To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.

Držení míče: 64 % : 36 %.
Střely na branku: 9:4. Střely mimo: 4:3. Rohy: 5:6. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 4:13.

PSG zvládlo odložené utkání s Basaksehirem na jedničku, v Parku Princů porazili tureckého soupeře vysokým výsledkem 5:1. Hlavní roli sehrála hvězdná ofenzivní dvojice NeymarKylian Mbappé. Brazilec zaznamenal hattrick a Francouz vsítil zbylé dva góly, navíc si připsal i jednu asistenci. Svěřenci kouče Tuchela se bodově dotáhli na první Lipsko a díky lepšímu vzájemnému porovnání postupuje z prvního místa. Pro Basaksehir pouť Evropou končí.

Paris Saint-Germain FC(5-3-2)

1 Navas
Navas
Florenzi
80. min Pembele
Marquinhos
67. min Kehrer
Danilo Pereira
Kimpembe
80. min Diallo
25 Bakker
Bakker
Verratti
80. min Gueye
Paredes
Rafinha Alcântara
46. min Di María

Rafael
68. min Giuliano
26 Ponck
Ponck
5 Topal
Topal
Kaldırım
68. min Bolingoli-Mbombo
10 Özcan
Özcan
Tekdemir
89. min Chadli
17 Kahveci
Kahveci
Gulbrandsen
80. min Kaplan
Crivelli
68. min Ba
Türüç

Rozhodčí: Haţegan – ?ovre, Gheorghe (ROU)

90+2

V posledních vteřinách střetnutí přichází ještě jedna žlutá karta. Do statistik se zapisuje debutant Timothee Pembele, který ve skluzu minul balón, trefil pouze nohy Chadliho.

90+2

Proti zakončení brazilského kanonýra dobře vyskočila čtyřčlenná zeď, jež nepustila balón až k Günokovi. PSG zůstane u míče, bude vhazovat.

90+1

Idrissa Gueye si udělal prostor a už se chystal vystřelit, když ho zezadu zatáhl za ruku İrfan Can Kahveci. Jasný faul, balón si staví na rozhodčím určené místo Neymar.

90

Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby dvě minuty.

89

Střídání v týmu Istanbul Başakşehir FK: ze hřiště odchází Mahmut Tekdemir, přichází Nacer Chadli.

88

Di María našel uličku na Neymara, před nímž stál poslední protihráč. Brazilec zkusil kličku do lajny, jenže kulatý nesmysl si odkopl až mimo hrací plochu.

87

Troufalá hra Berkaye Özcana málem měla katastrofální následky. Mbappé v brejku přihrál do lajny Pembelemu, střílený centr srazil Topal do rukou gólmana.

86

Neymar nemá dost, chce i čtvrtý gól. Viděl, že Günok stojí daleko od základní čáry, avšak balónu dal malou výšku, brankáři poslal míč přímo do rukavic.

85

Giuliano se hodně diví rozhodnutí pomezního rozhodčího, který přisoudil aut PSG. Obránce tureckého celku se diví zbytečně, skutečně to byl totiž on, kdo se jako poslední dotkl balónu.

84

Domácí hráči ubrali na plynu. Drží balón na kopačkách, avšak už se tolik netlačí dopředu. Ani Basaksehir již viditelně nehraje na plný plyn.

83

Pařížané budou rozehrávat volný přímý kop v blízkosti rohového praporku. Kylian Mbappé si prohodil balón mezi nohama Tekdemira, jenž soka vzápětí zatáhl za dres.

82

Timothee Pembele si odbývá debut v Lize mistrů ve svých osmnácti letech. Trenér Tuchel využil vysokého náskoku a dal krajnímu obránci šanci alespoň na pár minut.

81

Ángel Di María hledal v šestnáctce čerstvého Gueyeho. Senegalský středopolař proti přesile nedokázal zacílit mezi tři tyče.

80

Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Alessandro Florenzi, přichází Timothee Pembele.
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Marco Verratti, přichází Idrissa Gueye.
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Presnel Kimpembe, přichází Abdou Diallo.
Střídání v týmu Istanbul Başakşehir FK: ze hřiště odchází Fredrik Gulbrandsen, přichází Emre Kaplan.

79

Berkay Özcan musel hrát pod tlakem a rozhodl se zvolit nejsnazší možné řešení, a sice malou domů brankáři. Günok otočil hru na volného Topala.

78

Hlavičkový souboj mezi Kehrerem a Dembou Ba zvládl mladý německý stoper. Využil svých centimetrů a ve výskoku ještě dokázal balón přihrát Bakkerovi.

