To už je z mé strany vše. Mějte se fajn a někdy zase na počtenou!

Statistiky zápasu:
Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 5:4. Rohy: 8:5. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 8:12.

Historicky první utkání hlavní fáze Ligy mistrů, který odpískala ženská rozhodčí, je za námi. Hráči to Stéphanii Frappartové moc nekomplikovali a věnovali se především fotbalu.

Ten šel lépe favorizovanému Juventusu, který zvítězil nad Dynamem Kyjev 3:0. Domácí vstoupili do utkání aktivně a ve 21. minutě je hlavou poslal do vedení Federico Chiesa. Poté ještě zatřásl břevnem Ronaldo, ale pak už začal vystrkovat růžky i ukrajinský celek. Na konci první půle však brankář Szczęsny svůj tým podržel při tutovce Cygankova a po změně stran vyrazil nepříjemný střílený centr stejného hráče. Krátce poté se navíc prosadil Cristiano Ronaldo, ke kterému propadl přes skluzujícího spoluhráče Moratu a brankáře Buščana a druhý gól už Juve uklidnil. V 66. minutě ještě přišel rychlý brejk a po nahrávce dobře hrajícího Chiesy zvýšil na 3:0 Álvaro Morata. Dynamu nebyl dopřán ani čestný úspěch.

Juventus FC(3-4-1-2)

Szczęsny
de Ligt
19 Bonucci
Bonucci
62. min Danilo
12 Sandro
Sandro
28 Demiral
Demiral
69. min Dragusin
Bentancur
76. min Arthur
McKennie
22 Chiesa
Chiesa
76. min Kulusevski
8 Ramsey
Ramsey
62. min Bernardeschi

Mykolenko
84. min Karavajev
Šepeljev
72. min Garmaš
Sydorčuk
Šaparenko
Cygankov
90+1. min Ledněv
Verbič
72. min Suprjaha
Rodrigues
72. min De Pena

Rozhodčí: Frappartová – Zakrani, Rahmouni (FRA)

90+3

Domácí hráči si nahrávají na vlastní polovině a takto už budou chtít utkání dohrát.

90+1

Střídání v týmu FC Dynamo Kyjev: ze hřiště odchází Viktor Cygankov, přichází Bogdan Ledněv.

90+1

Utkání bude nastaveno o tři minuty!

90+1

Kulusevski dostal přihrávku na paty a z domácí ztráty mohl těžit Mykola Šaparenko. Jeho technickou střelu na vzdálenější tyč vytáhl na roh Wojciech Szczęsny!

90

Pomalu se blíží konec zápasu. Domácí se už nikam neženou a spíše vyčkávají na závěrečný hvizd.

88

Carlos De Pena to zkusil z větší vzdálenosti. Bránu Juventusu ale nedokázal trefit.

87

Centr De Peni z přímého kopu obrana Turína bez problémů odvrátila.

86

Vladyslav Suprjaha byl sražen Dragusinem a hosté tak budou zahrávat standardní situaci.

85

Frappartová pustila ostrý zákrok na Moratu. Juventus totiž zůstal u míče a francouzská sudí tak nechala výhodu.

84

Střídání v týmu FC Dynamo Kyjev: ze hřiště odchází Vitalij Mykolenko, přichází Olexandr Karavajev.

83

Domácí hru kontrolují a chtějí utkání především v klidu dohrát.

81

Rohové kopy – 8:4

80

McKennie byl na pravé straně faulován Mykolou Šaparenkem. Ten dostal žlutou kartu zřejmě i za následnou podrážděnou reakci.

79

Hosté po delší době s míčem na útočné polovině.

77

Málem čtvrtý gól Juventusu! Álex Sandro poslal z levé strany před bránu přízemní centr. Ten našel Álvara Moratu, jehož zakončení z bezprostřední blízkosti zlikvidoval ve spolupráci s obránci Georgij Buščan!

76

Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Federico Chiesa, přichází Dejan Kulusevski.
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Rodrigo Bentancur, přichází Arthur.

75

Bernardeschiho roh domácím žádnou šanci nepřinesl.

74

Cristiano Ronaldo dostal míč na levé křídlo. Kędziora si ale dobře hlídal kličku do hřiště a Portugalec si tak musel navádět balón na levačku a zkoušel centrovat. Získal alespoň roh.

73

Šance Federica Bernardeschiho. Ten střílel z pravé strany šestnáctky vedle vzdálenější tyče.

