Pátek 30. října 2020, svátek má Tadeáš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pátek 30. října 2020 Tadeáš

Online reportáž

Z Karviné je to pro dnešní den vše. Děkuji vám za pozornost a přeji příjemný zbytek týdne, třeba u sledování dalších přenosů z českého poháru nebo nejvyšších fotbalových soutěží. Karvinou čeká v sobotu cesta do Brna, Vlašim doma v neděli přivítá Blansko. Od klávesnice se s vámi loučí Igor Mainka.

Překvapení je na světě! Trenér Jarábek do druhé půle nasadil čtveřici hráčů, která měla pomoct otočit zápas na stranu favorita, jenže čáru přes rozpočet udělal domácímu celku Blecha, který z přímého kopu poslal nechytatelnou střelu do karvinské brány. Domácí v dalším průběhu zatlačili soupeře do šestnáctky, ale na trefu Haši nedokázal nikdo navázat.

Prvoligová Karviná touto prohrou končí svou pouť MOL Cupem v letošním ročníku. Vlašim se může těšit na los čtvrtého kola, které se uskuteční až na jaře.

90+3

Konec zápasu.

90+2

Ogiomade získal trochu prostoru pro střelu zpoza šestnáctky, zkusil štěstí, ale skákavý míč skončil u gólmana Neumana.

90+2

Centr Smrže z pravé strany propadl v pokutovém území k Dramému, který byl ze situace tak překvapený, že si míč nechal odskočit k brankáři Vliegenovi.

90+1

Hlavní rozhodčí prodlouží druhou půli minimálně o tři minuty.

88

Po centru Mangabeiry ze středové čáry Kouřil fauloval v pokutovém území hlavičkujícího Bredu a ukončil šanci Karviné.

87
Střídání

Střídání Vlašimi. Utkání skončilo pro Vránu a začalo pro Ogiomadeho.

87

Blecha přihrál na levou stranu do běhu Diamému, kterého dostil v úniku Ostrák a odzbrojil ho od míče.

85

Po rohovém kopu z pravé strany se k hlavičce dral Hanousek, ale míč se odrazil od těla vlašimského hráče k brankáři Vliegenovi, který uklidnil situaci.

84

Hosté se brání zuby nehty i za cenu rohových kopů.

83

Haša z těžké pozice odcentroval do pokutového území, ale Hanousek už nestihl míč zachytit na hrací ploše.

82

Mikuš nevěděl co s míčem, tak si seběhl do středu hřiště a z osmnácti metrů vystřelil na bránu, kde byl gólman Vliegen.

81
Důležité

Karvinští tlačí, Mikušův centr z levé strany přizvedl Haša, ale balón od jeho hlavy zamířil kousek vedle pravé tyče!

79

Ostrák rozehrál přímý kop z pravé strany do středu šestnáctky, kde nejlépe vyskočil Breda a míč odhlavičkoval do míst, kde si pro svíci došel brankář Vliegen.

79

Diamé nakopl Dramého, Ostrák si chystá míč na přímý kop.

77

Průcha rozehrál rohový kop na vzdálenější tyč, kde vylétl do vzduchu brankář Neuman a balón vyboxoval mimo vápno.

77

Zinhasovič pohlídal míč letící do zámezí. Vlašimští mají výhodu rohového kopu.

75
Střídání

Poslední střídání v základní hrací době na karvinské straně. Gubu nahradil Kouřil.

73
Střídání

Druhá změna trenéra Šmejkala. Firbachra vystřídal Diamé.

73

Ostrák si zatančil s míčem ve vápně, poté přihrál ke kraji Hanouskovi, který napálil svůj centr na zadní tyč, kam si naběhl Janečka, ale hlavou minul karvinskou branku.

70

Mangabeira uvolnil na pravé straně Janečku, ten odcentroval balón do pokutového území, kde se k hlavičce dostal Haša, ale svým lobem pouze umístil míč do vnější části horní sítě.

67
Střídání

První změna na vlašimské straně. Lucase Diase vyměnil Nedžad Zinhasovič.

65

Karvinští zatlačili soupeře v šestnáctce, jenže centr Janečky trochu z nouzové pozice dolétl na kopačky hostí, kteří zahájili rychlý protiútok. Na druhé straně mohl zakončovat Dias, který raději zvolil zpětnou přihrávku na karvinského Stropka.

63

Smrž udeřil do obličeje Vránu a nabídl soupeři standardní situaci.

61

Janečka si na pravé straně vyměnil míč s Mikušem a pokusil se odcentrovat, ale přes obránce Rumla neuspěl, vlašimský bek jeho centr nohama zablokoval.

