To už je z mé strany vše. Přeji nerušený zbytek večera!

Statistiky zápasu:
Držení míče: 42 % : 58 %.
Střely na branku: 3:9. Střely mimo: 4:4. Rohy: 3:4. Ofsajdy: 0:4. Fauly: 10:6.

Fotbalisté Barcelony si odváží z horké baskické půdy cenné tři body po vítězství 3:2!

Barcelonský kapitán byl výraznou postavou i po změně stran. Nejprve střílel do spojnice břevna a tyče ovšem v 62. minutě už po krásné akci a Griezmannově přihrávce mířil přesně. Messi pak mohl dosáhnout i hattricku, o který ho připravila tyč. Athleticu ještě svitla v 90. minutě naděje, když se z hranice šestnáctky technicky prosadil Iker Muniain, na víc už ale domácím nezbyl čas.

Berchiche
32. min Balenziaga
de Marcos
66. min Berenguer
6 Vesga
Vesga
66. min García
Vencedor
10 Muniain
Muniain
Williams
García
80. min Morcillo

FC BarcelonaFC Barcelona(4-3-3 )

ter Stegen
2 Dest
Dest
75. min Mingueza
Dembèlé
75. min Braithwaite

• 29de la Fuente
  • 28Mingueza

90+3

Iñaki Williams hráčem, který Athletico zachrání, nebude. V šestnáctce se neprosadil proti Sergiovi Busquetsovi.

90+3

Domácí jsou u míče a mají asi poslední šanci něco vymyslet.

90+1

Rozhodčí nastaví tři minuty!

90

Bilbao právě vstřelilo branku!
Ještě tu máme zápletku pro závěrečné minuty! Álex Berenguer nahrál na hranici šestnáctky IKEROVI MUNIAINOVI, jehož technická střela pravačkou zapadla ke vzdálenější tyči ter Stegenovy svatyně – 2:3.

88

Griezmann nyní narazil míč rozběhnutému Messimu, jehož cestu za hattrickem přehradil čistým skluzem Iñigo Martínez. Za ním byl už jen brankář Simón.

87

Lionel Messi se snažil z levé strany odcentrovat na Braithwaita, ovšem balón si stačil stáhnout do rukavic Unai Simón.

85

Střely celkem – 7:14

83

Domácí se snaží vysoko napadat, ovšem Barceloně se i tak daří balón udržet. Hosté to mají pod kontrolou.

81

Zajímavý protiútok hostí. Jordi Alba dostal míč na levé křídlo, odkud oslovil Antoina Griezmanna. Ten zakončoval do připraveného Unaie Simóna.

80

Přetažený centr Capy z pravé strany. Míč ještě dostihl Jon Morcillo, ani on ale z domácího pohledu nic pozitivního nevymyslel.

80

Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Raúl García, přichází Jon Morcillo.

78

Hosté v klidu drží míč a je znát, že už se s ním nepotřebují nikam hnát.

76

Po Berenguerově rohovém kopu se míč dostal do rukavic brankáře ter Stegena.

76

Braithwaite je sice útočník, ale teď se zapojil do defenzivní fáze hry Barcelony. Po jeho obranném zákroku budou domácí zahrávat roh.

75

Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Sergiño Dest, přichází Oscar Mingueza.
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Ousmane Dembèlé, přichází Martin Braithwaite.

73

Držení míče – 41 % : 59 %

72

Lionel Messi útočil na hattrick! Griezmann ho našel zpětnou přihrávkou a malý Argentinec trefil z hranice šestnáctky dnes už podruhé tyč!

70

Nyní si Dani García ale vykoledoval žlutou kartu.

70

Mikel Balenziaga centroval z levé strany. Na vzdálenější tyči skákal Dani García, který se ale k míči nedostal.

68

Domácí lodivod teď gesty vyhání hráče Athleticu dopředu. Defenzivní hrou už by dvougólové manko těžko doháněli.

66

Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Óscar de Marcos, přichází Álex Berenguer.
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Mikel Vesga, přichází Dani García.

