Děkuji za pozornost, mějte krásnou dobrou noc a na shledanou.

Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 3:7. Střely mimo: 4:3. Rohy: 3:7. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 10:15.

Zatímco první půle ještě byla relativně vyrovnaná, v té druhé už vládl především hostující celek, a to hlavně díky svému kanonýrovi Olivieru Giroudovi, který zařídil všechny čtyři branky svého mančaftu a zapsal se tak do historie Ligy mistrů.
Pro Sevillu, která byla ve druhém poločase v útoku hodně bezradná, je to pořádná facka, na druhou stranu o postup do jarní fáze prestižní soutěže už nemohla přijít.

Sevilla FC(4-3-3 )

33 Pastor
Pastor
16 Navas
Navas
59. min Koundé
Rakitić
75. min Torres
6 Gudelj
Gudelj
Rodríguez
60. min Jordán
Vázquez
66. min Munir
15 Nasjrí
Nasjrí
23 Idrissi
Idrissi
60. min Ocampos

Kovačić
67. min Zijach
Jorginho
85. min Gilmour
Hudson-Odoi
29 Havertz
Havertz
67. min Kanté
10 Pulisic
Pulisic
67. min Mount
18 Giroud
Giroud
84. min Werner

Rozhodčí: Dias – Tavares, Soares (všichni Portugalsko)

90+3

Júsuf Nasjrí mohl zaznamenat alespoň čestný úspěch svého mužstva, avšak z bezprostřední blízkosti hlavičkoval pouze na střed brány, kde stál připravený Mendy.

90+1

Žlutou kartu dostává Joan Jordán (Sevilla FC).

90+1

Žlutou kartu dostává Hakím Zijach (Chelsea FC).

90+1

Žlutou kartu dostává Mason Mount (Chelsea FC).

90+1

Menší emoce planou na hrací ploše a bude se žlutit.

90+1

A to bude dlouhé tři minuty.

90

Chelsea v klidu drží balón na kopačkách a šetří čas. Za chvíli začne nastavení.

88

César Azpilicueta se dopustil faul před domácí svatyní a se spoluhráči se tak musí stáhnout.

87

Tak nakonec nikoliv. Vše bylo v pořádku a hra pokračuje dál. Anglický tým to příliš mrzet nemusí.

86

Rozhodčí gestem ukazuje, že se jde radit s videem. Zřejmě se mu nezdála předchozí situace v pokutovém území Sevilly, kdy jeden z domácích hráčů možná zahrál rukou. Uvidíme v krátkém sledu druhou penaltu?

85

Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Jorginho, přichází Billy Gilmour.

84

Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Olivier Giroud, přichází Timo Werner.

83

Chelsea právě vstřelila branku!
Čtvrtý vstřelený gól je na světě. OLIVIER GIROUD provedl exekuci velezkušeně a míč poslal levačkou k pravé tyči do horní části branky, zatímco Pastor volil opačnou stranu.

82

Žlutou kartu dostává Sergi Gómez (Sevilla FC).

82

Sergi Gómez fauloval Girouda a je z toho pokutový kop, kterého se ujme právě kanonýr Chelsea.

81

Kombinaci nyní nezvládli a hosté odkopávají balón až k Pastorovi.

80

Domácí drží míč na kopačkách, avšak daleko od brány Chelsea. Podaří se jim alespoň čestný úspěch?

78

Jules Koundé nedokázal v sitauci jeden na jednoho projít přes protihráče a o balón přišel.

75

Ocampos střílel nebezpečně z hranice pokutového území, ovšem Antonio Rüdiger, jenž je dnes v obraně hodně vidět, jeho pokus zblokoval ven z hřiště.

75

Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Ivan Rakitić, přichází Óliver Torres.

74

Je tu hattrick. Kanté načasoval parádní centr před bránu, kde mezi dvěma obránci proběhl OLIVIER GIROUD, vyhnul se ofsajdovému postavení a nechytatelně hlavou zamířil pod břevno. Brankář Sevilly neměl šanci.

73

Munir poslal točený míč daleko za bránu. Takto to zřejmě určitě nechtěl a pochvaly se jistě nedočká.

72

Jules Koundé si nedokázal zpracovat balón a utnul tak další pěknou souhru svého mužstva. Domácí hráč ale vzápětí vybojoval faul, po kterém Sevilla rozehraje přímý kop.

