S konstatováním, že Club Bruggy KV doma porazily Zenit Petrohrad jednoznačně 3:0 a udržely si naději na postup do jarní části Ligy mistrů, se s Vámi loučí a hezkou středu přeje Tomáš Lysý.

Žluté karty: 0-2.

Letošní vystoupení Zenitu v Lize mistrů tak končí a stejně tak končí i jeho účast v evropských pohárech sezony 2020/2021. Petrohrad má totiž po pěti utkáních jeden bod a skončí na posledním místě.

Ve druhém utkání skupiny přišel Dortmund o vedení proti Laziu Řím a zápas skončil 1:1. Dortmund tak vede tabulku s deseti body a je tak jistým postupujícím, protože skončí na prvním či druhém místě. O druhé postupové místo si to rozdá v posledním kole Lazio doma proti Bruggám. Italský klub má 9 bodů, belgický tým je po dnešní výhře na sedmi bodech.

Club Bruggy KV( 4-1-3-2)

Mignolet
77 Mata
Mata
90+1. min Van den Keybus
Vanaken
87. min Sobol
25 Vormer
Vormer
88. min Schrijvers
10 Lang
Lang
88. min Okereke

Rakyckyj
46. min Krugovoj
3 Santos
Santos
Jerochin
46. min Ozdojev
Barrios
Kuzjajev
65. min Musajev
11 Driussi
Driussi
46. min Mostovoj
7 Azmún
Azmún
8 Malcom
Malcom
75. min Šamkin

Rozhodčí: Serdar Gözübüyük – Joost van Zuilen, Johan Balder (vš. Nizozemsko)

• 92Šamkin

Zápas je u konce a Bruggy berou jasnou výhru 3:0. V prvním poločasu se nedělo dlouho vůbec nic, vyjma neuznané branky Azmúna pro předchozí ofsajd. Ve 33. minutě ale Charles De Ketelaere rozjel akci, kterou po pár chvílích i sám zakončil, když se k němu ve vápně odrazil míč a supertalent se trefil přesně k tyči. O čtyři minuty později pak Keržakov vychytal hlavičku Vanakena po rohu.

Rozhodujícím momentem zápasu byla 57. minuta, kdy De Ketelaere udělal dva kroky proti míči a ve vápně do něj zajel Daler Kuzjajev. Poslal ho k zemi a sudí s penaltou neváhal. Pokutový kop následně proměnil Hans Vanaken. V 73. minutě pak Bruggy přidali gólovou pojistku, když Emmanuel Dennis vymotal na pravé straně vápna dva hráče a předložil míč pro Nou Langa, jenž využil kvantum volného prostoru na malém vápně střelou přesně k tyči – 3:0.

90+3

90+3

Jednou z posledních statistických věcí dnešního utkání je faul Bonaventureho na Barriose.

90+2

Simon Mignolet se sám dostal do problémů, když špatně zpracoval míč a musel se hodně snažit, aby jej rychle odkopl před napadajícím hráčem Zenitu.

90+1

V první minutě nastavení ze tří připravil manažer Clement ještě jedno střídání. Clinton Mata jde ze hřiště, místo něj si na zbylé dvě minuty zahraje i Thomas Van den Keybus.

90

Danila Prochin si v závěru vysloužil ještě žlutou kartu po tom, co z boku trefil Charlese De Ketelaereho. Na mladičkém a šikovném fotbalistovi je sympatické i to, že prostě faul přijal, spadl a tím byla jeho role u konce. Neválel se a teatrálně neřval.

89

David Okereke se hned mohl předvést brankou. Pětadvacet metrů od vápna napřáhl k dobré střele, po které míč prošel jen těsně vedle levé tyče branky Keržakova.

88

A v rychlém sledu přichází i další dvě střídání. Střelec zřejmě zcela rozhodující třetí branky Noa Lang odchází, místo něj si zahraje David Okereke. A konečnou má také kapitán Brugg Ruud Vormer. Nizozemce střídá Siebe Schrijvers.

