On-line přenos je u konce. Já vám děkuji za pozornost a u fotbalové Ligy mistrů zase někdy na počtenou!

Tabulka skupiny G (po 2. kole):

1. Barcelona – 6 bodů (7:1)
2. Juventus – 3 body (2:2)
3. Dynamo Kyjev – 1 bod (2:4)
4. Ferencváros – 1 bod (3:7)

V Budapešti se utkaly po úvodním kole dva poražené celky. Ferencváros chtěl odčinit výprask z Barcelony a Dynamo Kyjev domácí prohru s Juventusem.

A po prvním dějství vše nasvědčovalo tomu, že úspěšnější budou Kyjevané. Ve 28. minutě totiž z penalty otevřel skóre Cygankov a na jeho trefu navázal před přestávkou De Pena.

Jenže takřka po hodině hry snížil na rozdíl jedné branky Nguen a drama bylo na světě. Domácím nakonec pomohlo vyloučení Sydorčuka, které potrestal Boli v poslední minutě řádné hrací doby.

Utkání tak skončilo remízou 2:2.

Ferencvárosi TC(4-2-1-3)

90 Dibusz
Dibusz
Lovrencsics
86. min Botka
Blažič
Kovačević
86. min Dvali
26 Heister
Heister
Somália
Charatin
65. min Laïdouni
18 Sigér
Sigér
73. min Mak
11 Zubkov
Zubkov
88 Isael
Isael
73. min Boli

Bujalskij
82. min Garmaš
Sydorčuk
Šaparenko
89. min Baluța
Cygankov
90+3. min Rodrigues
Suprjaha
89. min Verbič
14 De Pena
De Pena

Rozhodčí: Kružliak (SVK) – Somolani (SVK), Gringore (FRA)

Držení míče: 50% : 50%.
Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 6:1.
Rohy: 4:3. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 14:11.

90+5

90+5

Bojko (Dynamo Kyjev) se blýskl zákrokem večera! Gólman ukrajinského týmu čelil během krátké chvíle dvěma rohovým kopům a po tom druhém mu chtěl Zubkov zavěsit balon pod břevno. Bojko však míč skvělým reflexem vyrazil a zachránil tak svému celku bod.

90+3

Střídání v týmu FC Dynamo Kyjev: ze hřiště odchází Viktor Cygankov, přichází Gerson Rodrigues.

90+2

Zmíněnou šanci chtěl chytit za pačesy Blažič (Ferencváros). Jako stoper překvapil nečekanou střelou z dálky, která zaplachtila vysoko nad branku.

90+1

Ještě je tu pro oba celky šance strhnout vedení na svou stranu. Nastavuje se totiž hned 5 minut.

90

Ferencváros právě vstřelil branku!
V Groupama Areně vybuchla exploze radosti! Po nakrátko rozehrané standardce se do balonu opřel Mak, ve vápně stojící Laïdouni jeho střelu ukázkově stopnul a vzápětí z otočky posunul míč do středu na FRANCKA BOLIHO, který se ani v krkolomné pozici nemýlil.

89

Střídání v týmu FC Dynamo Kyjev: ze hřiště odchází Vladyslav Suprjaha, přichází Benjamin Verbič.

89

Střídání v týmu FC Dynamo Kyjev: ze hřiště odchází Mykola Šaparenko, přichází Tudor Baluța.

87

Ofsajd a v něm Dvali (Ferencváros).

86

Střídání v týmu Ferencvárosi TC: ze hřiště odchází Gergő Lovrencsics, přichází Endre Botka.

86

Střídání v týmu Ferencvárosi TC: ze hřiště odchází Adnan Kovačević, přichází Laša Dvali.

86

Komplikace pro Dynamo Kyjev! Serhij Sydorčuk v souboji o míč přišlápl soupeři nohu a ani omluva ho neuchránila od druhé žluté karty. Svého prohřešku si byl Sydorčuk dobře vědom, takže po vyloučení nijak neprotestoval a kapitánskou pásku při odchodu do sprch ochotně předal spoluhráči.

84

Za Ferencváros zahrozil střídající Laïdouni. A Bojko měl situaci o to těžší, že míč těsně před ním zaplaval.

