Pátek 30. července 2021, svátek má Bořivoj
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
 • Pátek 30. července 2021 Bořivoj

Online reportáž

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Wolverhamptonu, který svého soupeře dokázal porazit výsledkem 2:1. Wolverhampton vstoupil do druhého poločasu ukázkově, hned v jeho úvodu si totiž vybojoval pokutový kop, který se povedlo zužitkovat Nevesovi. Wolverhampton poté pokračoval v aktivitě, navíc se mu povedlo využít i další vyloženou šanci, v tomto případě se prosadil Neto. Southampton měl relativně dost času na vyrovnání, nicméně hostující obrana jednobrankové vedení udržela až do konce.

Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 3:3. Rohy: 4:6. Ofsajdy: 6:1. Fauly: 10:9.

90+5

Konec zápasu.

Sestavy a rozestavení

Southampton FC(4-4-2)

McCarthy
Walker-Peters
72. min Salisu
Bednarek
Vestergaard
Bertrand
Armstrong
69. min Adams
Ward-Prowse
6 Romeu
Romeu
Minamino
62. min Djenepo
11 Redmond
Redmond
9 Ings
Ings

Wolverhampton Wanderers(3-4-3 )

Patrício
Dendoncker
16 Coady
Coady
27 Saïss
Saïss
22 Semedo
Semedo
8 Neves
Neves
Moutinho
19 Castro
Castro
69. min Marçal
37 Traoré
Traoré
12 José
José
89. min Silva
7 Neto
Neto
90+3. min Kilman

Rozhodčí: Scott – Cann, Scholes

Náhradníci
Southampton FC
 • 44Forster
 • 10Adams
 • 12Djenepo
 • 72Chauke
 • 65Watts
 • 23Tella
 • 5Stephens
 • 22Salisu
 • 40N'Lundulu
Náhradníci
Wolverhampton Wanderers
 • 21Ruddy
 • 17Silva
 • 5Marçal
 • 54Otasowie
 • 20Vitinha
 • 49Kilman
 • 2Hoever
 • 18Gibbs-White
 • 3Aït-Nouri
90+4

McCarthymu se povedlo odkopnout míč na druhou stranu, avšak zároveň ho poslal mimo hrací plochu a vhazovat bude soupeř.

90+3
Střídání

Střídání v týmu Wolverhampton Wanderers: ze hřiště odchází Pedro Neto, přichází Max Kilman.

90+3

Ve středu hrací plochy se povedlo zakročit Nevesovi, který odpálil míč na opačnou polovinu hrací plochy, kde si Southampton vybojoval autové vhazování.

90+1

Pomezní sudí nyní signalizoval ofsajdové postavení, ve kterém se nacházel jeden z domácích hráčů. Soupeř tak nebude s rozehrávkou nikam pospíchat.

90
Důležité

Nastavuje se pět minut.

90
Karty

Žlutou kartu dostává Pedro Neto (Wolverhampton Wanderers).

89
Střídání

Střídání v týmu Wolverhampton Wanderers: ze hřiště odchází Willian José, přichází Fábio Silva.

89

Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby. Southampton stále prohrává o jednu branku, ještě musíme počítat s nastaveným časem.

88

Znovu byl do kombinace domácího celku zapojen brankář McCarthy, kterému se povedlo přesně rozehrát na nohu Vestergaarda, jenž vyvezl míč kupředu.

87

Southampton poměrně dlouho operoval na vlastní polovině, načež se na opačnou stranu pokoušel vydat Redmond, kterého ovšem dokázal zastavit Saïss.

85

Na vzdušnou nabídku si před malým momentem nabíhal domácí Adams, který ovšem hlavičkoval kousek vedle branky. Následovat bude odkop od branky

83

Do konce tohoto zápasu zbývá poslední desetiminutovka. Southampton je i nadále směrem dopředu hodně bezradný, v posledních minutách je celkem bezradný.

82

Domácí celek poté ještě zahrával rohový kop, který ovšem nepřinesl nic nebezpečného. Wolves se tak dokázal ubránit, míč poslal daleko do bezpečí.