87

Dnes dobře hrající Hans Vanaken jde z placu a místo něj si na pár minut vyzkouší trávník Jan Breydelstadionu Eduard Sobol.

86

Míčová kouzla ukázal Noa Lang, jenž si s míčem rozumí. Doslova na párek poslal šikovnou kličkou Barriose a už se hnal blíže k vápnu, ale tam si nabral moc velký krajíc v podobě překonání tří hráčů Zenitu.

86

Manažer domácích Philippe Clement stále nevyužil žádnou možnost ke střídání, takže případní náhradnící Brugg, mezi kterými je i Deli nebo Krmenčík, moc možností ukázat se nedostanou.

85

Ruud Vormer se snažil ve vápně prostrčit míč na spoluhráče, ale kolem něj byli snad čtyři hráči v bílém dresu a úspěšná přihrávka tudíž byla utopií.

84

Lang a Ricca na středové čáře v pohodě kombinují, první jmenovaný následně hru přenáší na druhou stranu.

83

Clinton Mata proti dvěma hráčům soupeře nevybojoval míč. Jenže ani hosté si ho příliš dlouho neužili.

83

Utkání se v klidu a v pohodě dohrává. Řekl bych, že ani není důvod nastavovat nějaké horoucí množství minut nad rámec devadesáti hraných.

81

Zenitu není přáno. Alex Suťormin dostal přihrávku do běhu a využil toho, že je obrana Brugg hodně rozestoupená. Udělal několik rychlých kroků a když viděl, že před ním stejně nikdo pořádně není, seběhl si do vápna. Až poté se mu začal věnovat Brandon Mechele, který šel do skluzu, ale to už bylo pozdě. Suťormin měl napřáhnuto ke střele, jenže trefil jen břevno.

Pro Bruggy bude samozřejmě důležité dát co nejvíce branek, jelikož momentálně mají oproti Laziu horší skóre. Římané navíc vyrovnali na 1:1, takže v současném rozpoložení pojede belgický tým za týden do věčného města s tím, že musí vyhrát, jinak přechází do Evropské ligy.

78

Hned za další minutu De Ketelaere zabojoval o míč a obránce Santos měl co dělat, aby před ním balon uhlídal a odkopl do bezpečí.

77

Charles De Ketelaere zatím druhý gól v utkání nepřidá, jelikož byl lapen v ofsajdu. Devatenáctileté zázračné dítě belgického fotbalu se tak zatím musí spokojit s jednou trefou, byť extrémně důležitou.

76

Ani další střela Mostovoje neprošla na Simona Mignoleta, protože se míči postavil do cesty obránce Odilon Kossounou.

75

Řekl bych, že kdyby nyní Sergej Semak jako manažer Zenitu mohl, vystřídal by výrazně více hráčů než jen možných pět. Z placu jde Malcom, kterého nahradí Daniil Šamkin.

73

Bruggy právě vstřelily branku!
S tímto může Michail Keržakov v brance Zenitu těžko něco dělat a trápení ruského celku v Lize mistrů pokračuje. Bonaventure si na pravé straně vápna povodil Danila Krugovoje, přes kterého odcentroval. Míče se chopil na hranici malého vápna NOA LANG, jenž měl také dálnici volného prostoru a než se k němu seběhl Danila Prochin nebo Wílmar Barrios, tak zakončil, jak se sluší a patří. Bombou k tyči. Keržakov se za balonem mohl leda tak ohlédnout. Asistence: Emmanuel Bonaventure Dennis.

73

Azmún ale ve vápně hlavičkoval vedle.

72

Odilon Kossounou na levé straně před vápnem fauloval Mostovoje a rázem je z toho zajímavá standardní situace pro hosty.

71

Ruud Vormer nacetroval míč výborně do vápna a Hans Vanaken zkusil hlavičku. Rozhodně to nebyl špatný nápad, ale souhře nizozemského špílmachra chyběla přesnost zakončujícího Belgičana, jenž mířil dva metry nad břevno.

69

Bruggy nadále pokračují ve slušném výkonu, ke kterému je nasměřovala první vstřelená branka a výrazné uklidnění.