77

Střelec hattricku Neymar si rozhodně nenechá nic líbit. Po faulu Tekdemira na jeho osobu se ohnal a loktem trefil soka do brady. Rozhodčí ponechal karty v kapse.

76

Demba Ba přehnal presink. Mimo dění hry nepříjemně došlápl na pravou nohu Kimpembeho. Oba hráči přešli situaci plácnutím rukou.

75

Tentokráte Neymar na obsazeného Mbappého hrát nemohl, proto zkusil přihrávku do lajny Di Maríovi. Berkay Özcan ještě dokázal natáhnout levou nohu a špičkou kopačky kulatý nesmysl poslat do zámezí.

74

İrfan Can Kahveci zařval bolestí na celý stadión. Udivený rozhodčí Makkelie nechal ve hře pokračovat a dobře udělal, protože hostujícího záložníka se nikdo ani nedotkl.

73

Neymar umí i nahrávat. Krásným průnikovým pasem vyslal do úniku Kyliana Mbappého. Tomu dobře zmenšil úhel vyběhnuvší Günok, lob vyrazil.

72

Neymar si narazil s Verrattim, ve dvojici tak vyřadili ze hry tři soupeře. Tím ovšem Brazilcova krasojízda neskončila, sám pak obelstil ještě další tři protivníky. Až Tekdemir jej zastavil za cenu faulu.

71

Kylian Mbappé by rád doplnil Neymara, také je hladový po hattricku. Zprava jej hledal Di María, ovšem mladého útočníka dobře pokryl Kahveci.

70

Alessandro Florenzi ještě stihl míč na hrací ploše a bez riskování poslal malou domů Navasovi. Následoval dlouhý odkop na útočnou polovinu.

69

Rohový kop domácím nevyšel podle představ, avšak jejich akce pokračovala a nakonec přišel centr z leva od Verrattiho. Pereira v záklonu hlavičkoval nad.

68

Střídání v týmu Istanbul Başakşehir FK: ze hřiště odchází Rafael, přichází Giuliano.
Střídání v týmu Istanbul Başakşehir FK: ze hřiště odchází Hasan Ali Kaldırım, přichází Boli Bolingoli-Mbombo.
Střídání v týmu Istanbul Başakşehir FK: ze hřiště odchází Enzo Crivelli, přichází Demba Ba.

67

Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Marquinhos, přichází Thilo Kehrer.

66

Úmysl dobrý, realizace pokulhávala. Marco Verratti hledal Mbappého, jenže dobře vyběhl brankář Günok, který byl u balónu dříve než Francouz.

65

Danilo Pereira zakopl balón do zámezí, na trávníku totiž zůstal ležet Mahmut Tekdemir. Po chvilce ovšem vyskočil na nohy a je připraven pokračovat ve hře.

64

Domácí hrají v obrovské pohodě. Kombinují na útočné polovině a chtějí přidávat další a další góly. Presink Basaksehiru neexistuje.

63

Útočník Enzo Crivelli přišel o balón, načež nešetrně zajel skluzem do kotníků Kimpembeho. Může být rád za žlutou kartu.

62

Paris Saint-Germain právě vstřelilo branku!
Pařížané završují populárního "bůra"! Neymar skvěle potáhl balón a v pravý čas přihrál Di Maríovi. Argentinec mohl střílet, ale nesobecky ještě nahrál pod sebe KYLIANOVI MBAPPÉMU, francouzský mladík bezpečně trefil odkrytou svatyni.

61

Kahveci prováhal ideální příležitost k zakončení. Udělal ještě jeden zbytečný dotek s míčem navíc, čehož využil Kimpembe, stoper ve skluzu uzmul kulatý nesmysl pro sebe.

60

Frustrovaný Enzo Crivelli po odpískání faulu napálil balón směrem k hlavnímu rozhodčímu, kterého málem trefil. Arbitr Makkelie přešel celou situaci bez karetního trestu.

59

Mitchel Bakker opět podpořil ofenzivní složku. Zleva vyslal střílený centr na Neymara, jemuž ukradl balón Mbappé. Patička mezi dvěma protihráči neprošla.

57

Istanbul Başakşehir právě vstřelil branku!
Hosté se nakonec dočkali! Odražený balón napálil na bránu İrfan Can Kahveci, přičemž trefil spoluhráče MEHMETA TOPALA. Balón následně zasáhl Navase do obličeje a doskákal za brankovou čáru.