71

Velká škoda pro domácí, kteří se dostávali do velice slibné možnosti, jenže špatná přihrávka končí u Mendyho a tím končí i celá akce.

69

Nový muž na hřišti Mount se mohl hned zapsat mezi střelce, když si parádně zpracoval balón a pak pravačkou zamířil na pravou stranu, avšak Pastor se natáhl a konečky prstů míč vyrazil.

67

Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Kai Havertz, přichází N'Golo Kanté.

67

Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Christian Pulisic, přichází Mason Mount.

67

Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Mateo Kovačić, přichází Hakím Zijach.

66

Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Franco Vázquez, přichází Munir.

64

Na druhé straně to zkoušel dnes velmi aktivní Rakitić, ale také on trefil jen jednoho z protihráčů.

63

Kai Havertz střílel z dobrého místa, ovšem Sergi Gómez zastoupil svého brankáře a střelu odrazil.

62

Antonio Rüdiger to teď neměl snadné v obraně, ale povedlo se mu v poslední chvíli odkopnout balón do bezpečné vzdálenosti.

61

Hosté však faulovali, což pozornosti hlavního arbitra neuniklo. Musí se tak stáhnout zpět.

61

Christian Pulisic se dostal do velice těžké palebné pozice, stihl aspoň zakončit do protihráče, od kterého se balón odrazil za lajnu a následuje roh pro Chelsea.

60

Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Óscar Rodríguez, přichází Joan Jordán.

60

Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Oussama Idrissi, přichází Lucas Ocampos.

59

Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Jesús Navas, přichází Jules Koundé.

58

Sergi Gómez zakončoval po rozehrávce rohového kopu, ovšem Jorginho teečoval míč znovu do zámezí.

57

Po rychlém přechodu do útoku pálil nebezpečně Callum Hudson-Odoi, avšak mimo bránu.

56

A hosté zůstávají u míče i nadále, nyní kombinují u své brány.

54

Anglický mančaft vede už o dva góly a znovu se prosadil OLIVIER GIROUD. Kovačić vybídl svého spoluhráče pěknou přihrávkou a kanonýr Chelsea si poradil jak s bránícím Gómezem, tak s vyběhnutým Pastorem, kterého překonal pěkným obloučkem.

53

Jesús Navas poslal centrovaný balón od pravé postranní lajny před bránu, tam však úřadoval Mendy, jenž se natáhl a zasáhl.

51

Olivier Giroud čekal na přihrávku v dobrém palebném postavení, ta na něj sice směřovala, ale nedorazila, neboť byla včas zastavena obranou Sevilly.

50

Hosté se vydali do útoku, ale nakonec celou akci zastavili a hru přenesli na svoji stranu.

49

Nemanja Gudelj si po autovém vhazování zpracoval míč na prsa a poté nebezpečně pálil z pravé strany. Mendy se pořádně protáhl, ale zasahovat nemusel, balón proletěl nad jeho svatyní.

46

Domácí zastavili unikajícího protihráče zákrokem na hranici pravidel, rozhodčí však nechal ve hře pokračovat, což se faulovanému fotbalistovi Chelsea vůbec nelíbilo a gestem do dal najevo. Klidně mohl vidět žlutý trest za nesportovní chování.

46

Hosté vstoupili do zápasu velmi aktivně a po zásluze se dostali v úvodu do vedení. Pak měli ještě další velmi dobré příležitosti, avšak druhý gól nepřidali. Domácí naopak začali velmi pasivně, ale přeci jen se s postupem hry více osmělovali a také oni nebyli daleko od branky, ale Mendy zatím drží čistý štít. Bude tomu tak i po druhém poločase?

45+1

45+1

Nastavuje se ještě minuta.

45

Ivan Rakitić dostal přihrávku na levou stranu, měl před sebou dost prostoru, avšak střela mu nejspíš úplně nesedla a balón skončil vysoko nad hostující svatyní. Fotbalista španělského mančaftu se na sebe hodně zlobí.

43

Žlutou kartu dostává Christian Pulisic (Chelsea FC).

41

Žlutou kartu dostává Oussama Idrissi (Sevilla FC).

