Zenit – Lazio 1:1
Zenit – Bruggy 1:2.

Dobrý den, ještě jednou vítejte u posledního kola základních skupin Ligy mistrů 2020. Od 18:55 se v Gazprom Areně utkají dva týmy, jejichž cesty se letos v milionářské soutěži rozejdou. FK Zenit Petrohrad, jenž je ve skupině na posledním místě a s evropskými poháry se pro letošní sezonu loučí, nastoupí proti týmu Borussia Dortmund, jenž naopak bude bojovat v jarní fázi Champions League.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:55.