65

Teď už to budou mít domácí hodně těžké. Jejich kouč Marcelino ještě chystá nějaké střídání na oživení hry.

62

Barcelona právě vstřelila branku!
Teď už Blaugranas domácím Baskům odskakují! Skórovali po krásné akci, kterou rozjel a také zakončil dnes výtečný LIONEL MESSI. Hostující kapitán předal před šestnáctkou míč Albovi a naběhl si do pokutového území. Balón se mezitím dostal od Alby až k Antoinovi Griezmannovi, jenž z levé strany šestnáctky našel přesnou přihrávkou Messiho a ten z nějakých 8 metrů vypálil do spodní části břevna, od kterého se balón odrazil do sítě – 1:3.

61

Za námi je hodina hry. Athletic i nadále prohrává o jediný gól a osud utkání je tak stále otevřený.

59

Hosté byli blízko navýšení náskoku! Ousmane Dembèlé na pravé straně dlouho držel míč. Nakonec nahrál Lionelovi Messimu, který vypálil levačkou z hranice šestnáctky a orazítkoval spojnici břevna a tyče!

57

Žlutou kartu dostává Clément Lenglet (FC Barcelona).

55

Oba týmy se teď střídají v držení míče. Athletic určitě zvýšil aktivitu, Barcelona se zase nechce zbytečně zatáhnout.

53

Lionel Messi dostal přihrávku za obranu a svůj únik zakončil přesně! Gól ale platit nemůže, pomezní mával ofsajd, který potvrdila i technika. Bylo to ale dosti těsné!

52

Balón zřejmě tečoval i bránící hráč a domácí tak zahrávali roh. Po něm Bilbao zůstalo v útoku a centr na vzdálenější tyči si opět našel Iñaki Williams, jenž ale merunu do vymezeného prostoru neusměrnil.

51

Málem bylo vyrovnáno! Přízemní centr Mikela Balenziagy tečoval na přední tyči špičkou kopačky Iñaki Williams a balón se snesl těsně vedle svatyně Barcelony. Tohle by Marc-André ter Stegen rozhodně neměl!

50

Nyní s míčem kombinují domácí, kteří ho zatím drží na půlce.

48

Griezmann hrál míč na Pedriho, který balón ještě sklepával do druhé vlny. To však přečetl Unai Simón, jenž si pro míč došel.

47

Hosté začali druhou půli v útočném módu. Míč posílal do šestnáctky Jordi Alba, balón ale sbírá Unai Simón.

46

První poločas je za námi, do kabin se jde za stavu 1:2 z pohledu Bilbaa. Domácí přitom do utkání skvěle vstoupili a už ve 3. minutě je poslal do vedení Iñaki Williams. Barca však ve 14. minutě srovnala Pedrim, který hlavičkoval do prázdné brány poté, co k němu prodloužil Messiho centr de Jong a pak už byli Blaugranas lepším týmem. Ve 38. minutě tak zaslouženě strhli vedení na svou stranu, když se po kombinaci s Pedrim trefil Lionel Messi.

45+2

45+1

Araújo teď zvolil jen dlouhý nákop, kterým odevzdal míč soupeři. První poločas bude nastaven o dvě minuty.

45

Hosté dohrávají první poločas v útoku. Balón drží na svých kopačkách.

43

Pedri našel z první Lionela Messiho, který zkusil okamžitě vystřelit. Jeho dobrý pokus minul levou tyč z pohledu Simóna tak o metr.

43

Ousmane Dembèlé na hranici šestnáctky neustál souboj s Anderem Capou. Tady ale bylo vše čisté.

42

Hosté jsou určitě lepším týmem. Měli více šancí a můžeme tedy konstatovat, že vedou zaslouženě.

40

Tentokrát se Unai Simón vytáhl! Z levé strany pokutového území napřáhl Antoine Griezmann, který střílel ke vzdálenější tyči. Brankář Balbaa však předvedl tygří skok a balón vyrazil.