72

Střídání v týmu FC Dynamo Kyjev: ze hřiště odchází Benjamin Verbič, přichází Vladyslav Suprjaha.
Střídání v týmu FC Dynamo Kyjev: ze hřiště odchází Gerson Rodrigues, přichází Carlos De Pena.
Střídání v týmu FC Dynamo Kyjev: ze hřiště odchází Volodymyr Šepeljev, přichází Denis Garmaš.

70

Hosty zřejmě zlomil druhý gól. Po něm jejich vzdor poměrně výrazně ochabl.

69

Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Merih Demiral, přichází Radu Dragusin.

68

Ronaldo byl chycen v ofsajdu.

66

Juventus právě vstřelil branku!
O vítězství Juventusu je asi jasno! Domácí skvěle sehráli rychlý brejk. Demiral vyvezl míč dopředu na pravé straně a u pokutového území ho předal Federicovi Chiesovi. Ten nahrál před bránu volnému ÁLVAROVI MORATOVI, jenž se neukvapil, místo okamžitého zakončení se ještě zbavil dvojice obránců a pak propálil Buščana.

65

Rodrigues dával Mykolenkovi příliš dlouhou přihrávku. Levý bek Kyjeva už míč na hrací ploše nestihl.

62

Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Leonardo Bonucci, přichází Danilo.

62

Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Aaron Ramsey, přichází Federico Bernardeschi.

61

Pro Dynamo škoda druhého inkasovaného gólu. Ten přišel v době, kdy hrál ukrajinský celek s Juventusem otevřenou partii.

59

Platnost gólu ještě musel potvrdit systém VAR, který řešil, zda nebyl Morata v ofsajdu. Ronaldův zásah ale nakonec platí!

57

Stará dáma zvyšuje své vedení! Skvěle to udělal Federico Chiesa, který nabral rychlost na pravé straně a utekl obraně Dynama. Následně poslal před bránu ostrý centr, za kterým se ve skluzu natahoval Álvaro Morata. Ten sice neuspěl, ale balón propadl přes brankáře Buščana ke CRISTIANOVI RONALDOVI a ten ho téměř z brankové čáry uklízel do prázdné brány – 2:0.

55

Na druhé straně to zkoušel z 20 metrů Ronaldo. Mířil pod břevno, ale také blízko středu brány a Buščan míč vytáhl nad svou svatyni!

53

Hosté zahrozili po rohu nakrátko! Viktor Cygankov poslal před bránu střílený centr, na který nedoskočil Popov a Szczęsny tak musel reagovat na poslední chvíli. Brankář Juventusu to zvládl a u své pravé tyče byl včas!

52

Álvaro Morata vybojoval na půlce míč a přihrávkou na Ronalda založil protiútok Juventusu. Akce pokračovala předáním Ronalda na střed a přenesením hry na Aléxe Sandra. Ten ještě dával balón před bránu, kde byl ubráněn, tuším, Federico Chiesa.

51

Vitalij Mykolenko byl rozběhnutý na levé straně, ale ve sprintu podklouzl. O balón tak hosté přišli.

50

Šaparenko fauloval ve středu hřiště Chiesu. Míč pro Juventus.

49

Domácí se zatím nikam neženou nechávají Dynamo hrát s balónem.

48

Rozehrávka nakrátko. Poté přišel centr Cygankova a hlavička Benjamina Verbiče, kterou s přehledem pokryl brankář Szczęsny.

47

Demiral zablokoval centr protihráče. Je z toho roh pro Dynamo...

46

O poločasové přestávce neproběhlo žádné střídání.

46

Statistiky 1. poločasu:
Držení míče – 50 % : 50 %
Střely na bránu – 3:2
Střely mimo – 3:2
Rohové kopy – 5:2

První poločas je minulostí. Juventus začal utkání lépe. Diktoval tempo hry a ve 21. minutě šel do vedení po přesné hlavičce Federica Chiesy. Po půlhodině mohl zvýšit Ronaldo, který však střílel jen do břevna. S blížící se přestávkou se probudili i hosté. Vyrovnání měl na kopačce Cygankov, jehož tutovku vychytal brankář Szczęsny.

45+1

45+1

Rozhodčí Frappartová prodlouží první poločas o jednu minutu.

45

Z pravé strany hřiště odcentroval Tomasz Kędziora. Míč se snesl do náruče brankáře Szczęsného, který tedy domácí uklidnil.

43

Hosté zjistili, že i směrem dopředu to proti Juventusu jde a v závěru poločasu začali soupeři zatápět.

42

Zhruba z 20 metrů to teď zkusil Gerson Rodrigues. Szczęsny si tentokrát připisuje snadný zákrok, míč lapil do koše.

