Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji příjemný zbytek fotbalového večera.

Fauly: 7:11

Zápas skončil, Midtjylland na domácím hřišti remizoval s Liverpoolem 1:1. Hosté otevřeli skóre utkání už v první minutě, prosadil se Mohamed Salah. V prvním poločase měli i dál hráči Liverpoolu herně navrch, ale žádný další gól už nepřidali. Ve druhé půli domácí výrazně zlepšili svou hru a několikrát obraně Liverpoolu hodně zavařili. Odměněni byli v 62. minutě, kdy se z penalty prosadil Alexander Scholz. Ve druhé minutě nastavení se hosté chvíli radovali z vítězné branky, ale Minaminův gól nakonec kvůli ruce Maného neplatil.

Onyeka
63. min Isaksen
10 Evander
Evander
90. min Madsen
36 Dreyer
Dreyer
76. min Sisto
9 Kaba
Kaba
90. min Pfeiffer
11 Mabil
Mabil
63. min Anderson

Liverpool FCLiverpool FC(4-3-3 )

Kelleher
Alexander-Arnold
Williams
Fabinho
46. min Koumetio
Tsimikas
61. min Robertson
8 Keïta
Keïta
62. min Henderson
20 Jota
Jota
87. min Mané
Clarkson
11 Salah
Salah
Minamino
27 Origi
Origi
71. min Firmino

90+9

Erik Sviatchenko už je na nohou a zápas už velmi pravděpodobně bude ukončen.

90+9

Ve vápně Liverpoolu zůstává ležet Erik Sviatchenko, kterého trefil Kelleher pěstí do hlavy.

90+9

Caoimhin Kelleher musel ještě jednou do akce a dokázal vyboxoval nebezpečný centr.

90+8

Midtjylland bude zahrávat ještě jednu standardní situaci.

90+8

Tentokrát už Kelleher musel zasahovat, ale proti Pfeifferovi střele to neměl nijak těžké.

90+7

Mikael Anderson pálil z voleje z hranice pokutového území, branku Liverpoolu ale netrefil.

90+4

Závěr zápasu je hodně rozkouskovaný, ale už se zase hraje a ještě čtyři minuty by se hrát mělo.

90+2

Gól Liverpoolu neplatí, rozhodčí nakonec našli ruku, kterou si sám nastřelil hlavou Mané.

90+1

Nastavuje se osm minut.

90

Střídání v týmu FC Midtjylland: ze hřiště odchází Evander, přichází Nicolas Madsen.

90

Střídání v týmu FC Midtjylland: ze hřiště odchází Sory Kaba, přichází Luca Pfeiffer.

90

Vypadalo to ale, že to ofsajd nebyl, situaci nyní řeší VAR.

89

Mané ve vápně prodlužil hlavou míč na Minamina, který dostal míč do brány! Rozhodčí ale píská ofsajd.

89

Předchozí rohová kop domácích byl hodně nebezpečný, tento ale obrana Liverpoolu bez problému odvrátila.

88

Brejk Midtjyllandu byl velice nebezpečně se rozvíjející, skvěle se ale vrátil Henderson a srazil přihrávku před branku na rohový kop.

88

Rohový kop Liverpoolu z kopačky Alexandera-Arnolda dokázali domácí odvrátit a nyní mohou jít do brejku.

87

Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Diogo Jota, přichází Sadio Mané.

86

Evander vystřihl zatím svůj nejlepší rohový kop, k hlavičce se dostal Erik Sviatchenko a Caoimhin Kelleher musel předvést parádní zákrok, aby udržel skóre nerozhodné.

85

Kabův centr z levé strany odvrátil Billy Koumetio na rohový kop, tlak Midtjyllandu může pokračovat.

84

Midtjylland podává ve dnešním zápase velmi dobrý výkon, což kromě skóre reflektuje třeba i statistika držení míče, dánské mužstvo ho má ve své moci v 51 procentech.

83

Po Coolsově přihrávce zakončoval z pravé strany pokutového území Gustav Isaksen, Caoimhin Kelleher předvedl jistý zákrok.