81
Důležité

Ward-Prowse to zkoušel z dobrých pětadvaceti metrů od branky, přičemž ho dokázal vychytat brankář Patrício. Ten si poté poradil i s dorážkou Adamse.

80

Do kombinace domácího celku se před malým momentem zapojil také brankář McCarthy. Tomu se povedlo vybojovat odkop, nicméně se jednalo o rozehru po zemi.

79

Poté za volným míčem uháněl domácí Djenepo, který nakonec vybojoval autové vhazování. To poslal na hlavu Redmonda, kterému se povedlo prodloužit.

77

Na pořadu dne byl další rohový kop, který se ovšem snesl pouze do rukavic připraveného Patrícia. Tomu se povedlo zakročit, načež nasbíral cenné vteřinky.

75

Poté se směrem dozadu vracel domácí středopolař Romeu, který se nakonec dle výroku pomezního rozhodčího jako poslední dotkl míč a vhazovat bude soupeř.

74

Southampton měl k dispozici standardní situaci z pravé strany. Ta nabídla centrovanou nabídku, po které se Nevesovi povedlo odklidit míč do bezpečí.

73

Southampton má za sebou hned tři střídání, to poslední bylo z kategorie těch vynucených. Walker-Peters měl zdravotní problémy a musel opustit hřiště.

72
Střídání

Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Kyle Walker-Peters, přichází Mohammed Salisu.

71

Do konce tohoto zápasu zbývá poslední dvacetiminutovka. Ještě nás čeká zajímavá podívaná, Southampton FC totiž dotahuje jednobrankové manko.

70

Po autovém vhazování si obrannou povinnost splnil hostující Dendoncker, který odkopával pouze směrem do zámezí. Bertrand tak bude znovu vhazovat.

69
Střídání

Střídání v týmu Wolverhampton Wanderers: ze hřiště odchází Jonny Castro, přichází Fernando Marçal.
Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Stuart Armstrong, přichází Che Adams.

68

Southamptonu se úvod druhého poločasu zatím vůbec nedaří, během necelých dvaceti minut inkasoval hned dvakrát a sám bude muset poprvé dotahovat.

66
Góly

Wolves právě vstřelili branku!
Povedený úvod druhého poločasu v podání hostujícího celku pokračuje! Wolverhampton Wanderers se znovu nastěhoval do opačného pokutového území, kde to fantastickým způsobem provedl PEDRO NETO. Ten se obtočil kolem svého strážce, načež ze složitého úhlu našel recept na domácího brankáře McCarthyho.

65

Hosté si vybojovali rohový kop z levé strany, k jehož rozehrávce se znovu postavil Moutinho. Ani tato rozehrávka rou ovšem nepřinesla nic nebezpečného.

64

Na vlastní polovině poté operoval hostující obránce Coady, který to poté zkoušel dalekonosným pasem k opačnému pokutovému území, kde číhal Jonny.

63

Máme za sebou něco málo přes hodinu hry. Úvod druhého poločasu zatím patří spíše Wolverhamptonu, který je po vyrovnávací brance i nadále aktivnější.

62
Střídání

Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Takumi Minamino, přichází Moussa Djenepo.

62

K avizované rozehrávce se nakonec postavil záložník Moutinho, který to zkoušel centrovanou nabídkou do malého vápna, kde ovšem číhal brankář McCarthy.

61
Karty

Žlutou kartu dostává Jan Bednarek (Southampton FC).

60

Po nedovoleném zákroku skončil na zemi hostující Semedo, na které ho si v souboji o míč vyšlápl napadající Bertrand. Wolverhampton Wanderers zahrává standardku.

59

Southampton měl poté možnost zahrávat rohový kop z pravé strany. Nakonec se jednalo o rozehrávku nakrátko, načež po centru domácí reklamovali ruku.

58

Redmondto vzal po pravém křídle na sebe, přičemž se mu povedlo nahrát za pokutové území. Tam si nabíhal Armstrong, jehož zakončení putovalo vedle.

