Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Juventusu, který svého soupeře porazil poměrem 3:0, čímž si zajistil postup z prvního místa. Katalánci se v úvodu druhého poločasu dostalo k územní převaze, jenomže chybovali ve vlastním pokutovém území, kde zahrál rukou obránce Lenglet. Stará dáma zužitkovala také druhý pokutový kop, což jí zajistilo průběžný postup z prvního místa. Španělský celek si po zbytek zápasu vytvořil celkem velký tlak, jenomže veškeré nadějné šance krotil velezkušený brankář Buffon. Juventus tak svému soupeři oplatil domácí porážku, navíc toto vítězství má o to sladší příchuť, neboť přineslo postup z prvního místa.

Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 7:4. Střely mimo: 8:3. Rohy: 5:1. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 10:15.

Araújo
82. min Mingueza
15 Lenglet
Lenglet
55. min Umtiti
18 Alba
Alba
55. min Firpo
Pjanić
21 de Jong
de Jong
Trincão
46. min Braithwaite
10 Messi
Messi
16 Pedri
Pedri
66. min Puig

Cuadrado
85. min Bernardeschi
McKennie
5 Arthur
Arthur
71. min Bentancur
8 Ramsey
Ramsey
71. min Rabiot
12 Sandro
Sandro
9 Morata
Morata
85. min Dybala
Ronaldo
90+2. min Chiesa

Rozhodčí: Stieler – Pickel, Gittelmann (všichni Německo)

• 23Umtiti
  • 28Mingueza
90+3

Buffon si dával s odkopem od své branky hodně načas, nakonec mu to u sudího prošlo. Po jeho odkopu se dokázal dobře zorientovat Messi, který vracel zpět.

90+2

Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Cristiano Ronaldo, přichází Federico Chiesa.

90+2

Barcelona se krátí čas, což pochopitelně věděl také de Jong, který okamžitě zavezl míč zpět na útočnou polovinu, kde si na pravém křídle všiml volného Griezmanna.

90

Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.

90

Buffon v akci! Griezmannovi se povedlo sklepnout pod sebe na Messiho, který znovu pálil levou nohou. Jeho ránu ovšem Buffon zlikvidoval!

89

Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, o vítězi je pochopitelně rozhodnuto. Barcelona by potřebovala vstřelit jednu branku, jinak postoupí ze druhého místa.

88

Puig se pokoušel zrychlit hru nahrávkou na levé křídlo, kde se sice nacházel Braithwaite, avšak před ním zakročil Bonucci. Stará dáma ale o balón přišla.

86

Tohle už bylo nebezpečné! Sám na sebe to vzal Messi, který se po manévru na levou nohu dostal k technickému zakončené, jenž směřovalo kousek vedle.

85

Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Juan Cuadrado, přichází Federico Bernardeschi.
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Álvaro Morata, přichází Paulo Dybala.

85

Jenomže domácí hráči si mnohdy překáží. To se ukázalo také v tomto případě, neboť Messi zkouše pálit z hranice šestnáctky, avšak trefil pouze Braithwaitea.

84

Ter Stegen pro změnu z jedničky přenášel hru na opačnou polovinu, kde Bonucci prodlužoval za sebe, kde měl pro změnu práci také velezkušený brankář Buffon.

83

Nepříliš době to nyní provedl Pjanić, který místo nabídky do pokutového území zkoušel sám vypálit. Pravačkou branku netrefil a Buffon tuto střelu zkontroloval.

82

Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Ronald Araújo, přichází Oscar Mingueza.

81

V osobním souboji se dokázal prosadit Braithwaite, který hrudníkem sklepl pod sebe na Puiga. Juventus se dokázal bleskově vrátit zpět, soupeř tak útočí do plných.

80

Už se opět pokračuje ve hře. Barcelona okamžitě útočila po pravém křídle, kde Griezmann nakonec vracel až ke středovému kruhu, kde se mu nabídl Araújo.

79

Po předchozím souboji skončil na zemi domácí Araújo, který má menší zdravotní problémy. Hlavní sudí raději přerušil hru, vypadá to na vyražený dech domácího zadáka.

78

Žlutou kartu dostává Júnior Firpo (FC Barcelona).

78

Argentinec to pochopitelně zkoušel přímo na branku, kterou také trefil. Jeho zakončení však nebylo patřičně důrazné, Buffon tak měl i tentokráte snadnou práci.

