Děkujeme za pozornost, dobrou noc.

Ze všech účastníků základních skupin Ligy mistrů je Chelsea jediným týmem po třech duelech, který ještě neobdržel branku.

Edouard Mendy si připsal čisté konto proti týmu, za který ještě v loňské sezoně chytal.

Silva
68. min Rüdiger
15 Zouma
Zouma
Chilwell
63. min Emerson
Jorginho
7 Kanté
Kanté
63. min Kovačić
22 Zijach
Zijach
75. min Hudson-Odoi
19 Mount
Mount
11 Werner
Werner
Abraham
63. min Giroud

N'Zonzi
62. min Grenier
12 Siliki
Siliki
46. min Truffert
19 Gboho
Gboho
62. min Del Castillo
Guirassy
76. min Hunou
Terrier
62. min Doku

Rozhodčí: Zwayer – Schiffner, Achmüller (VŠ. GER)

• 39Ugochukwu

Chelsea ani ve třetím duelu v tomto ročníku Ligy mistrů neinkasovala a doma porazila Rennes poměrem 3:0. Hosté ale hráli výborně v prvním poločase. Nicméně klíčová událost zápasu nastala ve 40. minutě, kdy Abraham vystřelil do nohy Dalberta a od té se míč odrazil do jeho ruky. Jelikož to bylo ve vápně a Chelsea tuto záležitost reklamovala, tak se rozhodčí Zwayer šel podívat na monitor a nařídil druhou penaltu v zápase. Pro Dalberta to byl zlý sen, protože již v 10. minutě podkopl Wernera v šestnáctce a měl na svém kontě již jednu žlutou kartu. To tedy znamenalo, že dohrál.

Bohužel tohle vyloučení obraz hry hodně ovlivnilo a drtivou část druhého poločasu měla Chelsea pod kontrolou. Werner mohl klidně po dvou trefách z penalty završit hattrick, ale Da Silva na poslední chvíli ve skluzu odvrátil centr, jinak by Werner zakončoval do prázdné branky. Šancí na další góly si Chelsea vypracovala celkem dost. Hlavně výborně hrající levý bek Chilwell posílal před Gomise hodně nebezpečné centry. Nicméně v závěru Rennes vystrčilo růžky a asi by si zasloužilo vstřelit branku na Stamford Bridge. Nejblíže tomu bylo poté, co Mendy vyrazil loženku z penalty a při centru zleva na druhou tyč hosté uklidili míč do sítě. Jenže trefa nebyla uznána pro ofsajd.

Držení míče: 58 % : 42 %.
Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 4:5. Rohy: 2:3. Ofsajdy: 4:3. Fauly: 11:8.

90+4

90+3

James posadil centr zprava do levé poloviny vápna na hlavu Girouda a ten křížem o zem vedle vzdálenější tyče neproměnil vyloženou příležitost!

90+2

Při situaci tři na tři Giroud a Mount zpomalili hru, počkali na podporu spoluhráči a přihráli na pravou stranu, Jamesovi posléze nevyšla klička á la Zidane.

90+2

Zápas se dohrává na útočné polovině Rennes.

90+1

Rozhodčí Zwayer přidal tři minuty.

90

Po ztrátě Mounta na středu hřiště drželo Rennes chvilku balón.

89

Del Castillo (Rennes) se omluvil Wernerovi za faul z levé strany, ale ani tak neunikl žluté kartě.

88

Jinak solidní akce Rennes po pravé straně končí ofsajdem ve velkém vápně, každopádně s předvedenou hrou Chelsea v posledních minutách nemůže být Frank Lampard spokojený.

87

Hamari Traoré vystřelil z pravé strany a střední vzdálenosti výrazně nad horní tyč.

86

Kovačić přišel o míč na pravé straně, domácí ještě napadají rozehrávku hostů.

85

Hosté nesouhlasí s tím, že byl Giroud při pokrytí míče na levé straně faulovaný rukama bránícího fotbalisty.

85

Adrien Hunou se otočil na ose hrací plochy, ale pravačkou zakončoval nad branku. Nicméně teď si Chelsea koleduje o to, aby Rennes skórovalo, ačkoliv hraje o desíti.