57

Do kombinace byl nyní zapojen také brankář Patrício, kterému se okamžitě povedlo rozehrát míč do strany na Coadyho, který mu vzápětí okamžitě vracel.

55

Najednou začínáme opět od začátku, před malým momentem jsme totiž sledovali vyrovnávací branku. Southamptonu se tak úvod poločasu moc nedaří.

54
Karty

Žlutou kartu dostává Romain Saïss (Wolverhampton Wanderers).

53
Góly

Wolves právě vstřelili branku!
Hned v úvodu druhého poločasu tu máme vyrovnání! K rozehrávce pokutového kopu se totiž postavil RUBEN NEVES, kterému se povedlo poslat míč přesně k pravé tyči, zatímco se brankář McCarthy vydal k opačné konstrukci.

52
Důležité

Je tu pokutový kop pro Wolverhampton Wanderers!

52

Wolverhampton Wanderers si díky aktivnímu napadání vybojoval další rohový kop. Moutinhova rozehrávka sice našla Saïsse, ten ale nehlavičkoval.

51

K míči se poté dostal také domácí brankář McCarthy, kterému se povedlo velice přesně rozehrát na kopačku Romeua, jenž nepřesně rozehrával do strany.

50

Kousek od středového kruhu si nedovoleným zákrokem pomohl hostující Saïss. Po jeho faulu skončil na zemi Armstrong, který bude sám moci rozehrát.

49

Rohového kopu z levé strany se nakonec ujal zkušený Moutinho, který to zkoušel centrem k hranici malého vápna, kde se ovšem povedlo zakročit Bednarkovi.

48

Wolverhampton Wanderers se hned v úvodu druhého poločasu dostal k centru z levé strany, o který se postaral Jonny. Jeho nabídku ale zablokoval protihráč.

47

Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzal na starost domácí celek, který bude pro změnu hrát zleva doprava.

46

Začal druhý poločas.

Máme za sebou první poločas, který nám nakonec nabídl jedinou branku, o kterou se postaral domácí Ings. Nesledovali jsme zrovna oku lahodící podívanou, ba naopak se hra většinu času odehrávala v bezpečné vzdálenosti od branek. Přesto byl směrem dopředu aktivnější Southampton, kterému se povedlo z ojedinělé šance vstřelit doposud jedinou branku. Wolverhampton tak bude muset ve druhém dějství pořádně zabrat.

45+2

První poločas skončil.

45+2

Domácí celek nyní raději přešel s míčem zpět na vlastní polovinu, kde se tak nějak pokouší dohrát první poločas. Soupeř se ovšem snaží aktivně napadat.

45
Důležité

Nastavují se dvě minuty.

43

Závěr prvního poločasu nám skutečně nepřináší nic moc zajímavého. Wolves nyní rozjel kombinaci na obranné polovině, kde se do ní zapojil také Patrício.

41

Do vzdušného souboje se ve středu hrací plochy dostával právě Moutinho, kterému se povedlo uspět, avšak prodlužoval pouze na kopačku Minamina.

40

Jonny rozjel protiútok svého celku, jenomže domácí se v početném počtu dokázali vrátit zpět, díky čemuž vytlačili ke zpětné nahrávce záložníka Moutinha.

39

První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.

37

Romeu nyní pouze odkopával míč směrem do zámezí, i tak si jeho celek vzápětí vybojoval autové vhazování, po kterém nepřesně přenášel hru Neves.

36

Semedo se nadechl k vyvezení míče na druhou stranu, jenomže měl proti sobě hned dvojici protihráčů. Nakonec se ve skluzu povedlo zakročit Bertrandovi.

35

Poté se po delší době dostala k míči také hostující obrana, která operovala na vlastní polovině. Coady to poté zkoušel pasem na Traorého, který přišel o míč.

33

U postranní lajny se povedlo zakročit Saïssovi, který poté odkopával na opačnou stranu hrací plochy, kde míč pouze doputoval do moci brankáře domácích.