83

Domácí odvrátili roh. Poté se sice ještě snažil něco vymyslet De Pena, ale jeho nahrávka ke Suprjahovi přes defenzivní blok nedoputovala.

82

Střídání v týmu FC Dynamo Kyjev: ze hřiště odchází Vitalij Bujalskij, přichází Denis Garmaš.

80

V době, kdy do konce zápasu zbývá deset minut, se Ferencváros místo útočení brání.

78

Dibusz (Ferencváros) prokázal při zkrocení De Penova centru výbornou předvídatelnost.

76

Je vidět, že Ivan Kružiak kartama rozhodně nešetří. A to je dobře, protože Vitalij Bujalskij (Dynamo Kyjev) si ji za bezohledný faul na Kovačeviće určitě zasloužil.

75

Statistika držení míče: 48% : 52%.

74

Do hry se dostává slovenský reprezentant Róbert Mak (Ferencváros). Na hřišti tak v tuto chvíli máme včetně rozhodčích tři Slováky.

73

Střídání v týmu Ferencvárosi TC: ze hřiště odchází Dávid Sigér, přichází Róbert Mak.

73

Střídání v týmu Ferencvárosi TC: ze hřiště odchází Isael, přichází Franck Boli.

72

A pokárání od rozhodčího si za nesportovní chování vyslechl i Tokmac Nguen (Ferencváros).

71

Při jednom takovém Aïssa Laïdouni (Ferencváros) podkopl Cygankova a karetní trest ho neminul.

68

Namísto fotbalových akcí sledujeme silové souboje.

66

I přes vstřelený gól začalo tempo hry opadat. Z tohoto pohledu je předchozí střídání pochopitelné.

65

Střídání v týmu Ferencvárosi TC: ze hřiště odchází Ihor Charatin, přichází Aïssa Laïdouni.

64

A o chvíli později samo jeden kopalo. Odvrácený centr Cygankova si před vápnem našel Zabarnyj (Dynamo Kyjev), přihrávku na volného spoluhráče ale pokazil.

62

Dynamo Kyjev ubránilo roh.

60

Statistika držení míče: 50% : 50%.

59

Tak přeci jen je v Budapešti veseleji! Fanoušky maďarského klubu rozradostněl TOKMAC NGUEN. Norský útočník či ofenzivní záložník si na pravé straně vápna balon jednou nohou zpracoval, zatímco tou druhou ho kopl do sítě odrazem o vzdálenější tyč.

57

Byl to postupný útok. Nejprve středem hřiště, poté po straně. Ani jedna varianta domácímu celku nevyšla.

56

Jenže přišla nepřesná přihrávka a míč získal Ferencváros. To jsem zvědavý, co maďarský tým vymyslí.

54

Hosté se přesunuli na útočnou polovinu. A tam hrají fotbal, který jim absolutně vyhovuje.

52

Svého spoluhráče, i když nechtěně, pomstil Serhij Sydorčuk (Dynamo Kyjev). Za vražení do Somálii při souboji o míč inkasoval žlutou kartu.

51

Bohužel pro ně si Somália (Ferencváros) nedal pozor na faul a Šaparenka poslal k zemi.

50

A protože zmiňovaný souboj hráč Dynama Kyjev prohrál, šli dopředu domácí.

49

A zaútočili si i hosté. Konkrétně Cygankov, který se pustil do odvážného souboje jeden na jednoho.

47

Domácí zaznamenali dobrý vstup do druhé půle. Na čáře ohraničující šestnáctku zakončoval Sigér, pozorného gólmana Bojka ale nepřekonal.

46

První poločas moc fotbalové krásy nepobral. Důležité ale je, že nebyl gólově skoupý. Branky v něm padly rovnou dvě a obě dalo Dynamo. Za kyjevský tým skóroval jako první Cygankov, který ve 28. minutě proměnil pokutový kop, a k němu se po rychlém brejku v závěru poločasu přidal De Pena. Naopak Ferencváros nepředvedl v uplynulém dějství skoro nic a hlavně proto prohrává 0:2.

Držení míče: 52% : 48%.
Střely na branku: 1:3. Střely mimo: 4:1.
Rohy: 2:1. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 9:2.

45+1

45+1

Domácí ještě měli možnost korigovat po rohovém kopu. Isaelův odvrácený pas si mimo vápno našel Lovrencsics, ale ve snaze navrátit ho zpátky selhal.