56

Kylian Mbappé společně s Neymarem vyrazili sami proti čtyřem protihráčům. Francouz vzal akci na sebe, houf hráčů před sebou nepropálil.

55

Po centru na přední tyč proti sobě svedli souboj Marquinhos a Mehmet Topal. Druhý jmenovaný zakončoval, ovšem hodně slabě a přímo na střed brány.

54

İrfan Can Kahveci patří mezi nejaktivnější hráče hostujícího mužstva. Teď pro změnu nahrával po zemi a vybojoval roh, protože skluzující Pereira dojel s míčem mimo hrací plochu.

53

Střídající Ángel Di María už má na kontě asistenci, nyní chtěl přidat i gól. Napravo ho chytře uvolnil Mbappé, jenže do zakončení ještě stihl vpadnout Tekdemir.

52

Hráči Basaksehiru chtějí alespoň čestný úspěch. İrfan Can Kahveci pěknou kličkou posadil na trávník Di Maríu, následný lob do šestnáctky přizvedl před Guldbrandsenem stoper Marquinhos.

50

Hattrick je na světě! NEYMAR si z pravé strany sběhl na střed, narazil si s Di Maríou a Günoka prostřelil pokusem k pravé tyči. Gólman reagoval pozdě, ve výhledu mu totiž bránil Özcan.

50

Neymar určitě bude chtít hattrick. Brazilský forward se chystal vypálit, avšak úmysl si nakonec rozmyslel nahrál do lajny spoluhráči.

49

Premiérový gól v Lize mistrů Bakkerovi není souzený! Zatímco v první půli skóroval v ofsajdu, tak teď bylo jeho postavení v pořádku, jenže povedená rána z halfvoleje skončila na pravé tyči!

48

Enzo Crivelli byl obtěžován Pereirou, přesto dokázal udržet balón na hrací ploše. Útočnou akci posléze zbrzdil zpětným pasem na stopery.

47

Zatímco hostující trenér Buruk poslal do druhého poločasu stejnou sestavu, tak domácí kouč Tuchel jednu změnu udělal. Rafinhu nahradil Di Maríou.

46

Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Rafinha Alcântara, přichází Ángel Di María.

46

Druhý poločas začne přibližně v 19:45.

Odložený zápas je v jednoznačné režii pařížského favorita. Svěřenci kouče Tuchela dokázali v nedohraných třiceti minutách z první půle vstřelit tři góly a jsou tak velmi blízko očekávanému vítězství. Skóre otevřel ve 21. minutě Neymar, který obelstil Poncka a technickým pokusem poslal míč nechytatelně do pravého horního rohu. Stejný hráč přidal i druhý gól, po výborné nahrávce Mbappého prostřelil Günoka mezi nohama. Současnému stavu dal podobu ve 42. minutě Kylian Mbappé z penalty, po faulu na Neymara zamířil neomylně k pravé tyči.

45+4

45+3

Rychlonohý Mbappé dělá defenzivě velké starosti. Uličku na francouzského forwarda hledal Verratti, skluzující Mahmut Tekdemir zakročil za pět minut dvanáct.

45+2

Neymar centroval na přední tyč, kam nabíhal Marquinhos. U tyče stojící Hasan Ali Kaldırım ale dobře odstoupil a hlavou poslal míč mimo šestnáctku.

45+1

Kylian Mbappé si narazil s Florenzim a následně se skácel zemi po kontaktu s Topalem. Hlavní arbitr na střet dobře viděl a odpískal faul.

45

Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec prvního poločasu tři minuty.

44

Fotbalisté PSG potvrzují roli velkého favorita. Basaksehir rozhodně nešetří, útočné duo Mbappé – Neymar je při chuti.

42

Exekuce pokutového kopu se chopil KYLIAN MBAPPÉ. Vsadil na razanci a balón poslal k pravé tyči. Günok směr vystihl, avšak na míč nedosáhl.

42

Gólman Mert Günok si za podražení Neymara vykoledoval kartu žluté barvy.

40

Domácí vsítili druhý gól v rozmezí dvou minut, ten ale neplatí! Günok fauloval Neymara a odražený balón poslal do prázdné brány Bakker. Zásah ovšem nemohl platit, protože levý bek stál v době zakončení ofsajdu. Tím pádem se ovšem ruší ponechaná výhoda a bude se kopat penalta!