32

Máme za sebou třetinu hry, která nám zatím nabídla jedinou branku, o kterou se postaral domácí Ings. V posledních minutách nesledujeme nic zásadního.

31

Už se opět pokračuje ve hře, nakonec se nejednalo o nic vážnějšího. Wolverhampton Wanderers to zkoušel přes pravou stranu, kde znovu zasahoval Romeu.

30

U středového kruhu je po předchozím zákroku ošetřován velezkušený Moutinho, který má zdravotní problémy s pravou nohou. Chvíli se tak hrát nebude.

29

Romeu si pořádně zahrává. Nyní sáhl k dalšímu velice agresivnímu nedovolenému zákroku a může být rád, že u sudího nevyfasoval druhou žlutou kartu.

28

Režie neustále opakuje první branku tohoto zápasu, o kterou se postaral domácí Ings. Jednalo se o nádherný fotbalový moment, fanouškům se to muselo líbit.

27

Wolverhampton Wanderers to bude mít najednou hodně složité, prohrává totiž o jednu branku. Přesto do konce zápasu zbývá dost času, stav se může otočit.

25
Góly

Southampton právě vstřelil branku!
Nádherná fotbalová akce končí první brankou! Fantastickým způsobem to provedl Armstrong, který se přes levou stranu protáhl až k centrované nabídce do pokutového území. Ta velice přesně směřovala na kopačku DANNYHO INGSE, který fantastickým volejem zamířil ke vzdálenější konstrukci, kam se Patrício natahoval naprosto marně.

25

Zpětná nahrávka putovala na kopačku brankáře McCarthyho, který rozhodně nikam nespěchal. Přesto se mu povedlo velice přesně přenést hru na Bertranda.

24

Máme za sebou něco málo přes dvacet minut hry, na první branku stále čekáme. O něco aktivnější je Southampton, který si vypracoval jedinou příležitost.

23

Sám na sebe to poté zkoušel vzít rychlonohý Traoré, který si ovšem ukopl míč daleko od své kopačky. Pokračovat se bude odkopem od branky Southamptonu.

22

Domácí celek si tak vybojoval rohový kop z pravé strany, kterého se nakonec chopil Ward-Prowse. Jeho vzdušná nabídka doputovala na hlavu Semeda.

21
Důležité

První šance zápasu! Ings tak dlouho hledal palebnou pozici, až nakonec pod sebou oslovil Redmonda, jehož technickou ránu dokázal Patrício vyrazit.

20

Traoré měl proti sobě smečku protihráčů, proto raději vyprodukoval zpětnou nahrávku směrem na obránce Dendonckera, jenž přenášel hru zpět k lajně.

19

Jako první se v souboji prosadil domácí Redmond, který přesto nahrál pouze do moci soupeře. Poté směrem dopředu zapracoval Vestergaard, který zakročil čistě.

18

Ings se pokoušel vrátit míč zpět do běhu na Minamina, kterého ovšem za sebe nepustil pozorný Coady. Wolverhampton Wanderers nyní pozvolna kombinuje.

17
Karty

Žlutou kartu dostává Oriol Romeu (Southampton FC).

16

Domácí se po zisku míče vrhli na opačnou polovinu, kde hodně nepřesně jednal Walker-Peters. Jeho kolmice za obranu nakonec našla rukavice Patrícia.

15

Sledovali jsme autové vhazování domácího celku, nicméně Southampton nakonec přišel o míč, což přineslo centrovanou nabídku z kopačky Neta.

14

Semedo to zkoušel pasem na opačnou polovinu, nicméně nikoho ze svých spoluhráčů nakonec nedokázal oslovit. Naopak se míč snesl pouze do zámezí.

13

Do protiútoku se poté dostal Redmond, kterému se povedlo načasovat nahrávku pod sebe na Minamina, jehož zakončení z tísně směřovalo do rukavice brankáře.

12

Nakonec se o nedovolený zákrok nejednalo a Wolverhampton Wanderers pokračoval autovým vhazováním z levé strany, o což se postaral zadák Jonny.