38

Hosté vedou! LIONEL MESSI poslal míč dopředu na Pedriho, který na svého kapitána počkal a před šestnáctkou mu balón vrátil. Tím vyšachoval ze hry brankáře Simóna, který Pedrimu zmenšoval střelecký úhel a Messi zamířil po zemi k bližší tyči. Gólman Athleticu se už jen díval – 1:2

37

Ta byla rozehrána na Messiho, který z levé strany centroval. Domácí se ubránili.

37

Po faulu na Griezmanna budou Katalánci zahrávat standardní situaci...

35

Iñaki Williams nahrál doprava Capovi. Ten okamžitě posílal před bránu Barcelony přízemní centr, který hledal Ikera Muniaina. Toho však nepustil k zakončení Sergiño Dest! Ten si připsal důležitý obranný zákrok.

34

Z hranice pokutového území střílel Ousmane Dembèlé. Brankář domácích Unai Simón míč nadvakrát zkrotil v rukavicích.

34

Centr Messiho směřoval na vzdálenější tyč, kam si nabíhal Jordi Alba. Obrana Athleticu ale hráče Barcelony pokryla.

33

Domácí Raúl García se snažil prosadit přes Clémenta Lengleta. Podle sudího se fotbalista Bilbaa dopustil útočného faulu.

32

Domácí kouč Marcelino poslal na trávník čerstvého hráče a zápas tak může pokračovat.

32

Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Yuri Berchiche, přichází Mikel Balenziaga.

30

Yuri Berchiche se při vedení míče z ničeho nic chytil za stehenní sval a naznačuje, že bude muset asi střídat. To je pro domácí samozřejmě nepříjemnost.

27

Žlutou kartu dostává Mikel Vesga (Athletic Bilbao), který na půlce hřiště podrazil Ousmaneho Dembèlého.

26

Domácí brání v bloku a čekají na případné chyby Barcelony v rozehrávce. Na hrotu zůstává jen Iñaki Williams.

24

Lionel Messi dostal míč za obranu, byl ale v ofsajdu.

23

Dembèlé nalevo uvolnil Jordiho Albu, který střílel z ostrého úhlu. Unai Simón byl pozorný a vyrazil míč na roh!

21

Domácí se snaží soupeři útočení znepříjemňovat a rychle hráče Barcelony dostupují.

19

Barca po vstřeleném gólu určuje tempo hry a kombinuje na útočné polovině.

17

Hosté měli k dispozici rohový kop. Zahráli ho nakrátko.

16

Zatím je to určitě atraktivní zápas. Čtvrthodina hry za námi a už jsme viděli po gólu na každé straně a další dvě šance Barcelony.

14

Z rohového kopu se hosté sice neprosadili, ale mrzet je to nemuselo. V gól totiž přetavili hned svou další akci! Lionel Messi poslal z levé strany perfektní centr na vzdálenější tyč, kam si zaběhl Frenkie de Jong. Ten balón vrátil přes brankáře Simóna před bránu a PEDRI ho hlavou pohodlně usměrnil do sítě.

13

Ousmane Dembèlé ze střední vzdálenosti pořádně protáhl brankáře Unaie Simóna. Ten střelu, která směřovala na zadní tyč, vytěsnil na roh!

12

Unai Vencedor nahrál do běhu Iñakimu Williamsovi, který přehrál Lengleta a zakončoval z pravé strany šestnáctky. Slabou střelu však snadno pokryl ter Stegen.

10

Po útočném faulu Raúla Garcíi bude rozehrávat Barcelona.

8

Rohový kop Messiho už žádné nebezpečí pro domácí nepřinesl.

7

Zahrozili také Blaugranas. Lionel Messi zatáhl míč do šestnáctky z pravé strany. Jeho přihrávku sklepl Griezmann proti noze Sergiña Desta, jehož zakončení vytěsnil na roh Unai Simón!

6

Další šance domácích! Iker Muniain nahrál v pokutovém území doleva Yurimu Berchicheovi, který pálil do boční sítě.

