Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Dobrou noc!

Už příští týden se Barcelona v rámci druhých zápasů představí na půdě Juventusu Turín, zatímco maďarský celek doma přivítá Dynamo Kyjev.

Roberto
62. min Firpo
Pjanić
76. min Busquets
21 de Jong
de Jong
Trincão
63. min Dembèlé
Coutinho
71. min Araújo
22 Fati
Fati
63. min Pedri

Botka
77. min Lovrencsics
Blažič
Kovacević
17 Ćivić
Ćivić
63. min Heister
Charatin
Laïdouni
63. min Somália
18 Sigér
Sigér
11 Zubkov
Zubkov
71. min Mak
10 Nguen
Nguen
71. min Boli

• 24Firpo
  • 28Mingueza

Držení míče: 58 % : 42 %.
Střely na branku: 11:2. Střely mimo: 6:6. Rohy: 5:0. Ofsajdy: 2:4. Fauly: 7:15.

Je konec! Barcelona zvládla domácí premiéru v Lize mistrů a vítězí 5:1. Maďarský celek přitom nevstoupil do duelu vůbec špatně. Po deseti minutách hosté dokonce dopravili míč do sítě, ale branka nemohla platit pro ofsajd. Vzápětí měl velkou šanci Messi, ale Dibusz jeho ránu vyrazil. Ferencváros si připravil ještě jednu možnost, ale Isael ve vyložené šanci orazítkoval jen brankovou konstrukci. Od té doby už na hřišti kralovala Barcelona. Po zásahu Kovaceviče ve velkém vápně proměnil penaltu Lionel Messi! V dalších velkých šancí selhali Fati a Trincao. V závěru poločasu přesto přidal druhou branku Anssumane Fati.

Ve druhém poločase přidal třetí branku katalánského velkoklubu Philippe Coutinho. Maďarský celek ale nepřestal hrát aktivně a dočkal se odměny. Piqué totiž fauloval ve vápně a byl poslán do sprch. Následnou penaltu poté proměnil Ihor Charatin. Hosté poté otevřeli hru, což Barcelona potrestala z protiútoků. Deset minut před koncem se trefil mladíček Pedri a v samotném závěru se po přihrávce Messiho prosadil i Ousmane Dembèlé.

90+3

90+2

Lionel Messi ještě mohl přidat svou druhou branku! Jeho technickou ránu z přímého kopu však krásným zákrokem vyrazil hostující brankář!

90+1

Kovacevič trefil unikajícího soupeře a vidí žlutou kartu.

90

Nastavují se dvě minuty!

89

Barcelona právě vstřelila branku!
Barcelona nakonec vsítila i pátou branku! Lionel Messi se tentokrát představil jako přihrávající hráč, ve vápně poslal míč do prostoru, kde byl OUSMANE DÉMBELE a placírkou uklidil míč do sítě!

88

Ještě jedna možnost pro hosty! Róbert Mak se v pokutovém území dostal k odraženému míči a zakončil levačkou! Neto jeho ránu vyrazil!

87

Hosté rozjeli další akci na polovině soupeře, jenže jejich akce se odehrávala daleko od pokutového území. Barcelona už si bez problémů kontroluje vedení.

86

Dembéle dostal přihrávku do pokutového území, kde si míč přehodil na levačku, ale jeho ránu zastavil obětavým zákrokem pozorný obránce.

85

Ještě jedna žlutá karta! Ihor Charatin dojel soupeře ostrým skluzem a vidí žlutou kartu.

84

Maďarský celek se znovu usadil na polovině soupeře a nikdo v bílém dresu se nedostal do zakončení. Hráči Ferencvárose hrají sympaticky.

82

Domácí celek přidává čtvrtou branku i v oslabení! Ousmane Dembèlé potáhl míč po pravé straně do velkého vápna, poslal zpětnou přihrávku a mladík PEDRI pohotovou přízemní střelou k tyči vsítil svou první branku v Lize mistrů!

82

Hosté reklamovali další pokutový kop. Ve vápně upadl Isael, jenže jeho pád byl hodně teatrální a rozhodčí mu dal jasným gestem najevo, že pískat nebude.

81

Sergio Busquets poslal přihrávku do běhu Lionelu Messimu, který se tentokrát neodhodlal k zakončení a raději roztáhl hru na levou stranu.

80

Další ofenzivní výpad Ferencvárose zastavuje zdvižený praporek asistenta rozhodčího. Své postavení si v době přihrávky nepohlídal Marcel Heister. Ofsajd!

79

Střídající Lovrencsics dostal přihrávku na pravou stranu, po které se dostal do blízkosti velkého vápna, jenže nenašel nikoho ze spoluhráčů.