45

Ivan Kružiak nastavil 1 minutku.

43

Nguen (Ferencváros) zausiloval o snížení. Jenže z velké dálky bránu vysoko přestřelil.

41

Dynamo Kyjev právě vstřelilo branku!
Kyjevané navyšují skóre! Při rychlém brejku vedeném po pravé straně Bujalskij poslal míč před poloprázdnou bránu, kam si za obránce ve skluzu naběhl CARLOS DE PENA.

39

Tomu se hosté hravě ubránili, jelikož dobrý přehled ve hře prokázal jejich gólman Bojko.

38

Hned z další akce vytěžil domácí tým roh.

37

Zajímavější to bylo na opačné straně. Zády k bráně otočený Somália totiž nabil Nguenovi, jenž zpoza vápna vystřelil. Bohužel pro Ferencváros mimo.

36

Její exekutor De Pena (Dynamo Kyjev) ani nikdo jiný v bílém dresu po tomto přímáku nezahrozili.

35

Zubkov (Ferencvaros) přerušil soupeřovu akci skluzem a jeho tým bude čelit standardce.

33

Teď se ale musel bránit, protože za jeho zadáky poslal balon Popov. Naštěstí pro domácí klub nepřesně.

31

Ferencváros bude muset zabrat. Doposud nám tento maďarský tým moc fotbalové krásy neukázal.

30

28

Penaltovým katem se stal VIKTOR CYGANKOV. A popravu vykonal bez milosti. Balon poslal na opačnou stranu, než kam skočil Dibusz – 0:1.

26

Ihor Charatin (Ferencváros) ještě vidí žlutou kartu.

26

Pozor! Charatin zahrál po rohovém kopu rukou a hosté budou kopat penaltu!

25

Ferencváros ustál tlak kyjevského soupeře.

23

Naštěstí se nejednalo o nic vážného a Cygankov (Dynamo Kyjev) je schopen pokračovat ve hře.

22

Předchozím soubojem viditelně limitovaný Cygankov (Dynamo Kyjev) se nechává ošetřit.

21

Marcel Heister (Ferencváros) si vyšlápl na Cygankova a stal se druhým potrestaným hříšníkem.

19

A zmíněnou pěšinku hosté našli. Vzápětí se Karavajev objevil ve velké šanci, když zakončoval uvnitř vápna. Střelu, která z pohledu brankáře směřovala k levé tyči, Dibusz vyrazil.

18

Na vlastní polovině kombinující Dynamo Kyjev trpělivě hledá cestu vedoucí hlouběji do pole.

16

Ani další akce nevyšla, protože Isael (Ferencváros) se při ní nechal chytit v ofsajdu.

15

Statistika držení míče: 60% : 40%.

14

Na konci nadějně vypadajícího brejku Zubkov (Ferencváros) trefil pouze obránce Popova.

12

Žlutá karta. Somália (Ferencváros) podrazil ve středu hřiště Šaparenka a sudí Kružliak poprvé trestá.

11

A tam získali balon domácí. Jmenovitě Lovrencsics, jenž se okamžitě poté snažil rozběhnout Zubkova.

10

Oťukávaná se přesunula doprostřed hřiště.

8

Hosté nezůstali pozadu. K pokutovému území se vydal Cygankov a před jeho hranicí napřáhl ke střele, která zasáhla bránícího Heistera do nohy.

7

Právě Isael (Ferencváros) se o chvíli později dostal k míči a hned z toho byla první střela zápasu. Uprostřed brány stojící Bojko měl jednoduchou úlohu.

5

Domácí se nadechli k rychlému brejku, při jehož průběhu Kovačević marně hledal Isaela.

4

Suprjaha (Dynamo Kyjev) odcentroval před bránu do míst, kde se nacházel hlavičkující obránce.

2

Ferencváros hned vysoko napadá soupeřovu rozehrávku a jeho fanoušci vytvářejí výbornou kulisu.

1

Úvodní výkop provedli hosté.

1

Slovenský sudí Ivan Kružliak přivádí hráče na hřiště.

Fotbalisté se v tuto chvíli rozcvičují.