82

Jota se k míči dostal dřív než Anderson, který fauloval a dostává žlutou kartu.

81

Další dlouhé autové vhazování Midtjyllandu si našlo cestu až do vápna Liverpoolu, ale Kelleher tentokrát mohl zůstat v klidu.

80

Ofsajd se mává i píská také na druhé straně, tentokrát o něm v případě Salaha nebylo pochyb.

79

VAR potvrzuje ofsajd a zápas tak může po menší prodlevě znovu pokračovat za nerozhodného stavu.

78

Situace je to poměrně složitá, v ofsajdu mohl být Kaba i poté Scholz.

77

Vše znovu prošetřuje VAR, uvidíme, jak situace dopadne tentokrát.

76

Domácí už se začínali radovat z vedoucí branky, když míč napálil z blízka pod břevno Scholz. Rozhodčí ale signalizují ofsajd.

76

Střídání v týmu FC Midtjylland: ze hřiště odchází Anders Dreyer, přichází Pione Sisto.

75

Leighton Clarkson nebyl se svým centrem pochopen, míč jen proletěl vápnem dánského týmu do zámezí.

74

Domácí pokračovali rohovým kopem, na první tyči ukončoval z voleje Scholz, ovšem nepřesně.

73

Evanderův centr ze standardní situace dokázal ve vápně odvrátit Henderson.

71

Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Divock Origi, přichází Roberto Firmino.

71

Po ubráněném rohovém kopu se do nadějného brejku rozbíhal Salah. Na hranici faulu ho zastavil Paulinho a u rozhodčího mu to prošlo.

70

Rohový kop Midtjyllandu rozehrál Evander tentokrát na zadní tyč, tam byl připravený Caoimhin Kelleher a míč vyboxoval.

69

Origi mohl po dlouhé době ohrozit branku dánského celku, ale proti dvěma obráncům soupeře se do koncovky neprocpal.

67

Kaba ve vápně hledal přihrávkou Isaksena, ale teprve devatenáctiletý levý křídelník Midtjyllandu se k míči nedostal.

67

Po dlouhém autu Midtjyllandu z levé strany a prodloužení Kaby se ve vápně dostal k zakončení z otočky Evander, ale znovu nebyl přesný.

66

Závěrečná fáze utkání bude nesmírně zajímavá. Midtjylland cítí šanci na historickou výhru nad Liverpoolem, ale ani hosté nebudou chtít odevzdat body zadarmo.

64

Liverpool klidně mohl prohrávat, z levé strany vápna zakončoval Evander. Branku ale těsně minul.

63

Střídání v týmu FC Midtjylland: ze hřiště odchází Frank Onyeka, přichází Gustav Isaksen.
Střídání v týmu FC Midtjylland: ze hřiště odchází Awer Mabil, přichází Mikael Anderson.

62

Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Naby Keïta, přichází Jordan Henderson.

62

Midtjylland právě vstřelil branku!
ALEXANDER SCHOLZ penaltu proměňuje a vyrovnává stav utkání na 1:1! Obránce Midtjyllandu kopl penaltu tak skvěle, že i když Kelleher vystihl stranu, neměl nárok zasáhnout.

62

Penaltu bude kopat Alexander Scholz.

61

Caoimhin Kelleher dostává žlutou kartu.

61

Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Kostas Tsimikas, přichází Andrew Robertson.

61

Francouzský rozhodčí Letexier ukazuje na puntík a domácí budou kopat penaltu! Takže nakonec se zřejmě o ofsajd nejednalo.

60

I přesto, že se mával ofsajd, zároveň VAR prověřuje, jestli Kelleher nefauloval Dreyera na penaltu!

59

Už to vypadalo, že domácí promarnili další gólovou šanci, tentokrát ji měl Anders Dreyer, ale nakonec se jednalo o ofsajdu.