78

Lenglet se ujal rozehrávky Barcelony na vlastní polovině. Na jeho prudkou přihrávku si naběhl Firpo, který se k míči nedostal před obráncem.

77

Střídání v týmu Ferencvárosi TC: ze hřiště odchází Endre Botka, přichází Gergő Lovrencsics.

76

Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Miralem Pjanić, přichází Sergio Busquets.

75

Endre Botka znovu dostal prostor na pravé straně, jenže hosté kombinují daleko od velkého vápna. Domácí uzamkli prostor, odkud by se dalo zakončovat.

74

Maďarský celek po vyloučení Piquého opravdu ožil. Hostující celek doslova uzamkl Barcelonu na jejím velkém vápně. Mak ale centrem nenašel spoluhráče.

73

Endre Botka dostal přihrávku na pravou stranu, odkud se pokusil odcentrovat, jenže jeho pobídku zablokoval dobře postavený obránce.

72

Ferencváros je po vstřelení branky pořádně nabuzený a nyní se znovu tlačí na polovinu Barcelony. Isael dokonce poslal centr do vápna, kde zasáhl obránce.

71

Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Philippe Coutinho, přichází Ronald Araújo.
Střídání v týmu Ferencvárosi TC: ze hřiště odchází Olexandr Zubkov, přichází Róbert Mak.
Střídání v týmu Ferencvárosi TC: ze hřiště odchází Tokmac Nguen, přichází Franck Boli.

70

Ferencváros právě vstřelil branku!
Maďarský celek se dokázal prosadit! K exekuci pokutového kopu se postavil IHOR CHARATIN a s přehledem uklidil míč k tyči!

69

Rozhodčí navíc viděl Piquého faul ve vápně a nařídil penaltu pro hosty!

68

Piqué dostává červenou kartu a příští týden si na půdě Juventusu nezahraje!

68

Velký problém pro Barcelonu! Tokmac Nguen se dostal do úniku a Gerard Piqué jej nedovoleným zákrokem poslal k zemi!

68

Isael si při zpracování míče podle hráčů Barcelony pomohl rukou. Rozhodčí jeho počínání posoudil jako hru ramenem a nechal hosty pokračovat.

67

Gerard Piqué diriguje rozehrávku domácího celku na polovině hřiště. Ani Barcelona už se v posledních minutách nikam nežene. Tempo hry značně opadlo.

66

Zadáci Ferencvárose uklidňují rozehrávku na vlastní polovině. Hráči v bílém se snaží držet míč na kopačkách a nepouštějí Barcelonu do zakončení.

65

Barcelona se usadila na polovině soupeře, kde kombinuje s míčem na kopačkách, jenže nikdo v modročerveném dresu se nedostává do zakončení.

64

Střídající Dembéle se prohnal po pravé straně do velkého vápna, jenže jeho akci zastavil odmávaný ofsajd.

63

Střídání v týmu Ferencvárosi TC: ze hřiště odchází Aïssa Laïdouni, přichází Somália.
Střídání v týmu Ferencvárosi TC: ze hřiště odchází Eldar Ćivić, přichází Marcel Heister.
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Anssumane Fati, přichází Pedri.
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Trincão, přichází Ousmane Dembèlé.

62

Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Sergi Roberto, přichází Júnior Firpo.

61

Messi si na hranici velkého vápna narazil míč s Fatim, ale nedostal se do zakončení. Důrazný obránce Blažič mu vystavil důraznou stopku.

60

Barcelona po hodině hry zahrávala další přímý kop v blízkosti velkého vápna. Jeho exekuce se chopil hvězdný Lionel Messi, jenže Argentinec trefil jen zeď.

59

Zubkov táhl ojedinělý protiútok hostujícího celku, jenže se unáhlil s odcentrováním do pokutového území a vracející se Piqué jeho pobídku odkopl mimo velké vápno.

58

Ansu Fati dostal přihrávku na levou stranu, jenže klička kolem obránce se mu vůbec nepovedla. Miha Blažič mladíka Barcelony odstavil od míče.

57

Endre Botka chtěl udržet míč na trávníku za každou cenu, jenže skluzem na pravé straně jej posunul jen k hráči domácího mužstva. Katalánský celek může znovu útočit.

56

Sergiño Dest dostal přihrávku na levou stranu, po které se hnal do blízkosti pokutového území, ale nakonec si míč zasekl a pomohl si zpětnou přihrávkou.

55

Lionel Messi si míč navedl do blízkosti pokutového území, jenže obránce mu míč velmi šťastně vypíchl. Argentinec už neměl prostor pro střelu.