77

Nedovoleným zákrokem si totiž v předchozím souboji pomáhal hostující Alex Sandro, který před zraky sudího fauloval Braithwaitea. K rozehrávce volného kopu se staví Messi.

76

S Barcelonou to mohlo vypadat o poznání hůře. Katalánský celek tak stále prohrává "pouze" o tři branky a má šanci snížit stav, neboť bude zahrávat standardku.

75

Na opačné straně jsme sledovali rohový kop, který přinesl čtvrtou branku Juventusu. Ta po poradě s videorozhodčím nakonec neplatí, Ronaldo totiž nahrával Bonuccimu do ofsajdu.

73

Barcelona se sice dočkala pokutového kopu, který se ovšem konat nebude. Griezmann se totiž v době nahrávky nacházel v ofsajdu, což bylo zřetelné i z opakovaného záběru.

71

Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Arthur, přichází Rodrigo Bentancur.
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Aaron Ramsey, přichází Adrien Rabiot.

71

Do konce tohoto zápasu zbývá poslední dvacetiminutovka. Juventus stále vede o tři branky, což zároveň znamená, že momentálně drží první postupové místo.

70

V posledních minutách sledujeme pouze jednu stranu hrací plochy. Před malým momentem Griezmann vylepšil pozici pro Puiga, jehož rána vyletěla nad branku.

69

Žlutou kartu dostává Danilo (Juventus FC).

68

Najednou míč v pokutovém území propadl až k volnému Griezmannovi, který poměrně zbytečně zkoušel vypálit okamžitě. Rána levou nohou byla dost nepřesná.

68

Španělský celek nyní vybojoval rohový kop z levé strany.

67

Na hranici pokutového území znovu skončil na zemi Messi, jenomže ani tentokráte se o nedovolený zákrok nejednalo. Barcelona ovšem přidala na aktivitě.

66

Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Pedri, přichází Ricard Puig.

66

Na hranici pokutového území se k dalšímu zakončení dostal Messi, který to zkoušel po zemi. Buffon vyrážel pouze před sebe, dobíhající Braithwaite se nacházel v ofsajdu.

65

Velké sousto si nastolil Pjanić, který se přeci jenom dostal přes dvojici protihráčů. Po ztrátě míče se do protiútoku dostával Morata, který málem našel Ronalda.

64

Po delší době nepřesnost také na straně Juventusu. Poměrně dost prostoru měl kolem sebe McKennie, který se pokoušel roztáhnou hru na Sandra, jenž na míč nedosáhl.

63

Máme za sebou více než hodinu hry a stav je stále jednoznačný. Juventus je v tomto duelu mnohem nebezpečnější, před malým momentem pálil do protihráče Alex Sandro.

62

Ke svému prvnímu střeleckému pokusu se dostal záložník Pjanić, který to zkoušel z jedničky. Rána mu absolutně nesedla, Buffon nemusel absolutně zasahovat.

61

Barcelona nyní ukázkově napadala rozehrávku soupeře, což vedlo k zisku míče. V pokutovém území ovšem narazil Messi, který měl na manévrování málo času.

60

Žlutou kartu dostává Samuel Umtiti (FC Barcelona).

59

Jeho centrovaná nabídka nakonec našla naběhnuvšího Griezmanna, který to zkoušel prodloužením k zadní tyči. Míč nakonec usedl na břevno!

59

Kousek od pokutového území šel do souboje s Firpem nedovoleně obránce Danilo, který se za svůj zákrok omluvil. Z levé strany tak bude rozehrávat kapitán Messi.

58

Po dlouhé době se k míči dostal také velezkušený Buffon, který před napadajícím Braithwaitem dokázal rozehrát do strany, kde si o nahrávku řekl Cuadrado.

57

Poprvé se k míči dostal také střídající Umtiti, který na jistotu nahrál za sebe na ter Stegena. Ten si troufl na riskantní rozehrávku, kterou ovšem zachytil Arthur.

56

Podél pravé autové to zkoušel vzít na sebe hostující Cuadrado, který byl nakonec zastaven. Míč se znovu odrazil ven z hrací plochy, vhazovat tak bude Danilo.

55

Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Clément Lenglet, přichází Samuel Umtiti.
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Jordi Alba, přichází Júnior Firpo.