84

Mendy vyrazil loženku z penalty a při centru zleva na zadní tyč se hosté prosadili do prázdné branky, mával se ale ofsajd.

83

Mountovi se nelíbilo, že rozhodčí posoudil jeho počínání ve středovém kruhu jako nedovolené.

82

Mount pokazil pas k levé lajně na Wernera a Traoré pouštěl míč do autu, Gomis tak bude vykopávat.

81

Rozehrávka Mendyho na levou stranu nebyla přesná, skončila na kopačce Traorého.

79

Domácí kombinovali až Kovačić (Chelsea) udělal na středu útočný faul, levou rukou zasáhl obličej protivníka a dostal žlutou kartu.

78

Mendy neměl problém s centrem z pravé strany na bližší tyč a zahájil postupný útok Chelsea.

78

Hunou se kličkou na levé straně zbavil soupeře a potom jej zezadu fauloval vracející se James.

77

Callum Hudson-Odoi nabíhal na pravou stranu, ale Gomis si ve velkém vápně počkal na padající míč.

76

Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Sehrou Guirassy, přichází Adrien Hunou.

76

Za faul na Emersona při přechodu Chelsea do útoku na polovině hřiště mohl Zwayer vytáhnout kartu.

75

Giroud si zpracoval míč hrudí na ose hřiště. Pomezní rozhodčí odmával ofsajd.

75

Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Hakím Zijach, přichází Callum Hudson-Odoi.

74

Giroud získal míč dobrým presinkem a Zijach mu ho potom poslal do běhu a pravé části vápna, Francouz vystřelil levačkou do nohy brankáře.

73

Werner nabral rychlost na středu hrací plochy, posunul míč Giroudovi, toho hosté dostoupili a nedali mu vůbec prostor.

72

Siliki prošel na levé straně přes dva hráče, při jeho pádu na trávník bylo podle rozhodčího vše v pořádku.

71

Callum Hudson-Odoi půjde do hry a bude to poslední střídání, které učiní domácí tým v tomto duelu.

70

Zouma byl zasažený kopačkou jednoho z hostujících fotbalistů, ale vypadá to, že Frank Lampard zatím nebude muset střídat.

70

Zouma ležel ve vápně, hosté pokračovali v kombinaci až přízemní pokus z pravé strany na přední tyč lapil Mendy.

69

Hosté sevřeli domácí celek, ten se osvobodil Emersonem a Mendy nemusel zasahovat.

68

Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Thiago Silva, přichází Antonio Rüdiger.

67

Při centru Jamese z pravé strany vápna změnil Da Silva trajektorii míče ve skluzu, přitom u zadní tyče byl Werner před prázdnou brankou a nebyl daleko od hattricku.

66

Nebezpečný centr z pravé strany na Guirassyho odvrátili domácí, následně stáhl Mendy balón do rukavic.

65

Jorginho (Chelsea) zasáhl ve skluzu z pravé strany levé chodidlo soupeře a právem je potrestaný žlutou kartou.

64

Tak nakonec trojí střídání na obou stranách...

63

Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází N'Golo Kanté, přichází Mateo Kovačić.
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Tammy Abraham, přichází Olivier Giroud.
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Ben Chilwell, přichází Emerson.

62

Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Steven N'Zonzi, přichází Clément Grenier.
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Yann Gboho, přichází Romain Del Castillo.
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Martin Terrier, přichází Jeremy Doku.

61

Nebude to dlouho trvat a ze hřiště zmizí dva hostující fotbalisté, které nahradí stejný počet hráčů z lavičky.

60

Werner byl v ofsajdu na levé straně, takže hattrick z toho zatím nebude.

60

Nečistý odkop Gomise na pravou stranu, tohle je autové vhazování zdarma a bez větší námahy pro fotbalisty Chelsea.

59

Chilwell šel ve skluzu proti Gbohovi a ten v tísni otřel míč z pravé strany o Silvu, bude se tak kopat roh.

58

Mount postrčil míč na pravou stranu na Zijacha, tomu nesedl centr levou nohou.

57

James podržel balón s Mountem, následoval pas do středového kruhu na Thiaga Silvu.

