Středa 4. srpna 2021, svátek má Dominik
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
 • Středa 4. srpna 2021 Dominik

Online reportáž

Je konec! Dnešní utkání nakonec skutečně nabídlo jedinou branku, která Liverpoolu stačila k důležitému vítězství. Druhý poločas se hodně podobal tomu první, i tentokráte jsem sledovali podívanou téměř bez vyložených šancí. Směrem dopředu byl o něco aktivnější domácí celek, který se ovšem za celý zápas dostal do jediné vyložené šance. Liverpool se ve druhém dějství pokoušel vycházet ze zajištěné obrany, což se mu dařilo natolik dobře, že udržel čisté konto. Směrem dopředu toho ovšem zrovna moc nepředvedl, přesto ale získal tři body. V závěru zápasu byl dlouho ošetřován domácí brankář Patrício, který byl po dobrých patnácti minutách odnesen na nosítkách a utkání tak pro něj předčasně skončilo.

Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 2:5. Rohy: 3:2. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 17:10.

90+18

Konec zápasu.

Sestavy a rozestavení

Wolverhampton Wanderers(3-4-2-1)

Patrício
90+10. min Ruddy
15 Boly
Boly
16 Coady
Coady
27 Saïss
Saïss
22 Semedo
Semedo
84. min Gibbs-White
8 Neves
Neves
76. min Dendoncker
Moutinho
19 Castro
Castro
7 Neto
Neto
37 Traoré
Traoré
12 José
José
70. min Silva

Liverpool FC(4-3-3 )

Alisson
Alexander-Arnold
Phillips
19 Kabak
Kabak
Robertson
Alcântara
67. min Keïta
Fabinho
Wijnaldum
67. min Milner
11 Salah
Salah
20 Jota
Jota
81. min Oxlade-Chamberlain
10 Mané
Mané

Rozhodčí: Pawson – Betts, Lennard

Náhradníci
Wolverhampton Wanderers
 • 2Hoever
 • 75Marques
 • 17Silva
 • 20Vitinha
 • 18Gibbs-White
 • 32Dendoncker
 • 49Kilman
 • 21Ruddy
Náhradníci
Liverpool FC
 • 76Williams
 • 7Milner
 • 15Oxlade-Chamberlain
 • 23Shaqiri
 • 46Williams
 • 13Adrián
 • 8Keïta
 • 21Tsimikas
 • 17Jones
90+18

Traoré se hezkým způsobem dostal za záda dvojice protihráčů, načež se pokoušel nacentrovat do šestnáctky, kde ovšem mířil dost nepřesně.

90+18

Alisson si dal s rozehrávkou od své branky celkem dost načas. Nakonec se na druhé straně pokoušel najít Salaha, se kterým si dokázal poradit Coady.

90+17

Traoré si poté zasekl míč na levou nohu, načež se jeho sražený centr dostal přímo na hlavu kolegy Silvy, jehož hlavička putovala do rukavic Alissona.

90+15

K technickému pokusu se nyní dostal hostující Salah, který se pokoušel zakroutit míč ke vzdálenější konstrukci, avšak nakonec mířil vedle branky.

90+14

O provedení autového vhazování se poté postaral hostující Alexander-Arnold. Tomu se povedlo najít Fabinha, který se s míčem dostal na druhou polovinu.

90+13
Důležité

Nastavuje se sedm minut.

90+12

Už se opět pokračuje ve hře. Nový brankář Ruddy odkopával od své branky, přičemž se mu na druhé straně nepovedlo najít nikoho ze svých spoluhráčů.

90+10
Střídání

Střídání v týmu Wolverhampton Wanderers: ze hřiště odchází Rui Patrício, přichází John Ruddy.

90+10
Důležité

Patrício je z hrací plochy odnášen na nosítkách!

90+10

Opakovaných záběrů jsme se stále nedočkali, zřejmě se jedná o hodně citlivou záležitost, s Patríciem to nevypadá vůbec dobře.

90+7

Ošetřování probíhá již dobrých deset minut, nic nového se tedy neděje.

90+5

Na hrací ploše se nic nemění, navíc už běží pět minut nad rámec řádné hrací doby.

90+2

Stále probíhá ošetřování brankáře Patrícia, které trvá už dobrých pět minut. Proto se dá očekávat poněkud delší nastavený čas.

89

Do akce se dostávají nosítka, s Patríciem to nevypadá vůbec dobře a na bude se měnit brankář v domácí svatyni.

88

Po předchozím souboji navíc na zeleném pažitu zůstal ležet domácí brankář Patrício, který si nakonec vyžádal lékařské ošetření a chvíli se tak hrát nebude.