54

Žlutou kartu dostává Álvaro Morata (Juventus FC).

53

Barcelona tento zápas skutečně vůbec nezvládá. Nejen, že prohrává o tři branky, dokonce se dostala na druhou postupovou pozici, což je pořádná rána.

52

Juventus právě vstřelil branku!
Italský celek se dostává do tříbrankového vedení! Znovu se k rozehrávce postavil CRISTIANO RONALDO, který v tomto případě zakončil k levé tyči, zatímco se brankář ter Stegen vydal k opačné konstrukci.

51

Lenglet skutečně zahrál rukou, je tu druhá penalta pro Juventus!

50

Tutovka pro Juventus! Po centru do pokutového území se nejprve Juventus dožadoval pokutového kopu za Lengletovu ruku. Poté se k volnému míči dostal Ramsey, kterého vychytal ter Stegen.

50

Nahrávka směřovala na Moratu, který se vydal středem hrací plochy, kde se mu ke spolupráci nabídl volný Ronaldo. Stará dáma se nakonec vrátila na vlastní polovinu.

49

Barcelona vstoupila do druhého poločasu aktivně a ihned jsme sledovali střelecký pokus. Znovu to na sebe vzal Messi, který opětovně mířil pouze doprostřed.

48

Střídající Braithwaite se ihned po svém příchodu na hrací plochu zapojil do útočného výpadu svého celku. Jeho nahrávka směřovala na Albu, který vracel nepřesně.

47

Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost hostující hráči, kteří budou pro změnu hrát zleva doprava.

46

Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Trincão, přichází Martin Braithwaite.

46

Máme za sebou první poločas, který nám nabídl dvě branky. O tu první se z pokutového kopu postaral hostující Ronaldo, kterého o pár minut později následovat středopolař McKennie. Barcelona tak předvedla naprosto hrůzostrašný vstup do zápasu, který se zlepšil až ve druhé polovině poločasu. I tak to ze strany španělského celku není vůbec dobré, téměř každá útočná akce končí na pozorné obraně soupeře. Barcelona však i při tomto výsledku drží první postupovou pozici, výsledek 0:3 by už ovšem hrál do karet italskému gigantovi.

45+2

45+1

Messi spadl v pokutovém území, penalta z toho nebude! Dost možná půjde do akce také videorozhodčí, jednalo se o hodně podezřelý moment.

45

První poločas bude nastaven o dvě minuty.

44

K odraženému míči se jako první dostal Pjanić, který znovu nezakončil. Místo toho se mu povedlo roztáhnout hru na Desta, na jehož nabídku Griezmann nedosáhl.

42

Juventus se nyní kombinací dostal zpět na vlastní obrannou polovinu, odkud to prudkou nahrávkou zkoušel Bonucci. S jeho těžkou přihrávkou si Morata neporadil.

41

Kousek od postranní lajny se v pádu povedlo zodpovědně zakročit Pedrimu, který za sebe nepustil nahrávku směrem na Moratu. Vhazování se tak ujme Cuadrado.

40

První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.

39

Dalekonosným pasem na pravou stranu to zkoušel talentovaný de Ligt, který ovšem našel pouze hlavu Alby, jenž zodpovědně vracel do náruče ter Stegena.

38

Hodně prostoru měl na případné zakončení domácí Pjanić, který místo střely nahrával zpět vedle sebe. Tam chyboval de Jong a sledujeme protiútok Juventusu.

37

Typická souhra mezi Albou a Messim, která znovu zafungovala. Argentinec přenášel hru na levou stranu, Alba mu přesně vrátil, avšak střela putovala doprostřed branky.

36

Nyní si pro změnu nedovoleně počínal napadající Ronaldo, který místo míče trefil pouze Messiho nohu. Hlavní sudí to pochopitelně uviděl a odpískal faul.

35

Další nepřesnost. Pedri to sice nemyslel zle, nicméně jeho přenesení hry na pravou stranu dokázal přečíst pozorný de Ligt, který ve skluzu zasahoval před Trincaem.

34

Na pravém křídle to na sebe vzal rychlonohý Dest, který se nakonec nedostal kolem de Ligta. Hraniční souboj nakonec skončil ziskem míče pro domácí hráče.

33

I další útočná akce domácích putovala přes Messiho, kolem kterého se seskupila snad čtveřice protihráčů. Barcelonský klenot poté našel pouze nohu Bonucciho.