38

Po ubráněném rohovém kopu domácí rozjeli rychlý brejk, na jehož konci byl druhý vstřelený gól! Berkay Özcan trestuhodně podskočil balón, čehož využil Rafinha. Přes Mbappého se dostal míč k NEYMAROVI, který propasíroval kulatý nesmysl mezi nohama brankáře.

37

Více volného prostoru využil k centru do šestnáctky Deniz Türüç. Adresátem byl Fredrik Gulbrandsen, před nímž odvrátil balón za cenu rohu Pereira.

36

Fotbalisté Paříže odvážně kombinují v blízkosti Navasovy brány. Basaksehir presuje ve třech hráčích, ostatní se pohybují kolem poloviny hřiště.

35

Kylian Mbappé dostal výbornou přihrávku za obranu a utíkal sám na gólmana. Günokovi udělal kličku a chtěl vystřelit, když jej hostující strážce svatyně podrazil. Hlavní rozhodčí zapískal do píšťalky, ale nikoli kvůli faulu, nýbrž kvůli ofsajdu.

34

Na hranici vlastní šestnáctky Neymar zariskoval, vestoje šel do kličku proti rozběhnutému Kahvecimu. Měl štěstí, protože protihráč minul balón a dopustil se faulu.

33

Polovysoký centr trefil Marwuinhose do stehna. Někteří fotbalisté Basaksehiru se dožadovali odpískání penalty o údajné hře rukou. Neúspěšně.

32

Velmi dobře si proti přesile počínal Enzo Crivelli. Zasekávačkou na Danila Pereiru nevyzrál, avšak vybojoval alespoň roh.

31

Nyní to chtěl mladý francouzský forward uhrát na sebe. Mahmut Tekdemir se ale obelstít nenechal, střelecký pokus z velkého úhlu pak dokázal zblokovat.

30

Mbappé mohl střílet, v poslední chvíli však ještě nahrál Neymarovi. Střelec zatím jediného gólu na dlouhou nohu vystřelil jen do gólmana.

29

Sprinterský souboj mezi Guldbransenem a Bakkerem zvládl lépe hostující hráč. Domácí bek si navíc při střetu ublížil, zůstává ležet na trávníku. Hra zatím pokračuje.

28

Leandro Paredes zaznamenal náběh Rafinhy pozdě. Pas za obranu sice měl výborné parametr, jenže Brazilcovi bylo odpískáno postavení mimo hru.

27

Kylian Mbappé si řekl o přihrávku a balón také dostal. K zakončení se ale francouzský supertalent nedostal, při zpracování totiž smolně stoupl na balón.

26

Útočným faulem se provinil Marco Verratti. Střednímu záložníkovi utekl míč od kopačky, při snaze ho získat zpět přišlápl kotník protihráčovi.

25

Většina akcí domácího mužstva jde přes Neymara. Toho tentokráte zapojil do hry Verratti. Brazilec opět držel míč na kopačkách příliš dlouho, nakonec ztroskotal na Topalovi.

24

Fredrik Gulbrandsen chtěl chytrou patičkou posunout balón za sebe na Kahveciho. Ten na míč čekal marně, protože úmysl skvěle přečetl Danilo Pereira.

23

Berkay Özcan špatně rozehrál a Mbappé rozjel rychlý protiútok, spolu s dvěma spoluhráči utíkal vstříc třem obráncům. Situaci vyřešil pasem na Neymara, který se ukličkoval.

21

NEYMAR ukázal svoji genialitu, díky níž jde PSG do vedení! Brazilec překvapil Poncka, který očekával přihrávku, ale Brazilec se otočil, prohodil si míč mezi nohama stopera a technickou střelou na zadní tyč postavil Günoka do role diváka.

20

Výbornou poziční hru předvedl středopolař Marco Verratti. Ital do posledního okamžiku vystál Mehmeta Topala, který se nedostal za soupeřova záda.

19

Kylian Mbappé měl na kopačce první branku utkání! Bez problémů utekl obráncům a dobře dokázal zpracovat i nákop spoluhráče, následně ovšem vypálil mimo tři tyče!

18

Při malé domů zaváhal Mitchel Bakker, jeho hlavička postrádala razanci. İrfan Can Kahveci zaváhání nevyužil, lob přes vyběhnuvšího Navase poslal nad.

17

Brazilec Neymar zkusil odvážný průnik skrze tři protihráče. Podle očekávání o balón přišel, dobře zapracoval Rafael. Ten navíc dokázal nahrát k lajně spoluhráči.

16

Útok pařížského mistra zastavil zdvižený praporek pomezního signalizující ofsajd. V něm se nechal chytit Kylian Mbappé.