56

Bohužel ono vyloučení Dalberta je zřejmě rozhodujícím momentem zápasu...

55

Petr Čech nechybí na tribuně.

54

Aktivní presink Chelsea z levé strany po ztrátě balónu, domácí fotbalisté získali autové vhazování.

53

Balón přistál na vzdálenější tyči a hlavě Da Silvy, ten mířil nad břevno.

53

Ben Chilwell fauloval z levé strany, uvidíme volný přímý kop.

50

Chelsea právě vstřelila branku!
James převzal nahrávku do druhé vlny na pravé straně a jeho centr na kratší tyč zúročil TAMMY ABRAHAM v gól do protipohybu Gomise.

50

Velice dobrý centr Chilwella z levé strany. Po souboji Abrahama se odrazil balón na pravou stranu a z výborné pozice Zijach ve stoprocentní šanci překopl bránu.

49

Na poslední chvíli zamezil Aguerd ve skluzu nahrávce Chilwella zleva na zadní tyč, kde číhal Abraham před prázdnou bránou!

48

Kanté napadal z pravé strany a hosté hráli přes Gomise, ten nakopl míč na půli, kde jej sebrala Chelsea.

47

Tammy Abraham zpracoval hezkou nahrávku za obranu, ale Gomis mu skočil pod nohy a podržel hosty. I tak byl domácí útočník přistižen v ofsajdu.

46

Werner vracel míč Mountovi do druhé vlny na levou stranu, ten byl ve velkém vápně zastaven prvním bekem.

46

Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází James Lea Siliki, přichází Adrien Truffert.

Ofsajdy – 0:1

Chelsea vede po poločase 2:0, ale pro Rennes je to hodně kruté. Hosté hrají výborně a při nejmenším byli domácím vyrovnaným soupeřem. Hlavně při nástřelu kapitána Da Silvy byl Aguerd centimetry od zakončení do poloprázdné branky. Nicméně sympatický výkon zatím není Rennes vůbec nic platný. Werner totiž proměnil obě penalty, obě navíc zavinil Dalbert a (nejprve Wernera podkopl a potom se balón při střele Abrahama odrazil od kopačky brazilského beka do levé ruky). Pokaždé navíc viděl žlutou kartu a ve druhém poločase bude na hrací ploše pouze deset hostujících fotbalistů, takže pro Rennes je to momentálně nesmírně složitá situace.

Jinak, co se týče obrazu hry, tak nesledujeme zrovna dvakrát pohledné utkání.

45+4

45+3

Chelsea donutila Rennes k zapojení Gomise. Při nákopu na pravou stranu byl Chilwell důrazný zezadu proti Guirrasymu, dle Zwayera to byl zákrok z kategorie čistých.

45+2

Rozběhnutý Chilwell si chtěl narazit na levé straně s Wernerem, což hosté nedovolili.

45+1

Mount nahrával z jedničky a levé strany do šestnáctky, jenže spoluhráč se nacházel v ofsajdu, a tak jen pustil míč za hostující branku.

45+1

Nastavují se tři minuty!

45

Stále si Chelsea přihrává, nyní je u míče Silva na polovině hrací plochy.

44

Chelsea je nastěhovaná na své útočné polovině, a to samozřejmě proti deseti fotbalistům Rennes. To hraje na Stamford Bridge velice dobře, ale není mu to nic platné.

43

Zkrátka situace, kdy vás soupeř trefí a míč se od nohy odrazí do vaší ruky. Dalbert neměl sebemenší šanci na to, aby mohl uhnout letícímu balónu. Když si potom ještě člověk vezme, že výkladů o hře rukou je asi milion.

42

Dalbertovi se to vyloučení vůbec nelíbí a ono se není moc čemu divit...

41

TIMO WERNER se zase nemýlil, ranou na brankářovu pravou stranu pod víko přidává svou druhou trefu z penalty!

40

Dalbert (Rennes) dostává druhou žlutou kartu v zápase a končí. Nicméně to je tedy zlý sen. Dvě karty, obě za poločas a obě za penaltový zákrok. Každopádně tohle je hodně přísné...

40

Ano.

