Já se loučím, děkuji za pozornost a přeji dobrou noc. Zítra na počtenou.

Držení míče: 43 % : 57 %.
Střely na branku: 2:2. Střely mimo: 3:4. Rohy: 2:5. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 14:18.

O vítězi a zároveň postupujícím rozhodla jediná branka, kterou po hodině hry vstřelil domácí obránce Denys Popov. Hosté pak mohli bleskurychle vyrovnat, ale nepodařilo se, a ani další jejich útoky kýžené ovoce nepřinesli. Pro maďarský mančaft tak cesta pohárovou Evropou končí, jeho hráči bojovali statečně až do samého závěru, na hráčích je vidět zklamání, ale postoupit dál mohl jen jeden tým.

Garmaš
70. min Šepeljev
Sydorčuk
90+2. min Andrijevskij
Šaparenko
14 De Pena
De Pena
70. min Suprjaha
Verbič
86. min Rodrigues
Cygankov
86. min Ledněv

Ferencvárosi TC(4-3-2-1)

90 Dibusz
Dibusz
Lovrencsics
80. min Botka
Charatin
74. min Isael
Somália
77 Uzuni
Uzuni
74. min Baturina
11 Zubkov
Zubkov
80. min Mak
10 Nguen
Nguen
86. min Boli

Rozhodčí: A. Ekberg – M. Culum, S. Hallberg (všichni SWE)

90+4

Hlavní sudí dovolil hostům ještě jednu akci, po špatné přihrávce však získávají míč znovu domácí a to už je z dnešního klání vše.

90+3

Zřejmě poslední útočná snaha maďarského celku vyznívá do ztracena, hráči Kyjeva se ujali míče a vyváží jej daleko do bezpečí.

90+2

Střídání v týmu FC Dynamo Kyjev: ze hřiště odchází Serhij Sydorčuk, přichází Olexandr Andrijevskij.

90+1

Boli se teď omlouvá svým spoluhráčům, když místo přihrávky volil zakončení, které letí vysoko nad bránu. Tady je omluva opravdu na místě.

90+1

Nastavují se ještě tři minuty.

89

Boli byl bráněn dvěma protihráči a do zakončení se tak neměl šanci dostat. Rozehrávat od brány bude Georgij Buščan.

88

Dynamo dobře brání svůj těsný náskok, jeden z hráčů hlavou odvrátil centrovaný balón a zabránil potencionálnímu nebezpečí.

87

Nový muž na hřišti Ledněv si zpracoval balón před hranicí pokutového území, jeho následný projektil však skončil vedle levé tyče.

86

Střídání v týmu FC Dynamo Kyjev: ze hřiště odchází Benjamin Verbič, přichází Gerson Rodrigues.

86

Střídání v týmu Ferencvárosi TC: ze hřiště odchází Tokmac Nguen, přichází Franck Boli.

86

Střídání v týmu FC Dynamo Kyjev: ze hřiště odchází Viktor Cygankov, přichází Bogdan Ledněv.

85

Žlutou kartu dostává Isael (Ferencvárosi TC), jenž poslal na trávník Verbiče.

83

Hosté kombinují mezi sebou, avšak příliš daleko od soupeřovy svatyně a čas jim ubíhá.

80

Střídání v týmu Ferencvárosi TC: ze hřiště odchází Olexandr Zubkov, přichází Róbert Mak.

80

Střídání v týmu Ferencvárosi TC: ze hřiště odchází Gergő Lovrencsics, přichází Endre Botka.

78

Olexandr Zubkov zatočil svoji ránu kolem obránců, avšak levou tyč těsně minul. Pěkný pokus, kterému chyběla trochu větší přesnost.

77

Vladyslav Suprjaha se s míčem daleko nedostal, kulatý nesmysl mu utekl a skončil za postranní čárou.

75

Domácí obsadili prostor před vápnem maďarského celku a drží míč na kopačkách. Čas hraje v jejich prospěch.

74

Střídání v týmu Ferencvárosi TC: ze hřiště odchází Ihor Charatin, přichází Isael.

74

Střídání v týmu Ferencvárosi TC: ze hřiště odchází Myrto Uzuni, přichází Roko Baturina.

73

Mykola Šaparenko nemohl pokračovat v útočné akci, neboť se chytil do ofsajdové pasti.

71

Tokmac Nguen lehce udeřil soupeře do obličeje, žlutou kartu však nevidí.

70

Střídání v týmu FC Dynamo Kyjev: ze hřiště odchází Denis Garmaš, přichází Volodymyr Šepeljev.

70

Střídání v týmu FC Dynamo Kyjev: ze hřiště odchází Carlos De Pena, přichází Vladyslav Suprjaha.