67

Federico Ricca si po rozehrávce zpracoval míč. Dal si ho od těla a přesně v ten moment k němu přijela kosa se jménem Alex Suťormin. Hodně nepříjemný zákrok a útočník Zenitu může být za žlutou kartu rád.

66

Až po šestašedesáti minutách hry si Simon Mignolet zapisuje první zákrok ve své brance. Se střelou Andreje Mostovoje ale moc problémů neměl.

65

Daler Kuzjajev, jenž před malou chvílí zavinil penaltový faul, dnes dohrál a střídá ho Leon Musajev.

63

Rohový kop Brugg nepřinesl obraně Zenitu žádný vážný problém.

62

A vzápětí ještě Magomed Ozdojev přistrčil Vanakena, který je dle hodnoty Transfermarkt třetím nejcennějším hráčem celých Brugg po Krépinu Diattovi (dnes nehraje) a Emmanuelu Bonaventure Dennisovi. Hned za Vanakenem je talentovaný Charles De Ketelaere.

62

Emmanuel Dennis a Brandon Mechele si u rohového praporku povodili Azmúna, který proti dvěma hráčům soupeře neměl prakticky žádnou šanci.

61

Zenit Petrohrad musí dát minimálně dvě branky, aby uchoval teoretickou naději alespoň na Evropskou ligu. Což se ale v současném rozpoložení sil zdá jako hodně nepravděpodobné.

Dortmund ve druhém utkání skupiny vede doma nad Laziem 1:0 a znamená to, že Bruggy se tak Římanům nyní přiblížili na rozdíl jediného bodu. Dortmund by v tuto chvíli byl prvním jistým postupujícím ze skupiny F.

57

Domácí dělají obrovský krok k setrvání v evropských pohárech i pro jaro. HANS VANAKEN totiž poslal penaltu na levou stranu, přičemž brankář a kapitán Michail Keržakov si vybral stranu druhou.

57

Daler Kuzjajev fauloval ve vápně Charlese De Ketelaereho, který udělal dva tři kroky proti míči a zajeli do něj hned dva hráči. Spolu s Kuzjajevem i Douglas Santos. Naprosto zbytečný zákrok pětadvacetiletého obránce Zenitu a pokutový kop pro Bruggy.

56

Po rohu se nic nestalo, ale Zenit nebude u míče, neboť Douglas Santos na půlce naprosto zbytečně přistrčil Vanakena.

56

Ruud Vormer rozehraje rohový kop a ve vápně už je opět připraven talentovaný Charles De Ketelaere, jehož střela je zatím jediná přesná v dnešním utkání.

54

Gólman Simon Mignolet ale na míč moc dobře viděl a stahuje si centr do svých rukavic.

53

Hned po něm hráči v tmavých dresech poslali míč ven z vápna. Ale Zenit má další možnost po tom, co byl Malcom na lajně faulován De Ketelaerem. Zajímavá pozice pro Zenit.

52

Keržakov rychle rozehrál malou domů a Suťormin přenesl míč na levou stranu. Vzápětí šel do vápna prudký centr, který raději domácí před nabíhajícím Azmúnem odvrátili na rohový kop.

51

Sardár Azmún si nyní také sportovně plácl s Clintonem Matou. Ač se mu to prvně nelíbilo, tak měl sudí naprostou pravdu v tom, že jej v souboji o míč ve vápně zatáhl lehce za dres.

48

Na centrovaný míč si ve vápně naskočil Daler Kuzjajev a dokázal ho dostat do sítě, jenže ještě předtím pozorný sudí viděl, že si balon zpracoval rukou. Ani tato branka Zenitu tak nemůže platit.

46

Hned tři střídání si připravil Sergej Semak jako trenér Zenitu pro druhý poločas. Z placu jde Sebastian Driussi, Jaroslav Rakyckyj a Alex Jerochin, které nahrazují Andrej Mostovoj, Danil Krugovoj a Magomed Ozdojev.

Žluté a červené karty: 0-0.