39

Abraham vystřelil z pravé strany a od pravé nohy Dalberta šel míč do jeho ruky! Tak že by Dalbert zavinil druhou penaltu?

38

Rozhodčí Zwayer, ale nyní konzultuje s kolegou u VAR, jestli by se neměla přece jen pískat druhá penalta v zápase! A jelikož se běží podívat na monitor....

38

Mount šel mezi dva hráče a Traoré jej šlápl zezadu na patu, hodně překvapivě nedal Zwayer kartu. Mount kulhá.

37

Abraham by chtěl penaltu za ruku ve vápně, ale nedočká se.

37

Zajímavý centr na dlouhou tyč, ale pokus hlavou ze záklonu v podání Zoumy křížem neměl šanci na úspěch.

36

Domácím se otevřel prostor na levé straně, nabíhající Werner se ve velkém vápně proti dvěma fotbalistům soupeře rozhodl pro centr přes Da Silvu, ten nakonec zablokoval Traoré.

35

Rennes rozhodně působí lepším dojmem.

34

Mendy si pořádně zavařil špatnou rozehrávkou na levou stranu a vzápětí se balón vrátil do vápna, kde jej chytil senegalský brankář do rukou, podle mínění hostů se měl pískat nepřímý kop za malou domů.

33

To nebylo vůbec špatné, nástřel pravačkou Da Silvy skončil vedle zadní tyče, tam naskakovali dva hráči v bílém a hlavně Aguerd byl centimetry od zakončení z malého vápna!

32

Zijach (Chelsea) hasil vznikající požár faulem na levé straně na Dalberta těsně před vápnem.

31

Chilwellův centr z levé strany dopadl o zem na nohu obránce na přední tyči.

30

Zijach nahrál zprava pod sebe a centr levačky Mounta odvrátila hostující defenziva hlavou pryč z vápna.

30

James zajistil totožnou standardní situaci pro domácí fotbalisty, ba dokonce ze stejné strany.

29

Benjamin Bourigeaud kopal roh, ale Chelsea se ubránila a kontr začne rozehrávkou Mendyho.

28

Kanté zablokoval centr z pravé strany, chystá se roh hostujícího týmu.

27

Povedený centr Traorého zprava na bližší tyč na Guirrasyho, ten se natahoval po míči a umístil jej vedle brány. I kdyby skóroval, tak by gól neplatil pro ofsajd.

26

Žlutou kartu dostává N'Golo Kanté (Chelsea FC) za protesty poté, co Zouma stáhl protihráče z pravé strany na trávník.

26

Kanté zrychlil hru na pravé straně, ale při centru si na přední tyči zakřičel Gomis.

25

Rennes hraje s Chelsea vyrovnanou partii.

24

Míč propadl křížem do levé poloviny vápna, kde u něj byl Gomis rukama dříve než Zijach.

23

Hosté běhali bez balónu až jim domácí udělali radost špatnou přihrávkou na Zijacha na levé straně, aut tak bere Traoré.

22

Mount zkusil přihrávku vzduchem zleva na střed, ale proti obránci se Kanté nedostal k balónu.

22

Upřímně řečeno – zatím nesledujeme zrovna dvakrát pohledné utkání.

21

Hosté dlouho drželi míč na svých kopačkách, jenže bylo to daleko od branky Mendyho až vše ukončila nepřesná nahrávka na pravou stranu.l

20

Silva šel hodně důrazně rukama do soupeře a kontakt tam byl, nicméně rozhodčí Zwayer hru nepřerušuje.

19

Abraham je naštěstí v pořádku. Byl to důsledek toho, že Da Silva vyskočil zprava zhruba na půli, rukou zasáhl hlavu Abrahama a ten poté blbě došlápl na pravou nohu.

18

Ojojoj, Abraham zůstává ležet na trávníku mimo hru, Chelsea zakopává balón a nevypadá to vůbec dobře.

17

Ani jedno z mužstvo ještě nedokázalo vystřelit ze hry. Jedinou střelu vyslal Werner z pokutového kopu.

16

Chelsea se dožadovala odpískání šlapáku na Zijacha na pravé straně, ale píšťalka Zwayera nezazněla.