87
Důležité

Oxlade-Chamberlain poté dokázal přeposlat míč do tandemu na Salaha, který se dostal před brankáře Patrícia. Toho dokázal překonat, branka ale neplatí z důvodu ofsajdu.

85

Pokračovalo se rozehrávkou volného kopu v podání Liverpoolu. Hostující celek nakonec z vlastní poloviny rozehrál po zemi, Mané ale vracel Robertsonovi.

84
Střídání

Střídání v týmu Wolverhampton Wanderers: ze hřiště odchází Nélson Semedo, přichází Morgan Gibbs-White.

83

Oxlade-Chamberlain se poprvé po svém příchodu na hrací plochu zapojil do útočné akce, při které to Keïta zkoušel kolmicí na Salaha, se kterou si poradil Saïss.

82

Do konce zápasu zbývá závěrečná desetiminutovka. Liverpool stále svého soupeře drží daleko od své branky, i když se před malým momentem ke střele dostal Silva.

81
Střídání

Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Diogo Jota, přichází Alex Oxlade-Chamberlain.

81

Patrício si v krátkém časovém sledu připsal další zákrok, avšak ani v tomto případě se nejednalo o nic extra nebezpečného. Následnou ránu vyprodukoval Jota.

80

Mané se poté dostával do otevřené obrany, načež to z hranice pokutového území zkoušel pravou nohou. Svůj střelecký pokus poslal přímo do rukavic Patrícia.

79

Wolverhampton Wanderers přesto pokračuje v aktivním pojetí hry. Liverpool se v posledních minutách pouze brání, jenomže soupeř kupí jednu chybu za druhou.

77

Moutinhovi se chytře povedlo propustit míč za svá záda, kde měl hodně prostoru na centrovanou nabídku kolega Dendoncker, který ovšem našel pouze Phillipse.

76
Střídání

Střídání v týmu Wolverhampton Wanderers: ze hřiště odchází Rúben Neves, přichází Leander Dendoncker.

75

Jota se poté jednoduchým způsobem dostal až k hranici pokutového území, kde se mezi hostující obranou pokoušel oslovit Keïtu, jenž na míč ale nedosáhl.

74

Po delší době jsme se dočkali střeleckého pokusu. Chybnou rozehrávku totiž dokázal vystihnout pozorný Neto, po jehož nahrávce pálil pouze doprostřed Traoré.

73

Klid na rozehrávku poté měl hostující Phillips, který raději zpětnou nahrávkou zapojil do kombinace brankáře Alissona, kterému se povedlo přenést hru na Maného.

71

Do konce tohoto zápasu zbývá poslední dvacetiminutovka. Wolverhampton Wanderers stále prohrává o jednu branku, Liverpool to bude mít přesto hodně složité.

70
Střídání

Střídání v týmu Wolverhampton Wanderers: ze hřiště odchází Willian José, přichází Fábio Silva.

70

Wolverhampton Wanderers je v posledních minutách aktivnější. Nyní se ovšem musel bránit autovému vhazování soupeře, Robertson ale našel Semeda.

69

Dnes hodně nevýrazně hrající José to měl na dlouhou nohu a navíc měl proti sobě hned hladovou trojici protihráčů, proti které přeci jenom vybojoval aut.

68

Posléze se na vlastní obrannou polovinu zatáhl také Neves, který svému celku vypomohl s rozehrávkou. Tu nakonec na hrací ploše dokázal udržet Traoré.

67
Střídání

Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Thiago Alcântara, přichází Naby Keïta.
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Georginio Wijnaldum, přichází James Milner.

66

Pokračovalo se autovým vhazováním z levé strany. Po něm se s míčem do pokutového území dostal domácí Moutinho, který ovšem neustál souboj s Phillipsem.

65

Wolverhampton Wanderers na opačné straně předvedl rychlý protiútok, při kterém se Neto dostal až k centru pravou nohou, který Alisson dokázal vyrazit pryč.

64

Po standardní situaci se míč dostal až k Manému, který ovšem nepředvedl zrovna nejlepší zpracování. I tak se dle pomezního jednalo o jednoznačný ofsajd.

63

Máme za sebou něco málo přes hodinu hry. Zatím jsme se dočkali jediné branky, kterou v prvním dějství vsítil Jota. Od té doby na vyloženou šanci čekáme.

62

Nedovoleným zákrokem si poté pomohl právě Traoré, který se tak moc chtěl dostat k volnému míči, jenomže při této snaze útočným faulem fauloval Robertsona.

61

Semedo šikovně rychle přeposlal do běhu na Traorého, který měl proti sobě hned dvojici protihráčů, proti které neuspěl. Liverpoolu ale protiútok moc nevyšel.