41

Jen jsem předchozí příspěvek odeslal, přišla první gólovka Kyjeva! Po centru Kędziory a sklepnutí spoluhráče se dostal do obrovské šance Viktor Cygankov. Ten byl sám před Szczęsným, trefil ale jen nohy padajícího gólmana Juventusu.

40

Hra se v posledních minutách uklidnila. Tlak Juventusu trochu opadl, Dynamo se ale ve finální třetině hřiště zatím k ničemu nedostává.

39

Držení míče – 55 % : 45 %

37

Roh pro domácí tým. Bentancur centroval na přední tyč, obrana Dynama byla připravena.

36

Domácí hráči teď zapojili do kombinace i brankáře Wojciecha Szczęsného, který je zatím bez práce.

35

Tu rozehrál centrem Cygankov, domácí si poradili...

34

Merih Demiral zastavil nedovoleně Rodriguese a hosté budou zahrávat standardní situaci z levé strany.

32

Hosté se v podstatě vůbec nedostávají k balónu. Juventus hru kontroluje a hledá cestičky do dalších šancí.

31

Domácí mohli zvýšit náskok! Aléx Sandro podržel v pokutovém území míč a následně připravil tutovku Cristianovi Ronaldovi. Ten nastřelil z levé strany šestnáctky břevno!

30

Dynamo je zatím pasivní, nechává domácí kombinovat. Nevím, zda tento přístup může přinést Ukrajincům úspěch.

28

Cristiano Ronaldo si řekl o míč náběhem do pokutového území a také ho dostal. Zakončení levačkou však bylo zablokováno.

27

Illja Zabarnyj si snažil pokrýt míč před Moratou, ale u toho zasáhl protihráče rukou do obličeje. Rozhodčí Frappartová vytáhla žlutou kartu.

26

Po rozehrávce nakrátko centroval na bližší tyč Vitalij Mykolenko. Tam byla připravená obrana Juve.

26

Rohový kop pro hosty...

25

Střely celkem – 7:1

24

Domácí zahrávali rohový kop. Po něm byl ale pískán útočný faul stoperovi Bonuccimu.

23

Utkání se zatím vyvíjí podle představ hráčů Juventusu. Po vedoucím gólu mohou být zase o něco klidnější.

21

Domácí se ujímají vedení! Po kombinaci na levé straně hřiště se dostal k míči Aléx Sandro. Ten poslal před bránu přesný centr, na který si naběhl a naskočil FEDERICO CHIESA, na jehož hlavičku brankář Buščan nedosáhl.

20

Roh pro hosty. Ti ho rozehráli nakrátko a následně vyprodukovali dalekonosnou střelu Gersona Rodriguese, která skončila nad.

18

Domácí zahrávali další roh. Jejich snahu ale ukončil odmávaný ofsajd Ronaldovi.

17

Po rohovém kopu Bentancura se dostal k hlavičce Weston McKennie. Zakončoval dobře, Buščan byl ale u své levé tyče včas!

15

Další souboj Chiesy s Mykolenkem. Bylo to tělo na tělo, hostující hráč nakonec zkontroloval míč za brankovou čáru. Francouzská sudí nařizuje odkop od brány.

14

Mykolenko zastavil míč ve skluzu před Chiesou a vleže ho odehrál do zámezí. Domácí reklamují hru na zemi, ovšem sudí pískala útočný faul na hráče Dynama.

12

Po centru Chiesy z pravé strany přišla hlavička spoluhráče, který situaci zavíral na zadní tyči. Jednalo se ale jen o propagační pokus, se kterým si v pohodě poradil brankář Buščan.

10

Máme tu první žlutou kartu v utkání. Dostal ji domácí Rodrigo Bentancur, který podrazil Mykolu Šaparenka.

9

Následoval Chiesův roh, ze kterého už další šance pro Juventus nepřišla.

8

První příležitost italského šampióna! Federico Chiesa to zkusil z větší vzdálenosti a míč se od jednoho z bránících hráčů Dynama odrazil těsně vedle vzdálenější tyče!

7

Cristiano Ronaldo se při centru ukopl. Míč z jeho kopačky doputoval až do zámezí.

5

Domácí Rodrigo Bentancur se snažil předat míč na pravé křídlo, kam ale nikdo z jeho spoluhráčů nesměřoval. Míč končí v autu.

3

Poprvé na sebe upozornil Cristiano Ronaldo. Střela zpoza šestnáctky mu ale nesedla a bránu Dynama neohrozila.

2

Tohle ale nevyšlo. Domácím unikl míč do autu a vhazovat bude kyjevský celek.