41

Domácí hráči jsou nyní hodně aktivní, nejprve to zkoušel znovu Rakitić a krátce na to Franco Vázquez, ovšem v obou případech zapracovala hostující obrana a Mendy zasahovat nemusel.

38

Střelu Ivana Rakitiće opět zblokoval Rüdiger, znovu se domácí dožadovali pokutového kopu, opět byl v akci VAR a podruhé rozhodl v neprospěch domácího mančaftu.

37

Žlutou kartu dostává Mateo Kovačić (Chelsea FC).

35

Hra se teď hodně přesouvá ze strany na stranu, domácí zvýšili svoji aktivitu a i obrana Chelsea se musí mít na pozoru.

33

Na druhé straně to z hodně velké dálky zkusil Júsuf Nasjrí, neboť si všiml, že Mendy je daleko z brány, ale mezi tři tyče vůbec nezamířil.

33

Mateo Kovačić pálil před hranicí pokutového území, ovšem Karim Rekik zastavil jeho střelu, takže Pastor neměl práci.

31

Pěkná souhra Chelsea na jeden dotek gól nepřináší, Pastor včas padl k zemi a finální přihrávku zhatil. Velice dobře teď přečetl hru gólman španělského mužstva.

30

Domácí vyrazili do rychlé útočné protiakce, na jejich střídačce vzplály emoce poté, co Óscar Rodríguez zůstal spadl na travnatou plochu, ovšem v tomto případě to bylo vlastní vinou.

29

Christian Pulisic to zkusil znovu, tentokrát byla jeho střela tečovaná a míč proletěl nad břevnem. Je z toho další rohový kop.

27

Antonio Rüdiger hlavičkoval do země, od níž se míč odrazil a mířil do branky, avšak Franco Vázquez zastoupil svého brankáře a balón odehrál do bezpečí.

27

A málem se radovala z druhé branky, Christian Pulisic obešel obránce a poté střílel prakticky tváří v tvář brankáři, Pastor ale výtečným zásahem podržel svůj tým. Následuje roh.

26

Boj o míč ve středovém kruhu vyhrála Chelsea a vyráží do útoku.

25

Kai Havertz znovu utrpěl nepříjemný faul, po kterém se velmi těžce zvedal z trávníku. Karta však udělena není.

24

Júsuf Nasjrí se hnal s míčem na bránu, ale nejen, že Mendyho nepřekonal, navíc stál v době přihrávky v ofsajdu, takže by gól ani neplatil.

22

Opět si obrana Chelsea nepohlídala hráče, Diego Carlos vyskočil nejvýš a hlavou zamířil mezi tři tyče, ovšem jeho zakončení postrádalo patřičnou razanci a Mendy v klidu schoval míč do náruče.

21

Další příležitost pro domácí tým, který bude rozehrávat z podobné pozice, jako před malou chvílí.

19

Diego Carlos po následné rozehrávce hlavičkoval v pokutovém území a trefil jen před sebou stojícího Rüdigera, poté se se spoluhráči dožadoval penalty, neboť dle jejich mínění zahrál hráč anglického mužstva rukou, avšak rozhodčí nechal ve hře pokračovat. Krátce na to se ještě poradil s videem a penalta to nebude.

19

Karim Rekik nepříliš prudkou střelou Mendyho příliš nevyděsil. Ten schoval míč do rukou.

18

Antonio Rüdiger fauloval a jeho celek bude čelit standardce. Tohle může být dobrá příležitost pro domácí celek.

15

Žlutou kartu dostává Nemanja Gudelj (Sevilla FC), a to za faul na asistenta u první branky Kaie Havertze.

14

Domácí vhazovali aut poblíž pokutového území Chelsea, avšak po následné nepřesné souhře končí balón v zámezí a rozehrávat bude Mendy.

13

Už to vypadalo, že by španělský celek mohl zaútočit, ale nakonec znovu končí balón až u Pastora. Takto to určitě nepůjde.

11

Sevilla sice drží míč, ale stále se dále než k půlící lajně nedokáže dostat.

10

Chelsea drží soupeře na jeho polovině, ten má velké potíže s rozehrávkou.

8

Na úvodní gól se dlouho nečekalo, londýnský tým se zaslouženě ujímá vedení. OLIVIER GIROUD si v pokutovém území přehodil míč na levačku a pak zamířil na vzdálenější stranu. Pastor se stačil jen ohlédnout.