60

Alexander-Arnold to poté zkoušel pasem podél autové lajny, kde se mu ke spolupráci nabídl Alcantara. Nabídka ovšem doputovala pouze na hlavu Jonnyho Castra.

59

Hodně málo prostoru měl kolem sebe Salah, který nakonec narazil do dobře postaveného Coadyho, jenž na jistotu odkopával míč do bezpečnějšího prostoru.

58

Liverpoolu se ovšem autové vhazování moc nepovedlo a poté Boly šikovně při snaze o odkop trefil napadajícího Jotu. Následovat bude odkop z nohy Patrícia.

57

Saïss poté u brankové čáry za sebe nepustil Maného, který ovšem pokračoval v napadání. Prvně jmenovaný tak pouze odkopával a následovat bude aut.

56

Na levé straně poté operoval Jonny, kterému se hezkou předávkou povedlo v tandemu oslovit kolegu Nevese, s jehož nabídku si Kabak poradil.

55

Mohlo se tedy pokračovat rozehrávkou od branky Wolverhamptonu Wanderers. Domácí se sice dostali na druhou stranu, tam měl daleko k míči Semedo.

54

Liverpool poté mohl zahrávat standardní situaci, ke které se nakonec postavil krajní bek Alexander-Arnold, jehož centr se stočil mimo dosah zadáka Kabaka.

53

Jonny se rovněž zapojil do ofenzivního manévru, při kterém se ale nedokázal dostat za záda Alexandra-Arnolda. V následném souboji si faulem pomohl Boly.

52
Karty

Žlutou kartu dostává Romain Saïss (Wolverhampton Wanderers).

51

Moutinho měl poté ve středu hrací plochy poměrně dost prostoru a povedlo se mu přenést hru na pravou stranu, kde se k centru do šestnáctky dostal Traoré.

50

A poté se do zajímavé hlavičkové pozice dostal domácí Saïss, který svůj pokus poslal kousek nad branku. Brankář Alisson se za tímto pokusem pouze ohlédl.

50

Wolverhampton Wanderers si poté vybojoval rohový kop z pravé strany. Moutinhova nabídka se snesla do malého vápna, kde ovšem zasahoval Phillips.

49

Pokračovalo se autovým vhazováním od pravé autové lajny. Alexander-Arnold si nakonec vybral vedle postaveného Alcantaru, který pouze odkopával do autu.

48

Hodně agresivním způsobem šel do souboje o míč domácí Boly, který sice zasahoval čistým způsobem, v opačném případě by se jednalo o likvidační zákrok.

47

Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí hráči, kteří budou pro změnu hrát zleva doprava.

46

Začal druhý poločas.

Máme za sebou první poločas, který nám ovšem nepřinesl atraktivní podívanou. Dlouhou dobu jsme čekali na jakékoliv ohrožení jedné z branek, avšak až ke konci prvního dějství jsme se přeci jenom dočkali šancí. Liverpool ve druhé minutě nastaveného času nakonec vykřesal zatím jedinou branku tohoto zápasu, o kterou se postaral Diogo Jota, který tak pokořil svého předchozího zaměstnavatele.

45+2

První poločas skončil.

45+2
Góly

Liverpool právě vstřelil branku!
Tak přeci jenom tu máme první branku tohoto zápasu! Liverpool totiž rozjel jednu z posledních útočných akcí prvního poločasu, při které se po autovém vhazování dostala k míči ofenzivní trojice Reds. Nakonec Mané předložil do tandemu na DIOGA JOTU, který Patrícia propálil střelou na přední tyč.

45+1

Ze zajímavé pozice poté zakončoval domácí Neves, který měl poměrně dost času na zakončení pravou nohou, avšak svůj pokus poslal vedle branky.

45
Důležité

Nastavují se dvě minuty.

44

Na pořadu dne byla standardní situace pro hráče ve žlutých dresech. K rozehrávce se nakonec postavil záložník Neves, který našel pouze rukavice Alissona.

42
Karty

Druhá žlutá karta tohoto zápasu, tentokráte byl pozdě v souboji o míč hostující Alcantara.

42

Neto poté z levé strany zkoušel centrovat do malého vápna, jenomže ve vzduchu našel pouze Phillispe, kterému se povedlo míč odehrát do bezpečí.

41

Alcantara se poté dokázal dobře zorientovat, jenomže zpětnou nahrávkou pořádně zahnal zatím nevýrazně hrajícího Wijnalduma, který byl okraden o balón.

40

První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.