11

Neto se poté pokoušel přenést hru na levou stranu, avšak s tímto úmyslem si dokázal poradit domácí Walker-Peters, který při snaze o odkop poslal míč do autu.

10

Pokračovalo se dalším odkopem od domácí branky. Brankář McCarthy to v tomto případě zkoušel pasem na levou stranu, kde k míči zavítal Bertrand.

9

Poté jsme sledovali nahrávku za hostující obranu, kam si nabíhal Ings. Ten se ještě pokoušel zbavit napadajícího Coadyho, který předvedl dobrý zákrok.

8

Vestergaard se poté kombinaci pokoušel zrychlit prudkou nahrávkou směrem na Ward-Prowse. Southampton se přesto nedostal ani k pokutovému území.

7

Southampton se nyní dokázal s míčem usadit na druhé straně hrací plochy, kde jsme sledovali kombinaci, do které se zapojil také zadák Walker-Peters.

6

Pokračovalo se rozehrávkou od branky domácího celku. McCarthy nakonec rozehrál nakrátko na Vestergaarda, který do kombinace zapojil také Ward-Prowse.

5

Na hranici pokutového území se poté povedlo zakročit domácímu Vestergaardovi, který odkopával ke středovému kruhu, kde se nacházel Dendoncker.

4

Domácí celek poté rozjel rychlý protiútok, který dokonce vedl až do opačného pokutového území. Tam ovšem Redmondovi utekl míč daleko od kopačky.

3

Hned v úvodu tohoto zápasu jsme sledovali volný kop v podání hostujícího Dendonckera, kterému se povedlo přenést hru na levou stranu, kde se nacházel Neto.

2

Hlavní sudí tohoto zápasu poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost hostující hráči, kteří budou hrát zleva doprava.

1

Utkání právě začalo.

Úvodní sestavy:

Southampton FC: A. McCarthy – Walker-Peters, Bednarek, Vestergaard, Bertrand – Armstrong, Ward-Prowse (C), Romeu, Minamino – Redmond, Ings.
Náhradníci: Forster – Adams, Djenepo, Chauke, Watts, Tella, J. Stephens, Salisu, N'Lundulu.

Wolverhampton Wanderers: Patrício – Dendoncker, Coady (C), Saïss – N. Semedo, Neves, Moutinho, J. Castro – Traoré, José, Neto.
Náhradníci: Ruddy – F. Silva, Marçal, Otasowie, Vitinha, Kilman, Hoever, Gibbs-White, Aït-Nouri.

Rozhodčí: Scott – Cann, Scholes.

Wolverhampton Wanderers

Na opačné straně stojí Wolverhampton Wanderers, který se v letošním ročníku rovněž trápí. Wolverhampton totiž momentálně okupuje až čtrnáctou pozici tabulky, přičemž má na svém kontě sedmadvacet bodů. Od jeho dnešního soupeře mu chybí pouhé dva body, naopak od sestupového pásma má náskok dvanácti bodů. Wolverhampton má přesto před tímto duelem o něco lepší formu, v posledních dvou zápasech se mu pokaždé povedlo bodovat. Nejprve se jednalo o domácí vítězství nad Arsenalem, v minulém kole pro změnu sehrál bezbrankovou remízu proti třetímu Leicesteru.

Southampton FC

Fotbalisté Southamptonu se přes vydařený začátek ligové sezony nenacházejí v ideální formě, navíc v tabulce klesli až na dvanáctou pozici. Southampton má na svém kontě devětadvacet bodů, na pohárovou Evropu tak momentálně ztrácí deset bodů. Southampton má rovněž na svém kontě nepříjemnou sérii pěti porážek v řadě, naposledy se mu povedlo naplno bodovat začátkem letošního kalendářního roku, kdy na domácím stadionu senzačně porazil Liverpool. Southampton je osmým nejlepším domácím týmem celé soutěž, na svém stadionu odehrál jedenáct zápasů, během kterých se mu povedlo prohrát hned v šesti případech.

Hezký den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Anglická Premier League má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Southampton FC a Wolverhampton Wanderers.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Mohlo by vás zajímat