54

Maďarský celek se vydal do ojedinělého útoku, jenže nikdo v bílém se nedostal až do zakončení. Barcelona tak může znovu vyrazit vpřed.

52

Barcelona krátce po změně stran přidává i třetí branku! Messi už mohl zakončovat, ale nakonec ještě našel Fatiho, který vybídl PHILIPPEHO COUTINHA, který technickou střelou uklidil míč k přední tyči!

52

Miralem Pjanić fauloval při návratu na vlastní polovinu Charatina, což neuniklo zraku hlavního rozhodčího. Ferencváros se tak po delší době může podívat na polovinu Barcelony.

51

Neto musel rozehrávat pod tlakem. Brazilský brankář si s napadajícím Zubkovem hravě poradil a obrátil hru přes šíři celého hřiště na Roberta.

50

Coutinho vyslal další krásný oblouček do velkého vápna. Obránce hlavou odvrátil míč pouze k Trincaovi, jehož pohotové zakončení bylo nepřesné.

49

Trincao si navedl míč na hranici velkého vápna a pokusil se odcentrovat. Na jeho nadýchaný oblouček ale nedosáhl nikdo z hráčů ve vápně.

48

Do rozehrávky maďarského celku se musel zapojit také Dénes Dibusz, který nakopl míč na polovinu soupeře. Nikdo v bílém dresu maďarského klubu se k míči nedostal.

47

Frenkie de Jong našel přihrávku na levou stranu aktivního Desta, který se z pozice krajního obránce vydal podpořit útok, jenže až k centru se nedostal.

46

Barcelona obstarala výkop do druhého poločasu dnešního utkání. Domácí celek v něm bude chtít výsledkově navázat na první půli a připsat si první tři body do tabulky skupiny G.

46

Oba týmy už se vracejí na trávník. Druhý poločas začne během chvíle.

Fauly: 3 – 9

První poločas končí! Po úvodní pětačtyřicetiminutovce může být spokojenější domácí Barcelona! Maďarský celek přitom nevstoupil do duelu vůbec špatně. Po deseti minutách hosté dokonce dopravili míč do sítě, ale branka nemohla platit pro ofsajd. Vzápětí měl velkou šanci Messi, ale Dibusz jeho ránu vyrazil. Ferencváros si připravil ještě jednu možnost, ale Isael ve vyložené šanci orazítkoval jen brankovou konstrukci. Od té doby už na hřišti kralovala Barcelona. Po zásahu Kovaceviče ve velkém vápně proměnil penaltu Lionel Messi! V dalších velkých šancí selhali Fati a Trincao. V závěru poločasu přesto přidal druhou branku Anssumane Fati. Do kabin se proto odchází za stavu 2:0.

45

45

Barcelona i v závěru prvního poločasu kombinuje s míčem na kopačkách a nedopouští žádné drama. Před Trincaem odehrál míč na aut Čivič.

44

Eldar Ćivić zastavil rozběhnutého Trincaa a vidí zaslouženou žlutou kartu.

42

Barcelona nakonec ještě před přestávkou přidává druhou branku a byla to skutečně parádní akce! Na parádní oblouček za obranu z kopačky de Jonga si naběhl ANSU FATI a střelou z voleje uklidil míč k zadní tyči! Fati míč sice netrefil úplně ideálně, ale míč se mu svezl tak šťastně, že Dénes Dibusz nemohl zasáhnout.

42

Aktivní Trincao si naběhl na další přihrávku do velkého vápna a dloubáčkem odcentroval na malé vápno. Miha Blažič odehrál míč hlavou mimo nebezpečný prostor.

41

Adnan Kovacević se v blízkosti velkého vápna zmocnil volného míče, jenže jej nakopl jen do prostoru, kde kraloval domácí obránce Gerard Piqué.

40

Další obrovská šance Barcelony! Přihrávku do vyložené šance dostal aktivní Trincão, ale Dénes Dibusz proti němu vyběhl a připsal si další skvostný zákrok!

39

Tokmac Nguen po rychlém protiútoku vybídl do zakončení Olexandra Zubkova, jenže druhý jmenovaný se při zakončení unáhlil a vůbec netrefil branku.

39

Barcelona má v posledních minutách vývoj duelu jednoznačně pod kontrolou. Také domácí stopeři jsou vytaženi vysoko na polovinu soupeře, kde dirigují rozehrávku.

38

Lionel Messi se po přihrávce mezi obránce tlačil do samostatného úniku, který zakončil dloubákem do břevna. Jeho akci ale stejně zhatil zdvižený praporek asistenta rozhodčího. Ofsajd!