59
Karty

Firbacher do třetice v akci. Vlašimský hráč unikal po pravém křídle, vracející se Guba chytil soupeře za ruku a ten upadl. Guba viděl žlutou kartu.

58
Důležité

Po rohovém kopu prolétl míč na bližší tyč, odkud zakončoval Firbacher, ale trefil jen místo, kde byl gólman Neuman!

57
Důležité

Zpoza šestnáctky se opřel do míče Firbacher, proti jeho projektilu se natáhl Neuman a míč vyrazil.

57
Karty

Rozhodčí Vojkovský udělil první žlutou kartu, obdržel ji domácí Smrž.

56

Domácí fanoušci se radovali z dalšího gólu, z pravé strany místo střely odcentroval Smrž, na zadní tyči si počíhal Haša a míč o břevno poslal do brány. Střílející hráč byl v době přihrávky za obránci soupeře, a tak rozhodčí odmávali a odpískali ofsajd.

53

Guba si na levé straně vyměnil míč s Ostrákem, čímž získal trochu prostoru v levé části pokutového území, jenže při střele balón příliš podebral a nakopl míč téměř až na střechu karvinského stadionu.

52
Góly

Karviná právě vstřelila branku!
ROMAN HAŠA rozehrál přímý kop z levé strany, který prolétl mezi hráči až do vlašimské brány – 1:3!

50

Mikuš se protáhl s míčem až do pokutové území, kde mu vložil tělo do běhu Kozel a připravil ho o balón.

50
Důležité

Roman Haša mohl snížit, ale po centru z levé strany nedokázal dostat balón do vlašimské brány!

49
Góly

Vlašim právě vstřelila branku!
FILIP BLECHA přesnou střelou do pravého horního rohu překonal brankáře Neumana. Ten si i při dlouhém letu na míč nesáhl – 0:3!

47

Dramé poslal na zem Průchu a hosté budou mít standardní situaci z nějakých dvaadvaceti metrů.

46
Střídání

V karvinském celku došlo o přestávce ke čtyřnásobné změně. V šatně zůstalo kvarteto Holiš, Jursa, Želizko a Vlachovský a místo nich vyběhli do druhého poločasu Haša, Smrž, Ostrák a Mikuš.

46

Začal druhý poločas.

První poločas mají oba celky za sebou. V daleko lepším rozpoložení zamířili do šatny hráči druholigové Vlašimi, kteří několikrát dokázali překvapit karvinskou defenzívu a ze svých šancí vytěžili dva góly. Karviná je téměř bezzubá, co neletělo vedle brány, o to se postaral brankář Vliegen.

45+1

První poločas skončil.

45+1
Důležité

Holiš skryl střelu mezi několika hráči Vlašimi, brankář Vliegen stihl zareagovat a míč vyrazil vedle brány!

44
Důležité

Karvinská obrana znovu neuhlídala přihrávku za obranu, do velké šance se dostal opět Vrána, ale jeho dloubák do středu brány Neuman zneškodnil.

43

Holiš chtěl vynahradit svou chybu, vyběhl si s míčem před šestnáctku a vypálil po zemi k tyči, brankář Vliegen se natáhl, ale zasahovat nemusel. Balón minul levou tyč.

41
Góly

Vlašim právě vstřelila branku!
V Karviné se rodí překvapení! Holiš neuhlídal Vránu, který pronikl s míčem až do pokutového území a střelou k levé tyči nedal Neumanovi šanci – 0:2!

40

Přímý kop z pravé strany se odrazil v pokutovém území od několika hráčů, zpoza šestnáctky vypálil Jursa, ale od hráčů se balón odrazil do prostoru, kde nikdo z domácích nebyl.

39

Jursa se snažil protáhnout pravou stranou, ale byl sražen k zemi.

36
Důležité

Brankář Neuman rozehrál míč na blízko, Dramé zkusil udělat "Zidanovku", jenže toho využil Firbacher, sebral mu míč a zamířil na branku! Brankář Neuman vyběhl a míč tělem vyrazil!

34

Holiš se dostal v pokutovém území k míči, ale v těžké pozici jen píchl do míče a zkusil ho posunout za brankovou čáru, ale Vliegen byl pozorný a míč před brankovou čárou chytil do rukou.

33

Vrána chtěl projít po levé straně až do pokutového území, ale včas ho zabrzdil obránce Janečka, od kterého se míč odrazil do autu.

32

Jursa vystřelil zpoza šestnáctky vysoko nad bránu.

28

Hra se nám trochu uklidnila, vidíme kombinace ve středu pole.

25
Důležité

Po Janečkovi centroval z pravé strany Jursa, bývalý hráč Opavy zahrál míč do středu šestnáctky, kde byl Guba, který hlavou minul pravou tyč vlašimské brány!