69

Viktor Cygankov nedokázal doběhnout prudký balón a ten mu utíká do zámezí.

67

Domácí byli pod tlakem a osvobodili se odkopnutím míčem za autovou čáru. Nyní se spíše jen brání.

65

Zubkov byl poslán k zemi a jeho tým bude rozehrávat z úrovně půlící lajny.

64

Domácí poslali balón až k soupeřově brankáři, který rychle rozehrává.

61

Myrto Uzuni mohl vzápětí vyrovnat, avšak jeho přízemní pokus na pravou tyč vyškrábl Buščan na rohový kop.

60

Dynamo Kyjev právě vstřelilo branku!
Domácí střílí velice důležitou branku. DENYS POPOV si vyskočil na letící míč a hlavou jej usměrnil k pravé tyči, Dénes Dibusz zůstal stát na místě a balón jen sledoval.

59

Žlutou kartu dostává Miha Blažič (Ferencvárosi TC).

58

Domácí se dostali poprvé do dobré příležitosti. Viktor Cygankov pálil bez přípravy po přihrávce z levé strany, avšak Dibusz míč lapil do náruče.

56

Serhij Sydorčuk byl nevybíravě faulován Laïdounim, jenž může být rád, že za svůj zákrok nevidí žlutou kartu.

55

A vypracovali si velmi slušnou možnost! Tokmac Nguen zasprintoval do pokutového území a zamířil pravačkou poprvé směrem na bránu, avšak Georgij Buščan stál na správném místě a balón vyrazil.

54

Hráči domácího mužstva se daleko s balónem nedostali zmocnili se jej opět hosté.

52

Po pěkné kombinaci střílel bez přípravy Zubkov, avšak jeho pokus odrazil Illja Zabarnyj. Střelu mezi tři tyče jsme tak ještě neviděli.

50

Denis Garmaš zůstal ležet v malém vápně protivníka, penalty se však domácí tým nedočkal, ač se to jeho hráčům vůbec nelíbí.

49

Benjamin Verbič pálil v pokutovém území z voleje pouze do protihráče.

47

Žlutou kartu dostává Ihor Charatin (Ferencvárosi TC).

46

První půle nenabídla žádný gól a zdaleka ani žádnou reklamu na fotbal. Kromě jedné střely mimo k vidění nebylo prakticky nic, oba celky hrají hodně opatrně, ale měli by to být hosté, kdo by měl více útočit, neboť jedině výhra je posune do jarní pohárové Evropy. Podaří se jim to?

45+1

45

Žlutou kartu dostává Aïssa Laïdouni (Ferencvárosi TC).

44

Další faul hráče v zeleném dresu a tentokrát budou domácí rozehrávat poblíž pokutového území.

42

Serhij Sydorčuk byl faulován a jeho tým může v klidu rozehrát ze své poloviny.

42

Další roh pro ukrajinský mančaft.

41

Po rozehrávce přišla hlavičkovaná v pokutovém území, po které končí míč opět v zámezí.

40

Nechybělo moc a byl tu vlastní gól, vracející se Denys Popov nakonec tečoval přihrávku z pravé strany vedle bližší tyče. Následuje roh.

38

Olexandr Zubkov si před bránou zpracoval míč, ale do zakončení se už nedostal. Nechybělo však moc, aby hráč poslal svůj tým do vedení.

37

Žlutou kartu dostává Denis Garmaš (FC Dynamo Kyjev), jenž poslal k zemi skluzem Uzuniho.

35

Rychlý přechod do útoku maďarskému mužstvu nevyšel, daleký centr končí u domácího hráče.

33

Illja Zabarnyj se dostal k hlavičce, ale ta byla zblokována a pro míč si pak přišel gólmana hostů.

32

Viktor Cygankov si šel pro faul a dočkal se. Kyjev rozehraje přímý kop z pravé strany.

30

Denis Garmaš si počínal nedovoleně na útočné polovině a se spoluhráči se musí vrátit.

29

Souhra se hráčům maďarského týmu příliš nezdařila, balón končí za postranní lajnou.

27

Žlutou kartu dostává Carlos De Pena (FC Dynamo Kyjev).

26

Gergő Lovrencsics se pokoušel napodobit svého spoluhráče, avšak levačkou zamířil vysoko nad.

25

Tokmac Nguen po chybě v rozehrávce Dynama pálil před hranicí pokutového území, ale jeho točená rána skončila nad břevnem.

24

Illja Zabarnyj dokázal zastavit útočnou akci soupeře, čímž zabránil jeho šanci.

22

Hosté reklamovali ruku v pokutovém území, ale hra pokračuje dál.