37

Další velká možnost katalánského klubu! Trincão našel v pokutovém území Fatiho, který pohotově vyslal přízemní ránu, ale Dénes Dibusz skvěle zasáhl!

36

Nějaké zdravotní problémy měl před malou chvíli Sergi Roberto, který dokonce potřeboval ošetření. Krajní zadák Barcelony však bude schopen pokračovat.

35

Olexandr Zubkov roztáhl akci hostů na levou stranu, odkud přiletěl centr do pokutového území, ale pozorný Neto bez problémů ukryl centr do rukavic.

34

Trincão se krásnou kličkou na pravé straně zbavil obránce, jenže centrem do velkého vápna našel jen pozorného Adnana Kovaceviče.

33

Piqué musel rozehrát pod tlakem napadajícího soupeře. Zkušený stoper ale prokázal velký přehled a rozehrál konstruktivně na osamoceného Roberta.

32

Aïssa Laïdouni dojel soupeře ostrým skluzem u pomezní čáry a vidí žlutou kartu.

31

Trincão měl moře prostoru na pravém křídle, dostal se do pokutového území, jenže zadáci maďarského celku k němu včas přistoupili a zamezili soupeři v zakončení.

30

Frenkie de Jong se po levé straně prohnal do velkého vápna a ještě předložil míč pod sebe. Rozhodčí nakonec ukázal pouze odkop od branky, jelikož míč už údajně opustil hřiště.

29

Barceloně úvodní branka dnešního souboje nestačí. Hvězdný Messi se znovu tlačil na polovinu soupeře, ale hosté si včas pomohli taktickým faulem.

27

Domácí Barcelona se dostává do vedení! K exekuci se postavil LIONEL MESSI, který s velkým přehledem dopravil přízemní ránu do sítě!

26

Pokutový kop pro Barcelonu! Lionel Messi se dostal do velkého vápna a Adnan Kovacević jej nešikovně fauloval!

26

Tokmac Nguen si naběhl na prudký nákop na polovinu soupeře, jenže v tísni nedokázal míč prodloužil na rozběhnutého Zubkova. Hosté budou vhazovat.

25

Isael se zmocnil míče na pravé straně hrací plochy, jenže jeho odkop nebyl dostatečně důrazný a skončil jen u dobře postaveného Desta.

24

Sergi Roberto kouzlil s míčem na pravé straně velkého vápna, jenže u něj hlídkovali hned dva fotbalisté v bílém, kteří jej nenechali přesně odcentrovat.

23

Lionel Messi zahrával přímý kop, po kterém nacvičeným signálem našel Coutinha, jenže brazilský záložník technickou střelou vůbec netrefil branku.

22

Barcelona už se znovu nastěhovala na polovinu soupeře. Maďarský celek ale brání v pevném defenzivním bloku a nepouští domácí do zakončení.

21

Hosté zahodili další obrovskou šanci! Isael si naběhl na přihrávku do velkého vápna, vsadil na razanci, jenže jeho dělovka orazítkovala jen brankovou konstrukci!

20

Tokmac Nguen dostal přihrávku do brejku, po kterém hosté ještě obehráli pokutového území, jenže s centrem z pravé strany si poradil Lenglet.

19

Pjanić poslal dlouhý nákop na pravou stranu, kde byl Roberto, který ještě vybídl Fatiho, jehož patička byla sice efektní, jenže nebyla efektivní.

18

První velká šance také pro Barcelonu! Messiho ránu vyrazil Dénes Dibusz jen k nohám Fatiho, který místo dorážky ještě posílal míč na malé vápno, ale vracející se obránce míč odkopl!

17

Gerard Piqué se z pozice stopera vysunul vysoko na polovinu soupeře. Nakonec našel Roberta, který místo centru zvolil zpětnou přihrávku.

16

Barcelona pokračuje v útoku na polovině soupeře, ale Ferencváros zatím brání v pevném bloku a nepouští domácí hvězdy do zakončení.

15

Trincão fauloval na polovině soupeře, což neuniklo zraku hlavního rozhodčího, který odpískal přímý kop pro maďarský celek.

14

Maďarský celek si po delší době pomohl nákopem na polovinu Barcelony, jenže nikdo v bílém dresu se k míči nedostal. Domácí celek tak může rozjet další akci.

13

Sám faulovaný Messi se ujal rozehrávky přímého kopu. Argentinský fotbalista znovu střílel levačkou, ale tentokrát branku minul o pořádný kus. Jeho veličenstvo se zatím spíše zastřeluje.