2

Na míči jsou nyní hráči Juventusu, kteří trpělivě kombinují na půlce.

1

Velký okamžik je tady! Hosté rozehráli utkání, které jako první v historii Ligy mistrů rozhoduje žena.

1

Rozhodčí Stéphanie Frappartová přivedla své kolegy na hrací plochu a poté sudí následovali i hráči obou týmů. Nyní již zní ikonická znělka Ligy mistrů...

Juventus FC: Szczęsny – de Ligt, Bonucci (C), Sandro – Demiral, Bentancur, McKennie, Chiesa – Ramsey – Morata, Ronaldo.
Náhradníci: Pinsoglio – Arthur, Dybala, Danilo, J. Cuadrado, Rabiot, Bernardeschi, Dragusin, Frabotta, Portanova, Kulusevski, Da Graca.

FC Dynamo Kyjev: Buščan – Kędziora, Zabarnyj, Popov, Mykolenko – Šepeljev, Sydorčuk (C), Šaparenko – Cygankov, Verbič, Rodrigues.
Náhradníci: Neščeret, Bojko – T. Baluța, Šabanov, De Pena, Ledněv, Andrijevskij, Garmaš, O. Karavajev, Clayton, Syrota, Suprjaha.

Rozhodčí: Frappartová – Zakrani, Rahmouni (FRA).

První utkání ve skupině zvládl lépe Juventus, který v Kyjevě zvítězil 2:0 po dvou zásazích Moraty ve druhém poločase. I z historického hlediska je turínský velkoklub úspěšnější. V roce 2002 vyhrál oba vzájemné duely ve skupinové fázi LM výsledky 5:0 doma a 2:1 venku. O čtyři roky dříve zase prošel přes Dynamo v osmifinále soutěže (1:1 doma, 4:1 venku).

Utkání bude poprvé v historii hlavní fáze Ligy mistrů řídit žena! Vyvolenou je francouzská rozhodčí Stéphanie Frappartová. Te se už zapsala do dějin fotbalu jako první ženská sudí, která si zapískala zápas francouzské Ligue 1 a loni v srpnu dostala šanci odřídit utkání evropského Superpoháru mezi Liverpoolem a Chelsea. Letos v říjnu rozhodovala také duel Evropské ligy mezi Leicesterem a Luhaňskem.

Juventus FC:
Italský velkoklub si zajistil postup do osmifinále Ligy mistrů už po čtyřech zápasech skupinové fáze. K tomu „Staré dámě“ stačily tři vítězství a jedna porážka. Tu svěřenci bývalého skvělého záložníka Andrey Pirla utrpěli doma s Barcelonou, které podlehli 1:2. Rozhodující krok udělali před týdnem, kdy rovněž na Allianz Stadium udolali gólem Moraty v nastavení 2:1 Ferencváros. Hráči Juve se ještě budou chtít porvat s Barcou o první místo a Kyjev tak potřebují porazit. V domácí Serii A to Juventusu nezvykle drhne. Po 9. kole patří slavnému klubu až čtvrtá příčka. Italská liga přitom nepoznala jiné šampióny už v devíti ročnících v řadě. I v posledním kole celek z Turína ztratil body. Na půdě Beneventa jen remizoval 1:1.

FC Dynamo Kyjev:
Ukrajinský celek získal ve čtyřech zápasech skupinové fáze LM jediný bod a v tabulce mu patří třetí místo o skóre před maďarským Ferencvárosem. Před týdnem Dynamo prohrálo na domácím hřišti s Barcelonou vysoko 0:4, byť soupeř šetřil některé hvězdy v čele s Lionelem Messim. V domácí ligové soutěži si celek z Kyjeva vede velmi dobře. Z 11 zápasů získal 26 bodů a tabulku vede před Šachtaem. Naposledy hráči Dynama zdolali na svém stadionu 2:0 Poltavu.

Posledních 5 zápasů Dynama:
Barcelona – Dynamo 2:1 (LM)
Dynamo – Šachtar Doněck 0:3
Petrove – Dynamo 0:2
Dynamo – Barcelona 0:4 (LM)
Dynamo – Poltava 2:0

Vítám tu všechny milovníky dobrého fotbalu! V 5. kole skupinové fáze Ligy mistrů se utkají také italský Juventus a ukrajinské Dynamo Kyjev. Domácí už mají spolu s Barcelonou jistý postup do ze skupiny G do jarních bojů. To Dynamo bojuje alespoň o třetí příčku, který znamená pokračování v Evropské lize.