3

A domácí se z následného protiútoku prosazují! Přihrávku za obranu obdržel IÑAKI WILLIAMS, který v jejím momentě vybíhal ještě z vlastní poloviny, takže o ofsajdu nemohla být ani řeč. V pokutovém území si pak útočník Athleticu pohrál s vracejícím se Lengletem a přízemní střelou na vzdálenější tyč překonal brankáře ter Stegena.

3

Průnik Sergiña Desta po pravém křídle k ničemu nevedl. Hostující bek byl zastaven a dopředu míří Bilbao.

1

Zápas rozehrála ve žlutém hrající Barca. Bilbao vyrukovalo v tradičních červenobílých pruhovaných úborech.

1

Vše je již nachystáno k úvodnímu hvizdu. Zpět v základní sestavě Barcelony je v poslední době hodně kritizovaný Antoine Griezmann.

Athletic Bilbao: Simón – Capa, Núñez, I. Martínez, Berchiche – de Marcos, Vesga, Vencedor, Muniain (C) – I. Williams, Raúl García.
Náhradníci: Ezkieta – Kodro, I. Gómez, Berenguer, Lekue, Dani García, I. Córdoba, Morcillo, Sancet, Balenziaga, Villalibre, Vicente.

FC Barcelona: ter Stegen – Dest, R. Araújo, Lenglet, Alba – F. de Jong, S. Busquets, Pedri – Griezmann, Messi (C), O. Dembèlé.
Náhradníci: Neto, Peña – de la Fuente, Mingueza, Firpo, Pjanić, Umtiti, Braithwaite, Trincão, Puig.

Rozhodčí: Del Cerro – Yuste, García.

V minulé sezoně se tyto dva týmy utkaly dvakrát v lize a k tomu jednou v poháru, v jehož čtvrtfinále vyhrálo překvapivě Bilbao 1:0. Baskové si připsali i jedno ligové vítězství naprosto stejným poměrem, a také Barcelona doma porazila Athletic 1:0.

Barcelona je spolu s Realem Madrid největším a nejslavnějším klubem ve Španělsku. Tato sezona se ale tomuto katalánskému klubu zatím nedaří, a to nejen sportovně, ale i finančně na tom Barcelona není nejlépe. Do toho musí řešit v létě končící smlouvu Lionela Messiho a týmu se zatím pod vedením nového trenéra Ronalda Koemana moc nedaří. Aktuálně se Barcelona nachází s 28 body na pátém místě tabulky a na první Atlético Madrid ztrácí rovnou deset bodů a navíc má o jeden zápas odehrán navíc. Ani v posledních zápasech si Barcelona neodpustila nějaká zaváhání, ale alespoň může říct, že už šest utkání v řadě neprohrála. Naposledy vyhrála těsně 1:0 na hřišti Huesky. Venku zatím Barcelna v této sezoně v lize odehrála sedm utkání s bilancí tří výher, jedené remízy a tří porážek. Z pěti posledních venkovních soutěžních utkání Barca čtyři dokázala vyhrát.

Athletic Bilbao je tradiční baskický klub s velmi unikátní klubovou politikou, v jeho kádru totiž mohou být pouze hráči s baskickým původem. I přes tohle omezení patří ve Španělsku Bilbao mezi nadprůměr a má úspěchy i v pohárové Evropě. Minulá sezoně se Bilbau vůbec nepovedla a skončilo až jedenácté, v této sezoně zatím bojuje o vyšší příčky, s jednadvaceti body se nahází na deváté příčce tabulky. V poslední době však Bilbao moc nevyhrálo, z vítězství se radovalo jen dvakrát z posledních osmi utkání, naposledy vyhrálo doma 1:0 nad Elche. Doma zatím Bilbao v této sezoně v lize odehrálo osm utkání s bilancí pěti výher, žádné remízy a tří porážek. V posledních čtyř domácích zápasech Bilbao pravidelně střídali vítězství s porážkami.

Zdravím a vítám všechny příznivce španělského fotbalu u sledování on-line přenosu utkání dohrávky 2. kola LaLigy mez týmy Athletic Bilbao a FC Barcelona. Zápas se odehraje na Estadio San Mamés v Bilbau.