15

Zwayer se přidal debaty N ́Zonzi – Mount a v tomto případě měla jeho slova pochopitelně největší váhu.

15

Gomisův odkopl na levou stranu nebyl ideální, a tak vystoupil James a přerušil postupný útok hostujícího celku.

14

James nastavil šikovně tělo na pravém obránci před beka, ale domácí nebyli na míči moc dlouho.

13

Přetažený míč na zadní tyč, Mendy mohl zůstat v klidu, posléze si počkal na centr z druhé strany.

12

Při centru Traorého zasáhl otáčející se Werner balón rukou. Zkrácený roh proti Chelsea.

10

TIMO WERNER poslal penaltu prudkou pravačkou do pravé ruky brankáře Gomise a ten si ji srazil z pohledu střelce k levé tyči. Celkem klika pro německého fotbalistu v barvách londýnského mužstva.

9

Žlutou kartu dostává Dalbert (Stade Rennes FC).

9

Werner si hrudí sklepl míč na kopačku na pravé straně, ve vápně si jej chtěl při střetu s Dalbertem přehodit na levačku a byl podkopnut!

9

Penalta pro domácí!

8

Zijach si naběhl na křižný pas na levou stranu a z druhého doteku chtěl přehodit Gomise, jenže zakončoval nad branku.

8

Bránící fotbalista se míče skutečně dotkl rukou, ale evidentně to VAR posoudil jako ruku u těla a penalta se prostě kopat nebude.

7

Bourigeaudův roh propadl vápnem a potom se tom vrátilo, po sévm zakončení hlavou reklamoval Aguerd hru rukou ve vápně.

6

Hezká akce Guirrasyho v pravé části hrací plochy, obešel Jorginha, posunul míč na centr, ale Traoré trefil vyskakujícího Chilwella.

6

Jorginho nahrával na pravou stranu, ale tam nebyl nikdo v modrém, pouze kopačka fotbalisty v bílém.

5

Chelsea presovala z levé strany, ale hosté zvládli rozehrávku na Guirrasyho, který si ve výskoku zpracoval balón. Rennes posléze ale nezafungovala přechodová fáze.

4

Gomis poslal míč z prvního doteku a hosté přenesli hru na pravou stranu, následně Guirrasy zpomalil hru a Chelsea se dostala pod balón.

3

Křižná nahrávka na levou stranu proletěla vysoko nad hlavou Wernera do zámezí.

2

Po faulu Thiaga Silvy z pravé strany a zezadu na Guirrasyho, který přebíral přihrávku, rozehráli hosté nakrátko.

2

Chelsea kombinuje na vlastní obranné polovině, z levé strany si seběhl pro míč i Werner.

1

Rennes vhazovalo z pravé strany a při souboji ve velkém vápně byl Zijach hodně aktivní rukama, ale rozhodčí Zwayer nepískal. Nařídil výkop Mendyho.

1

Ještě před výkopem poklekli hráči na trávník na podporu hnutí Black Lives Matter.

1

Chelsea FC: Mendy – R. James, Silva, K. Zouma, Chilwell – Jorginho (C), Kanté – Zijach, Mount, Werner – T. Abraham.
Náhradníci: Caballero, Žiger – Rüdiger, M. Alonso, Christensen, Tomori, Kovačić, Giroud, Hudson-Odoi, Azpilicueta, Emerson.

Stade Rennes FC: A. Gomis – H. Traoré, Da Silva (C), Aguerd, Dalbert – Bourigeaud, N'Zonzi, Siliki – Gboho, Guirassy, Terrier.
Náhradníci: Salin, Bonet – Nyamsi, Grenier, Doku, Hunou, Del Castillo, Truffert, Assignon, Rutter, Omari, Ugochukwu.

Rozhodčí: Zwayer – Schiffner, Achmüller (VŠ. GER).