15

Hosté začali aktivněji. Na přihrávku Berkaye Özcana si za obranu naběhl Enzo Crivelli. Tvrdou střelu dokázal Navas vyrazit před sebe.

14

Zápas pokračuje! Znovuzahájen byl rozehráním přímého kopu Topalem. To byl moment, před nímž v úterý došlo k přerušení.

Oba týmy nastoupí v sestavách, v nichž zahájily zápas včera.

Jako náhradní rozhodčí byl zvolen Nizozemec Danny Makkelie, na čárách mu budou asistovat krajan Mario Diks a Polák Marcin Boniek. Čtvrtým rozhodčím bude rovněž Polák Bartosz Frankowski.

Konečně je jasno. Utkání se bude pod vedením nových rozhodčích dohrávat ve středu od 18:55!

Všechny ostatní zápasy už jsou dohrány. Ve skupině H Lipsko porazilo Manchester United a poslalo jej do Evropské ligy. Zároveň to znamená, že PSG bez ohledu na přerušený zápas s Başakşehirem postupuje v Lize mistrů dál.

Stále čekáme na definitivní verdikt. Vše ale nasvědčuje tomu, že se dnes večer v Paříži Liga mistrů hrát nebude.

V místech, kde pobývali náhradníci PSG, se začalo uklízet. To je jasná známka toho, že se dnes pokračovat nebude.

Nehraje se už hodinu a čtvrt. V Lipsku se souběžně uskutečněný zápas skupiny H už blíží ke konci. Německý tým vede nad Manchesterem United 3:0.

Demba Ba terčem slov rumunského rozhodčího nakonec nebyl. Hlavní roli v celém sporu sehrál asistent hostujícího trenéra Pierre Webó, kterého se bývalý útočník Chelsea pouze zastával.

Plán se začátkem ve 22:00 evidentně nevyšel. Oficiální kanály znovu uvádí jen to, že je zápas přerušen na neurčito. Bližší informace budou později.

Jisté je, že čtvrtý rozhodčí Colţescu už v akci nebude. Otázkou zůstává, jak je to s týmem Başakşehiru, který zůstává ukrytý v kabině.

Členové Başakşehiru se ještě nedostavili, takže se stále čeká. Pařížané si mezitím dávají další rozcvičku.

Hráči Paříže se už chystají v tunelu, takže se během krátké chvíle asi opravdu začne hrát.

Nejnovější zpráva mluví o tom, že by se ve 22:00 mělo opět začít hrát!

Kromě několika pořadatelů a kameramanů je hřiště a jeho okolí liduprázdné. V útrobách ale musí být rušno, předčasné ukončení zápasu je na spadnutí.

Situace je podle všeho taková, že z rasistické nadávky byl obviněn čtvrtý rozhodčí, kterým je Sebastian Colţescu z Rumunska.

23

Celý tým Başakşehiru odchází do kabin! Utkání je minimálně na několik dalších minut přerušeno.

22

Už osm minut se řeší rasové záležitosti místo fotbalu. Aktivní jsou hlavně hosté z Istanbulu, Pařížané většinou jen přihlíží.

19

Vzhledem k absenci fanoušků a kvalitním ruchovým mikrofonům jdou všechny konverzace moc dobře slyšet. Rumunští rozhodčí jsou nyní pod velkým tlakem, situaci řeší i delegát UEFA.

17

Hostům se kvůli údajnému rasismu nechce hrát. Opravdu nevídaná situace.

16

Tím vyloučeným mužem na straně Başakşehiru je zkušený útočník Demba Ba, jenž je na hlavního hodně nasupený. Nehraje se už několik minut...

15

Na střídačce Başakşehiru si stěžují, že někdo použil jisté rasistické slovíčko začínající na písmeno „N“. Rumunští rozhodčí musí klidnit vášně.

14

Na střídačce Başakşehiru panuje velká nervozita. Některý ze členů týmu dokonce dostal červenou kartu!

13

Kimpembe se snažil napravit ztrátu Neymara, jenže si podle názoru rozhodčího počínal v souboji s Gulbrandsenem nedovoleně.

12

Rafael šel až příliš tvrdě do Bakkera a na konci dvanácté minuty se stal již druhým žlutě potrestaným hráčem Istanbulu.

12

Znovu míč běhá okolo středového kruhu a cirkuluje mezi domácími obránci. Cestičky vpřed jsou zatím zavřené.