První poločas skončil a dlouho nebylo k vidění nic pořádného. Snad jen branka Azmúna ze čtyřidvacáté minuty, jenž nebyla uznána kvůli tomu, že předtím převzal Suťormin míč v ofsajdu. První střela mezi tři tyče tak znamenala branku. Akci rozjel De Ketelaere, který předal míč na levou stranu. Ricca odcentroval, Prochin srazil míč před sebe jen k Charlesu De Ketelaeremu a ten se trefil hezky k tyči – 1:0. Vzápětí gólman Zenitu Keržakov zachránil svůj tým při hlavičce Vanakena po rohovém kopu. Vyrovnaný zápas tak zatím rozhodla jediná šance.

45+1

45+1

Centrovaný míč do vápna Brugg nebyl přesný, takže ho hráči v modročerném v pohodě odvrátili.

45

Michail Keržakov si v poslední minutě připíše ještě jeden zákrok, když zlikvidoval poměrně chabý střelecký pokus Noy Langa.

45

Rozbíhá se poslední minuta prvního poločasu a myslím, si, že sudí nebude mít důvod příliš nastavovat. Snad jen za ošetřování Jerochina.

43

Nechybělo málo, aby se v pokutovém území k hlavičce opět dostal Charles De Ketelaere, ale obránce Zenitu Rakyckyj ukázal svou zkušenost, byl u míče o kousek dříve a poslal ho ke Keržakovovi.

43

Po několika soubojích u střídaček se míče chopili hráči Brugg. I kvůli tomu, že Douglas Santos si při výskoku trošku naskočil do Bonaventureho Dennise.

40

Noa Lang si na půlce hřiště naběhl do Alexandra Jerochina, jenž tak inkasoval poměrně nepříjemný šlapák a byl chvilku v péči realizačního týmu Zenitu.

39

Další střela Vanakena mezi tři tyče neprošla, neboť se jí postavil do cesty postavili hráči soupeře.

37

Už to mohlo být o dvě branky. Na rohový kop kapitána Vormera si hezky naběhl Hans Vanaken, který se hlavičkou opřel do míče. Nebyl to vůbec špatný pokus, ale reakce gólmana Michaila Keržakova byla ještě lepší a prakticky na čáře míč chytil.

36

Vstřelená branka hned z první střely na bránu samozřejmě dodala domácím na kopačky uklidnění a aktivitu. Bruggy pokračují v ofenzívním snažení.

33

Domácí tým jde šťastným odrazem do vedení. Charles De Ketelaere potáhl míč středem hřiště a poslal míč na levou stranu. Vormer po dvou dotycích s míčem posunul balon ještě pro Federica Riccu, který odcentroval do pokutového území. Vše chtěl vyřešit obránce Danila Prochin, jenže srazil míč jen před sebe por CHARLESE DE KETELAEREHO a ten akci, kterou započal, i sám zakončil – trefil se hezky k pravé tyči do horní části branky. Devatenáctiletý talent tak potvrzuje své schopnosti.

32

Zenit se v posledních minutách tlačí více před pokutové území soupeře. Sympatická aktivita celku, který již nemá šanci postoupit do jarní fáze Ligy mistrů, ale může jít do Evropské ligy.

32

Stejně tak jako nyní.

31

Santos, který je na levé straně hodně aktivní, vybojoval aut.

30

Půl hodiny hry za námi a ani jeden z brankářů si zatím nemusel zapisovat úspěšný zákrok. Byla k vidění jen jedna střela, která sice skončila v síti brankáře Brugg Mignoleta, ale celé akci předcházel ofsajd.

27

Míč má ve své moci kapitán týmu a mladší bratr Alexandera Keržakova Michail. V Zenitu by samozřejmě rád navázal na úspěchy svého slavnějšího a staršího bratra, který ve 159 zápasech nasbíral 64 branek. Před čtyřmi lety dal aktivní hráčské kariéře vale a nyní působí jako manažer Tomsku.