12

Lionel Messi si došel pro míč hluboko do hřiště a napadající Aïssa Laïdouni jej raději fauloval. Barcelona bude zahrávat přímý kop.

11

Pozor! Hostující celek se z ojedinělého brejku dočkal branky! Tokmac Nguen se dostal do úniku a ránou o břevno poslal míč do sítě, jenže akci maďarského celku přerušil ofsajd!

10

Gerard Piqué diriguje rozehrávku domácího celku na polovině hřiště. Podle očekávání se zatím hraje prakticky pouze na polovině maďarského výběru.

9

Další rohový kop rozehrál navrátilec na Camp Nou Coutinho. Po jeho pobídce v pádu hlavičkoval Lenglet, jehož pokus skončil vysoko nad břevnem.

8

Barcelona zahrávala další rohový kop. Centr od rohového praporku tentokrát přiletěl na malé vápno a hostující brankář Dibusz míč raději vyboxoval.

7

Exekuce přímého kopu se ujal sám Lionel Messi, který levačkou zakroutil míč kolem zdi, ale Dénes Dibusz byl pozorný a schoval míč do rukavic.

6

Ansu Fati si na polovině soupeře skvěle pokryl míč a dotírající Endre Botka jej zastavil jen za cenu nedovoleného zákroku. Barcelona bude zahrávat přímý kop.

5

Barcelona zahrávala úvodní rohový kop dnešního souboje. Centrovaný míč se snesl k Messimu, který poté rozjel kombinaci, ale do zakončení se hvězdný Argentinec nedostal.

4

Dávid Sigér táhl výpad maďarského celku středem hrací plochy. Středopolař chtěl poslat přihrávku mezi stopery, ale jeho pobídku zastavil Lenglet.

3

Gerard Piqué si dal pozor na vysoký nákop na polovinu Barcelony a perfektní hlavičkou odehrál míč mimo nebezpečný prostor.

2

Ansu Fati poslal přihrávku na pravou stranu, kde byl Trincão, jenže vinou špatného zpracování přišel o možnost dostat se do pokutového území.

1

Maďarský celek obstaral výkop do prvního poločasu dnešního souboje. Hostující celek se vydal dopředu, ale první nákop si pohlídal dobře postavený Sergiño Dest.

1

Oba týmy už jsou na hřišti. Katalánský velkoklub bude hrát v tradičních dresech, zatímco maďarský celek oblékne bílou sadu.

FC Barcelona: Neto – Roberto, Piqué, Lenglet, Dest – Pjanić, F. de Jong – Trincão, Coutinho, Fati – Messi (C).
Náhradníci: Peña, Tenas – R. Araújo, Puig, Braithwaite, Pedri, S. Busquets, Griezmann, O. Dembèlé, Aleñá, Firpo, Mingueza.

Ferencvárosi TC: Dibusz (C) – Botka, Blažič, A. Kovacević, Ćivić – Charatin, Laïdouni – Sigér – Zubkov, Nguen, Isael.
Náhradníci: Bogdán, Bánki – Baturina, Heister, Lovrencsics, Dvali, Somália, Frimpong, Mak, Boli.

Rozhodčí: Scharer – de Almeida, Zogaj.

Dnešní soupeři spolu dosud neodehráli soutěžní zápas.

Domácí Barcelona je velkým favoritem dnešního souboje. Tým v létě prošel přestavbou, ale přesto udržel hvězdného Messiho, o jehož odchodu se spekulovalo. Tým však opustil kanonýr Luis Suárez. Nový trenér Koeman před dnešním zápasem prohlásil, že nebude šetřit opory pro sobotní duel s Realem Madrid. Barcelona zatím neprožívá povedený vstup do ligy. Po čtyřech duelech má na svém kontě jen sedm bodů a je až devátá. O víkendu navíc padla 0:1 na hřišti Getafe.

Maďarský celek prožije v úterý večer historický moment své historie. Poprvé se totiž střetne se slavnou Barcelonou. Maďarský celek se do základní skupiny musel probojovat skrz předkola, ve kterých porazil Celtic i Dinamo Záhřeb. V posledním předkole pak změřil síly s Molde. Na půdě soupeře uhrál remízu 3:3, kterou doma potvrdil bezbrankovým výsledkem a zajistil si postup do základní skupiny, ve které se utká s Barcelonou, Juventusem a Dynamem Kyjev. V maďarské lize získal v pěti kolech třináct bodů a zatím celé soutěži vládne. O víkendu zvítězil 2:0 na hřišti Kisvardy.

Dobrý den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání Ligy mistrů mezi Barcelonou a Ferencvárosi TC. Výkop je stanoven na 21 hodin.