Ferencvárosi TC: Dibusz – Lovrencsics (C), Blažič, A. Kovačević, Heister – Somália, Charatin – Sigér – Zubkov, Isael, Nguen.

Náhradníci: Bogdán, Bánki – Frimpong, Mak, Botka, Baturina, Dvali, Boli, Laïdouni.

FC Dynamo Kyjev: Bojko – Kędziora, Zabarnyj, Popov, O. Karavajev – Bujalskij, Sydorčuk (C), Šaparenko – Cygankov, Suprjaha, De Pena.

Náhradníci: Neščeret – T. Baluța, Verbič, Šepeljev, Citajšvili, Šabanov, Ledněv, Andrijevskij, Garmaš, Rodrigues, Syrota, Duelund.

Rozhodčí: Kružliak (SVK) – Somolani (SVK), Gringore (FRA).

Trenéři obou celků odtajnili sestavy. Koho Sergej Rebrov (Ferencváros) a Mircea Lucescu (Dynamo Kyjev) pošlou do hry?

Zápas v budapešťské Groupama Areně začne ve 21 hodin a vy jste k jeho sledování srdečně zváni!

Dynamo Kyjev

Fotbalisté z Ukrajiny vyzvali na souboj Juventus. A situaci měli o to snazší, že se jejich soupeř musel obejít bez pozitivně testovaného Cristiana Ronalda.

A jako by to nestačilo, v průběhu úvodního dějství se zranil Chiellini. Snad i díky těmto dvěma absencím se Kyjevané v první půli drželi. I tak na svou první šanci čekali celých čtyřicet pět minut, až po jejich vypršení konečně zahrozili z přímého kopu.

Po výměně stran však Dynamovci zůstali myšlenkama ještě v kabině, což mělo za následek rychlý trest. Nejtěsnější možnou ztrátu se domácí pokusili několikrát smazat, právě při jednom takovém pokusu však nezvládli odvrátit brejk a dostali druhý gól, který jejich naději na bodový zisk definitivně pohřbil.

Dynamo Kyjev – Juventus 0:2 (0:0)
46. a 84. Morata.
ŽK: Bentancur, J. Cuadrado, Demiral (všichni Juventus).

Držení míče: 48% : 52%.
Střely na branku: 3:6. Střely mimo: 5:4.
Rohy: 2:5. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 14:11.

Ferencváros

Hráče maďarského klubu čekal při vstupu do Ligy mistrů velký svátek. Svěřenci Sergeje Rebrova se poprvé v historii podívali na Nou Camp.

A v Barceloně nezačali vůbec špatně. Z ojedinělého brejku dokonce dali gól, který ale pro ofsajd neplatil. Další šanci skórovat měli o deset minut později, kdy nastřelili tyč. Ovšem zanedlouho poté přišel zbytečný faul ve vápně a proměněná penalta, na kterou domácí navázali gólem do šatny.

Chvíli po přestávce inkasovali hosté potřetí a každý už se domníval, že je po zápase. Jenže vyloučení Piquého a využitá penalta ještě vykřesali maďarskému celku jiskru naděje. V početní výhodě hrající Ferencváros toho ale nebyl schopen využít a v závěrečné desetiminutovce naopak sám ještě dvakrát kapituloval, takže si z Katalánska nakonec odvezl nepříjemný debakl.

Barcelona – Ferencváros 5:1 (2:0)
27. (p.) Messi, 42. Fati, 52. Coutinho, 82. Pedri, 89. O. Dembèlé – 70. (p.) Charatin.
ŽK: Laïdouni, Ćivić, Charatin, A. Kovacević (všichni Ferencváros).
ČK: 68. Piqué (Barcelona).

Držení míče: 58% : 42%.
Střely na branku: 11:2. Střely mimo: 6:6.
Rohy: 5:0. Ofsajdy: 2:4. Fauly: 7:15.

Tabulka skupiny G:

1. Barcelona – 3 body (5:1)
2. Juventus – 3 body (2:0)
3. Dynamo Kyjev – 0 bodů (0:2)
4. Ferencváros – 0 bodů (1:5)

Hezký středeční večer u sledování Ligy mistrů!

Nejprestižnější evropská klubová soutěž píše své pokračování druhým kolem základních skupin.

A ve skupině G na sebe narazí dva poražení.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.