24

Spolupráce dvou Marků, Janečka odcentroval z pravé strany na zadní tyč, kam si zaběhl Hanousek, jeho hlavičku lapil gólman Vliegen.

23
Důležité

Průcha se rozběhl, kopl do míče, přestřelil zeď a orazítkoval břevno Neumanovy brány! Od brankové konstrukce se míč odrazil mezi prázdné sedačky.

22

Po rohovém kopu došlo k faulu před karvinským pokutovým územím. Vynikající šance pro Vlašim.

21

Breda vysunul po pravé straně Štochla, ten se snažil odcentrovat přes Holiše, jenže karvinský hráč jeho pokus zablokoval na roh.

19
Důležité

Průcha vypálil z nějakých pětadvaceti metrů nepříjemnou střelu lehce nad zemí, brankář Neuman se natáhl a míč vyrazil vedle tyče!

17

Guba se uvolnil na pravé straně, pohlédl na brankáře a prudce po zemi vystřelil do boční sítě.

13

Po centru Janečky z pravé strany prolétl míč až na zadní tyč, kde se v pádu snažil zakončit Guba, ale balón lehce usměrnil do míst, kde byl brankář Vliegen.

10

Vrána vlétl z pravé strany do pokutového území a při průniku přes Šindeláře upadl. Zda tam byl kontakt je těžké říci, rozhodčí posoudil pád jako nezaviněný.

7
Góly

Vlašim právě vstřelila branku!
Hosté se překvapivě dostávají do vedení! Blecha z přímého kopu vypálil po zemi na přední tyč, kam si naběhl PETR BREDA a jemnou tečí otevřel skóre zápasu – 0:1!

4

Karvinští se vydali do brejku, Vlachovský vyslal přihrávku mezi dva hráče, Guba šel sám na bránu, jenže zapomněl za sebou míč.

1
Důležité

Hned v úvodu drama před karvinskou brankou, po sérii nepovedených kopů se do zakončení dostal Firbacher, ale v těžké pozici trefil jen bránícího hráče. Brankář Neuman by byl v případě úspěšné střely bezmocný.

1

Utkání právě začalo.

Úvodní sestavy:

MFK Karviná: Neuman – Stropek, Dramé, Holiš – Janečka, Jursa, Jean Mangabeira, Zhelizko, Hanousek – Guba, Vlachovský.
Náhradníci: Hrdlička – Kouřil, Ostrák, Smrž, Haša, Mikuš.

FC Sellier & Bellot Vlašim: Vliegen – Dias, Štochl (C), Firbacher, Kozel, Breda, Broukal, Průcha, Blecha, Ruml, Vrána.
Náhradníci: Řehák – Diamé, Ogiomade, Zinhasovič, Sváta, Červenka.

Rozhodčí: Vojkovský – Lakomý, Mikeska.

Třetí část českého poháru pod názvem MOL Cup startuje dnes prvními zápasy. V Praze na Strahově, v Táboře, v Chlumci nad Cidlinou a tady v Karviné poznáme první osmifinalisty soutěže.

Na východ republiky zamířila Vlašim. Středočeský klub už potřetí plánoval cestu do slezské části kraje. Předchozí dva duely měl v rámci druhé nejvyšší soutěže, ale zápasy proti Třinci se neuskutečnily. Před prvním střetnutím postihl modrobílé koronavirus. Na odložený duel už tým trenéra Daniela Šmejkala vyrazil, ale nedojel. Stopku mu vystavila tragická nehoda na D1.

K prvnímu zápasu po vynucené přestávce se hosté dostali až o víkendu, kdy na jihu Moravy nezvládli začátek utkání, neuhlídali Málka a prohráli na půdě brněnské Líšně gólem ze 2. minuty 0:1.

Vlašim je se třemi zápasy a třemi body na desátém místě Národní ligy. Stejnou pozici okupuje i domácí Karviná, ta nasbírala bodů šest.

Ani hornický klub nemá příliš pozitivní období. Po remíze 0:0 s Baníkem Ostrava a vítězství v Opavě 2:1 přišlo na Karvinou převážně remízové období. Slezané plichtili v Liberci i s Mladou Boleslaví. Jedinou prohru zaznamenali doma proti pražské Spartě. Po gólově vydařeném zápase prohráli 2:5.

V poháru se družině trenéra Jarábka vydařil už úvodní los. Ten jim přisoudil účastníka Moravskoslezského krajského přeboru Hlubinu. Karvinští si proti outsiderovi s chutí zastříleli. Dvakrát zamířil do černého Haša, další trefy přidali Jursa, Guba, Herc a Smrž a Karviná zvítězila 6:0.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.