26

Zajímavá statistika. Počet přihrávek 103:106 ve prospěch Zenitu, držení míče 50 na 50 procent. I z těchto čísel je znát, že vyrovnaný stav je podložený statistikou.

24

Skóre se poprvé mohlo měnit, když Alex Suťormin dostal na pravé straně míč. Potáhl ho pár rychlými kroky do vápna a předložil přesnou přihrávku pro Azmúna, který se z první trefil naprosto přesně. Jenže veškerá radost Zenitu je zbytečná, neboť asistent sudího Johan Balder signalizoval ofsajd.

23

Z obou stran to zatím není žádná sláva. Bruggy i Zenit se nedostávají do šancí.

21

Sardár Azmún přebral výborný míč před vápnem. Měl před sebou pouze Clontona Matu, který si však vedl skvěle. Pokus o kličku čekal a soupeře zbavil míče.

20

Při rychlé rozehrávce míče přenesli hosté hru na pravou stranu pro Douglase, který signalizuje, že mu zastavit balon znemožnil Clinton Mata svým loktem. Ale hraje se dále a oba dva si vzápětí sportovně plácli rukou.

19

Brandon Mechele přímo před zraky pomezního sudího naskočil do Alexandera Jerochina a je pískán jeho faul.

19

Keržakov vzápětí rozehrál míč nakrátko pro Prochina. Ten o něj rychle přišel, což se dá říct i o Emmanuelu Dennisovi.

18

Vzápětí to stejný hráč zkusil znovu a jeho střelu zblokoval Danila Prochin na roh, ze kterého Bruggy neohrozili branku a na první střelu mezi tři tyče Michaila Keržakova tak stále čekají.

17

Emmanuel Dennis si zkusil narazit míč s Noou Langem, který mu jej hned vrátil, ale to bylo poslední, o co v této akci šlo. Lang byl totiž při přebírání míče v ofsajdu.

16

Douglas Santos tak dlouho u rohového praporku motal Clintona Matu, až si vybojoval rohový kop, při kterém sám uvede míč do hry.

16

Zenit ale rozjíždí další útok. Na pravé straně dostal přihrávku rozběhnutý Malcom, nicméně ani jemu se nepodařilo poslat míč do pokutového území. Centr byl znovu zablokován.

15

Alexandr Jerochin nebude moct dále útočit, jelikož si nepohlídal ofsajdové postavení.

13

Sergej Seman na lavičce Zenitu nyní zatleskal pokusu Malcoma, který nabral míč na nohu a pětatřicet metrů od branky zkusil střelu. Míč se ale stočil na opačnou stranu, než by brazilský hráč potřeboval, a jde vedle.

12

Pomalu se blíží konec prvé třetiny úvodního poločasu a žádné výrazné ohrožení branky jsme zatím neviděli. I v tomto utkání je znát opatrnost, protože v něm jde o setrvání v jarní části evropských pohárů.

10

Hráč s číslem 42 již hraje dále. Z opakovaných záznamů je patrné, že nigerijský útočník spadl a právě z tohoto důvodu na něj Santos vzápětí stoupl. Neměl moc prostoru, jak se domácímu forvardovi vyhnout.

10

Emmannuel nyní zůstal ležet ve velkém vápně. Nemyslím si, že by to byl nikterak závažný střet s Douglasem Santosem.

9

Ale dlouho tomu tak nebude, jelikož Saša Suťormin si u vápna pomohl faulem, když se rukou ohnal po Riccovi.

8

Jenže rohový kop neznamenal pro Keržakova a jeho spoluhráče žádné velké nebezpečí. Už se tak zase hraje na druhé straně.

7

Dvaatřicetiletý kapitán se vzezřením dvacetiletého mladíka Ruud Vormer nyní vybojoval pro svůj tým první rohový kop v zápasu.

7

Michail Keržakov nyní nedostal úplně jednoduchou malou domů. Ale míč si zvládl pohlídat i před napadajícím Ruudem Vormerem.