39
Důležité

Salah poté přiťukl do tandemu na Alexandra-Arnolda, kterému se pohotovým centrem povedlo oslovit Maného, jehož zakončení hlavou putovalo kousek vedle.

37
Karty

Žlutou kartu dostává Rúben Neves (Wolverhampton Wanderers).

37

Posléze musel hodně spěchat brankář Alisson, kterého v době rozehrávky napadal Traoré. Brazilec proto odkopával ke středovému kruhu, kde číhal Moutinho.

36

Domácí celek se jednoduchou kombinací dostal na opačnou stranu, jenomže Semedo se raději s míčem vrátil zpět, načež do rozehrávky zapojil také Moutinha.

35

Po delší době se do akce dostal pomezní sudí, který si všiml ofsajdového postavené, ve kterém se nacházel domácí Neto. Rozehrávat tak bude zadák Kabak.

33

Liverpool tak mohl rozehrát volný kop z vlastní poloviny, do které se zapojil také brankář Alisson, kterému se rozehrávkou povedlo přenést hru na Robertsona.

32

Na levém křídle se za obranu soupeře pokoušel dostat Neto, který ovšem nechal míč za sebou a poté v osobním souboji pouze fauloval aktivního Alcantaru.

31

Je za námi třetina hry, která nám zatím nepřináší moc atraktivní podívanou. Liverpool se sice v posledních minutách herně zvedl, na první šanci přesto čeká.

30

Liverpool poměrně dlouho kombinoval na vlastní obranné polovině. Nakonec to pasem za obranu zkoušel Alcantara, který ovšem našel pouze soupeře.

29

Na pořadu dne bylo další autové vhazování, které se konalo na polovině Wolverhamptonu Wanderers. Alexander-Arnold si nakonec vybral volného Fabinha.

28

U postranní lajny si o nahrávku řekl Moutinho, který se ovšem dostal do problémů. Aktivně ho totiž napadal Alcantara, který nakonec vypíchl míč do zámezí.

27

Posléze to měl nesmírně složité rychlonohý Traoré, který operoval zády k brance. Přesto se mu povedlo vybojovat standardku, faulem si totiž pomohl Fabinho.

26

Následoval tak odkop od domácí branky, který Patrício poslal daleko na druhou stranu hrací plochy, kde ovšem žádný z hráčů neodhadl dráhu dopadu míče.

25

Salah si seběhl na centr do pokutového území, načež se po kostrbaté kombinaci zapojil do útočného manévru také Robertson, který odehrál míč do zámezí.

23

Posléze si na přenesení hry seběhl hostující Alexander-Arnold, kterému se nahrávkou pod sebe povedlo najít Salaha, jenž měl příliš málo času na zakončení.

22

Alcantara čistým způsobem obehrál protihráče, což Liverpoolu přineslo rychlý protiútok. Při něm jsme sledovali centr na Salaha, který ale odhlavičkoval Saïss.

21

Je za námi úvodní dvacetiminutovka tohoto zápasu, která nám zatím žádnou branku nepřinesla. Wolverhampton Wanderers je aktivnější, avšak bez šance.

20

Wolverhampton Wanderers pokračoval v kombinaci na polovině soupeře. Liverpool ovšem donutil protihráče ke zpětné nahrávce, kterou málem vystihl Salah.

19

Poté si ve středu hrací plochy kvalitně počínal domácí Boly, který poté nahrál na vedle postaveného Nevese, kterému se povedlo přenést hru na Semeda.

18

Domácím se sice šikovně povedlo přenést hru na levou stranu, avšak tam záměr absolutně nepochopil Jonny. Následovat tak bude další autové vhazování.

17

Už se opět pokračuje ve hře. Moutinho nakonec bude moci pokračovat v tomto duelu, naopak Alcantara z předchozího souboje odešel bez kartónku.

16

Následoval hodně ostrý souboj ve středu hrací plochy, kde šel Alcantara do souboje s Moutinhem nohou napřed. Dost možná z toho bude první žlutá karta.

15

Nejprve se do slibné šance dostával Mané, který ovšem ve finální fázi trefil pouze nohu protihráče. Na opačné straně jsme sledovali protiútok domácích, Traoré si ale počínal totožně.

14

V obraně to poté velice zodpovědně zvládl domácí Coady, který si nejprve poradil s neposedným míčem, načež se mu ho povedlo odehrát před Salahem.

13

Do protiútoku poté postupoval Mané, kterému se v tandemu povedlo oslovit naběhnuvšího Robertsona, který centrem na dlouhou nohu našel nohu soupeře.

12

Wolverhampton Wanderers znovu operoval s míčem na vlastní obranné polovině, kde se soupeř pokoušel aktivně napadat, avšak k zisku balónu to nevedlo.