11

Rafinha přenesl hru k Mitchelu Bakkerovi, jenže Neymar pak byl vytlačen do míst, kde už čelil neřešitelné přesile.

10

Žlutou kartu dostává Mahmut Tekdemir (Istanbul Başakşehir FK).

9

Başakşehir aktivně brání od půlící čáry. Neymar byl už potřetí faulovaný a vypadá to, že se to neobejde bez žlutého napomínání.

8

Bakker odnesl kolizi s Rafaelem nějakým zraněním v oblasti levého kotníku. Pád na studený trávník doprovodil hlasitým výkřikem.

7

Mbappé pěkně tančil v pokutovém území. U malého vápna míč ztratil a pak už byla k vidění jen nepřesná rána od Leandra Paredese.

6

Deniz Türüç poprvé vytáhl míč na útočnou polovinu tureckého týmu. Na centr z hloubi pole však Enzo Crivelli nedosáhl.

5

Deniz Türüç zezadu nakopl Rafinhu. Pařížané od prvních vteřin dominují v držení míče, byť se nyní nachází daleko od brány.

4

Další zastavení akce od hostujícího gólmana. Pro Mbappého byl nákop ze středu hřiště příliš dlouhý.

3

Mert Günok neměl kolem sebe žádnou společnost, takže si Neymarův centr na malé vápno jednoduše sebral.

2

Rafinha byl vedle vápna v jednu chvíli ztrojený. Míč ale udržel a PSG se kvalitní kombinací přesunulo na levé křídlo, kde Bakker získal rohový kop.

1

O úvodní výkop se postarali domácí, kteří nastupují v modrých, zatímco hosté v kompletně oranžových dresech.

1

Paris Saint-Germain FC: Navas – Florenzi, Marquinhos (C), Danilo Pereira, Kimpembe, Bakker – Verratti, Paredes, Rafinha Alcântara – Mbappé, Neymar.
Náhradníci: Letellier, S. Rico – Dagba, A. Diallo, Di María, Fadiga, Gueye, A. Herrera, Kean, Kehrer, Kurzawa, Pembele.

Istanbul Başakşehir FK: Günok – Rafael, Ponck, Topal, Kaldırım – Özcan, Tekdemir (C), Kahveci – Gulbrandsen, Crivelli, Türüç.
Náhradníci: Babacan, Kivanc – Ba, Bolingoli-Mbombo, Giuliano, Chadli, Kaplan, Karakus.

Rozhodčí: Haţegan – Șovre, Gheorghe (ROU).

1. vzájemný zápas

28.10.2020
Başakşehir – PSG 0:2
64. Kean, 79. Kean.

Hosté se po zisku prvního titulu v klubové historii výkonnostně propadli. V tabulce turecké ligy jsou po hrozivém startu devátí a neslavně na tom jsou i ve skupině H Ligy mistrů, kde naplňují roli největšího outsidera. Před dnešní derniérou na mezinárodní scéně mají na kontě jen tři body za domácí výhru 2:1 nad Manchesterem United. Odvetu s tímto anglickým klubem už Başakşehir prohrál 1:4 a minulý týden nebodoval ani s Lipskem, od kterého dostal rozhodující gól na 3:4 v 92. minutě. Právě v duelu s německým soupeřem se istanbulskému klubu vykartoval slovenský obránce Martin Škrtel. Kromě něj chybí i dlouhodobě zraněný obránce Junior Caicara a stejně tak Boli Bolingoli-Mbombo, jenž proti Lipsku nedohrál ani první poločas.

Pařížané nesmí na konci skupinové fáze nic podcenit, protože po pěti zápasech ještě nemají jistotu postupu do jarních vyřazovacích bojů. Po prvních vzájemných zápasech měli svěřenci Thomase Tuchela jedinou výhru. V domácí odvetě s Lipskem vystřelil hubené vítězství 1:0 z penalty Neymar, který byl klíčovou postavou i minulý týden na půdě Manchesteru United. Vedoucí tým Ligue 1 si díky jeho dvěma trefám odvezl výhru 3:1 a ještě více tím zamotal situaci ve skupině H, kde jsou United, PSG i Lipsko srovnáni na devíti bodech. Mezi zraněnými jsou Španělé Bernat se Sarabiou a také útočník Icardi. Opět k dispozici naopak bude Julian Draxler.

Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu základní skupiny Ligy mistrů. Od jednadvaceti hodin se můžeme těšit na konfrontaci mezi Paris Saint-Germain a Başakşehirem!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:55.