5

Emmanuel Bonaventure Dennis nyní ukázal hodně rychlé nohy. Tento třiadvacetiletý Nigérijec si naběhl na dlouhý centr a dokázal jej zkrotit tak, aby nešel za lajnovou čáru. Ale ačkoliv míč udržel na hřišti, u rohového praporku mu prošel za čáru další, tedy brankovou. Ukázal ale dobrou bojovnost.

4

Na míč si poprvé sáhl také Michail Keržakov, tedy gólman Zenitu Petrohrad.

4

Až nyní drželi domácí míč chvilku ve vápně. Následné prostrčení Clintona Maty neprošlo, stejně tak ani další pokus stejného hráče, který z pravé strany centroval do vápna.

3

Domácí tým to zkouší znovu od své branky, tentokrát postupnou kombinací. Zatím ale nenachází skulinky ve zformované hře Zenitu.

2

Bonaventure ve středu hřiště snad dvacet minut rozhozenýma rukama signalizoval domnělý faul na spoluhráče, ale nizozemského sudího Serdara Gözübüyüka k odpískání nedovoleného zákroku nepřesvědčil.

2

A ten si zahraje s míčem znova, nyní rozehrával malou domů.

1

Hned v první minutě se odhodlal k centru z levé strany poblíž rohového praporku Douglas Santos. Nákop obránce Zenitu si ale pohlídal gólman Simon Mignolet.

1

Club Bruggy KV: Mignolet – Mata, Mechele, Kossounou, Ricca – É. Álvarez Balanta – Dennis, Vanaken, Vormer (C) – Lang, De Ketelaere.
Náhradníci: Horvath – Sobol, Krmenčík, Schrijvers, Deli, Okereke, Badji, Van der Brempt, Van den Keybus.

FK Zenit Petrohrad: M. Keržakov (C) – Suťormin, Prochin, Rakyckyj, Santos – Jerochin, Barrios, Kuzjajev – Driussi, Azmún, Malcom.
Náhradníci: Vasjutin, Luňov – Krugovoj, Mostovoj, Žirkov, Ozdojev, Le Musajev, Šamkin.

Rozhodčí: Serdar Gözübüyük – Joost van Zuilen, Johan Balder (vš. Nizozemsko).

FK Zenit Petrohrad:
Ruský velkoklub si jistě svojí letošní účast v Lize mistrů představoval jinak, ale právě první zápas a porážka doma s Bruggami 1:2 udala směr, jak bude asi vystoupení Zenitu v milionářské soutěži vypadat. Následovala porážka na place Dortmundu a další zápas doma, kdy Zenit nevyhrál, když proti Laziu neudržel jednobrankový náskok. V posledním kole pak Petrohrad prohrál na stadionu Římanů jednoznačně 1:3 a přišel o naději na setrvání v Champions League do jara. Ale může se ještě přesunout do Evropské ligy, k čemuž dnes potřebuje porazit Bruggy.

Club Bruggy KV:
Belgický tým začal Ligu mistrů výborně, když vyhrál na stadionu Petrohradu 2:1 gólem v nastavení. To byla z hlediska matematiky velmi důležitá výhra, jelikož následovala remíza doma s Laziem a dvě prohry s Dortmunedem. Domácí tak mají čtyři body a na druhé Lazio ztrácí stejný počet bodů. Důležité ale je, že Bruggy mají k dobru tři body na Zenit a právě třetí místo znamená přesun do Evropské Ligy.

Poslední zápasy Brugg:
Mouscron – Bruggy 0:0
Dortmund – Bruggy 3:0
Bruggy – Kortrijk 1:0
Oostende – Bruggy 1:3
Bruggy – Dortmund 0:3.

Dobrý den, ještě jednou vítejte u dalšího zápasu LIgy mistrů, jejíž základní skupiny mají na programu již páté hrací kolo. Ve středu od jednadvaceti hodin se na Breydelověstadionu utkají domácí Club Bruggy KV, jenž ještě mají malou šanci na postup do jarní části Ligy mistrů, proti FK Zenitu Petrohrad. Ruský klub jí již ztratil a dnes musí proti Bruggám bodovat, aby měl šanci alespoň na třetí místo.