58

Keita sebral míč Onyekovi a založil hned protiútok Liverpoolu. Ten vypadal nadějně, ale domácí se nakonec dokázali včas vrátit a vybojovat míč zpět.

57

Kostas Tsimikas už dnes podstoupil hodně soubojů a nyní potřebuje ošetření pravého kotníku. Mezitím se hraje dál.

55

Po centru Poulinha z levé strany se na zadní tyči dostal k hlavičce Sory Kaba, ale ten zatím v koncovce nemá štěstí a znovu minul branku.

54

Tato standardka pro Liverpool moc nebezpečná nebyla, míč skončil v Kelleherově moci.

53

Kostas Tsimikas si pomohl v souboji s Dreyerem rukama a domácí tak dostávají k dispozici zajímavou standardní situaci.

52

Evanderův rohový kop mířil na první tyč, tento prostor pokrýval Keita.

51

Midtjylland se znovu dostal dopředu poměrně snadným nákopem. Po centru z pravé strany si zpracoval míč Kaba, ale pak nepropálil Tsimikase a jeho blok.

50

Domácí jsou na začátku druhé půle hodně aktivní a testují hodně mladou obranu Liverpoolu. Tentokrát byl ale Sory Kaba v ofsajdu.

49

Midtjylland pokračoval rohovým kopem a znovu to byl Billy Koumetio, který odvracel míč. Domácí ale zůstali u míče a nebezpečně vypálil Evander a trefil břevno!

48

Koumetio si hned zjednává respekt v pokutovém území, hlavou odvracel centr domácích.

47

Mladý stoper Billy Koumetio je jedním z největších talentů liverpoolské akademie. Uvidíme, co nám dnes tento rodák z Lyonu předvede.

46

Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Fabinho, přichází Billy Koumetio.

46

Druhý poločas začne přibližně ve 20:01.

První poločas je za námi, Liverpool vyhrává na hřišti Midtjyllandu 1:0. Zatím jediná branka utkání padla už v první minutě, nedůraz domácích využil Mohamed Salah, který vstřelil historicky nejrychlejší gól Liverpoolu v Lize mistrů. Domácí měli ve 33. minutě velkou šanci na vyrovnání, Sory Kaba už překonal hlavou Kellehera, ale na brankové čáře dokázal míč vykopnout Fabinho. Další šance Liverpoolu mezi Origi a Jota, ale buď netrefili branku nebo je vychytal Hansen.

45+3

45+2

Naby Keïta si mohl otevřít střelecké účet v této sezoně Ligy mistrů, ale jeho střela z hranice vápna letěla jen přesně na Hansena.

45+2

Jota skončil na zemi po faulu Franka Onyeky, který už má jednu žlutou kartu. Té druhé zatím unikl.

45+1

Nastavují se dvě minuty.

45

Na druhé straně se pak už do své druhé šance v utkání dostal Diogo Jota, ale ani napodruhé neuspěl, Hansen předvedl výborný zákrok proti jeho střele z blízka.

44

Coolsův centr z pravé strany byl sice trochu přetažený, ale míč ještě udržel na hrací ploše Awer Mabil a z úhlu vypálil. Caoimhin Kelleher předvedl zákrok nohama.

43

Evander zezadu přidržel za dres unikajícího Salaha a může být rád, že nedostal žlutou kartu.

42

Ve středu pole proběhlo hned několik hlavičkových soubojů, až Liverpool dokázal dostat míč na zem.

41

Rozhodčí odpískal nedovolený zákrok ve středu pole a rozehrávat budou hosté.

40

Z pravé strany posílal před branku Cools. I tuto hrozbu hosté odvrátili, ale je vidět, že domácí si začínají víc a víc dovolovat.

39

Kaba dokázal pokrýt těžký míč na polovině soupeře, ale pak už mu chyběla podpora, tak se pokusil z velké dálky vypálit a minul branku.

38

Menší tlak Midtjyllandu pokračoval rohovým kopem. Evanderovi se ale jeho centr na první tyč příliš nepovedl.

37

Liverpool je na dlouhé auty soupeře dobře připravený a i tento dokázal celkem bez problému vyřešit.