7

Edouard Mendy si poprvé sáhl na míč, ale nebylo to nic těžkého. Pouze jej sebral do rukou před dobíhajícím soupeřem.

6

Christian Pulisic si na úrovni penalty zpracoval přihrávku a střílel z otočky k levé tyči, kterou o kousek minul. Tohle byla dobrá možnost.

6

Sevilla poprvé přešla za půlící čáru, avšak ihned za ní o balón přišla.

4

Domácí kombinují u své brány a vyčkávají na správný okamžik k útoku.

3

Chelsea rozehrála první rohový kop utkání, ale ten žádnou šanci nepřinesl. Domácí míč vyváží do bezpečí.

1

Kai Havertz poprvé zahrozil, když střílel z ostrého úhlu, přesto to byl hodně nebezpečný pokus a Pastor musel poprvé zasáhnout a míč vyrazit z brankové čáry.

1

Oba celky jsou nastoupeny na hrací ploše, právě dozněla hymna Ligy mistrů.

Sevilla FC: Pastor – Navas (C), Sergi Gómez, Diego Carlos, Rekik – Rakitić, Gudelj, Óscar Rodríguez – F. Vázquez, Nasjrí, Idrissi.
Náhradníci: Vaclík, González – L. de Jong, Munir, Zarzana, Ó. Torres, Koundé, Jordán, Ocampos, Fernando, Vázquez, Romero.

Chelsea FC: Mendy – Azpilicueta (C), Christensen, Rüdiger, Emerson – Kovačić, Jorginho – Hudson-Odoi, Havertz, Pulisic – Giroud.
Náhradníci: Arrizabalaga, Caballero – T. Abraham, M. Alonso, Kanté, Mount, Werner, Zijach, R. James, Chilwell, Tomori, Gilmour.

Rozhodčí: Dias – Tavares, Soares (všichni Portugalsko).

První vzájemný zápas ve skupině:

První souboj těchto dvou celků branku nenabídl, navíc jsme sledovali naprosto vyrovnanou bitvu, která ovšem přinesla minimum vyložených šancí. Utkání tak zůstalo za očekáváním, nicméně oba celky si rozdělily po bodu. Nyní má výhodu domácího prostředí španělský celek.

Chelsea FC

Na opačné straně stojí Chelsea, která v letošním ročníku prožívá celkem povedené období. Londýnskému celku ve své domácí soutěži patří třetí pozice, přičemž na vedoucí Tottenham ztrácí pouhé dva body. Chelsea z posledních pěti ligových duelů vyhrála hned třikrát, v posledním hracím kole ovšem přišla bezbranková remíza na domácí půdě právě proti vedoucímu Tottenhamu. Také Chelsea si po čtyřech odehraných duelech v základní skupině Ligy mistrů zaručila postup do vyřazovací fáze. Anglický celek má rovněž na svém kontě deset bodů, od druhé Sevilly ho dělí pouze lepší skóre. Také Chelsea si v minulém kole pořádně zahrávala, souboj proti francouzskému Rennes rozhodla brankou z první minuty nastaveného času.

Sevilla FC

Fotbalisté Sevilly se v domácí soutěži momentálně drží na průběžné páté pozici, což by v konečném důsledku znamenalo základní skupinu Evropské ligy. Sevilla totiž přečkala špatnou formu, nyní se jí v lize povedlo vyhrát hned třikrát v řadě. Naposledy se jí povedlo všechny tři body ukořistit na hřišti poslední Huescy, která nakonec prohrála výsledkem 0:1. Španělský celek si celkem slušně počíná také v základní skupiny Ligy mistrů, kde jí před dnešním zápasem patří druhá pozice. Sevilla do této chvíle nasbírala deset bodů, navíc si s jistotou zaručila postup do vyřazovací fáze. I tak je stále o co hrát, stejný bodový zisk má totiž také vedoucí Chelsea, v tomto duelu tak půjde o post vedoucího týmu skupiny E. Sevilla měla v posledním skupinovém duelu pořádně namále, duel proti Krasnodaru rozhodla až v nastaveném čase.

Hezký den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Liga mistrů má na programu další skupinové zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Sevilla FC a Chelsea FC.