32

Máme za sebou zhruba třetinu hry, v posledních minutách nesledujeme zrovna pohledné momenty. Juventusu to vadit nemusí, stále totiž vede o dvě branky.

31

Kousek od středového kruhu skončil na zemi Morata, kterého doslova hodil na zem Lenglet. Je tu další žlutá karta, v posledních minutách se začíná přiostřovat.

31

Ke středu hrací plochy se tak musel stáhnout také kapitán Messi, který oslovil vedle stojícího de Jonga. Druhý jmenovaný po chvilce hledal volného Desta.

30

Barcelona pokračovala ve své klasické kombinaci u středového kruhu, která pochopitelně nikam nevede. Lenglet se tak sám vydal směrem na útočnou polovinu.

29

V krátkém časovém sledu jsme sledovali další nedovolený zákrok, po kterém by se mělo znovu žlutit. Nedovoleně si počínal Ramsey, který poslal k zemi Araúja.

27

Žlutou kartu dostává Jordi Alba (FC Barcelona).

26

Po delší době jsme sledovali nedovolený zákrok, o který se postaral hostující Ramsey. Po jeho faulu skončil na zemi Araújo, který se dožadoval žlutého varování.

25

Na opačné straně se do zakončení dostal Morata, který to zkoušel zpoza pokutového území. Ránou ovšem trefil protihráče, Lenglet ale dle sudího rukou nezahrál.

24

De Jong to zkoušel velice pohotovým centrem do pokutového území, kam si nabíhal Griezmann. Nahrávka nakonec byla nepřesná, Griezmann na ní nedosáhl.

22

Následoval první rohový kop tohoto zápasu, kterého se chopila Barcelona. Vzdušná nabídka nakonec nic nebezpečného nepřinesla, u míče jsou přesto domácí.

21

První šance také pro domácí! Messi převzal nahrávku a dostal se k přízemní ráně z třiceti metrů. Jeho zakončení ovšem Buffon přeci jenom zlikvidoval.

20

Nádherná fotbalová akce italského celku končí druhou brankou! Po autovém vhazování se k hranici pokutového území dostal Ramsey, který přiťukl na McKennieho, jenž ještě roztáhl hru na lépe postaveného Cuadrada. Posledně jmenovaný placírkou našel naprosto osamoceného WESTONA MCKENNIEHO, který propálil ter Stegena.

20

Na pořadu dne bylo další autové vhazování, znovu se k němu postavil hostující Sandro. Po jeho nahrávce se do tísně dostal Ramsey, který trefil nohu Messiho.

19

Barcelona ani tentokráte neobstarala svůj první střelecký pokus, na samotné hranici pokutového území totiž číhala smečka protihráčů, která včas zakročila.

18

Krátce po něm se na hranici pokutového území zapojil do kombinace Pedri, který místo zakončení ještě nahrával na Messiho, jenž ještě přeposílal na volného Desta.

17

Po pravém křídle to na sebe vzal Messi, který to měl hodně složité. Nakonec s míčem narazil pouze do protihráče, přesto z toho bude autové vhazování pro hosty.

16

Už to vypadalo, že se jako první dostane k míči domácí Araújo, kterého poté ještě aktivně napadal Ramsey. Nakonec musel zasahovat také brankář ter Stegen.

15

Barcelona to bude mít najednou hodně složité, prohrává totiž o jednu branku. Přesto do konce zápasu zbývá hodně času, výsledek se může klidně obrátit.

13

Italský celek se dostává do kýženého vedení! K exekuci pokutového kopu se pochopitelně postavil CRISTIANO RONALDO, který na jistotu vypálil přímo doprostřed branky, zatímco se brankář ter Stegen vydal ke své levé tyči.

12

Ronaldo spadl v pokutovém území, je tu penalta!

12

Snadná práce pro domácího brankáře ter Stegena, kterému se poté povedlo velice přesně odkopnout na pravou stranu, kde si pro faul dokráčel aktivní Dest.

11

U postranní lajny skončil po souboji na zemi hostující Sandro, kterého fauloval napadající Trincao. Italský celek ihned rozehrál, k míči se dostal také Buffon.

10

Stará dáma je v úvodu utkání o poznání aktivnější. I tentokráte se nabídka snášela k Ronaldovi, který nahrával pod sebe na Danila, jehož dělovka nebyla přesná.