Rennes najdeme v aktuálním vydání tabulky francouzské ligy na třetím místě za PSG a Lille. Ze svých devíti odehraných duelech vytěžilo osmnáct bodů. Právě na bronzové pozici se umístilo v uplynulém nedohraném ročníku nejvyšší francouzské soutěže. Ta se víceméně dohrála v březnu a poté byla hlavně díky nařízením tamní vlády předčasně ukončena. To mimochodem znamenalo, že Lyon letos chybí v pohárech poprvé od roku 1997... Asi víte, že v Rennes mají bohaté zkušenosti s českými gólmany. Dva roky tam působil Tomáš Koubek než se v srpnu 2019 rozhodl pro přestup do německého Augsburgu. Hlavně tam ale chytal Petr Čech než po ME 2004 se přesunul do Chelsea. Rozhodně jste slyšeli v českých sdělovacích prostředcích, že aktuální sportovní ředitel Chelsea figuruje na soupisce Blues pro Premier League a před sezonou byl podle bývalého kolegy Marka Schwarzera ze všech brankářů Chelsea na tréninku nejlepší. Navíc podle svých slov by dost možná nejlepší Čech (národností i příjmením) zvládl utkání, pokud by tedy musel nastoupit.

Legenda Chelsea Frank Lampard startuje na lavičce londýnského celku svou druhou sezonu. Loni skončil v Premier League se svou družinou na čtvrtém místě. V Lize mistrů vypadla Chelsea v osmifinále v repríze finále 2012 proti pozdějšímu vítězi Bayernu Mnichov. Nutno podotknout, že víceméně byla bez šance. V úvodním duelu padla doma 0:3, odveta se hrála z jistých důvodů až v srpnu a v Allianz Aréně prohrála 1:4. Zmiňované finále, kdy se generace okolo Terryho a Petra Čecha dočkala vytouženého ušatého poháru pamatuje Lampard jako hráč. V rozstřelu proměnil penaltu. Od té doby se ale Blues nedostali v Champions League ani do semifinále.

Co se týče vstupu do letošní sezony, tak Chelsea momentálně okupuje v tabulce Premier League sedmou příčku, když ze sedmi duelů vybojovala na své konto celkem dvanáct bodů. Zvítězila jen třikrát (Burnley, Brighton, Crystal Palace). Jestli se o někom mluví, tak o brankáři Edouardu Mendymu, který na Stamford Bridge přišel před sezonou z Rennes, takže dnešní duel pro něj bude hodně pikantní. V Rennes strávil uplynulé dvě sezony a odchytal 25 zápasů. Hodně kritizovaného Španěla Kepu (zřejmě) vytlačil z brány domácího týmu. Přitom Kepa stál Romana Abramoviče 80 milionů eur a dodnes se jedná o nejdražší přestup brankáře v historii.

Pokud bychom měli zmínit pohyby v kádru před touto sezonou, tak Chelsea přivedla z PSG brazilského stopera Thiaga Silvu, který si s pařížským celkem zahrál v srpnu finále Ligy mistrů. Dost se toho ale napsalo o dvou německých posilách, a sice Havertzovi a Wernerovi. Naopak Francouz Bakayoko odešel na hostování do Neapoli, po pěti sezonách skončil v hlavním anglickém městě Pedro a převlékl se do barev AS Řím.

Chelsea je dnes podle mínění sázkových kanceláří favoritem. V probíhajícím ročníku Ligy mistrů ve dvou duelech neinkasovala a je v čele základní skupiny E, když nejprve doma remizovala se Sevillou a následně deklasovala Krasnodar poměrem 4:0 (37. Hudson-Odoi, 76. Werner (pen.), 79. Zijach, 90. Pulisic).

To Rennes je poslední, v základní skupině E má vůbec nejhorší skóre ze čtyř mužstev a doposud získalo bod (55. Guirassy (pen.) – 59. Ramírez). Na úvod se rozešla smírně doma s Krasnodarem, vzápětí utkání na půdě Sevilly rozhodla trefa Luuka de Jonga.

Britský premiér Boris Johnson nařídil minulý týden celostátní karanténu. Nicméně Premier Leaguje pokračuje bez diváků, bez nich se pochopitelně odehraje i dnešní střetnutí.

Hezký den, vítejte u textové reportáže ze zápasu třetího kola základních skupin Ligy mistrů, ve kterém se střetne Chelsea a Rennes. Začínáme ve 21:00.