20

Nyní zaútočil ukrajinský tým, avšak balón končí v zámezí a rozehrávat bude brankář hostů.

17

Za obranu Ferencvárose si nabíhal jeden z hráčů Dynama, ale obrana hostů nedovolila míči projít a z šance tak nebylo nic.

15

Maďarský celek stále drží balón ve své moci, ale to je tak vše. Kromě počáteční nepřesné rány jsme kloudnou šanci zatím neviděli.

13

Zatím se hraje hodně opatrný fotbal z obou stran, o něco aktivnější jsou zatím hosté, kteří jsou momentálně na balónu.

10

Domácí odehráli míč do bezpečí a zabránili šanci soupeře.

9

Rohový kop pro hostující tým.

7

Denis Garmaš centroval před bránu a jeden ze spoluhráčů se dral do zakončení, brankář hostů se ale natáhl a míč se mu povedlo vyškrábnout do bezpečí, takže soupeř zakončit nemohl.

4

Gergő Lovrencsics si zpracoval před pokutovým územím míč, ale jeho následná rána mířila daleko vedle vzdálenější tyče. Lépe umístit a mohl se maďarský tým radovat.

2

Tomasz Kędziora hledal přihrávkou zprava své spoluhráče, míč byl tečován do zámezí a následuje roh.

1

FC Dynamo Kyjev: Buščan – Mykolenko, Popov, Zabarnyj, Kędziora – Garmaš, Sydorčuk (C), Šaparenko – De Pena, Verbič, Cygankov.
Náhradníci: Neščeret, Bojko – T. Baluța, Šabanov, Syrota, Šepeljev, Ledněv, Andrijevskij, O. Karavajev, Rodrigues, Clayton, Suprjaha.

Ferencvárosi TC: Dibusz – Lovrencsics (C), Blažič, Dvali, Heister – Laïdouni, Charatin, Somália – Uzuni, Zubkov – Nguen.
Náhradníci: Bogdán, Őri – Frimpong, A. Kovačević, Botka, Sigér, Mak, Csontos, Isael, Baturina, Boli.

Rozhodčí: A. Ekberg – M. Culum, S. Hallberg (všichni SWE).

Vzájemné zápasy

První vzájemný duel se odehrál v rámci přátelského utkání 18. ledna 2013 a z vítězství 3:2 se radoval Ferencváros. Jak už bylo zmíněno, v rámci této skupiny skončilo první střetnutí těchto týmů remízou 2:2.

Ferencváros

Maďarský tým je na tom téměř úplně stejné, jako jeho dnešní protivník. Také on má na kontě jenom bod díky ubojované remíze na svém stadionu, kterou zachraňoval až v 90. minutě Franck Boli jenž je se dvěmi brankami nejlepším střelcem klubu v LM. Ferencváros prohrál na úvod prestižní ligy 1:5 v Katalánsku, po následné remíza přišla domácí prohra 1:4 s Juventusem, pak hodně smolná porážka na hřišti stejného klubu, kde maďarský celek vedl, avšak italský gigant skóre otočil a vyhrál 2:1 gólem v 92. minutě. V zatím posledním souboji prohrál Ferencváros před týdnem doma 0:3 s Barcelonou. Celkem tak skóroval v pěti případech, zatímco třináct gólů dostal. Aby vybojoval třetí příčku, musí dnes zvítězit, případně remizovat poměrem 3:3 a výš.

Ukrajinský tým má na kontě jediný bod díky remíze 1:1, kterou si přivezl ze hřiště svého dnešního protivníka. V ostatních duelech nedokázal bodovat, v tom prvním podlehl doma Juventusu 0:2, pak přišel zápas v Maďarku, následoval vyrovnaný souboj a porážka 1:2 od Barcelony, znovu prohra se španělským gigantem, tentokrát poměrem 0:4, a nakonec prohra 0:3 v zatím posledním zápase LM, který Dynamo sehrálo na trávníku Juventusu. Dohromady tak celek z hlavního města Ukrajiny vstřelil v LM jen tři branky, zatímco třináct inkasoval.
Dva góly má na svědomí mladý třiadvacetiletý Ukrajinec Viktor Cygankov.

Dobrý den dámy a pánové, všichni fotbaloví fanoušci a příznivci. Skupinová fáze Ligy mistrů je u svého konce, zbývá odehrát poslední kolo. V mnoha případech jsou jistí postupující do jarní fáze, ovšem boj o třetí příčku ještě může být zajímavý. Dnešní souboj skupiny G mezi Dynamem Kyjev a Ferencvárosem bude právě přímým soubojem o tuto pozici a s ním spojený postup do play-off Evropské ligy.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.