36

Tsimikas odrazil míč do autu a opět zřejmě přijde dlouhé autové vhazování Midtjyllandu.

35

Awer Mabil se pokusil o průnikovou přihrávku podél levé postranní čáry, ale míč skončil jen v autu.

34

Byla to první velká šance domácích, Sory Kaba mohl vstřelit první gól v Lize mistrů od toho, který vstřelil při vyřazení Slavie.

33

Po centru z pravé strany zakončoval hlavou Kaba a Kelleher už byl překonaný. Připraven však byl Fabinho a dokázal z brankové čáry vykopnout míč.

31

Dion Cools dostává za předchozí faul na Jotu žluté napomenutí.

31

Liverpool dostal výhodu a dopředu tak mohla postupovat dvojice Salah a Origi. Zakončení vyšlo na Belgičana, ale ten jen potvrdil, že není zrovna ve formě a křížnou přízemní střelou minul branku.

30

Po Origiho centru se pokusil o akrobatické zakončení nůžkami Kostas Tsimikas, avšak branku netrefil.

29

Dánský celek je kompletně zatažený na vlastní polovině a čeká, co předvedou hráči v červeném.

28

Mohamed Salah se dostal ke střele z hranice vápna, ale jeho ránu levačkou dokázala domácí obrana zablokovat.

28

Nákop Midtjyllandu do vápna byl hodně nepřesný, Trent Alexander-Arnold hlavou poslal míč Kelleherovi.

26

Hosté nyní kombinují na vlastní polovině a postupným útokem budou chtít ohrozit Hansenovu branku.

25

Midtjylland hraje dnes svůj poslední zápas v letošním roce, dánská liga má na programu zimní přestávku. To anglická soutěž se právě v prosinci rozjede do ještě zběsilejšího tempa, Liverpool čeká náročný program.

24

Po rohovém kopu si na první tyči naskakoval Kaba, ale na míč nedosáhl. Fabinho pak zachoval klid a poslal hlavou míč svému brankáři Kelleherovi.

24

Poulinho poslal do vápna Liverpoolu velmi dobrý centr, Tsimikas odvracel na rohový kop.

23

Divock Origi byl tentokrát v roli nahravače. Všiml si nabíhajícího Salaha z pravé strany a pokusil se ho najít kolmicí mezi obránci. Jeho přihrávka ale neměla ideální směr.

23

Jota roztáhl hezky hru na levou stranu, kde měl hodně prostoru Tsimikas. Ten hned hledal centrem před brankou Origio, míč ale sebral Hansen.

22

Paulinho nezopakoval svou chybu z první minuty a dobře si pokryl Salaha, na kterého směřoval dlouhý míč.

20

Naby Keïta, který se do sestavy Liverpoolu vrací po zranění, sice srdnatě bojoval na levém křídle, ale proti přesile se neprosadil a neodcentroval. Pak už se vrátil na svou typickou pozici ve středu pole.

20

Caoimhin Kelleher se na druhé straně také zapojil do hry. Nemusel ale zasahovat proti žádné střele, stačilo mu být připravený proti centru z pravé strany.

19

Po Minaminově centru zakončoval Diego Jota, ale Hansen zatím drží manko domácích na jedné brance. Opravdu výborný zákrok.

18

Tsimikasův centr z levé strany sice nikoho před brankou nenašel, Salah alespoň udržel míč ve hře.

17

Domácí fotbalisté vyhráli sérii soubojů ve středu pole a mohli postupovat dopředu, daleko se ale nedostali.

16

Mohamed Salah je dnes při chuti, tentokrát střílel z levé strany pokutového území. Hansen ho ale tentokrát vychytal a navíc to byl ofsajd.

16

Dánský tým první rohový kop Liverpoolu dokázal ubránit, ale i dál se musí bránit.

15

Řecký obránce Liverpoolu Kostas Tsimikas z levé strany odcentroval a vybojoval rohový kop.