9

Ronaldo převzal nahrávku uvnitř pokutového území, načež obstaral první střelecký pokus tohoto zápasu. Jeho rána bodlem ovšem putovala pouze doprostřed.

8

Jako poslední se dotkl míče domácí Araújo, na pořadu dne tak bylo první autové vhazování. Po něm to na sebe vzal Sandro, kterého ovšem zastavil domácí Dest.

7

Na zemi po souboj s Lengletem skončil také hostující Morata. Juventus se tak vrací zpět k balónu, rozehrávky volného kopu se pro změnu ujal záložník Arthur.

6

První nedovolený zákrok tohoto zápasu v podání hostujícího McKennieho, který před zraky sudího přidržel za dres Pedriho. Rozehrávky volného kopu se ujal Lenglet.

5

Poprvé se k míči dostal také Ronaldo, který si to namířil středem hrací plochy. Tam se mu nabídl volný Morata, jenž okamžitě sklepával pod sebe na Arthura.

4

Messimu se sice povedlo přenést hru na levou stranu, jenomže před Albou se jako první dostal k míči Cuadrado. Chyba posledně jmenovaného střelu nepřinesla.

3

Po levém křídle to zkoušel hostující Sandro, který se nakonec dostal až k přízemní nabídce k hranici pokutového území, kde ovšem číhal pouze pozorný Pjanić.

2

Hlavní sudí tohoto zápasu poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost domácí hráči, kteří budou hrát zleva doprava.

1

FC Barcelona: ter Stegen – Dest, R. Araújo, Lenglet, Alba – Pjanić, F. de Jong – Trincão, Messi (C), Pedri – Griezmann.
Náhradníci: Peña, Neto – Aleñá, Braithwaite, Puig, Umtiti, Mingueza, Firpo, Fernandes, de la Fuente, Coutinho, S. Busquets.

Juventus FC: Buffon – Danilo, Bonucci (C), de Ligt – J. Cuadrado, McKennie, Arthur, Ramsey, Sandro – Morata, Ronaldo.
Náhradníci: Szczęsny, Pinsoglio – Bernardeschi, Bentancur, Rabiot, Portanova, Kulusevski, Chiesa, Frabotta, Dybala, Dragusin, Da Graca.

Rozhodčí: Stieler – Pickel, Gittelmann (všichni Německo).

Juventus FC

Na opačné straně stojí italský Juventus, který rovněž neprožívá zrovna optimální vstup do letošního ligového ročníku. Stará dáma se totiž po deseti odehraných zápasech nachází na čtvrté pozici, přičemž se na vedoucí AC Milán dívá s šestibodovým mankem. Juventus měl pořádně namále také v posledním kole, kde ještě patnáct minut před koncem prohrával proti Turínu o jednu branku. Spása v podobě rozhodující branka přišla těsně před nastaveným časem, nejenom lodivod Juvetnusu si tak pořádně oddechl. Také Juventus si s předstihem zaručil postup do vyřazovací části Ligy mistrů, na třetí Dynamo Kyjev má hned jedenáctibodový náskok. Stará dáma ve skupině přišla o body pouze proti Barceloně, které se v úvodním souboji povedlo vyhrát na hřišti soupeře výsledkem 2:0.

Fotbalisté Barcelony neprožívají zrovna povedenou sezonu. Katalánský celek se v domácí soutěži nachází až na deváté pozici, přičemž má na svém kontě čtrnáct bodů. Barcelona během deseti duelů dokázala zvítězit pouze čtyřikrát, navíc manko na vedoucí Atlético Madrid je už dvanáctibodové. Úplně jiný obrázek ovšem přináší Liga mistrů, ve které se Barcelona nachází na vedoucí pozici své skupiny. Barcelona totiž z uplynulých pěti duelů nasbírala plný počet bodů, tedy patnáct, což se žádnému jinému týmu LM letos nepovedlo. Barcelona si tak s předstihem zaručila postup do vyřazovací části, v dnešním duelu tak bude háji první postupové místo. Katalánci si navíc drží průměr tří vstřelených branek na zápas, na druhou stranu inkasovali pouze dvakrát.

Hezký den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Liga mistrů uzavírá skupinové boje, my budeme společně sledovat souboj mezi FC Barcelona a Juventus FC.