11

Jota se přes pravé křídlo pokoušel dostat kolem Jonnyho, kterému se ovšem povedlo zodpovědně zakročit a jeho celek se tak dostává na druhou stranu.

10

Patrício to zkoušel rozehrávkou po zemi na Bolyho, který to poté vymyslel vysokým pasem na levou stranu hrací plochy, kde nepřesně nahrával Saïss.

9

Mané se pokoušel před malým momentem dostat za záda domácí obrany, avšak se mu to vůbec nepovedlo a pokračovat se tak bude odkopem od branky domácích.

8

Z obrany se poté povedlo vystoupit Kabakovi, který tak nedal Traorému sebemenší šanci. Do kombinace se zapojil také Alisson, který hledal Alexandra-Arnolda.

7

Domácí poté pokračovali v kombinaci na vlastní polovině. Kapitán Coady to zkoušel přenesením hry k postranní lajně, kde se mu nabídl kolega Semedo.

6

Velice dobře to před malým momentem provedl domácí Semedo, který se na pravém křídle dostal k míči, načež si ho zasekl na levou nohu, díky čemuž prověřil Alissona.

6

Traorému se povedlo v osobním souboji předčít protihráče, díky čemuž prodloužil do tandemu na Semeda. Wolverhampton Wanderers se usadil na vlastní polovině.

5

Na vlastní polovině poté operoval s míčem hostující Alcantara, kterému na pomoc přispěchal také Alexander-Arnold, který ovšem nepřesně zkoušel najít Jotu.

4

Liverpool se poté jednoduchým způsobem dostal na opačnou stranu hrací plochy, kde to vysokým pasem zkoušel Alexander-Arnold, který nenašel Salaha.

3

Hned v úvodu tohoto zápasu měl práci hostující brankář Alisson, který měl menší problémy. Wolverhampton Wanderers se pokoušel vybojovat penaltu, leč neúspěšně.

2

Hlavní sudí tohoto zápasu poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost hostující hráči, kteří budou hrát zleva doprava.

1

Utkání právě začalo.

Úvodní sestavy:

Wolverhampton Wanderers: Patrício – Boly, Coady, Saïss – N. Semedo, Neves, Moutinho, J. Castro – Neto, Traoré – José.
Náhradníci: Ruddy – Hoever, Marques, F. Silva, Vitinha, Gibbs-White, Dendoncker, Kilman.

Liverpool FC: Alisson – Alexander-Arnold, N. Phillips, Kabak, Robertson – Th. Alcântara, Fabinho, Wijnaldum – M. Salah, Diogo Jota, Mané.
Náhradníci: Adrián – N. Williams, Milner, Oxlade-Chamberlain, Shaqiri, R. Williams, Keïta, Tsimikas, Jones.

Rozhodčí: Pawson – Betts, Lennard.

Wolverhampton Wanderers

Na opačné straně stojí Wolverhampton Wanderers, který pro změnu okupuje třináctou pozici. Wolverhamptonu se rovněž nedaří zrovna dle představ, na pohárové pozice v tuto chvíli ztrácí již čtrnáct bodů. Domácí celek tohoto zápasu naposledy v lize vyhrál před více než měsícem, od té doby si během tří zápasů připsal dva body za dva nerozhodné výsledky. Ten poslední se uskutečnila na půdě deváté Aston Villy, přičemž v tomto duelu nebyla k vidění ani jedna branka. Wolverhampton he až desátým nejlepším domácím týmem, z posledních pěti domácích duelů se mu povedlo vyhrát dvakrát a na svém kontě má sérii tří zápasů s minimálně jedním získaným bodem.

Liverpool FC

Fotbalisté Liverpoolu neprožívají vůbec povedenou sezonu, ve své domácí soutěži momentálně okupují osmou pozici a obhajoba mistrovského titulu je v nedohlednu. Reds mají na svém kontě třiačtyřicet bodů a na vedoucí Manchester City v tuto chvíli ztrácejí už osmadvacet bodů. Liverpool navíc z posledních pěti ligových duelů prohrál hned čtyřikrát, jediná výhra přišla na půdě posledního Sheffieldu. Od té doby si Liverpool připsal dvě porážky v řadě, v obou případech se jednalo o domácí prohru. Nejprve se díky jediné brance povedlo vyhrát londýnské Chelsea, posléze Anfield Road šokoval také Fulham, který rovněž vyhrál díky jediné vstřelené brance.

Hezký den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Anglická Premier League má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Wolverhampton Wanderers a Liverpool FC.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.

Mohlo by vás zajímat