14

Frank Onyeka byl v souboji znovu pozdě, tentokrát fauloval Jotu. A už by si měl dávat pozor, protože hraje se žlutou kartou.

13

Obrana Liverpoolu si poradila a dokázala míč odvrátit do bezpečí. Midtjylland to bude moci zkusit znovu.

12

Hra se přesouvá před branku Liverpoolu, domácí budou moci předvést své typické dlouhé autové vhazování.

11

Jota se nedostal po Salahově nabídce do prvního dnešního zakončení, k míči se jako první dostal Jasper Hansen.

10

Divock Origi potřeboval kratší otevření a ještě trochu pokulhává, měl by ale schopen pokračovat ve hře.

9

Frank Onyeka přišlápl nohu Belgičanovi Origimu a dostává první žlutou kartu utkání.

8

Salah se tentokrát stáhl až do záložní formace a snažil se vepředu hledat Origiho. K němu se ale míč nakonec nedostal.

7

Oba zmiňovaní hráči Midtjyllandu už jsou zase na nohou a budou schopni pokračovat ve hře.

5

Ve středu pole se srazili dva domácí hráči Awer Mabil a Frank Onyeka, oba jsou nyní docela hodně otřesení, takže se nehraje.

5

4

Po rohovém kopu se dostal k hlavičce Erik Sviatchenko, ale hlavičkoval z dálky a míč skončil vedle branky.

3

Midtjylland se pokusil o rychlou odpověď. Centr z pravé strany odvrátil Rhys Williams na rohový kop.

1

Liverpool právě vstřelil branku!
Katastrofální start do zápasu pro domácí, kteří už od první minuty prohrávají 0:1! Jejich nedůraz v roehrávce potrestal egyptský fenomén MOHAMED SALAH, který vypíchl nedůraznému Paulinhovi míč, neubránil ho Sviatchenko a překonal Hansena. Bez asistence.

1

Hráči obou mužstvech už nastupují na hrací plochu, zápas za pár chvil začne.

FC Midtjylland: Hansen – D. Cools, Sviatchenko (C), Scholz, Paulinho – Cajuste, Onyeka, Evander – Dreyer, Kaba, Mabil.
Náhradníci: Thorsen, Ottesen – Höegh, Andersson, Sisto, Vibe, Pfeiffer, Anderson, Madsen, Dyhr, Isaksen, Sery.

Liverpool FC: Kelleher – Alexander-Arnold, R. Williams, Fabinho, Tsimikas – Keïta, Diogo Jota, Clarkson – M. Salah, Minamino, Origi.
Náhradníci: Adrián, Jaroš – Wijnaldum, Firmino, Mané, J. Henderson, Jones, Robertson, Matip, Cain, N. Williams, Koumetio.

Rozhodčí: Letexier – Rahmouni, Gringore.

Dánský celek je zcela bez šance k postupu do play off a ani v případě nečekaného dnešního vítězství, jim nebudou body stačit alespoň na třetí pozici, která by jim slibovala účast play off v Evropské lize.
Midtjylland dokázal během pěti zápasů vybojovat bod za remízu 1:1 s Atalantou. Jejich ofenzíva se v konkurenci Atalanty, Liverpoolu a Ajaxu příliš neuákázala, neboť dánský mistr minulého ročníku nastřílel jen tři branky. Rovnou dvanáct branek pak inkasoval.

Anglický celek již v posledním zápase skupinové fáze Ligy mistrů ví, že postoupí z první pozice. V pěti odehraných duelech pouze jednou prohráli a to 2:0 ve druhém zápase s Atalantou. Liverpool sice nenastřílel (na jeho poměry) příliš mnoho branek, ale v pěti duelech inkasoval jen dvakrát! A to právě v prohraném zápase s Atalantou! Lze konstatovat, že trenér Liverpoolu nechá své hlavní opory odpočívat na lavičce náhradníků a proti outsiderovi z Dánska pošle na hřiště širší kádr, který se bezpochyby bude chtít taktéž ukázat.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:55.